Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) dgyuri0123 válasza palank (#2100) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gondolom már resetelted.

Ha garis vidd vissza. Ha már nem, akkor így kell vele együttélned. Nincs túl sok befolyása a használhatóságra szerintem. :)

"csak a zene van"

(#2102) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, arról, hogy mennyire jó ez a kütyü arra, hogy erről hallgassam a Spotify-t az asztali hifi- re kötve. Természetesen a többi funkciót is használnám, most is Wd- m van, de még a nem wi-fi-s. Kimondottan a Spotify miatt váltanék. Köszönöm.

(#2103) palank válasza trouble (#2102) üzenetére


palank
csendes tag

Ha az alján levő reset gombra gondolsz, azt nem csináltam csak a gyári alapállapotba való visszaállítást....

(#2104) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Hozzáértők tanácsára lenne szükségem!

Routerhez (TP-Link 1043ND V2) kapcsolva USB-n keresztül egy WD MyBook (2 TB).
Nappaliban TV + erősítő + WD TV Live S.
Most már sikerült nagyjából beállítanom, hogy lássa a player a külső merevlemezen levő, a router setup-jában beállított, megosztott mappákat, de az eddig lejátszott médiafájlokat (flac, mkv) nem játsza le!

Hol és mit ronthattam el?
Tudok tenni valamit ez ellen?
Vagy valami más ötlet?

Az a lényeg, hogy ne kelljen mennie egyik PC-nek se, hogy zenét tudjak hallgatni vagy filmet nézni és ne kelljen hurcolnom állandóan a merevlemezt!

Üdv és köszönöm

S3x, hifi & rock and roll

(#2105) juhiimi válasza sony309 (#2104) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Szia!

Nalam is hasonlo a setup,csak egy tp link wr3600-os routerem van.Nekem ugy sikerult megoldani,hogy mindent le tudjak jatszani a hardrol,hogy feltettem a routerre a vargalex fele custom firmwaret.Ugy emlekszem,hogy a tiedre is felmegy,de kerdezz utana itt:[link]

(#2106) sony309 válasza juhiimi (#2105) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!!! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#2107) sony309 válasza juhiimi (#2105) üzenetére


sony309
őstag

Innen oda, onnan meg ide irányítottak!!! :Y

S3x, hifi & rock and roll

(#2108) juhiimi válasza sony309 (#2107) üzenetére


juhiimi
aktív tag

A vargalex firmware telepiteserol kerdezz.

(#2109) sony309 válasza juhiimi (#2108) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, de a legegyszerűbb megoldásra nem gondoltam!

Kár volt a routerhez kapcsolnom a HDD-t, egyből a playerhez kellett volna!
Mindent visz!

Köszönöm a segítséget!

Üdv

S3x, hifi & rock and roll

(#2110) juhiimi válasza sony309 (#2109) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Nincs mit.

Azzal csak az a baj,hogy ugy lassu ra a toltes,ha meg szaladgalni kell a hdd-vel,akkor sokat nem csinaltal :N

(#2111) sony309 válasza juhiimi (#2110) üzenetére


sony309
őstag

Igen, ezt észrevettem, de legalább lejátszik mindent!

Akkor megint megpróbálkozok a másik topic-ban! :D

Ha visszazavarnak, akkor :W

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2112) dgyuri0123 válasza sony309 (#2111) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szia.

