Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) iff válasza hdsentinel (#2150) üzenetére


iff
senior tag

Eddig csak azt írta, hogy kábelt cseréljek.

Most meg ezt:

"2 hiba fordult elő a lemezre írás során.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

Nincs szükség beavatkozásra."

Lehet, hogy kezdi megadni magát az SSD?

..........""..........

(#2152) King Unique


King Unique
titán

Hali!

Sentinel egy külső 2,5" Toshiba (MK1056GDM) belsős usb3-as vinyónál az indítási áramfelvételre 940 mA-t ír,amit kicsit soknak találok elsőre,ez a max,v névleges,v az "egészséges" érték :F
Csak,mert ugye usb2 450-500 mA-t tud,elmegy,felpörög simán azon is,igaz Y usb3 A-MicroB kábeles,de 2.0-ba nem mindig úgy használom,v javalott (erősen) :F ,a 3.0 port meg 900 mA-t tud,annál ált. nem kell Y :N ,de akkor 940-nél...
Illetve Smartban a 10-es Spin...-nél Küszöb: 30, Érték: 102, Legrosszabb:100 ,az rendben van? (elvileg pipa az van)

:R

[ Szerkesztve ]

(#2153) Kolondrum válasza hdsentinel (#2123) üzenetére

Jó nyert utána már én is számoltam. :B

Jól látom, hogy az Force GT esetében a SMART nézi a tömörített és tömörítetlen írt adatokat is, mert a kést számláló máshogyan jár, kis eltérés van közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#2154) Zsiguli válasza hdsentinel (#2150) üzenetére


Zsiguli
tag

Van 2 darab új Samsung SSD-m, az egyik 64GB, a másik 256GB, és mindkettőre 99-et ír ki,
és ezt többen is írták, hogy a 99% a HD Sentinel-ben 100-nak felel meg ha a Samsung 830-as SSD-t használunk.

Ez miért van?

Várható frissítés a Samsung 830-as SSD-khez?

Azt szeretném, hogy 100%-ot írjon ki a kondícióra.

(#2155) Tirexi válasza Zsiguli (#2154) üzenetére


Tirexi
addikt

Attól, hogy 99%-ot ír még nem lesz lassabb. Nem értem miért fontos az a 100%.

(#2156) hdsentinel válasza iff (#2151) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, ez szintén kábelhibára / kontakthibára is utalhat. Történt kábelcsere egyébként?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2157) hdsentinel válasza King Unique (#2152) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan erről van szó: az USB 2.0 csatlakozó maximum 500 mA áramot ad le, míg a külső merevlemezek ennél lényegesen többet vennének fel induláskor.
Ezért mindenképpen javasolt az Y USB kábel használata, amivel ez az induláskori nagyobb áramfelvétel biztosítható.

A program jelezné a szöveges értékelésben, hogyha felpörgési újrapróbálkozás történik, ami gondot okozhat.

A "Küszöb", "Legrosszabb", "Érték" mezők teljesen irrevelánsak egyébként, az Adat mező érdekes, mivel az mutatja meg, hogy ténylegesen történt-e felpörgési hiba (és ha igen, mennyi).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2158) hdsentinel válasza Kolondrum (#2153) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, így van :K
Nem csak a GT, a Sandforce vezérlős SSD-nél így van, azaz számolják a tömörített / tömörítetlen adatmennyiséget.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2159) hdsentinel válasza Zsiguli (#2154) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ennek igazából semmi köze a HDSentinel-hez, a kérdést a Samsung-nak kellene feltenni.

Ahogy látható, a szöveges értékelés hivatkozik arra az általános attribútumra, ami a memóriacellák általános állapotát hivatott kifejezni HA nincs más hiba.
Ez az attribútum valóban a beépítés és használat legelején, minimális írástól 99-re áll be.

Ennek okát kérdeztük a Samsung-tól, hogy tényleg ennyire kevés írás miért csökkenti azonnal az értéket de (természetesen) nem érkezett válasz.

