Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) iff válasza InfiniteReality (#2350) üzenetére


iff
senior tag

Hát nem tudom, amikor vettem elég jó volt a tesztekben (valamelyik pc-s újságban láttam róla tesztet akkoriban) is és ami érdekes a súlya elég nagy. Tehát anyag az van benne rendesen. Mindegy lehet visszarakom ahogy volt.
Csak azt nem értem ,hogy a HD Sentinel az olvasási tesztben nem mutatott szektor hibát csak amikor lefuttattam a HD Tunet.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#2352) iff válasza iff (#2351) üzenetére


iff
senior tag

Megnéztem a linket:

"Ajánlott tápok (Didyman, HWSW Fórum):

Chieftec
Enermax/Superflower
FSP/Fortron Source/Sparkle/SPI
Foxconn (FSP)
LiteOn
Delta
High Power/HPC
Hiper Power/Hiper
Everpower
Enhance Power
IMBP (HPC)
Antec
Casetek
Macron/DTK/Azona (sajnos léteznek "könnyített" darabok is)
Ultra Power
Coolink 450W-tól felfelé
Cooler Master
Tagan/Revoltec (a hűtésének vannak komoly hiányosságai, az idő mondja meg, mennyire)
Aerocool"

Mindegy, lehet így jártam ezzel a két szektorral. Remélem több nem lesz.

Valami csak volt a szektorokkal, ha íráshibát írt. HDS
HD tune meg megtalálta. ;]

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#2353) InfiniteReality válasza iff (#2351) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az a HD Tune kitudja mit csinál a winyóval, ami után a HDS hibát jelez :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2354) liksoft válasza iff (#2352) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elfogadom! Viszont ha van zaj a tápon, akkor az baj! A ~2,5 éves táp szűrése nem tudom milyen. Alkatrészeit mikor gyártották, mert nem láttam mai árlistában, így nem mai fejlesztés. Alapvetően nem a minősége (én is láttam, megoszlanak a vélemények és valószínűleg középmezőnybeli játékos), hanem a kora lehet probléma.

Valamint többször kérdeztem, mit hajt meg? És nem csak SSD érdekel, hanem az egész gép, hogy a teljesítmény igényét fel lehessen mérni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2355) iff válasza liksoft (#2354) üzenetére


iff
senior tag

Alaplap: Asus P8H61-M LX2, Proc: i3 2105, Ram: 2x4GB DIMM1: Kingston, 1db SPCC Solid State DiskB28, 1db Samsung HD322HJ, 1db WD10EADS, 1db DVD író.

A videó-kártya integrált.

Ennyi.

..........""..........

(#2356) InfiniteReality válasza iff (#2355) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egyik volt kollégám 3 évente kicseréli a tápját, s lehet hogy neki van igaza. Amik elektrolit kondikat használnak, addig a nagy melegek következtében évek alatt kicsit kiszáradhatnak a kondik, s a táp már nem ad olyan stabil feszültségeket / áramokat.
Otthoni környezetben nem mindig van 30 fok alatti hőmérséklet márpedig a nyári 30-40 fokokat a táp nehezen viseli. Főleg mivel sokan nem gondoskodnak a gépház megfelelő hűtéséről, ezért a táp húzza át magán a gépház melegét és próbálja kiprüszkölni hátul...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2357) iff válasza InfiniteReality (#2356) üzenetére


iff
senior tag

Az tény,hogy a táp régebbi mint a többi alkatrész. Majd jövőre lecserélem, most nincs beütemezve. Úgy is akkor lesz 3 éves.

..........""..........

(#2358) liksoft válasza iff (#2355) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát ez nem játékra tervezett gép, full terhelésen is szerintem 200W alatt kell, hogy fogyasszon. Ha a táp kondijai nem döglöttek, akkor el kéne, hogy vigye. Attól tartottam, hogy túl sok a zaj, így bizonytalan az üzemelési környezet az SSD-nek. Ettől bizonytalan működése lehet.

