Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) helixP válasza RZS (#242) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyszerű: Ne használd lemerülésig ;)

(#252) Chris Kiki válasza icemad (#232) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Samsung 2A-es töltőt vettem. Méretre ugyan ez, és tényleg tudja a 2A-t, nem ciripel, nem melegszik, és úgy tűnik nem megy tönkre. Az egyetlen negatívum az ára. 5000Ft.- volt darabja.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#253) szaboger válasza kelzsoca (#129) üzenetére


szaboger
tag

Kezsolca érdeklődni szeretnék hogy ez az eredeti cuba talk 7x -hez is jó vagy csak a Wayteqeshez?

(#254) kelzsoca válasza szaboger (#253) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ahhoz is jó lehet.

https://vertigostore.eu

(#255) icemad válasza Chris Kiki (#252) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm, majd utánanézek. A gyárinál mindenképpen jobbat akarok, nagyon lassan tölti, még kikapcsolt wifivel/btvel is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#256) cantus


cantus
tag

Nem szeretném root-olni a tabletet, viszont ez az 1 GB belső tárhely édes kevés. Tettem bele sd kártyát, de így is mindig belakom az 1 gb-os belső tárhelyet. Hogyan lehetne javítani a helyzeten? Már minden alkalmazást, amit engedett átmozgattam sd kártyára, de mégis tele van ez az 1 gb. Az 5 gb-os usb tárolónak hívott valami meg mindig üres. Miért árulják 8 gb-osan, ha csak 1 gb amivel lehet normálisan gazdálkodni???

(#257) jFox válasza cantus (#256) üzenetére


jFox
őstag

A Link2SD-t is próbáltad? Bár az is root-tal működik tökéletesen.
Ez a dilemma az android felépítéséből adódik. Az 1Gb az a /data partíció. Ezen tárolja az általad telepített programokon kívül még a fiókadatokat, az e-mail-eket, az alkalmazás adatokat, stb. A maradék az sima háttér tárhelyként használható. Pl. zenék, képek, dokumentumok tárolására használhatod.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#258) cappa72 válasza cantus (#256) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van lehetőség átparticionálásra.
Az ehhez szükséges fájlokat már elkészítettem, de mivel kollégám tabja már nincs nálam, ezért az emészthető formába öltés (dokumentálás, használati útmutató elkészítése) több időt vesz igénybe, mint azt előre számítottam.
A módosítás majd lehetővé teszi a 2/4, 3/3 és 6/0 opciókat.
Neki 6GB-ra alakítottam át, és nincs belső sd.
6GB-ra már elég app fel fog férni...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#259) jFox válasza cappa72 (#258) üzenetére


jFox
őstag

Lesz ilyen sima 7x-re is? Most partíconálnék át mindent. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#260) cappa72 válasza jFox (#259) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát csak akkor, ha vannak hozzá infók. Vakon elég nehézkes lenne.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#261) jFox válasza cappa72 (#260) üzenetére


jFox
őstag

Kölcsönadom a tabot, ha csak azon múlik. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#262) cantus válasza cappa72 (#258) üzenetére


cantus
tag

Ez szuper hír, megoldana minden problémát. Várjuk sokan! :R

(#263) cappa72 válasza cantus (#262) üzenetére


cappa72
nagyúr

A szuper hír mellett azért azt is el kell mondani, hogy ehhez CWM-met kell feltenni a tabra.
Ez pedig azt is jelenti (szinte kötelezően), hogy root-olni leszel kénytelen.
Apeelme fórumtárs szépen leírta ennek a menetét.
Természetesen, ha a CWM fent van, onnantól meg tudod csinálni az unroot-ot is, ettől a CWM még teljes értékű mard.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#264) cantus válasza cappa72 (#263) üzenetére


cantus
tag

Tehát akkor, hogy értettem -e:
Root, aztán cwm, utána particionálás majd unroot? Vagy összekevertem valamit?
Egyedül azért aggódok, hogy a megvásárolt Sygic GPS szoftver mindezek után rendben fog -e működni. Ezt nem kéne elbukni. Illetve a telefonálás funkció rendben marad -e, mert telefonnak is ezt használom. A többi az mind ingyenes szoftver rajta, pótolhatók. (A 35ezres tabletet vettem, mert nekem kellett egy normális GPS szoftver.)

