Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1705) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy ilyen tablet tartót hol lehet venni, vagy rendelni?

(#1706) helixP válasza digikábeles (#1705) üzenetére


helixP
nagyúr

Én legutóbb már nem találtam. Szerintem kifutott a széria.

De talán itt még akad.

[ Szerkesztve ]

(#1707) digikábeles válasza helixP (#1706) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi szépen, megpróbálom megrendelni.

(#1708) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Elég kihalt a topik, de hátha...

Két éves múlt a tabletem és gond van a microusb csatlakozójával. Mintha "elkopott" volna, nem mindegy hogy van bedugva a kábel, mert csak bizonyos pozícióban hajlandó tölteni és egyre ritkábban találjuk el ezt a pozíciót. Több kábellel is próbáltam, szóval nem az a baj. A tablet csatlakozója kezdi megadni magát. Van erre valami ötletetek? Egy csatlakozó miatt nem kukáznám a tabletet, mert bár öregecske, meg lassú is, de azért működik.

(#1709) cappa72 válasza Fernet (#1708) üzenetére


cappa72
nagyúr

Cserélni kellene az usb aljzatot. Vagy lehet, hogy csak újraforrasztani a lábakat.
Mindenképp érdemes megnézetni. Ha van műszerész ismerősöd, akkor annak nem okozhat gondot egy ilyen.
Más esetben szerviz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1710) tordaitibi válasza Fernet (#1708) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Stabil üzemben (csak otthon, konnektor mellett) használt nem pont ilyen, de li-ion akkus okoseszközből az akkut kivettem, és egy 5V/2A dugasztáp és 2 dióda felhasználásával az akku helyére bekötve 1 éve működik.
Vagy ebay, nem túl drágán lehet indukciós szettet rendelni, és beépíteni a vevőt. Ez utóbbit nem éri meg a tablet szerintem.
Vagy Cappa a legegyszerűbbet tanácsolta, aljzatcsere, ehhez otthon jó forrasztóeszköz, jó szem és kéz kell.

(#1711) Fernet válasza cappa72 (#1709) üzenetére


Fernet
senior tag

És (#1710) tordaitibi

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

(#1712) cantus


cantus
tag

Én még jelenleg is nagy megelégedéssel használok egy ilyen tabletet. Navigációra, hírolvasásra, esti youtube, emailek. Utóbbi időben viszont az 1 gb tárhely már tényleg elviselhetetlenül kevés lett. Cappa72 fórumtárs munkáját szeretném megköszönni, ugyanis ma este sikerrel átálltam a 6gb-osak táborába. Évekig fontolgattam, mert nem vagyok egy root master és a CWM se mondott nekem semmit. De a szükség csak rávitt, hogy ugyan többször is el kellett olvasnom, de sikeresen megvagyok és még a régi adataimat is szépen visszahoztam rá.

Szóval Cappa72 le a kalappal előtted, :R Neked köszönhetem, hogy még mindig használhatom a tabot és remélem még sokáig hű szolgám lesz, még akkor is ha igencsak eljárt már felette az idő. Szerintem remek vétel volt, így utólag is azt mondom.

(#1713) dionaea


dionaea
őstag

Én is így gondolom nagyon jó vétel volt. Jó kis táblagép. Igaz nekem autóban van szinte mindig, de még mindig nagyon jól működik. És nincs panaszra okom.

Az akksi már nem annyira karcos de megfelelő aplikációval autóban hozza a várt szintet

(#1714) icemad válasza dionaea (#1713) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Neked fixen van az autóban? Én gondolkozom rajta, hogy beépítem, de félek, hogy elpukkad az aksi. Igazából én sem használom már, de még működik, jó lenne valami hasznát venni.

(#1715) dionaea válasza icemad (#1714) üzenetére


dionaea
őstag

Igen csak ott használom. Van egy tartóm középen ami nem takar ki semmit . Navigáció zene Torque ilyenek mennek rajta. Gyújtás után alapból a Waze indul. leállításkor kikapcsol. raktam fel egy progit ami kijelző kikapcs után lekapcsolja az antennákat. Olyan mint a stamina a sonyk-on, így mindeg full töltés van. Illetve az auto fényerőt ki kell kapcsolnom mert az nagyon sokat eszik nappal

(#1716) icemad válasza dionaea (#1715) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És ehhez az automatizáláshoz melyik programot használod? Tasker? Meg a másik program neve is érdekelne. Köszönöm.

(#1717) dionaea válasza icemad (#1716) üzenetére


dionaea
őstag

Autostart and stay itt lehet beállítani mi induljon el és mikor akár időre is.

