Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) hdsentinel válasza eladohardver (#2550) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha a Sentinel érzi, hogy alszik a drive, akkor nem ébreszti fel ;)
Személy szerint én is az OFF beállítást preferálom.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2552) Psychonaut


Psychonaut
addikt

A merevlemezem kondíciója 88%-ra esett, miután ismeretlen hiba folytán a Windows telepítés megállt, és többször újra kellett indítanom a gépet a főkapcsolóval. Ezt a HD Sentinel (gondolom a S.M.A.R.T. adatok alapján) felpörgési hibának minősítette - holott a merevlemez teljesen tökéletes. Van esetleg mód arra, hogy újból a helyes, 100%-os értéket mutassa ki? Hiszen a lemezzel semmi gond nincs, ahogy a program is megjegyzi, itt a "gyenge tápegység" esetéhez hasonló jelenség miatt fordultak elő a hibák.

(#2553) hdsentinel válasza Psychonaut (#2552) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosítanék: em a HD Sentinel minősíti, hanem a merevlemez érzékelte és jegyezte fel a problémákat (ahogy az élettartama alatt előforduló hibákat feljegyzi), a HD Sentinel kiolvassa és megjeleníti.

Természetesen van lehetőség az ilyen és hasonló, azaz jól behatárolható eseményhez köthető hibák figyelmen kívül hagyására: a S.M.A.R.T. oldalon keresd meg a Spin Retry Count attribútumot és az "Eltolás" mezőben add meg a jelzett hibák mennyiségét negatív előjellel. Pl. 4 hiba esetén -4 -et.
Ezután a program ezeket a hibákat nem veszi figyelembe, csak az esetleges további gondokat, így azok a szöveges értékelésből eltűnnek és a kondíció is visszaáll 100%-ra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2554) Psychonaut válasza hdsentinel (#2553) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ezt ismertem én is, gondoltam, hátha van valami más megoldása, mert meglehetősen bosszantó, hogy tudom, hogy abszolút semmi baja, és vagy a 88%-os állapottal maradok, vagy az eltolt értékekkel. :(((

(#2555) eladohardver válasza Psychonaut (#2554) üzenetére


eladohardver
őstag

WdC blue val volt hasonló... 2db al is... meg vettem felment rá windóz és kb 2 nap után azt írta amit nálad... mind2 lemez, ha jól emlékszem a gyártó saját progijával tudtam helyreállítani 100% osra...

Dos os verzió....

mélyformázás vagy mi a szösz... (kicsit rég volt)

Western Digital Data Lifeguard Tools 11.2
For the installation of Western Digital EIDE Hard Drives.
Western Digital Diagnostics (DLGDIAG) 5.19
Quickly and efficiently verify the status of the drive.
Western Digital Data Lifeguard Tools 1.24
WDClear 1.30
Restore/Erases the drive back to a factory condition.

Nem tudom melyik segített ebben.. de gondolom valamelyik...

Hiren's BootCD 15.2 -n található Vagy ilyet ide nem lehet írni?? Ez wareznak számít? Bocsi nem vágom

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2556) Psychonaut válasza eladohardver (#2555) üzenetére


Psychonaut
addikt

Köszi, megpróbáltam a Seagate SeaTools-szal ugyanezt, sajnos nem segített - bár gyanítom, ha valami segíthetne, az nem egy low level format, hanem egy firmware frissítés, ami "segíthet" elfelejteni néhány S.M.A.R.T. adatot a vinyónak.

Esetleg nem fogja ezt "elfelejteni" később? Nem tudom, a S.M.A.R.T. rendszer mennyire egyszerű vagy nem egyszerű ilyen téren, de azt tudom, hogy volt már olyan vinyóm, ami 100%-ról 97%-ra ugrott, majd pár nap után vissza 100%-ra.

(#2557) eladohardver válasza Psychonaut (#2556) üzenetére


eladohardver
őstag

Szerinted véletlenül írtam le Neked? Wdc saját programjait használd ha Wdc lemezzel van gondod, az helyre rakja. De csak a dos-os
Verzió, gondolom ez a dlg lesz van win re is ha jól emlékszem, kezd azzal. Ha meg mégsem akkor valamelyik, a felsorolásból vissza állítja 100% ra esélyes a legalsó.. Zongorázd végig.