Még sosem csináltam ilyesmit. :F

(#265) cantus


cantus
tag

Telefonálásra is használóktól lenne a kérdésem: Ha hívnak benneteket, akkor az jól hallgatóan kicsörög? Mert én már minden beállítást megnéztem, de mikor hívnak semmiféle hangot nem ad ki a tablet. Nem is találtam olyan menüt, ahol csengőhangot/hangerőt, netán hívószámokhoz társított hangot lehetne állítgatni. Hogyan lehet ezen javítani?

(#266) tamas0721 válasza cantus (#265) üzenetére


tamas0721
tag

Hali!
Én telefonálásra nem használom,de a menübe van "audió profilok".
A telcsimen a "dualsim ringtones"progit használom.
Üdv

(#267) pengwin válasza cantus (#264) üzenetére


pengwin
addikt

a Sygic tudtommal bekerül a saját alkalmazásaid közé play-en, vagyis bármikor újratelepítheted.

Üdv, pengwin

(#268) HPoirot


HPoirot
csendes tag

Most regeltem csak az X7 quad tabletem miatt.
Van egy kétmagosa a feleségenek, nagyon hasznos, jó kis gép arra, amire mi használjuk. Ezért bementem és rendeltem még egyet, de ekkor mondták, már itt a 4 magos, ugyanannyi az ára. Persze, hogy azt választottam.
De kibontás után már fogtam is a fejem. Elég sokáig olvasgattam a fórumot, de nem találtam a menü elfordulásának kérdéséről semmit - vagy figyelmetlen vagyok.
Visszaküldtem a gépet, és most kaptam vissza. Azt mondják ez alapból ilyen. A másiknál miért tudták megcsinálni, ennél miért nem?

Lehet orvosolni, hogy a kétmagoshoz hasonlóan elfordítás után alulra kerüljenek a kezelőszervek - visszalépés...stb? Engem zavar, hogy a visszalépés nyíl kilóg a képernyőről fektetett használatnál.

Egyéb:
Összehasonlítottam a két készüléket. Van pár program - navigáció Sygic (ami ugye kicsit vicces), winamp - ami a kétmagoson nem indult el, de a négyen igen.
Más is tapasztalt hasonlót, akinek volt lehetősége összemérni a kettőt?

(#269) pengwin válasza HPoirot (#268) üzenetére


pengwin
addikt

esetleg egy launcher telepítésével megoldható a dolog. Pl. Nova vagy Apex. Mindkettőben lehet minden félét állítgatni, nagyon jól testre szabhatóak.

Üdv, pengwin

(#270) dragonfx válasza cantus (#265) üzenetére


dragonfx
veterán

kajak nem csorog??ne mar??
en nekem egy olyan kerdesem lenne.
beleraktok egy sim.et a tab.ba be lehet allitani hogy a bejovo hivasok egy masik szamon csorogjenek??hivasatirnyitas??
de ez az adnroid nem ugyanaz ami a telokon van menuigyileg??
gondolom a tab.nak mindig bekapcsolva kell hogy legyen hogy a masik csorogjon nem? ha repulore rakod a tab.ot akkor azt jelzi ugye nem elerheto.de errol a tab vagy a masik telon sms.be kapsz ertesitest?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#271) pengwin válasza dragonfx (#270) üzenetére


pengwin
addikt

1. Ugyanaz az android, mint telefonokon.
2. Át lehet irányítani a hívást, pluszköltségért.
3. 1-2 ember panaszkodott arra, hogy nem csörög, vagyis vagy egy szoftveres galiba, vagy user error.
4. Repülő üzemmódban mégis hogy kapnál értesítést? Olyankor minden hálózati kapcsolat le van tiltva, a SIM nem elérhető.

