Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) suste válasza torposz (#700) üzenetére


suste
veterán

Openwrt frissites sosem nyul a bootloaderhez!
Szoval csinalhatod luciban es csinalhatod bootloaderbol is a syupgrade bin-nel.

Miert valtasz?

(#702) torposz válasza suste (#701) üzenetére


torposz
újonc

Először is köszönöm a gyors választ!

Tetszik a külön webfelület amit csináltál/tatok az egyszerűbb beállításhoz. Lehetőség több felhasználó, hozzáadásához, knockd. Ezeket ki szeretném próbálni.

Részben ezek miatt, illetve azért mert valószínűleg a jövőben is fogtok ezzel még foglalkozni, csiszolni rajta.
Míg a Vargalexes build ahogy nézegettem nem igazán frissülget... azt hiszem 2013 év eleji az utolsó kiadás.

Ha kérdésem lenne, vagy elakadnék valamivel akkor itt hamar választ kapok.
Ha megismerkedtem a lehetőségekkel később OpenVPN servert is szeretnék beállítani a routeremen.
Esetlegesen egy git servert.

Az általatok hozzáadott extrák egyszerűbbé teszik számomra a kezelést, mert a linux ismereteim eléggé hiányosak.

Röviden ennyi.
Mégegyszer köszönöm a választ és a munád/munkátok a builddel és a supporttal.

(#703) suste válasza torposz (#702) üzenetére


suste
veterán

Nem lebeszélni akarlak az fw-nkről ( :) ), de azt tudod ugye, hogy első ismerkedéshez elég lehet a mentés felrakása?
Az tartalmazza a teljes weboldalt.
Persze a végleges használathoz már jobb az fw csere, de fontos hogy ne tartsd meg a beállításokat a frissítésnél.
Ha felrakod a mentést, akkor egyébként már a frissítést is meg tudod tenni a 9092-ről is....

(#704) torposz válasza suste (#703) üzenetére


torposz
újonc

Mit takar a mentés felrakása?

(#705) suste válasza torposz (#704) üzenetére


suste
veterán

logoutomban említve van a 4MB-osakra való mentés, és ezt lehet bővíteni a heti mentésekkel: [link]
de ezt már a saját menüből is megteheted (9092/backup)

[ Szerkesztve ]

(#706) torposz


torposz
újonc

Igazából amit szeretnék összehozni:

DDNS - van no-ip-ra regisztrált címem, hogy el tudjam érni a router config felületét.
Samba / miniDLNA - LAN hálózaton a routerre kötött vinyó tartalmának megosztása
Transmission - torrentenzni

HDD Idle.
FTP Server - Több felhasználós változatban
OpenVPN Server - Távoli haverokkal LAN-ozni illetve hozzáférjenek ők is a cuccaimhoz.
Git Server - Ismerősökkel közös project kezelése
Web server - Ha lehet valami DB támogatással és SSL-el.

Többségéhez találtam leírást, de sajnos nem igazán értek a gyémántokhoz így nem mindent tudtam az előzőekben beállítani.

Ami működött a Vargalexes FW-vel az a DDNS, Samba, miniDLNA, Transmission, FTP.

Adott egy TP-LINK WDR4300-as router egy 320GB-os USB-s külső vinyó és egy 8GB-os PenDrive.
Szeretném extrootolni, valahogy úgy, hogy ha nem tudja felmountolni a pendriveot/vinyót attól még a DDNS és a VPN működhessen. A többi meg úgyis csak akkor lényeges ha a vinyó is elérhető

A többivel csak 1-2 hete szemezgetek, túl sok szabadidőm nincs így kapóra jönne segítség vagy nagyjából kész megoldás.

(#707) torposz válasza torposz (#706) üzenetére


torposz
újonc

Ami még kimaradt az a Wake on LAN funkció.

