Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:39:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 10 5G (UMI)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Bathorypeter válasza PowerBuldog (#2100) üzenetére


Bathorypeter
tag

igen nekem is kb 1 óra +SOT-om van.Eddig tetszik.Köszi a segítséget :R

(#2102) hroberto válasza PowerBuldog (#2100) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem az üzemidő nem változott. Az ujjlenyomat olvasó viszont határozottan gyorsabb, pontosabb.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2103) Bathorypeter válasza hroberto (#2102) üzenetére


Bathorypeter
tag

Én totál újra tettem a telefonomat telepités után,tudom hogy nem főverzió váltás,igy felesleges,de már rég volt teljes törlés a mobilon.Nekem nagyon tetszik a változás

(#2104) LouiS22 válasza Bathorypeter (#2103) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, akkor megérte várnod :) :C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2105) Bathorypeter válasza LouiS22 (#2104) üzenetére


Bathorypeter
tag

ja megérte.Sokkal jobb lett.De akkor is szánalmas hogy a tavalyi csúcsmodelt igy elfelejtették.Meg engem a biztonsági frissités zavart,ami most se naprakész,de azért legalább nem februári.A többi funkció meg csak további öröm.De úgyis meg nemsokára a levesbe,mert úton van az útódja

[ Szerkesztve ]

(#2106) LouiS22 válasza Bathorypeter (#2105) üzenetére


LouiS22
veterán

NEm felejtették el, hiszen megkaptad a frissítést. Azt meg soha sehol nem olvastam, hogy hetente/havonta frissülnie KELL (azt csak a Google saját telefonjai kapják havi rendszerességgel). Ha xiaominál erre vágysz, akkor ott a xiaomi.eu (de ezt szerintem egyszer már írtam volt neked :) ).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2107) hroberto válasza Bathorypeter (#2103) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem sem időm, sem kedvem nincs egy factory resethez. Főverzió váltáskor sem szoktam. Szerencsére nem volt eddig gond.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2108) Bathorypeter válasza LouiS22 (#2106) üzenetére


Bathorypeter
tag

de nem úgy ahogy igérték,régebbi telefonok hamarabb megkapták a családban hivatalos úton,nekem meg manuálisan kellett frissitsem.Lehet hogy túl sokat várok el a gyártótól.Romolgatni meg semelyik telefonomat nem fogom,mert szerintem úgy jó ahogy legyártották.
De mindegy most már,megjött a frissités,boldog vagyok. :)
Amúgy meg küszöbön a MIUI,13 ;]

[ Szerkesztve ]

(#2109) zsoltix


zsoltix
tag

Miui 12.5 nem fogadott hívást jelzi nektek a telefon? Nekem mintha fogadott lenne ugy jelzi a hívás előzményeknél is.

Weboldalak, webshopok készítése: https://gyorshonlapkeszites.hu/

(#2110) alex8379


alex8379
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Az egyik frissités után eltünt a lehetőség hogy a két asztal között fényképeket, fájlokat, zenét, videót stb. mozgassak. Az adatmozgatás menüpont megmaradt. Viszont, csak az alaklamzásokat lehet beállitani, hogy melyik asztalon fusson. A kérdés az lenne, hogy van e valamilyen lehetőség a fájlok asztalok közötti mozgatására? Vártam hátha a MIUI 12.5 el vissza kerül. De sajna nem. Vagy máshol keresendő?

(#2111) Black&White


Black&White
addikt

Úgy néz ki a china dev is megkapta a multi-language támogatást.

(#2112) BullZeye válasza Black&White (#2111) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor csak volt értelme a nyílt levélnek Xiaominak, lassan talán belátják, hogy ha már évente van 20 telefonjuk, akkor legalább a romok alapfejlesztése legyen ugyanaz, max az alapprogramok változzanak (és global helyett remélhetőleg xiaomi.eu-hoz hasonló romot kapunk majd)

(#2113) Black&White


Black&White
addikt

(#2114) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

most jött hivatalosan a másik mi10-re amit nem mókoltam manuálisan.Ideje volt :)

(#2115) factory01


factory01
tag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani jó üvegfóliát ami hajlított?
Most vettem egyet, de annak csak körbe a széle ragad egy ftot nem ér. Olyat szeretnék aminek a teljes felülete ragad.

