Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Headless válasza vazzemiko (#500) üzenetére


Headless
őstag

A te segítségedre, van ott... Vagyis automount... Zavar az téged, hogy ott van? nem hinném, hogy zavarna oly nagyon. Ha meg mégis, live linux/linux gparted törölni azt a particiót és összevonni a másikkal...

Ez az automount értelme, nem kell foglalkozni az fstab-al... és mindig ugyanoda csatolja label alapján. Rádugsz bárhány adattárolót mindet felcsatolja magától.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#502) vazzemiko válasza Headless (#501) üzenetére


vazzemiko
tag

Ok, igazad van. Nem kinlodom vele.
:)

(#503) bahher


bahher
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem lehet-e a lan felhasználókra idő korlátot beállítani,internet felhasználás céljából? pl hétfőtől péntekig 20:00ig legyen hozzáférése utána tiltsa le.
Előre is Köszönöm a választ
Üdv

(#504) Headless válasza bahher (#503) üzenetére


Headless
őstag

Nem volt olyan messze ;)
[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#505) bahher válasza Headless (#504) üzenetére


bahher
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#506) suste


suste
veterán

kicsit legyen szó a fejlesztésekről is:
-megtekinthető az új menü: 9092

-alakulgat a statisztikai rész az fw-nkben

-0.8-ban több szabad hely lesz (660kB)

-Partíció LABEL átnevezés, és előfoglalás állítási segítség

-már fw frissítés is, nem csak fw letöltés

többi a CHANGELOG -ban!

(#507) btz


btz
addikt

Üdv!
Letöltöttem egy TP-LINK WR1043ND V2 routerhez ezt a factory fw upgradelő suste openwrt-t és ezt az md5-fájlt hozzá erről az oldalról, de az md5 ellenőrzésnél (Dos-os md5 ellenőrzővel) teljesen más értéket mutat.

A képen ez látható!
A pirossal aláhúzott értékeknek egyeznie kéne vagy sem?

Ez azt jelenti hogy valami probléma van vele, vagy valamit nem jól csinálok? A letöltött bin file mérete 7,75 MB (8 126 464 bájt).

Merjek ezzel nekiállni az FW cserének?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#508) Headless válasza btz (#507) üzenetére


Headless
őstag

Hali
Jaaj teee :D Ez jó volt... Az md5 fájl nem egyezik meg az fw-vel... az csak szövegesen tartalmazza az md5 ellenörzőösszeget.... Nyugodtan mehet rá én úgy látom egyezik...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#509) btz válasza Headless (#508) üzenetére


btz
addikt

Oh my Goood!
Közben rájöttem a dolgok lényegére és csináltam egy két saját md5-t, de azzal mutatta a program hogy egyezik. A letöltöttel pedig úgy sem akart.
Arra meg nem is mertem gondolni hogy csak sima szöveg fájl. :D
Kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#510) Bélaaaa válasza suste (#506) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mikor várhatjuk 4300-ra?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#511) suste válasza Bélaaaa (#510) üzenetére


suste
veterán

Annyi biztos, hogy meg ebben az evben.:)
De lehet leforgatom oket 1-2heten belul, aztan ugyis lesznek backupok....

(#512) Bélaaaa válasza suste (#511) üzenetére


Bélaaaa
őstag

:R
wárandós naon! :R

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#513) poffsoft válasza suste (#506) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszönet!
Kíváncsi leszek a 0.8-ra :)
Bár most, hogy végre működik az overlay, hely az van bőven :) :R

[ Szerkesztve ]

(#514) akos86


akos86
aktív tag

Olyan kérdésem lenne hogy TP-link 741nd v5 routerre is felvarázsolható az openwrt és a hozzá tartozó backup? v4 verzióval tökéletesen működik.

üdv Á!

3dfx, gone but never forgotten...

(#515) suste válasza akos86 (#514) üzenetére


suste
veterán

ott a 4mb-os mappa, és benne a leírás: [link]
ha aszerint tudsz haladni, akkor megoldható (1. lépés az fw beszerzés:) )

ha BB/CC (még CC sincsen kitesztelve 100%osan!) nincsen, akkor megpróbálhatod a trunk-ot is, de ott ugye nincsen webes felület (neked kell parancsorban felvarázsolni), és nem garantálható hogy a mi felületünk működni fog rendesen

[ Szerkesztve ]

(#516) whoever70


whoever70
tag

07-es verzió fut a TL-WR1043ND v1-es routeremen, szeretnék a lakásban powerline adaptert használni, ezt hogyan tudom megoldani?

