Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3S/Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Nashville válasza Psanyi42 (#4444) üzenetére


Nashville
tag

Ha rövidtávra tervezed a telót, akkor is inkább a 3/32 verziót érdemes választani, ha hosszútávra akkor mindenképpen. Én is tapasztalatból beszélek 2/16 Nexus 5- öm volt és hiába referencia telefon sokszor csak 300-400 mega között volt a szabad RAM. Szenvedtem! A 16 gigás tárhelyről nem is beszélve az is irtó kevés tud lenni. Felteszel pl. egy iGO- t egy pár térképpel plusz egy pár app amit a belső memóriáról érdemes futtatni és máris szűkösen vagy.
A 3 gigás Redmi 3s is alapból 1.6-1.7 szabad RAM- ról indul a rendszer betöltése után és ez is hamar le tud szaladni 1 Gb alá. Memória pazarlás van az appok részéről, szóval századjára is csak a 3/32- es verza a nyerő!

(#4452) Nashville válasza ktomcat (#4450) üzenetére


Nashville
tag

Nekem együtt érkezett a telóval az ipaky tok +védőüveg, de csak pár óráig bírtam hallgatni a gyári védőfólia "susogását" és a kinézetét. Az üveg szépen illeszkedik a telóra nem zavarják egymást a tokkal. Gyűjti az ujjlenyomatot az biztos, de kényelmes a használata és remekül védi a kijelzőt. Egy matt üvegben én is gondolkodom a későbbiekben az ujjlenyomat miatt, de egyelőre így is megfelel.

Akinek matt üvege (nem fólia) van attól kérdezném, hogy hallat "susogó" hangot az üveg használat közben és mennyire mattítja a kijelzőt? Tudom ez relatív, csak nem akarok úgy járni, hogy bánjam az üvegcserét, mert gondolom, ha egyszer leszedésre kerül a mostani ipakyhoz kapott, akkor már nem tehető vissza.

(#4453) dzsi23 válasza ka64 (#4447) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyértelműen az ezüst tok illik jobban hozzá, mivel a telefon is ugyanolyan színű.

(#4452) Nashville:
Nekem tetszik a gyári fólia "selymessége", de ez könnyen karcolódik, és a sarkánál, ahonnan levágtam a kis fület, buborékos lett, ráadásul az előlepi kamera sincs kivágva, szal már úton van kínából egy matt üvegfólia, majd beszámolok róla. :)

(#4454) xabolcs válasza Psanyi42 (#4444) üzenetére


xabolcs
őstag

Nezz korbe itt HardverApron B20 Redmi 3s-t keresve! Kerdezd meg a garanciat is!
Lehet, hogy benne lesz a kituzott keretben.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4455) ecx válasza balazsovics (#4443) üzenetére


ecx
tag

Ugyanez nálam is :(
Az sem működik, ha PC-ről letöltöm és átmásolom az új hivatalos globál rom-ot. Akkor ebből szerviz lesz...

A legjobbakat!

(#4456) sz.j válasza dzsi23 (#4453) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez az infó jól jött, köszönöm. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4457) pranksta válasza Psanyi42 (#4440) üzenetére


pranksta
tag

Hali!

Én a vopmart.com-ról rendeltem anno, ez volt a legolcsóbb. Most itt 150-160 USD között mozog a 3/32-es változat (színtől függően). A posta 20 USD.
Jelenlegi árfolyamon ez a fekete/szürke esetében alig több, mint 52000 forint (a többi olcsóbb).
Azt nem tudom, hogy a B20-as változat-e, nekem személy szerint nagyjából mindegy.

Kontra:
Júliusban elég lassú volt a kiszállítás (kb egy hónap) - mondjuk akkor hiány volt a feketéből.
Nálam valamiért nem ment az ota frissítés, talán valami bolti szoftvert tettek rá - ezt viszonylag könnyen meg tudtam oldani, rootolás meg minden nélkül le lehet cserélni a ROM-ot.
Kicsit nehezen ment a bolttal a kommunikáció. Gyorsan válaszoltak a kérdéseimre, csak nem feltétlenül értelmesen.
Kínai töltő - bár küldtek mellé egy EU-s átalakítót.