Ezért valóban ritka (0 bájt írásnál esetleg), hogy a 830 SSD 100-at mutasson, majd ahogy egyre több írást szenved az SSD, ez folyamatosan csökken majd normál használat alatt során.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2160) King Unique válasza hdsentinel (#2157) üzenetére


King Unique
titán

Értem... :) ,adamező hiba szerencsére zéró,bár kicsit fura,h 1 kábellel 2.0-ba,ami 500mA elmegy,az egészséges 940 helyett... :F ,de legalább usb3,már szinte majdnem tökéletes.
Még,annyi,h 191-es G Sensor-nál 1 hibaérték van,egyszer egy kicsit esett kb. 20-30 cm,de elvileg ütésálló modell (Iomega 2,1 m), viszont,ami aggasztóbb elsőre pl. Load-Unload Cycle - Parkolások száma 5321 ,ill. 220 Disk Shift - lmez elmozdulás...16411... :Y ,igaz egyiknél sincs felkiáltójel,de ez így normális,átlagos érték,ami egy 2,5" külső vinyó alap hordozás miatt van így,v nem jó :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#2161) Kolondrum válasza hdsentinel (#2158) üzenetére

Akkor ez egy Farrari SSD! :D

(#2162) hdsentinel válasza King Unique (#2160) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elméletileg 500 mA a max, amit lead és elméletileg 940 amit felvesz.
Gyakorlatban ez nem feltétlen van így, de nem életbiztosítás, extrém esetben nem csak a HDD, de az alaplap is károsodhat.

Nem érdemes bizonyos értékeket kiragadni főleg a pontos típus és a teljes állapot ismerete nélkül (mivel ezt nem írtad), mivel félrevezető lehet bizonyos számok ilyen módon történő ellenőrzése.

Amíg a szöveges értékelés és a kondíció érték nem jelez hibát, addig nincs gond, de kétség esetén bármikor alapos tesztelésnek vethető alá a drive, hogy ez (mármint a hibátlan állapot) ellenőrizhető legyen:

[link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2163) hdsentinel válasza hdsentinel (#2162) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megjelent a Hard Disk Sentinel 4.10-es verziója!

Letöltés: http://www.hdsentinel.hu

Újdonságok: http://www.hdsentinel.hu/rev.php

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2164) Tirexi válasza hdsentinel (#2163) üzenetére


Tirexi
addikt

THX. :R

(#2165) PhoenixK válasza hdsentinel (#2163) üzenetére


PhoenixK
őstag

THX!
Megy is két minta-riport vele... :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2166) King Unique válasza hdsentinel (#2162) üzenetére


King Unique
titán

OK! :R
Amúgy 2,5" Iomega Ego usb3.0 ,állapot: link1 , link2 , link3 , link4 , link5 , link6 - mivel komoly hiba értesítés nincs,gondolom rendben van,igaz (v tesztelésre gondltál) :F

[ Szerkesztve ]

(#2167) jboris


jboris
tag

Üdv. Lenne egy probléma amit nem értek a HDD-mel , Valamiért a kondíció 93 % :S
Ezt írja ki ---> " 682 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra. "
Valakinek valami ötlete ? :S
Típusa ->MAXTOR STM380215AS

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#2168) liksoft válasza jboris (#2167) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentés, HDD csere nagy valószínűséggel nem kell, viszont az adatkábel ellenőrizendő, esetleg cserélendő.

Mivel a program sablon szövegeket tartalmaz (hiszen minden kombinációra szinte lehetetlen felkészíteni), annak értelmezése a Te feladatod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2169) jboris válasza liksoft (#2168) üzenetére


jboris
tag

a merevlemez naplót honan tudom kiolvasni ?

