Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) szundybence válasza Colonel993 (#749) üzenetére


szundybence
aktív tag

Cathcart, te mindig meg tudsz lepni valami szamársággal, de jól áll neked. ;)

(#752) Colonel993 válasza cappa72 (#750) üzenetére


Colonel993
senior tag

De most milyen nagy lenne már... :)

-Hőőőőő nem megy ez a X@R...

Vágókép;
OTG kábel bele szutyakolva tövig a MicroSD port-ba...

Csajszi sírva röhög itt mellettem... :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#753) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Holnap érkezik a tablet, és azt szeretném kérdezni, hogy mik azok a progik amiket mindenképp telepíteni vagy cserélni kell rajta.
Böngészö, video player, billentyüzet-program stb?

(#754) jFox válasza Melorin (#753) üzenetére


jFox
őstag

Ez szertintem mindenkinek a saját ízlése szerint.
Én pl. az Opera-t preferálom böngészésre, de stock is használható, vagy a Crome. Videó és zene lejátszásra a gyári progik szerintem abszolút megfelelnek. Billentyű is jó a gyári,de telefonon pl. a TouchPal-t használom.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#755) helixP válasza Melorin (#753) üzenetére


helixP
nagyúr

Igaza van Jfoxnak, ami Neked szükséges. Nálam pl.Anysoft, Nova Launcher, MxPlayer, PowerAmp BoarBrowser.

(#756) Melorin


Melorin
addikt

Reklámokat ti hogy blokkoltok?
Próbáltam Framaroot után az Adblockplusandroidot, de a reklámok nem tűntek el. :(

(#757) helixP válasza Melorin (#756) üzenetére


helixP
nagyúr

AdAway ;) Ne a play-en keresd.

(#758) cappa72 válasza Melorin (#756) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én ezt a hosts fájlt teszem be a /system/etc/ könyvtárba 0644-es jogokkal, és kész.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#759) Melorin válasza cappa72 (#758) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, úgy néz ki működik.
AC3 hangkódeket ti honnan tettetek fel? Jelenleg nem tudok szinte semilyen filmet nézni hangcodec híján :(

(#760) jFox válasza Melorin (#759) üzenetére


jFox
őstag

MX player-el sem?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#761) Melorin válasza jFox (#760) üzenetére


Melorin
addikt

Nem. :(

(#762) cappa72 válasza Melorin (#761) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna valami jogi háttere van annak (csak nem emlékszem, hogy hol olvastam), hogy frissítéskor (vagy új letöltés esetén) az mxplayer sem játssza le az ac3 kódolást.
(Régebbi mxplayer-t kell használni)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#763) mc bubu


mc bubu
csendes tag

Üdv!
WAYTEQ XTAB 7Q (XTAB7Q-GPS_V1.01) készülékem gyári visszaállítását szeretném megcsinálni. Csak a recovery menü jön be, innen nem megy semerre. Erre jó esetleg a WayteQ-xTab-7x-QUAD-stock-ROM-v1.01-FULL.zip, vagy erre külön rom van? Nem igazán találok erre megoldást. A készülék rootolt volt, és tökéletesen is működött. Én csesztem el valamit a rendszerben.

MC BUBU

(#764) cappa72 válasza mc bubu (#763) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 7x-quad romját semmi esetre se' próbáld!
Más a processzor, és téglát gyártanál...

7q esetén csak a futó redndszer alól lehet a gyári visszaállítást megcsinálni, lévén nincs fizikai hangerő gpmb.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#765) mc bubu válasza cappa72 (#764) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszi. Pont a futó rendszert nem érem el, és USB-s billentyűzettel (azon hangerő gomb is van) tökéletesen működik. Tudom is a recoverit kezelni, itt is van egy gyári visszaállítás, de az nem működik, lévén a rendszer lett elbaszarintva. Ezért kellene hozzá sértetlen gyári rom, az se baj, ha nem rootolt (teljesen gyári), majd a rootot később megcsinálnám. Azért gondoltam, hogy jó lehet hozzá, mert ez is 1.01... sajnos ehhez a részéhez nem igazán értek.

