Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) jFox válasza prosasa (#848) üzenetére


jFox
őstag

Álltalában a Beállítások - Fejlesztői lehetőségek menüben van.
Ahogy Cappa72 is mondta, türelem és higgadtság kell ezekhez a műveletekhez. Inkább pihenj és majd holnap folytasd!

Mod: megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#852) cappa72 válasza prosasa (#849) üzenetére


cappa72
nagyúr

De azért azt érezheted, hogy nem egy ember nyújtotta segítő jobbját... szóval ilyen az itteni társaság :)
Tényleg türelem.
Én tudom, hogy kell, mert a 40 perces frissen kapott telefonomat küldtem (2 éve) a féltégla állapotba, majd 3 órányi net vadászás és olvasás után ismét működésre bírtam. Tanultam belőle. Saját mentésből visszaállítottam. Te most jobb helyzetben vagy, mert megy a ketyeréd. De mindennemű beavatkozás előtt a mentés a legfontosabb. Ha netán mégis más lenne a tabod hardverkiépítése, akkor legyen mihez nyúlni.
Na ezért van az, hogy nem a probléma megoldásán próbálunk erőlködni, hanem a mentésen.
Ha már lesz mentésed, akkor bátrabban javaslunk dolgokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#853) prosasa


prosasa
csendes tag

Köszönöm a segítségeket.

Ok beállítottam a hibakeresést. Ezek után a pcről tudom egyesével telepíteni a google szolgáltatás keretrendszerét és a play áruházat megváltozott jogokkal? Bocsánat ha hülyeséget kérdezek de már nagyon fáj a fejem és fáradt vagyok.
Hogyan tovább?
A play store ból egy játékot le lehet tölteni telepítés helyett egy meglévő eszközre hogy erre a tabra telepithessem a játékomat ami miatt megvettem eztva tabot: the tribez, battle towers

Lehet hogy nem is fut rendesen a jatek rajta es felesleges volt ez a tablet. De még csak ki sem tudtam próbálni a játékot rajta mert play aruhaz kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#854) prosasa válasza prosasa (#853) üzenetére


prosasa
csendes tag

Ok holnap de neki futok ujra összekötöm a pcvel az abd driver telepitese miatt

(#855) prosasa válasza cappa72 (#852) üzenetére


prosasa
csendes tag

Szóval most hogy az usb hibakeresés be van kapcsolva van rá esély hogy engedi a win7 64bit a tábla port telepítését mert az eddig a capa féle driverrel sem volt jó (kód10 hiba)

Boldog új évet és jó éjszakát mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#856) prosasa


prosasa
csendes tag

A telefonom játszott játékomat mentésekkel együtt áttelepithetem e egy másik android készülékre, és hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#857) prosasa


prosasa
csendes tag

Végülis csak rootolni kellene a tabot hogy google services keretrendszert és play aruhazat telepithessek rw jogokkal - ez megoldaná a problémát? És még rendszer mentés sem kellene? Csak tudnám hogyan kell rootolni.

(#858) cappa72 válasza prosasa (#857) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csak ismételni tudom:
Mentés előtt semmit ne csinálj!
Ha lesz mentésed, onnantól már könnyebb lesz.
Ha az adb driver települt, akkor húzd le a tabot a gépről, majd csatlakoztasd újra egy másik usb-re.
Remélhetően ekkor észleli és újratelepíti a driver-t.
(Az usb hibakeresés legyen bekapcsolva a tabon)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#859) prosasa válasza cappa72 (#858) üzenetére


prosasa
csendes tag

Miután a hibakeresés be volt kapcsolva a tabon és újra rádugtam bekapcsolt állapotba a tabot a widows elkezdte telepíteni a drivereket és fel is rakta:
usb kompozit eszköz
usb háttértár
YunOS ACB interface - ezt a netről telepítette automatán ez maga a tablet
cube u25gt-bn Gadget usb device
cube u25gt-bn Gadget usb device

ezek után kell még az az usb vcom port telepíése az eszköszkezelőbe? mert ott a portok között továbbra sem szerepel, viszont megjelent a yunOS phone - yunOS acb interface ként szerepel a tablet

