Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) icemad válasza meko1 (#1050) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én zenelejátszó cserét javasolnék első körben. Pl egy poweramp, vagy player pro jó lehet, de mindkettő fizetős...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1052) meko1 válasza icemad (#1051) üzenetére


meko1
tag

1051 icemad köszönöm
de,bármily hihetetlen,nekem egy egyszerű lejátszó kellene csak,amin a hangerőt lehet
állítani,felhuzni a mélyeket,magasakat,kész,másra ott a hifi,ne a tabtól várjam
más:azért lettem rendszergazda(superuser),h. a nekem nem tetsző dolgokat végre letakarítsam,nemde
de hogyan,hiszen a lecserélendő fájlkezelőben egyenlőre csak a belső memoriát látom=de nem tudok
rá letölteni,meg az sd-kártyát,a "takarítás" helyszínét nem,miért
köszönöm a tanácsokat

(#1053) jokerbet


jokerbet
csendes tag

hi. meg szeretném csinálni az átpartícionállást. csak már ott elakadtam hogy mi ez a cwm mentés és hogy kell megcsinálni, és hogy mi ez az adb driver, amit megfelelően kéne telepíteni.

(#1054) helixP válasza jokerbet (#1053) üzenetére


helixP
nagyúr

CWM-ről általában.
ADB-t meg hagyjad,az a haladóknak szánt rész. Neked ez kell: telepítsd ezt és értelemszerűen használd.

(#1055) jokerbet válasza helixP (#1054) üzenetére


jokerbet
csendes tag

feltelepítettem ezt. és ezen belül a cwm-ot. hogyan csináljam tovább?

(#1056) helixP válasza jokerbet (#1055) üzenetére


helixP
nagyúr

CWM-ben indítod, ott backupot csinálsz, amit jól elmentesz, aztán követed az átparticionálás lépéseit ezek szerint.

(#1057) jokerbet


jokerbet
csendes tag

az a baj hogy nekem nem jön be a cwm ha nyomva tartom a hangerő fel és bekapcsolás gombot. semmit nem csinál

(#1058) helixP válasza jokerbet (#1057) üzenetére


helixP
nagyúr

Az előbb linkelt Tweak-appból is tudod Recovery-ben indítani, ha jól emlékszem.

(#1059) jokerbet válasza helixP (#1058) üzenetére


jokerbet
csendes tag

már megtaláltam. :) az baj ha a mentést a tablet belső sd kártyára tettem? sdcard1-re. az nem fog törlődni?
egyébként ez a cwm mentés arra jó hogy meglegyenek a telepített appok, sms, híváslista, meg minden ilyesmi? mert igazából nekem nincs szükségem rá. ha csak erre jó lehet nem is töltöm vissza a mentést

(#1060) cappa72 válasza jokerbet (#1059) üzenetére


cappa72
nagyúr

az baj ha a mentést a tablet belső sd kártyára tettem? sdcard1-re. az nem fog törlődni?
Ha át szeretnéd particionálni, akkor mindenképpen a fizikai SD kártyára mentsd a CWM mentést.
Ugyanis átparticionáláskor a belső SD eltűnik, hozzáadódik a /data partícióhoz, ami szintén törlődik.

egyébként ez a cwm mentés arra jó hogy meglegyenek a telepített appok, sms, híváslista, meg minden ilyesmi?
Többek között igen. Továbbá menti a rendszerpartíciót, az induláshoz szükséges boot.img-t és a recovery.img-t.
Ezzel jó eséllyel feltámasztható a félig elhalálozott phablet is.

Aki viszont nagyon jót akar magának, az menti a komplett rendszert MTKDroidTools-zal is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1061) jokerbet válasza cappa72 (#1060) üzenetére


jokerbet
csendes tag

nekem van a tabban egy 4gb-os kártya. cwm mentésnél sdcard0-ra, és sdcard1-re lehet menteni. az sdcard1re mentettem, de ez a belső tárhely. az sdcard0 a fizikai kártya?

és az normális hogy 1,5gb a mentés?

[ Szerkesztve ]

(#1062) cappa72 válasza jokerbet (#1061) üzenetére


cappa72
nagyúr

CWM-ből a /storage/sdcard1 a fizikai sd.
De ha már mentettél, akkor át tudod tenni pl. számítógépre is, csak a biztonság kedvéért.
Ha mégis a belsőre mentette volna (ez furcsa lenne), akkor simán másolással is át tudod tenni a fizikaira.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1063) jokerbet válasza cappa72 (#1062) üzenetére


jokerbet
csendes tag

nálam az sdcard1 a belső. most csinálom a mentést az sdcard0-ra, és ez a fizikai.