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#2170) liksoft válasza jboris (#2169) üzenetére


liksoft
nagyúr

A füleken: SMART , Információk , Napló

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2171) jboris válasza liksoft (#2170) üzenetére


jboris
tag

Eddig semmi hiba :S direkt indítottam játékot stb , és semmi :S

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#2172) King Unique válasza King Unique (#2166) üzenetére


King Unique
titán

#2166 erre :F

Illetve új Sentinel hibásan jelzi ki WD 2,5" Passport belső vinyóját, 2 tányér 4 fej,ami az új WD10JPVT belső lenne,de ezekben még a régi 3 tányéros 12,5 mm-es WD10TPVT van (korábbi Sentinel jól írta ki)...érdekes 5200 rpm megmaradt Infonál,holott az újak már 5400 rpm-esek
Érdekesség,h annál indítóáram pont 500mA,tehét elvileg elég neki 1 usb2 port :) .

[ Szerkesztve ]

(#2173) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, szia 'Sentinel!

Nemsokára SSD-re költözöm, és újra szeretném rakni az operációs rendszert. Ekkor nyilván a HDSentinelt is újra kell telepítenem (32-64bit váltás is lesz egyben). Az újratelepítéssel viszont az eddigi statisztikák elvesznek a már meglévő merevlemezről.

Van esetleg arra megoldás hogy ezeket a statisztikákat (pl. hőmérséklet) egyik telepítésről átvigyem a másikra?

(#2174) Kolondrum válasza DeFranco (#2173) üzenetére

Beállítások >> fejlett opciók :R

(#2175) hdsentinel válasza King Unique (#2166) üzenetére


hdsentinel
őstag

Tesztelésre gondoltam: [link]
mivel ezek hozzák felszínre (és javítják) ha bármi gond adódna.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2176) hdsentinel válasza jboris (#2171) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha az állapot stabil és a kondíció nem változik, akkor egyelőre nincs gond, de érdemes lenne alapos tesztelést végezni, hogy kiderüljön, tényleg nincs-e egyéb probléma: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2177) hdsentinel válasza King Unique (#2172) üzenetére


hdsentinel
őstag

Elvileg ez javításra került, de a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használhatnád, hogy meg tudjam nézni. Köszi :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2178) hdsentinel válasza DeFranco (#2173) üzenetére


hdsentinel
őstag

Beállítások -> Frissítés oldalon -> Konfiguráció elmentése
majd az új gépen újratelepítés után ugyanitt visszatöltés.
Ez mindent (statisztikák, beállítások, regisztrációs adatok) elment, így a legkönnyebb átvinni másik rendszer alá mindent.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2179) DeFranco válasza hdsentinel (#2178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm szépen, hasznos funkció :K

(#2180) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Sziasztok!

Barátnőm laptopjában az alábbi winchester muzsikál, elég betegesen. Tavasz óta folyamatosan csökken a kondíciója, mindig bekapcsoláskor (5-10 percet vesz igénybe a windows felállása, után működik, ahogy kell). Mit tudok tenni vele?

(#2181) hdsentinel válasza DaveHutt (#2180) üzenetére


hdsentinel
őstag

Stabilizálni az állapotot: felszínre hozni az összes problémát és javítani azokat. A jelenlegi instabil helyzetben bármikor adatvesztés léphet fel, könnyen lehet, hogy megsérül a fájlrendszer ill. a tárolt adatok.

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2182) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy a hdsentinelhez hasonló program létezik osx-re? 2 éve keresek de semmi értelmeset nem találtam eddig.

(#2183) #95590400


#95590400
törölt tag

1 tb-os Samsung SpinPoint M8 HN-M101MBB + MOBIL RACK SHARKOON QuickPort Combo 2,5"-3,5" IDE/SATA HDD, 5,25" IDE USB/eSATA
esatán egy idő után felpörgési hibára hivatkozva nullára dobja a kondíciót, megjelenik a piros x, és világvégét jósol a program.
több géppel is.
de másolni teljes sebességgel lehet rá.
közvetlenül usb-n rádugva delock külső házzal se előtte, se utána semmi probléma nem nincs vele, ahogy eddig sem. 100%-os. a SHARKOONnal nem próbáltam, de nagyon nem is akarom.
Spin Up Time-ot néztem, ami gondolom hozzá köthető, de az is változatlan. ugyanazokat a smart értékeket látom esatában és usb-n.
3.5"-os vinyókkal nem csinálja.
nem fogom használni a dokkolóban, csak delock házban innentől, ahogy eddig, csak gondoltam ha már van itt egy ilyen szép topik, megosztom.