[ Szerkesztve ]

(#860) prosasa válasza cappa72 (#858) üzenetére


prosasa
csendes tag

Az mtk droid tools mostmár látja a tabot
http://kepfeltoltes.hu/view/150103/capture_001_03012015_090907_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#861) prosasa válasza cappa72 (#858) üzenetére


prosasa
csendes tag

itt egy másik kép a droid tools 2. ablakáról valamint a windows által telepített eszközökről és az eszközkezelőről
http://kepfeltoltes.hu/view/150103/9059507332_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#862) prosasa válasza cappa72 (#858) üzenetére


prosasa
csendes tag

mtk droid tools ban a képen is láthatod hogy nálam a legalsó sorban ezt írja

u25gt-bn (root shell)

jobb alsó szélen pedig nincs root gomb!

A tableten nincs csak egy gomb van a bekapcsoló gomb. Nem tudom hogyan lehet factory módban elindítani a tabot.

[ Szerkesztve ]

(#863) kelzsoca válasza prosasa (#862) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az jó ha nincs root gomb, mert már rootként vagy, azért zöld a kis négyzet.

A phone information fülre visszakattintva a scatterről és az IMEI-ről kötelezően csinálj mentést!!!!

Amint ezek megvannak mehetsz vissza a másik fülre és ott a Backup gombot válaszd ki.

A mentésről bővebben itt is olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#864) prosasa válasza kelzsoca (#863) üzenetére


prosasa
csendes tag

Ezeket írja a phone informationba

Hardware : MT8127
Model : U25GT-BN
Build number : U25GT-BN_V1.2_20141107
Build date UTC : 20141107-022058
Android v : 4.4.2
Baseband v: error: protocol fault (no status):
Kernel v : 3.4.67 (zmchivin2@chivin-All-Series) (gcc version 4.7 (GCC) ) #1 SMP Fri Nov 7 10:19:33 CST 2014
Uboot build v : -----
LCD Driver IC : 1-fb86_u25gt_sumsung

Imei1 nincs semmi írva !!!
Imei2 nincs semmi írva !!!

A scatter és az imei -t hogyan tudom elmenteni a progival?
Blocks Map - Block Info - Create a scatter file gomb nem aktív! a byte size érték mindenhol nulla nem tudom számít e
http://kepfeltoltes.hu/view/150103/13159523773_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#865) prosasa


prosasa
csendes tag

itt a mtdts másik része is

--->>> Connect to device <<<---
--- ERROR : --- TotalBytesPerChunk Not Found. Set default Page/Spare=2048/64 !!!
--- ATTENTION! UBIFS FileSystem !
http://forum.china-iphone.ru/post538780.html#p538780
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47005386&postcount=630
--- Unknown ROM structure, backup NOT possible!
--- The file isn't chosen
--- boot.img not selected installation is skipped!
--- The file recovery.img isn't chosen, installation is skipped!
--- task is complete ---

(#866) prosasa válasza kelzsoca (#863) üzenetére


prosasa
csendes tag

Ok akkor csak ide írok

A scatter és az imei -t hogyan tudom elmenteni a progival?

(#867) prosasa válasza prosasa (#866) üzenetére


prosasa
csendes tag

újraindítottam így mostmár megszünt a root :(
mtk droid tools már nem is látja a tabot, de mostmár nem tudom újra csinálni hogy lássa.

nem kellett volna újraindítani csak rooot jogokkal megpróbálni telelpíteni a play keretrendszert és az áruházat

szerk:
na most újra rádugtam a tabot mostmár látja a mtkdts a root gomb is látható jobb oldalt ezt írja

--- ERROR : --- TotalBytesPerChunk Not Found. Set default Page/Spare=2048/64 !!!
--- Unknown ROM structure, backup NOT possible!
ATTENTION! File /system/recovery-from-boot.p which restore factory recovery in case of phone switching on in a normal mode Is Found!