(#517) suste válasza whoever70 (#516) üzenetére


suste
veterán

úgy ahogy a powerline leírásában van:)
powerline esetén teljesen mindegy milyen fw van a routeren, az adaptert kell csak beállítani...

(#518) whoever70 válasza whoever70 (#516) üzenetére


whoever70
tag

köszi!

ugye az az adapter, amelyik a routerhez csatlakozik direktbe?
az adaptert lehet konfigurálni jelszóval, a klienseket meg wps gomb megnyomásával csatlakoztatom akkor az adapterhez?
jól gondolom ?

[ Szerkesztve ]

(#519) suste válasza whoever70 (#518) üzenetére


suste
veterán

sosem használtam még ilyen powerline-t, de ha kábellel összekötöd a routerrel LAN porton, akkor onnantól a powerline adaptert és a hozzákapcsolni kívánt klienseket kell összehangolni
a routernek már semmi köze utána
csináld a powerline leírása alapján

(#520) Lee-der


Lee-der
tag

Szia,
felraktam a wr-1043nd v1.8-asomra a 0.7-es verziót(a factory változatot, mert stock fw volt eddig)
aztán beállítottam a wifi extra menüben a repeater-relayed módot, létrejött a kapcsolat, van is net frankón a 2. router-en, mind kábelen, mind wifi-n.
Ugyanabban az alhálózatban van, mint a fő router, és meg is van az ip-je a 2. router-nek, ping is megy, de nem tudok hozzá csatlakozni a böngészőben. Sem az alap menühöz, sem az extra menühöz.
Azt tudod esetleg ez mitől lehet? :U

BTW Big UP a firmware-nek!!! :C :R

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#521) Headless válasza Lee-der (#520) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
Relayd-s eszközre csak akkor tudsz csatlakozni, ha fix ip-t adsz meg az aleszköz hálózatában. És kábellel csatlakozol rá.

WDS nem működik, az lenne a normális? a relayd, szerintem egyáltalán nem több mint a sima repeater, bár ezen sokat vitatkoztunk suste-val...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#522) suste válasza Headless (#521) üzenetére


suste
veterán

naaaaa, nem vitatkozunk, csak vitázunk:))
de egyelőre még nem gyöztük meg egymást :DD

repeater-relayd:
érdekes jószág, saját belső hálójáról normál módon nem éred el a "routert", hiába van neki is ua IP tartományban címe
de ha mindenképpen ebből a tartományból akarod az elérést, akkor csinálsz egy forwardot a fő routerben (pl a 8888-ról) a repeater 80-as portjára, és akkor a DDNS:8888 -cal menni fog (jó kis kerülő, kimegy-bejön :) -NAT visszacsatolást ne tiltsd! )

(#523) Lee-der válasza suste (#522) üzenetére


Lee-der
tag

Köszi a segítséget srácok, sikerült is megoldani, de sajnos nem lesz/volt hosszú életú ez a megoldás nálam.

Alapvetően a következőt sezerettem volna. Telekom-os telefon, tv, internet Cisco EPS3925-ös HGW-ben csücsül a nappali egyik felén, a Tv meg a másikon. Nem szerettem volna átkábelezni a szobát, ezért gondoltam, hogy majd jól megoldom egy másik routerrel.
Fel is raktam a custom firmware-t és sikerült is beállítani, mint repeater-t. A sebesség is tökéletes volt. De sajnos az IPTV nem működött. Erre van esetleg ötletetek, hogy miért és hogyan lehetne működére bírni?

Másik problémám pedig az volt a firmware-rel, hogy kb. minden 3-4-ik frissítésre volt hajlandó betöltődni az adott oldal. Természetesen kábellel csatlakoztam hozzá és igazából mindegy, hogy melyik oldallal próbálkoztam. Ti tapasztaltatok hasonlókat?

Most amúgy ott tartok, hogy f*** it, átkábelezem a csoda jó kis HGW-t. :(((

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#524) Headless válasza Lee-der (#523) üzenetére


Headless
őstag

Nálam az EPC 3925-ös eszközzel ment az iptv wireless, bár néha meg-meg akadt, de wds-el kéne megpróbálni. Valamint Én még powerline-ra is rápróbáltam nah az méginkább akadozott.. Nah meg ez még tavaly volt lehet azóta változtattak az epc firmwarén.