(#2184) InfiniteReality válasza #95590400 (#2183) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem kattogott már winyóm mobilracktől (még régen kb 98 környékén 4 Gbyte-os Quantum), abból kivéve nem kattogott többet. Azóta "fázom" a mobilrackektől és kerülöm mint a tüzet:)

Illetve szervizben dolgozva is több ízben tapasztaltam olyat, hogy az ügyfelek által visszahozott számítógépben szinten minden esetben az a winyó volt hibás, amelyik mobilrackben volt.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2185) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Van nekem egy WD WD15EARS 1,5TB vinyóm, ami a következőt produkálta:
Volt egy szabálytalan leállása a gépnek, újraindulás után nem volt hajlandó betöltődni a Win7, a boot folyamat, a végtelenségig elhúzódott Ezután átraktam egy másik gépbe ahol a HDS 99%-os kondíciót és 1 gyenge szektort, jelzett.
A rövid önteszt sem futott le, "Sikertelen olvasó egység hibája miatt" üzenettel leállt.
A felület újrainicializálással sikerült helyrehozni, újra 100% és az önteszt is lefut már rendesen.

A kérdésem az lenne hogy ezután még romolhat tovább a vinyó állapota?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2186) hdsentinel válasza #95590400 (#2183) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jó tudni....
Bár nem meglepő, tapasztalatok szerint 1 TB és nagyobb drive-okkal nem minden USB / eSATA külső ház (adapter) működik megfelelően.

Ha nem gond, Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek azért jöhetne, szívesen megvizsgálnám a helyzetet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2187) hdsentinel válasza InfiniteReality (#2184) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezt abszolút meg tudom erősíteni, itt halomban állnak a mobil rack-ek, amikben a PATA drive-ok mindenféle furcsaságot művelnek, kivéve pedig mennek minden gond nélkül :R :R

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2188) hdsentinel válasza Piloss (#2185) üzenetére


hdsentinel
őstag

Teljesen tipikus helyzet: a szabálytalan leállítás (áramszünet) okozta a problémákat.

Szerencsére mivel ezt a programmal javítottad és a felület teszt nem jelzett hibát (sőt, szinte biztos, hogy most már a rövid / részletes önteszt is lefutna hiba nélkül, ami csak addig jelzett hibát, amíg valóban volt), így az állapot most valóban tökéletes, nincs ok aggodalomra, ahogy a Hard Disk Sentinel jelzi.

Természetesen romolhat, pl. újabb áramszünet esetén.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2189) Piloss válasza hdsentinel (#2188) üzenetére


Piloss
senior tag

Igen az gondoltam hogy áramszünet esetén romolhat

De akkor ha vigyázok rá, és normálisan használom akkor nem lesz vele semmi

Köszi a megnyugtatást :R

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2190) InfiniteReality válasza Piloss (#2189) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Kicsit drága beruházás, de ha számít a géped állapota akkor szünetmentes tápegység! Pl az ilyenek ellen nagyon hasznos. Otthoni asztali gépnél (tehát nem szervernél) elég olyat venni, ami addig elviszi a gépet, míg rendesen elmented a munkád és szabályosan leállítod.

A gép (+ a monitor) teljesítményének függvényében, egy olyan szünetmentesbe beruházni, ami csak mondjuk 5 percig bírja talán nem is olyan nagy pénz. Még akkorsem, ha történetesen teljes szinuszos az UPS. A teljes szinuszos sokkal jobb mint az, ami csak négyszögjelet produkált, továbbá talán monitor nem is köthető, csak szinuszosra. Emellett bizonyos PFC-s tápok sem szeretik a négyszög jelalakot produkáló UPS-eket.

