Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Grawens válasza DeathAdder (#2450) üzenetére


Grawens
senior tag

Ha a távirányítón röviden nyomod meg a "Power" gombot, akkor csak készenlétbe kerül.
Ha a távirányítón hosszan (amíg a led ki nem alszik) (kb 4-5mp) nyomod a "Power" gombot, akkor teljesen kikapcsol. Ebben az esetben hosszabb a boot idő is a következő bekapcsoláskor.

Fh. útmutató 45. oldal

[ Szerkesztve ]

(#2452) DeathAdder válasza Grawens (#2451) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azta :Y
És erre több mind két év alatt egyáltalán nem jöttem rá :W

Ezért volt valószínűleg belassulva már egy idő után, mert ki sem kapcsoltam csak készenlétbe tettem mindig.
Na fasza :(((

Köszönöm szépen :R
Rá nem jöttem volna :N

(#2453) aldebaran válasza DeathAdder (#2452) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezért tanácsolják mindig, ha veszel valamit: RTFM ;]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2454) soundheadz


soundheadz
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem WDTV Live + TP-LINK (TL-WR1043ND v2) routerrel. Eddig egy régi TP-link routert használtam és wifin játszottam le a gépemen megosztott filmeket a WD-n. Most az új routerrel sehogy sem sikerül ezt elérni..csatlakozik a WIFI-hez a WD, viszont már a check connection is hibát ír (no internet connection) és természetesen a megosztott mappákat sem látja.

Van valakinek ezzel tapasztalata? :F

[ Szerkesztve ]

(#2455) trance89 válasza soundheadz (#2454) üzenetére


trance89
őstag

rakj a routerre openwrt-t, azzal semmi probléma, gyári firmmel nálam is voltak hasonló gondok

(#2456) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Van egy laptopom és egy asztali PC-m ill. egy WD TV Live Streaming MP-m és egy hozzá csatlakoztatott WD My Book (2 TB) merevlemez.
Szeretném őket egy hálózaton, egy csoportban tudni, hogy másolhassak bármelyikről bárhova.
Lejátszásra csak a külső merevlemez lenne használva, csak a másolás a lényeg, streaming nem játszik.

Hogyan tudnám ezt a legegyszerűbben megoldani?

Köszönöm, ha válaszol (szájbarágósan!!!) valaki, akár privátban is jöhet! :C :R

S3x, hifi & rock and roll

(#2457) Minstrel válasza sony309 (#2456) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem nagy ügy, csak közös munkacsoport kell és megjelenik a hálózatoknál a WDTV-re csatlakoztatott usb, de szerintem nem sokáig használnád így, mert nagyon lassan lehet rá másolni, én is így használtam először, de inkább vettem egy usb hosszabbítót és azzal normális sebességgel átmásolom amit akarok aztán mehet vissza a médialejátszóba.

(#2458) sony309 válasza Minstrel (#2457) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, már megoldottam! :R

A kisebb méretű fájlok átcsorognak, a nagyobbak esetén meg odaviszem a merevlemezt a PC-hez.

S3x, hifi & rock and roll

(#2459) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Arra van lehetőség esetleg, hogy az androidos mobilomon levő média tartalmakat a lejátszón nézhessem hálózaton megosztva, úgy mint pl a YT videókat? :)

[ Szerkesztve ]

(#2460) Grawens válasza DeathAdder (#2459) üzenetére


Grawens
senior tag

A Screen Mirroring-el van erre lehetőség, vagy Samba File Sharing app-ekkel, de ezekhez az app-ekhez szerintem a root megléte elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#2461) DeathAdder válasza Grawens (#2460) üzenetére


DeathAdder
veterán

Screen Mirroring-el tökéletes, köszike :R

(#2463) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

volt valakinek az első usb porttal problémája?

most másodjára /wd 500/ az első porton megakadt a film, lassan ugyan de lépkedett /kockánként, hang nélkül/ tovább, a készülék nem reagált a távkapcsra, csak az áramtalanítás segitett..

eddig nem tűnt fel, jó meleg a masina. legújabb fw van rajta. /2.02.32/

(#2464) Minstrel válasza g@bo (#2463) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nekem mostanában nagyon sokszor lefagyott, hálózatról is és usb-ről is, most visszatettem az utolsó előtti fw-t, remélem jobb lesz. Amúgy egy gyári visszaállítást is kipróbálhatnál.