[ Szerkesztve ]

MC BUBU

(#766) cappa72 válasza mc bubu (#765) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt inkább itt [link] beszéljük meg, mert zavaró lehet a 7x-quad tulajoknak egy teljesen más típusú tablet sztorija/hibaelhárítása.
vélhetően csak holnap este kerülök gép elé, de megézem mit tehetek

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#767) mc bubu válasza cappa72 (#766) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Oké. Köszönöm szépen. Már egy rakat fórumot átolvastam, de nem találtam rá egyértelmű, és használható megoldást. Holnap inkább csak napközben leszek, éjszakára megyek dolgozni, de kedden már olvasni fogom, ha tudsz ajánlani valami megoldást. Mégegyszer köszönöm.

MC BUBU

(#768) Melorin válasza cappa72 (#758) üzenetére


Melorin
addikt

Mégsem jó. Megjelentek a reklámok :(

(#769) helixP válasza Melorin (#768) üzenetére


helixP
nagyúr

Amit fentebb is írtam Root + AdAway. Nem láttam már telefonon reklámot 5 éve, mióta használom.

[ Szerkesztve ]

(#770) Melorin válasza helixP (#769) üzenetére


Melorin
addikt

Az lehet, hogy azért nem működik, mert nem rendesen rootoltam hanem csak egy alpalmazással?

(#771) helixP válasza Melorin (#770) üzenetére


helixP
nagyúr

Én nem tudom, mit értesz ez alatt, de a rootolás úgy megy, hogy ezt megcsinálod, aztán teszel rá egy SuperSu-t, és rootolva vagy.

(#772) sjudit75


sjudit75
újonc

Végigolvastam még korábban a fórumot és szombat óta nekem is van egy wayteq xTAB 7x quad ;-)
Amiket használtam rajta eddig, az tetszik, frankó cuccos, de a problémám ami miatt írok, az az, hogy második alkalommal csinálja, hogy lemerült fullra és hiába töltöm, nem mutat semmit a kijelző, nem kapcsol be a gép. :-(
A "kisütés" megvolt, de ez a "nem kapcsol be" dolog utána történt, eddig 2x is: egyik vasárnap este, másik ma délután. Van ötletek? (Valahol mintha már olvastam volna, hogy valaki hasonlót tapasztalt, de most nem találom a hozzászólások között... :-( )
(Vasárnap úgy sikerült lelket lehelni bele, hogy próbaképpen rákapcsolódtam vele a laptopra és egyszer csak elindult. :-) Ma már próbáltam ezt is, de semmi eddig. Hiába nyomom a főkapcsolót semmi reakció... Már pár órája töltőn van és kezdek elkeseredni... Írjatok légyszi, ha van ötletetek! (Még benne vagyok a 4 nap garanciában...)

(#773) helixP válasza sjudit75 (#772) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezeket az akksikat már nem kell kisütni. Soha ne hagyd lemerülni teljesen a tabletet! Próbáld több órán, egy estén át tölteni, reggelre lehet h bekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#774) Lui76 válasza sjudit75 (#772) üzenetére


Lui76
őstag

Nem tudom nálatok ez gond e , de nekem nem mindegyik konnektorban tölt !!!

Eddig más töltőkkel nem volt ilyen gondom.
Lehet hogy vékony a lába vagy nem olyan szabványos rajta a fém kupak hossza stb.

www.kezmuveskeramia.hu

(#775) sjudit75 válasza helixP (#773) üzenetére


sjudit75
újonc

köszia a választ!
"lehet, hogy bekapcsol" -... háááát, ez nem valami biztató :-( Nemigen tudom, hogy kell ezt értelmezni... mitől függ, hogy bekapcsol-e? és mi van, ha nem??? :-( (főleg a garancia miatt... holnap már 5. nap van és úgy tudom, hogy az első négy nap cseregarancia van rá, ha nem műxik...)
Ezt minden alkalommal el fogja játszani, ha véletlenül lemerült??? Ez azért elég gáz... :-( (tegnap este volt még valamennyi sáv az akkun, letettem, majd ma délután 3 felé munka után gondoltam szórakozok kicsit vele, de nem kapcsolt be... Phhhhu erre nagyon kell figyelni akkor, ha ezt produkálja, ha lemerül........
(Kb. 15h-tól van töltőn... de meg se moccan... :-( Remélem "magához tér"...)

