Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) borsodika válasza Robi0617 (#1348) üzenetére


borsodika
őstag

"Bekapcsoláskor a hangerő fel + power gombot nyomod folyamatosan egyszerre, és pár másodperc múlva megjelenik egy indító menü.
Ott lehet választani:
[Recovery]
[Fasbtoot]
[Normal]
módok között.
Jelzi is a készülék, hogy melyik menüponton állsz, mégpedig ezzel: "<=="
A hangerő fel gombbal tudsz mozogni a menüben, és a hangerő le gombbal tudsz belépni a recovery-be (ez itt az "enter")." by cappa72.

Megpróbálhatod pc-ről a frissítést is csak arra figyelj, hogy a tabletnek megfelelő szoftvert tedd fel mert pl korábban írták, hogy a 2015ös tablet szoftvere nem kompatibilis a 2014es gépekkel.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1352) Tézé81 válasza djfantom (#1349) üzenetére


Tézé81
tag

Szia,

router beállításánál válts csatornát. Korántsem biztos, hogy hibás a tablet.

(#1353) djfantom válasza Tézé81 (#1352) üzenetére


djfantom
tag

Haverommal már megcsináltuk.és sajnos semmit sem segített.

(#1354) radamsky


radamsky
senior tag

hmm

megint a tabletem bizonyos részein nem érzékeli az érintést... a poén az hogy az autostartoba kezdödött
reggel ugye betettem kicsit még piszkálgattam aztán délbe már azt érzékeltem, hogy nem érzékel:D hmm megint mehet szervizbe a fene enné meg

jo tablet, de ez már 2x jön elő, igy huzom a számat... megint 1 honapig nem lesz nálam.. és lassan lejár a garija... hmm

ami érdekes, hogy középen ugymond 2 szélén ovatosan összenyomom akkor egy ideig jo... azon a részen a hiba a felület másik részén jön elő

valami illesztési probléma lehet?? mondjuk mig garis megy szervizbe

(#1355) szparista1 válasza radamsky (#1330) üzenetére


szparista1
csendes tag

Nekem is 1.03 asa szoftverem és egy sima GPS Test programmal ami play áruházból letölthető már működött. igaz a mód nagyon pontosra van állítva, de a gps test után 10-15 másodperc alatt megtalálja a jelet.(megnéztem adathasználatot nem generált.) nekem tökéletes. igaz nem használom napi szinten a gps-t.

[ Szerkesztve ]

(#1356) Robi0617 válasza borsodika (#1351) üzenetére


Robi0617
csendes tag

De van rá jótállásom még..... Vagy nem érdemes ezért elküldeni szervizbe? Igaz nem csináltam még ilyen szoftver frissítést, de mondták nekem, hogy pár ezer Ft-ért megcsinálják telefon boltban is, de lehet hogy akkor elveszik a jótállás. Szerinted ezért elküldjem szervizbe vagy csináljam meg magam? Nem tudom mit csináljak. :F :F

(#1357) borsodika válasza Robi0617 (#1356) üzenetére


borsodika
őstag

Ha garis a legegyszerűbb ha leadod garanciába. Ott hozzáértők kezei alatt van és meg van hozzá minden szoftveres és hardwares eszközük. (Végülis ilyen egy szerviz :) )

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1358) Robi0617 válasza borsodika (#1357) üzenetére


Robi0617
csendes tag

Jó rendben! Én is így gondoltam.
Nagyon köszönöm az infókat! :R :R

(#1359) NemProfi


NemProfi
tag

Sziasztok! :) Egy ilyen kis tab vásárlás előtt állok, anyukámnak lenne. Az aq*a, (úgy tudom nem lehet reklámozni :D) szóval a "vízes" boltból rendelném.
4.2.2 androiddal. Segítenétek hogy milyen hátrányai vannak és mik a gyengepontjai ennek a tabnak? Nagyon jó felszereltség van benne én úgy gondolom. IPS kijelző, telefonálási lehetőség, 1gb ram stb.. Úgyhogy nagyon örülnék ha tudnátok valami infót adni róla. Új vagyok egyébként teljesen. :D Ez az első hsz-em. Úgyhogy bocsi az esetleges hibákért. Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#1360) lovas001 válasza NemProfi (#1359) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nekem közel 1 éve van meg nálam szerencsés módon semmiféle gyermekbetegség nem jött elő. Fólia és tok van rajta 1 ső perctől. amik panaszok voltak rá eddig az az éritőkijhelző néhány embernél megadta magát hogy valahol hirtelen nem érzékel, ha nagyon lemerül " be kell bikázni" mert nem tudod bekapcsolni sima gyengusz töltőről, és viszonylag könnyen törik a kijölző, valakinél gps problémák is jelentkeztek hogy nem vagy csak sok idő multán talált műholdat. másról nagyon nem hallottam eddig nekem bevált.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#1361) NemProfi válasza lovas001 (#1360) üzenetére