Betöltési hiba: Magas terhelés (kétlem), kliens gépen wifi is megy és a kábel is, és nem tudja melyikhez csatlakozzon(ez a legvalószínűbb), vagy maga a hálózatban van valami hiba.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#525) Lee-der válasza Headless (#524) üzenetére


Lee-der
tag

Hehe, igazából ezekkel próbálkoztam:
EPC-3925 és TP-link tl-wr1043nd v1 30/5Mbit-es net
-Stock fw. WDS. Eredmény:
csak a tplinkhez lehet wifin csatlakozni(de legalább nem WEP, hanem WDS-től függetlenül lehetett WPA2-t beállítani), max. 10/5Mbit sebesség wifin. TV SD adás megy, HD már akad.
-két router-t összekötöttem lan portokon mindenféle okosság nélkül. Ekkor a cisco wifi-je természetesen használható, net sebesség jó a tplink-en is, TV SD adás és HD megy, de néha be-be akad.
-tp-link-re 0.7-es verziójú openwrt BB fw, repeater-relayed-ként összelőve a cisco-val. TV egyáltalán nem megy.

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#526) Headless válasza Lee-der (#525) üzenetére


Headless
őstag

BB-vel próbáld meg a WDS-t bár nem feltétlen fog menni. Vagy ha esetleg van még valami olcsó tplink routered, ami 300 mbps-re képes, akkor azt érdemes még megpróbálni, hogy

cisco -> LAN-LAN -> openwrts- router -> WDS -> openwrt-s router -> kábel -> iptv beltéri

Én már nem emlékszem mi volt nálam a "nyerő megoldás", jah de :) DIGI kábel TV :D persze ehhez az is kellett, hogy koax volt behúzva minden szobába.

Viccet félretéve nem egy atombiztos se a wifi se a powerline adapter, se semmi ráadásul az iptv eléggé érzékeny az átviteli sebesség ingadozásra, ha teheted kábel...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#527) Lee-der válasza Headless (#526) üzenetére


Lee-der
tag

Ehh sajna nincs további fölös eszköz, meg igazából a kedvem is kezd elmenni az egésztől, így szerintem a megoldás az lesz, hogy átkábelezem a nappalit és a router a tv mellé kerül.
De köszi a tippeket!

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#528) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok,

hogyan lehet időzítetten korlátozni egyes gépeket (MAC alapján) a routerben?
azt kellene megoldanom, hogy adott gépek pl. 22:00-07:00-ig lassítva érjék el a netet (korlátozott sávszél)?
És esetleg ugyanez konkrét alkalmazásokra is megoldható?

Nem vagyok túl jártas a témában, szóval amatőrnek való megoldás, leírás kellene.
Suste BB 0.7 amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#529) suste válasza poffsoft (#528) üzenetére


suste
veterán

egyszerű komplett megoldás nincsen erre

a wifiről való letiltásra van lehetőség időzítés szerint (a 0.8-ban lesz egyszerüsített beállítás erre is): luci/hálózat/tűzfal/szabályok alatt van egy előkészített minta szabály

a korlátozáshoz a vendéghálóval és a normál wifivel kell variálni (egyikről letilt, másikra engedélyez)

(#530) poffsoft válasza suste (#529) üzenetére


poffsoft
addikt

a 0.8 még nem elérhető amúgy?
3600-hoz már le is töltöttem besaba-ról.

a vendég/wifi variát részletesebben le tudnád írni?
gondolom, 0. lépés, a vendéghálózat létrehozása suste menüből...

[ Szerkesztve ]

(#531) Headless válasza poffsoft (#528) üzenetére


Headless
őstag

Hát ha korlátozás és nem teljes letiltás kell, akkor az csak vendég hálózattal lehetséges

9092-őn létrehozol egy guest hálózatot a korlátozni kívánt eszközöket csak arra a hálózatra engeded fel.

És ha ez megvan akkor utána crontabban időzíteni a sebességkorlátozást. pl csökkenteni

valahogy így, amit neked módosítanod kell az az if_name változó értéke a DL és UL értéke persze mindet úgy, ahogy kell. sebesség kbit-ben értetendő.

