Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) donmackó válasza suste (#449) üzenetére


donmackó
őstag

Remélem azt is átnéztétek hogy FF alatt a css konzol nyakig van hibával. Lehet hogy nála a felbontás és/vagy egyedi css script használat miatt ez tovább romlik/ meg sem jelenik hanem inkább eldobja?

Release the cable hounds!

(#452) suste válasza donmackó (#451) üzenetére


suste
veterán

openwrt-s téma alatt alig van valami a konzolban
de bootstrap-nál tényleg állati sok van
mégegy indok, hogy ne a bootstrapot használjam (sosem néztem még ezen:) )

szóval akkor a következő az lenne, hogy próbálja ki az openwrt témával, ha nem azon nézte volna

(#453) donmackó válasza suste (#452) üzenetére


donmackó
őstag

Jé tényleg nálam is a bootstrap van. :B Openwrt-s téma alatt jóval kevesebb a hiba. Vajon ezt tudják a bootstrap készítők is?

Szánom-bánom a hozzászólásom. :D

Release the cable hounds!

(#454) suste válasza donmackó (#453) üzenetére


suste
veterán

ráadásul ugye a bootstrap az alapértelmezett az openwrt buildekben
értem, hogy modernebb, szebb (?), de semmiképpen nem jobb a headless által megpiszkált openwrt-s témánál
sőt, 0.7-óta már egyértelműen jobb a miénk, mert több almenüt lehet meghívni felsőbb menük betöltése nélkül
most hogy tesztelgetem a CC-t a 710-esen, most veszem észre hogy ez mennyi könnyebséget és mennyivel kevesebb időt jelent a 0.7-es BB-n (CC-n még sajna nincsen megoldva a menü okosítás)
és ez egy gyengécske routeren (703, 710,720,74x,830,84x,860,94x, stb) még jobban kijön

(#455) vazzemiko válasza suste (#454) üzenetére


vazzemiko
tag

Sziasztok!
Ha nekem szólt esetleg, hogy próbálja ki más témákkal is, akkor sajna ez sem segített.
Mindkettőnél ugyanaz a hibauzi :(
Köszi
Feco

(#456) suste válasza vazzemiko (#455) üzenetére


suste
veterán

igen neked (is) szólt:)

akkor mégis meg kéne próbálni a factory resetet!
megteheted teljesen rizikómentesen, főleg ha nincsen extroot-od:

-9092/backup: teljes mentés (/overlay -> külső meghajtóra)
(esetleg csinálhatsz egy mentést a luciban a rendszer/mentés és frissítésnél is)
-factory reset vagy luciban (ahol menteni is lehet), vagy resetgomb 10mp (10-et villogjon a system led!)
-teszt
-ha így minden rendben, akkor ki kéne mazsolázni a beállításokat a mentésedből (sima tömörített állomány, pl TC-vel kezelhető), és csak az adatokat bemásolni a megfelelő fájlokba

ha mégis inkább visszaálllítanád, akkor pedig egyszerűen a 9092/backup felületen vissza tudod állítani mentésedből az eredeti helyzetet

(#457) Watt25


Watt25
veterán

Alap kérdéseim vannak. (Tegnap raktam fel életemben először OpenWRT-t és nem vagyok egy Linux guru sem.)
1. Jól értem, hogy az extroot lényege az, hogy több programot tudunk vele telepíteni?
2. dyndns-t nem sikerül belőnöm. Egyszerűen nem frissül az IP cím. Nem azt várom, hogy valaki megmondja, hogy mit rontottam el, hanem azt, hogy hol látok valamilyen naplót arról, hogy mit csinál és hol akad el? A Rendszernapló-ban nem látok ezzel kapcsolatos bejegyzést. Vagy csak vak vagyok? Hol és mit kéne látnom?
3. Jól értem, hogy ha DLNA-t akarok használni, akkor gyakorlatilag mindenképpen kell swap partició is?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#458) Headless válasza Watt25 (#457) üzenetére


Headless
őstag

Pontosan melyik verziót raktad fel? BB 0.7 ? Milyen router?