(#708) Headless válasza torposz (#707) üzenetére


Headless
őstag

wake on lan-t én egybe kötöttem egy knockos tűzfal port forwardal, elég hasznos, csak kopogok, forwardot csinál, majd kelti a gépet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#709) wocsok


wocsok
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mivel nem látszik a samba megosztás, (sőt maga a router sem) amióta a win 10-et újratelepítette. Előtte minden rendben működött... Mit nem állítottam jól be?

(#710) Headless válasza wocsok (#709) üzenetére


Headless
őstag

Valószínűleg a munkacsoport más. Egyszerűbb megoldás a readmeben van...
Intéző
\\routerip
Majd jobbklikk hálózati meghajtó csatolása.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#711) poffsoft válasza wocsok (#709) üzenetére


poffsoft
addikt

hàlózat felderítése engedélyezve?

[ Szerkesztve ]

(#712) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Sziasztok!

1043ND v1-em van, fel van rakva rá a 0.8.1-es verzió.
Ezt a TP-LINK-et egy AP-ként szeretném használni, mégpedig úgy, hogy a WAN interfésze rá lenne kötve egy Cisco 871W valamelyik LAN portjára és a TP-LINK pedig csak szórná az SSID-t, amire rácsatlakoztatva a Cisco osztana IP-t és ő is NAT-olna.
Ezt meg lehet oldani a 0.8.1.-es verzióval? Echte olyan módot nem találtam, ami kapásból erre volna jó.

(#713) zsolti.22 válasza zsolti.22 (#712) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Megoldottam. :)
Összebridgeltem a wifi-eth0.2 interfészt, adtam neki statikus IP-t, az eth0.2-t átállítottam nem-kezelt protokollra. Tűzfalnál wan zónába tettem a bridge interfészt és azt csinálja, amit akartam.

(#714) Headless válasza zsolti.22 (#713) üzenetére


Headless
őstag

Kábellel van összekötve? Pontosan mit is akarsz amúgy wifi ugyanaz az ssid legyen és vándorlás is legyen, vagy csak egy router wifijét akarod használni? Ha csak egy router wifijét akarod használni, és kábellel kötöd össze akkor az a switch mód, és 9092-őn beállító felület is van hozzá.

Ha wifi nagyobbítást akarsz, vándorlással, az pedig a WDS/WDS-ethernet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#715) zsolti.22 válasza Headless (#714) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Kábellel van összekötve, de azt írtam is. Már nem téma, megoldottam. A Cisconak a wifije kezdett CRC hibás lenne, tele volt már errorral és gondoltam, hogy ha már van egy felesleges 1043ND-m, akkor abból AP-t csinálok és azt használom egyedüli wifis hozzáférésként úgy, hogy minden mást a Cisco csinál, leszámítva a wifit. Vagyis átköltöztettem a Cisco-ról a wifit a TP-LINK-re.

(#716) suste válasza zsolti.22 (#715) üzenetére


suste
veterán

jól megkutyultad, pedig csak egy gombnyomás lett volna a 9092/switch-en...

(#717) zsolti.22 válasza suste (#716) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Megcsináltam úgy :) Bocs, átsiklottam Headless üzenetén, pedig ő is ugyanazt írta le, mint te :)

[ Szerkesztve ]

(#718) Headless


Headless
őstag

És ismét rosszalkodik az egyik szerver ezért megint lassú oldalbetöltés lehet, de cserébe, volt időm tesztelni, és javítottam betéve egy 1 másodperces timeout. friss backup majd javítja. bármelyik mentést elég lesz feltenni, mert a közös "variables" fájlban van a módosítás.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#719) donmackó válasza Headless (#718) üzenetére


donmackó
őstag

Még jó hogy délelőtt írtam susténak, hogy gond van- e a szerverrel. Délelőtt nem volt 9092 és 9093 sem. ;]

Release the cable hounds!