Nálam ugyanez volt Wdc Vel pont 88 ra esett és adatlapodon Wdc van

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2558) Psychonaut válasza eladohardver (#2557) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerinted véletlenül használtam SeaToolst? :)
Seagate a lemez, nem Western Digital. És természetesen a DOS verzióját használtam a programnak.

(#2559) Gerisz


Gerisz
addikt

Szia hdsentinel!

Most vettem egy Intel 330-as SSD-t. 180Gb-os. Egy Kingston V+200-am is van amiben a Sentinel szerint ugyan az a vezérlő és lapkák vannak.
Viszont az Intel hőmérsékletét nem mutatja a sentinel.
Nem szeretnék még ezért Intel programot is telepíteni. Van erre megoldás? Vagy lesz rá?

Üdv
Gerisz

(#2560) hdsentinel válasza Gerisz (#2559) üzenetére


hdsentinel
őstag

Lesz rá megoldás: amint az Intel tesz hőmérő-szenzort az SSD-be ;)
Mivel nincs benne működő hőmérő szenzor, ezért sajnos nem várható hőmérséklet-kijelzés, programtól függetlenül.
Viszonylag kevés SSD-ben van szenzor, mivel egészen biztosan nagyon megdrágítaná az előállítást :P

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2561) Poplacsek válasza hdsentinel (#2560) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ha, ezt nem is gondoltam volna, mivel nálam az OCZ Vertex 3-asban ezek szerint van szenzor. ;)
Az egyetlen problémám a programmal továbbra is, hogy az állapot figyelést 12 órás ciklusra kell állítanom, mert a Sentinel felkelti a 20 perc tétlenség után alvóba menő HDD-ket függetlenül attól, hogy a szabványos, vagy az Intel 11.6-os driverrel üzemelnek. Én meg nem akarom az adattár HDD-ket naponta 10-20 indítással terhelni feleslegesen...

(#2562) hdsentinel válasza Poplacsek (#2561) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen - de nem tűnik pontosnak, legalábbis ami Vertex3-al találkoztam ill. riport érkezett, egy fix értéket mutattak mindig. Samsung 830, ADATA pl. aminél a hőmérséklet-kijelzés valóban változik is használat közben.

Igen, de ez nem a Hard Disk Sentinel hibája.
Sajnos amíg a driver nem javul, addig ez így marad, mivel a program nem kapja meg a pontos üzemmódot, amivel dolgozni tudna.

Próbáld meg a legújabb bétát letölteni (4.10.7), főleg ha a 11.6-os Intel driver van fenn. Abba kerültek további funkciók, módosítások, amik az új driverrel (és a szabványos AHCI kompatibilis driverrel) működnek együtt, lehet, hogy változik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2563) IG55


IG55
senior tag

(#2564) Gerisz válasza hdsentinel (#2560) üzenetére


Gerisz
addikt

A fene megeszi az Intelt!

A v+100 96-ban is a v+200 120-ban is és a Force GT 90-ben is "változik" a hőmérséklet érték.
Már csak egy gépembe nem volt így abba most ezt vettem, de mindegy csak működjön normálisan. Hűtve meg van, ha kell egyáltalán.

Köszönöm!

IG55: Aki teheti szerintem inkább vegye meg, én vettem 2db Pro-t, az is LifeTime és azért nem drága, ha azt nézem, hogy megmentette már egyszer az adataimat. Időben szólt. Most pedig unokaöcsémnek kettő hete, jelzett időben.

[ Szerkesztve ]

(#2565) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Kicserélték végre a Silikon Power SSD-met, helyette egy OCZ Agility4-re (ez remélem nem sz@rik be). Annyi a problémám, hogy a HD Sentinel nem írja ki a hőmérsékletét. Küldtem egy teszt riportot is fejlesztőnek.

..........""..........

(#2566) Psychonaut válasza iff (#2565) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pár hozzászólással előtted volt szó ugyanerről, olvass kicsit vissza.

