Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Foose válasza Foose (#350) üzenetére


Foose
addikt

Nem jött válasz. 3 órát volt töltőn, de már 2,5 óra alatt feltöltött. Wifin is rohamosan merül.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#352) helixP válasza Foose (#351) üzenetére


helixP
nagyúr

A rohamosan mit takar? Viszonyítás képpen: olyan 4-5 órát bír ki ha a kijelző folyamatosan 'ég'.

(#353) Foose válasza helixP (#352) üzenetére


Foose
addikt

Persze azt tudom. Végülis kb 45 perc wifis net alatt 100-ról 89-re merült. Erre gondoltam.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#354) helixP válasza Foose (#353) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez egész jó eredmény. Semmi rohamos nincs benne. Ha ilyen ütemben fogy, még legalább 6 órát böngészhetsz vele. Kiolvashatod a Zinternettet :)

[ Szerkesztve ]

(#355) axioma


axioma
veterán

Olyan hibat tapasztalt mar valaki, hogy egyszercsak a hangero-fel gomb nem akar mukodni, de ujraindulas megjavitja? Nem csak egyszer volt, de kivalto okot nem talaltunk, gondoltam hatha elofordult mar es tudja valaki a megoldast is.

(#356) icemad válasza axioma (#355) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is előfordult videólejátszásnál. Én úgy oldottam meg, hogy a hangerő le gombot nyomtam meg, utána a képernyőn a csúszkát állítottam.

(#357) axioma válasza icemad (#356) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, bar a megoldasnal a megelozesre gondoltam:) Es max. youtube ment rajta videokent elotte ha jol emlekszem, de akkor majd megnezzuk, hogy azzal osszefugg-e.

(#358) -Nemtom- válasza axioma (#355) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Nálam akkor szokta csinálni, ha elindítok egy videót, és hangot állítok mielőtt elkezdődik a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#359) axioma válasza -Nemtom- (#358) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, ez mar kicsit tobbet segit, mert ezek szerint ezt el lehet kerulni egy pici odafigyelessel, es a korulmeny miatt nagyon biztos, hogy szoftvergond (nem a gomb rendetlenkedik, es hol erzekel, hol nem).

(#360) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

Ha már bugoknál tartunk: ha a navigációs sávról indítva húzok egy félkört, ami a navigációs sávba ér vissza, behal az érintő, csak akkor érzékel újra ha ki/be kapcsolom a kijelzőt. Ilyen van másnál is?

(#361) icemad válasza -Nemtom- (#360) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én kipróbáltam fekvő és álló módnál is, nekem nincs ilyen hiba. De nem is gyári launchert használok...

(#362) -Nemtom- válasza icemad (#361) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

És ha 2 ujjal egyszerre érsz a nav. sávhoz a "gombok" között? Most próbáltam és úgy is csinálja. Enyém mondjuk Cube.

(#363) icemad válasza -Nemtom- (#362) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor sincs ilyen hiba. 3 ujjal is próbáltam. Azt viszont hozzáteszem, hogy nekem xposed+gravitybox telepítve van, és eléggé átszabtam az értesítési sávot+navibárt. Lehet, hogy amiatt nincs ilyen hiba nálam. Valakit megkellene kérdezni, aki a gyári rendszert használja...

Én is kérdeznék egyet a gravityboxról: Valaki próbálta már a minimális és maximális fényerő értékét állítgatni? Mert éjszaka/sötétben is baromi erős a fénye, szeretném lejjebb venni. A beállítást megtaláltam, de nem mertem "molesztálni."

(#364) Foose válasza helixP (#354) üzenetére


Foose
addikt

Pfú, akkor köszi! Meg kell szoknom, ez nem mobil. Pedig nálam most nagyon úgy tűnik hogy kiváltja az xperia minit.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#365) axioma


axioma
veterán

Ha mar Cube: rendeltem hozza foliat (ezt), de ugy latszik rossz modellt valasztottam (nekem a cimbeli wayteq van). Nem volt nagy osszeg, csak ez kicsi, keskenyebb, es feltunhetett volna (bar sokszor csak szimbolikus a kep), az elolapi kameranal sincs kivagva. Wayteq neven nemigen van folia. Melyiket kell nezni akkor helyette a cube-ok kozul, ha foliat akarok? Bonuszkerdes: hatlapi folia aki regebbota hasznalja, szinten rendszeres cseres, vagy jol van az ugy?

(#366) tjb007 válasza axioma (#365) üzenetére


tjb007
nagyúr

U51GT, tehát jót rendeltél.

(#367) szempi77


szempi77
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdés a gépelés hangját hogy lehet kikapcsolni, mert nem találtam sehol se...

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!
:DD

(#368) cappa72 válasza szempi77 (#367) üzenetére


cappa72
nagyúr

Beállítások -> Nyelv és bevitel -> Android billentyűzet beállításai -> Hangjelzés billentyű megnyomása esetén: pipa kiszed.
Csend lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#369) axioma válasza tjb007 (#366) üzenetére


axioma
veterán

Akkor rosszat kuldott... rakerdezek nala. Koszi.

