Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) rii válasza hdsentinel (#2850) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget!

azért ez így rossz, hogy egy SSD alig 2 hónap használat után leesett 9%-ra ... .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2852) Archanon válasza Archanon (#2220) üzenetére


Archanon
őstag

Sziasztok!

Megint előjött ez a probléma, ugyanezek a jelenségek. Annyi változás, hogy most már eleve a legújabb HD Sentinel van fönt, mégis itt ijesztget, és nem tudom szabad-e hinni a 0% kondíciónak, ami egy frissítés után ismét 100%... :F Van erre megoldás?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2853) ledgeri válasza hdsentinel (#2846) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bocsánat, már felboncoltam.... :B De akkor ezentúl bármi ami hozzámkerül riportozva lesz! (Nem volt probléma a jumperelés..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2854) ledgeri válasza ledgeri (#2853) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egyébként minden egyes újrapróbálkozásnál 20%-ot csökkent a kondíciója..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2855) hdsentinel válasza Archanon (#2852) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az Intel illesztőprogram ijesztget.
Sajnos egy éves munkával sem sikerült még teljesen minden Intel illesztőprogrammal kapcsolatos hibát kiszűrni.

Pár hozzászólással korábban szerepel a megoldás: lecserélni a hibás Intel illesztőprogramot:
[link]

Ezért szerepel a program honlapján az újdonságok oldalon, hogy

JAVASOLT az Intel RST 11.6 illesztőprogamra frissítés a Driver Zóna oldalról. A 10.8, 11.0, 11.2, 11.5 verziójú Intel RST illesztőprogramok használata NEM JAVASOLT az azokban található nagy mennyiségű hibák miatt.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2856) hdsentinel válasza ledgeri (#2854) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdekesen hangzik, a riport(ok) annál értékesebbek lettek volna :))

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2857) InfiniteReality válasza hdsentinel (#2855) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én még nem tapasztaltam hibát a 10.8 és 11.2-vel. Ráadásul van olyan chipset amihez az utolsó a 10.8 ami felmegy. A 11.5-öt pedig aznap visszavonták amikor kiadták :)
Jelenleg én is mindenhová 11.6-ot teszek amióta van (előtte 11.2 ment minden gépre).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2858) ledgeri válasza hdsentinel (#2856) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igen, talán eszembe is jutott..., és akkor mindkettőnk kíváncsisága kielégül, és még a közjót is támogathattam volna.. :((( . Sajna túl boldog voltam, hogy találtam átalakítót ami megy AHCI-ben is IDE eszközzel :B ...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2859) Locsi


Locsi
senior tag

Windows 8 alatt mi okozhatja ezt a problémát.

(#2860) hdsentinel válasza Locsi (#2859) üzenetére


hdsentinel
őstag

Kérdezd meg a Microsoft-ot, akik a RESUTILS.DLL fájlt készítették.
A Hard Disk Sentinel program ugyanis nem használja ezt a DLL fájlt, ezért a hiba-jelenség nem a programhoz köthető (sajnos - mivel akkor lehetne ellene tenni).

Esetleg ha a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használod, talán kiderülne belőle valami.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2861) hdsentinel válasza Locsi (#2859) üzenetére


hdsentinel
őstag

Véletlen PERFDISK.DLL -lel kapcsolatban nem látsz bejegyzést?

Az reálisabb lenne (azzal kapcsolatban egy ízben fordult elő hasonló probléma Win8 alatt. Ott a Windows teljesítmény-mérő funkciója megsérült és emiatt nem működött a Hard Disk Sentinel-ben sem és ez a rendszerkomponens okozta, hogy a Hard Disk Sentinel is "kifagyott").

Esetleg érdemes megpróbálni ezt:

Regedit:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\HD Sentinel
alatt egy új string létrehozása DetectPerf néven és az értéke legyen 0

A program újraindítása után (ha jól került beállításra) a Teljesítmény fülön nem fog a továbbiakban megjelenni a valós idejű teljesítmény-információ - és remélhetőleg a probléma is megszűnik.

