Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Hooper


Hooper
őstag

DLNAval megosztott film esetében a kütyű a film mellé rakott felíratot nem tudja lekezelni? vagy van valami trükk? (a felirat helyes, ugyanezen elérésről az ipad nPlayerrel mellé rakta a felíratot, csa a WD nem :(((

(#2152) peternac válasza Hooper (#2151) üzenetére


peternac
tag

külső feliratot csak megosztásból lejátszva tudja megjeleníteni
trükközni úgy lehet DLNA-val, hogy a feliratot ráégetve küldi ki a video stream-et a DLNA szerver
elvileg a ps3 mediserver tud ilyet (transcode), gyakorlatilag nálam nem működött még soha
én amúgy is a fileshare-t használom

(#2153) Hooper válasza peternac (#2152) üzenetére


Hooper
őstag

"külső feliratot csak megosztásból lejátszva tudja megjeleníteni"
dlna médiaszerverrel (SERVIIO) osztottam meg mappát. nem "play to" val küldtem rá.

(#2154) peternac válasza Hooper (#2153) üzenetére


peternac
tag

a megosztáson én a Windows-os (Samba, SMB stb. neveken is fut) hálózati fájlmegosztást értettem, pl:
\\nasvagyháziszerver\filmek\
a lényeg, hogy a WDTV nem tudja DLNA-n keresztül a külső feliratot lejátszani

(#2155) Hooper válasza peternac (#2154) üzenetére


Hooper
őstag

jaa, értem. SMB megosztást meg nekem a kütyü valamiért nem látja, és nem tudtam rájönni az okára.
volt, teljes reset, mindent kuhuztam, ujra dugtam, uj fw.. sokáig csak ezt a megosztást használtam aztán egyik napról a másikra elvesztette :(
(más eszköz látja az SMB megosztást)

(#2156) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A WD TV Live médialejátszónál , ha megállítod a lejátszót filmet , akkor onnan indul újra ahonnan leállítottad?
Samsung tv-nél beépített lejátszója elég bosszantó ilyenkor az elejéről indul újra.

(#2157) dgyuri0123 válasza Gedeon31 (#2156) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha egyszer nyomsz a "stop" gombra, vagy a "vissza" gombot nyomod lejátszás közben, akkor onnan folytatja, ahol abbahagyta.

"csak a zene van"

(#2158) Gedeon31 válasza dgyuri0123 (#2157) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#2159) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Hány TB HDD -t lehet max használni ehhez a szerkezethez :) 2-3 TB megy vele?

(#2160) dgyuri0123 válasza Gedeon31 (#2159) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elvileg 2TB, afölött bizonytalan.

"csak a zene van"

(#2161) Gedeon31 válasza dgyuri0123 (#2160) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

(#2162) szabferi


szabferi
tag

Sziasztok,

Vennék egy mediaplayert és a "WD TV Live Streaming" meg az "Asus OPlay Mini PLUS" közt vacilálok.
Ahogy elnéztem lejátszási képességekben nincs különbség, van vmi a WDTVben ami megéri a magasabb árat?

(persze most nem vág földhöz az 5K HUF, szóval ez ilyen akadémikus kérdés, hogy mi indokolja a magasabb árat. Meg az hogy az ASUS párti fiamnak hogy adjam be hogy nem az Oplay Mini Plus lesz amit a hétvégén kinéztünk :) ).

Esetleg olyasmi érdekelne hogy:

- WDTVn van e sima netböngészés
- megeszi e az USBs egér+bill kombót? (asszonyí facebookozzon itt, ne a PCn :) )
- Windows 7es PC shared könyvtárból megy probléma nélkül az XVID-DiVX lejátszás hálón keresztül?
- mennyire modbarát a WDTV, van e hozzá jó community (nyilván az elején nem fogom szétcseszni a gyári firmwaret)
- mennyire supportálja a WD a terméketz (pl firmware updatek, új featurek)

(#2163) dgyuri0123 válasza szabferi (#2162) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

WD kedencia helyesen játssza a 23.976 fps-t, Asus nem.

