Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza kkng (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy részében ott a pont. Főleg abban hogy miért ilyen szarok a ventik "alacsony színvonalú gyártástechnológiából adódóan" Főleg ezért... A por miatt is, de igazából nem vagyok én abban olyan biztos hogy a lapátok porosodása annyira szétverné a csapágyat. Persze közrejátszhat.

Egyébként bele is írtam a végére hogy nem megoldás az olaj, csak átmenetileg. Néha ez az átmenet elég hosszú tud lenni + ha nincs más lehetőség akkor jól jön egy újraélesztett venti :) (Sóhereknek meg pláne jó :) )

(Azt én is tudtam mondjuk hogy porkohászati úton készül a csapágy - hát még a winyócsapágyak, azok csk a durva szerkezetek :) - de a cikk szempontjából nem volt olyan lényeges hogy ezzel húzzam az időt, sokan már ilyen hosszút sem olvasnak el.)

@3.Aragorn : Olyasmi zsírra gondol itt mindenki :)

@twollah : Ott a pont a grafitos zsírral. Viszont egy kép lapján ilyet levonni hogy nem kell úgy nekiugrani a szerelésnek... Kicsit előre alkottál ítéletet a kollegáról vagy mi. A szerelésnek (ha olvastad a notis cikkeimet) én sem úgy ugrok neki hogy nyomás, hanem óvatosan. Valaki más több 10 ezres cuccánál nincs hibázás.

@commanDOS : Szerinted a ventillátorok cspágya (siklócsapágy) finom szerkezet? :D :D :D
Utolsó dzsunka gagyi a 90%-a amit lehet kapni ilyen házhűtőnek meg hasonlónak... Már amelyik ilyen noname-ként kerül a polcra... Amit a képeken látsz az egy Raidmax venti, "márka" - hű, kibírt vagy 1.5 évet, és ugyanaz a 0 boyolultságú (és gondolom minőségű) szerkezet mint egy bármilyen noname.
Persze érdekes lenne tudni hogy egyes "márkás" hűtőkön milyen kavarók vannak, mert a GFX Chilla-n meg az Igloo 5750PWM -en simán rámondom siklócsapágyas van... (Aztán ha nem, az csak jó)

@bambano : Na ja, pár hetet is, csak aztán tényleg szorulás van :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) Zeratul


Zeratul
addikt

Sunon-nak van mágneses lebegtetésű csapágyazású ventilátora, na az biztos nem lesz csapágyas.

(#53) hcl válasza Zeratul (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de zörögni tud mint atom.
Nem hülyeség , volt a kezemben olyan ami zörgött :D

Viszont a Sunon ventik nagyon jók, irdatlan por alatt sem könnyen zörgősödnek, tovább bírják mint a legtöbb egyéb venti. Saját tapasztalat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) tupacamaru válasza twollah (#39) üzenetére


tupacamaru
veterán

:C :C Ha sokszor elmondod az első mondatot attól még csak te hiszed azt hogy igaz, én nem.

Más.

A csőbe csak magadat sikerült behúzni, de rendesen. Aláírásba illő post. :DD :DD

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55) #27483136


#27483136
törölt tag

Tapasztalatom az, hogy:
-a WD40 csak pillanatnyi megoldás, elpárolog, pár nap múlva kezdődik a zörgés megint
- az olaj valamivel tovább tart, de szinte havonta lehet olajozni a ventit, mert az is távozik szépen csendben.
-(gép)zsír a tartós megoldás.

Üdv

(#56) proof88


proof88
addikt

Viszont azt nem tudja valaki globálisan megmondani, hogy hol illik zsírt és hol olajat használni? Példa: bicikli láncnak árt a zsír, de a hajtómű tengelyt viszont zsírozzák. A láncot olajjal kenik. Valami általános szabály van, hogy hova mit szabad használni vagy ez mitől függ?

(#57) hcl válasza proof88 (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát jó kérdés, én csak egy informatikus vagyok... : (

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) kkng válasza proof88 (#56) üzenetére


kkng
csendes tag

Ha a csapágyhézag elég nagy, használj zsírt. Ennem legegyszerűbb próbája, hogy megvizsgálod, hogy nem lassítja-e le a ventillátor forgását a zsírzás.