NemProfi
tag

Köszönöm szépen a válaszod. Hát mi a GPS-t szerintem egyáltalán nem használnák benne, igazából a SIM és ezzel egyben a komplett telefon funkciója miatt választottam és az aránylag jó hardver miatt meg IPS kijelző stb.. Na meg az ára is szuper 27E. Nem hiszem hogy extrém körülmények között lenne használva de ha mégis lenne valami baja akkor van megbízható szervíz ítt belföldön? Ennyi pénzért tudom nem várhat sokat az ember de jó lenne ha nem adná meg magát olyan hamar. :/ Ajánlasz esetleg még valamit a vásárláshoz vagy hogy mire figyeljek?
Remélem nálam sem lesz semmi baja mint nálad. :) Szerintem ma mindenképpen megrendelem.

(#1362) icemad válasza NemProfi (#1361) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lehet, vásárlás előtt nézd meg azt a kijelzőt, mert attól hogy ips, még eléggé halovány.

(#1363) lovas001 válasza NemProfi (#1361) üzenetére


lovas001
aktív tag

Szerviz (Elektrodoki):
Telefon: 06-1-445-12-22
Cím: 1107 Budapest Ceglédi út 1-3.

A kiegészítők pedig igény kérdése, talán egy bluetooth os headset mert vicces tud lenni ha tokban van és telefonként a füledhez emeled :D legalábbis rajtam sokan kacagtak emiatt.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#1364) NemProfi


NemProfi
tag

Na új fejleményekkel jövök. Úgy néz ki több pénz van rá mint terveztem. Úgyhogy ez lesz a nyerő
'WayteQ xTAB 8X Quad" 40E ennek már jobb a kijelző felbontása is és mondjuk a méret is nagyobb. :D
Szerintetek? Holnap veszem meg üzletben. Ma szemeztem vele. :3

(#1365) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hali! kezd behalni a tabom, és le kéne mentenem a beállításokat, hogy átmásoljam az újra. Leginkább az opera dolgait.

Valaki nem tudja esetleg, hogy hol vannak rajta?

(#1366) borsodika válasza -Nemtom- (#1365) üzenetére


borsodika
őstag

Ezzel próbáltad már?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1367) -Nemtom- válasza borsodika (#1366) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

Még nem de majd megnézem, köszi! :R

Másik tabom csak délutánra lesz, ezt meg alig lehet feltölteni.

(#1368) icemad válasza -Nemtom- (#1365) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Titanium backup is jó ilyesmire...

(#1369) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Rendeltem 2db védőfóliát a tabletre mert a gyári már karcos volt.
Egyiket sem sikerült feltennem úgy, hogy ne maradtak volna légbuborékok alatta kósza porszemcsék miatt :W
Pedig előtte letisztítottam kristálytisztára, nem volt porszem rajta. De a fólia felrakás közben valahonnan elővarázsolódtak :F
Van valakinek ötlete, hogy álljak neki legközelebb?

(#1370) icemad válasza Melorin (#1369) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Menj be a fürdőszobába zuhanyzás után... Amikor még jó párás a levegő. Ott a legkisebb az esélye annak, hogy porszem kerül a fólia alá.

(#1371) Melorin


Melorin
addikt

A touchscreen cseréjénél egy problémába futottam bele:

Elvileg csak körben kéne odaragasztva lennie, de itt a teljes kijelző felülete ragasztós.
Mi a megoldás rá, hogy feljöjjön? Melegítés hatására nem jön könnyebben.

(#1372) helixP válasza Melorin (#1371) üzenetére


helixP
nagyúr

Pedig a melegítés lenne a megoldás.
Melyik verziód van, a régebbi, vagy az újabb? (JB, vagy KK fut?)

(#1373) Melorin válasza helixP (#1372) üzenetére


Melorin
addikt

Közben rájöttem mit rontottam el: a touch screent volt szerencsém két réteg között végigvágni :D Ha akartam volna, sem tudtam volna pont ott eltalálni késsel felszedés közben :DDD
Most már lejött ahogy kell :)

(#1374) plutox válasza lovas001 (#1363) üzenetére


plutox
csendes tag

Elektrodoki megszűnt.

(#1375) lovas001 válasza plutox (#1374) üzenetére


lovas001
aktív tag

:R Köszi az infót nem is tudtam ebben az esetben hova lehet vele menni ha netán meghalna a szerkezet ? Mert az olvastam hogy WayteQ Europe Kft foglalkozik vele de ők nem szervíz. :F

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#1376) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

egyre kevesebb a belső tárhelyen, át lehet állítani hogy a sd -kártyára telepítse az appokat?