Pro:
A rendelt kiegészítők mellé kaptam egy szilikon tokot és egy extra üvegfóliát. Nem tudom miért, talán mert annyit zaklattam őket, hogy mikor küldik már :)
Simán átment a vámon, nem kellett semmit pluszban fizetni.

dubito ergo sum

(#4458) ka64 válasza dzsi23 (#4453) üzenetére


ka64
tag

Köszönöm a választ. Közben sajnos elfogyott az ezüst színű.
Ka64

[ Szerkesztve ]

(#4459) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy működő xposed telepítőt tud valaki linkelni?
Letöltöttem azt ami elvileg jó, twrp-ből feltettem, tökölt 10 percig az android felirattal újraindítás után és semmi. Feltettem az apk fájlt, az meg azonnal leáll. Root jog van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4460) Psanyi42 válasza xabolcs (#4454) üzenetére


Psanyi42
tag

Kösz, körülnéztem, igaz itt van 52-53 ért, de akkor már inkább nem a használtat veszem. Van garancia nélkül alatta, de azt meg már megint nem szeretném. Csak valami akció kellene.

(#4461) sz.j válasza Psanyi42 (#4460) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Csak valami akció kellene."

Esetleg nézz körül a "fekete péntek" keretében hátha lesz valahol (pl. Aqua-nál nov. 23-30 között "fekete hét)
Bár kétlem hogy betennék, de sosem lehet tudni ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4462) Psanyi42 válasza pranksta (#4457) üzenetére


Psanyi42
tag

Megnéztem, B20-at nem tudja, de nem is fontos, azt viszont nem tudom, hogy milyen garanciával árulják. Az mitől függ, hogy fenn akad-e a vámon? Ha jól tudom, ha EU-ból jön, akkor nem akad fenn igaz ?

(#4463) Psanyi42 válasza sz.j (#4461) üzenetére


Psanyi42
tag

Hát, ha olyan lesz mint az edigitálon, hogy 70e-es telefon leakciózva 120-ról 80-ra :D
Geekbuyingon, most szétnéztem, de ott meg az a gond, hogy drága a szállítás, pedig ott elvileg ilyen fekete péntekség van

[ Szerkesztve ]

(#4464) Victoryus válasza Victoryus (#4459) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Végül csak sikerült, feltettem az xposed installert. Innen Elöszőr ezt kell a telefonra telepíteni: XposedInstaller_3.0_alpha4_3.apk utána twrp-ből ezt: xposed-v86-sdk23-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160710.zip Ha miui 8 van a telefonon, ha nem akkor a hozzá tartozókat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4465) Nashville válasza Victoryus (#4459) üzenetére


Nashville
tag

Én innen töltöttem le: [link]
Ezt: xposed-v86-sdk23-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160710.zip
És ezt a biztonság érdekében, bootloop esetén hasznos: xposed-uninstaller-20150831-arm64.zip

Ezzel a xiaomi.eu ROM- al az értesítési fényeket külön apponként tudod szabályozni, vagy csak mint a global dev verzióban csak a három alapeset van? Próbálnál nekem egy LightFlow- t? ;)

(#4466) Victoryus válasza Nashville (#4465) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Led színe: beállítások/rendszer/jelzőfény. Annyi van, hogy értesítések/hívások/üzenetek. Amit itt beállítok, azt be is tartja, sms, email, viber kék nálam, hívások zöldek.
Light flowban állítottam másik színt emailhez, akkor is kékkel jelez.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4467) Szotyi0


Szotyi0
csendes tag

Üdv! Egy másik topic-ban ajánlották nekem ezt a telefont. A következő kérdésekkel fordulnék hozzátok:

-A kamerája az árkategóriájához képest milyen képeket csinál? Jobbat mint az ASUS Zenfone 2 Laser? Milyen gyorsan fókuszál és milyen gyorsan készíti el a fényképeket?

-Mennyire melegszik? Tényleg olyan gyors amilyennek mondják?

-Tényleg nem szabad frissíteni? Volt olyan valakinek, hogy nem kapcsolt be?

-Van ennél a telefonnál jobb választás ebben az árkategóriában?