(#1064) jokerbet


jokerbet
csendes tag

factory resetet már 10 perce csinálja. ez ilyen sokáig tart?

[ Szerkesztve ]

(#1065) helixP válasza jokerbet (#1064) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, nyugi.

(#1066) jokerbet


jokerbet
csendes tag

ajjaj nekem valami nagyon nemjó. a fizikai sd kártyából csinálta a partíció növelést!

(#1067) helixP válasza jokerbet (#1066) üzenetére


helixP
nagyúr

Biztosan nem. Most eltűnt a belső SD és a Fizikai SD látszik csak. Ha nem hiszed, kapd ki a Micro sd-t és nézd meg úgy a kiosztást.

[ Szerkesztve ]

(#1068) jokerbet


jokerbet
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-02/26/535549_ft8ng83gpqmsgpnl_screenshot_2015-02-26-10-10-12.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/26/535549_ft8ng83gpqmsgpnl_screenshot_2015-02-26-10-10-12.thumb.jpg) [L:/dl/upc/2015-02/26/535549_obx7ma5zzfqnhklt_screenshot_2015-02-26-10-10-17.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/26/535549_obx7ma5zzfqnhklt_screenshot_2015-02-26-10-10-17.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#1069) jokerbet


jokerbet
csendes tag

akkor lehet hülye vagyok :D most akkor a fizikai sd kártyát állította be úgy mint az alap tabletnél a beépített sd kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#1070) cappa72 válasza jokerbet (#1069) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mekkora a fizikai SD kártya névleges tárolási kapacitása?
Mert az átparticionálás úgy néz ki, hogy sikeres: az adatpartíció 6,2GB.
Elméletileg ilyenkor (ugye 2 opció is van) a fizikai sd kártyát nevezi fizikai sd kártyának, USB-tár néven pedig a "belső SD" maradéka látszik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1071) dionaea


dionaea
őstag

Szerintetek mekkora a max amper kapacitásu töltö ami jó lehet a tabnak. Pl kocsiba 2 mA es van és wazze illetve bluettoh zene mellett merül a tab lassan. Illetve itt van egy 1mA es töltő és a WoT játszása közben merül

(#1072) jokerbet válasza cappa72 (#1070) üzenetére


jokerbet
csendes tag

4gb-os, elvileg 3,64 használható gondolom.

ha a 6gb-os helyre akarok telepíteni dolgokat akkor az usb tárra kell állítanom a telepítést

(#1073) cappa72 válasza dionaea (#1071) üzenetére


cappa72
nagyúr

A max érték nincs meghatározva. Neked lehet, hogy inkább a min érték kellene.
Az 1A nem biztos, hogy elég, mérés alapján (de nem kalibrált műszerrel mérve) meghaladja az 1A-t a töltési áram. Ha még használod is, akkor valóban előfordulhat, hogy merül töltés+használat során.
Azért a 2A-es elég szokott lenni, ha valóban tudja a kimeneten a 2A-t.

(vélhetően nem 1mA és 2mA-t akartál írni, hanem 1A és 2A)

@(#1072) jokerbet
4gb-os, elvileg 3,64 használható gondolom.
Akkor jól gondoltam.

ha a 6gb-os helyre akarok telepíteni dolgokat akkor az usb tárra kell állítanom a telepítést
Nem, a rendszer alapvetően a 6GB-os partícióra fog telepíteni, hiszen az az adatpartíció.
Lehet, hogy te az alapértelmezett íráslemez beállítására gondolsz; ez esetben az SD kártyát válaszd (USB-tár választása esetén nem fog tudni menteni, mert a belső SD "maradéka" kis méretű, nem fog elférni rajta gyakorlatilag semmi).

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1074) jokerbet válasza cappa72 (#1073) üzenetére


jokerbet
csendes tag

nekem valami nagyon nem jó :/ sehogy sem tudom elérni hogy a 6gb-os helyre telepítsen. akármire állítom, nem jó. amiket letöltöttem, mindent az sd kártyára tett. és már alig van rajta hely, ha usb tárra, ha sd kártyára állítom a telepítést, mindíg csak a 3.64-es tárhelyre akarja tenni. nagyobb fájlt le sem tudok tölteni mert azt írja ki hogy nincs elég hely.