(#2465) azka79 válasza Minstrel (#2464) üzenetére


azka79
aktív tag

Nekem is fagyogat, kb a filmek ~30percénél. Gyári beállítások visszaállítása szokott segíteni 1-2 hónapig.

(#2466) g@bo válasza azka79 (#2465) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem az új fw az okat? első vagy hátsó usb-n fagy?

ma is kifagyott egyszer, de legalább a stop gomb működött /zene ment, a filmvégi felirat állt../

(#2467) azka79 válasza g@bo (#2466) üzenetére


azka79
aktív tag

halozaton keresztül hasznalom, egy synology nas szolgalja ki

(#2468) silboy


silboy
aktív tag

Mostanában nekem nagyon sokszor fagy,egy film alatt többször is.Van,hogy megy a film és nem reagál a távirányítóra,csak az áramtalanítás használ.Mondhatom,hogy lassan használhatatlan,nem sok élményt nyújt.Hogyan lehet vissza rakni rá valamilyen régebbi fw-t?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#2469) g@bo válasza silboy (#2468) üzenetére


g@bo
nagyúr

azaz.

megy a film, csak nagyon lassan, vagy csak a hang, nem?
táv nem megy, semmire nem reagál és kihúz... nekem ugyan ez volt.

rollback firmware. [link]

rámásodod a zip ből a 4 fájlt egy fat32 re formázott penre, majd ráindítod a masinát. érzékeli az új förmvert, és szépen lefrissited. (újnak érzékeli, de régi)

frissités után kikapcsolod az új förmver keresése pontot.

[ Szerkesztve ]

(#2470) silboy válasza g@bo (#2469) üzenetére


silboy
aktív tag

Neked segített a vissza "frissítés"?Nekem megáll minden,és csak a hálózati kábel kihúzására reagál.Egyszer volt olyan,hogy lefagyott,minden megállt aztán jó néhány perc után elindult minden,de nem a lefagyás helyétől,hanem mintha a háttérbe ment volna ez alatt az idő alatt,és onnan.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#2471) g@bo válasza silboy (#2470) üzenetére


g@bo
nagyúr

Downgrade Firmware from 2.02.32 to 2.01.86

egyelőre mintha jó lenne.. kopp :U

(#2472) Minstrel


Minstrel
senior tag

Valami memória gond miatt lesznek ezek a fagyások, lehet az új fw többet lefoglal, de nekem már írt ki valami memória gondot, csak már nem emlékszem pontosan mit.
Azt is megfigyeltem, hogy a akadozva fut a fájl neve a listában mikor rajta van a kurzor és utána szokott lenni fagyás, ha észreveszem akkor kikapcs-bekapcs és utána megszűnik, de régi fw-vel még nem akadozott.

(#2473) ultio


ultio
senior tag

Nálam nem akadozik a gépes, de lefagy sokszor. Vagy nem is tudom mit csinál. Reggel fiam kikapcsolja, este már nem lehet bekapcsolni, csak ha áramtalanítom. Elég sokszor csinálja ezt.

De ha már elindult, akkor nincs gondja. Érdekes. Bár a kikapcs gomb elég nehézkes, lehet már kikopott kicsit, mert erősen kell megnyomni.

rasti rusti

(#2474) Minstrel válasza ultio (#2473) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem hosszan nyomva kapcsolod ki? Mert ha csak egyszer megnyomod akkor csak készenlétbe megy.

(#2475) End-ru


End-ru
aktív tag

Meg tudom erősíteni, az utóbbi időben bekapcsoló gombra sokszor nálam sem reagál (készenléti üzemmódból sem ébred), akadozik film alatt és néha le is fagy. Korábban pedig szépen tette a dolgát :(

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2476) Avicularia


Avicularia
veterán

Nálam is fagyogat, bár alig-alig van használva. Lehet a WD elhatározta, hogy újat kell vennünk és direkt elrontotta az új firmware-t :)

(#2477) g@bo válasza Avicularia (#2476) üzenetére


g@bo
nagyúr

ott a rollback és tessék nyilatkozni, mi lett az eredmény.

nálam most nem fagy... viszont meglepődtem /most vettem újra wdtv/ hogy a samu tévét kikapcsolja a wd ha csak a médialejátszót lelövöm és a samu távjával is ráléphetek a wd menüjére. :D

ezmiez?