-A negatívumokat kérlek titeket soroljátok fel! :D

A válaszokat köszönöm! :)

(#4468) pranksta válasza Psanyi42 (#4462) üzenetére


pranksta
tag

EU-n belül nincs extra vám Magyarországra, de ez Hong-Kong-ból jön. Azt írják, hogy DHL-el meg hasonlókkal többe kerülhet a szállítás.
12 hónap garancia, saját költségen kell visszaküldeni.

Őszintén szólva, ma vszeg inkább az EU-stocktól venném, de akkoriban csak a sima Redmi 3 Pro-t lehetett kapni náluk, azt is drágán. 56-ért a fekete-szürke, 3/32-es, B20-as változat itteni garanciával sztem elég jó vétel.

dubito ergo sum

(#4469) Victoryus94 válasza Szotyi0 (#4467) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szabad frissíteni, csak van 1-2 ROM, ami bugos VOLT...
Nekem nem melegedett egyáltalán, bár nem erőltettem meg túlzottan komoly játékokkal. No meg ugye már nincs nyár :D
A kamera:
+ színei szépek
- élességben elmarad egy Galaxi j5-től.
- Rekesz is szűk egy picit.

A fókusszal szerintem nincs probléma, és a sebességgel sem. HDR módban a dinamikatartomány is jó.

Jobb választás... attól függ, mi a fő szempont. (hardver+szoftver+akku hármasa nagyon rendben van)

Kamerában biztos van jobb... de olyan, ami megbízható, gyors, normális hardverrel+szoftverrel szerelt készülék ebben az árban nincs sok.
Ha nagyobb gyártót nézünk... akkor max 2GB RAM-od lesz... ebből ha a Samsungot nézzük, felhasználható néhány száz mega...
Ha pedig a kínai telókat nézzük... nincs ekkora támogatottsága, sokszor még nehezebb beszerezni (itt legalább megoldható már EU-s garival is a vásárlás)

Plusz itt a fórumban kb mindenre találsz megoldást...

Vagy vedd ezt, vagy vegyél egy huawei/honor készüléket. (ha 2 év magyar garit akarsz, picit gyengébb hardverű, de normális készülék kell, félsz a kínai telóktól, vagy akármi...)
Ha a fotózás a lényeg... akkor meg vegyél fényképezőt... vagy gyűjts még egy kicsit.

Az asus mobiljaitól szerintem egyértelműen jobb választás.

A többiek majd kiegészítenek.

[ Szerkesztve ]

(#4470) vipviform válasza Szotyi0 (#4467) üzenetére


vipviform
senior tag

# 4402-es hsz-ben csatoltam egy képrnyőképet, a két napja frissített telómról. Nálam semmi hibát nem okzott a frissítés. :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#4471) Victoryus válasza Nashville (#4465) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez az xposed tényleg 2 éves? Azt írja magáról, és nincs frissebb. A gravity box nem megy fel, egyedül a you tube background működik vele.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4472) lócitrom


lócitrom
őstag

valaki lenne olyan jó fej, hogy QXDM-mel kiolvasson egy marék adatot a telefonja (természetesen szintén egy Redmi 3S-ből, lehetőleg nemzetközi változatból(!)) NVRAM-jából? sőt, ha jártasabb a program használatában az sem hátrány. ha privátban ír azt sem bánom.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4473) Nashville válasza Victoryus (#4471) üzenetére


Nashville
tag

Köszi, hogy megnézted a Lightflow-t! :)

Nekem az xposed 2016.07.10- et mutat, de ha a mesterek ezt használják nekünk is jó lesz.
A Gravitybox nem erre való, csak galibát okozhat, Nexusra találták ki. Amúgy engem is hajtott a kíváncsiság, de felejtős. Nekem mennek a modulok, pl intelli3G, adaway, Youtube adaway, AFWall, Marshmallow SD fix, és van még pár amit ki akarok próbálni.

(#4474) Victoryus válasza Nashville (#4473) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Aktív a youtube háttérben modul, mégse működik. Egyből leáll. Pedig a lenovon megy. Azon a gravity is ok. Majd próbálkozom még.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4475) xabolcs válasza Psanyi42 (#4460) üzenetére


xabolcs
őstag

Regebben volt uj is, normalis garanciaval, nem csak hasznalt.