(#59) Jamby18


Jamby18
senior tag

Én most olajoztam meg egy 2éve nap mint nap 8-9 órát üzemelő TITAN 8cm rendszerhőtőt.Nagyon zörgött idegesített,de nem vártam sokat a felújítással tettem bele 2csepp műszerolajat látszott,hogy szépen belepte az olaj a tengelyt is visszatettem a fóliát,járattam "házon kívül" minden irányban pár percet végül beraktam,de ugyanazt a kaparó "szörcsögő" :DDD hangot adja továbbra is néha-néha.Vehetjük úgy,hogy ez a venti már csapágyas?????

[ Szerkesztve ]

(#60) hcl válasza Jamby18 (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a venti már vagy kuka, vagy próbáld meg zsírral. Valszeg kuka mert már bemaródhatott a tengely :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) Rive


Rive
veterán

Az olajjal az a baj, hogy hamar elszivarog a fenebe, es kenesed helyett egybol van randa porfogod. Porfem csapagyakhoz csak valami szintetikus zsir jo, lehetoleg teflon vagy molibden extrakkal. Es ez is csak ideig-oraig.
A `termeszetes` kenoanyagok neha osszeakadnak a porfembe itatott/sajtolt kenoanyaggal. Aztan szorul, besul, ahogy kell.

Amugy meg ez tok jo volt addig, amig csak csuszocsapagyas ventiket lehetett venni. Ma mar a golyos vagy maglev is csak mertekkel dragabb, mint a csuszocsapagyas gagyi. Szoval mindenkeppen a csere preferalt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#62) hcl válasza Rive (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem írtam hogy ha beolajozod akkor sokáig fogja bírni, csak azt hogy amíg pénze nem lesz az embernek, ki nem nyit a kedvenc boltod, stb. addig jó.
Azt is leírtuk a topicban hogy étolaj nem szerencsés. Még jó hogy a kacsazsírt nem mondta senki :D

Bár nekem pl. november elején került bele a mostani előlapi venti a gépembe, barátnőm gépéből lett kiszedve (ő full cserélt mindent, persze siklócsapágyasra). Beolajoztam, és azóta nem kellett hozzányúlni. Hangja azóta sincs. Majd ha lesz akkor kap olajat vagy zsírt, mi lesz kéznél. Vagy lecserélem, mert az ő gépéből 4db jött ki, most aok tartalékok.
Néha sokáig bírják ezek a felújított dögök, néha nem. Ne várjon senki csodát.

A maglev ventik még elég drágák szoktak lenni, persze nem vitatom hogy sokkal jobbak mint a siklócsapágyasak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) izriot


izriot
tag

A ventik, amik jelenleg a házamban vannak:
Enermax, Cooler Master, SilentBladeII, Nidec. Eddig csak a Nidechez kellett hozzányúlni, az egy régi szerverből került be és zörgött, biztos jó sokat ment, de amióta kapott olajat nem hangos. Kompresszorolaj van itthon, abból, 200k/hordó, durva cucc : )
Ja, meg még a videokártya ventije hangos, Vantec, de nem annyira hogy megérje a fáradozást, hogy szétszedjem.
Barátom, repülőgépszerelő, meg anno hozott haza valami csodazsírt, piros színű cucc volt, több tíz k/doboz, ő azzal kente a ventiket, többé nem volt vele gondja : )

(#64) commanDOS válasza hcl (#51) üzenetére


commanDOS
senior tag

Egy T72-es tankhoz képest finom szerkezet :DDD :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#65) hcl válasza commanDOS (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jeeeeeee.

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!

Az ATI videókártyámon megállt a ventillátor.. :F
Eddig kerrreget, aztán olajozgattam és egy időre jó lett, aztán megint elkezdte...
Ideges lettem....és kikapcsoltam...
Most be akartam megint kapcsolni (visszadugni az áramot rá) és nem indul el... :F

(#67) kételkedem válasza dJ Peer (#66) üzenetére


kételkedem
addikt

Ilyen az, amikor meghal a ventilátor.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#68) dJ Peer válasza kételkedem (#67) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Teendő???
****szam ki a kukába a VGA-t és vegyek egy újjat?
vagy elmegy hűtés nélkül is...
vagy vegyek rá ventillátort? :D

(#69) hcl válasza dJ Peer (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát egyik sem örök életű...
Szedd le a ventit, és valami bikább darabot gányolj a helyére.
Olcsón lehet venni 8cm-seket, de ha radiálist akarsz mindenképp akkor szerezz egy halott notebook hűtőt.