Egy ilyenbe beruházni talán olcsóbb megoldás, mint áramszünet esetén kidobni a gépet mert tönkremegy (mikor visszajön az áram akkor szokott jellemzően ez megtörténni).

Kicsit elkanyarodtam, de az adatvesztések elkerülésében is segit:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2191) Piloss válasza InfiniteReality (#2190) üzenetére


Piloss
senior tag

Igen, gondolkodtam már egy ilyenen, de jelenleg sajnos nincs rá anyagi forrásom, másra kell a lóvé :) :O

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2192) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Mostanában 2-3 topiktás is ilyen jelenséggel szembesül, vadonatúj Agility 3-ak esetén (eddig csak Agility 3-aknál jött elő)

Nem tudom, hogy miért 70% a kondíció(miért ennyinek jelzi a HDS) hisz a gyanús szektorok hibátlannak minősültek(nem bad sectorok, amik "ki lettek vonva a forgalomból).
Ugyanebben a cipőben járó(szintén Agility 3) másik topiktárstól kértem a SMART adatokat, ott semmilyen olyan érték nem szerepel, ami miatt indokolt lenne az ilyen mértékű csökkentett kondíció megjelenítése(konkrétan a SMART alapján 100%-os az SSD, egyetlen bad sector-t sem tartalmaznak)

Szóval a HDS-ben változott meg valami vagy milyen "tipped" van a jelenségre?

Előre is kösz a választ.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2193) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#2192) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jó lenne riportokat látni a kérdéses (tökéletes / kevésbé tökéletes) állapotokról.

Úgy tűnik valamely Agility 3 firmware-hez köthető a jelenség. Az eddig tesztelt példányoknál nem volt ilyen, ezért érdemes lenne konkrétan ezeket a példányokat kivizsgálni akár több riporttal is (pl. az állapot változásánál), hogy kiderüljön, ez az érték a megfelelő firmware-nél esetleg máshogy működik-e mint kellene és nem feltétlen utal hibára. Ez esetben természetesen a program is ennek megfelelően módosulhat.

Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció természetesen.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2194) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#2193) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megkértem 2 érintett topiktársat, hogy küldjék el a riport-ot.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2195) ZozzHUN válasza hdsentinel (#2193) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Elküldtem a riportot a fejlesztőknek, ugyanezen a néven és emailcímről. Reméljük kiderül, hogy vihetem-e vissza vagy sem :)

(#2196) IG55


IG55
senior tag

A status window-val kezdtem el szórakozni egy kicsit.
Tervezitek-e, hogy a desktopon is elérhetővé váljon a disc activity megjelenítése, úgy mint a gadgetnél?

(#2197) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van beteg 80GB-os Seagate HDD. Már vagy 5x futtattam le az újrainicializálást rajta, de sehogy sem képes a smartjába vésni, hogy ezeket tegye a tartalék területre, mikor méltóztatik végre a HDD már használaton kívülre helyezni ezeket a szektorokat :F

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2198) liksoft válasza Dr. Romano (#2197) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos van olyan servo sérülés amikor soha. Ugyanis nem a szektorral, hanem annak gyári fejlécével van gond, és az is kell a redirekcióhoz, hogy ezt tudja olvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2199) Dr. Romano válasza liksoft (#2198) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Értem. Valóban igazad lehet mivel most nézem hogy majd minden futásnál máshol találja meg a "rossz szektorokat".
Érdekes mód csak a lemez végén fut bele ezekbe (ezért is szoktam a végéről kezdeni a tesztet), de már akkor is eléggé kattog a művelet közben. A részletes önteszt sem tud lefutni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2200) liksoft válasza Dr. Romano (#2199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor az tápellátási probléma lesz szerintem. Tedd másik gépbe, ott is teszteld le.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.