(#4472) lócitrom:

Mit szeretnel elharitani, mi a baj?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4476) IG55


IG55
senior tag

Ehhez hasonló, de 4 GB RAM-os telefont ismer valaki?

Magyarázat:

Redmi 2 Pro-m van 2 gigával, de ez nekem már kevés. Attól félek, hogy a 3 giga sem lesz mindig elegendő.
A Redmi 3s maximálisan kielégíti az igényeimet, kivéve a RAM, emiatt aggódom.

Más:

Van most kupon ingyenes szállításra EUstocknál?

[ Szerkesztve ]

(#4477) vipviform válasza IG55 (#4476) üzenetére


vipviform
senior tag

Létezik, de többe kerül. Mekkora a keret?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#4478) ktomcat


ktomcat
senior tag

Úgy tűnik karácsonyra meghozzák az angyalok a kernel forráskódokat :) :C :R :DD

(#4479) IG55 válasza vipviform (#4477) üzenetére


IG55
senior tag

A Vernee Apollo Lite még beleférne árilag, de ez pl nem tud B20-at, meg nincs túl nagy bizodalmam benne.

[ Szerkesztve ]

(#4480) gabe_ válasza IG55 (#4476) üzenetére


gabe_
őstag

Miért kevés?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#4481) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Help.
Van egy olyan problémám, hogy bootloader nyitás után (ami gyorsan ment) Multitool felment a twrp ami után a nyelv beállítás után újra inditottam twrp vel a rendszert, de azóta 20 perce csak a Mi logoig jut a rendszer. Hiába nyomom folyamatosan a power gombot kikapcsol rezeg és egyből újraindul. Emiatt se fastboot se recoverybe nem tudom rakni a telefont. Mi lehet a megoldás csak az aksi ki-be? De úgyebár itt nem olyan egyszerű a dolog :O

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#4482) vipviform válasza IG55 (#4479) üzenetére


vipviform
senior tag

Én úgy olvastam, hogy tudja a 800-as LTE-t. Egyébként csak jókat írnak róla.
At eustockon most 70 ezer, nézd meg. :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#4483) sphe válasza IG55 (#4476) üzenetére


sphe
senior tag

3 giga nekem tökéletesen elég:
- 14 ablakos böngészés, vagy
- 8 futó alkalmazás egyszerre.

Egyik sem tölt újra, ha váltok köztük.

Ha a játék miatt aggódsz, akkor szerintem a processzor és a gpu lesz a kérdés, de attól jobbat találni már más árkategóriában lehet.

(#4484) Nashville válasza Victoryus (#4474) üzenetére


Nashville
tag

Használtam régebben egy OGYoutube nevű alkalmazást azzal is ment a háttérben a videó, de abban nem bízok (nem akarok a felületéről bejelentkezni).
Megnéztem, nálam sem megy a Youtube Background Player. Kipróbáltam egy Miui fórumos verziót is és hát na... megint van valami, ami nem működik, de már nem is érdekel.
Ha jönnek majd a stabil főzött ROM- ok, akkor majd kipróbálok egy CM- et, addig meg használom alap dolgokra, mert már így is elment vele egy rakás szabadidőm. Ennyit meg már kezd nem érni az egész. ;]
Még egy-két finomhangolás és kész, a nagy dolgokkal már rendben vagyok.

(#4485) sphe válasza Nashville (#4484) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem - ha nem fut mellette sok másik app - működik a YouTube háttérben.
Opera böngészővel, asztali módban. Még a képernyőt is lezárhatom (picit ott megakad, de onnantól egy egész albumot hallgattam végig youtube - on).

