Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) tomp válasza hdsentinel (#2449) üzenetére


tomp
félisten

Találtam frissítést. Felraktam de azzal meg nem látta a Sharkoon dokkolót a rendszer.

Akkor marad a felület teszt. :)

(#2452) Travelmaster


Travelmaster
csendes tag

Sziasztok nekem lenne egy olyan problémám hogy van egy Seagate külső vinyóm és a sentinel látja hogy ott van de minden hova csak kérdőjele tesz az miért van :F nem mutatja mi hány %-os meg semmi

(#2453) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A vinyóm elkezdett folyamatosan crc hibákat dobálni torrentezés közben, ezért lefutattam a HDD Seintinelt. Illetve csak le akartam futtatni, mert azt a választ kaptam, hogy a teljes teszt az olvasófej hibája miatt nem végezhető el és csak 5 nap üzemidőt jósol neki a program. Ez mit jelent? Számítsak rá, hogy tönkremegy teljesen? Egyébként nem zörög nem melegszik, semmi ilyesmi.

Köszönöm!

(#2454) InfiniteReality válasza Jassz (#2453) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A program értelmesen leírja, hogy mi a szitu. Javasolt a HDD cseréje és az összes adat mentése. Ha ez megvan, akkor másodlagos winchesterként érdemes egy teljes tesztet indítani rajta (azt ami a teljes felületet újraírja). Ha ez megoldja akkor másodlagos diszk-ként lehet tovább használni, de fontosabb adatot ne bízz már rá. Ha a teljes teszt után is rossz, érdemesebb kukázni...
A HDSentinel nem téved. Olyan már volt, hogy egy hibát nem tudott előre jelezni, mert a HDD mindenféle előjel nélkül adta be a kulcsot, de olyan még nem volt, hogy azt mondta volna egy winyóra hogy az full rossz, de mégse... Legalábbis a saját tapasztalataim szerint.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2455) Jassz válasza InfiniteReality (#2454) üzenetére


Jassz
tag

Köszi a választ! Sajnos lett 1300 bad sectorom is. Már az adatmentés sem ment könnyen. Hétfőn veszek újat.

(#2456) ledgeri válasza hdsentinel (#2411) üzenetére


ledgeri
nagyúr

okozhatta ezt az esetleges nem fix-csavaros rögzítés (csak műanyag pöcök ami ár a házhoz, az tartotta...)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2457) hdsentinel válasza Travelmaster (#2452) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Érdemes megnézni ezt:

Miért nem látható a merevlemez hőmérséklete, állapota?

Jó lenne tudni, hogyan csatlakozik (USB, eSATA, firewire).

Ha USB-n csatlakozik, akkor valószínű az USB átalakító régebbi és nem teszi lehetővé az állapot kinyerését.
Ha eSATA-n, és gyári kombó eSATA / USB (Seagate FreeAgent), annak állapota viszont a gyártó döntése szerint csak USB-n olvasható ki.

Esetleg használd a Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót, akkor ellenőrizhető, lehet, csak egy driver-t kell frissíteni a Driver Zóna oldalról.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2458) Travelmaster válasza hdsentinel (#2457) üzenetére


Travelmaster
csendes tag

Értem nekem 2010 előtti és azért nem támogatja és usb-vel van csatlakoztatva.

(#2459) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Ide is beírom, hátha előbb kapok segítséget. Windows 8 alatt bizonyos időközönként lehall a külső HDD (USB 2.0). Energiagazdálkodásban kikapcsolva a merevlemezek leállítása, HDS-ben úgyszintén, de még is ezt csinálja. Sajnos így használhatatlan a megvásárolt új rendszer. :(

Itt részletesen leírtam, hogy mit produkál. Link

A HDD egy WD Black (2,5"), valószínű ennél a szériánál is gond van a gyakori fejparkolgatással.

Köszönöm a segítséget.

(#2460) HZoli87 válasza HZoli87 (#2459) üzenetére


HZoli87
veterán

Folytatás, jelenleg itt tartok. Már meg sem nyitja a külső meghajtót. Link

(#2461) HZoli87 válasza HZoli87 (#2459) üzenetére


HZoli87
veterán

Tárgytalan, Samsung SSD Magician okozza, miután elindítom kézzel. Várom belőle a Windows 8 kompatibilis verziót.