A HDD dugdosást nem tudod megúszni. Ha hálózaton akarnál egy nagyobb fájlt másolni a WD-hez csatlakoztatott HDD-re, abba beleőszülnél, olyan lassú, hiába Gb-s a hálózata. Ergo nincs mit tenni néha dugdosni és mászkálni kell a PC és a WD között. Ha a routerbe dugtad volna, sem lenne semmivel gyorsabb a másolás. De ha egy ennél sokkal drágább MP-ed lenne, akkor sem tudnál gyorsabban másolni arra sem. Akiknek beépített HDD-s MP-ük van nagyon jól tudják ezt. Ők van, hogy inkább kiveszik és dokkolóban másolnak rá PC-ről. Az még macerásabb szerintem.
Mellékesen megjegyzem, hogy egy FLAC nem olyan hatalmas méretű, így én biztosan hálózaton másolnám rá. 1-2 GB elviselhető idő alatt átmegy, hacsak nem akarod azonnal hallgatni, mert akkor megint csak a dugdosás marad.
Viszont filmeket bármekkora méretben és formátumban meg tudod nézni hálózaton keresztül LAN-on, (nem Wi-Fi-n) így nem kell azonnal másolni, csak ha összegyűlik nagyobb mennyiség és archiválni szeretnéd. Egyszer nézős filmeket soha nem másoltam HDD-re, hanem DELETE. Én legalábbis így csináltam.

Ennyi kellemetlenséget szerintem igazán ki lehet bírni. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2113) szaszlaci válasza dgyuri0123 (#2112) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Ha hálózaton akarnál egy nagyobb fájlt másolni a WD-hez csatlakoztatott HDD-re, abba beleőszülnél, olyan lassú,"
És ha nem siet? Háttérben átcsurog előbb-utóbb, én is így csináltam, nem volt kényelmetlen.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2114) dgyuri0123 válasza szaszlaci (#2113) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Figyu, nem nekem volt gond, hanem sony309-nek ötleteltem, hogy miként lehet kevesebb USB-s dugdosással eljárni.

Nekem soha nem okozott gondot a WD ilyenirányú használta, de az tuti, hogy egy 50GB-s fájlt szerintem akkor is ezerszer egyszerűbb PC-re dugva átmásolni. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2115) sony309 válasza szaszlaci (#2113) üzenetére


sony309
őstag

Nem sietek! :D

S3x, hifi & rock and roll

(#2116) juhiimi válasza dgyuri0123 (#2112) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Routerbe vab dugva,6 megaval toltok,10 megaval masolok :)

(#2117) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

az miért van, hogy a BD25-s filmet kis méretben, előnézetben szépen viszi a gép, de teljes képernyőn nem akar elindulni hálózatról... (m2ts)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2118) gabesz79


gabesz79
csendes tag

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy újabban akadnak a 720p-s mkv filmek. Igazából volt már ilyen időszak, aztán vagy frissítéssel vagy valahogy megoldódott, de most mintha tovább tartana. Gondolkodom, hogy megvegyem az új modellt (ami most van az 2011-es), hátha az erősebb gép könnyebben boldogul a nagyobb fájlokkal. Van ennek értelme, vagy a wifi sebességétől függ az egész?
Mac-et használok és time capsule-át, ami azért egy erősebb wifi router. Van ötletetek mivel tudnám a áttöltési sebességet javítani?
köszi a segítséget.

(#2119) juhiimi válasza gabesz79 (#2118) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Kabellel.

(#2120) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Vett valaki hozzá távirányítót? Milyet?

Mert szétvág az ideg a gyáritól!!!

Köszönöm a választ, üdv

S3x, hifi & rock and roll

(#2121) McSzaby válasza sony309 (#2120) üzenetére


McSzaby
őstag

Engem csak az zavar, hogy nincs rajta hangerő szabályzó. Ezt amúgy tudja maga az fw.?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2122) sony309 válasza McSzaby (#2121) üzenetére


sony309
őstag

Fogalmam sincs!

Gomb nincs rajta, az biztos!

S3x, hifi & rock and roll

(#2123) szaszlaci válasza sony309 (#2120) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem rég volt itt róla szó, könnyen megtalálod, mert kép is volt.
Szerintem univerzális táv., abból is valami jobb, de nem a színes kijelzős, mert az zabálja az energiát, ezért dokkolóban kell tárolni, ami vicc egy infrás távnál.
Egyébként az rémlik, hogy okostelefonnal lehet hangerőt is állítani. Sőt, mintha az univerzális távnál is lett volna lehetőség erre, de nem garantálom.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2124) McSzaby válasza szaszlaci (#2123) üzenetére


McSzaby
őstag

Van android app rá? :Y :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2125) Ákinard válasza McSzaby (#2124) üzenetére


Ákinard
aktív tag

(#2126) sony309 válasza szaszlaci (#2123) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm.