(#1075) dionaea válasza cappa72 (#1073) üzenetére


dionaea
őstag

igen bocsi akkor lehet a noname töltő ajzat ami 2A es az nem annyi. Na akkor lehet venni egy másikat. :D

Köszi erre nem is gondoltam, hogy a kimeneti fesz. nincs annyi

(#1076) jokerbet válasza jokerbet (#1074) üzenetére


jokerbet
csendes tag

az a furcsa, hogy fájlkezelőben sem látom ezt a 6.2gb-os tárhelyet. mintha nem is lenne.

(#1077) cappa72 válasza jokerbet (#1074) üzenetére


cappa72
nagyúr

A preferált telepítési helyet add meg belső memóriára, az alapértelmezett íráslemezt pedig sd kártyára.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1078) jokerbet válasza cappa72 (#1077) üzenetére


jokerbet
csendes tag

így sem jó. ezt írja ki ha telepítenék valamit: "nincs elég hely a külső tároló eszközön"

(#1079) cappa72 válasza jokerbet (#1078) üzenetére


cappa72
nagyúr

alapértelmezett az sd kártya íráslemezként?
a preferált telepítési hely a belső tároló?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1080) jokerbet válasza cappa72 (#1079) üzenetére


jokerbet
csendes tag

igen

mondom, a tárhely menüben látom csak a 6.2gb-os partíciót. azon kívül 3 fájlkezelő nem látja, és ha rádugom a gépre a tabot, ott se.

mit lehetne mókolni vele hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

(#1081) cappa72 válasza jokerbet (#1078) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mekkora az sd kártyán a szabad hely, és mit szeretnél telepíteni, amikor ezt írja ki?

a 6,2GB-os tárhelyet ne is keresd fájlkezelőkben, mert csak root eléréssel tudod megnézni root-képes fájlkezelővel. Számítógépre kötve is csak adb-vel fogod látni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1082) jokerbet válasza cappa72 (#1081) üzenetére


jokerbet
csendes tag

sd kártyán most 300mb szabad hely van, és a fifát tölteném le ami 1.2gb

(#1083) cappa72 válasza jokerbet (#1082) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor nem értem, miért csodálkozol.
300MB-ra nem fog ráférni egy 1,2GB-os extra mennyiségű adat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1084) jokerbet válasza cappa72 (#1083) üzenetére


jokerbet
csendes tag

hát de a 6.2gb-os partíció meg ott csücsül üresen, én arra szeretnék ám telepíteni. de sehogy sem tudom elérni. mit nem értessz ezen?

én azért akartam megcsinálni ezt az átpartícionállást, hogy ne 1gb-om legyen az alkalmazásoknak, hanem a lehető legtöbb. mert untam hogy feltelepítek 1-2 dolgot és már írja hogy nincs több hely. ugye az alap tabletben 1gb jut az alkalmazásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1085) cappa72 válasza jokerbet (#1084) üzenetére


cappa72
nagyúr

Áhá!
Így már érthetőbb, hogy mi a helyzet, mi is a problémád.

Nos, akkor tudnod kell, hogy a megnövelt data-ra (6.2GB) max 50MB-os apk mehet (Goolgle ennyiben határozta meg) a play-ről. Ezek után a kiegészítő fájlok (max 2x2GB) már egy külső tárhelyre mehetnek csak (ez lehet ugye a belső SD, vagy a fizikai SD).
Ez a magyarázata a jelenségnek.

Amit tehetsz, hogy nagyobb fizikai SD kártyát teszel a készülékbe.
(Esetleg egy másik partíciókiosztást is megpróbálhaszt, de úgy is hamar el fog fogyni a hely, főleg ilyen méretű kiegészítő fájlokkal ellátott programok esetén)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1086) jokerbet válasza cappa72 (#1085) üzenetére


jokerbet
csendes tag

akkor mi értelme ennek az átpartícionálásnak?

hogy tudom visszacsinálni eredeti állapotra? 1gb/5gb-ra?

(#1087) cappa72 válasza jokerbet (#1086) üzenetére


cappa72
nagyúr

akkor mi értelme ennek az átpartícionálásnak?
Az, hogy több alkalmazást tudsz telepíteni 6,2GB-ra, mint 1GB-ra.

hogy tudom visszacsinálni eredeti állapotra? 1gb/5gb-ra?
Ha megnézed a leírást, rájössz ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1088) jokerbet válasza cappa72 (#1087) üzenetére


jokerbet
csendes tag

az előbb azt mondtad hogy nem lehet. most akkor ez hogy van?

a 6,2gb-ra hogy tudok telepíteni?