(#720) eninek


eninek
tag

Szziasztok, tippeket szeretnék kérni. Felraktam egy tp-link wr1043ndv1-re a legujabb bb 0.8.1-es irmwaret. Elotte 0.6 volt fenn. miota felraktam nem erem el a lucit, csak es kizarolag ms edge browseren keresztul. Se firefox, se chrome, se a kulon emiatt letolott es felrakott opera browser-en keresztul nem erem el. Bad gateway.
sysupgrade-t flasheltem, beallitasok megtartasaval. Lehet ez a gond, mert amugy a router hibatlanul mukodik?

(#721) suste válasza eninek (#720) üzenetére


suste
veterán

simán lehet a beáltások megtartása a hiba oka
mrár többen beleszaladtak ebbe
csinálj egy full mentést a 9092/backup felületen, így akár vissza is állíthatod a mostani helyzetet, ha mégis böngésző cache lenne a ludas
aztánn mehet a factory reset....

(#722) eninek válasza suste (#721) üzenetére


eninek
tag

Koszi a gyors valaszt. igen factory reseteltem, ugy mar mukodott, de vhogy ez a 0.8.1 nem az igazi, es ha visszaallitottam a lementett beallitast akkor megint nem mukodott csak es kizarolag edge.el. Vegul visszaraktam a stabil 0.6-os verziot, most minden mukodik es a router sem indulgat ujra mint 0.8.1 Orok igazsag ami nem romlik el nem javitsd meg. Ugyhogy nalam marad a 0.6-os ezek szerint. Koszonom megegyszer a gyors valaszt

(#723) Headless válasza eninek (#722) üzenetére


Headless
őstag

Teljes mentést visszatöltesz, akkor persze, hogy megint rossz lesz. Ezért kellett a factory reset, hogy a régi konfigokat/ binárisokat kitöröld.

Mi nem tetszik a 8.1-ben?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#724) eninek válasza Headless (#723) üzenetére


eninek
tag

Furan viselkedett a router. tobbszor eldobta magat es ujra indult. De lehet h friss conf.al jol mukodott volna, nem tudom nem teszteltem sokaig, mert nincs kedvem most az ujra conf.al pepecselni, ugyhogy inkabb visszaraktam a regit+backup-jat

(#725) Headless válasza eninek (#724) üzenetére


Headless
őstag

Hát ha jól emlékszem blokk méret módosítás volt 0.6-0.7 között. Valószínűleg a luci is emiatt vopt rossz, valamint a stabilitási problémák is emiatt lehettek. De azért jó volna kipróbálni, ha egyszer több időd van.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#726) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok,

egy csoda Alcatel L850 Telenor hypernet 4G usb modemet kellene életre kelteni a routeren.
Eddig elég kevés a siker.
Google barátomat már próbáltam, nem sokat segített.

Hogyan tudnám beállítani?

Automatikus csatlakozás be van kapcsolva, szóval az router USB-re dugva betárcsáz, és felcsatlakozik, csak a router nem hajlandó ezt érzékelni.

Második számú probléma, hogy a router nem éri el a netet a gépen keresztül, a modem internet elérése megosztva, de bárhogyan állítom, a router nem talál netet.
Ezt hogyan lehetne megoldani (ha esetleg csomagokat kellene telepíteni)?

[ Szerkesztve ]

(#727) Headless válasza poffsoft (#726) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

9092-őn megjelent a ttyUSBX?

kernellogban látod az usb miként ismeri fel az eszközt? lsusb/usbreset kimenete mit mutat?

openwrt wiki

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#728) poffsoft válasza Headless (#727) üzenetére


poffsoft
addikt

Szia,

nem jelent meg, ttyS0 mint default volt a listában, de az usbreset-nél látszódott az eszköz, mint "broadband"
Meguntam, és feltettem a Rooter fw-t, azzal ugyan megy a net, de a statisztikáknál ugyanúgy nem látja a kapcsolatot.

ezt a wikit találtam én is, de nagyjából kínaiul van nekem.