S3x, hifi & rock and roll

(#2127) Avicularia válasza szaszlaci (#2123) üzenetére


Avicularia
veterán

Androidos app-ban lehet hangerőt állítani. Furcsa, hogy a távirányítóról lemaradt.

(#2128) McSzaby válasza Ákinard (#2125) üzenetére


McSzaby
őstag

köszönöm!

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2129) rootmin


rootmin
tag

Olvastam, hogy a streaming verziónak (WD TV Live Gen3) elég korlátozott a "mókolhatósága".

Ennek ellenére van rá egyéni ROM, vagy legalábbis egy mod. Próbálta/használja valaki?

Leginkább az FTP opció miatt érdekelne.

(#2130) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Az utóbbi egy hónapban két filmnél is előfordult, hogy nem támogatott fájl típus hibaüzenetet írt ki a gép.
Van tapasztalatotok arról, hogy mire kell figyelni a fenti probléma elkerülése érdekében?

Mindkét film 720p-s .mkv x264 (DXVA) video codeccel.

(illetve az elég sokszor előfordul, hogy nincs hang optikai kimeneten, csak hdmi-n, itt a tippem az, hogy nem dts képes az erősítőm, szerintetek is?)

Előre is köszi a segítséget!

sublett

(#2131) Egon válasza sublett (#2130) üzenetére


Egon
nagyúr

Az elsőt nekem általában az elcseszett YT kliens okozza: miután futtatom, pár filmnél ezt írja ki (általában az avi-k és a dvd-iso-k problémásak, mkv-nál még nem futottam bele ilyenbe).
Megoldás: YT kliens hanyagolása (a YT videók nevű program nem csinál hasonló hibát - mondjuk azzal meg pár YT videó lejátszásánál voltak gondok...), illetve segít a lejátszó gyakori újraindítása (YT kliens futtatása után), esetleg régebbi fw felrakása...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2132) sublett válasza Egon (#2131) üzenetére


sublett
tag

Köszi a választ Egon!

Ez a hiba nálam viszont nem YouTube filmeknel, hanem normál külső hdds fájlok lejátszásakor történik.
(legalábbis ha jól értem hogy Te mikor tapasztaltad a hibát)

(#2133) Egon válasza sublett (#2132) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem, nem jól érted...:)
Lejátszok egy YT filmet, valami beragad a memóriában, és ilyenkor a "normál" filmek lejátszásakor jelentkezik a hiba (én nem USB-ről "etetem" a lejátszót, hanem NAS-ról, hálózaton kerezstül, de ez részletkérdés).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2138) sublett válasza Egon (#2133) üzenetére


sublett
tag

Nagyon ritkán nézek YT videókat, plusz estére mindig áramtalanítva van, szóval nem hiszem , hogy ez a baj.

Többieknek tapasztalat, vagy kerülendő codec-ek listája esetleg? (egyébként ki is írja, hogy nem támogatott fájlformátum, tehát nem egyszerűen csak nem indul...)

(#2139) gabesz79


gabesz79
csendes tag

Van szerintetek teljes erteku alternativaja a wdtv livenak? (ami a streameles akadozasmentesen tudja?). A roku3-at tesztelem de egyelore egy viccnek tunik a wdhez kepest.

(#2140) dgyuri0123 válasza gabesz79 (#2139) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam BD50 is akadásmentes volt LAN-on. Ennél jobb akkor kell, ha 50"-nál nagyobb és az átlagosnál sokkal jobb a kijelződ, valamint ha 3D-re szükség van. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2141) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki veszek egy ilyen medialejátszót!