Este 10-kor a guest nevű hálózatot korlátozod 1000kb download és 400kbit upload-ra
0 22 * * * if_name="guest";DL=1000;UL=400;uci set "qos.$if_name.upload=$DL";uci set "qos.$if_name.download=$UL";uci commit;/etc/init.d/qos restart

Majd 7-kor beállítasz egy magasabbat, akár az internetsebességed maximumát akár valami nagyon nagyot... pl 10000 kbit-et, de lehet nagyobb is persze.
0 7 * * * if_name="guest";DL=10000;UL=10000;uci set "qos.$if_name.upload=$DL";uci set "qos.$if_name.download=$UL";uci commit;/etc/init.d/qos restart

Persze az időzítést állíthatod bármilyenre, csak hétköznap csak hétvégén, ahogy crontabban azt lehet, segítség 9092 crontab oldalon, vagy google a jóbarát.

Ezeket csak beílleszted crontabba és kész is vagy, persze ha már a guest hálózat kész van.

Ha kábeles sebességet is akarsz csökkenteni, az már egy kicsit nehezebb, de ugyenezt meg kell csinálnod ott is, majd utána vlan-al le kell választani egy portot, amelyiket hozzá rendelsz a létrehozott guest interfészhez és akkor az a port is csökken... De ha az nem kell nem irnám le részletesebben.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#532) suste válasza poffsoft (#530) üzenetére


suste
veterán

0.8-at nem teszteltem még én sem a 710-esemen
tegnap este elkészültek, feltoltam ftp-n...
ma est letesztelem, elvileg nem szabadna gondnak lennie vele.....

(#533) poffsoft válasza Headless (#531) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszi Headless, &Suste, majd nekiugrok akkor.
Csak wifi kell, LAN-on nem csatlakozik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#534) Headless válasza poffsoft (#533) üzenetére


Headless
őstag

Ehhez nem kell sok idő, rányomni a guest csinálásra meg a két copy paste és kész is... kb 3 perces művelet. még ma este működni fog...

Én is kipróbáltam gyorsan.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#535) suste válasza Headless (#531) üzenetére


suste
veterán

ez így egyszerűbb is mint amire én gondoltam, de ugye ilyenkor a LAN-t nem érik el majd ezek a wifis eszközök, csak netet kapnak (én normál időben LAN-ra engedtem volna őket korlátozás nélkül)
persze tűzfal variálással ez is megoldható itt is..

(#536) Headless válasza suste (#535) üzenetére


Headless
őstag

Igen ez egy hátulütője, hogy nem érik el, A tied azért nem jó, mert az eszközön mindig állítani kell, hogy melyikhez csatlakozik... mert oké, hogy a fő hálózatról ledobod este 10-kor de mi fogja arra kényszeríteni, hogy visszamenjen, jó letiltod a másik hálóról is, de nem tudom miről beszélsz ehhez semmi nincs 0.8-as felületbe, az amit te wifisv-nek nevezel az erre alkalmatlan. a basicben lévő internet tiltás az megint teljesen más az csak tűzfal szabály.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#537) suste válasza Headless (#536) üzenetére


suste
veterán

én a sima wifis tiltásra írtam hogy a 0.8-ban a basic-ben lesz hozzá segítség...
ehhez van ugye simán a szabályok között a 0.7-ben minta

utána külön elválasztva írtam a másikról...

[ Szerkesztve ]

(#538) Headless válasza suste (#537) üzenetére


Headless
őstag

Hol van wifis tiltáshoz segítség basicben??? Semmi olyan nincs... Az konkrétan WAN-LAN kapcsolatot tilt bizonyos mac címekre, bárhogy is kapcsolódik az eszköz, sima tűzfal szabály... wifihez semmi köze.

De ettől függetlenül a wifire felengedi a user-t, csak nem ér el semmit.