Egyet tudsz tenni, hogy az SSD-t egyedül kötöd egy tápágra, és a táphoz legközelebbi csatira teszed. Ez azért kell, hogy ne két eszköz "rángassa" azt az ágat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2359) iff válasza liksoft (#2358) üzenetére


iff
senior tag

Igen, már vissza kötöttem az ssd-t egy másik olyan szálra, ami nem volt használva. Most újra minden külön szálon van.

Hát nem tudom, lehet az ssd hibája volt.
Remélem több nem fordul majd elő.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#2360) Gabika1986


Gabika1986
csendes tag

Sziasztok!

Már biztosan legalább 1000 ember leírta megkérdezte, de sajnos kedvem sincs az időm sem engedi, hogy átnézzem a hozzászólásokat, szóval ha kérhetem aki tud az válaszoljon :)

Feltettem a gépemre a HD Sentinel progit :) Nem értem, hogy a kettő merevlemez közül az egyiknél a következőt írja ki:

Működési idő: 18 nap 3 órája! Egy WD merevlemezről van szó! Emlékeim nem csalnak én ezt még 2009 őszén vettem, szóval biztos, hogy fent leírt idő nem jó! Mit lehetne csinálni, hogy aktuális legyen? Próbálkoztam több mindennel, letöröltem feltettem újra stb stb..., de sehogy sem változik meg...

Samsungnál pedig a következő írja: 374 nap 14 óra, ez pedig 2009 tavaszán vettem! Ez lehet reális működési időtartam?!

Amúgy a kondíciós állapota a Samsungnak 94%, míg a WD 100%!

Segítségetek előre is köszönöm!

(#2361) InfiniteReality válasza Gabika1986 (#2360) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 100%-os winyónál lehet a gyári tesztelési idő is bele van számolva a működési időbe. Ez nem csalás.

A nem 100%-os winyónál meg pláne reális a 374 nap időtartam.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2362) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2360) üzenetére


hdsentinel
őstag

A kiírt napok száma napi 24 órás üzemmódban értendő. Tehát 374 nap az egészen pontosan 374 x 24 órát jelent, de ha csak napi 8 órát ment, akkor az kb. pont 3 évet jelent.

Fontos tudni, hogy a merevlemez belső órája csak akkor számol, ha az ön-ellenőrző funkció (S.M.A.R.T.) be van kapcsolva. Ezt a legtöbb alaplap egyből bekapcsolja (ha nem, a Hard Disk Sentinel bekapcsolja, mivel csak így olvasható ki az állapot). Ha nem volt bekapcsolva, nem számolt - így lehet, hogy a jelzett működési idő alacsony.
Viszont ilyenkor az önellenőrzés, hiba-felderítés/javítás sem működött, ezért érdemes lenne alapos átvizsgálást indítani (hasonlóan ahogy pl. egy vírusirtónál is indít az ember egy teljes ellenőrzést telepítés után).

Bővebben ezekről a tesztekről: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2363) Amartus


Amartus
senior tag

Hoppá, már másodszor fordult elő, hogy a "detect.dll működése leáll" üzenetet kapom a géptől és a win7x64 kilöveti velem. Ezzel egy időben a tálcán a sentinelből eltünt két merevlemezem.

Mitől lehet ez a leállás?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2364) hdsentinel válasza Amartus (#2363) üzenetére


hdsentinel
őstag

A rendszerben a WMI szolgáltatással van valami gond (ahhoz kapcsolódik a detect.dll) például egy rendszer-komponens miatt nem válaszol megfelelően.

Elméletileg nem kritikus a program működése szempontjából, a legtöbb konfiguráció esetén enélkül is felismerhető az állapot, de bizonyos helyzetekben szükséges lehet, mint Nálad is a teljes állapothoz.

Esetleg ha tudsz Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval riportot küldeni, kiderülhet, mi történik és javítható-e a helyzet. A legjobb lenne két ilyen riport: az egyik "normál" állapotban, mikor minden megvan, a másik akkor ha ismét előjön ez az üzenet és korlátozott állapot jelenik meg (akár ha napok múlva, az sem baj, hacsak közben nem történik komoly változás, pl. HDD(k) cserélődnek, rendszer-újratelepítés történik, stb...).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2365) Gabika1986 válasza hdsentinel (#2362) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Megcsináltam amit az adott linken találtam leírást! Kívéve a negyediket!