[ Szerkesztve ]

(#868) prosasa


prosasa
csendes tag

Lehet mégiscsak fel kellene telepíteni azt az mtk drivert - mert nem volt elég hogy a windows feltelepítette azokat a drivereket, és a portok között sincs vcom usb port. bakker

[ Szerkesztve ]

(#869) prosasa válasza prosasa (#868) üzenetére


prosasa
csendes tag

Az a mocskos port továbbra sem telepíthető bekapcsolt usb hibakereséssel + fut a mtkdroidtools is

(#870) prosasa válasza cappa72 (#845) üzenetére


prosasa
csendes tag

ha a tabot csatlakoztatom a pc-hez bekapcsolt usb hibakereséssel akkor is csak az usb-tár bekapcsolását ajálja fel nem kér semmiféle adb fozzáférést a tabhoz!

[ Szerkesztve ]

(#871) McAdam6


McAdam6
tag

Na eddig tartott: egy 2cm széles sávban nem érzékel a kijelző.
- küldjem szervizbe (garis), az mennyi idő ?
- cseréljek touchscreent?
- lehet, csak szalagkábel mozdult el ?
:F

(#872) cappa72 válasza prosasa (#866) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az MTKDT nem fog tudni csinálni scatter-t, mert az MT8127-es SoC-ot nem ismeri, de a "Blocks Map"-ra kattintva megnézheted a partíciókiosztást. Arról is tehetnél fel képet.
Az imei pedig hasonlóan kell menteni, mint ahogy kelzsoca blogjában le van írva. (bár valójában imei nem lesz benne, hiszen nem rádiómodulos tabról van szó, azért a wifi és BT címek ott vannak beégetve)

Azt már tudjuk, hogy MT8127-es SoC van benne.
A kép alapján UBIFS fájlrendszerrel. Tehát MTKDT-vel nem fogod tudni menteni. Azonban még ott a lehetőség, hogy Flashtool-lal mentsd. Ez nem egyszerű, de legalább a lehetőség adott.

Én biztosan lekérnék néhány adatot az MTKDT-ben található "ADB terminal" gombra kattintva.
Ez ugyanis előhoz egy parancssoros ablakot.
Ebbe kellene begépelni, hogy :
adb shell cat /proc/dumchar_info
adb shell cat /proc/partitions
adb shell cat /proc/emmc
adb shell cat /proc/mtd
Ezeknek a kimeneteit szövegesen idemásolva elég jó infókat tudhatunk meg.

Amit írtál romot, azt még véletlenül se tedd most még fel, mert ha abban nem UBIFS, hanem ext4 a fájlrendszer, akkor hazavágod a tabot.Neked BN jelölésű tabod van, a rom pedig C4W-re van (az eddigi információk alapján)

szerk.: Ha nem jön fel az usb hibakeresés, akkor nézd meg, hogy be van-e kapcsolva a tabon.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#873) prosasa válasza cappa72 (#872) üzenetére


prosasa
csendes tag

error: more than one devices and emulator

minden parancsra

(#874) prosasa válasza cappa72 (#872) üzenetére


prosasa
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/150103/10623351754_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez az állapot van most a flash toollal

http://kepfeltoltes.hu/view/150103/6477129645_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#875) prosasa válasza cappa72 (#872) üzenetére


prosasa
csendes tag

Mivel most rootolt a telefonom (zöld kockca van a bal alsó sarokba az mtkdroid toolsban és zárójelek között van a root shell)

ilyenkor nem lehetne telepíteni a gapps ot minden progira beállítva a jogokat? van rá esély hogy elindulna buhera nélkül a play áruház telepítés után?

szerk:

kipróbáltam a root explorer továbbra is azt írja hogy az eszköz nem rootolt :(

[ Szerkesztve ]

(#876) cappa72 válasza prosasa (#874) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még szerencse, hogy nem indult el a flash.

Ha Flashtool-lal menteni akarsz, akkor így kell eljárni: [link]
Még véletlenül se flesselj semmit a tabra!

error: more than one devices and emulator
Csak ez az egy tab van a számítógépre kötve?

Mielőtt flashtool-lal próbálsz menteni, előtte kellenek azok az információk, amik azokból a parancssoros kimenetekből jönnek.

szerk.:
"csak úgy" nem fog menni. Végig kell nézni a telepítőszkriptet, hogy mit hova tesz, és ugyanúgy kell eljárni, mint ahogyan a szkriptben van.