(#776) kelzsoca válasza sjudit75 (#775) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hosszan nyomd a bekapcsológombot 10-15 másodpercig, majd engedd fel és próbáld bekapcsolni normál módon.

https://vertigostore.eu

(#777) Melorin válasza sjudit75 (#775) üzenetére


Melorin
addikt

Nem 15 nap a visszacsere garancia?

(#778) sjudit75 válasza Lui76 (#774) üzenetére


sjudit75
újonc

Több helyen is be volt dugva, épp a lakás melyik pontján tartózkodtam ;-) , így nem hiszem, hogy ez gond lenne, de majd kitapasztalom...

(#779) sjudit75 válasza kelzsoca (#776) üzenetére


sjudit75
újonc

kösz-kösz-köööösz- KÖÖÖÖÖÖÖSSSZ :-P
Ez a 15 mp, majd bekapcs működött!!! Életre kelt végre a picike! ;-) (Próbálkoztam hasonlóval, hosszan, röviden, egymás után, stb... - de ez a tuti megoldás, tucccccc valamit ;-) :-P )
(Egyébként 100%-ot mutat most, gondolom ez valami biztonsági vagy védelmi izé lehet, hogy letilt, vagy "behal", vagy pontosabban tetszhalottat játszik...
Köszi még egyszer!!! :R :C

(#780) sjudit75 válasza Melorin (#777) üzenetére


sjudit75
újonc

nem tudom pontosan a garanciát, de multiknál valami ilyen van gyakorlatban, hogy 4 napig az eszközt cserélik... (legalábbis tegnap a tecsoba a kávéfőzőre ezt mondták...) - de szerencsére feléledt a gépezet, így marad nálam ;-) :N adom! ;-)

(#781) kelzsoca válasza sjudit75 (#779) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs mit, lehet hogy csak download módba volt a készülék (ebben a helyzetben lehet rajta szoftvert frissíteni) így ebből hoztad most ki, a fent említett módszerrel. :)

https://vertigostore.eu

(#782) sjudit75 válasza kelzsoca (#781) üzenetére


sjudit75
újonc

És az jó nekem, hogy abban van?? :P
Vagy abban kell lennie? (Bocs de ehhez nem értek, deee erősen igyekszem... :) )
Egyébként miután visszatért az életbe, már rendben működött este és kikapcsolva tettem le. - majdcsak kitapasztalom idővel, mi meg hogy...

(#783) kelzsoca válasza sjudit75 (#782) üzenetére


kelzsoca
félisten

Annyiban mindenképpen jó, hogy nem a készülék romlott el, és most már tudod, ha véletlenül ez történik, miképpen lehet felkelteni a tabletet. :)

https://vertigostore.eu

(#784) helixP


helixP
nagyúr

DLNA-t tud a gép vajon?

(#785) jFox válasza helixP (#784) üzenetére


jFox
őstag

Fogadni vagy stream-elni?
UPnPlay, fogad
Xbmc streamel is. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#786) jFox


jFox
őstag

Ez nem a várva várt KitKat? [link]
Á pontos tipus számokban nem vagyok otthon.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#787) helixP válasza jFox (#785) üzenetére


helixP
nagyúr

Igazából elég gyökér vagyok a témában, pedig igyekszem. :B
Létrehoztam egy ftp-szervert, betallózva a filmjeimet és le szeretném játszani a tableten, pl Solid Exploreren már látom a file-okat, de le akarja őket tölteni és nem lejátszani. MX-player meg nem lát hálózatot...
Nem igazán tudom, hogy kéne folytatnom :N

(#788) mimey válasza jFox (#786) üzenetére


mimey
tag

Sajnos ez nem a 7x Quad-hoz van, mert itt azt írja:
"Platform: MT6582"
a 7X Quad-unk meg: MTK 8127