(#1377) borsodika válasza nagysandor79 (#1376) üzenetére


borsodika
őstag

Milyen rendszer van rajta 4.2 vagy 4.4?Átparticionálással is megoldható.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1378) nagysandor79 válasza borsodika (#1377) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

4.2

(#1379) redjam


redjam
csendes tag

Sziasztok,
Ma vettem egy ilyen tabot Sygic -el, navigálni kell(ene), de nem talál jelet.
Letöltöttem a GPS Staus progit ami szerint talál 16 holdat de egyet sem fixál.
Azt a 16-ot viszont kb 1 másodpercen belül találja és bárhol bármikor.
Van erre megoldás vagy cseréltessem ki?

redjam

(#1380) icemad válasza redjam (#1379) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Először sokáig tart neki a pozíciót megtalálni, kb. 4-5 perc. Legyél türelmesebb.

Ugye szabad ég alatt próbálod? Nem pedig lakásban, kocsiban, stb...

Megpróbálhatsz a sygicen kívül alternatív programokat is. Google térkép, Here maps, stb...

Nem hiszem, hogy a tabnak lenne baja, ha hardver gond lenne, akkor egyetlen műholdat sem látna.

[ Szerkesztve ]

(#1381) radamsky válasza icemad (#1380) üzenetére


radamsky
senior tag

2 ismerösömnek is ugyanez a hibája volt. Irtam is ilyen nemrég..
gariba ment mindkettő

az egyikbe gps modult? cseréltek papiron ez van visszajött megjavult
a másikba gps modult, nem volt jo visszament, aztán adtak neki egy ujat.. az jo lett:D szegény 3 honapja vette szinte csak a szervizbe vcolt:DD

olyan kérdésem lenne nem irok uj hozzászolást, ha gariba kell vinnem a tabot akkor most hova kell vinni?? ugye irtátok elektrodoki megszünt

azaz helyileg hol van?? telefonszámot találtam, de vasárnap nem hiszem értelme lenne hivnom
illetve szerintettek van rá arra lehetőség, hogy ha megkérem öket, akkor se frissitség az eszközt?? az a baja megint nem érzékel pár helyen, tehát azt oldják meg:D

[ Szerkesztve ]

(#1382) borsodika válasza radamsky (#1381) üzenetére


borsodika
őstag

[link] 1107 Budapest Ceglédi út 1-3. .
Átvételkor írd bele, hogy nem szeretnél frissítést és hogyha a szervizes procedúra alatt nincs szükség rá akkor nem is lesz frissítve.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1383) radamsky válasza borsodika (#1382) üzenetére


radamsky
senior tag

köszike

remélem ugy is lesz:DD nem kell a hiba miatt frisités:DD

(#1384) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv!
Jó ez a tablet? Megéri most megvenni, illetve mit lehet tőle élvárni?

(#1385) icemad válasza IMIIKE1998 (#1384) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a régi verzió van, még 4.2-es droiddal. Én nagyon elégedett vagyok vele, napi szinten használom. Eddig nem volt vele gondom. Két dolog zavar kissé, mindkettő autós navigáció közben: az egyik a gyenge fényerő, a másik a gyenge hangerő... A hangerőt megoldottam egy autós kihangosítóval, a fényerő problémán még dolgozok...

(#1386) radamsky válasza icemad (#1385) üzenetére


radamsky
senior tag

nekem is a régi verziom van
én is meg lennék vele elégedve, de már 2x megy szervizbe ua a hibával... kicsit huzom a számat ez miatt

(#1387) helixP válasza IMIIKE1998 (#1384) üzenetére


helixP
nagyúr

Kérdés mennyiért. 30.000-alatti árért anno nem volt vetélytársa. A különlegessége a Dual Sim kezelése, szerintem a piacon kvázi a mai napig egyeduralkodó ezzel.
A kijelző felbontása és fényereje, amivel kompromisszumot kell kötni, valamint az akksi is maximum csak átlagos.

