Hirdetés

2020. április 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-03-12 16:12:00

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3001) Headless válasza bigdady (#3000) üzenetére

Headless
(Topikgazda)

"0 perc" "0 óra" "hó minden napja" "minden hónap" "a hét 6.-ik napján"

De amúgy google crontab-ra rákeresel...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3002) bigdady válasza Headless (#3001) üzenetére

bigdady
(nagyúr)

Kösz

(#3003) kovbandi82 válasza Headless (#2998) üzenetére

kovbandi82
(őstag)
LOGOUT blog

Nincs a BH benne, de az xml readert se látom, a suste.xmsk.ovh oldaról szedem le rendszeresen a frissítéseket. Vagy másik szerveren van mentés?

(#3004) Headless válasza kovbandi82 (#3003) üzenetére

Headless
(Topikgazda)

driveomon van fent frissebb ami csak RSS readert tartalmaz, suste nem másolta le nagyon rég, igazából már nem nagyon csináljuk aktívan a weboldalt.

(#3005) kovbandi82 válasza Headless (#3004) üzenetére

kovbandi82
(őstag)
LOGOUT blog

Megtaláltam le is tesztelem majd. Köszönöm szépen!

Úgy néz ki működik. A teszt beállításokban kidobta a eredményt, gondolom a letöltés rész is megy!

[ Szerkesztve ]

(#3006) gazso75 válasza Headless (#3004) üzenetére

gazso75
(tag)

Átálltatok Padavanra ?

(#3007) Headless válasza gazso75 (#3006) üzenetére

Headless
(Topikgazda)

Szia!
Céges környezetben átállásra kén,szerültem és ezért forgattam tesztként egy wiregua d klienst rá, de nem teljesített jól úgyhogy más eszközre tettem át a szervert. De wifi, általános feladatra jobb s paavan (mir3g, dir860l).

(#3008) gazso75 válasza Headless (#3007) üzenetére

gazso75
(tag)

Nekem az MJPG-streamer a kulcskérdés ( megy róla egy USB kamera ). Padavan alatt megy ?

(#3009) gr8tjoey válasza bigdady (#2997) üzenetére

gr8tjoey
(tag)

Miért akarod hetente újraindítani? - csak kíváncsiság

------((-----))------

(#3010) bigdady válasza gr8tjoey (#3009) üzenetére

bigdady
(nagyúr)

Rosszat teszek vele?

(#3011) twingo16v

twingo16v
(tag)

Sziasztok!
Tudom nem teljesen ide tartozik, de itt is meg kérdezem.
Van egy Tp-link 1043 v4-es router, amin LEDE 17 valahányas firmware van.
Hogyan lehet vissza tenni rá a gyári firmwaret?

Ha valaki adna egy linket ahonnan le lehet tölteni a vissza rakható firmwaret, azt megköszönném!

Egy barátomé, és nem szeretnék téglát csinálni belőle!

(#3012) konczp

konczp
(csendes tag)

Sziasztok !

A következő problémám van. Van egy Samsung 40C5000 TV amin a filmeket dlna -n keresztül játszottam le. A filmet egy külső HDD-n vannak összekötve egy Open WRT-es TPlink WR1043 2nd routerrel. A TV a routeren (lan-on összekötve) keresztül érik el a filmeket. Nem is volt eddig probléma , de most nem akarja felismerni a filmeket , ha be is tölti a mappákat , a file-ra kattintva azt irja , hogy nem ismert formátum. A múlthéten ezeket a file-kot még simán vitte. Én a TV DNLA hibájára gyanakszom. Járt-e valaki igy. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
A TV firmware frissítse már nagyon régen megvolt és a hivatalos oldalon nincs is újabb (2013-as).
A router -en firmware is a legfrissebb. Számítógépen keresztül elérhetőek a filmek, lejátszhatók.
Járt-e valaki igy. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

(#3013) konczp válasza konczp (#3012) üzenetére

konczp
(csendes tag)

Kicsit jobb lett a helyzet. A TPlink WR1043-as (OPENWRT) router lekapcsoltam a UPC connect box-ról. Tehát csak a TV - Router - HDD van kapcsolatban. Így működik minden jól , mármint mennek a filmek.