(#2567) hdsentinel válasza iff (#2565) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Sajnos ebben a típusban nincs működő hőmérő szenzor, ezért nem jelenik meg a programban a hőmérséklet :((
A riportot természetesen köszönöm, minden esetben segít!
Esetleg ha nem gond, kérlek küldj pár nap/hét múlva, így az élettartam változás az aktuális használat során ellenőrizhető.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2568) iff


iff
senior tag

Az ocz fórumán is szétnéztem és ott csak az agility3-ról volt HD Sentinelről készült kép és ott volt hőmérséklet kijelzés. Ezért "bátorkodtam" beírni, mivel másik típus. Na mindegy akkor nincs benne. :((

Rendben küldök majd a későbbiekben is tesztet.

..........""..........

(#2570) hdsentinel válasza iff (#2568) üzenetére


hdsentinel
őstag

Gondolom, 30 fok volt ;) Tudomásom szerint az Agility3 mindig annyit mutat, használattól függetlenül, mivel abban sincs valódi szenzor.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2571) eladohardver válasza hdsentinel (#2570) üzenetére


eladohardver
őstag

Mi a különbség a picivel fentebb, linkelt ingyen meg kapható lifetime liszensz, és a pro liszensz között? Weboldalon meg találom? Ha igen akkor kérdésem tárgytalan, nézem már is...:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2572) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok. A Hard disk sentinel standard edition-ból nincs Portble (hordozható) változat? Ha van, valaki be tudná linkelni? Regisztráltam a Lifetime license-ért. Ez a változat elég az SSD-ém élettartam állapotának a megnézésére? Előre is köszönöm a segítséget.

(#2573) hdsentinel válasza eladohardver (#2571) üzenetére


hdsentinel
őstag

Termékek -> Termékválasztó a honlapon :B
Itt összehasonlítóak a változatok: http://www.hdsentinel.hu/register.php
A most ingyen megszerezhető licensz az alapváltozat (standard), a Pro többet tud (erre át lehet térni később persze).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2574) hdsentinel válasza kisferi (#2572) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nincs, hordozható (portable) csak a Pro-ból létezik.

A most kapott licensz is elegendő az ellenőrzéshez, teszteléshez, a PRO "csak" többet tud tesztelésben, riasztásban, automatikus mentésben, stb... az alábbi linken ellenőrizhető. De ha szükséges, később át lehet térni a Pro változatra, ami aztán használható telepített vagy portable módon.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2575) kisferi válasza hdsentinel (#2574) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet hdsentinel.

(#2576) Poplacsek válasza hdsentinel (#2562) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Megpróbáltam a bétát, igaz csak az Intel 11.6-al, de ugyanúgy felkelti az alvókat, mint a korábbiak..
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy ha az ellenőrzés gyakoriságát 12 órára állítom, akkor a program semmiképpen nem fogja gyakrabban felpörgetni a HDD-ket (nincs benne semmi egyéb lemez hozzáférési feature?)? Mert néha hallom, hogy egyszer csak felpörögnek úgy hogy nem is használom őket és nem tudom, hogy a Sentinel okozza-e ezt, vagy valami egyéb progi, vagy a Win7...

(#2577) eladohardver válasza hdsentinel (#2573) üzenetére


eladohardver
őstag

:R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2578) murga


murga
tag

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy a HDS PRO-t érdemes-e biztonsági mentéshez használni. Sok infót nem találtam a weboldalon.
Hogyan működik? Beállított időnként elkészíti az összes beállított könyvtárról a mentést, vagy figyeli a változásokat, és a régi nem változott adat mellé csak azt menti le ami változott. Ami törölve lett azt a mentésből is törli? Ha nem így működik, melyik progit ajánljátok ilyen biztonsági mentéshez?

Másik:
Ha a win 8 friss telepítését követően a [link] hibát írja, de a HDS nem ír semmi problémát, akkor mi a teendő? Hinni kell a win 8-nak?

Harmadik: :)
Win 8 alatt a HDS ingyenes változata fut. De az óra mellől eltűntek az ikonok, csak néha jönnek elő, és hiába akarom indítani a programot nem idul. Mi lehet a hiba?

Köszi a válaszokat.

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2579) hdsentinel válasza murga (#2578) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

> Érdeklődöm, hogy a HDS PRO-t érdemes-e biztonsági mentéshez használni.

Igen, ez egy fő funkciója.

> Sok infót nem találtam a weboldalon.