Deep Sleep Battery Saver ezzel lehet beállítani, hogy ne merüljön mikor nincs használatban.

(#1718) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Rám hagytak egy Wayteq xTAB 7Q GPS tabot. Betört a kijelzője. Szeretném törölni és gyárira visszaállítani, de jelszavazva van. Van lehetőségem, hogy visszaállítsam a gyári állapotra? Csak akkor cseréltetnék kijelzőt ha ez megoldható.. a régi gazdája nem elérhető. "nemlopott"
thx

Védd a természetet!

(#1719) icemad válasza Atilla001 (#1718) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Van.

(#1720) Atilla001 válasza icemad (#1719) üzenetére


Atilla001
senior tag

huh, az nagyon jó. Köszönöm!

Védd a természetet!

(#1721) icemad válasza Atilla001 (#1720) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Recoveryből megoldható. Keress rá itt a fórumban.

(#1722) Atilla001 válasza icemad (#1721) üzenetére


Atilla001
senior tag

hát 2 hónap gazdira várakozás és 3 nap intenzív keresés után felfogtam, hogy hogyan tudom ADB nélkül megoldani. DATA és CACHE újraírással egy GEN2 es verziót újraindítottam. Meg mertem volna esküdni hogy GEN1 es. Mehet a kijelző csere.
Esetleges wifit látja jelszót beírom, de nem kapcsolódik problémának lehet köze a flash-eléshez?
Amit fölülírtam DATA és Cache az teljesen gyári eredeti tartalom volt? Mániám hogy eredeti legyen.
Ha jól olvastam, a GEN2-est érdemes újraparticionálni előnyösebb felosztás miatt?
thx

Védd a természetet!

(#1723) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

, hogyan tudom szét pattintani sérülés nélkül a tabot?mert akárhogy nézem nem látok rajta "kiindulási pontot ",

(#1724) icemad válasza nagysandor79 (#1723) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nézz meg egy YouTube videót. Én az alapján szedtem szét, nem lett baja. Fontos, hogy valami műanyaggal ess neki, a fém durva nyomokat hagy rajta.

(#1725) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szép napot,
nincs valakinek egy ilyen tablet olcsón, esetleg ingyen,
nekem gyakorlatilag a műanyag keret és benne a touchscreen kéne, a belseje nem, se az akku, lehet alaplaphibás, lcd hibás, kukába való stb.
Párszor leejtettem, párszor eltört a érintőkijelző, a műanyag keretet is szigetelőszalag meg ragasztó tartja össze. Legutóbb kis kínai olyan gagyi érintőt küldött, csak alul-fölül volt öntapadó, mindig ki akart esni a helyéről, és amikor visszanyomkodtam, be is reccsent.
Többet nem költenék rá, de ha valakinek akadna egy donor, akkor még feléleszteném, asszonynak jó lenne játszós tabletnek.

(#1726) Upo válasza nagysandor79 (#1723) üzenetére


Upo
addikt

A két csavart kicsavartam, és a hüvelyk körmömmel körbe simán ki tudtam pattintani. Elég könnyen jár, volt olyan ahova be se tudtam tolni a körmöm. Ahol nem megy ott meg pengető vált be legjobban. Azok a kék kínai háromszöges műanyagok nagyon vastagok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1727) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

köszönöm a tippet , sikerült szétszedni, valami el volt mozdulva benne ,összeszerelés után jobban szól a hangszórója lehet valami elvolt mozdulva

(#1728) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Gondom akadt egy ilyen tablettel. Keresztlányomé a készülék, mivel kamaszodik (már 9 éves :K ) természetesen beállított egy pin kódot. Ma reggel viszont letöltött egy zippzár mintás képernyő zárat is. Nos ez a szutyok folyamatosan kiírja, hogy megpróbálja elolvasni az sms eket, hívás listát, de itt meg is akad. Nem reagál semmire sem.
Újra indítottam semmi. Reset gombot nem találom hátul.
Van ehhez gyári rom? Esetleg egy leírás hogy tegyem fel?
Köszönöm a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1729) demars válasza demars (#1728) üzenetére


demars
addikt

Sikerült a recovery menübe belépni, de minden kínaiul volt. Próbáltam keresni a factory resetet sajnos sikertelenül.
Végül valahogy sikerült a normál, angol menüs recoverybe belépnem majd factory reset. Már működik.
Köszi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1730) icemad válasza demars (#1729) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Csak egy jó tanács. Beszéljétek meg vele, hogy ne telepítsen semmit sehonnan, és ne babrálja a beállításokat. Nekem 2 fiam van, 7 és 9 évesek. Elmondtam nekik, hogy ha valamit szeretnének kipróbálni, előtte szóljanak nekem. Az ő érdekük is. Ha valamit nem tudnak, akkor segítek nekik, megpróbálom elmagyarázni az ő nyelvükön. Nekik s6 edge telefonjuk van, azt sajnálnám, ha egy kódolás miatt kellene kidobni az egészet. Ezekben már eléggé komoly védelem van, gyári visszaállítás sem segít. Szóval mutasd meg neki, hogy mit szabad és mit nem. Az ilyen kicsi gyerekeket sem lehet kivonni a digitális világból, de odafigyeléssel meglehet nekik tanítani a felelős használatot. Ennek az első lépése, hogy nem telepitünk totál felesleges programokat.