Ha újabb kártya akkor én nem használnám hűtés nélkül mert megsül...

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) kételkedem válasza dJ Peer (#68) üzenetére


kételkedem
addikt

Vegyél rá pl egy AC Accelero s1-et, az szerencsés esetben venti nélkül lehűti. Persze előbb nézd meg a kompatibilitás listát!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#71) hcl válasza kételkedem (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is egy megoldás csak drágább :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A képeket légyszíves töltsd fel valami más tárhelyre mert nem jönnek be :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#73) hcl válasza Dr. Romano (#72) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ufffffff... Ha egyszer időm lesz...
Dj-beat -et kéne ütni mert kezdenek eltűnni a képek...

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) Dr. Romano válasza hcl (#73) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Rendben és várom a képeket ;)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#75) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Venti[l]átor

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#76) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, a kis képeket kijavítotam, a nagyokat majd melóhelyről, ahonnan sávszél is van :D
Bocs hogy eddig tartott, szétvertem véletlenül a Linuxom :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#77) Dr. Romano válasza hcl (#76) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi a javítást!! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#78) P00By válasza twollah (#15) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, ezzel anno meg is szívtam :D

(#79) gascili


gascili
csendes tag

Van egy kb 8 éves ventilátorom. Még egy kidobott AT-s tápból operáltam ki valamikor 2000 körül.Siklócsapágyas a lelkem,nem porkohászati ,meg folyadékos vagy bármilyen űrkorszaki technológia terméke,kutyaközönséges bronzpersely van benne!
Mai napig használom,félévente kenem gépzsírral és mondhatom hogy hangtalan most is.
Olajat a gördölőcsapágyakhoz használok,a műszerolaj szépen beszivárog a 2 Z-s csapágyak futógyűrűjébe is.Mondjuk csodát nem tesz vele hang terén:egy golyóscsapágy - jellegéből adódóan - mindíg zajosabb lesz mint egy rendszeresen karbantartott sikló!
A csapágyházat meg illik lezárni,mondjuk egy kis darab szigszalag jukra ragasztásával.
Por kint - olaj ill.zsír bent.
Üdv gascili

(#80) hcl válasza gascili (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szigetelőszalag pár napon belül lerepül, tapasztalat :) Amúgy jobb ventiken van lezáró gumi is, de azok is beállnak olajozás után megfelelő idővel :(
Ami sz*r az sajnos sz*r, a régi AT-s ventid meg gondolom még nem 1 évre lett kitalálva. Nekem is van ilyenem, egy IBM tápból lett bontva, 10+ éves (IBM P1 volt a gép...) és nem kért még egy csepp olajat sem, ellenben halk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#81) gascili válasza hcl (#80) üzenetére


gascili
csendes tag

Nem repül le,ha felragasztás elött alkohollal letörlöd a venti házát...
Egyébként azt gondolom,hiába a legjobb csapágyazás ha a forgórész kiegyenlítetlen.
Volt egy Arctic Freezer procihűtőm,még a régebbi 8cm-es.Ennek a tengelyét bevonták valamilyen fehér anyaggal - valószínűleg kerámiával.Kb két év alatt a tengely fél oldaláról lekopott,és leszabályozott fordulaton éktelen morgást produkált,néha meg is állt.
Még ezt a ventit is használja a haverom gond nélkül csak időnként újra kell zsírozni ....

(#82) hcl válasza gascili (#81) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nagyon kész, a fehér tengelyes venti :D

Amúgy én azt tapasztaltam, hogy a szigetelőszalagok alapvetően manapság szarok, már csak ezért sem használom :(

Egyébként ez a kiegyensúlyozatlanság hasonló dolog mint amikor vízszintes a venti tengelye, mert úgy az egyik fele nagyobb terhelést kap a csapágynak. Ami venti függőlegesen lefele vagy felfele néz, az sokkal tovább bírja!