A Súgóban kerested? Ott van benne minden ;)
A weboldalon is fenn van egyébként: Támogatás -> Súgó , a bal oldalt kb. középen a Műveletek pontot keresd.

> Hogyan működik?

Eléggé sokrétű és rugalmas, a súgó pontosan leírja.

> Beállított időnként elkészíti az összes beállított könyvtárról a mentést

Például ilyet is tud igen.

> vagy figyeli a változásokat, és a régi nem változott adat mellé csak azt menti le ami változott.

Például ilyet is tud igen.

> Ami törölve lett azt a mentésből is törli?

Például ilyet is tud igen.

A Beállítások -> Műveletek oldalon tudsz létrehozni tetszőleges számú mentési projektet, hogy milyen mappákból mit, hogyan, milyen szűrő-feltételekkel, milyen szinkronizálási opciókkal (pl. csak a változások mentése, törölje-e a cél-oldalról azokat, amik a forrás-oldalon nincsenek), stb...
valamint pl. hogy az utolsó X teljes állapotot megtartsa-e, stb.

És ezeket a mentési projekteket tudod időzíteni, hogy mikor fussanak, akár egymás után "láncban" de akár ráhúzhatod, hogy ha 1-es HDD-vel van gond, akkor mentsen 2 -es HDD-re, ha a 2-es HDD-vel van gond, akkor külső HDD-re, stb...

A Termékek -> Hard Disk Sentinel Professional oldalon nézd meg a Képernyőmentéseket. Kb. az oldal közepén látható néhány kép erről. De érdemes(ebb) a programban körülnézni és ott a Súgót megnyitni több információért.

Másik:
A HDS a merevlemezt ellenőrzi, a Windows pedig a fájlrendszert. A kettő nem ugyanaz, a fájlrendszer a HDD-től függetlenül is tud sérülni pl. memóriahiba, túlhúzás, szabálytalan leállítás miatt is (bár néha ezek a HDD állapotában is hagynak nyomot).
A HDD-t le tudod tesztelni: Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
így kiderül, hogy valóban azzal van-e gond.

Harmadik:
A 4.10.7-es verziót használod? Ha nem, érdemes arra frissíteni Win 8 alatt a jobb kompatibilitás miatt (a Letöltés oldalról a Béta verziók részben található).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2580) baboss


baboss
őstag

Tisztelt HD Sentinel!
Garanciába kicserélték a HDD-t.[link]
A gépemen van még egy 2 TB-os HDD. Reggel elindítottam egy felület tesztet ahogy tanácsoltad [link] mert a kondíció 78%-os volt.Amikor hazaértem a teszt meglát hiba miatt és ez a kép fogadott.

A másik meglepetés :W pedig,hogy a vadonat új HDD 100%-ék helyett már csak 98%-kos. :W

Még nem is raktam rá semmit és nem is volt használva csak létre lett hozva egy új kötet,hogy a gép felismerje
Teljesen le vagyok törve . :U
Tehetek valamit vagy vigyem vissza mind a 2 HDD-t :F

[ Szerkesztve ]

(#2581) baboss


baboss
őstag

Ez még lemaradt hátha számít valamit.

(#2582) murga válasza hdsentinel (#2579) üzenetére


murga
tag

Köszi a kimerítő választ!
Ezek szerint amióta ismerem a HDS-t /kb 6 éve/ teljes tévhitben voltam vele kapcsolatban... :(
Úgy gondoltam, hogy egy jó kis magyar fejlesztésű diagnosztizáló progi, aminek a fizetős változata vélhető baj esetén jelez és ment.
Egyszerűen nem jutott el hozzám, hogy ez tulajdonképpen egy Backup progi ami mellékesen tudja a többi finomságokat is :) biztos figyelmetlen voltam...
Bár a weboldal fő szövegében csak mellékesen van megjegyezve az automatikus mentés. :) A súgót meg nem is kezdtem el böngészni, mert fogalmam sem volt róla hogy ez egy komoly funkciója a proginak, de örülök, hogy végre kiderült. :D
Épp ideje, mert már egy jó ideje pörög szinte folyamatosan 5,5 TB-nyi winyó gépen belül és kívül...
Eddig a win beépített mentő funkcióját használtam, de sajnos az megbízhatatlan, vagy csak én voltam béna hozzá... :s Most hogy elolvastam jobban a program sokrétűségét nagyon tetszik :)
Na most így hogy kiderült mindjárt be is borult, mert nem tudom még megnyitni sem a progit Win 8 alatt. Igen a 4.10.7-es verziót használom, rögtön azt töltöttem le. Egy ideig telepítést követően tudtam használni a progit, most már el sem akar indulni. Vagyis a feladatkezelőben ott van a háttérfolyamatok között, de nem látható sehol sem a programablak. :( Ha működne, már szaladnék is az online boltba jól bevásárolni, bár még nem vagyok tisztában az erőforrásigényével, de azt úgyis csak használat közben fogom tudni megtapasztalni. :)