(#1731) demars válasza icemad (#1730) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Igen, jól hangzik, de ugye ő a bátyám kislánya, nem vagyok mindig mellette. Tesóm nem foglalkozik kütyükkel, gyerek tabletet kért, kapott, a többi az ő és az én dolgom. Persze mondom neki, hogy nem kell mindent feltenni ami megtetszik neki, de sokszor hiába. :N
Köszönöm a jó tanácsot. :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1732) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Egy családtagomnak szeretnék segíteni a tab átparticionálásával.
Többször végigolvastam cappa72 leírását, úgy érzem képes vagyok rá. :D

Először is lementettem a belső SD kártyáról az összes képet, zenét, stb. ami fontos lehet.
Utána MTKDroidTools segítségével elkészítettem a scatter file-t és a backup mentést.
Majd apeelme blogjából letöltöttem a CWM 6.0.5.0 recovery IMG fájlt és ADB shellből feltelepítettem.

Most ott akadtam el, hogy egyszerűen sehogy nem tudok bekapcsolás közben belépni a recovery módba!
A hangerő le + power gombra factory módba belép, de recovery sehogy nem indul.
Teljesen kikapcsolt állapotból már minden kombinációt kipróbáltam, de semmi. Ha folyamatosan nyomom a hangerő fel + power gombokat akár rövidebb ideig, akár a végtelenségig, egyszerűen bebootol simán. Ha megnyomom a power gombot, elengedem, majd pár másodperccel később a hangerő fel + power gombokat, akkor megjelenik a boot logo majd egyből ki is kapcsol.

Hardveresen a hangerő fel gomb tutira jó, mert rendszerindulás után csinálja amit kell, állítja a hangerőt.

Végül feladtam és "adb reboot recovery" paranccsal újraindítva végre belépett a CWM recovery-be, ahol gyönyörűen működött is a felfelé gomb is és sikeresen megcsináltam végre a mentést.

De most nem merek tovább menni, mert ha valami elromlik, nem bootol majd a tab és nem fogok tudni tudni sehogy belépni a recovery módba, akkor visszaállítani sem tudom majd a mentést, igaz?

Tudnátok segíteni, hogyan tovább? Én csinálok valamit rosszul, vagy bugos lehet a készülék, vagy miért nem működik ez a vacak recovery belépés? :(

(#1733) demars válasza Andralin (#1732) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Elég vacak szoftver terén a készülék szerintem. Pár hszt olvass vissza, múltkor én is szívtam ezzel. Alig tudtam belépni a recovery menübe.
Esetleg tölts le playről egy appot amivel szoftveresen tudsz belépni. Pl TWRP Manager, magát a TWRP-t ne tedd fel, anélkül is beléptet a recovery menübe (Z3C -nél működik).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1734) Andralin válasza demars (#1733) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen olvastalak én, de nem írtad le, hogy sikerült végül neked.
Az a kínai karakteres factory menü nekem is bejött a hangerő le + power gombra, csak a recovery mód nem.

Szoftveresen most is újra tudom indítani recovery-be a megfelelő ADB paranccsal, ehhez nem kell app.

De mi van akkor, ha véletlen megdöglik majd átpartícionálás közben/után és be sem bootol? Akkor a szoftverből recovery-be bootot elfelejthetem. :( Ezért lenne fontos, hogy be tudjak lépni a hw gombokkal is a recovery-be, addig nem merek tovább lépni. :F

Te nem tudnád leírni pontosan, hogy neked hogy sikerült a gombokkal a belépés?
Vagy bárki más, akinek ilyen tabja van? Más hogy csinálja?

(#1735) demars válasza Andralin (#1734) üzenetére


demars
addikt

Többször próbáltam ahogy te is és egyszer csak sikerült.
Nem tudom miért ilyen. :( Próbálgasd hátha meglesz a megfelelő kombináció. A tab nincs már itt, így sajnos én nem tudok segíteni neked ebben.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1736) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

nem tudom bekapcsolni a tabot, pedig fel van töltve. ha be is kapcsol fel villan a betöltés de rögtön kikapcsol,
mi lehet a hiba?