1. (extroot) igen, de ügye minden mentést is oda fog irni, szóval ha valamiért leszakad(tápelégtelenség lehúzod a hdd-t) az extroot, akkor router újraindítás kell. Ezért extrootnak egy teljesen különálló pendrive érdemes, amit sosem húzol le a routerről. (de ha nem vagy "linux guru" akkor nem hiszem, hogy bármit telepíteni szeretnél... Ha meg mégis később is lehet beállítani plusszba egy pendrive-ot...

2 DDNS. melyik szolgáltatót használod, és hogy állítottad be? Amúgy a ddns a sima systemlogba logol. Esetleg a feleslleges dnsmasq logokat kapcsold ki, akkor az nem szemeteli tele a logot felesleges kérésekkel.(DHCP/DNS menűpont).

3. Attól függ milyen router... 32 mb ramos routereknél ajánlott. 64 mb vagy nagyobb ramos eszközöknél felesleges.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#459) Watt25 válasza Headless (#458) üzenetére


Watt25
veterán

Bocs, a router topic-jából jöttem és keveredtek a dolgok a fejemben. :) Szóval:
TP-Link TL-WDR4300 v1
suste/HeadLess@OpenWrt@0.7 Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.037.36195-f1e2a26)

A dnsmasq logok kikapcsolást nem találom, de jobban megnézve kiszúrtam a DDNS-t:
Wed Sep 16 13:23:59 2015 user.notice ddns-scripts-myddns: Running IP check ...
Ennyit látok 10 percenként. Ami zavar, hogy ha direkt hibás adatokat állítok be, akkor sem látok semmit a rendszernaplóban. Vagy újra kell indítani valamit, hogy észrevegye a változtatást? (Mentés és alkalmazás-ra rányomtam.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#460) suste válasza Watt25 (#459) üzenetére


suste
veterán

akkor ezek szerint a ddns szolgáltatás fut, mert elvégzi az alapértelmezetten 10percenkénti ellenőrzést
melyik dns szolgáltató, és hogy állítottad be?

sajnos nincsen normális logja még a ddns-nek a BB buildekben
CC-ben már orvosolták ezt a problémát

(#461) Watt25 válasza suste (#460) üzenetére


Watt25
veterán

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#462) suste válasza Watt25 (#461) üzenetére


suste
veterán

Ez igy jonak tunik, ha a belepesi adatok stimmelnek (WATTT?)
A rendszer/rendszerinditasnal esetleg inditsd ujra.
Es probald meg atallitani LAN interfeszre, hogy a lan cimet kuldje, es akkor tuti latni fogod a valtozast a szolgaltato oldalan.

(#463) Watt25 válasza suste (#462) üzenetére


Watt25
veterán

Jó a 3 t, mert a watt foglalt volt, nem tudtam regisztrálni. :)
Viszont most valami központi kehe van, lényegében nem tudok egy rakás dolgot megváltoztatni. (Pl. WPA jelszó) Rányomok a mentésre, vagy a Mentés és alkalmazás-ra és visszajön az oldal az átállítás előtti állapottal... Az elmentett (és működött) port forward-jaim egyszerűen eltűntek...Ez mi a franc?
Az ext4-re frissen formázott vinyóra rámoltam egy csomó mindent, de eltűntek a fájlok, miközben meg azt mutatja, hogy nincs is rajta hely...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#464) suste válasza Watt25 (#463) üzenetére


suste
veterán

valszeg leszakadt a hdd, mert kevés a táp, vagy mert túlterhelődött valamiért
ilyenkor teleírja a belső tárhelyet, mivel nem tud máshova írni
és ennek az az eredménye, hogy nincs elég hely menteni.....
már kismilliószor le lett ez írva....néha használd a keresőt is légyszi (1043, 3600 topic főleg)

[ Szerkesztve ]

(#465) suste válasza suste (#464) üzenetére


suste
veterán

de a 4300-as topicban is van bőven róla infó: [link]
minden kezdő openwrt-s beleesik ebbe a problémába....