Ez önmagában sokkal többet ér, mint az a pár ezer FT-os árkülönbözet.

"csak a zene van"

(#2164) szaszlaci válasza szabferi (#2162) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nekem a régi Anus OPlay volt, igénytelen darab, nagyon nem szerettem. A WD Streaming-gel viszont abszolút elégedett voltam.

Vannak, akik USB-s billentyűvel használják, de ez NEM böngészésre meg fészbukozásra való, hanem filmlejátszásra. Ezt általában csak akkor hiszik el, mikor szenvednek vele. Vagy még akkor sem.

Megosztásokkal elő szokott fordulni probléma többeknél, de ha nincs baj, akkor megy jól, kényelmesen.

Módosítás: talán egy mód van rá, de egyébként nem az, szemben az előd WD TV-vel.

Van új firm rendszeresen, de mindig van valami baj, de ezek általában apróságok. Részletekért itt vissza lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2165) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A legújabb WD TV live médialejátszónál lejátszás alatt tudunk ugrani akár egy kiválasztott időpontra vagy csupán pörgetést alkalmazhatunk?

(#2166) mimey válasza Gedeon31 (#2165) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Bal alsó sarokban van a Search gomb.

(#2167) Gedeon31 válasza mimey (#2166) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Köszönöm.

(#2168) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Mivel máshol is feltettem a kérdésemet, de ott nem kaptam választ és más helyet nem találok, ahol feltehetném, akkor itt is feltenném:

WD TV Live Streaming lejátszóm van (ezért írtam ide, ugye?) és van pár BR lemezem, külső meghajtón, menüvel, nem képfájlként, hanem mappaszerkezetben. A lemezeken DTS HD hangú klipek vannak, de nem akarom mindet megtartani, ki akarom válogatni azokat, amik tetszenek.
Odáig eljutottam, hogy a lemez "BDMW / Stream" mappában vannak a klipek, onnan törlöm, ami nem kell!

De innen kezdve ugrott a menü, ami nem gond!
Törölhetem a többi mappát?
Hagyjam ebben a mappaszerkezetben és akkor le fogja játszani folyamatosan egymás után a klipeket vagy rakhatom bármilyen szerkezetbe?

Ha zavaros volt vagy érthetetlen, amit kérdeztem, akkor bocsánat, de remélem, hogy lesz, aki kibogozza, amit kérdezni akartam!

Köszönöm, ha válaszol valaki!

S3x, hifi & rock and roll

(#2169) szaszlaci válasza sony309 (#2168) üzenetére


szaszlaci
addikt

Csak tippelek, de ha a klipek külön vannak, akkor azok nem önálló .m2ts fájlokként vannak? Azt le kellene, hogy játssza, mindenfajta BD mappaszerkezetek nélkül is egymagában. Legfeljebb a hangsávoknál tudok hibát elképzelni, de itt gondolom csak egy van.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2170) sony309 válasza szaszlaci (#2169) üzenetére


sony309
őstag

Igen, a klipek külön vannak.
Ha csak egy mappába rakom, bármilyen mappanévvel, akkor folyamatosan le fogja játszani egymás után?
Vagy próbálgassam?

S3x, hifi & rock and roll

(#2171) szaszlaci válasza sony309 (#2170) üzenetére


szaszlaci
addikt

Gondolom igen, hát próbáld ki!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2172) sony309 válasza szaszlaci (#2171) üzenetére


sony309
őstag

Csak a felesleges másolgatástól akartam magam megkímélni!

S3x, hifi & rock and roll

(#2173) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Próbáltatok már 3TB merevlemezt hozzá csatlakoztatni fel e ismeri?

(#2174) sony309


sony309
őstag

Tudom, hogy nem pont ide illő, de innen mindig normális választ kaptam és nem találtam olyan topikot, ahova illő lenne!

Tegnap a MM-ban járva láttam, hogy 999 Ft-ért vannak akciós BR lemezek (amelyek közül sok érdekelne is), ezért elgondolkodtam egy asztali BR olvasó vagy egy belső BR író vásárlásán!

