Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) icemad válasza Aventador91 (#1750) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig a kijelző rossz. Nálam ugyanez a helyzet. Egy teljes csikban nem érzékel. Playen találsz tesztprogramot, nézd meg azzal.

(#1752) Aventador91 válasza icemad (#1751) üzenetére


Aventador91
őstag

közben megvan ja, nekem is egy keskeny csíknyi rész nem érzékel

(#1753) Head88


Head88
addikt

Sziasztok,

Hozzám került egy xtab 7x quad. Bekapcsolás után csak a wayteq logoig jut el. Ezt a végtelenségig mutatja szóval feltételezem bootloop-os. A tablet előéletéről semmit nem tudok.
Tudna valaki mondani rá valami okosat, hogy miként lehetne életre kelteni?
Előre is köszönöm.

(#1754) tordaitibi válasza Head88 (#1753) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Idéznék Cappa mestertől:
Természetesen nem csak programmal lehet CWM-be belépni.
Bekapcsoláskor a hangerő fel + power gombot nyomod folyamatosan egyszerre, és pár másodperc múlva megjelenik egy indító menü.
Ott lehet választani:
[Recovery]
[Fasbtoot]
[Normal]
módok között.
Jelzi is a készülék, hogy melyik menüponton állsz, mégpedig ezzel: "<=="
A hangerő fel gombbal tudsz mozogni a menüben, és a hangerő le gombbal tudsz belépni a recovery-be (ez itt az "enter").
Fastboot módba nem szabad belépni, mert bent ragad, és csak teljes lemerülést követően lehet újra bekapcsolni a tabot!

Ha a fr. sem vezet eredményre, lehet flashelni a romot, de csak a hozzátartozót, van
1.0.1
1.0.2
1.0.3
ezt megtudni, le kell venni a hátlapot és fel van matricázva.
Romokat google segítségével, vagy itt a topicba keress, le van írva részletesen a driverek telepítése és a flash menete is.

Szerk, eddig sok ilyen tablettel volt dolgom, és ezekből 2 a flashelés után teljesen megdöglött, a bootlogó se volt, teljes halál, és innen sehogyan se tudtam visszahozni úgyhogy ne lepődj meg ha így jársz, akkor engedd el a tabot, pl. egy recycling műszaki hulladékgyűjtő fölött. :)
Vagy kifizetem a postát, he eljuttatod hozzám, nekem van egy komplett alaplapom+ház, a kijelző tört be. Nem a touchscreen, hanem a kijelző, ezt nem vállaltam be anyagilag mert egy használt tab ára felett lenne, de ha tudnék szerezni egy kijelzőt, még feléleszteném talán.

[ Szerkesztve ]

(#1755) Head88 válasza tordaitibi (#1754) üzenetére


Head88
addikt

Az indító menübe már korábban eljutottam de onnan a recoverybe nem hajlandó belépni.
(hangerő fel gomb felfelé a hangerő le pedi lefelé mozgatja nálam a nyilat. Írja is, hogy ""Volume up or Volume down to select, Power key is enter")

A tablet hátlapját is levettem már de nyoma sincs matricának ami jelezné hogy milyen rom kell rá.

Nem az enyém a tablet szóval nem tudom elküldeni. (ha nem sikerül vele kezdenem valamit akkor is vissza kell adnom a tulajnak)

[ Szerkesztve ]

(#1756) tordaitibi válasza Head88 (#1755) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor ez nagyon necces, ha másik verziót sikerül is felflesselni, a végeredmény tuti nem jó, vagyis halott tablet a végeredmény, valamint a partíciókiosztásokkal nem vagyok most hirtelen képbe, de ha nem tökegyforma akkor a rossz rom után hiába megy is fel a jó verziójú, ugrottak az imei számok és egyebek örökre.

Mivel nem lép be recoverybe sem, elképzelhető a nand tároló meghibásodása, azaz ha sikerülne is a flash a jó rommal, akkor se lenne jó, vagy max. egy kis ideig.

(#1757) Head88 válasza tordaitibi (#1756) üzenetére


Head88
addikt

Akkor sztem vissza is passzolom a tulajnak. Bár ennél rosszabbul már nem működhet.
Köszönöm a segítséget.

(#1758) beni121


beni121
aktív tag

Sziasztok!

A gyári verziónál van jobb, használhatóbb erre a készülékre? Esetleg valami megoldás a RAM növelésére?

Válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#1759) tordaitibi válasza beni121 (#1758) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egyik se lehetséges sajnos.

