Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) djnice


djnice
veterán

Ugyan a WD community fórumra is beírtam, de mindenki könnyen leellenőrizheti milyen rossz minőségű a deinterlacer ebben a lejátszóban.
Játsszuk le ezt a videót és figyeljük meg a szemüveg szárait:
[link]

Forrás: [link]

Látszik hogy a WD messze elmarad a vector adaptive deinterlacing eredményétől, a minőség sima bob deinterlacing-nek tűnik (a szemüveg ferde szárai lépcsőzetesek). A Toshiba TV-men vagy a bluray lejátszómon lejátszva ezt a fájlt a vector adaptive minőségével megegyező eredményt kapok.

(#2052) djnice


djnice
veterán

Ja a jukebox funkció egy nagy szar ezen a lejátszón, pedig pont ezért rendeltem. Semmivel nem vagyok előrébb mint egy 10.000 forintos LG BP-420 bluray lejátszóval. Lassan tölti be a borítókat, sokszor besem tölti csak ha lépkedek rajtuk. A backdrop megjelenítéséhez is kell neki pár másodperc.

(#2053) Grawens válasza djnice (#2051) üzenetére


Grawens
senior tag

Vásárlás előtt érdemes tájékozódni a készülék által támogatott formátumokkal kapcsolatban is, így nem érhet meglepi. Bármennyire is keresem itt, bizony csak a 720x576p25 szerepel. ;)
Én egy saját magam által épített NAS-ról hálózaton keresztül játszom le a tartalmakat (jelenleg 380db HD film), a jukebox, a borító és háttérképek betöltése gyorsan történik és hibátlanul, a médiatár építése is pillanatok alatt megtörténik az eszköz bekapcsolását követően.
Hozzá kell tennem azt, hogy amikor megvettem sokat cumiztam vele, de mint kiderült az én balfaxságomból eredően. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2054) djnice válasza Grawens (#2053) üzenetére


djnice
veterán

Hát nem gondoltam volna, hogy egy Sigma chipnek gondja lenne a váltottsoros tartalmakkal, elég vicces. Pl ott van dvd-n sok embernek a családi videói (pl minidv kamerával felvett), azok is nagyon csúnyán néznek ki. Vagy pl a TV-ből felvett adások, DVB streamek ezek is mind rosszak. De az 1080i-s anyagokkal ugyanez a helyzet. Szóval ez a lejátszó így nem sokat ér, lehet vissza is küldöm 8 napon belül.

(#2055) djnice válasza Grawens (#2053) üzenetére


djnice
veterán

Melyik skint használod?

(#2056) Grawens válasza djnice (#2055) üzenetére


Grawens
senior tag

A gyári 'Mochi' témát használom ezzel a nézettel.

(#2057) ultio válasza djnice (#2054) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem egész jók a régebbi családi videók. Teljesen nézhetőek.

rasti rusti

(#2058) Killer01


Killer01
őstag

Melyik a legújabb FW, illetve melyiket érdemes használni? Most az 1.16.13 van fent (gyanítom ez volt rajta alapból, ha idejében kikapcsoltam anno az automatikus update-et). Érdemes frissíteni?

(#2059) trance89 válasza Killer01 (#2058) üzenetére


trance89
őstag

2.01.86 a legújabb és érdemes frissíteni, ha valami miatt nem jönne be a legfrissebb akkor bármikor visszarakható egy régebbi verzió

(#2060) rootmin válasza djnice (#2052) üzenetére


rootmin
tag

Én is épp a Jukebox miatt húzom a számat.

Jelenleg a legújabb FW van rajta.

Találomra 1-2 videóhoz megjelentek a metaadatok (leírás, borító, magyar cím, stb...), de alapvetően semmi. Pedig automatán van lekérésük. Van a defaultnál jobb forrás?

Esetleg valamelyik régebbi fw tudhatja ezt jobban?
Jó lenne, ha legalább a nagy részét letöltögetné. Több száz filmnél nem szívesen nyomkodnám be egyesével, hogy kérje le... :U

(#2061) zharkanyi


zharkanyi
tag

5 napja vettem egy WD TV Live Stream-et.
Igazából csak azért volt rá szükség, hogy a külön helységben található PC és a Samsung UE46F6400AWXXH TV között ne kelljen a hordozható winchesterrel rohangálni. Hálózaton van a WD TV Live stream, így a rákötött (szintén WD) külső HDD-re tudok távolról másolgatni. Ez a rész tehát rendben működik.