Tudom, hogy az íróval írhatok is, de nincs szándékomban!

Van médialejátszóm (WD TV Live Streaming), tehát nem a médiafájlok lejátszása az elsődleges célom, hanem a BR lemezek olvasása, amit jelenleg nem tudok megoldani olvasó nélkül!

Szerintetek?

Asztali BR olvasó vagy PC-be építhető BR író???

Köszönöm, ha megtisztel valaki a válaszával!

S3x, hifi & rock and roll

(#2175) szaszlaci válasza sony309 (#2174) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogyha a filmlejátszáshoz is egy médialejátszót választottál, szemben a PC-s megoldással, akkor feltételezhetően BR-lejátszóból is az asztalit fogod preferálni, nem pedig a PC-be építettet.

Amikor én optikai lemezes dolgokkal foglalkoztam, akkor DVD fronton az LG volt az, ami talán a leginkább jól használható, átgondolt kezelőfelülettel rendelkezett. Nem lepne meg, ha a mostani BD megoldásoknál se lenne másképp.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2176) sony309 válasza szaszlaci (#2175) üzenetére


sony309
őstag

Véleményedet köszönöm :R , de most még jobban elbizonytalanodtam, mert igazából a belső olvasó felé hajlottam! :D

S3x, hifi & rock and roll

(#2177) trance89 válasza sony309 (#2176) üzenetére


trance89
őstag

belső, jelentősen olcsóbb, nem foglal +helyet
ha pedig gyakran nézel bd filmeket akkor ajánlatosabb lenne eladnod a streaming-et és venni egy bd lejátszós dune-t ami azért nem olcsó de használtan elég jó áron ki lehet fogni itt ott

[ Szerkesztve ]

(#2178) sony309 válasza trance89 (#2177) üzenetére


sony309
őstag

Igen, ahogy nézegettem az árakat, láttam, hogy a belső lényegesen olcsóbb!

Nem hiszem, hogy túl sűrűn néznék BR-t, de néha egyet-egyet, akkor meg nézhetném rippelve is akár.

Köszönöm a véleményedet! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#2179) szaszlaci válasza sony309 (#2176) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pár éve már egészen jó asztali BD-lejátszók voltak, amik tudták a hálózati lejátszást, volt a hátulján LAN dugó; ilyen huszonezer pénzért. – A Dune vonalra írom ezt. Érdemes utána nézni, mennyire is használhatóak.
Valamint arról is ajánlatos informálódni, hogy egy gyári BD lemez vajon két kattintással rippelhető-e.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2180) sony309 válasza szaszlaci (#2179) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm az ötletelést! :R

Hálózatos lejátszás csak wifi-n menne, mert a kábeles kapcsolat nem megoldható!

S3x, hifi & rock and roll

(#2181) sony309


sony309
őstag

Van valakinek ötlete, nem találok a leírásban semmilyen információt arról, hogy milyen módon oldható meg több .m2ts kiterjesztésű fájl egymás utáni, folyamatos lejátszása?

Köszönettel, sony309

S3x, hifi & rock and roll

(#2182) aldebaran válasza sony309 (#2181) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha ugyanabba a mappába teszed mindet és a PLAY gombbal indítod a lejátszást? Tehát nem az OK-val.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2183) sony309 válasza aldebaran (#2182) üzenetére


sony309
őstag

Azt az egy fájlt játsza csak le!

S3x, hifi & rock and roll

(#2184) aldebaran válasza sony309 (#2183) üzenetére


aldebaran
őstag

és ha kívül a mappára nyomsz egy play-t?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2185) sony309 válasza aldebaran (#2184) üzenetére


sony309
őstag

Próbálkozok!

Köszönöm az ötleteket!

S3x, hifi & rock and roll

(#2186) aldebaran válasza sony309 (#2185) üzenetére


aldebaran
őstag

A végső megoldás az lehet, ha összefűzöd az m2ts-eket.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2187) sony309 válasza aldebaran (#2186) üzenetére


sony309
őstag

Köszi!