(#1089) jokerbet válasza cappa72 (#1087) üzenetére


jokerbet
csendes tag

rájöttem már egyébként, csak elsőre nem fogtam fel. :D
olyat lehet csinálni, hogy a data tárhelyet 3gb-ra állítani, az sd-t is 3ra, és a fizikai sd kártyát is lehessen használni telepítésre mint a belső sd-t?

(#1090) cappa72 válasza jokerbet (#1089) üzenetére


cappa72
nagyúr

hogy a data tárhelyet 3gb-ra állítani, az sd-t is 3ra, és a fizikai sd kártyát is lehessen használni telepítésre mint a belső sd-t?
Ha mindezek között és kapcsolat van, akkor nem.
Merthogy vagy egyik sd, vagy másik sd lesz az alapértelmezett íráslemez. Mindkettő egyszerre nem lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1091) jokerbet válasza cappa72 (#1090) üzenetére


jokerbet
csendes tag

értem. szóval ha lenne egy 32gb-os microsd-m, akkor 6gb/32gb lenne. majd veszek egyet, addig visszaállítom eredeti állapotra.

(#1092) cappa72 válasza jokerbet (#1091) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ígx van.
A 6/0-ás opciót akkor jó használni, ha azért van legalább egy 8GB-os SD kártya, de a 32-es az mégjobb. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1093) jokerbet válasza cappa72 (#1092) üzenetére


jokerbet
csendes tag

hm. visszaállítottam 1/5re. viszont a fizikai sd kártyára akar telepíteni így is. megint azt írja hogy nincs hely.
ha átállítom usb tárra, ami ugye az 5gb-os partíció, akkor is ezt írja ki

(#1094) jokerbet


jokerbet
csendes tag

tudtok valami programot amivel el lehetne tüntetni ezeket a színes ikonháttereket? launcher-t nem akarok használni. valami más kellene. a chrome ikonja mögé is sárga hátteret rakott és nagyon csúnya

(#1095) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! Wayteq xTAB-7X Quad
Az első SIM foglalatba teszek egy normál SIM karit és csak EDGE van rajta.
Egyszer mintha láttam volna bevillanni a 3G-t is, de ez lehet csak délibáb.
Az biztos, ha átrakom egy Samsung telóba a karit, ott van 3G és 5/2 Mbit-el megy.
Szóval még talán az sem lehet, hogy itt épp csak 900 Mhz-en szór a Vodafone és nem 2100-on.
Mi lehet a gond?
Gyári beállítások visszaállítását nem nagyon akarnék rajta nyomni, annyira nem sűrűn használnám, csak szúrja az oldalam:)

(#1096) kelzsoca válasza #98593280 (#1095) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már nem emlékszem pontosan (lehet keverem is) de két lehetőség van, az első az hogy azon a foglalaton csak gsm van, a másik pedig hogy a beállításokban kiválasztható hogy melyik legyen a 3g-s és melyik legyen a gsm.

https://vertigostore.eu

(#1097) #98593280 válasza kelzsoca (#1096) üzenetére


#98593280
törölt tag

Megnéztem a Mobilaréna tesztjét, abban a SIM 1-es foglalatot (ez a normál) írják 3G-re, de egyébként a SIM2-ben is (ez a mikro SIM) próbáltam már, ott sem megy, csak EDGE-vel.

Ez a beállítás hol van pontosan? Meg tudod mondani? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1098) #98593280 válasza #98593280 (#1097) üzenetére


#98593280
törölt tag

Beizzítottam most a ketyerét egy városban is, itt megy vele a 3G.
Most akkor mi a helyzet, ott ahol nem megy (vidék), ott lehet hogy csak 900 Mhz-en szór a Vodafone és azt ez a Wayteq nem bírja 3G-vel, a Samsung telóm meg igen?
Meg lehet nézni valahogy, hogy hány Mhz-en szór a szolgáltató?

(#1099) kelzsoca válasza #98593280 (#1098) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kis településeken, ritkábban lakott területeknél lehetséges hogy 900MHz-en szórják a netet, és nem 2100MHz-en, ilyen esetben, mivel a tablet nem támogatja a 900MHz-t, nem fog menni a 3g szolgáltatás, a telefon nyilván mindkét frekit ismeri és támogatja.

https://vertigostore.eu

(#1100) #98593280 válasza kelzsoca (#1099) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hogy hogy nem támogatja, ez nem az?
UMTS 900/2100 MHz

Nem lehetséges hogy 1900-on szórnak? Mert azt talán valóban nem támogatja, a Samsung-om viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.