[ Szerkesztve ]

(#4486) Nashville válasza sphe (#4485) üzenetére


Nashville
tag

A youtube app háttérben működésére gondoltunk.
Amúgy már megint sikerült megoldani egy problémát mire már majdnem feladtam.
Szóval a megoldás: xposed- en belül Youtube Background Playback megkeres, majd a 2.0.0 kísérleti verzió telepít (először el kell távolítani a régit) . Így már működik!... jaja már megint az együttható! :D

(#4487) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Most először kellett volna a Névjegyzék-ben lévő egyik számot hívnom, de nem találok rá opciót ... :W
Hogy lehet a névjegyzékben/kedvencek között lévő számokról hívást kezdeményezni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4488) szpali válasza Nashville (#4486) üzenetére


szpali
addikt

AMúgy... miért jó, ha a youtube a háttérben fut? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4489) zebede válasza sz.j (#4487) üzenetére


zebede
őstag

Rá kell bökni a telefonszámra :F

(#4490) cappa72 válasza szpali (#4488) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mert akkor lehet zenét hallgatni számítógép nélkül is, valamint akkor kevesebbet fogyaszt.
(dac-ot is lehet hozzácsapni, ha valaki nagyon elvetemült és nem érné be a fejlhallgató jack kimenettel)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4491) sz.j válasza zebede (#4489) üzenetére


sz.j
nagyúr

A telefonszámra?
Nálam a névjegyzékben nincsenek telefonszámok csak nevek, azokra meg hiába "bökök", nem történik semmi .... (így lett átmásolta az előző telefonról, ami ott működött) :U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4492) zebede válasza sz.j (#4491) üzenetére


zebede
őstag

:D És telszám nélkül mégis hogy akarsz tárcsázni?

Ha a névre böksz nem nyílik meg az adott kapcsolat lapja, rajta a telefonszámmal?

Valamit elrontottál amikor a névjegyeket másoltad, ha jól értem telefonról-telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#4493) zebede


zebede
őstag

Én youtube háttérben hallgatásra, letöltésre ezt használom, rootolatlan telefonon: [link]

(#4494) Nashville válasza szpali (#4488) üzenetére


Nashville
tag

Készíthetsz lejátszási listákat pl. zenékből, vagy bármilyen videókból amiket nem szükséges nézni, így a háttérben is szól miközben mást csinálsz a telón vagy lezárod a képernyőt, így az akksid is tovább bírja.

(#4495) sz.j válasza zebede (#4492) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézést kérek én voltam a láma :B , mert amikor ráböktem a névjegyzékben lévő névre ugyan az ahhoz tartozó "adatlap" megnyílt (névvel, telefonszámmal) és itt kerestem a Hívás opciót/gombot, mert több más lehetőség is van (Megosztás, Hívásnapló, Egyéb stb) nem gondoltam, hogy a számra kell klikkelni
Az előző Samsung telefonomnál elég volt a névre bökni és rögtön hívta a hozzá tartozó számot ....

Köszönöm a segítségedet. :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4496) dashed


dashed
senior tag

Youtube firefox alol minden gond nelkul megy hatterben. Az nem jo ?

(#4497) sphe válasza dashed (#4496) üzenetére


sphe
senior tag

Na tessék :D
A böngészős módszereket abszolút jobban támogatom, mert számomra többet nyújt. Az ajánlott videók közül egyszerre többet is meg lehet nyitni, így egy videóról sem maradok le. Igazából nem is látom a YouTube app értelmét,pedig biztos van.

(#4498) IG55 válasza sphe (#4483) üzenetére


IG55
senior tag

És gabe_ :

Nem a játék a probléma, hanem sok alkalmazás fut nálam a háttérben, automatikusan. Remélem azért a plusz 1 giga a mostani 2-höz képest megfelelő lesz.

vipviform:

Valóban támogatja, de tartok tőle, új, ismeretlen gyártó, lehetnek gyermekbetegségek, nem tudom mennyire problémás szoftverileg. Persze utána is olvashatnék.

Más:

Jól látom a Redmi 3s nem támogatja az 5 ghz wifit? Ez miért van?

(#4499) Victoryus válasza dashed (#4496) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

az túl egyszerű :) Köszi a tippet. Olyan, mint a digi online, amikor a saját alkalmazása nem megy, böngészőben nézhető.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4500) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok redmi 3s telefonom van eu stock-os. Ez már támogatja a B20 hálózatot. Két kérdésem lenne: hol lehet kikapcsolni, hogy ne kérje a sim kártya megerősítését (verify your sim card) és hogy miért lehet az, hogy igo navigáció közben minden ok nélkül kilép?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.