S3x, hifi & rock and roll

(#2188) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Sziasztok. Tegnap vettem egy ilyen kutyut es lenne par kerdesem. Letezik custom firmware erre a keszulekre? Ha igen melyik a legjobb?
Hogy tudok hozza adni szolgaltatasokat a meglevokhoz? (gondolok itt onlie tv-kre vagy radiokra mint xbmc -nel)

(#2189) trance89 válasza P3Dr0 (#2188) üzenetére


trance89
őstag

nem, be kell érni a gyári firm nyújtotta lehetőségekkel

(#2190) P3Dr0 válasza trance89 (#2189) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Koszonom akkor nem keresek tovabb. Valahol mintha olvastam volna egy olyat,hogy kepes usb rol bootolni es igy van ra custom fw. de ezekszerint nem.

(#2191) trance89 válasza P3Dr0 (#2190) üzenetére


trance89
őstag

bár most nézem akadt egy tag aki b-rad 2012 decemberében készült homebrew megoldásából ad ki frissítéseket:
http://forum.wdlxtv.com/viewtopic.php?f=23&t=8707
holnap én is kipróbálom

(#2192) P3Dr0 válasza trance89 (#2191) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Igen asszem o az. Ha sikerult kiprobalnod par szoban leirnad milyen?

(#2193) trance89 válasza P3Dr0 (#2192) üzenetére


trance89
őstag

majd írok véleményt, amúgy mindenféle módosítás nélkül fut a wd-n, usb-ről megy az egész, nem lehet telepíteni ezêrt nincs is mit elrontani vele

(#2194) P3Dr0 válasza trance89 (#2193) üzenetére


P3Dr0
senior tag

a heten en is kiprobalom. Ha az ember tudja boviteni az online tartalmat akkor mar elorelepes. :)

(#2195) P3Dr0 válasza P3Dr0 (#2194) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Na idokozben megcsinltam. Nemtudtam varni. Eddig jonak tunik. 4 GB-os pendrive-ot FAT32-re formaztam majd ramasoltam ezeket a file-okat :

1.
-wdlxtv-palace.bin
-runsit.sh
-wdtvlivegen3.bin.mpm
-wdtvlivegen3.bin.mpm.sha1.sum

2. device-ip.txt -ben beallitottam a jelenlegi IP cimet.

3. Utana lefuttattam a kovetkezo scripteket. :
-win-homebrew-upload.bat
-win-homebrew-brewme.bat
-win-homebrew-status.bat

Aztan a pendrive-ot betettem a WD-be es ugy bootolt.

Megneztem,hogy van-e telnet, SSH es FTP (es volt, mukodott mind).

Majd jott a jelszo csere ill. megadas.

Most mar elerem a gepet, lehet szerkezteni igy megprobalom online tartalmat boviteni ha lehetseges.

Itt egy kep a webes feluletrol :

[link]

(#2196) aldebaran


aldebaran
őstag

Ha 3D filmet nézek és néha-néha fehér felvillanás van és szellemképes a kép, akkor az a tévé hibája lehet, vagy a lejátszóé? A filmek half ou/sbs-ek.

Lejátszó: WD TV Live Streaming
Tévé: Sharp LC60LE652E

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2197) Gedeon31 válasza aldebaran (#2196) üzenetére


Gedeon31
addikt

A WD nem tudja rendesen lejátszani a 3D ahhoz már 2X ennyibe kerülő médialejátszó kell.

(#2198) StLui válasza Gedeon31 (#2197) üzenetére


StLui
veterán

idézek tőle: "A filmek half ou/sbs-ek."

tehát amit ő néz azt le tudja játszani

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2199) Gedeon31 válasza StLui (#2198) üzenetére


Gedeon31
addikt

néha-néha fehér felvillanás van és szellemképes a kép

Csak ez a gondja van vele szerinted így nézhető? :D

(#2200) StLui válasza Gedeon31 (#2199) üzenetére


StLui
veterán

de ez nem azért van mert wd-t használ, nekem még a wd tv play is vitte ezeket simán

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.