Most az a gond , hogy net nélkül nem mennek a letöltések a Transmission-ban !
Valakinek ötlet , hogy mit állítsak ?

(#3014) SteveBeard

SteveBeard
(senior tag)

Sziasztok!

A számítógépem (W10) egyik meghajtóját szeretném megosztani távoli ismerőssel.
Ez a CIFS Managerrel megoldható-e és ha igen, akkor ezt hogy tudnám megtenni?
Pl a "Folder from" és a "Folder to" részhez fogalmam sincs mit kéne beírnom... :B

Steve

(#3015) Headless válasza SteveBeard (#3014) üzenetére

Headless
(Topikgazda)

Hát attól függ hogy képzeled, de ha a számítógép meghajtót akarsz megosztani, ahhoz semmi köze a routernek... Hacsak nem úgy akarod, aminek szerintem semmi értelme, hogy felcsatolod a helyi mappát és azt routerrel tovább osztod...

Ehhez nem szükséges router. Nem is keverném bele, vagy sima helyi megosztás és vpn vagy ftp-t raksz a gépre.

(#3016) SteveBeard válasza Headless (#3015) üzenetére

SteveBeard
(senior tag)

Igazad van! Köszi!

Steve

(#3017) lewis999

lewis999
(csendes tag)

Üdv, mindenkinek!

Adott egy TP Link WR842ND router amit nyomtató megosztásra is szeretnék használni...
Használtam is, de egyik napról a másikra nem működött...
Ma végre rászántam magam hogy felélesszem...letöltöttem egy újabb verzóját az usb printer controllernek és fel is telepítettem...
Működött is szépen a nyomtatás, ám miután kikapcsoltam a pc-t majd pér óra múlva újra akartam valamit nyomtatni, megint nem működött a nyomtatás...

Szeretnék segítséget kérni, hogy mi lehet a hiba oka és hogyan tudnám kijavítani?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, segítséget mindenkinek!

(#3018) Pros

Pros
(tag)

Sziasztok már feltettem az összes verziót az összes módon " "-be de nem tudom beállitani a torrentet 192.168.1.1:9091
Valaki segítene mit kell telepíteni vagy tenni érte???

404: Not Found
Couldn't find Transmission's web interface files!

Users: to tell Transmission where to look, set the TRANSMISSION_WEB_HOME environment variable to the folder where the web interface's index.html is located.

Package Builders: to set a custom default at compile time, #define PACKAGE_DATA_DIR in libtransmission/platform.c or tweak tr_getClutchDir () by hand.

LG IPS236, LG LA-620S,LG LF-650V, CM690-ház, Zalman MFC2+MFC1-plus, 8 Fan, Corsair HX 520W ,Asrock990FX extreme4, FX-8350+CM Seidon 240M, 2x4GB TeamGroup Vulcan 2400MHz, Sapphire RX580 8GB Nitro+ V2, WD 2TB EARX, WD 2TB FYYS, WD 1TB Elements, Kingston hyperx 3k 120GB, TP-link W3600, Logitech Z-5500

(#3019) donmackó válasza Pros (#3018) üzenetére

donmackó
(őstag)

Le kell tölteni a web interface-t a 9092/apps oldalon. De mivel ez nagyon le tudja terhelni a routert, így szoktam ajánlani a TM remote gui-t -> [link]

Release the cable hounds!

(#3020) Headless válasza donmackó (#3019) üzenetére

Headless
(Topikgazda)

Rossz a link ;)

[link] pc-re
Androidra: [link]
Ios: vegyél rendes telefont :))

(#3021) donmackó válasza Headless (#3020) üzenetére

donmackó
(őstag)

Nekem jó a link :DDD

(#3022) Pros

Pros
(tag)

Hát több hetes szívás után vissza tettem a wrd3600ra a vargalex 1.1.7 open wrt-t.