(#789) jFox válasza helixP (#787) üzenetére


jFox
őstag

Nekem annó az XBMC stream-elt, amíg PC platformon volt működött is szépen, de amióta RaspberryPi-n van valamiért nem akar működni. :( Látja a fájlokat a tab pl. UPnPlay-el, de amikor lejátszanám hibát ír ki. :F Nem tudtam még rájönni miért.
7-től fölfelé a Windows is képes stream-elni, csak be kelle kapcsolni az Otthoi csoportot és a beépített Videó, Képek, Zene mappa tartalmát kiajánlja DLNA-n.
:K

Mimey: akkor sorry. :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#790) helixP válasza jFox (#789) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a választ, tegnap én is részsikereket értem el, cerberusszal FTP-segítségével, meg FTP-playerrel sikerült kapcsolatot létesíteni a gép és a tablet közt.
Mappák látszódnak, van amit lejátszik, van amit nem, van amibe lehet beletekerni, van amibe nem, de valahonnan már elindultam :)

(#791) cappa72 válasza mimey (#788) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pontosítanék annyit, hogy ez a tab nem MT8127-es!

adb shell cat /proc/cpuinfo
Processor : ARMv7 Processor rev 3 (v7l)
processor : 0
BogoMIPS : 1191.73

Features : swp half thumb fastmult vfp edsp thumbee neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc07
CPU revision : 3

Hardware : MT8382
Revision : 0000
Serial : 0000000000000000

Amire te gondolhatsz, az vélhetően a WayteQ xTab 7Q, ami valóban MT8127-es SoC-cal szerelt.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#792) mimey válasza cappa72 (#791) üzenetére


mimey
tag

Igazad van, 7Q-ra gondoltam, csak összeboronáltam a kettő megnevezést! :)

(#793) cappa72 válasza jFox (#786) üzenetére


cappa72
nagyúr

NEM!

Ezt leginkább figyelmeztetésnek szánom!

Ezt a romot nem szabad feltenni, mert ilyen lehet tőle a tab, ha valaki ésszel teszi fel - és ez még a jobbik eset:

Rosszabb esetben teljesen elhalálozik. Más tabra készült, vélhetően a hardver is más.

(természetesen a tabra visszaraktam a teljes rendszermentést, és megy tovább dalolva, mintha nem történt volna semmi)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#794) helixP válasza cappa72 (#793) üzenetére


helixP
nagyúr

Uhh.. ezt honnan sikerült leakasztanod? Illetve mit állított magáról a rom, hogy feltetted?

(#795) cappa72 válasza helixP (#794) üzenetére


cappa72
nagyúr

jFox találta, én csak megnéztem, hogy egyáltalán alkalmas-e arra, hogy bárki feltegye.

Illetve mit állított magáról a rom, hogy feltetted?
Talkx 7x ... sok azonosító... és KitKat.

De többféle hardverrel szerelt készülékekről van szó, így a sok azonosító igenis számít.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#796) jFox válasza cappa72 (#793) üzenetére


jFox
őstag

Bátor vagy. :C
Én is feltételes módban linkeltem. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#797) kelzsoca válasza jFox (#796) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy moddernek ez a feladata, hogy ilyen dolgokat is bevállaljon. ;]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#798) cappa72 válasza jFox (#796) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindenképpen "be kellett vállalni" ;)
Egyrészt piszkálta a fantáziámat.
Másrészt pedig inkább én próbáljam ki - mert azért elég óvatos vagyok (lehet úgy is fogalmazni, hogy néha túl körülményes) -, mint valaki, aki jóhiszeműen nekifekszik egy flashtool-os firssítésnek, és kampec (dolores) lesz a tabjának.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#799) Melorin válasza cappa72 (#798) üzenetére


Melorin
addikt

Ez ám a hozzáállás :C

(#800) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Szerettem volna ma telepíteni egy játékot a tabra (30MB) és kiírta, hogy nincs elég hely. Miért? Nem sok minden van még rajta.
Belső tárhely: összes 0.98 GB elérhető 274 MB
USB tár: összes:5.38 GB elérhető: 5.31 GB

Most megint megpróbáltam és gond nélkül települt. :K

Amúgy jó kis cucc tetszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.