Üdv, pengwin

(#272) HPoirot válasza pengwin (#269) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Apex és Nova is felkerült,de nem talàltam ilyen opciót,azaz hogy a menü elforgatàs utàn alulra kerüjön.Nem értem miért van ez,hisz a dobozon is alul vannak a funkciógombok?!
Szívesen fogadok tanàcsot, ötletet...
De itt a Mobilarénàn a videótesztben is ugyanaz a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#273) dragonfx válasza pengwin (#271) üzenetére


dragonfx
veterán

a hivasatiranyitas miota koltseges szolgaltatoknal??ingyenes en ugy tudom.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#274) HPoirot válasza dragonfx (#273) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Sajàt hàlózaton belül igen.Ha màs a szolgàtató,akkor fizetni kell,mintha màs hàlóba telefonàlnàl.

(#275) HPoirot válasza dragonfx (#273) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Sajàt hàlózaton belül igen.Ha màs a szolgàtató,akkor fizetni kell,mintha màs hàlóba telefonàlnàl.

(#276) pengwin válasza HPoirot (#272) üzenetére


pengwin
addikt

Novának van ikonja, megkeres, rákattint, és a menüjében: Megjelenés és Műkodés > Képernyő tájolása.

(#273) dragonfx
Hívásátirányításnak nézz utána, úgy tudom egy (vagy több) szolgáltató pénzt számít fel érte.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#277) HPoirot válasza pengwin (#276) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Ok! Ezzel nincs is gond, fordul a képernyő, de a funkcióbillentyűk maradnak a rövid oldalon...ezt kellene megoldani. És ezt eddig nem tudtam. :W

(#278) pengwin válasza HPoirot (#277) üzenetére


pengwin
addikt

Telefon Beállításai > Kijelző?

(#273) dragonfx
Csak a kapcsolásért nem fizetsz, a beszélgetésért már igen.
T-Kom
Telenor
Vodafone szintén az adott csomaghoz tartozó belföldi percdíjat számolja fel hívásátirányításra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#279) HPoirot válasza pengwin (#278) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Ugye, a dobozon az alsó fekete sávban van a három funkciógomb:

http://mobilarena.hu/dl/cnt/2014-08/110783/xtab7x_quad_2n.jpg

De a videón is jól látható, hogy fekvő tájolásban oldalt marad (5:20)

https://www.youtube.com/watch?v=_frnp-Ugr-I#t=342

No, ezt kellene kibekkelni, mert a két magos verziónál, a dobozképhez hasonlóan lejön a funkciósáv alulra.

(#280) dragonfx válasza pengwin (#278) üzenetére


dragonfx
veterán

ez fura én erről nem tudtam...
de akkor van egy voda előfizum és egy másik voda előfizura irányitom át akkor is lesz dfija?
de akkor csak 1x kell fizetnem nem vagy 2x?
egyik amelyikről átirányitom és amelyikre átirányitom?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#281) majorgent


majorgent
tag

Üdv. A páromnak lett egy ilyen készüléke. A probléma az vele hogy filmnézéskor halk. Azaz először nem volt hang, majd felkerült az mx player és a neon codec, igy már lett hang csak nagyon halk. Ki milyen lejátszót használ? Vagy mi a megoldás hogy normális hangerő legyen filmnézésnél? Zenehallgatásnál jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#282) kelzsoca válasza majorgent (#281) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben zenehallgatás esetén megfelelő a hangerő, valószínűleg a lejátszani próbált anyaggal lesz probléma.

https://vertigostore.eu

(#283) HPoirot válasza dragonfx (#280) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Hálón belül ingyenes az átirányítás, csak másik hálózat esetén van díja, mert az ugye másik cég, más tarifa...

(#284) jFox válasza majorgent (#281) üzenetére


jFox
őstag

Hangerő problémára itt az elsőt tudom ajánlani. :)
Már nem az a tab-om van, de 7x-nél is jól jön. :K