(#2478) End-ru válasza g@bo (#2477) üzenetére


End-ru
aktív tag

HDMI CEC Menüben tudod engedélyezni, vagy kikapcsolni

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2479) ultio válasza Minstrel (#2474) üzenetére


ultio
senior tag

Igen, tudom. Készenlétibe teszem/teszi a fiam reggel, délután/este pedig nem reagál semmire, csak áramtalanítás segít. Utána minden jó, majd néhány nap múlva vagy akár másnap ugyanez a helyzet.
De lejátszás közben még nem fagyott le, csak régebben.

Már én is azt gondolom, hogy nem véletlen ez.

rasti rusti

(#2480) g@bo válasza End-ru (#2478) üzenetére


g@bo
nagyúr

azaz... :R

(#2481) Zax1231


Zax1231
csendes tag

Sziasztok! Pár éve küzdök már a saját Wd Live-ommal.Soha nem voltam igazán elégedett vele,mert nem volt stabil de cserébe lassú. Az utóbbi időben már elviselhetetlenül - finoman fogalmazok - rossz volt, több alkalommal is közel voltam hozzá, hogy hirtelen felindulásból földhöz vágom. Már azon gondolkodtam hogy kihozok egy kapcsolót amivel megszakítom a tápot hogy ne kelljen állandóan mögötte matatni. Mivel csak ez hozta helyre (ideig-óráig). Aztán tegnap gondoltam egy nagyot és downgrade-eltem. Ráböktem egy régi firmware-re és amiután azt feltettem leesett az állam. 1-2 mp alatt bootol és a médiakönyvtárat 15 mp alatt frissíti (NAS 3TB). A firmware 1.06.04. Gondoltam megosztom hátha más is szív régóta. Nekem egyébként a 2.02.xx-es firmware volt fent utoljára. Szerintem ez a legrosszabb eddig.

[ Szerkesztve ]

(#2482) g@bo válasza Zax1231 (#2481) üzenetére


g@bo
nagyúr

bizony, azt hiszem nekem is ez volt fent még régebben, újakkal /fw/ gányolt a sorozatok /voyager/ alatt, egyszerűen beállt a kép vagy elcsúszott a hang

a legújabb fw nem egy csoda. de legalább még törődnek a géppel. ;]

(#2483) Maximum1


Maximum1
őstag

Én is beállok a sorba, nálam is kb. 30 percenként fagyogat, élvezhetetlen, 1 filmet 2 kábelkitépéssel lehet megnézni.
Win 10- re gondoltam, kb azóta csinálja amióta azt használom, gondoltam benézek ide hátha van másnak is baja a kütyüvel.
Akkor marad a Downgrade.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2484) silboy válasza Maximum1 (#2483) üzenetére


silboy
aktív tag

Downgrade nálam több problémát is megoldott.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#2485) DeathAdder válasza Zax1231 (#2481) üzenetére


DeathAdder
veterán

Pontosan ilyen hibám van, és ezért jöttem be a topikba.

Tegnap megnéztem egy bő 2 órás .m2ts -t, és háromszor, azaz háromszor állt be a kép. Háromszor kellett felkelnem a fotelból, háromszor 5 percet várni hogy bebootoljon, és háromszor kellett megtalálni és odatekerni ahol kifagyott a szerencsétlen.

Ez most csak egy eset volt a sok közül az elmúlt hetekből, nem győztem áramtalanítani és újraindítani :(
Többször előfordult hogy bekapcsolni sem tudtam egyáltalán, hiába nyomkodtam a távkapcsolót.

downgradet hogyan kell csinálni?

(#2486) End-ru válasza DeathAdder (#2485) üzenetére


End-ru
aktív tag

(#2469) g@bo hszében van a link, ahonnan le tudod tölteni a korábbit. Usb-re másolod és megeteted a wd-vel. Nálam automatikusan mindent elvégzett. :K

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2487) DeathAdder válasza End-ru (#2486) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi.