De ahogy írtam, Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek hasznos lenne (akár most, akár a fenti beállítás után), hátha kiderül belőle valami.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2862) liksoft válasza hdsentinel (#2861) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W

Ha jól sejtem, megint egy tákolt OS hibája elleni védekezés. :C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2863) Locsi válasza liksoft (#2862) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem tákolt.

(#2864) liksoft válasza Locsi (#2863) üzenetére


liksoft
nagyúr

Te szenvedsz az OS hibáival? Vagy Te írtad, és tudod, hogy nincs benne hiba? :F

Nem Neked szántam, hanem megjegyeztem! Az M$ még nem tudott kiadni olyan OS-t, ami jól ment volna SP0 alatt. Valahol mindig "csuklott". Nem azt mondtam, hogy használhatatlan, csak, hogy van benne hiba, nem is kevés. Ja, a driver készítői szintén hasonló cipőben szoktak járni. Sentinel szerintem erről többet tudna mondani, csak Ő sokkal diplomatikusabb mint én. :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2865) Locsi válasza liksoft (#2864) üzenetére


Locsi
senior tag

Félreértelmeztem, azt hittem, hogy valami virágbolti verzióra gondolsz.

(#2866) Locsi válasza hdsentinel (#2861) üzenetére


Locsi
senior tag

Eddig a HDS-t win7 kompatibilitási módban futtattam, most "normál" módban, és így már a PERFDISK.DLL-re panaszkodott. Amíg a postot megírtam addig a megbízhatóságfigyelőből eltűnt minden adat. Ennyi maradt, ez is csak azért, mert meg volt nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#2867) Locsi


Locsi
senior tag

Megcsináltam ami le lett írva, de a teljesítmény mérés ugyanúgy működik.

U.i: Apró érdekesség. Egyik lemezen sincs forgalom, de 100%-os lemezkihasználtságot jelez.

[ Szerkesztve ]

(#2868) hdsentinel válasza Locsi (#2867) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez valóban arra utal, hogy a PERFDISK-el van igazából a gond, ami nem működik megfelelően sajnos :(

A regedit-tel történő beállítás után a program újraindításra került (Fájl -> Bezárás, majd ismételt indítás)?

Hogy sikerült elérni, hogy a két alsó grafikon ilyen kicsi és messze van egymástól?
Ezek a teljes rendelkezésre álló helyet kitöltik, mint pl. ezen a képen:
(Win8 x64, elég sok eszköz, teljesítmény-mérés és minden megy gond nélkül, kompatibilitási mód nélkül, intenzív használattal, folyamatos üzemben hetek óta)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2869) Amartus


Amartus
senior tag

Üdv!
Érdemes az Intel RST driverét felrakni az alaplapi helyett, ha nem használok raid-et? Jobb vagy újabb a benne lévő ahci driver?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2870) Locsi válasza hdsentinel (#2868) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem csak a program, hanem a gép is újra lett indítva. A két alsó grafikon már a program indulásakor ekkora, de ha lekicsinyítem az ablakot, és utána visszaállítom teljes képernyősre akkor beáll a rendes mérete. De az állandó adatforgalom kijelzést sem értem, nulla forgalom mellett.

(#2871) InfiniteReality válasza Amartus (#2869) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mindenképp. Főleg ha újabb. A 11.6-os a jelenleg leginkább támogatott (HDS által is), amiben sok hibát kijavítottak. A hdsentinel oldaláról a driverzóna részből le tudod tölteni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2872) Amartus válasza InfiniteReality (#2871) üzenetére