(#2116) szz1966


szz1966
csendes tag

sziasztok

Szerintetek továbbra is megéri MI10-et venni? Ebben az árkategóriában jó vételnek tűnik.
5G és a google pay működik rendesen?

(#2117) gretzky77 válasza szz1966 (#2116) üzenetére


gretzky77
veterán

Igaz nekem Mi 10 Pro 5G van, de sztem bőven megéri! Természetesen 5G és play is megy gond nélkül

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2118) LouiS22 válasza szz1966 (#2116) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha még találsz belőle eladó példányt .)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2119) hroberto válasza LouiS22 (#2118) üzenetére


hroberto
veterán

Az enyém lassan az lesz, csak találnék épkézláb utódot. ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2120) gretzky77 válasza LouiS22 (#2118) üzenetére


gretzky77
veterán

Azért lehet találni, 10 Pro már neccesebb!
hroberto : ha nincs épkézláb utód és elégedett vagy vele akkor miért adod el?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2121) hroberto válasza gretzky77 (#2120) üzenetére


hroberto
veterán

Mert már egy éve megvan, és jó lenne valami új. Nem szoktam ilyen sokáig megtartani telefont. Viszont tény, hogy semmi bajom vele.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2122) gretzky77 válasza hroberto (#2121) üzenetére


gretzky77
veterán

11?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2123) novinyul válasza gretzky77 (#2122) üzenetére


novinyul
veterán

Arra nehogy cserélje :( Én 1 hétig bírtam, aztán ment is tőlem. A MI10 de főleg a Pro változat ezerszer jobb.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2124) hroberto válasza gretzky77 (#2122) üzenetére


hroberto
veterán

Kézenfekvő lett volna, de a melegedés és az üzemidő miatt tartok tőle.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2125) gretzky77 válasza novinyul (#2123) üzenetére


gretzky77
veterán

Ennyire gáz? Van aki dicséri, de tényleg elég sokan szidják!
Én Mi 10 Pro-t használok és kacérkodtam a gondolattal, de aztán letettem róla, hogy váltsak! Nekem ez az első Xiaomi telefonom és elégedett vagyok vele, de amúgy elég sokan mondják,hogy a 10-es jobb széria kevesebb hibával!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2126) novinyul válasza gretzky77 (#2125) üzenetére


novinyul
veterán

Ennyire :( Maradj a 10Pro mellett ameddig csak lehet, azt a telefont nagyon eltalálták :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2127) LouiS22 válasza gretzky77 (#2125) üzenetére


LouiS22
veterán

Én egyedül az értesítési led hiányát vagoyk képtelen megszokni. Tudom, AOD, de egyszerűen az sem konfigolható úgy, ahogy én szeretném. Érthetetlen, hogy pl. a pulzáló valamit miért nem lehet megcsinálni, hogy ne csak 1x, hanem folyamatosan "pulzáljon".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2128) alex8379 válasza factory01 (#2115) üzenetére


alex8379
csendes tag

Full Cover Hydrogel Film
https://a.aliexpress.com/_mPrsCyL

Én nagyon elégedett vagyok vele.

(#2129) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Nagyon kacérkodom a gondolattal, hogy beruházok egy Mi 10-re. (emellett a Oneplus 8/8T van versenyben nálam). Lenne pár kérdésem, nagyon megköszönném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat a készülékkel.

1) Szoftveresen milyen? Stabil, gyors, smooth? A MIUI 12.5 bevált?
2) Milyen gyakran kap pl. biztonsági frissítéseket? Várhatóan (szerintetek) meddig lesz támogatva?
3) Tényleg olyan nagyszerű a sztereó hangszórópár?
4) A kamera milyen? Működő GCAM van rá?
5) Az értesítések rendben és időben megérkeznek? Anno a "Xiaomis" korszakomban az egyik legirritálóbb probléma volt, amivel találkoztam.
6) Az AOD megfelelően működik? Itt sem késnek az értesítések? Kezeli a szokásos alkalmazásokat?
7) Hívás minősége, hangereje milyen? Az olcsóbb Xiaomiknál szintén problémás terület.
8) Van-e, ami nagyon zavaró a készülékkel kapcsolatban? Ha igen, mi?