Tréfát félretéve Kelzsocának igaza van. Ott a lejátszott anyaggal lesz a bibi. Pl. a DTS, Dolby, st. hangsávokat használó videók jellemzően halkabbak, mert egy kis cirippelőre van optimalizálva, hanem hagredszerre.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#285) majorgent válasza jFox (#284) üzenetére


majorgent
tag

Nos, mint kiderűlt a probléma akkor jelentkezik ha pendrive-ról történik a lejátszás. A tabra másolt film már jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#286) jFox válasza majorgent (#285) üzenetére


jFox
őstag

Ez viszont érdekes. :U Annyira meghúzná a pendrive a tápot, hogy kevés lenne már az erősítőnek. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#287) icemad válasza HPoirot (#279) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha szeretnéd, hogy fekvő helyzetben is alul legyenek a vezérlőgombok, akkor rootolni kell a tabot, utána telepíteni az xposed keretrendszert és a gravityboxot. Rootoláshoz framaroot programot kell használni. A többihez google-n keresztül találsz leírást, programot.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#288) pengwin válasza dragonfx (#280) üzenetére


pengwin
addikt

amelyik kártyádról átirányítasz, azt terheli. úgy kezeli, mintha felhívnád a másik kártyádat.
A kapcsolás ingyenes, csakhogy érezd a törõdést.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#289) dragonfx válasza HPoirot (#283) üzenetére


dragonfx
veterán

ez biztos?
tehát vodán belül ingyenes?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#290) icemad válasza dragonfx (#289) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Googleval rákerestem 15mp alatt. Tessék: [link]

Szerk.: Én úgy tudom, hogy minden magyar szolgáltatónál fizetős az átirányítás, nem néztem meg az összeset, de 11-nél biztos.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#291) dragonfx válasza icemad (#290) üzenetére


dragonfx
veterán

hmm ez fura nekem...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#292) icemad válasza dragonfx (#291) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért? Régebben volt ingyenes hívásátirányítás, de sokan visszaéltek vele, azóta fizetni kell érte. Azt nem tudom, hogy speciális esetekben is kell e fizetni. (Pl.: Flottás csomag, egyéni ügyfél, stb.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#293) HPoirot válasza icemad (#287) üzenetére


HPoirot
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R
Már le is töltöttem a szükséges programokat, most az ismerkedek velük.
Kicsit még gondolkodok, nem akarok egy 7"-os tégla boldog tulaja lenni.
A Góglin nem találtam még 7X quad-hoz kapcsolódó leírást a témával kapcsolatban, sem tapasztalatokat.
De továbbra is él a kérdés: A két magosnál miért kerülnek automatikusan a vezérlőgombok alulra, itt miért kell mókolni a tablettel? :W

(#294) tyuli76 válasza cantus (#264) üzenetére


tyuli76
tag

Én is sygicel szerettem volna volna venni,de azt mondták,h ha eladom a tabot,akkor az is megy vele,azaz nem rakhatom át másik eszközre.
mobilra gondoltam volna,de tegnap olvastam a hirt h, nokia év végéik kiadja androidra és iosra az ingyenes offline navit,igy már nem is aktuális.A C7en használtam a Nokiás navit,nekem jo volt,most a tabra raktam a 3betüset,jo navigál és mentettem is az utvomalat,az is jo volt

[ Szerkesztve ]

(#295) tamas0721 válasza tyuli76 (#294) üzenetére


tamas0721
tag

Szia !
Sajnos jól fèlrevezetett az eladó.

(#296) tamas0721


tamas0721
tag

Sziasztok!
A be on roads naviban, házszámot hogyan lehet megadni, számot nem lehet írni.
Köszi üdv

(#297) icemad válasza HPoirot (#293) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom miért kerülnek alulra a kétmagosnál, nekem nagyon nem állna kézre úgy. Jó ez így. Egyébként előfordulhat, hogy ez az előírás droidon. Telefonnál is jobb oldalra kerül. Gondolom, hogy a programok is ilyen képernyőre vannak belőve.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#298) Skillet válasza icemad (#297) üzenetére


Skillet
addikt

oldalt nem zavaró, alul annál inkább. gépelésnél gyakori volt a space helyett valamelyik virtuális gomb megnyomása. szóval én örülök.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#299) icemad válasza Skillet (#298) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ez eszembe sem jutott, ez is lehet egy ok.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#300) jFox válasza tamas0721 (#296) üzenetére


jFox
őstag

Mert ilyen a térkép. Nem minden városban, nem minden utcán vannak meg a házszámok. Sajnos.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.