Igazából semmi hibát nem talált a program! De továbbra is 18 nap van kiírva működési időre, és nem értem miért...,

(#2366) Amartus válasza hdsentinel (#2364) üzenetére


Amartus
senior tag

Kikapcsoltam a sentinelt, a detect hiba mégis előfordult, és a hat particióból/drive-ból csak kettő maradt. A gyanúm az inteles chipset driver felé fordult, mert az intelt megnézve a legutolsó 7-es driver a 9.3.0.1019 számú. Viszont az msi oldalán meg ez van 9.3.0.1021, és ez is volt fent.

Lehetséges, hogy ez a hiba forrása?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2367) Sang66


Sang66
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni laikusként.

A külső 2 TB-os WesternDigital winchesterem nagyon rossz állapotnak örvend, Windows indítás után csak kb. 1 órával később "kel életre", olykor formázatlannak mondja az operációs rendszer, stb. egyszóval nem lehet normálisan használni (érdekesség hogy TV-re dugva azonnal látja a készülék, csak a PC-vel van baja). Le is mentettem róla mindent.

A HD Sentinel 11%-osnak mondja a kondícióját, talált 370 hibás szektort és 715 gyenge szektort, becsült hátralévő élettartam 20 nap.

Az lenne a kérdésem hogy mi a teendő ilyenkor? A 20 nap gondolom nem túl valid, és holnap nem 19-et fog írni. Olvasom, hogy ez még nem elég a garanciális cseréhez (1,5 éves a cucc, 3 év gari van rajta). De mivel használhatatlan a HDD, akkor mi kéne még a cseréhez? A szervizesek is egy ilyesmit le fognak futtatni rajta és visszaadják, hogy ez még jó? Kérdéseim:

1. ilyenkor futtassam-e a progival az ÍRÁS, ÍRÁS+OLVASÁS vagy az INICIALIZÁLÁS tesztet? És ha igen, melyiket?

2. ha én ezzel elzárom a bad sectorokat, azzal lesz egy megint korrekten működő vinyóm, amit mondjuk használhatok még évekig?

3. Ha ezzel nem szűnik meg a probléma, és visszaviszem a boltba, akkor látják hogy machináltam a HD Senitnellel a vinyón és ez gond lehet?

4. Ha jobb lesz minden, de terjed tovább a bad sectorok száma, és közben kifutok a garanciaidőből, akkor végülis két szék között a pad alá esek és megszívtam?

Előre is köszönöm, mert rengeteget olvastam a dologról a mai nap, de pontos útmutatást sajnos nem leltem ilyen helyzetre. Gondolom persze nincs is :) de hátha tudtok segíteni egy forgatókönyvvel, hogy TI mit tennétek pontról-pontra.

(#2368) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2365) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mivel a merevlemez belső órája eddig nem számolt (vagy csak keveset, ezért a 18 nap), most indul el és innen fog számolni.

Akkor van gond, ha az érték egyáltalán nem növekszik a számláló, azaz most több nap után is pontosan annyin áll, mint először.

Mivel ez a merevlemez órás egységekben számol, csak akkor ugrik a számláló, ha legalább egy órát aktív üzemmódban eltölt. Extrém esetben ha ennyit nem megy, akkor a számláló sem növekszik.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2369) hdsentinel válasza Amartus (#2366) üzenetére


hdsentinel
őstag

> Kikapcsoltam a sentinelt, a detect hiba mégis előfordult

Ha kiléptél belőle, akkor nem fordulhat elő.
Nem lehet, hogy csak a háttérbe tetted a jobb felső sarokban lévő X-el?
Akkor a háttérben továbbra is fut és dolgozik, ha teljesen be akarod zárni, akkor a Fájl -> Bezárást válaszd!

> és a hat particióból/drive-ból csak kettő maradt.