(#1760) beni121 válasza tordaitibi (#1759) üzenetére


beni121
aktív tag

Köszi. :R

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#1761) cantus


cantus
tag

Ha valaki szeretne egy ilyen tabletet írjon nekem privit. Nem nagyon használom már és az eladásban biztos meg tudunk egyezni észszerű keretek között. Át van particionálva 6/0-ás változat. Tökéletesen működik mai napig. A tablet hátulja erősen napsütött, mivel sokat használtam GPS-re, de minden ok vele. Mobilnet, wifi is patent. Vettem egy komolyabb okostelefont és emiatt került a szekrény mélyére. Nagyon szerettem évekig hű társam volt és rajongtam azért a funkcióért, hogy időzíteni lehet a ki- és bekapcsolást.

(#1762) Nekem-8


Nekem-8
tag

Lenne egy xTab 7x Quad.

Valamiért szerintem nem úgy működik ahogy kéne. A tárhelykezelő lehet megzombult. Ha megnézem a Beállítások/Tárhely -ben, akkor úgy mutatja "USB tár", de lejjebb mutatja a "Belső tárhely" (ez 0-98 GB) és USB tár még lejjebb (ez 5.38 GB)

Nem tudok semmit telepíteni a gépre, mert azt mondja nincs rajta elég hely. (Usb Tár rész üres) Felül az alapértelmezett telepítés az USB tár, nem is lehet mást választani, nincs ott kettő hogy belső és USB. Ezért nem is értem lejjebb miért mutat kettőt?

Nincs benne SD kártya. Normál esetben "sdcard0" az USB tár a Total Commander-t nézve és van lejjebb egy Fájlrendszer gyökér ami 1008 byte. Ha rakok bele SD kártyát, akkor az SD kártya lesz a "sdcard0" és a gyári belső memória, amire USB tárat ír átmegy "sdcard1" -re.

Most ez hogy van? A beállításokban nem csak 1 tárhelyet kéne látnom normál esetben? Mint belső memória? Mi ez a leválasztott USB tár? Hogy tudom összekapcsolni a belső memóriával?

Próbáltam PC-re tenni és ott mondani hogy "USB tár kikapcsolása" , nem történt változás.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#1763) cappa72 válasza Nekem-8 (#1762) üzenetére


cappa72
nagyúr

A partíciókiosztás bugyraiban kell keresni a megoldást. Illetve ennek értelmezésében.

A belső tárhelyet felosztják több részre.

Nem teljes, de felhasználói szemmel egy lista:
system
cache
DATA
internal SD

A DATA partícióra lehet telepíteni programokat. A play-ből is ide telepíti a programokat a rendszer. Itt tárolódnak a jelszavak, wifi kódok, stb. (a programok beállítái adatai is).
A Google úgy készítette a droidot, hogy a data partíció 90%-os telítettségénél nem enged már programot telepíteni. A data 0,98GB
Root nélkül még olvasásra sem engedi megnyitni ezt a partíciót a rendszer - felhasználóknak.

Az internal SD egy belső, virtuális SD "kártya" - ha nem teszel bele fizikai SD kártyát, akkor is tudod használni a tabot letöltése, fényképek, zenék tárolására. Felhasználó által root nélkül is írható, olvasható.
Az int SD 5.38

Trükkökkel lehet nagyítani a data-t, és ezzel együtt csökkenteni az ind sd-t, mert a kettő közötti összefüggés egy szimpla matek:
data + int sd = 6,36
Ez tetszőlegesen módosítható - de elég mélyvíz katergória. Ráadásul több kiadása is létezik a tabletnek, és más fájlrendszerrel is kiadták, mint ext4, tehát nem szabad egyből nekiugrani semminek, főleg nem mentés nélkül!

Én átszabtam úgy, hogy 6GB lett a data partíció, a belső SD-t meg eltüntettem, így fizikai SD-vel kell használni.

---
A RAM egy másik kérdés, az egy operatív memória, az nem módosítható.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1764) Nekem-8 válasza cappa72 (#1763) üzenetére


Nekem-8
tag

Köszi a részletes választ. Nekem az a furcsa dolog jött, hogy az SD kártyát kivettem, leszedni / rárakni dolgokat. Majd visszaraktam és a korábban "parancsikonos" dolgok nem voltak elérhetőek. Ez abból adódik hogy a külső SD kártyát teszi be "sdcard0"-ra, a belsőt feldobja "sdcard1"-re.
Korábban a külső SD kártya volt az "sdcard1" a belső a "0"-la és ez fix volt, a belső mindig "0"-a volt, ha volt külső akkor volt "1"-es ha nem volt akkor nem.
Hol tudom ezt visszaállítani hogy a belső legyen fix-en a "0"-ás tároló?
Innen indult az egész, mert nem tudok progit telepíteni a gépre, semmit, pedig nincs túl sok minden rajta.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#1765) cappa72 válasza Nekem-8 (#1764) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az elsődleges tároló / mentési hely beállítása nem hoz változást?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1766) beni121 válasza cappa72 (#1765) üzenetére


beni121
aktív tag

Lenne egy ilyen tabletem, aksi eléggé halott, vagyis nem bír sokat, és az egyik sim nem érzékel. Használt, de vállalható állapotban van, egy bluetooth-os billentyűzet, tokkal képezi a tartozékok listáját. Ha esetleg valakinek kellene és tudna valamit belőle használni, az írjon, megegyezünk.