Mutogatni való hater díszpinty

(#83) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Na akkor elmondom a tutit.
Akad nekem ilyen-olyan ventim régi szutykos 80-as tól a 120-as raidmax-ig.
Folyadék csapágyastól siklón át a golyósig.
A lényeg: ha zörögni kezd: 1 kiszeded, 2 fürdőszoba tussal kimosod ( a legerősebb nyomással forró vízben, 3 kiszárítod, 4 néhány csepp tesco-s motorolaj ( nem kell szétszedni csak széthúzod ), 5 a fölösleget letörlöd kézzel megpörgeted, 6 mehet a helyére.
Ha meg más nagyon zizegős csere.
Nekem bevált.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#84) hcl válasza Blabcsi (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Háááááááát... Azért a vizet érdemesebb az ilyesmitől távol tartani...
Motorolajat én is szoktam használni, ha nagyon kopott a venti, jó az.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A képfeltöltés.hu használatát megtiltanám mindenhol, egyszerűen a kibaszás csimborasszója, most miért jó a cikk képek nélkül?
Annyi kép host oldal van, ezek közül a képfeltöltés a legszarabb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#86) hcl válasza Dluinet (#85) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nézd meg, mikori a cikk. Akkor még kevesebb képhost oldal volt.
Illetve a többiről is eltűnik megfelelő idő után a kép.

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) Dluinet válasza hcl (#86) üzenetére


Dluinet
nagyúr

imageshack.us-en nekem több mint 5 éves képek is fent vannak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#88) hcl válasza Dluinet (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha ráérek elővekerni amik itt voltak, majd felteszem :D Van, amelyik cikkemhez mondjuk ott vannak a képek, de paff. Ez elég korai.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) Dluinet válasza hcl (#88) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem a képek nélkül is sikerül, másnak lehet hogy nem.
Nem kötelező a régieket berakni, fogod a fényképezőt meg egy ventit...

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#90) hcl válasza Dluinet (#89) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az még több meló :P

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) lysgb


lysgb
tag

hátha.. van egy notis venti aminek a hátulján nincs matrica sem dugó se más, csak teli muanyag. ezt hogy szedjem szét?

(#92) hcl válasza lysgb (#91) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínű sehogyan.
Ha mindenáron valamit akarsz vele kezdeni, akkor kontaktspray-vel lehet belelőni némi kenőanyagot, de az se lesz hosszú életű.
Csere. Ebayről olcsón lehet ilyesmiket rendelni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#93) lysgb válasza hcl (#92) üzenetére


lysgb
tag

találtam egy szerelő videót ahol hátulról finom megnyomja és kiesik, kicsit megkeni, aztán visszarakja és megy rendesen

https://www.youtube.com/watch?v=1lxvmay2tn0

[ Szerkesztve ]

(#94) hcl válasza lysgb (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha a tiéd károsodás nélkül szétesik... :) Általában szokott lenni egy műanyag gyűrű hátul, ami belefogja a tengelyt, de neked azt írtad, tömör a hátulja, szóval simán lehet, hogy nem egyszerűen szedhető szét. Saját felelősségre nyugodtan :)

Ja, a videón olyan vinti van, amin nincs semmilye összefogó elem, úgy könnyű :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) lysgb válasza hcl (#94) üzenetére


lysgb
tag

akkor jo mert ez is olyan volt :)

(#96) hcl válasza lysgb (#95) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mákossssss :D
Nem nagyon találkoztam még ilyen laptopos ventivel. Amit eddig láttam, az nem volt szétszedhető :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) lysgb válasza hcl (#96) üzenetére


lysgb
tag

no azért köszi a reagálást, nem vártam :)
- ez a gép meg a gonosz szülöttje volt. háromszor néztük át ketten, de nem jöttünk rá, honnan hiányzik egy csavar ami az asztalon maradt, minden jelölt csavar a helyére került. végül beraktam oda, ahonnan egy éve a szervizes kihagyott egy másikat... :P