Hol maradt kettő? (ha a program bezárásra került)

Lehet gond az Intel-es driver.
Ahogy írtam, a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció segíthet a helyzet elemzésében.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2370) hdsentinel válasza Sang66 (#2367) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos valóban nem túl jó a helyzet.

> és holnap nem 19-et fog írni.

Természetesen nem. Ez egy becslés, a merevlemez élettartama és az aktuális hibák alapján. Ha figyeled, látható, hogy ez nem változik napról-napa (ha az állapot sem változik), csak ha további romlás tapasztalható. A lényeg, hogy a mentést elindítottad, mivel ilyen állapot esetén az adatok tárolása nem igazán biztonságos.

1) Mindenképpen mehetnek a tesztek, akár mindegyik a Sentinel-ben, de főleg az újrainicializálás.
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
Ez a legbiztosabb módja, hogy a merevlemez kizárja az esetleges további hibás szektorokat a további használatból és javítsa a gyenge szektorokat is.
Akár kis mértékben javulhat a kondíció is, de azért csodát nem érdemes várni ilyen állapot esetén, viszont kiderülhet, hogy további hibák is találhatóak és valóban elérjük a gyártói hiba-határt és máris kérhető garancia.

2) Elméletileg igen, de ez általában csak ennél jobb állapotú merevlemezeknél szokott megtörténni, ha relatíve magas a kondíció és így kevés a hiba. Akkor általában ezek jól kezelhetőek és mivel a merevlemez a későbbiekben ezeket már nem használja, a felület többi része (és a tartalék terület, ami átvette a hibás szektorok helyét) gond nélkül használható. De ilyen állapot esetén ez nem valószínű.

3) Ezzel semmilyen gond nincs. A Hard Disk Sentinel nem módosítja a merevlemez belső működését, nem "piszkál bele", teljesen normál, szabványos parancsokkal dolgozik. Garanciális szempontból nem jelenthet gondot, még akkor sem, ha éjjel-nappal futtatod a teszteket a merevlemezen.

4) Nem feltétlen.
Valószínűbb, hogy a helyzet stabilizálása további hibákat fog eredményezni és a gyári tesztprogram (ami tul. képpen a Lemez -> Rövid önteszt / Részletes önteszt funkciókat végzi) is hibát fog jelezni. Ilyen állapot (és hibát jelző tesztek) esetén már azért a gyártónak / forgalmazónak illik cserélnie, legalábbis egyre többször hallani, hogy ezt megteszik, még akkor is ha elméletileg tényleg nem értük el a hiba-határt, de cserélnek, mivel a merevlemez így valóban nem használható.

Pontról-pontra én ezt tenném:
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
mint ahogy ezt javaslom új merevlemez ellenőrzésére is, hogy még első használat előtt kijöjjön, ha bármi gond van.

Ui. a Hard Disk Sentinel-ben ha a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használod, az segíthet a helyzet elemzésében. Akár többször is a tesztek lefutása után, így a változás is megvizsgálható.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2371) Sang66 válasza hdsentinel (#2370) üzenetére


Sang66
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes választ, hála! :))

(#2372) Amartus válasza hdsentinel (#2369) üzenetére


Amartus
senior tag

Valószínű, hogy az alaplap a probléma.
Bezártam a sentinelt, kiléptem belőle, akkor is ledobta a merevlemezt/eket. Visszaraktam a régebbi intel drivert, de akkor is ledobta.
Összesen három merevlemez és egy ssd van a gépbe, ezeken vannak a partíciók.
Ha nem megy a sentinel, akkor nem jön a detect.dll, akkor amikor ledobja a lemezeket.
Próbáltam riportot, de csak annyi volt a riportban a különbség, hogy nem négy lemez volt benne, hanem csak kettő, vagy három, attól függően, mennyi lemez maradt.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2373) Gabika1986 válasza hdsentinel (#2368) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Néztem , illetve figyeltem is és most számol! De lehet tudni az okát, hogy eddig miért nem számolt?!