(#466) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Hali!
A luci app upnpd-t hogyan tudom telepíteni? Régen a szoftverek listájában találtam, de most nincs meg.

(#467) Headless válasza Toninho13 (#466) üzenetére


Headless
őstag

luci-app-upnp... Nem pedig upnpd, vagy ha luci felület nem kell hozzá, akkor pedig miniupnp

Watt: 4300-hoz nem kell swap, és mint mondtam, ha nem igazán vagy "linux guru" (ahogy te fogalmaztál), és nincs különleges elvárás, akkor az extroot is fwles

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#468) Watt25


Watt25
veterán

Most ebbe futottam bele. (Pontosan ezt tapasztalom én is. Nem pont ez a nyomtató típus, de Epson.) Asszem megy vissza a gyári FW...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#469) suste válasza Watt25 (#468) üzenetére


suste
veterán

na akkor epson-t nem veszek:)
gondolom kábeles megoldás nem lehetséges
én egyébként egy másik minirouterrel oldom meg a nyomtatómegosztást, igaz nekem USB-s a nyomtató és ezért kell a + eszköz, de + wifi jelnek is épp olyan jó....

(#470) Toninho13 válasza Headless (#467) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Felraktam a miniupnpd-t ,de nincs lucis felület. Hogyan tudom aktiválni?

(#471) donmackó


donmackó
őstag

És a webkamerák támogatásához hogy állsz?

Release the cable hounds!

(#472) Headless válasza donmackó (#471) üzenetére


Headless
őstag

Nálam van egy ősrégi eszköz, de nem sikerült beüzemelnem, ubuntu alatt sikerült. De openwrt alatt nem igazán, bár az gspca-s és nem uvc-s, de elvileg mennie kéne. De már a dev-ben sem jelent meg, de jelenleg nincs időm vele foglalkozni, majd októberben max. De nem tilos neked sem a próbálkozás a saját eszközzel, és ha működésre birtad, akkor megcsinálható hozzá a webes felület.

Tominho: ha nem megy neked másként a konfig akkor írtam rakd fel a "luci-app-upnp"-t biztos, hogy benne van a repoban... , de amúgy enabledre rakni megtudod tenni a rendszer/rendszerindítás alatt is.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#473) donmackó válasza Headless (#472) üzenetére


donmackó
őstag

Csak azért kérdeztem mert vargalex buildje alatt működött csak nem emlékszem melyik sonix csomagot kellett felrakni, de ami sustéban van, avval nem akarja az igazat.

Szerk:Majd gyakorlatozok. :D

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#474) Headless válasza donmackó (#473) üzenetére


Headless
őstag

Hányszor mondtam sustenak, hogy tegye már meg, hogy leforgat minden csomagot, és akkor nincs gond az inkompatibilitással... Hiába csak kmodoknál van probléma(általában), de mibe fáj, ha minden leforog. Most is CC-nél is azon mókolt, hogy ne kelljen leforgatni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#475) donmackó válasza Headless (#474) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor ha már úgy is értesz hozzá please help me:

root@TpLinkWDR3600:~# ls /dev/v*
/dev/video0
root@TpLinkWDR3600:~# mjpg_streamer -i "input_uvc.so -d /dev/video0 -y" -o "outp
ut_http.so"
MJPG Streamer Version: svn rev: exported
i: Using V4L2 device.: /dev/video0
i: Desired Resolution: 640 x 480
i: Frames Per Second.: not limited
i: Format............: YUYV
i: JPEG Quality......: 80
i: TV-Norm...........: DEFAULT
o: www-folder-path...: disabled
o: HTTP TCP port.....: 8080
o: username:password.: disabled
o: commands..........: enabled
Segmentation fault

Miért dobja azt a hibát amit félkövérré alakítottam? Látszólag menne szépen, de valami nem okés. Dmesg-re beadja hogy van egy látja az usb camerát, vagyis felismeri.