Persze, hogy a root explorer nem látja rootnak.
Jelenleg csak adb-n keresztül érhető el ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#877) prosasa válasza cappa72 (#876) üzenetére


prosasa
csendes tag

igen csak ez a tablet van a laptopra kötve

(#878) prosasa


prosasa
csendes tag

kipróbltam harmadik forrásból töltöttem le a laptopra az apk-t ezt felmásoltam és telepítettem a battle towers alkalmazást a tabletre és tökéletesen megy ez a crackelt apk.
Bezzeg a kinai zhi marketből letöltött ugyanezen játék csak a reklámokat hozta be és be se lehetett zárni a reklámokat sőt a játék sem indult el csak a reklámok mentek a végtelenségig ha véletlenül rájuk kattintottam mindegyik telepíteni akarta

Amúgy megy faszán a játék - szóval elég lenne ez az mtk8127 soc a maga mali450mp4 es gpujával csak az a kva gapps felmenne rá

1080p videókat visz szépen, de 6 lejátszott meséből (kinai előtelepített mxplayerrel) csak 2 -n volt hang volt amire kiírta hogy dts nem támogatott

már csak a the tribez játékot tudnám valahonnan leszedni apk ként úgy fel tudnám telepíteni a tabra az lenne az igazi, Mike88 írta hogy van ez az aptoide marketek gyűjtőhelye vagy mi ahol kereshetnék, de nem volt rajta a kinai marketen a progi

[ Szerkesztve ]

(#884) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Tabletet szeretnék vásárolni. A témában szereplő tablet árban és tudásban pont megfelelne (Ha a telefonomból indulok ki (ami Mediatek MT6577 2x1Ghz proc és 1GB ram 480 x 800 kijelzőre)). Érdekelne a véleményetek, hogy xTAB 7X-et vagy xTAB 7Q-t vegyek. Nekem a 7X lenne jobb, de nem tudom, hogy mi a különbség az MTK 8382 (7X) és az MTK 8127(7Q) között. A 7Q újabb és drágább 7X-nél viszont kapok dualsimes 3G-s támogatást és „semmitérő” hátoldali kamerát.
Kíméletes használatról lenne szó (netezés, email, Viber, Skype és a GPS).
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv, Feri

sajtosszenya.mybrute.com

(#885) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

Van egy ilyet tabletem dec. 23 óta, és eddig 4-szer csinálta azt, hogy nem reagált a jobb felső gomb rövid megnyomására. Ilyenkor a kb. 10-20 másodperces gombnyomás segített csak, amikor megjelent a Wayteq felirat, és magához tért a gép. Ez mitől lehet, és probléma-e vajon?

(#886) Fernet válasza sunnysys (#885) üzenetére


Fernet
senior tag

Szia!

Én karácsonyra kaptam egy ilyen tabletet (első tabletem) és nekem is 1-2 naponta eljátssza ezt a jelenséget, kicsit zavaró, bár nagyobb gond ami pont most történt, délután még használtam, most este szintén csak a 10mp-es kombinációra volt hajlandó elindulni, viszont a következő kép fogadott:

Ezzel mit lehet kezdeni?
Ki-bekapcs megvolt, semmi változás...

[ Szerkesztve ]

(#887) jFox válasza Fernet (#886) üzenetére


jFox
őstag

Tyű! Ez szerintem kijelzőhiba. Szervizbe vele! :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#888) Fernet válasza jFox (#887) üzenetére


Fernet
senior tag

Érdekes fejlemény, feltettem töltőre (30%-on állt) és folyamatosan javul a helyzet, szép lassan eltűnt ez a jelenség, vagy legalábbis alig észrevehető már. Sötétszürke háttérnél látni némi szellemképet (ez is kezd eltűnni), mintha beégett volna a képernyő. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége... Azért eléggé rám hozta a frászt, remélem csak egyszeri eset volt. Viszont nem tudom miért csinálja 1-2 naponta azt, hogy csak a 10mp-es módszerrel lehet bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#889) puby1985


puby1985
csendes tag

sziasztok. vezetékes xbox 360 controllert hogyan tudnám beüzemelni a tableten? bedugom otg-t, villog is a kontrolleren az xbox logo, de semmit nem lehet csinálni. mintha nem ismerné fel

(#890) kelzsoca válasza Fire_Vire (#884) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

A célnak mindkettő megfelelne, specifikáció alapján, illetve hogy szükséged van -e a modem részre kell meghozni a döntést.
A 7Q picit erősebb egyébként.