Költözés miatt Digiről váltottam UPC-re és közben feltettem a legujabb open wrt-t. A upc router modem módba megy mégis a wrd3600 sokat hibázott, le esett a net sebesség, lefagyott a net, akadt minden. Mini dlna vagy működött vagy nem. Transmission-t nem tudtam beállitani.

Ma visszatettem az 1.1.7et és minden probléma megszünt. Net stabil gyors 6 eszközzel. Wifi jelerősség maxon, megy a mini dlna egyszerre 2 tv-n torrentezes mellett.

Biztos, hogy én vagyok a tehetségtelen és bamba, de nekem nagyon nem jött be az újabb open wrt. Max úgy lenne jó ha ugyan úgy lenne beállítva mint az 1.1.7, mert ez valahogy alapból tökéletes. :)

Remélem nem kövez meg senki az írásomért.
Már csak 1 dolog hiányzik, hogy win 10ből lássam a maghajtót és tudjak rá másolni. De holnap ránézek. :R

Köszönöm azért a segitségeket.

LG IPS236, LG LA-620S,LG LF-650V, CM690-ház, Zalman MFC2+MFC1-plus, 8 Fan, Corsair HX 520W ,Asrock990FX extreme4, FX-8350+CM Seidon 240M, 2x4GB TeamGroup Vulcan 2400MHz, Sapphire RX580 8GB Nitro+ V2, WD 2TB EARX, WD 2TB FYYS, WD 1TB Elements, Kingston hyperx 3k 120GB, TP-link W3600, Logitech Z-5500

(#3023) donmackó válasza Pros (#3022) üzenetére

donmackó
(őstag)

Be kell kapcsolni a win10-ben az smbv1-et, mert alapból tiltva van, és látni fogja. Vagy add hozzá kézzel a meghajtót.

(#3024) Pros válasza donmackó (#3023) üzenetére

Pros
(tag)

Sikerült mindent beállítani, minden gyors és jó! :) Köszönöm a segítséget.

(#3025) Gyurka6

Gyurka6
(senior tag)

Hali!

Sikerült átállitanom switch-módra, most vissza kellene, mi a módja?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3026) donmackó válasza Gyurka6 (#3025) üzenetére

donmackó
(őstag)

A 9092-n a System fül alatt ott a Resets alfül. Ott a Network reset vagy a firmware factory reset pontot válaszd.

(#3027) Gyurka6 válasza donmackó (#3026) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

amennyiben be tudnék lépni, nem tudom az ip címét...látszólag nincs.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3028) donmackó válasza Gyurka6 (#3027) üzenetére

donmackó
(őstag)

Akkor idézek a FW blogbejegyzésből ->
+resetgomb funkció átírva: megnyomás=wifi on/off, 5-9mp=HDDleválasztás, 10-14mp=hálózat alapraállítás, 15->mp=factory reset

Tehát nyomd szorgalmasan a reset gombot a hátulján.

[ Szerkesztve ]

(#3029) Gyurka6 válasza donmackó (#3028) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

hali!

nos a reszet lett a megoldás, utólag látom, hogy lennie kellene ip cimének.

a kérdésem: a soros porton működés közben nem lehet elérni, le van tiltva vagy csak valami félre megy?

Gyurka

(#3030) donmackó válasza Gyurka6 (#3029) üzenetére

donmackó
(őstag)

Valószínű hogy félre megy valami (forrasztási hiba,nem jó bekötés stb.). Elvileg az ssh és a telnet is megy, nem kell egyből soros port, csak failsafe-be kell indítani.

[ Szerkesztve ]

(#3031) Gyurka6 válasza donmackó (#3030) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Amikor swichbe kapcsoltam és nem tudtam elérni, akkor akartam soroson megnézni milyen címet kapott. ( a fő router től eggyel eltérőt 0.1/0.2)

Gyurka

(#3032) donmackó válasza Gyurka6 (#3031) üzenetére

donmackó
(őstag)

Ezt a fő routerben is megnézhetted volna. Vagy megjegyezed amikor switchbe kapcsolod, hogy mit adtál meg.