(#2462) hdsentinel válasza Travelmaster (#2458) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem (csak) a kora számít.

Az Információk oldalon elvileg látjató a VID/PID kódja, ezt össze tudod vetni az USB Merevlemezek oldalon található listával. Így ellenőrizheted, hogy ki a gyártó és elvileg működhet-e vagy sem.

Legrosszabb esetben marad a Lemez -> Felület teszt menüpont, ami így is tudja ellenőrizni, javítani az esetleges hibákat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2463) hdsentinel válasza HZoli87 (#2461) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azért egy tipp:

HDSentinel-ben Beállítások -> Lemez kezelés oldal -> Lemezek leállásának akadályozása pont alá adj meg egy
*
-ot, így nem engedi leállni, parkolni.

Minek a "varázsprogram"?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2464) HZoli87 válasza hdsentinel (#2463) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Köszi, ezt megcsináltam. Ez nem oldja meg a hibát, a Samsung program elindítása után jön a fagyás és elérhetetlen lesz a külső meghajtó. Egyébként két dolog miatt van telepítve, az OS-Optimization és a Over Provisioning miatt. Link

Elvileg cikkeztek a Samsung honlapján, hogy októberre jón a program új verziója, W8 támogatással. Addig már kibírom, amit akartam beállítottam a programban, többször nem kell elindítanom.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

(#2465) tomp válasza hdsentinel (#2463) üzenetére


tomp
félisten

Ez egy jó funkció! :)
A Sharkoon dokkolóm 5perc tétlenség után folyamatosan lekapcsolja magát. "*" jellel viszont folyamatosan megy.
Viszont volt már olyan, hogy a program lemezfigyelése lefagyott. Azaz mutatta a lemezeket de lekapcsolt a dokkolóm. A frissítés gombra nyomva indult újra a lemez.

(#2466) unravel


unravel
őstag

hdsentinel!

Ez nagy baj?



Ez a winchester meghalni készül?

¯\_(ツ)_/¯

(#2467) Travelmaster válasza unravel (#2466) üzenetére


Travelmaster
csendes tag

Szerintem szép lassan igen lehet elkezdeni lementeni az adatokat róla.

(#2468) liksoft válasza unravel (#2466) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szépen körbevágtad, így nem lehet látni milyen drive. Valamint a gyenge szektorok hibás tápellátásból is adódhatnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2469) unravel válasza Travelmaster (#2467) üzenetére


unravel
őstag

Hány százalékos kondíció kell ahhoz, hogy szó nélkül cseréljék? 0? Még garis.

liksoft: bocs, tényleg. :) SAMSUNG HD502HJ. A gépben lévő táp valóban nem erős (Mercury 350W). A másik vinyóm 6 éve 100% kondíciójú. Van olyan, hogy az egyik merevlemeznek gyenge a táp, a másiknak nem? (nem kötözködés, csak érdeklődés)

¯\_(ツ)_/¯

(#2470) Travelmaster válasza unravel (#2469) üzenetére


Travelmaster
csendes tag

Szerintem minden vinyónak ugyan annyi az áramfelvétele nem pedig teljesítménytől függ hogy 300-as vagy 500-as táp kell neki mert akkor a 2t-osoknak mennyi kell 2000w-os táp?

(#2471) liksoft válasza unravel (#2469) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézz át a tápos témába. Egyébként hány éves a tápegység?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2472) liksoft válasza Travelmaster (#2470) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerinted ugyanannyi energia kell egy egytányéros 5400-as és egy 7200-as 4 lemezes változathoz is? Ugyanannyit eszik egy 4 éves és egy új típus? Szerintem érdemes eltöprengened egy kicsit rajta.

De elárulom. 50-120% eltérés is lehet.