A 2.01.86 az eddigi legjobb firmware? :)

(#2488) g@bo válasza DeathAdder (#2487) üzenetére


g@bo
nagyúr

nem, (majdnem) a legújabb, ami vélhetőleg jó is... eddig nekem még nem fagyott, de ki tudja mi más baja lett.. :D

pl. újabban nem működik benne valami. érdekes tolja a wd, kidob egy javitás, és egy régebben működő rész meg eldobja a gépszijjat, fura.

(#2489) DeathAdder válasza g@bo (#2488) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam a jelenlegi sajnos használhatatlan :(

(#2490) g@bo válasza End-ru (#2475) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne gatyázz, csináld.

[link]

kapcsold be az új firmware keresése pontot, kikapcs gép, rádug fat32 re formázott pen, a zipből kimásolt 4 fáljal, frissit.

lekapcsol új firmware keresés pontot (ha online a gép) mert állandóan vissza akarná rakni a legújabb, de pocsék példányt.

élvez.

(#2491) Minstrel


Minstrel
senior tag

Addig javítgatták a firmware-t amíg sikerült tönkretenniük a jó kis lejátszót, de azért rendesek, hogy gondolnak a downgrade-re. :D
Nálam se volt gond mióta visszatettem az ezelőttit, még a youtube is jól megy telefonnal összekapcsolódva.

(#2492) juhiimi válasza g@bo (#2490) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Ebbe a firmware-be benne van az uj tema, a csempe nezet?

[ Szerkesztve ]

(#2493) g@bo válasza juhiimi (#2492) üzenetére


g@bo
nagyúr

megnézed a wd oldalát. a torrent pl. még pont nincs benne... :(
/szerintem a 2 új téma nincs benne/

viszont működik, ami azért nem elhanyagolható tény, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2494) End-ru válasza g@bo (#2493) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ahogy tegnap néztem a DTS-HDMA-t sem tudja, pedig úgy rémlik a downgrade előtt szépen játszotta :(

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2495) aldebaran válasza End-ru (#2494) üzenetére


aldebaran
őstag

Érdemes elolvasni a release notes-okat.
A legutolsóban ez van:

Version 2.01.86
Resolved Issues

Supports DTS-HD Master Audio pass-through.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2496) End-ru válasza aldebaran (#2495) üzenetére


End-ru
aktív tag

Az erősítő csak a DTS magot játszotta. Megköszönném, ha valaki ránézne, hogy megy-e nála a DTS HD.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2497) End-ru válasza End-ru (#2496) üzenetére


End-ru
aktív tag

User error, nem DTS-HDMA volt a tegnap próbálgatott film, hanem DTS-HRA. :W Úgyhogy minden ok.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2498) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Nálam is hasonlóan fagy a kütyü, amire én gyanakodtam:
1) a hálózattal van gond (most cserélték a UPC routert)
2) a rajta lévő HDD-vel van a gond, mert már jó néhány éves
3) a HDD-vel van a gond, de azért mert közben töltök rá hálóban

A fagyáson túl a hálózatról leszakadásra is felfigyeltem, ugyanis arra töltök le.

Most tesztelni fogom a downgradet, remélem azzal már jó lesz, mert így totál élvezhetetlen, már azon gondolkodtam,hogy beáldozom a laptopomat és minden egyéb helyett beállítom házimozinak :P

Egy kérdés az előző hsz-ekben írtátok, hogy NAS-ra köti valaki a WDTV-t, lehet ez off topic, de ennek mi értelme, a NAS összekötve a TV-vel nem ugyanezt a célt szolgálja (sőt még többet)?

sublett

(#2499) End-ru válasza sublett (#2498) üzenetére


End-ru
aktív tag

A TV-k média lejátszója finoman szólva is szerény képességű. Pl. nem tud kadencia helyes lejátszást, de bizonyos formátumokkal is meggyűlhet a baja.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#2500) azka79 válasza sublett (#2498) üzenetére


azka79
aktív tag

A NASt ugyanarra a hálózatra kötjük ahol a WDTV van, így akár több média lejátszót, TV-t is ki tud szolgálni.

Az 1000 más előnye mellet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.