Amartus
senior tag

Hol tudom pontosan megnézni a verzió számot?
Eszközkezelő -> Intel(R)7 SeriesC216 Chipset Family SATA AHCI Controller - 1E02 bejegyzés alatt driver információ jó? Itt a driver száma: 9.3.0.1011
Az alaplap Z77-es.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2873) InfiniteReality válasza Amartus (#2872) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azaz, azt kell jobbgombos módszerrel a hdsentinel oldaláról letöltött 11.6-os 32 vagy 64 bites (oprendszeredtől függ) verzióra felfrissíteni.
Vigyázz, ha van MagicDisc vagy MagicISO a gépeden, előbb uninstalláld (és tegyél fel helyette mondjuk daemon-tools-t), mert úgytűnik (5-ből 5 gépen tapasztaltuk), hogy a 11.6 x64 összeakad a MagicISO/MagicDisc virtuális meghajtó driverével (Win7 pro, Win 7 enterprise angol és magyar verzión is).
Nincs kékhalál, nincs hiba, csak végtelen sokáig tartó töltődés (a Win7 logó szépen pislákol, fénylik, de a rendszer sosem töltődik be).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2874) Amartus válasza InfiniteReality (#2873) üzenetére


Amartus
senior tag

Magic nincs, DaemonTools-t használok. Az ssd-m Samsung830, gondolom ez azért mindegy?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2875) InfiniteReality válasza Amartus (#2874) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Csak jobb (és kicsit gyorsabb) lesz az új driver által. Továbbá az új HDS-el csak az újabb driverek kompatibilisek, továbbá biztos lehetsz majd benne, hogy a TRIM is rendesen fog működni az SSD-n és a HDS képes lesz azt rendesen reportálni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2876) Amartus válasza InfiniteReality (#2875) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm a segítségedet.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2877) hdsentinel válasza Locsi (#2870) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mivel a teljesítménymérés letiltásra került, ezért nem frissül az érték, ezért látható fixen a mostani állapot. A kérdés az, hogy így van-e változás, azaz van-e hiba a PERFDISK vagy a másik DLL-lel kapcsolatban?

Az alsó grafikonokat nem értem. Akárhogy próbálom, nem sikerül őket kicsinek látni, induláskor és utána is tökéletes méretűek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2878) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Tegnap óta letölthető az új béta változat:

http://www.hdsentinel.com/beta4/hdsentinel_pro_setup4201.zip

ami a régebbi Intel driver-ek hibáit tolerálja, azaz azokkal is együttműködik. De az igazi megoldás, ahogy InfiniteReality írta, a driver frissítése.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2879) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy 2 TB-os merevlemezem, amin a win 7 rendszer indításnál kiírta, hogy ellenőrizni kell rajta az inkonzisztenciát. El is indult, de a 2. lépésnél 73%-nál leállt az indexek ellenőrzésénél (kb 20 percet vártam, hogy hátha történik valami, de semmi), ekkor újraindítottam, ismét nekikezdett, de ugyanúgy megáll.

Utána kihagytam ezt a lépést és úgy indítottam el a rendszert, de így meg a rajta lévő fájlokat nem olvassa mindet, hanem ha megpróbálom átmásolni másik merevlemezre kiírja, hogy nem olvasható a fájl.
Mit próbáljak vele csinálni, hogy le tudjam róla szedni az összes fájlt? Most nekiálltam leszedni a dolgokat, már amit enged.

Vagy lehet ebből még használható merevlemezt csinálni vagy kuka? Szóval mi tévő legyek? Bár az bosszant az egészben, hogy összes használati ideje még alig több, mint 1 nap! Csak már pont nem garanciás, mert csak HD videókat szerettem volna rajta tárolni, és ezért alig volt használva.

(#2880) ledgeri válasza Atomantiii (#2879) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sok helyen láttam, hogy a mozgóalkatrészes adattárolókat is be kell járatni,mert a gyártásból (és nem öregedésből9 származó megibásodások valószínűsége a használattal csökken...(vagy valami hasonló...)

Ez lehet nálad a baj okozója....

Várd meg a szakikat, hogy mi a teendő...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2881) liksoft válasza ledgeri (#2880) üzenetére


liksoft
nagyúr

A meghibásodási görbe hasonlít a "kádgörbe"-hez. Az újakból nagyobb a hibaszázalék, majd leesik egy alapértékre, és az idő haladtával lassan elkezd emelkedni. A garancia lejárta után (szériától függő mennyi még a plusz idő), viszont elkezd egyre meredekebben emelkedni.