Status-nál meg csak ennyi látszik hogy fut(na) az MJPG streamer?:

Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: starting application
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: MJPG Streamer Version: svn rev: exported
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: Using V4L2 device.: /dev/video0
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: Desired Resolution: 640 x 480
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: Frames Per Second.: not limited
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: Format............: YUYV
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: JPEG Quality......: 80
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: TV-Norm...........: DEFAULT
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: www-folder-path...: disabled
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: HTTP TCP port.....: 8080
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: username:password.: disabled
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: commands..........: enabled
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: starting input plugin input_uvc.so
Thu Sep 17 04:54:56 2015 user.info MJPG-streamer [2615]: starting output plugin: output_http.so (ID: 00)

Release the cable hounds!

(#476) donmackó válasza donmackó (#475) üzenetére


donmackó
őstag

Lejjebb véve az fps-t már nem dob hibát viszont stream még mindig nincs:

root@TpLinkWDR3600:~# ls -l /dev/video*
crw-r--r-- 1 root root 81, 0 Sep 15 21:24 /dev/video0
root@TpLinkWDR3600:~# mjpg_streamer -i "input_uvc.so -r 640x480 -f 6" -o "output
_http.so -p 8080"
MJPG Streamer Version: svn rev: exported
i: Using V4L2 device.: /dev/video0
i: Desired Resolution: 640 x 480
i: Frames Per Second.: 6
i: Format............: JPEG
i: TV-Norm...........: DEFAULT
i: FPS coerced ......: from 6 to 5
o: www-folder-path...: disabled
o: HTTP TCP port.....: 8080
o: username:password.: disabled
o: commands..........: enabled

Release the cable hounds!

(#477) Headless válasza donmackó (#476) üzenetére


Headless
őstag

Nekem routeren a driver sem ment fel(dev-ben nem jelent meg), ubuntun az meg volt, utóbbin nekem sem működött a webes felület, nem értettem én sem. Segmentation hiba az egyértelműen az fps unlimited nem a legjobb megoldás, állítsd be arra, amit tud a kamera. Habár ez a www-folder-path disabled nem tetszik. Alexre kérdezz rá szerintem esetleg.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#478) donmackó válasza Headless (#477) üzenetére


donmackó
őstag

Azért köszi. Megtudakolom Alexet vagy át ballagok az openwrt topikba, úgy is ott a sok guru/szakértő. :R

Release the cable hounds!

(#479) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Feltettem a 0.7-es fw-t. Eddig majdnem jó, csak az 5GHz-es wifi nem hajlandó felkelni. Engedélyezve van, csak épp 0%-ot ír rá.

TP-Link WDR4300 routerről van szó. A logban nem igazán látok semmit. Merre nézelődjek? Fizikai újraindítás megvolt.

Megj.: 2 nyomtató, hálózati megosztás, tévére kiküldés 2,4 GHz-es wifi megy rendesen azonnal, azokkal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#480) suste válasza ngabor2 (#479) üzenetére


suste
veterán

ezek szerint nem használtál még openwrt-t?
ugyanis a luci azt mutatja, hogy működik, csak nincsen kapcsolódó kliens
ha nem menne, akkor át lenne húzva pirossal ott ahol most 0 van

(#481) ngabor2 válasza suste (#480) üzenetére


ngabor2
nagyúr

:W Én kérek elnézést :R

Az egyik telefonnal csatlakoztam, most megy. Kíváncsi leszek, a load felszalad-e.

(#482) Headless válasza ngabor2 (#481) üzenetére


Headless
őstag

Mért "szaladna fel" a load az 5 GHz-es wifitől? nem sok köze van hozzá... Talán max annyi, hogy gyorsabb an tudsz másolni jó esetben a hdd-re de ott se fogod elérni szerintem azt a tempót, ami kiakasztja a routert (amit lan kábelen tudsz elérni) 10-15 mbyte/s.

Pontosítsunk, azon amit suste írt, a luci a jel/zaj arányt mutat, ha nincs kapcsolódó eszköz, akkor nincs jel sem, 0-át osztod nulla lesz...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#483) ngabor2 válasza Headless (#482) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az előző fw-rel azt csinálta, amiatt is döntöttem a lecserélésén. Eddig jó döntésnek minősült.