(#2374) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2373) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mivel a merevlemez ön-diagnosztikai (S.M.A.R.t.) funkciója nem volt aktív eddig, ezért nem számolt, a merevlemez nem felügyelte a saját működési paramétereit és nem aktualizálta a belső állapotot, például ezt a számlálót sem.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2375) Gabika1986 válasza hdsentinel (#2374) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

De ez nem jelent amúgy olyan nagy bajt, nem?

(#2376) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2375) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egyáltalán nem baj.
Ahogy írtad, a teszteket elindítottad, így a merevlemez a teljes felületet és az egyes komponenseket most átvizsgálta, azok állapotát feltérképezte és így most már a Hard Disk Sentinel képes jelezni ennél a merevlemeznél, ha bármi gond adódna.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2377) andrey87


andrey87
csendes tag

Sziasztok én azal a kérdésel fordulok hozátok hogy van egy WDC 320 gb-tos vinyom megnéztem Hard Disk Sentinelel vane egyáltalaán eséj rá meg javitani valamien programal ?

(#2378) liksoft válasza andrey87 (#2377) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Fizikai problémát egyáltalán miért akarsz programmal "orvosolni"? :F Egy ponton túl (0%) a fizikai hiba automatikusan cserére kéne, hogy ösztönözzön. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2379) BigestEGOist


BigestEGOist
csendes tag

Sziasztok
Szeretném kérdezni , hogy mire jó a hot plug mód ssd vel
És hogy miért csak 5.9 pontot ad az ssd re a Windows Élményindex .. ?

A választ előre is köszönöm

(#2380) InfiniteReality válasza BigestEGOist (#2379) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem nem AHCI módban van a vezérlő, azért csak 5.9!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2381) BigestEGOist válasza InfiniteReality (#2380) üzenetére


BigestEGOist
csendes tag

De ahci ben van

(#2382) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windows 7-en, ha fent van a HDS, nem tud a vinyó (WD Elements 2TB) készenléti üzemmódba menni, 47C°-ra is felmegy a hőmérséklet. Leválasztani sem lehet, hiába tűnik el az ikon, a vinyó tovább működik. Mit kellene kikapcsolni a programba, hogy ne piszkálja?

[ Szerkesztve ]

(#2383) Poplacsek válasza pinnacle (#2382) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Beállítások / Fejlett opciók / Ellenőrzés gyakoriságát állítsd hosszú időre..
Sajna nálam is ez van, az Intel Sata vezérlővel nincs kibékülve a HDS...

Neked milyen a Sata vezérlőd?

(#2384) pinnacle válasza Poplacsek (#2383) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Intel van nekem is. Talán most már jó lesz, már nem tudtam kipróbálni. Egyébként mennyi idő után kellene kikapcsolni? A leválasztás még mindig nem megy. Érdekes módon XP-n a készenléti és a leválasztás is működik. Remélhetőleg hdsentinel majd elmondja, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#2385) hdsentinel válasza pinnacle (#2384) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valami más program kezeli a HDD-t, ezért nem lehet leválasztani és valószínű ezért megy folyamatosan és emelkedik a hőmérséklete is.

Ha bármilyen program, fájl, de akár csak egy mappa meg van nyitva a kérdéses merevlemezen, akkor máris nem lehet leválasztani.
Ezt nagyon sok minden okozhatja, Windows indexelő szolgáltatás de akár egy vírusirtó is.
Érdemes lenne megnézni, mi van telepítve és aktív (ami XP-n nem), máris kiderül, hogy mi okozhatja.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2386) pinnacle válasza hdsentinel (#2385) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy néz ki, hogy a HDS okozta. Most, hogy az ellenőrizés gyakoriságát 12 órára tettem, 20-30 perc után leáll a vinyó.

(#2387) hdsentinel válasza pinnacle (#2386) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen: alapban 5 percenként ellenőrzi az állapotot és ez, mint bármilyen olvasás, megakadályozza a leállást, ha a Windows-ban a merevlemezek leállításához több idő szükséges. Ilyenkor segít az említett Beállítások -> Fejlett opciók oldalon található csúszka jobbra tolása.