Bejáratni viszont nem kell. Ilyenről nem hallottam. Maximum 24-48 órás tesztről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2882) hdsentinel válasza Atomantiii (#2879) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezért kell éles használat ELŐTT alapos tesztelést végezni, hogy a lehetséges hibák még akkor jöjjenek ki, amikor nem értékes adat van tárolva a merevlemezen:

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

A gyenge szektorok nem minden esetben utalnak merevlemez-hibára, bármilyen furcsának tűnik is.
Erről egy nagyobb cikk (angolul): Hard disk case: weak sectors

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2883) Atomantiii válasza hdsentinel (#2882) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi. Ha lefuttatom a linken leírt teszteket akkor törli a rajta lévő adatokat alapból vagy van még remény arra, hogy sikerül megmenteni?

(#2884) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Most felület inicializálok egy lemezt, amin 1 db gyenge szektort mutatott. Kiváncsi leszek ezután az értékelésére:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2885) Locsi válasza hdsentinel (#2877) üzenetére


Locsi
senior tag

Rövidre zártam a problémát, újratelepítettem a win 8-at egyelőre, nem látok bejegyzést a programról a megbízhatóság figyelőben. A másik probléma, az alsó grafikonnal az újratelepítés után is fennáll, ugyanabban a formában. Lehet, hogy a grafikuskártya illesztőprogramja miatt van.

(#2886) ledgeri válasza liksoft (#2881) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... 3 percig törtem a fejem, hogy mihez hasonlítsam (egyedül, gondolkodva sok..)...Köszönöm a kiegészítést, és pontosítást! (én is arra gondoltam, hogy használja, még mielőtt leállítja....)

Ha csak áll akkor mi "érik/öregszik" benne?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2887) liksoft válasza ledgeri (#2886) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olaj, szimmering, műanyag fólia, mágneses réteg felületvédelme, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2888) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Elindítottam egy részletes ön-tesztet, de kb 5 perc múlva ezt írja ki rá, hogy sikertelen az olvasó egység hibája miatt.

Ezt ha még le lehet formázni esetleg, utána használható még vagy erre kicsi az esély szerintetek?

(#2889) ledgeri válasza liksoft (#2887) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
________________

Más:
nézegettem az ssd-m írási adaait a S.M.A.R.T. Fülön:

Az "Adat mező kijelzésé"hez képest miben eltérő adatokat, adatféléket jelenít meg a másik kettő, és miért ugrál (hat) az "(ALACSONY)" (úgy értem, hogy ha az összes írt adat számlálódik, akkor az nem veszik el, ha törlünk....)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2890) hdsentinel válasza Locsi (#2885) üzenetére


hdsentinel
őstag

Köszönöm az információkat, az jó, hogy akkor most nincs ilyen gond. Érdekes, hogy korábban mi okozhatta, talán valami másik program Win 8 alatt ...

A grafikonok ismételt ellenőrzésen esnek át. Tehát ha jól értem, amikor magától indul a rendszerrel, akkor van "távolság" és kicsik a grafikonok (mindjárt az első indításnál is, amikor alapértelmezett méretű az ablak)?
És ha ezután lekicsinyíted / nagyítod az ablakot, akkor utána jók a grafikonok méretei?
Csak hogy jól értem-e....
Esetleg ha mindig előjön induláskor, át tudnád küldeni a HDSentinel.ini fájlt az info@hdsentinel.com címre? Így ellenőrizhető az ablak pozíciója / mérete, ami esetleg befolyásolhatja a grafikonok méretezését Nálad.
Köszönöm a segítséged ennek a helyzetnek kivizsgálásában! :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2891) hdsentinel válasza Atomantiii (#2888) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdemes alaposabb tesztelést végezni, az esetleges problémákat stabilizálni a Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teszttel.