Más: most épp a transmission szívat. Hiába pipálom be, hogy engedélyezés, ha rányomok, hogy mentés és alkalmazás, kiveszi a pipát. A google eddig nem segített, de szerintem megint valami alap dolgot nem veszek észre. Asszem mára feladom a babrálást.

[ Szerkesztve ]

(#484) suste válasza ngabor2 (#483) üzenetére


suste
veterán

a szokásos probléma
elfogyott a hely a flashben, nincsen hova menteni
szóval nem cak a tm indítást nem tudod menteni, hanem semmit sem:)
telepítettél valamit?
vagy indítottál tm-et háttértár nélkül?
nézz körül a 9092/webcommander-rel a "/overlay/mnt" mappában....elvileg nem kéne lennie ott semminek

(#485) ngabor2 válasza suste (#484) üzenetére


ngabor2
nagyúr

root@TpLinkWDRXX00:/overlay/mnt/minidlna# ls -l
-rw-r--r-- 1 root root 1777664 Sep 17 22:26 files.db
-rw-r--r-- 1 root root 1923 Sep 17 22:26 minidlna.log
root@TpLinkWDRXX00:/overlay/mnt/minidlna# df
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
rootfs 640 572 68 89% /
/dev/root 6656 6656 0 100% /rom
tmpfs 63224 1792 61432 3% /tmp
/dev/mtdblock3 640 572 68 89% /overlay
overlayfs:/overlay 640 572 68 89% /
tmpfs 512 0 512 0% /dev
/dev/sda1 1953512000 543773548 1409738452 28% /share/2TB

Kilőttem a minidlna-t, most már megy (csak a korábban itt leírt problémával, passzívként vagyok fenn :( )

[ Szerkesztve ]

(#486) suste válasza ngabor2 (#485) üzenetére


suste
veterán

1: a minidlna adatbázisnak semmi keresnivalója nincsen ott ha van a routeren hdd, tehát töröld a teljes /overlay/mnt mappát (az overlay marad :) ), így lesz megint hely a mentéshez (68kb az nagyon kevés!)
2: a rádugott fő HDD-nek add meg label-nek az "mnt" -t (ezt csak PC-n tudod megcsinálni), így egyből a helyére kerül minden (minidlna és a transmission is a /mnt -re van állítva alapból, az automount pedig akkor csatol oda, ha a label=mnt)
3: ha nem álllítgattad el az alap tűzfalat és a transmission port beállításokat és routerként üzemel a 4300, akkor tuti hogy nyitva van a 21234-es port, csak a TM saját ellenőrzője rosszul működik
ha webes portellenőrzővel ránézel, akkor látni fogod te is....

látom te sem szeretsz readme-ket olvasni: [link] :(

(#487) Headless válasza suste (#486) üzenetére


Headless
őstag

Felesleges a label-t átírni mnt-re... Ott van az opció a formázó felületen, hogy átállítsa...

Mounted to /mnt "mnt"
Change to 2TB

Majd a setre rányom és kész is.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#488) suste válasza Headless (#487) üzenetére


suste
veterán

Ok, igazad van. Ez eszembe sem jutott, meg nincs (meg) a readme -ben sem benne.

(#489) ngabor2 válasza suste (#486) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A minidlna-t ki is lőttem, mert nem igazán volt rá szükség az elmúlt években. A Transmission "hirtelen" elkezdett aktívként működni, az elérési útvonalait kézzel átírtam. Még némi finomítás kell, hogy ne egye meg a sávszélességet (korlátozást eddig nem állítottam be, de látom, hol kell).

Valóban nem olvastam el minden readme-t, a címben a formázás miatt nem tartottam fontosnak.

De a lényeg, hogy ami kell, az szépen működik. Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#490) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Sziasztok.