Ezen kívül nem azt írtam, hogy kevés, hanem nem tökéletes. Egy tápegységnek stabil, nem ingadozó és a tűréshatáron belüli feszültséget kell biztosítania. Ezen felül fontos, hogy az előbb meghatározott tápellátás zajmentes legyen. Minél öregebb (és gagyibb) egy táp, a zaj annál nagyobb a tápvonalon, hiszen a szűrést nem tudja korrekt módon ellátni. Ez a zaj az ami elsősorban megöli a drive-ot.

Szerk: A 10000-es és 15000-es fordulatú drive felvételét azért nem írom, mert az más kategória. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2473) InfiniteReality válasza liksoft (#2472) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És azoknak a hangja is más :)

Ha már áramnál tartunk: az áram alatt lévő vezeték és az áramnélküli is ugyanúgy néz ki, csak más a fogása :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#2474) unravel válasza liksoft (#2471) üzenetére


unravel
őstag

4-5 éves. Akkor elképzelhetőnek tartod, hogy egy új, minőségi táppal eltűnnek a gyenge szektorok?
Fejlemény:

Szerk: Feltételezem, az is számít mennyi minden más van még a tápra kötve?! Sok minden:)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2475) liksoft válasza unravel (#2474) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem biztos. De ha a táp is 4-5 éves, akkor az szerintem mindenképp cserére szorulhat. Utána lehet tesztelni a hdd-t. Vagy más gépben, ahol korrekt új táp van, és eldőlhet, a táp vagy a hdd az először cserélendő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2476) hdsentinel válasza unravel (#2474) üzenetére


hdsentinel
őstag

Mindenképpen érdemes lenne teljesen más konfigurációban, más táppal, kábelekkel ellenőrizni és tesztelni, hogy kizárható legyen az esetleges környezet által okozott probléma.

Ezek a gyenge szektorok önmagukban sok esetben nem utalnak merevlemez-problémára, nagyon sokszor működés (általában írás) közbeni tápellátás vagy adatkommunikációs hiba okozza, ilyenkor a merevlemez nem képes a szektort megfelelően felírni. Nem ritkán szabálytalan leállítás (pl. reset, áramszünet, stb.) okoz ilyesmit.

Ahhoz, hogy egészen biztosat tudjunk mondani és az állapotot stabilzálni, esetleg javítani, teljes felületi ÍRÁStesztre lenne szükség, ami (ha tényleg nincs más gond) valóban megjavítja a gyenge szektorokat, persze csak teljes mentés után.

Az adatok veszélyeztetése nélkül olvasás-teszttel megvizsgálható az esetleges gyenge szektorok helyzete, pozíciója, ehhez érdemes a programban a Lemez menü Felület teszt alatti olvasás-tesztet indítani, valószínű a kapott eredmény (a "zöld" mező) számos sárga/piros blokkot fog mutatni.

A fenti teszt csak vizsgálat, de javításra nem alkalmas, így a javításhoz a merevlemezt egy másik számítógéphez kellene csatlakoztatni majd a programban a Lemez menü Felület Teszt pont alatti "Lemez felületének újrainicializálása" tesztet futtatni rajta. Ez minden bizonnyal felderíti az esetleges lappangó problémákat és javítja azokat, melynek során a kondíció változhat (akár pozitív, akár negatív irányban) a javításnak megfelelően. A fontos, hogy ezután az állapot és a teljes felület stabilizálódjon, az ismételt olvasásteszt már ne mutasson sárga/vörös blokkokat.

Csere igen, elvileg 0% kondíciónál kérhető, mikor a hibák száma és súlyossága eléri a gyártó által szabott küszöbszintet. Addig "csak" az adatokat veszélyezteti.

Bővebben:

Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2477) unravel válasza hdsentinel (#2476) üzenetére


unravel
őstag

Mindenkinek ! : :R

¯\_(ツ)_/¯

(#2478) flash-


flash-
veterán

sziasztok

ez a problémám:

A lemez felületén található 4 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 320 alkalommal.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra.
teljesítmény:100%
Kondicio 98%

mikortól lehet vinni cserélni a hdd-t?
ha már 5 öt fog kiírni akkor vihetem garanciába cseréltetni?