Van viszont 4 problémám, ami a TV saját lejátszóját használva nem volt:
- lassú az egész, mappákban lépkedés, filmek elindítása, beletekerés... A TV lejátszójával sokkal gördülékenyebb volt.
- bizonyos fájlokat a WD TV Live nem játszik le (pl. kisfiam kedvenceit, Kisvakond avi fájlokat)
- létezik, hogy bizonyos idő után kikapcsol a médialejátszó és onnantól már nem érem el hálózaton a rákötött HDD-t? Ez így nekünk nem megoldás, mert kimegyek a nappaliba, bekapcsolom, visszamegyek a PC-hez és indítom a másolást, majd megyek a TV-hez megnézni a filmet elég macerás körök. Ennyi erővel tényleg hurcolhatnám is a HDD-t.
- Bluetoth-os magyar nyelvű billentyűzetünket csak angolként tudjuk vele használni. (TV jól kezelte)

Frissítettem az eszközt, így most naprakész.
Az egészben az az elszomorító, hogy nekünk így több gondot okoz a lejátszó, mint amennyit megold.

Ezek a problémák normálisak? Nem lehet tenni valamit?

Köszi előre is a válaszokat!

(#2062) djnice válasza zharkanyi (#2061) üzenetére


djnice
veterán

Előre figyelmeztettelek hogy ne ezt a lejátszót válaszd, főleg sd és interlaced anyagokhoz. Egy valamit tudsz, visszaküldöd ahonnan vetted.
A standby ideje amúgy valahol állítható a menüben, akkor elvileg nem kapcsol le egy idő után.
Neked a jó megoldás az lett volna, ha veszel egy WD Mybook Live külső hálózatos HDD-t, azon gigabites csatlakozó van és elég gyors rá a másolás (olvasás 80 Mbyte/s, írás 40 Mbyte/s), továbbá fut rajta DLNA szerver, amin keresztül eléred a TV-vel a rajta lévő médiafájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#2063) zharkanyi válasza djnice (#2062) üzenetére


zharkanyi
tag

Igen, azzal kalkuláltam is, hogy esetleg nem lesz olyan tökéletes a képe.

Ehhez képest a felmerülő problémák kicsit többrétűek és komolyabbak. Lehet tényleg visszaküldés lesz, de azért ez lehangoló.

(#2064) aldebaran válasza zharkanyi (#2061) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem ugyanez a kisvakond van és átkonvertáltam az összeset és így már megy. Minden mást lejátszik rendesen.

A HDD az elejére, vagy a hátuljára van dugva?

Melyik firmware van a gépen? Ja, ne a jelenlegi legújabb firmware-t használd, hanem az eggyel korábbit.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2065) zharkanyi válasza aldebaran (#2064) üzenetére


zharkanyi
tag

Átkonvertálni? Olyat hogy kell?

HDD-t a hátuljára dugtam.

Egyel korábbi firmware-t hogyan kell rátenni? Az miben lesz jobb?

(#2066) aldebaran válasza zharkanyi (#2065) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát, valamelyik ingyenes progival lehet konvertálni: [link]

A hátulján normálisan kezeli a HDD-ket, nem értem, mi lehet nálad a gond. A legújabb fw-en még ezen is javítottak, ami neked fenn van. Nálam sose volt akadás...

Régi firmware visszatétele

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2067) dgyuri0123 válasza aldebaran (#2066) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem sincs semmi gondom vele. Mindent játszik akadásmentesen. BD50 M2TS fájlokat, Divx-et Xvid-et, MKV-t, Vob-ot.
Hálózatról FLAC-t viszont nem. Lehet, hogy Lan-on nem is kell tudnia? .... Nem számít, mert az erősítő tudja.
Ez a 3. WD-m és soha egyikkel sem volt semmilyen gondom. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2068) zharkanyi válasza aldebaran (#2066) üzenetére


zharkanyi
tag

Bocs, lehet félreérthetően írtam.
Nem akad egyetlen film lejátszása sem.

Lassúságot a TV lejátszóhoz képest a menüben, mappák között lépkedésnél érzékelek. Valamint beletekerni a filmbe is valahogy döcögősebb. Amit éppen nézünk az szépen megy.

(#2069) djnice válasza dgyuri0123 (#2067) üzenetére


djnice
veterán

Úgy látszik még nem futottál bele olyan 1080p-s mkv-ba ami 24p-ben akad, pedig létezik ez a hibajelenség.