Én a leválasztásra gondoltam, hogy azt akadályozhatja más.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2388) pinnacle válasza hdsentinel (#2387) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A készenléti üzemmódban lévő vinyót le akartam választani, az ikonja eltűnt, felpörgött és nem állt le. Kipróbáltam olyan Win7-en is, amin nem is volt HDS, ott sem megy az eltávolítás. Lehet, hogy a vinyó sem jó? Egyébként ha a gyors eltávolítás van beállítva, simán csak lehúzhatnám a PC-ről?

(#2389) pinnacle válasza pinnacle (#2388) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez a probléma is megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#2390) Gabika1986


Gabika1986
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, HD Sentinal az egyik merevlemezemre ezt írja ki: A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Mennyire rossz?

A másik, hogy a fent említett merevlemez, egyszerűen néha fogja magát és eltűnik a sajátgépből! Mi lehet ennek az oka? Volt már rá példa! Hol megjelenik, hol nem? Mit lehetne csinálni, hogy ez a hiba ne forduljon elő! A fent leírt gyenge szektor is létrejöhetett ez miatt?

(#2391) ETOM


ETOM
addikt

Hali!
Kipróbáltam ezt a verziót: Hard Disk Sentinel Professional v4.10.3 (ZIP)
És örülök, hogy végre 100%-s az OCZ agility ssd 2.22 firmwareval. Nekem volt rossz a kondíció 92%-n megállt, de így már pöpec.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2392) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2390) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

> HD Sentinal

Az milyen program? :P

Ha nem tévedek, a kondíció 99%-ot mutat és még bőven kiváló kategóriát.
Tehát annyira nem "rossz" a helyzet.

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Valószínű kábel-csatlakoztatási / kontakthiba áll a probléma hátterében: néha csatlakoztatva van, néha pedig eltűnik. Érdemes lenne a kábeleket ellenőrizni, esetleg cserélni. Igen, könnyen okozhatja a gyenge szektort is ez, mivel a gyenge szektorok általában nem a merevlemezzel, hanem a működési környezettel függnek össze, pl. kábelhiba, de akár egy szabálytalan leállítás/áramszünet is okozhat ilyesmit.
Ezért nem olyan vészes, főleg amíg nincs sok gyenge szektor.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2393) hdsentinel válasza ETOM (#2391) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szuper ! :C

Esetleg Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek jöhet, megerősíti a helyzetet. Köszi :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2394) Gabika1986 válasza hdsentinel (#2392) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Esetleg alaplap, táp hiba nem lehetséges?!

(#2395) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2394) üzenetére


hdsentinel
őstag

Alaplap extrém esetben, ez kevésbé valószínű.

Tápellátás hibája viszont lehet: ingadozás, hirtelen eltűnő tápellátás viszonylag sűrűn okoz gyenge szektorokat és ilyenkor természetesen a rendszer is (időlegesen) leválasztja a drive-ot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2396) Gabika1986 válasza hdsentinel (#2395) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Önmagától elindult a CHKDSK konzisztencia javítása végett! Ez mit jelent pontosan? Bár most látom a merevlemezt!

(#2397) Gabika1986 válasza Gabika1986 (#2396) üzenetére


Gabika1986
csendes tag

Merevlemezen létrehozta a következő fájlt is: bootsqm! Ez mennyire rövid v. hosszú távú megoldás?

(#2398) ETOM válasza hdsentinel (#2393) üzenetére


ETOM
addikt

Oksa küldöm most. :K

(#2399) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2396) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azt, hogy a rendszer sérültnek érezte a logikai meghajtót, ami a merevlemezen van.
Ennek nem sok köze van a valós merevlemez helyzethez, attól teljesen függetlenül történik, akár egy szabálytalan leállítás / áramszünet esetén is.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2400) hdsentinel válasza Gabika1986 (#2397) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ebben tárolja a chkdsk az esetleges javítást, módosítást, amit végzett.
Mire kellene, hogy megoldás legyen?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.