és nem tud lefutni sem a rövid ön teszt sem a felület teszt.(sikertelen ovlasó egység hibája miatt)
Emiatt viszont lehet vinni kicseréltetni a hdd-t?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2479) liksoft válasza flash- (#2478) üzenetére


liksoft
nagyúr

0%, vagy ha a gyártói teszt hibát dob.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2480) flash- válasza liksoft (#2479) üzenetére


flash-
veterán

kár:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2481) flash-


flash-
veterán

és egy pc üzletben hány % teljesitmény alatt kell kicseréltetni a hdd-t?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2482) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumozók!

Ma nálam is beütött a nagyhalál... A Laposom (persze céges tele fontos adattal...) ma reggel nagy csattogva elindult (gondoltam is magamban hangosabb mint szokott csak nem haldoklik... :)) és olyan 30 perc szorgos meló után lefagyott de mint állat... :(
Újraindulás már nem fért bele, mert egy system file vagy hiányzik vagy sérült. Na gondoltam ennek fele sem tréfa, betoltam a Hiren's CD-t de lemaradtam a boot sequence-ről és legnagyobb csodálkozásomra bejött a HDD-s XP. "Gyorsan" leszedtem ami még nem volt backup-olva de olyan lassan ír és olvas a vas hogy beleőrültem. Azóta nem megy a boot sem persze.
Gyorsan a Hiren's Mini XP mellé toltam egy HDD Sentinel-t is csak tesztelésre de elkeserítő az eredmény... 97%-ról lement a health 52%-ra röpke 2 óra alatt. Gyenge szektorok száma 176, a WD gyári teszt software-t futtani sem tudtam belehalt a read tesztbe... :((
Szóval az IT javasolta az új HDD vételét de kicsit meglepett amikor lecsesztek mert kérdezték hány vírusgyilok software van a gépemen? Mondtam hogy 2: a céges F-Prot (amit sem nem szeretek sem pedig nem igen bízok meg benne...) illetve mellé raktam egy Microsoft-os ingyenest (ugye céges gépre nem költünk... :))
Na erre azt mondták hogy nagy hiba volt mert az okozhat fizikai sérülést a lemezen... Na ilyet még nem hallottam ezért gondoltam rákérdezek: lehet ilyen? Olyat hallottam és tudom hogy a teljesítményt visszafoghatja a több virusprogi meg ha nem szeretik egymást akkor bekavarhatnak egymásnak de olyat soha nem hallottam hogy ez gallyravághat egy vinyót?
Esetleg valaki kisegítene hoyg ilyen tényleg létezik-e?
Amúgy (korábban tesztelni már teszteltem de akkor nem kellett a végén) most veszek ebből a jóféle HDD Sentinel progiból mert nem aranyárban adják és ami szolgálatot nyújthat ha odakerül (behal a vas...) a sor akkor felbecsülhetetlen.
Köszönet a fejlesztőknek!!! :R
Üdv:
Vodika
P.S.: az elmúlt pár hétben már elég lassú volt a vass akkor futtattam vagy 10 féle keresőt (Malwarebytes, Spybot, Kaspersky, NOD32, Avira bootable... stb.) de semmit nem találtak. Ami nem ment bootable-ban azt telepítettem de egyik sem volt fent többet mint 2-3 nap. A legtöbbje keresés után gyalulva lett... Sajnos nem vagyok egy nagy IT szaki lehet itt csesztem el... :((( Köszi a válaszokat! :R
Ja amúgy TrueCrypt van a gépen nem tudom esetleg az nem fektetheti meg a vinyót, bár nagyon meglepne. Leejtve nem volt a gép és mozgatva sem írás közben...Azt sem hiszem hogy a táp döglene de ennek utánanézek majd egy másik lapopsba berakom a vinyót

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#2483) unravel


unravel
őstag

Üdv újra!

Szeretném folytatni SAMSUNG HD502HJ winchesterem történetét és kérdezni néhány dolgot.
Az 53%-os kondíció leugrott 0-ra.

Utána megcsináltam azt amit hdsetinel fórumtárs javasolt. Átköltöztettem egy másik gépbe a vinyót, backupot készítettem (meglepett, hogy minden fontos adatot el tudtam menteni) és nekiláttam az újrainicializálásnak.