(#2070) dgyuri0123 válasza djnice (#2069) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt olyan MKV-m ami néha akadt, de mivel ezeket a rilizeket valaki készíti, úgy gondolom, meg is van a hiba eredete.
De olyat is csináltam már, hogy TS Muxerrel átkódoltam újra és jó lett. Eleddig talán 3x fordult elő, többszáz rilizből, ami szerintem bőven belefér abba, hogy inkább keressek másik forrást és ne a WD-t okoljam.

Mostanában jutottam hozzá DB50-en egy koncerthez, ami 50 fps-el volt rögzítve és időnként rángatódzott (nem röcögött) ami abszurd.
50 Hz-en soha nem volt kadencia gondom, de ezt is sikerült valakinek elszúrnia, mert belenyúlt a frekibe, pedig nem kellett volna. Ilyenek voltak és lesznek is, de erről soha sem a lejátszó tehet. Le kellett törölnöm, pedig nem tudom más verzióban megszerezni. Ez van. El kell fogadni, hogy nézed a hibás rilízt, vagy "delete".
Vagy esetleg megveszed a boltban. ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2071) szaszlaci válasza zharkanyi (#2065) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, Számszung HDD házat használsz? A ok lehet a nem jó működésre.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2072) zharkanyi válasza szaszlaci (#2071) üzenetére


zharkanyi
tag

WD My Passport a HDD.

(#2073) juhiimi válasza zharkanyi (#2072) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Probald meg elore bedugni a hdd-et,nekem a hatsoval folyton kifagyott.

(#2074) dgyuri0123 válasza juhiimi (#2073) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem 2.5"-os 2TB-os Toshiba és 2TB-os WD van. Bármelyiket - bárhová dugva működik gond nélkül.

"csak a zene van"

(#2075) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Twitch.tv-et vajon nem szandekoznak beletenni a masinaba?

(#2076) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,

Sajnos ma este elhalálozott a WD-m. Filmezés közben eltűnt a kép.
A HDMI kimeneten semmilyen jelet nem észlel a TV-m.
Kikapcs-bekapcs sem segít. Egy ideig világít a ledje bekapcsolás után.
A resetre sincs semmi reakció.

Van valami ötletetek?
Köszi

" Babra munka, de megéri! "

(#2077) trance89 válasza kutyuska (#2076) üzenetére


trance89
őstag

gari

(#2078) Bátorka


Bátorka
csendes tag

Egy napja "tanulom" az újonnan vett gépet, Laci leírása sokat segített- köszi.
A fő gondom, hogy WiFi-n keresztül nem látja szg-hez USB-vel csatolt külső vinyót. (A gépben két meghajtó van, az egyiken az op. rendszer és a programok, a másik belsőn a Dokumentumok. A külső meghajtón a filmek. Én főleg ezt a külsőt szeretném a WiFi -n keresztül lejátszani.
A másik gondom, hogy a többi videó fájl, ami majd 1000 db, és főleg a kézi kamerával felvett anyag, ezért csak szám kód a neve, így csak nyersanyag volt egy-egy film összeállításához, ömlesztve megjelenik. Ezeket hogy tudom a "látótérből" kivenni?

(#2079) dgyuri0123 válasza Bátorka (#2078) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Miért akarsz külső HDD-t sz.gépről lejátszani, ahelyett, hogy a WD USB-jébe dugnád?
Ezt nem értem. :U

"csak a zene van"

(#2080) djnice válasza Bátorka (#2078) üzenetére


djnice
veterán

Remélem nem főként a kézi kamerás felvételek lejátszásához vetted ezt a lejátszót, mert arra kb alkalmatlan, max ha szereted a függőlegesen felezett felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#2081) Bátorka válasza dgyuri0123 (#2079) üzenetére


Bátorka
csendes tag

Gondoltam mit szaladgáljak le-föl a TV és szg közt a vinyoval, ha WiFi-vel is elérem :(((

(#2082) dgyuri0123 válasza Bátorka (#2081) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha HDD-n van akkor tok mindegy. Ha mar ugyis be kell dugni valahova.

"csak a zene van"

(#2083) Bátorka válasza dgyuri0123 (#2082) üzenetére


Bátorka
csendes tag

Jó-jó! De miért nem látja a kütyüm a vinyót??

(#2084) dgyuri0123 válasza Bátorka (#2083) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Meg van osztva Windows- on?

"csak a zene van"

(#2085) Bátorka válasza dgyuri0123 (#2084) üzenetére


Bátorka
csendes tag

Na most jön a hülye kérdés: az hogy köll csinyálni? :(((

(#2086) trance89 válasza Bátorka (#2085) üzenetére


trance89
őstag

:O
a google csodákra képes, csak sajnos sokan még mindig nem tudják mire való : [link]

(#2087) dgyuri0123 válasza Bátorka (#2085) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt hosszu lenne leirni. Inkabb hasznald az USB-t amig megtanulod, hogyan kell otthoni halozatot letrehozni.