Egyelőre ennyi jut eszembe. Köszi az időtőket! :)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#2130) Bathorypeter válasza haypro (#2129) üzenetére


Bathorypeter
tag

1 Nagyon gyors,nagyon smooth,a 12.5 nekem bevált,biztonsági frissités májusi.Akku jobban bírja,érezhetően jobb lett a miui 12.5
2 félévente
3 szuperül szól a sztereo hangszoró
4 nekem nem kell Gcam nagyon szép képeket és videókat csinál 8k-nál és 4k 60 fps-nél csak OIS van EIS nincs
5 az értesitések időben megjönnek
6 AOD is tökéletes
7 tökéletes a hívás minősége,hangerö is hangos nem torz.
8 Nekem ami negatívum,de másnak nem,az a hajlitott kijelző.Nem a használat miatt,hanem nehéz rá normális fóliát találni.Én hydrogél fóliával védem a kijelzőt.Más hibája nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2131) BullZeye


BullZeye
veterán

Mi 10 global xiaomi.eu rommal.

Vezeték nélküli töltésnél a kijelző fel-fel ébred pár másodperc után, nincs értesítés, látszólag nincs semmi, és jóval jobban melegszik mint vezetékes gyorstöltésnél vagy mint Mi 9 wireless töltésnél, mi lehet ennek az oka?

(#2132) haypro válasza Bathorypeter (#2130) üzenetére


haypro
senior tag

Köszi szépen az átfogó választ.
A közelségérzékelő sem vacakol (mint az olcsóbb modelleknél)? Nem rakod le az arcoddal néha a hívást?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#2133) Mathiask válasza haypro (#2129) üzenetére


Mathiask
senior tag

A kamerával lehet rawban fotózni, és utána mondjuk vscoval kidolgozni a képet, de a gyári jpg is jó, sőt bizonyos esetekben jobb, mert ha kevés a fény, akkor jól jön a zajszűrése, persze sok fény esetén én jobban szeretem a raw+vsco-t, mert a több zaj ellenére, több a részlet is.
Értesítések szerintem azért később jönnek.
Ami zavaró az a gyári tárcsázó. Hülye helyen van pl a hívás gomb. Illetve engem zavar, hogy pl bejövő hívásnál nem tudok mást csinálni, csak felvenni, vagy elutasítani, pedig átváltottam volna egy appra, hogy leállítsam a zenelejátszást a hifin mielőtt felveszem, hogy halljak valamit. Legalábbis nem jöttem rá hogy tudtam volna megtenni.
Minden más pont szerintem ok.

(#2134) Viktor0610 válasza Mathiask (#2133) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most kipróbáltam valamint. (Más teló, de szintén MIUI.)

Ha elváltasz a hívás appról, akkor be tudod fejezni, el tudod végezni, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2135) Mathiask válasza Viktor0610 (#2134) üzenetére


Mathiask
senior tag

Elváltanék én, de nem tudok hogy.

(#2136) Viktor0610 válasza Mathiask (#2135) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ez érdekes. 🤔

Gesztusvezérlés mellett ezzel a mozdulattal ment.

Gombokkal történő kezelés esetén nem tudtam elváltani.

Samsung Galaxy A54

(#2137) Bathorypeter válasza haypro (#2132) üzenetére


Bathorypeter
tag

Nem vacakol.Nekem tökéletesen működik.De ha pesti vagy és bizonytalan,szivesen megmutatom neked a telefont,és tesztelheted

[ Szerkesztve ]

(#2138) Bathorypeter válasza Mathiask (#2133) üzenetére


Bathorypeter
tag

Nekem működik ahogy Viktor0610 fórumtárs leírta.Neked is mennie kell.