(#1737) demars válasza nagysandor79 (#1736) üzenetére


demars
addikt

Biztosan feltöltött?
Én akkura tippelek, próbáltad töltőre dugva is bekapcsolni?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1738) nagysandor79 válasza demars (#1737) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

töltőre dugva azt se jelzi hogy hány százalékon van.
fel van töltve, este még használtam, és úgy van beállítva hogy este 22- és délután 14 között ki van kapcsolva, mikor haza értem működött, majd használni akartam és akkor csinálta a hibát.
szerintem kijelző hiba lesz.

(#1739) demars válasza nagysandor79 (#1738) üzenetére


demars
addikt

Igen, előfordulhat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1740) icemad válasza nagysandor79 (#1736) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg erősebb töltővel és/vagy másik kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#1741) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

életre kelt a tab. nem tudom mi lehetett a hiba, de működik. :-)

(#1742) Andralin válasza Andralin (#1734) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ebben senki nem tudna nekem segíteni? :(

(#1743) demars válasza Andralin (#1742) üzenetére


demars
addikt

:( Többszöri próbálgatással sikerült nekem. Ha hozzá férek a tabhoz megpróbálom ismét, hátha meglesz a megfelelő kombináció.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1744) Andralin válasza demars (#1743) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszi a választ!

Nos, sikerült belépni a recovery-be! :))
Ma este megint nekiálltam nyomkodni és bejött!

Leírom a helyes szekvenciát, hátha valakinek jól jön még:

1. Tab teljesen kikapcsolt állapotban.
2. POWER gomb benyom és nyomva tart.
3. Két másodperc elteltével a POWER gomb továbbra is nyomva marad, de mellé elkezdem nyomni a VOLUME UP gombot is párhuzamosan.
4. Mindkét gomb folyamatosan nyomva tart, amíg be nem jön a boot választási menü. Ez kb. további 4-5 másodperc. Ekkor lehet elengeni csak a gombokat.

Ennyi.
Bármilyen máshol leírt kombináció, szekvencia nem vezetett eredményre, kivéve ez a fent leírt.

[ Szerkesztve ]

(#1745) demars válasza Andralin (#1744) üzenetére


demars
addikt

Ezt jó tudni, ügyes voltál :K
Próbáltad így többször is?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1746) Andralin válasza demars (#1745) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen, a fentieket követve most már bármikor megbízhatóan be tudok lépni.

Sőt, tegnap nekivágtam végre az újrapartícionálásnak, és az is sikerült, működik szépen! A 3/3 gigás felosztást csináltam meg.

Annyi apró gond volt, hogy a factory reset majd a CWM backup DATA visszaállítása végén elszállt hibával:
"Error mounting /storage/sdcard0/.android_secure! Skipping format..."

De reboot után szépen felállt a régi, mentett rendszer, és feldobott egy értesítést, hogy az USB tárhely nincs formázva, akarom-e formázni. Rányomtam, hogy igen, megcsinálta, utána már megjelent belső USB tárhely is szépen. A laptopra előzőleg lementett tartalmát meg USB kábelen visszamásoltam rá.

Fantasztikus az új felhasználói élmény, nagyságrendekkel lett gyorsabb az eszköz, nem fagyogat már egyáltalán, azonnal indulnak az alkalmazások és nem dobálja fel percenként a memória megtelt üzeneteket. :))

Hálás köszönet cappa72-nek a leírásért! :R

[ Szerkesztve ]

(#1747) demars válasza Andralin (#1746) üzenetére


demars
addikt

:) Rákeresek majd, hogyan kell csinálni ezt az újra particionálást, ünnepek alatt lehet belevágok.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1748) cappa72 válasza Andralin (#1746) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Nagyon örülök, hogy sikerült!
Bátor és ügyes voltál!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1749) Andralin válasza cappa72 (#1748) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm a dicséretet! :B
De kellett hozzá a te leírásod is. :K

(#1750) Aventador91


Aventador91
őstag

hi. az miért lehet hogy álló képernyőn összevissza érzékel a kijelző, van hogy lehet lapozni az asztalon, valamikor meg nem stb. vagy billentyűzeten megnyomok egy betűt és másik betüt ír, vagy valamikor nem is érzékeli hogy megnyomtam egy betűt.

fekvő módban meg semmi baja, minden úgy működik ahogy kell. ezért gondolom nem a kijelzőnek lehet baja.

azt hozzáteszem hogy kisgyerekek használják a tabot már, szóval nem kímélték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.