(#3033) Gyurka6 válasza donmackó (#3032) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Ez oké amit írsz, nekem a soros porton kellenének az adatok.... a többi az meg van. Pontosabban a soros konzolon is szeretném elérni működés közben.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3034) Headless válasza Gyurka6 (#3033) üzenetére

Headless
(Topikgazda)

nincs korlátozva/tiltva semmilyen szinten, ott az összeköttetéssel, driverrel, beállításával lehet csak baj.

milyen ttl adaptered van? hogy kötötted be? milyen a konzol beállításai?

(#3035) Gyurka6 válasza Headless (#3034) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Köszi, amikor halott volt működött vele. pl2023(kb) 115200, az adapteren mintha villogott volna a kék led, néztem 2 géppel w8/xp, megyek akkor tovább. W7 nem 8

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3036) Gyurka6 válasza Headless (#3034) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Hali!
Megoldva, egy másik usb-s átalakítóval megy.
az usb audió rádiót szeretném még telepíteni, a0.8.1-es verzió van rajta (a 8.3 nekem nem jön be az oldalválasztás miatt, nem tudom az eee pc-n jól megjeleníteni), hogyan tudom felrakni?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3037) Gyurka6

Gyurka6
(senior tag)

Telepiteném az usbaudiot, lsusb kiirja :f211 Tenx Technology, Inc. TP6911 Audio Headset,
az usba udio pedig: No AUDIO CARD, mit lehet megnéznem, mit nem talál?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3038) suste válasza Gyurka6 (#3037) üzenetére

suste
(Topikgazda)

Ezekre a parancsokra mit kapsz vissza?

amixer scontrols

amixer get Speaker

(#3039) Gyurka6 válasza suste (#3038) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

root@TpLinkWDR4302:~# amixer scontrols
Simple mixer control 'PCM',0
Simple mixer control 'Mic',0
root@TpLinkWDR4302:~# amixer get Speaker
amixer: Unable to find simple control 'Speaker',0

root@TpLinkWDR4302:~# amixer get Speaker
amixer: Unable to find simple control 'Speaker',0

Gyurka

(#3040) suste válasza Gyurka6 (#3039) üzenetére

suste
(Topikgazda)

amixer get $(echo PCM|head -n1)|grep %|head -n1|sed "s/%].*//;s/.*\[//"

utána ezt egyben:

CHNS="$(amixer scontrols|cut -d"'" -f2)"
amixer get $(echo $CHNS|head -n1)|grep %|head -n1|sed "s/%].*//;s/.*\[//"

[ Szerkesztve ]

(#3041) suste válasza suste (#3040) üzenetére

suste
(Topikgazda)

Hátha lesz később ilyen másnál is:
Az USB-s hangkártyán nem volt szoftveres hangerőállítási lehetőség (sem), így a hengerő állapotot nem tudta kiolvasni az oldal, és ezért jelezte azt, hogy nem érzékel hangkártyát.
Jól lebutított hangkártya lehet, én még nem talélkoztam ilyennel, pedig 1-2$-osakat rendeltem én is.
Van olyan kártyám is amin még hardveres hangerő gombok is vannak!

(#3042) Gyurka6 válasza suste (#3041) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Köszönöm a segítséget|!
Most már van rajta hangerő gomb...

Gyurka

(#3043) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#3042) üzenetére

Gyurka6
(senior tag)

Még egyszer nagy köszönet, suste-nek hogy megoldotta nekem az usb-rádiót (Elég régóta foglalkoztam vele, de nem jött össze.)

Gyurka

(#3044) smile26

smile26
(újonc)

Hali!

Érdeklődni szeretnék, hogy ezt a firmware-t fel lehet tenni egy tp-link archer c7 ac1750 ver.:5.0-ás router-re?
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#3045) suste válasza smile26 (#3044) üzenetére

suste
(Topikgazda)

Nem, mert nincsen C7v5 verzió belőle.
Ha van rá openwrt, akkor a hozzávaló verziót az openwrt oldaláról kell leszedni, és felrakni.
A mi fw-nkben lévő extrákat (9092 és + modulok, stb) pedig utólag is fel lehet rakni a tárhelyemről....

(#3046) smile26

smile26
(újonc)

Szia!
Köszi szépen :-)

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.