(#2139) Mathiask válasza Viktor0610 (#2136) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nálam gombos kezelés van. Akkor ezek szerint ennél a módnál nem lehet ezt megoldani. :(

(#2140) Tnorbert85


Tnorbert85
friss újonc

Sziasztok!
Kb. 1 hónapja van egy Mi 10 telefonom. Előtte egy Huawei Mate 10 Pro volt. Összességében nagyon tetszik, de néhány dolog eléggé problémás az elődhöz képest. Sokat használom az infrát távirányító helyett. Ennél a telefonnál, ha hangerőt, vagy csatornát váltanék, egy nyomásra 2-4 nyomást érzékel. Másnak van ilyen probléma?
Az ujjlenyomat érzékelő kb. 5ből egyszer működik.
Viszont, ami teljesen kiborít, a 12.5 frissítés óta, ha netezés közben van egy bejövő hívásom, hallom a csöngést, de sehol semmi ikon nem jelenik meg. Se értesítési listán, se alkalmazás váltóban, sehol. Meg kell várnom, hogy megunja, majd megjelenik a nem fogadott hívás. Erre milyen megoldás lehet?

(#2141) hroberto válasza Tnorbert85 (#2140) üzenetére


hroberto
veterán

Az ujjlenyomat olvasóra megoldás, hogy egy ujjad többször adod hozzá. Nekem kb. 90%-os így.
Reset volt a frissítés után? Mert nálam bejövő hivaskor megjelenik fent az értesítés bármit csinálok közben. Normális esetben így kellene működnie.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2142) Tnorbert85 válasza hroberto (#2141) üzenetére


Tnorbert85
friss újonc

Eddig soha nem reset-eltem egy telefonon sem, semmilyen frissítés után. Az a gyári visszaállítás lenne gondolom. Nem tűnik el egy csomó minden ettől?

(#2143) gretzky77 válasza Tnorbert85 (#2142) üzenetére


gretzky77
veterán

Dede az, viszont minden eltűnik vagyis mentés kell előtte!
Én xiaomi.eu romon vagyok hetin, és a amit írsz, hogy mondjuk böngészés közben hívnak nincs semmilyen ikon ez nálam is jelen van! Annyi különbséggel,hogy ha várok közben pár másodpercet akkor beadja és akkor már fél tudom venni, de így is bosszantó! Nekem Mi 10Pro van

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#2144) Avicularia


Avicularia
veterán

Direkt kipróbáltam most és böngészés közben bejövő híváskor azonnal megjelenik fent az értesítés és lehet fogadni a hívást. Legfrissebb EU rom.

(#2145) Tnorbert85


Tnorbert85
friss újonc

Nálam MIUI Global 12.5.1 Stabil a rom, és nem csak böngészés él, hanem játék közben is ugyanez a helyzet. Agyrém! Se fogadni, se elutasítani nem tudom.

(#2146) hroberto válasza Tnorbert85 (#2142) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem sem kellett még szerencsére Factory Reset, de ha ilyen anomáliák fordulnak elő frissítés után, akkor ez valószínűleg rendbe teszi.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2147) haypro válasza Bathorypeter (#2137) üzenetére


haypro
senior tag

Köszi, végül a Oneplus 8 mellett döntöttem.

Ősxiaomis létemre is régóta szeretném ezt a gyártót is kipróbálni, egyelőre maximálisan pozitívak a benyomásaim.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#2148) Bathorypeter válasza haypro (#2147) üzenetére


Bathorypeter
tag

igazán nincs mit,leld benne örömöd,megértelek,de hidd el a MI10 is egy igen jó telefon lett volna számodra.

Én is váltottam,de maradtam Xiaomi vonalon :)

[ Szerkesztve ]

(#2149) szpali


szpali
addikt

Áve népek!

Most a noti, hogy elérhető a V12.5.2.0.RJBINXM indiai ROM
Feltette már valaki?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2150) szpali válasza szpali (#2149) üzenetére


szpali
addikt

Feltettem, minden kafa :U

Az megvolt, hogy a frissítés kártyáját mozgatva 3D hatású minden?
https://photos.app.goo.gl/j16BDoo7uYbFgkt26

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.