Azt meg tudom vele csinálni, hogy beledugok egy vinyót, és hálózaton keresztül közvetlen erre a vinyóra töltök le torrentet egy laptoppal, amit innen is osztok vissza?

Ez elég praktikus lenne számomra..

Köszönöm.

Üdv.:
Tomi

-

(#2142) Tomocso


Tomocso
tag

Közben megvettem, eddig minden frankó, de nagyon hamar leállítja a bele dugott vinyót!! Ezt hogyan tudom beállítani, hogy ne állítsa le hanem pörgesse folyamatosan?

Köszi

-

(#2143) szaszlaci válasza Tomocso (#2142) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem az USB-s vinyó ház lesz az, ami leállítja magát, ez ellen nem sokat tudsz tenni. Gondolom PC-re téve is megáll ennyi idő után, ha nem nyúlsz hozzá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2144) Tomocso válasza szaszlaci (#2143) üzenetére


Tomocso
tag

Hmmm, ez lehetséges mert PC-re kötve is hamar leállította magát! Nem lehet valahogyan megmókolni a házat?
Vagy nincs valami program ami ébren tartja a vinyót? pl másol rá 1 kbyte-al valamit folyamatosan

-

(#2145) szaszlaci válasza Tomocso (#2144) üzenetére


szaszlaci
addikt

PC-re még akad, ami folyamatosan lekérdez valamit a SMART-ból, fejparkolás kivédésére van. De a WDTV-n max a házat/átalakítót tudod lecserélni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2146) Tomocso válasza szaszlaci (#2145) üzenetére


Tomocso
tag

És ezt a fejparkolásos progit nem lehet ráállítani a hálózaton lévő vinyóra?

-

(#2147) StLui válasza Tomocso (#2146) üzenetére


StLui
veterán

A másik topicban írtad, hogy torrent közben leáll, ez szerintem nem normális.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2148) Tomocso válasza StLui (#2147) üzenetére


Tomocso
tag

Ide is beírom :) :

Pedig leállítja, töltöm a torrentet kb 2 perc után leáll a torrent mert nem éri el a vinyót.
Elindítok egy filmet a lejátszóval és újra eléri a letöltés.

A torrent amúgy nem úgy csinálja, hogy a letöltés elején felmásolódik az egész film teljes területe (Mbyte-ban), csak ha elindítod akkor nem tudja lejátszani amíg nincs letöltve?

-

(#2149) szaszlaci válasza Tomocso (#2148) üzenetére


szaszlaci
addikt

QuietHDD a program neve, tégy egy próbát. – De szerintem más baj lesz itt, méghozzá valami hálózati beállítás a routerben vagy torrent kliensben, esetleg az oprendszerben. Hogy mit kéne csinálnod, nekem fogalmam sincs.

A torrent beállításfüggő, lehet úgy is, ahogy írod, és úgy is, hogy ne foglalja le előre a helyet, csak ami már lejött, bár ez most teljesen mindegy. De pontosítsuk, megnyitottad a torrentet, és utána áll meg a letöltés két perc után? Az egyéb baj lesz, mert ha van feltöltő, akkor adatforgalom is kell legyen.
Ha pedig letöltés után nem elérhető, ugyan úgy más gond, hiszen a vinyó leállása nem jelenti azt, hogy bármi is elérhetetlen lenne, ha szükség van rá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2150) Tomocso válasza szaszlaci (#2149) üzenetére


Tomocso
tag

Tehát, nézek egy filmet a lejátszóval a rádugott vinyóról, közben fut a laptopon egy torrent letöltés ami a erre a vinyóra tölti le a filmet.

Leállítom a lejátszóval a filmnézést, tehát nem csinálok semmit a lejátszóval, ezután kicsivel leáll a torrent letöltés error - nem elérhető a hálózati hely felirattal, újraindítom a filmet és újra elérhető a letöltésnek a vinyó.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.