Ahogy a súgó is írja (Merevlemez tesztek -> Általános információk rész), a hardveres öntesztek (rövid / részletes): bizonyos esetekben azonban ezek a tesztek nem érhetőek el, nem támogatottak vagy viszonylag alacsony számú hiba esetén is hamar leállnak hibát jelezve. További probléma, hogy részletes információt nem kapunk az eredményről, azaz mely terület(ek) épsége került veszélybe. Ilyenkor megfelelő szoftveres teszt használata javasolt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2892) Locsi válasza hdsentinel (#2890) üzenetére


Locsi
senior tag

Minden program ugyan az, csak a virtual clone drive nem került telepítésre. Az ablakok leírása megfelel az általad leírtaknak, annyiban változtatva, ha kézzel indítom, akkor is ugyanaz az állapot van mint a rendszer indításakor, és az bármikor megismételhető. Az e-mailt elküldtem a megadott címedre.

(#2893) Atomantiii válasza hdsentinel (#2891) üzenetére


Atomantiii
őstag

Megpróbálom lefuttatni akkor azt is.

(#2894) hdsentinel válasza ledgeri (#2889) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nézd meg a S.M.A.R.T. attribútum listát, itt látható a teljes ADAT mező.
A grafikon alapban ennek változását mutatja.

A grafikon melletti opcióval kiválasztható, hogy a teljes ADAT mező csak egy bizonyos részét és annak alakulását mutassa a program. Az ADAT mező összesen 6 bájt (azaz 3 szó) méretű. Kérhető, hogy csak a Felső szó (azaz az ADAT mező bal oldali négy számjegye), Középső szó (azaz az ADAT mező középső négy számjegye), Alsó szó (azaz az ADAT mező jobb oldali négy számjegye) kerüljön kijelzésre.

Értelemszerűen amikor az Alsó szó eléri a maximálisan tárolható értéket (65535), akkor "átcsordul" és a Középső szó értéke növekszik 1-el, az Alsó szó pedig nullázódik.

A legtöbb értéknél ennek nincs jelentősége és a teljes ADAT mező egyben kezelhető. Akkor van, ha mondjuk valamely értéknél az eszköz az Alsó, Középső, Felső szavakban más-más jellegű értéket tárol, amiket egyben kezelve egy nem feltétlenül értelmezhető értéket kapunk. Pl. az alábbi képen látható, hogy a kérdéses attribútum (hőmérséklet) más-más adatot (valaha mért legalacsonyabb / legmagasabb / aktuális) tárol az attribútum különböző részein.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2895) hdsentinel válasza Locsi (#2892) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nagyon szeretném reprodukálni, de egyszerűen nem megy.

A grafikonok minden alkalommal jó méretűek és jó helyen vannak, akárhogy próbálom újraindítani.
Akár új telepítésről van szó, akár kézi újraindításról, akár előtte teljes képernyőre lett téve az ablak (hogy legközelebb így induljon) akár normál méretű az ablak - indítás után a Teljesítmény fület kiválasztva a grafikonok jók minden esetben.
De be fog kerülni egy plusz védelem, hogy ha szükséges, után-állítsa a program a méreteket.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2896) ledgeri válasza hdsentinel (#2894) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kétszer kellet nekimennem a mondandódnak, de a végén megértettem, és Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2897) hdsentinel válasza ledgeri (#2896) üzenetére


hdsentinel
őstag

Bocs ha kicsit szárazra sikeredett, nem egyszerű :))

De ha a Windows számológépét megnyitod és átváltod az ADAT mező egyes részeit decimálisba, segíthet értelmezni :))
A programban a jobb gombbal a S.M.A.R.T. táblázaton kérhető ez az automatikus konverzió, ilyenkor a legrelevánsabb értéket jeleníti meg könnyen értelmezhető decimális formában.

A képet nem tudom, miért nem mutatja a fórum, kétszer is beillesztésre került....

[link] címen elérhető, talán végre...

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2898) ledgeri válasza hdsentinel (#2897) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ó, nem baj... csak rá kell állni...
a kép: a 0 az mi lenne (ha 16-van az attributumban)?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2899) ledgeri válasza ledgeri (#2898) üzenetére


ledgeri
nagyúr

jaj.. kifelejtettem, hogy az már más...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2900) hdsentinel válasza ledgeri (#2898) üzenetére


hdsentinel
őstag

0016 = felső szó
0037 = középső szó
0024 = alsó szó

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.