Azt gondoltam az olvasás teszt tele lesz piros kockákkal. De nem :Y :

És a gyenge szektorok is eltűntek :F :

Nem értettem, hogy 0%os kondícióval hogyan tud tökéletesen olvasni minden szektort.
Utólag lett meg a válasz. Visszaraktam a merevlemezt az eredeti helyére és rendszertelepítés után nem sokkal meghalt a táp.

Kérdéseim:
- Utána a hdsentinel "(Sikertelen és tárolási/mozgatási sérülés valószínű)" hibát dobott az öntesztre. Tud egy félholt tápegység így "tönkretenni" egy winchestert?
- Legközelebb már egy vadiúj , minőségi táppal indítanám el. Láttok esélyt arra, hogy jól működjön ez a vinyó, hiszen jól lefutott az inicializálás ?!
- Mivel 0%-os a kondíció a BIOS is ( ezután már csak így fog indulni? :) )és a Windows is jelzett, hogy azonnal cseréljem. Elhigyjem neki vagy a táp okozta malőr miatt fals érték van a SMARTban?

Minden választ előre köszönök. :R

¯\_(ツ)_/¯

(#2484) hdsentinel válasza flash- (#2478) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy a program is írja, nincs ok cserére, nem erőltetném.
A merevlemez bár nem teljesen tökéletes, semmi komoly baja nincs.
A Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása pont alatti teszt gond nélkül teljesen meg fogja javítani a kérdéses gyenge szektorokat, az állapot hibátlan lesz és a kondíció is vissza fog menni 100%-ra, hacsak nincs más baj.

Pont előtted írtam, hogy a gyenge szektorok általában nem merevlemez-hibára utalnak, nem ritkán szabálytalan leállítás / reset / áramkimaradás áll a háttérben, simán javíthatóak.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2485) hdsentinel válasza flash- (#2481) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sehány.

A Teljesítmény % azt mutatja meg, hogy az aktuális konfigurációban a merevlemez mehetne-e gyorsabban vagy sem. Ezen pl. kábelcserével, másik vezérlővel lehet javítani, de nem a merevlemez hibája, főleg nem garanciális kérdés.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2486) hdsentinel válasza vodika (#2482) üzenetére


hdsentinel
őstag

Két (vagy több) vírusirtó valóban összeakadhat: lehet, hogy egyik a másikat visszafogja és teljesítményvesztésen túl a vírusok felismerése sem biztos, hogy sikerül bármelyiknek. De fizikai hibát, sérülést egészen biztosan nem okoz akárhány telepített vírusirtó fusson is.

A gondot az (is) okozhatta, hogy a fej egy viszonylag ritkábban használt területre futott rá, ami nem egészen tökéletes, így folyamatosan kerültek új hibák, gyenge szektorok felszínre, mint ahogy pl. itt bemutatásra kerül (angolul): Hard disk case: bad sectors

Ezért is érdemes új merevlemez beállítása előtt is teljes tesztelést végezni, hogy ez esetleg megtörténjen még mielőtt fontos adatok kerülnek rá:
[link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2487) hdsentinel válasza unravel (#2483) üzenetére


hdsentinel
őstag

Minden bizonnyal a táp gyengesége miatt a merevlemez olyan mértékben sérült, ami nem feltétlen a felülethez köthető. Nem kizárt az, hogy a tápfesz. ingadozása miatt a fej adott időpontban nem tudott megfelelően dolgozni (erre utal a 0%-os kondíciót kiváltó hibajelzés) valamint pozícióra állni sem tudott megfelelően (erre utal az önteszt által adott hiba).

Ha _véletlen_ jól működik a táp, akkor a merevlemez akár működhet is és szerencsés esetben mivel nincs komoly felületi sérülés, a teszt nemcsak gond nélkül lefut, de ahogy látható, a gyenge szektorok is teljesen javításra kerülnek - amiket minden bizonnyal szintén a táp okozott (ld. korábbi válaszok gyenge szektorok témában, ezek szinte mindig a merevlemeztől független külső körülmények miatt keletkeznek és a Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása általában tökéletesen javítja őket).