(#1388) redjam válasza icemad (#1380) üzenetére


redjam
csendes tag

Végül tényleg sokára de talált és fixált holdakat, de ...
Az eredmény kiábrándító lett.
A hétvégén naviként használva közlekedtem vele (autó szélvédő mögött) és pl. a 31 -es utat csak egyenesben tudta követni. Gyakorlatilag minden kanyarban a szántóföldön kalézolt vagy lakott területen a mellékutcákban, kb 50-100 méterrel a valós helyemtől, majd nagynehezen visszatalált az útra. Derékszögű kanyaroknál kb. 2 perc után jött rá hogy hol is vagyok. A sebességet is kb 1 perces késéssel tudta követni.
Én Waze -t használok, de próbáltam a Google saját naviját és simán csak a Google maps et is, az eredmény azonos volt. A sebességet néztem tisztán a GPS Status app-al is, ott is 1 perc késéssel mutatta.
Mindezek mellett folyamatosan 5-6 méter pontosságot adott meg.
Sírni tudnék mert kb egy hónapig kerestem egy jó GPS -el rendelkező 6-7 colos Androidos eszközt.
Mivel Budapesten használnám ott ha átdob egy másik utcára, már lőttek az egésznek, így használhatatlan. :W
Van valami ötletetek, hogy ez a jelenség miből adódik?

redjam

(#1389) radamsky válasza redjam (#1388) üzenetére


radamsky
senior tag

ua a hiba mint havernál... ö gariba vitte a készüléket

(#1390) redjam válasza radamsky (#1389) üzenetére


redjam
csendes tag

Azt mondod ez egyedi hiba? Van remény?
Havernak megjavult?
Akkor visszaviszem és cseréltetem.
Nekem hétfőn még csak 3 munkanap lesz.

redjam

(#1391) icemad válasza redjam (#1388) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes hiba, amit leírtál, mert sok androidos eszköznél belefutottam ebbe. (Ennél a tabnál is, de az S6 edge-m is eljátszotta egyszer, pedig az más kategória....) Eddig 2 megoldást találtam, az egyik, kalóz "youstop" verzió használata, amivel eddig nem volt gond, a másik a hardver reset. A hardver reset általában helyrerakja a dolgokat, szervíz előtt mindenképpen megpróbálnám.

Ui.: Tesztelésre a Here a legjobb...

(#1392) helixP válasza redjam (#1390) üzenetére


helixP
nagyúr

Vidd vissza, kérj egy másikat, nézd meg azzal is ez van-e?
Nekem hibátlanul működik már több, mint egy éve.

(#1393) redjam válasza helixP (#1392) üzenetére


redjam
csendes tag

Holnap mindenképpen kicseréltetem.

@icemad: a youstop -ot nem ismerem, mi fán terem?

Korábban volt egy MTK soc -os telefonom, az is ezt csinálta, de azt nem navinak akartam használni ...

[ Szerkesztve ]

redjam

(#1394) milomettar


milomettar
csendes tag

Sziasztok, azt hiszem, rendesen végigolvastam a topikot, de nem találtam a megoldást: 1.03 firmware-es 7X Quadot szeretnék rootolni, hogy aztán reparticionálhassam. Cappa72 által ajánlott adb "teszt" ([#1216]) működött ("remount succeeded"), de csak egy utalást találtam a későbbi posztokban root eszközre: PC-s iRoot. Ezt akárhonnan tölteném le, a Chrome nagyon óv tőle - ezt túlaggódja? És ha igen, melyik az autentikus forrás? Illetve van-e esetleg más root szoftver?

(#1395) milomettar válasza milomettar (#1394) üzenetére


milomettar
csendes tag

Kipróbáltam kelzsoca megoldását, ami ugyan a 7X változathoz készült, de hát próba-szerencse, gondoltam :) A root látszólag sikerült, ezen a mondaton viszont elakadtam: "a tablet újraindul, és az alkalmazások között megjelenik a SuperSU alkalmazás, amit elindítva a su binárist frissítve készen is van a készülék rootolása." Hogyan is kellene frissíteni a su binárist? No mindegy, elindíottam a SuperSu-t, ami azt mondja, "There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install is". A guglizás szerint újra kellene rootolnom. Futtattam újra a rootoló exét, de nem hozott változást.

(#1396) borsodika válasza milomettar (#1395) üzenetére


borsodika
őstag

Mivel nem hozzá való nem is sikerült.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1397) cappa72 válasza milomettar (#1395) üzenetére


cappa72
nagyúr

Probald meg ezt: [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1398) milomettar válasza cappa72 (#1397) üzenetére


milomettar
csendes tag

Woooooo és juhéjjj! Ez működött :) Klassz, nagyon köszönöm! Megyek tovább, a tapasztalataimat megosztom.

(#1399) milomettar válasza cappa72 (#1397) üzenetére


milomettar
csendes tag

Esetleg CWM-ből is van újabb? Mintha apeelme megoldása nem működne...

(#1400) cappa72 válasza milomettar (#1399) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha 4.4-es van rajta, akkor az a cwm nem fog menni.
Masik kell hozza - csak olyat nem tudom, csinalt-e valaki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.