(#886) Pampers

Ilyet más gépnél eddig csak akkor láttam, mikor nem a készülékre való szoftvert húzták fel, látom közben elmúlt a hiba, azért érdemes figyelni (fényképeket tedd el) és ha szükséges akkor szerviz.

(#889) puby1985

A kernel nem tartalmazza a joy driverét, ezért nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#891) puby1985 válasza kelzsoca (#890) üzenetére


puby1985
csendes tag

tudsz valami megoldást ra?

(#892) kelzsoca válasza puby1985 (#891) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nézz szét a google-n.

https://vertigostore.eu

(#893) puby1985 válasza kelzsoca (#892) üzenetére


puby1985
csendes tag

hát semmi sincs ezzel kapcsolatosan

(#894) sunnysys válasza sunnysys (#885) üzenetére


sunnysys
tag

Ma ismét eljátszotta (immáron negyedszer 1,5 hét alatt), hogy csak 10 mp-es gombnyomással kapcsol be a képernyő. Ez vajon mekkora probléma? Együtt tudok élni vele, tehát, ha nem valami komolyabb probléma előjele, megtartom. De ha igen, van még pár napom a 14-ből, mivel netes rendelés volt, visszaküldhetem. Mit gondoltok?
Köszi!

(#895) puby1985 válasza sunnysys (#894) üzenetére


puby1985
csendes tag

nálam ilyen csak akkor van ha megy a torrent. régen wayteq 79 qci-m volt, az meg a chrome-nál csinálta ezt. szerintem figyeld meg milyen programok futnak, és próbáld kiszűrni melyiktől van. hátha neked is valami app zavar be

(#896) jFox válasza puby1985 (#893) üzenetére


jFox
őstag

Én egy ilyet kötöttem rá annó a MyAudio tabletemre. [link]
Ezt kezelte, de nem sok játék támogatja a kontrollert.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#897) Fire_Vire válasza kelzsoca (#890) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszi!
xTAB 7X Quad lett végül.

Tudja valaki, hogy netezős feltöltőkártyát melyik szolgáltatónál lenne érdemes venni?
Nem lenne sokat használva mert többnyire wifizek csak a vonaton lenne jó olvasgatni valamit.

sajtosszenya.mybrute.com

(#898) Fire_Vire válasza Fernet (#886) üzenetére


Fire_Vire
tag

1 napos készüléknél nálam is jelentkezett a probléma.
15% alatt volt feldugva USB-re hogy másoljak ezt, azt rá.
Aztán mikor lehúztam vagy felraktam töltőre akkor jelent meg. De csak max. 5mp-ig volt látható.
Sajnos nem figyeltem meg pontosan hogy mikor csinálta.
Egyenlőre annyit levontam az esetből hogy nem szereti ha alacsony az akkumulátor szintje.
Olyan kihajthatós bőrtokod tud-e valaki amiben van tartalék telep?

sajtosszenya.mybrute.com

(#899) puby1985 válasza Fire_Vire (#898) üzenetére


puby1985
csendes tag

nekem nincs baja ha mar le van merulve. 1%on is volt mar sokszor, semmi ilyen problemam nem volt

(#900) jFox válasza Fire_Vire (#897) üzenetére


jFox
őstag

Szerinte ilyen esetekre a netjegyes a jó. Van napi jegy is 100-200Mb körül pár száz Ft-ért az meg elég egy napra ha csak olvasol/netezel. Ha más nem Opera rally-val biztos. :K Nekem tesco-s volt amíg nem kaptam egy vodás kártyát amin 1Gb van havonta. De azt sem használom gyakrabban, csak van. :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.