sajnos a merevlemezgondomat sem tudom egyenlőre megvizsgálni, mert nem megy a progi... lehet újrainstallálom. A fájlrendszer sérült szerinted? ez előtt 1,5 évig volt folyamatosan egy win 7 ugyanezen a partición, lehet, hogy a win 8 telepítése közben lehetett vmi gond?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2583) hdsentinel válasza baboss (#2581) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezt mindenképp cseréltetni kell. 0% kondíció -> meghibásodás várható. Ilyen állapot esetén kérhető garanciális csere.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2584) hdsentinel válasza baboss (#2580) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az új HDD-t érdemes minden más (még partícionálás előtt) alaposan tesztelni:
[link] , hogy az esetleges problémák még ilyenkor jöjjenek ki.
Ezek lehetnek szállítás közben bekövetkezett apróságok, amik ha stabilizálásra kerülnek, akkor nincs gond, még ha az állapot nem is 100%-os (de akár 100%-ra is visszaállítható ha minden OK).
Ha ez nem történik meg, akkor a merevlemez ahogy telik, lehet, hogy csak akkor fut rá valami hibára, ha már majdnem tele van.
Pont ilyen eset olvasható a [link] oldalon (bad sectors), (angolul).

Ha kijön további hiba, és a kondíció lemegy 0%-ra akkor azonnali cserét kérj, mint a másik HDD esetén.
Ellenkező esetben ha viszonylag kevés a hiba, és az állapot stabil, akkor nincs gond ( Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere? ).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2585) hdsentinel válasza murga (#2582) üzenetére


hdsentinel
őstag

A HDS kezdetben még nem tudta ezeket, csak amióta létezik külön alap és Pro változat, utóbbiban van ilyen lehetőség.

A fő funkcionalitás a felügyelet, ellenőrzés, tesztek, de a backup rész is hasznos :K

A Win8 drivereivel elég sok gond van, ezért a 4.10 és korábbiak bizonyos eszközök csatlakozása mellett valóban nem tudtak indulni. A 4.10.7-es verzió eddig mindenhol gond nélkül ment, érdekes, hogy Nálad miért nem tud indulni.

Ha van bármi külső USB-s, eSATA-s merevlemez / pendrive / kártyaolvasó, próbáld meg lehúzni őket és úgy indítani a programot, hátha úgy működik. Ha nem, akkor megírom, hogyan lehetne kivizsgálni, mi akasztja meg az indulást és így javítani a helyzetet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2586) murga válasza hdsentinel (#2585) üzenetére


murga
tag

Akkor meg van a hiba oka valószínűleg.
konfig:
Gigabyte P55A UD3 rev 2.0 alaplap
Marvell 8128-as SATA 3.0-as portjaiban van 2db WD 500-as Raid-be állítva. Így lett belőle 1 db 1TB-os partíció.
emelett van egy 1Tb-os samu vinyó, amire a hibát írja, ezen a 250G-ás részén van a rendszer.
Ezen kívül van egy 2T-ás külső Samu Story Station, és egy 1,5 T-ás Story Station. Van egy beépíthető kártyaolvasó, ami alaplap belső usb portjára van csatlakoztatva.