(#370) cantus válasza cappa72 (#368) üzenetére


cantus
tag

Szia cappa!

Érdeklődök, hogy elérhető már az a leírás/progi amivel a partíciós átméretezéseket meg lehet csinálni? Folyton helyhiánnyal küszködök.

(#372) cappa72 válasza cantus (#370) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia!

Igen, sikerült kiszámolnom a v1.01-es rom-hoz 3 opciót (2/4; 3/3; 0/6), illetve a 6/0-ás verziót a v1.02-es romhoz, csak automatizálni nem sikerült még: fiamé a tablet, és nem mindig tudom megszerezni :D
Így meg nem a legegyszerűbb... másokon meg inkább nem kísérletezek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#373) Foose


Foose
addikt

Valami nem jó. Reggel 8 után kicsivel kapcsoltam be, sim nincs benne, csak wifin neteztem, és 71% az akksi. Az akkumulátor menüben írja is hogy 1 óra 20 perce lett lehúzva töltőről, de ennyi idő alatt ha 71%-ig merül, akkor ez nekem cirka 5 órát sem fog kibírni?? Egészségesen merül ez? Igaz root nincs, de greenifyt használok hogy hibernálni tudjak.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#374) helixP válasza Foose (#373) üzenetére


helixP
nagyúr

Tedd fel ezt és futtasd két napig kb.

(#375) Foose válasza helixP (#374) üzenetére


Foose
addikt

Közben gondolom használjam rendesen a tabit. Na de egy új cuccnál, amin szinte semmi felesleges app nincs gyárilag, csak amit én raktam fel,(de hibernálom) kell ilyennel tökölni? Na kíváncsi vagyok. Köszönöm a tippet, felteszem!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#376) helixP válasza Foose (#375) üzenetére


helixP
nagyúr

Kell ilyennel tökölni, mert valami szívja lefele, és gondolom Te is szeretnél rájönni, hogy hardveres gond-e vagy szoftveres.
El nem tudod képzelni, hogy milyen appok tudnak keresztbe tenni. Valamelyik topicban egy egyszerű óra alkalmazás csinálta többszázas ébresztést pár óra alatt és tartotta ébren a készüléket.

(#377) icemad válasza Foose (#373) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ez alatt az idő alatt használtad is, akkor normális a merülés mértéke. 4-5 óra kijelzőidőnél nem tud többet. Telefonok is eddig bírják...

(#378) dragonfx válasza icemad (#377) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát folyamatosan.használod netezel telozol rajta akkor igen.csodák nincsenek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#379) Foose válasza helixP (#376) üzenetére


Foose
addikt

Persze, tudom én hogy sok lehetséges app lehet az oka, de szinte ugyanazokat használom amit eddig telón. Ezért nem értem mi lehet. Na meglátjuk.
Icemad: csoda nincs, persze. De egyenlőre azt látom hogy 5 órát sem bír ki, amit nagyon kevésnek találok.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#380) kelzsoca válasza Foose (#379) üzenetére


kelzsoca
félisten

Folyamatos használattal rendben lesz az 5 óra, készenlétben, tehát ha nem nyúlsz a készülékhez nyilván napokig is elvan magában a rendszer.

https://vertigostore.eu

(#381) cantus


cantus
tag

Szereztem csak mobilnetre alkalmas sim kártyát (vodafone). Ennek ellenére nem sikerül netre kapcsolódni. A térerő jelzés felett nincs semmi, mintha sima sim kártya lenne. Megpróbáltam vele telefonálni, kiírta, hogy a hanghívások ennél a simnél tiltva vannak, ami normális is, hiszen csak mobilnetre kértem. A kérdésem az, hogy mit kell a tableten állítgatni, hogy legyen mobilnet vagy a vodafone-t kell megkeresnem.

2. kérdés: Hogyan lehet biztosan leállítani a háttérben futó alkalmazásokat? Jelenleg az Advanced Task Manager - Killer progit használom, de azt vettem észre, hogy amint kilövöm az alkalmazásokat, 2 perc után az összes szépen újra dolgozik pl. facebook (messenger), idokep, google play szolgáltatások stb

köszi!

(#382) helixP válasza cantus (#381) üzenetére


helixP
nagyúr

NE használj task killert. Nincs rá szükség 4.0-felett. A rendszer jobban tudja, hogy mikor mit kell kilőni.

(#383) icemad válasza cantus (#381) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Netre meg azért nem csatlakozik, mert valószínűleg rosszak az apn beállítások. Ezt kellene átnézni: Vodafone internet
Videós segítség...

A másik, hogy 3g csak a Sim1-es foglalatban van. Ellenőrizd a kártyát, hogy jó helyre raktad e.