Szerk: én is úgy értelmeztem, hogy külön írtad, de az úgy sem állja meg a helyét...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#539) suste válasza Headless (#538) üzenetére


suste
veterán

:R
ja télleg, nem wifis, de nettiltás
így jobb is, ha minden eszközre kell, nem csak wifihez:)

(#540) poffsoft válasza Headless (#534) üzenetére


poffsoft
addikt

Még egy kérdés: a guest beállítás tényleg csak kábelen megy?
mert akkor bonyolultabb lesz, nem ma este :)

[ Szerkesztve ]

(#541) suste válasza poffsoft (#540) üzenetére


suste
veterán

A guest halozat pont csak wifis....ezt irta headless is.
Leirta mit kell csinalnod, ami kb 2 perces melo:
1: 9092-n guest letrehozas egy gombnyomas
2: headless altal ideirt 2 idozites felvetele crontabban, ami copy/paste....kb 1 perc

(#543) Headless válasza suste (#541) üzenetére


Headless
őstag

Félre érted a létrehozásra kérdezett, a válasz nem, vagyis lehet akár telefonról (wifin) is létrehozni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#544) poffsoft válasza Headless (#543) üzenetére


poffsoft
addikt

köszi, már beívelve.
elvileg műkszik is.

[ Szerkesztve ]

(#545) Headless válasza poffsoft (#544) üzenetére


Headless
őstag

Amit ne felejts el az az, hogy a vendéghálóra kell csatlakoznia, akit korlátozni akarsz.

Meg azért este csekkold le, hogy a luci-ban a qos menűnél látod-e a változást a sebességekben.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#546) poffsoft válasza Headless (#545) üzenetére


poffsoft
addikt

Igen, azt megoldottam.
Qos-ban látszik, csak most éppen korlátozta, pedig most nem kellene.
Gondolom a crontabban kell még állítanom.

köszi! :C

[ Szerkesztve ]

(#547) suste válasza Headless (#545) üzenetére


suste
veterán

Vagyis a fo wifi jelszavat ne add meg nekik, mert akkor ugyis arra csatlakoznak.

Arra sosem gondoltam volna,hogy valaki azt hisz valamire, hogy csak kabelen lehet beallitani.....

(#548) Headless válasza poffsoft (#546) üzenetére


Headless
őstag

Mikor állítottad be? ha 7 után, akkor nem váltott át, a guest interfész létrehozásakor beállítasz valamit azt rögtön aktiválja... A crontabban viszont csak pontban 7:00-kor és 22:00-kor állít... tehát, ha te közben manuálisan állítod, akkor arra nem fog reagálni... (jelen esetben a guest if létrehozásakor)

suste: Azért gondolja azt mert te azt írtad....

Beállítás menete:
1: A Routerünket alapállapotba állitjuk: Reset gomb=10mp, vagy Luci/Rendszer/Mentés-Firmware frissítés/Visszaállítás végrehajtása.
2: Routerünkhöz kábellel csatlakozunk.
3: Az "Enable Guest" gombbal elindítva létrehozza a "GUEST" interfészt, majd a "GUEST" wifit, engedélyezi az internethozzáférést, és végül lekorlátozza "QOS"-sel a sebességeket.

Ebből az 1-2-es pont tökéletesen felesleges művelet...a 3. meg szintén tök felesleges, mivel arról nem kell tudnia a mezei usernek. Csaka lényeg hogy beadjon minden inputot...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#549) poffsoft válasza suste (#547) üzenetére


poffsoft
addikt

WWW_suste menü, wifi extra, gues wifi leírás:
TP-LINK-TL-WDR3600-V1 | FW:suste/headless@OpenWrt@0.8 Barrier Breaker 14.07 | 9092:suste/headless@OpenWrt@0.8 | Load: 0.26 | Uptime: 0.02 days
Wifi-extra

Guest Wifi
(Új hozzáférési pont jön létre, amire csatlakozva csak internetelérést kapunk. A routert és a belső hálózatot nem érjük el innen.)
Beállítás menete:
1: A Routerünket alapállapotba állitjuk: Reset gomb=10mp, vagy Luci/Rendszer/Mentés-Firmware frissítés/Visszaállítás végrehajtása.
2: Routerünkhöz kábellel csatlakozunk.
3: Az "Enable Guest" gombbal elindítva létrehozza a "GUEST" interfészt, majd a "GUEST" wifit, engedélyezi az internethozzáférést, és végül lekorlátozza "QOS"-sel a sebességeket

Powered by suste/HeadLess, Execute Time: 0.58 , Render Time: 0.089 (s)

[ Szerkesztve ]

(#550) Headless válasza poffsoft (#549) üzenetére


Headless
őstag

muzsikál a 0.8 :)

Ha gondolod nézz be a statisztika készítés oldalra :) várjuk a visszajelzéseket, majd :)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.