[ Szerkesztve ]

(#729) suste válasza poffsoft (#728) üzenetére


suste
veterán

Ez a modem gondolom ujabb, es nem serial eszkozkent latszik, igy a mienkkel nem fog menni alapbol. Telepiteni kellene a szukseges csomagokat, amihez valszeg extroot is kellene....

(#730) poffsoft válasza suste (#729) üzenetére


poffsoft
addikt

Gondolom, mert a saját felületén 2016-osnak írja. Ezt szórja most a telenor hypernet modemként.

amúgy remote ndis eszközként mutatkozik be a winnek.

[ Szerkesztve ]

(#731) poffsoft válasza suste (#729) üzenetére


poffsoft
addikt

mondjuk modemként nem látja az 1043nd, vagyis a wan1 iface,ami az usb0 eszköz, az offline, ennek ellenére a wan dhcp kliensként csatlakozik az ismeretlen eszközhöz (aki automatikusan csatlakozik amint powert kap).
nem értem a lelkivilágát, lényeg, hogy működik.
amúgy a lenti fw-hez nem kell extroot.
plusz a modem képes lenne microsd fogadására, szóval az extroot is könnyen megoldható lenne az 1 usb ellenére is (kernel log mutatja a mass storage-t, meg az scsi cd-t is (a saját driverek, amolyan android módra))

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#732) suste válasza poffsoft (#731) üzenetére


suste
veterán

Persze hogy nem kell extroot, ha nincs benne transmission+minidlna+samba+ftp+stbstb....

(#733) poffsoft válasza suste (#732) üzenetére


poffsoft
addikt

ezek pont benne vannak.

[ Szerkesztve ]

(#734) Headless válasza poffsoft (#733) üzenetére


Headless
őstag

opkg list-installed

Mit ad? Milyen csomag kellene még? Esetleg a gyökérről csinálhatnál egy tar.gz-t és megoszthatnád. Hátha vannak benne olyan dolgok, amik segíthetik a beállítást.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#735) poffsoft válasza Headless (#734) üzenetére


poffsoft
addikt

nem kell plusz, már működik, olyan érdekesen.
majd szerzek luci mentést, sustevel is egyeztettem közben.

[ Szerkesztve ]

(#736) poffsoft válasza Headless (#734) üzenetére


poffsoft
addikt

esetleg ez innen nem segít?

amúgy pont leírják, amit tapasztaltam az LTE modemmel kapcsolatban: auto tárcsázást bekapcsolni, majd dhcp-ként osztani fogja a netet, de modemként nem látszik a routerben.

[ Szerkesztve ]

(#737) Headless válasza poffsoft (#736) üzenetére


Headless
őstag

Hát végülis nagyjából bent vannak a scriptek, és végülis csak a modeswitch-et hívja meg. Ha jól vettem ki. De nálam konkrétan semmilyen 3g/4g mobilstickem sincs, sustenak sincs, így az a támogatós oldal is olyan, amilyen. Azért az fura hogy mik vannak benne abban a buildben, erre lettem volna kiváncsi az opkg list-installed kimenetelére. Nah meg egy blokk méretre/szabad helyre is kiváncsi lettem volna.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#738) poffsoft válasza Headless (#737) üzenetére


poffsoft
addikt

ha arra járok, megcsinálom.
nekem semmilyen stickem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#739) suste válasza poffsoft (#738) üzenetére


suste
veterán

én kaptam egyet (ZTE MF680), ami elvileg még támogatott is, de mobilkártya nélkül próbálva meg sem jelenik az eszközöknél (kártyával még nem tudtam tesztelni)
hátha ezzel a kiegészítéssel jutok valamire....

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
A 9092/links -en nyomjatok egy force refresh-t vagy cache ürítést!:)

(#740) poffsoft válasza suste (#739) üzenetére


poffsoft
addikt

Boldog Karit!
jópofa :-)

[ Szerkesztve ]

(#741) appel


appel
őstag

Hi!