Amikor telepítettem a win 8-at és a HDS-t, akkor még a korábbi Marvell driver volt fenn, és a HDS működött, viszont néha eldobta a raid vinyókat a win, és nem látta.... folyamatosan újra kellett raknom a drivert...ilyenkor észhez tért. Aztán észrevettem, hogy a mervell kiadott egy új drivert... nagyon friss, lehet, hogy a 4.10.7-es HDS frissítés után lett kiadva. Telepítettem, és azóta van gond a HDS-sel, viszont azóta a win nem dobja el a raid vinyókat... még nem dobta el :)
Amit írtál, kipróbáltam végig. külső winyók lekapcs... HDS nem indul
kártyaolvasó kihúz...HDS nem indul
2db WD 500-as RAID winyó kihúz... HDS elindul :) HURRÁ
Na de ez így nekem nem jó :(

Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#2587) baboss válasza hdsentinel (#2584) üzenetére


baboss
őstag

Újraindítottam a rendszert és a 2 TB-os HHd miatt el sem indul az op.

(#2588) baboss


baboss
őstag

Kikapcsoltam a biosban a s.m.a.r.t-ot ugy indult csak el az op. :F

(#2589) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

nemrég vettem egy nas-t és felmerült bennem, hogy milyen jó volna, ha a lemez állapotát monitorozhatnám az asztali gép hdsentinel progijából.
ARM alapú, van rajta smart alkalmazás, és linux fut rajta. Viszont a hdsentinel linuxos binárisa nem fut arm-en.
Valamit lehet ügyeskedni, hogy az elképzelésem megvalósulhasson? :))

köszi,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#2590) maross


maross
veterán

Hali. Sentinel egyik vinyomra 98%-ot jelez, de nem igazan tudom kibogozni pontosan mi ez. Legjobb tippem 2 bad sector, 2 kulonbozo idopontban. Itt a kep rola, mennyire kellene aggodnom? :). Koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2591) rii


rii
nagyúr

teljesítrmény: 80%
kondico: 99%

ezt mondja a sentinel az új SSD-re ... baja van az SSD-nek?
"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak. Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez. A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count

Nincs szükség beavatkozásra.
"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2592) InfiniteReality válasza rii (#2591) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Írja is, hogy gond van a driverrel. Plusz, lehet nincs megfelelően alignálva a partíció, emiatt gyorsabban "használódik" az SSD.
Bár vannak eszközök amik 99%-ról indulnak, és ez nem hiba. De a 80%-os teljesitmény mindenképp igazitani való dolog.
Milyen operációs rendszered van? Milyen alaplapod?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2593) hdsentinel válasza murga (#2586) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szuper, legalább megvan, mi okozta !

A helyzet kivizsgálásához az alábbiak segíthetnének:

1) Teljesen bezárni a programot ha fut

2) A Win8 Start képen alul jobb gomb -> All Apps (minden alkalmazás) majd a a Command Prompt (parancssor)-on jobb gomb -> Run as administrator (futtatás rendszergazdaként)

3) A program mappájába lépve ( CD "\Program Files (x86)\Hard Disk Sentinel" vagy 32 bites rendszer esetén CD "\Program Files\Hard Disk Sentinel" ) indítsd el a /ENABLETEST /REPORT /RAID kapcsolókkal:

HDSentinel.exe /ENABLETEST /REPORT /RAID

Ez a felismerés során előforduló lépéseket, problémákat naplózza a program mappájában található "testmode.txt" és RAID.TXT fájlokba valamint riportot is ment HDSentinel_4.10.7 PRO_report.txt fájlba - ha addig eljut.

Ezeket kellene elküldeni az info@hdsentinel.com címre , így kivizsgálható, hogy pontosan mikor, mi akasztja meg a program indulását, melyik felismerési folyamatot nem szereti az új Marvell driver.

Előre is köszönöm :R

Érdekes, hogy Win98, NT4, 2000, 2003, XP, Vista, Win7, Server 2008, 2011, WHS alatt sem volt hasonló drivertől, eszköztől függetlenül, de a Win8-as driver-ek azért tudnak újat mutatni :C

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2594) Fire/SOUL/CD válasza rii (#2591) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan IDE vagy AHCI drivert használsz(ez attól függ, hogy a SATA port üzemmódja, amire a meghajtó van kötve, hogyan van a BIOS-ban beállítva), amely nem továbbítja a TRIM parancsot.
A W7/W8 alap IDE és AHCI driver-t kell használni, vagy az alaplapodnak megfelelő AHCI driver-t.
Ha az adatlapodon szereplő deszkáról van szó(Asus P5Q Pro) és a meghajtó a 6db Intel SATA port egyikére van kötve és ezek a portok AHCI-re vannak állítva, akkor ezt telepítsd fel iata_enu.exe vagy cseréld le a W7 alap driverére. Ez utóbbiról bővebben a bejegyzésem vége felé olvashatsz.