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#1767) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

meghalt a tabom.
töltött rádugva, csak az üres aksi jel jelenik meg, és egy kicsit vibrál a képernyő. mi lehet a probléma? alaplap? töltő csati?

(#1768) brazso válasza nagysandor79 (#1767) üzenetére


brazso
tag

én is hasonlóval küzdök. 1-2 éve is van már már annak, hogy egyszer csak nem indult a készülék, félreraktam. Tegnap érkezett meg az új aksi, gondoltam egy próbát megér. Miután beraktam, CWM recovery-be még eljutottam, sőt lefutott ott a factory reset is, de a rendszer továbbra sem indult. Ma már annyival rosszabb a helyzet, hogy legfeljebb a boot menüig jutok el, a CWM recovery-be már nem.Összekötöttem PC-vel microUSB kábellel, és figyeltem a dmesg kimenetet.
[ 8007.968957] usb 8-1.2: new high-speed USB device number 31 using xhci_hcd
[ 8008.058251] usb 8-1.2: New USB device found, idVendor=0e8d, idProduct=2000
[ 8008.058263] usb 8-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
[ 8008.058270] usb 8-1.2: Product: MT65xx Preloader
[ 8008.058277] usb 8-1.2: Manufacturer: MediaTek
[ 8008.120506] cdc_acm 8-1.2:1.1: ttyACM0: USB ACM device
[ 8010.714368] usb 8-1.2: USB disconnect, device number 31
Időnként életre kel, ilyenkor legtöbbször megjelenik nekem is az üres aksi jel a tableten, majd 2-3 másodpercen belül lehal, képernyő is lekapcsol. Töltőn ezt csinálja folyamatosan változó idejű szünetekkel. Megnéztem ugyanezt a telefonommal. Kikapcsoltam, majd összekötöttem a PC-vel. A fentihez hasonló dmesg kimenetet kaptam, ott is szétkapcsol az USB pár másodperc után, de megjelenik a töltést jelző animáció a képernyőn az üres aksi jel után. Idáig a tableten már nem jutok el.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#1769) Tompika71


Tompika71
újonc

Sziasztok!
#1688-powertomi név alatt szenvedtem a tabbal, de...
Sikerült egy másik készülék szoftverét ráhúzni.

[ Szerkesztve ]

(#1770) Tompika71


Tompika71
újonc

https://mega.nz/#!xgRBFAQB!lScF5Yve_2VbYB-1ox7j1J4tHw-TmSA9m0buOrE7phw

ez a link, és ezt tartalmazza:

(#1771) meko1


meko1
tag

csak itt kérdezhetem ugyebár,talán válasz is érkezik:
a behelyezett digis simkártyát vajon miért nem érzékeli a gépezet
egyik slotban sem?(a beállításoknál a sim-kezelés nem használható)
nem hinném,h különleges bánást igényelne....
köszönöm,üdv

(#1772) cappa72 válasza meko1 (#1771) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg nem rosszul került bele a foglalatba?
(már nem emlékszem, de több olyan telefon is volt, amibe rosszul is betehető volt a sim kártya.)
Más ötletem hirtelen nincs.
Esetleg másik sim kártyával is rá kéne próbálni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1773) meko1 válasza cappa72 (#1772) üzenetére


meko1
tag

hohó!megleptél jó uram,
nagyon köszönöm a gyors választ/tippet....
a dolog annyit fejlődött,h az APN beállítások ellenére a digi-kártya
telefonálni igen,netezni nem tud
(a Digi support 4Gs készüléket vár>hát ez az....)
tanácstalan vagyok
köszönöm azért,hátha kiegészítésemre mégis támad ötleted :)
üdv

(#1774) cappa72 válasza meko1 (#1773) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a dgi hálózat csak 4g-re fejlesztett, akkor sajna ez a tab nem fog menni, mert max wcdma-t tud (3g, 2g).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1775) meko1 válasza cappa72 (#1774) üzenetére


meko1
tag

igen,sajnos kiderült,csak 3Gs a kicsike,nem fog működni.......(digi 4gs)
köszönöm szépen a gyors reakciókat!!!!!
üdv,mindenki vigyázzon magára és egymásra ezekben a zivataros időkben....!

(#1776) peppyscot


peppyscot
csendes tag

Sziasztok! Sajnos baleset érte a fiam tabletjét. xtab 7x quad. Lenne esetleg valakinek egy használható LCD kijelző hozzá? Köszönöm szépen előre is. Üdv :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.