Hogy az állapot javulni fog-e vagy maradandó a károsodás, az jó kérdés.
Érdemes biztosan jó táppal tesztelni akár többször is lefuttatni a javasolt teszteket ( Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? ) és kiderül. Azért létfontosságú adatokat ne tárolj rajta.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2488) Bobesz9


Bobesz9
csendes tag

Tisztelt HD Sentinel!

Adott egy KINGSTON SV200S3128G. S.M.A.R.T. adatok szerint a hőmérséklet küszöbértéke 30°C ami elég furcsa egy -45 és +85°C között működő egységtől. Program verzió 4.10 trial.Érdeklődni szeretnék hogy mi ennek az oka.
Választ előre is köszönöm!

Bob

(#2489) hdsentinel válasza Bobesz9 (#2488) üzenetére


hdsentinel
őstag

A 30-as küszöbszint nem 30 fokot jelent természetesen.
Figyelmesen vizsgálva a 194-es Disk Temperature attribútum változását, látható, hogy ahogy a program által is mutatott valós hőmérsékleti érték emelkedik, úgy az "Érték" mező csökken (a kettő összege mindig 100).
Akkor van gond bármely attribútumnál, ha az "Érték" a "Küszöb" alá csökken, azaz amikor ez 29 lesz -> amikor a valós hőmérséklet 71 fokot elér.

Ezeket a küszöböket a gyártó határozza meg, a pontos értékek kiválasztásának okáról őket kellene megkérdezni ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2490) Bobesz9 válasza hdsentinel (#2489) üzenetére


Bobesz9
csendes tag

Ssdnél egészen más a helyzet. A 30as küszöbérték itt fokban van megadva ezt demonstrálva mellékelek két képet.
[link]
Itt még nem melegedett fel az sssd ezért még hibát jelez,
[link]
de itt már igen, a hibaüzenet is megszűnt
A merevlemezeknél egészen más értékek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2491) Smells


Smells
tag

Tisztelt hdsentinel!

Lenne egy egyszerű kérdésem.

Felület teszt segítségével kiderült, hogy a merevlemezem egy kis területén probléma van.
Többszöri teszt után is mindig kizárólag ugyanazt a kis területet mutatta hibásnak a szoftver.

Felület teszt esetén van lehetőség kiválasztani, hogy melyik blockra korlátozódjon a vizsgálat.

Ha READ típusú vizsgálatot végzek és kiválasztom az érintett blockot, nincs gond, viszont ha WRITE típusú tesztet szeretnék indítani és szintén csak az érintett 1 blockot választom ki, akkor a program arra figyelmeztet, hogy minden adat el fog veszni a lemezen. Ez nagyon zavaró és nem is mertem tovább folytatni a tesztet miatta.

Kérdésem az lenne, hogy ez a figyelmeztetés pontatlan és a szoftver csak az általam megadott blockot fogja felülírni a teszt során és csak az az adat fog elveszni, ami ezen a területen található vagy pedig a figyelmeztetés pontos és annak ellenére, hogy megadom a vizsgálni kívánt területet, a szoftver az egész lemez felületén elvégzi a tesztet és egyúttal felül is ír minden adatot?

Köszönöm a válaszát!

(#2492) flash- válasza hdsentinel (#2485) üzenetére


flash-
veterán

pl tudom hogy flextronicsban ahol hp notikat javitják,ha bejön egy hdd és nem 100% csak 99%,már küldik is vissza ahonnan jött,nem épitik be... akkor rosszul teszik ezek szerint?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2493) hdsentinel válasza Bobesz9 (#2490) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor Nálad egészen más a helyzet.
A tesztelt ilyen típusú SSD-knél pontosan úgy működik, ahogy írtam, ezek szerint a Tiednek más firmware-e van, ami ezt megvariálja.

Tudnál Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval riportot küldeni?
Akkor pontosan meg tudom nézni, összevetni az eddig tesztelt firmware verziókkal és pontosítani, hogy ennél a verziónál ne fordulhasson elő riasztás ilyen helyzetben.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2494) hdsentinel válasza Smells (#2491) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az írásteszt valóban csak a kijelölt blokkot teszteli (írja felül). Semmi máshoz nem nyúl, tehát valóban csak a megadott terület kerül felülírásra.