"#177 Wear Leveling Count"
Ebből egyértelmű, hogy Samsung 470 vagy 830-as meghajtód van, azok kondíciója 99%.ról indul, ezért ez teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2595) hdsentinel válasza baboss (#2588) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ilyen állapot esetén nem nagyon érdemes tovább használni (főleg nem leállítani és újraindítani), a fontos adatokat menteni, amíg lehet.

Attól, hogy kiiktatod az üzemanyag-szint jelzőt az autódban, még ki fog fogyni a benzin ....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2596) hdsentinel válasza dudi (#2589) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Ez nagyon jó lenne :))
A linux-os bináris x86-ra (és x64-re) van fordítva, ARM-ra sajnos eddig nem sikerült. Elvileg lehetne, de nem volt lehetőség és idő megnézni, hogy valóban elkészíthető-e és tesztelni.

Az összes NAS gyártót megkerestük ezzel a lehetőséggel és együttműködési szándékkal, de mivel semmilyen válasz nem érkezett egyiktől sem, ezért úgy tűnik, a gyártókat nem érdeklik a vevőik és az esetleges extra védelem, amit így a termékeik adhatnának a vevőknek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2597) hdsentinel válasza maross (#2590) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem kell tippelni, a szöveges értékelés pontosan leírja, mi a helyzet, mi okozza a 98%-ot :))
De miért kellene aggódni? A 98% még bőven a kitűnő kategória.

Önmagukban ezek már nem okoznak problémát, mivel ezeket a merevlemez már nem használja (helyettük egy kijelölt tartalék területet ír és olvas). Gond akkor lenne, ha ezekből sok van és/vagy folyamatosan jönnek elő, azaz az állapot nem stabil.

Érdemes a programban a Lemez menü alatt található tesztek (rövid, részletes önteszt, felület teszt) használatával ellenőrizni. Ezek felszínre hozzák és lehetőségek szerint javítják az esetleges problémákat.

Ha a tesztek után hiba nem jelentkezik és a kondíció is marad ezen a szinten, akkor a merevlemez gond nélkül használható - de érdemes fokozott figyelemmel és folyamatos ellenőrzés mellett (és bármilyen változás esetén azonnali mentés javasolt).

Bővebb információk:
- a szöveges értékelés melletti "?"-re kattintva
- http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test
- http://www.hdsentinel.hu/faq.php#badsectors

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2598) hdsentinel válasza rii (#2591) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdemes letölteni és telepíteni a 4.10.7-es verziót: [link]

Ahogy InfiniteReality írta, valóban vannak olyan SSD-k (pl. Samsung 830) ami minimális írástól (azaz szinte azonnal) 99%-osnak mutatja magát, legalábbis a jelzett érték szerint, ami a memóriacellák általános állapotát mutatja.
A 4.10.7-es verzió viszont 100%-ot ír amíg nincs semmilyen gond és valóban tökéletes állapot, amíg tényleg el nem kezdenek a memóriacellák elhasználódni.

SSD-nél a kondíció szépen lassan csökkenni fog (ez független a programtól és annak verziójától), csak az új verzióban kicsit később indul meg a csökkenés, így az új SSD-re 100%-ot jelez, ahogy elvárható.

A driver ügyben (hogy a teljesítmény 80%-ról javuljon 100%-ra) a kollégák elmondtak mindent :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2599) maross válasza hdsentinel (#2597) üzenetére


maross
veterán

Koszi!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2600) dudi válasza hdsentinel (#2596) üzenetére


dudi
senior tag

és valahogy hálózati protokollon keresztül továbbítani a szolgáltatott smart értékeket nem lehet? Bár ez sem épp egy egyhetes programozást igénylő feladat...
Akkor gondolom maradok sentinel nélkül :F
nem jó ez így.
Ha ez számít, én igényt tartok a zyxel nsa320 támogatására :D

Sounds like your fix is worse than your problem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.