[ Szerkesztve ]

(#384) cantus válasza icemad (#383) üzenetére


cantus
tag

Sikerült, a videós beállításokat elvégezve már megy a mobilnet. Ez meglepett, hogy nincs értelme a a TaskKillereknek. Memóriafelszabadítás, aksikímélés miatt gondoltam, de ezek szerint árnyaltabb a kép.

(#385) icemad válasza cantus (#384) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Taskkiller helyett ajánlom az automata ki és bekapcsolást. Nekem minden napra be van állítva, hogy 22:00-6:00 között kikapcsolja magát. Így reggelente mindig friss rendszer fogad, és az aksi sem merül.

(#386) dragonfx válasza icemad (#385) üzenetére


dragonfx
veterán

milyen progival lehet ezt beállítani?? :Y
közbe tudsz riasztani ébreszteni a telefon?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#387) icemad válasza dragonfx (#386) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Progival? A gyári rendszerben van benne:
Beállítások- Be/kikapcsolás ütemezése.

Az ébresztőt nem próbáltam, de szerintem működik. Pl. ha azt akarod, hogy 6:00-kor ébresszen, akkor beállítod, hogy 5:50-kor induljon el magától. Akkor 6-kor ébreszteni fog. De én erre ébrsztőórát használok, az a tuti! :DDD

(#388) dragonfx válasza icemad (#387) üzenetére


dragonfx
veterán

és az ébresztőóra kikapcsolt készüléknél is riaszt?
azt tudom ez ősrégi nokiákban már mükődött.
nekem nincs menübe mert nem erről a készülékre gondoltam sima telefonra feltenni ilyne progit. huawei g630ra.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#389) icemad válasza dragonfx (#388) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan progi nincs, ez hardver kérdése. A legtöbb mtk procis teló tudja. Huaweinél azok, amik a huawei saját prociját használják. (P6, P7)
De a legegyszerűbb, ha kipróbálod.

(#390) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Pár napja ajánlotta valaki hogy tegyem fel két napra a gsm battery monitort. Mert ugye kicsit gyanús volt nekem hogy merül a tablet. Azt látom kèt nap után, hogy semmi más, csak a rádió rész megy nagyon. Akár 98%-ban az merít. Akkor most mit csináljak hogy kevésbé merüljön? Sokszor kàrtya sincs a tabletben. Otthon wifivel használom kàrtya nélkül.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#391) icemad válasza Foose (#390) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Repülőgép üzemmód.

(#392) Foose válasza icemad (#391) üzenetére


Foose
addikt

Elég sűrűn használom....

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#393) dragonfx válasza icemad (#389) üzenetére


dragonfx
veterán

Ezt hol.kéne keresnem a teloba?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#394) icemad válasza dragonfx (#393) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A g630-ban? Hát fogalmam sincs, olyan telót még nem is láttam. Esetleg a beállításokban. Az ébresztőt meg tudod tesztelni. beállítod, hogy pl. 2 perc múlva csörögjön és kikapcsolod a telót. Ha így is ébreszt, akkor oké, ha nem, akkor érdemes éjszakára repülőgépes üzzemmódba rakni. Ha ezzel nem akarsz bajlódni, akkor használj automatizáló programokat. Pl.: e-robot, AutomateIt, Tasker... Én pl. Taskert használok, szerintem az Android nem is ér semmit e nélkül.
Tasker leírás.

(#395) dragonfx válasza icemad (#394) üzenetére


dragonfx
veterán

Engem ennyire nem.mozgat meg alig pár %.ot merül a telom.de csorgés ellen.jo.lenne.bár arra ott a repülő mod.
Ez a tasker nekem.magas.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#396) icemad válasza dragonfx (#395) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor az automateit-et próbáld ki, abban rögtön telepítés után/alapból benne van az éjszakai némítás. Plussz magyar nyelvű is. Csak az időpontokat ellenőrizd le.

(#397) dragonfx válasza icemad (#396) üzenetére


dragonfx
veterán

Oks köszi. :B ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#398) helixP válasza Foose (#392) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, hát nekem van egy Talk 5H phabletem is, az is wayteq, kétkártyás, és ott is baromira eszi a rádió az akksit. Az én javaslatom, hogy ha nem használod a tabletet telefonként, akkor legyen mindig repülőben, és csak a WiF-legyen bekapcsolva, ha kell. Így tuti nem eszik annyit a rádió. Ha meg telefonként is használod. Hát akkor viszont valami ilyesmit ajánlok.

(#399) Foose válasza helixP (#398) üzenetére


Foose
addikt

Aham. Hát, mostanában mióta megvettem, többször van ebben a kártyám mint a telóban. Értem, szóval legyen repülőben ha nincs benne kari. Köszönöm a tippet! Jól hangzik ez a vésztöltő is..

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#400) Foose


Foose
addikt

Nem várható frissítés a 4.2 helyett? Tud valaki valamit erről?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.