"csak a zene van"

(#2088) Bátorka válasza dgyuri0123 (#2087) üzenetére


Bátorka
csendes tag

Köszi a tanácsot. Két féle szg. használó van: aki csak használja, és aki csinálja is. Én az előbbi vagyok, ti az utóbbi. Ezért kérünk Tőletek tanácsokat. 20 éve nem igen emlékszem, hogy a megosztás funkcióra szükségem lett volna, a mai okos gépek tudják helyettem, mit kell csinálni.
Egyébként megtaláltam a megosztás funkciót, de nem segített, a kütyü most sem látja a külső vinyót. :O
Így tovább várom a jó tippjeiteket!

(#2089) aldebaran válasza Bátorka (#2088) üzenetére


aldebaran
őstag

Inkább csináld azt, hogy a wd-be rakod be usb-n a winyót és arra keresel rá a hálózaton. Sokkal egyszerűbb.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2090) Ákinard válasza Bátorka (#2088) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A WD-n ki kell választani forrásnak a számítógépedet. És egy jó ideig (ha sok adat van akkor hosszú órákig!) hagyni kell őket egymással első alkalommal, úgy, hogy nem piszkálod. Első alkalommal be kell indexelnie, hogy mit is talál az adott meghajtón. Annak idején én is "pánikba estem" hogy nem látja, közben látta az, csak még nekem nem jelenítette meg.

(#2091) Bátorka válasza Ákinard (#2090) üzenetére


Bátorka
csendes tag

Áha! Megpróbálom!
Annak idején így jártam a GPS-el is- kipróbáltam a szobában, és semmit sem mutaott...

(#2092) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Akadt egy problémám egy mkv lejátszásával.
Ugyanis lejátszás közben random megáll, utána nem is kínálja fel a folytatást, csak előröl lehet kezdeni.
A fájl tulajdonságai:
Kép: x264, 4415kbps
Fps: 23,976
Felbontás: 1280x536
Hang: DTS 1509kbps
Forrás: BluRay

Találkoztatok már hasonló problémával?

Előre is köszi a segítséget!

sublett

(#2093) Egon


Egon
nagyúr

Találkozott már valaki olyan hibajelenséggel, hogy a Jukebox bizonyos filmek esetében csak a szöveges infót jeleníti meg, képeket nem?
Hobbit 2. része, 1080p-s mkv. Az alapértelmezett tartalomforrásból töltöttem le hozzá infót, manuálisan. Nem rak ki képet, de a tartalom-infót (rendező, játékidő, leírás stb.) normálisan megjeleníti. Egy hosszú kikpacsolás megvolt, áramtalanítással, factory resettel nem próbálkoztam. Ötlet? Még sosem tapasztaltam ilyet...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2094) palank


palank
csendes tag

Üdv!
Az miért van, hogy a távirányítóval nem tudom standby-módba kikapcsolni a készüléket, csak 4-5 mp folyamatos nyomva tartás után hajlandó kikapcsolni, de ugye akkor teljesen ki is kapcsol?

(#2095) Killer01 válasza Egon (#2093) üzenetére


Killer01
őstag

Valamelyik filmnél nálam is csinált ilyet, de ott alapból nem tudott az infók mellé képet leszedni (nem volt ott sem ahonnan letölti az infókat).

(#2096) dgyuri0123 válasza palank (#2094) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az is egy funkció.
Ha nem nyomod sokáig, akkor nem kapcsol ki teljesen, csak alvóba megy át.

"csak a zene van"

(#2097) ultio válasza Egon (#2093) üzenetére


ultio
senior tag

Nekem olyan volt, hogy megjelenítette a képet és a szöveget is a fő oldalon, de ha a képeket meg akartam nézni, akkor már nem töltötte be.
De most jó minden.

rasti rusti

(#2098) palank válasza ultio (#2097) üzenetére


palank
csendes tag

Pont ez a gond, hogy nem megy "alvóba",csak kikapcsolni tudom

(#2099) dgyuri0123 válasza palank (#2098) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ne tartsd folyamatosan nyomva a gombot. Kb.1 mp után engedd el.

"csak a zene van"

(#2100) palank válasza dgyuri0123 (#2099) üzenetére


palank
csendes tag

Úgy csinálom, de semmi nem történik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.