Azonban ha ez adminisztrációs területet érint (pl. legelső blokk = partíciós tábla, boot sector, stb..) vagy ha éppen ott egy adott partícióhoz tartozó mappa(ák), FAT/MFT ill. hasonló területek érintettek, akkor bizony komoly adatvesztés léphet fel.

Ezért figyelmeztet a program, elkerülendő a véletlen (ill. valamennyire szándékos) felülírás miatt előforduló adatvesztést.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2495) hdsentinel válasza flash- (#2492) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez a megoldás valóban nem az igazi.
Egyrészt a program figyelmeztet, hogy ilyen esetben még nem kérhető garanciális csere, másrészt mert 1% csökkenés elég sűrűn előfordulhat pl. gyenge szektortól akár egy áramszünet után.

Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása ezeket gond nélkül javítja, az állapotot 100%-ra visszahúzza és a hiba is eltűnik a szöveges értékelésből.

Ezek pont ezért íródtak:

Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Azaz, hogy pánik és 99%-os állapot esetén csere _helyett_ ismerjük meg valóban, mi áll a háttérben és ellenőrizzük, javítsuk az állapotot ahogy lehet.

[ Szerkesztve ]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2496) Bobesz9 válasza hdsentinel (#2493) üzenetére


Bobesz9
csendes tag

Elküldtem!
Köszönöm a segítséget, remélem én is tudok segíteni!

(#2497) hdsentinel válasza Bobesz9 (#2496) üzenetére


hdsentinel
őstag

Én köszönöm :R
Egészen biztosan, ez sokat segít - mivel valóban máshogy működik, mint az eddig tesztelt firmware verziók.

A következő változat pontosabban fog működni ilyen helyzetben, e-mail-ben küldök majd linket amint elkészül ez a frissítés.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2498) Bobesz9 válasza hdsentinel (#2497) üzenetére


Bobesz9
csendes tag

Nagyon Köszönöm!
További jó munkát! :R

(#2499) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Elérkezett a legjobb időpont, a tökéletes adatbiztonság eléréséhez!

Csatlakoztunk a 2012. november 8-án esedékes, az internetes vásárlás napja kezdeményezéshez, így ezen a napon a Hard Disk Sentinel Professional program féláron, azaz 50% kedvezménnyel rendelhető meg az alábbi linken:

http://www.hdsentinel.hu/megrendeles_online.php

Miért előnyös a Hard Disk Sentinel Professional?

- maximális biztonságot és védelmet nyújt a tárolt adatok tekintetében
- azonnal használatba vehető
- örökös, élettartam-licensz-el rendelkezik, azaz egyszeri vásárlás után nincs semmilyen további díj, rejtett költség
- ingyenesen frissíthető a később megjelenő újabb változatokra

Jelen online megrendelésnek további előnye, hogy környezetbarát: nem kerül telepítő CD és csomagolás küldésre, a regisztrációs kulcs mielőbb (maximum 24 órán belül) e-mail-ben érkezik, a vásárlást igazoló számla kerül postázásra.

Figyelem! Jelen ajánlat kizárólag a 2012. november 8-án leadott megrendelésekre érvényes az alábbi linkre kattintva:

http://www.hdsentinel.hu/megrendeles_online.php

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#2500) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
van egy samsung 830 series 64GB-os SSD-m.
Úgy érzem h nem úgy megy mint amennyit eredetileg tudna.
Sima módban megy ami azt jelenti h se achi se raid módban nem megy.
Mivel az alaplapom(gigabyte GA-P35-DS4) tudja kezelni, de ha a biosban beállítom achi-ra vagy raid-re a windows betöltésénél kék halállal újraindul. Hozzátenném h windows XP-t telepítettem rá (32bit).
HD sentinel 99% kondíciót és 80%-os teljesítményt ír rá.
Mi lehet az oka h a kondíció és a teljesítmény ennyin áll 9 órás használat után.

az infóban ez áll:
A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count

kérlek ha tudtok segítsetek.

üdv
biga-csiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.