[ Szerkesztve ]

(#98) hcl válasza lysgb (#97) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1-2 csavar hiánya nem szokott gond lenni, ha nem valami kulcshelyről hiányzik :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#99) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok! Egy laptopban teljesen meghalt a venti, olyan szinten, hogy elég durván rezgett tőle az egész gép, olajozás, stb nem oldotta meg. Újat venni már nem akartam bele, az egész nem ér annyit. Sok kísérletezés után rájöttem egy megoldásra. Nagyon vékony vezetékből (pl USB) pár fémszálat kihúztam, méretre vágtam, és betettem a venti álló részébe, ahol forog a tengely. Olaj helyett kapott egy nagyon kevés hűtőpasztát. A rázás megszűnt, talán egy picit jobban szorul, főleg hidegen nehezebben indul el, de ha megy, szinte hangtalan és hűt rendesen. Nem tudom, meddig bírja így, ha kikoptatja, rakok bele megint, már 2 hónapja hibamentes. :C

(#100) hcl válasza #38742016 (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lol. A réz puha, csináltál bele csapágyperselyt :D
De lehet sima gépzsírral is jó lenne, réz nélkül.

Mutogatni való hater díszpinty

(#101) #38742016 válasza hcl (#100) üzenetére


#38742016
törölt tag

Próbáltam már mindenféle puhább anyaggal, olaj, zsír, stb, az eredmény ugyanaz volt, pár óra - nap után újra elkezdte rázni a gépet. A fémszálak előtt volt benne alufólia is pici csíkra vágva, de 1 hét után újra előjött a hiba, szétszedtem, kikopott belőle, szinte az egész eltűnt. :F Ahogy láttam datasheet-ben, 3600RPM körül megy átlagosan a venti, ha játszok a gépen, nem minden anyag bírja ezt... :DDD Azért gyári állapotában is kibírt több mint 5 évet, és szinte mindig napi 12+ órában megy.

[ Szerkesztve ]

(#102) hcl válasza #38742016 (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép akkor az 5 év :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#103) sith7


sith7
nagyúr

egy venti-olajozás-guide igénye, hát megítam...

és ? finom volt ? :D

amúgy köszi a cikket :R

(#104) hcl válasza sith7 (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, te nem szereted az olajat? :DDD Kösz, majd javítom!

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) sith7 válasza hcl (#104) üzenetére


sith7
nagyúr

bocs, de nem :N

ok :R

(#106) SheriffHUN


SheriffHUN
csendes tag

Helló!

Próbáltam szétszedni, hogy bezsírozzam, de nem mertem nagyon erőltetni egy GA r9 270 windforce ventilátor lapátot. Szétszedhető az ilyen ha erősebben próbálom ?

kép a ventiről:

https://aduasz.com

(#107) hcl válasza SheriffHUN (#106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ismerem ezt, egy 9600GT-vel jártam így - ha nem férsz a venti tengelyéhez, akkormarad a forgórész alá fújt kontaktspray, vagy ilyesmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) SheriffHUN válasza hcl (#107) üzenetére


SheriffHUN
csendes tag

Köszi! Aha szoktam fújogatni wd40-el, de az pár hétig csendesíti csak el, ha szét lehetne szedni a zsír tartósabb lenne

https://aduasz.com

(#109) hcl válasza SheriffHUN (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szeretjük a szétszedhetetlen cuccokat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) dugo_ válasza SheriffHUN (#106) üzenetére


dugo_
veterán

Mennyire szedted szét? https://seelio.com/w/36r3/restoring-the-r9-270

A legtöbb ventinél a lapáttal ellentétes oldalon egy gumikupak alatt zéger vagy C-gyűrű tartja a tengelyt.

(#111) hcl válasza dugo_ (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeken a VGA hűtéseken nem mindig van kupak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) SheriffHUN válasza hcl (#111) üzenetére


SheriffHUN
csendes tag

Aha nincs kupak, azt kerestem először :) Ha lenne másik próbálkoznék vele, de így nem merem erőltetni.

https://aduasz.com

(#113) hcl válasza SheriffHUN (#112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jók ezek a zárt ventik :S

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.