Felraktam az Openwrt Barrier Breaker-t egy tp-link 4300-ra a nyomtatószerver és a torrent miatt, ezeket be is állítottam de az openvpn-t nem találom sehol illetve nem is tudok hozzá letölteni sem. Csak egy kliensre lenne szükségem amivel fel tudok lépni a céges hálózatra, ha lehet LuCI felületről.
A segítséget előre is köszönöm :R

¯\_(ツ)_/¯

(#491) suste válasza Zsoleszhun (#490) üzenetére


suste
veterán

Az openvpn-es luci felulet broken volt a BB alatt! (CC-nel mar van.)
A vpn telepitheto, de csak ssh-tudod beallitani az openwrt-s leiras alapjan....

(#492) Zsoleszhun válasza suste (#491) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Köszönöm. Olyannal találkoztatok már, hogy a transmission újraindítás után elfelejti a torrent linkeket? A letöltött fájlok megmaradnak és ha visszamásolom a linkeket akkor még az arányokat is megjegyzi :F

¯\_(ツ)_/¯

(#493) vazzemiko


vazzemiko
tag

Sziasztok!

Segítséges szeretnék kérni TP-LINK WRT1043 V2.
Suste BB 0.7-es van fent.

Extroot-om volt eddig a kulso HDD egy kis, kulon particiojan.

Szeretnem egy kulon USB Stickre ezt atrakni.

Egyszeruen nem sikerul.

A regi extroot (HDDs) indig felmountolodik restartnal.

Az USB-t akarhogy probalom a toolsnal, formazni, mountoltatni, csak siman /mnt/sda1 alá teszi.

Tudna valaki egy step by step-et kuldeni?
Nem kell nagyon reszletes, csak hogy milyen lepeseket milyen sorrendben csinaljak.

Köszönöm!!
Feco

[ Szerkesztve ]

(#494) Headless válasza vazzemiko (#493) üzenetére


Headless
őstag

1) 9092 overlayes mentés.(opcionális, deenélkül, lehet hogy újra be kell állítanod dolgokat.)
2) Lehuzod az extrootos hdd-t
3) Újrainditod a routert
4) Kitörlöd az összes csatolási pontot.
5) Feldugod a pent
6) Formázod 9092-őn extrootnak. Maradék partició labelje NE mnt legyen. És a selectet állítsd át /share-es csatolásra
7) Visszadugod routerre a hdd-t.
8) overlayes mentés visszatöltése( opcionális)
9) ha ügyes voltál és nem hagytam ki semmit, akkor örülsz.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#495) suste válasza vazzemiko (#493) üzenetére


suste
veterán

szerk:
megelőzött headless:)
csináld a leírása szerint
de a 8-as pont elött meg kell variálni a backupot, nehogy visszarakja a régi extroot mount-ot

[ Szerkesztve ]

(#496) vazzemiko válasza Headless (#494) üzenetére


vazzemiko
tag

Köszi!

Az alábbi a gondom:

1. Nem tudom kitorolni a mount pointokat.
Save Apply utan visszakerulnek, mintha ki sem toroltem volna.

2. Nem formazza a pent. Semmi nem tortenik gyk.

Üdv
Feco

(#497) Headless válasza vazzemiko (#496) üzenetére


Headless
őstag

Hát, akkor valószínűleg teleszemetelted a flash-t már a próbálkozásokkal, akkor iktass be ide egy factory resetet és folytasd amit írtam

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#498) vazzemiko válasza Headless (#497) üzenetére


vazzemiko
tag

Hi!
Reseteltem, ujra összekonfigoltam.
Bedugom a vinyot es felmountolja extrootnak az eredeti particiot.
pedig mount pointkent nincs is ott...
megorulok tole...
hogy tudom kikapalni, hogy ne mountolja mar fel???

Köszi

(#499) suste válasza vazzemiko (#498) üzenetére


suste
veterán

működö routerre dugva tuti nem mountolja fel extrootnak (/overlay), maximum /share/extroot -nak :)

[ Szerkesztve ]

(#500) vazzemiko válasza suste (#499) üzenetére


vazzemiko
tag

Szia!

Köszi, tényleg igazad van!
share/extroot :D

Viszont abban tudnal segiteni, hogy ezt miert csinalja?

Nincs megadva ilyen mount.
FSTAB-ban sem latok ilyet.

Hogy tudnal elerni, hogy ne mountolja fel?

Köszi!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.