1-2 dolgot találtam, bár megerősíteni nem tudom idő hiányában.

1, Fel akartam rakni az angol nyelvet is a lucihoz (opkg install luci-i18n-english (0.12+svn-r10530-1 verzió)), de telepítés után amint nyelvet váltottam csak bad gateway jött be az luci helyett. Ezt csak ssh-n tudtam orvosolni a luci config fájljának kézi szerkesztésével vissza hu-ra. Ez zavar, más is megnézné?

2, Ha https-en nyitom meg a felületet, akkor a luci menüben lévő szolgáltatások/WWW_SUSTE nem működik, mert https-el akarja nyitni. Kézzel természetesen nyitható a 9092 porton.

3, Talán mintha lenne benne egy régi alap pptpd.conf is, ezért pptpd telepítéskor (opkg install pptpd) az ott marad, az új és helyes szintaktikájú pedig pptpd-opkg néven kerül fel. Törlés, átnevezés után minden ok, de mégis egy apró kellemetlenség.

(#742) suste válasza appel (#741) üzenetére


suste
veterán

1: az angol az alap nyelv, szerintem alapbol benne van az fw-ben, csak at kell valtani ra, vagy angol nyelvre allitott bongeszovel megyitva eleve angolul jelenik meg.
Konkreten a 0.8.1-et meg nem neztem, de a regebbieknel igy volt.

2: ez igy normalis, hiszen csak a 443-as portot nyitod ki. Ha kinyitod a 9092-t is,akkoraz ismenni fog luciban is.

3: errol nem tudok, majd megnezem.....

0.8.1-Repairt feltetted es azzal csinalod a vpn-t?

(#743) donmackó válasza appel (#741) üzenetére


donmackó
őstag

Biztos hogy benne van alapból az angol luci is, mert nálam firefox alatt magyar, ie 11 alatt meg angolra van állítva.

Release the cable hounds!

(#744) appel válasza suste (#742) üzenetére


appel
őstag

Igen volt repair, és utána pptp server.
Nem volt angol, csak auto és magyar. Kapásból magyarul indult.

(#745) donmackó válasza appel (#744) üzenetére


donmackó
őstag

The basic LuCI web user interface is in English.(Az alapvető Luci webes felhasználói felület angol nyelvű.)

forrás:
LuCI Essentials

Váltsd át a böngésző nyelvét, akkor biztos hogy angol lesz.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#746) appel válasza donmackó (#745) üzenetére


appel
őstag

Nem kell ahhoz böngésző nyelvet váltani, azért van a beállítási lehetőség...
Amúgy most kipróbáltam bármilyen nyelvet telepítve megint bad gateway. Sebaj, túlélem magyarul is, csak 1-2 kifejezés nagyon idegenül hangzik magyar nyelven.
A teljesség kedvéért: gyári rendszerről telepített 0.8.1 + repair, majd extroot volt a telepítés menete.
Telepítettem pptp szervert, mc-t, nano-t, htop-ot. Beállítottam a ddns-t, knockd-t, tűzfalat.
Már az első lépésnél összefosta magát nyelvváltáskor, de mindjárt megnézem ha kiveszem a pendrive-ot.

(#747) donmackó válasza appel (#746) üzenetére


donmackó
őstag

"Összefosás" után ha eléred ssh-n írd be hogy logread. Hátha valamit beír olyankor valami hibát a system log-ba, és küld el susténak hátha ki tud belőle valamit hámozni.

(#748):Nekem auto-n angol internet explorer-ben.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#748) appel


appel
őstag

Persze, hogy lejárt a szerkesztési idő...
Na extroot nélkül indított szinte szűz rendszeren (csak a jelszó lett beállítva, még az ip is alap, stb.) sincs English, csak auto és magyar.
Nem foglalkozzatok vele, ezen túl tudok lépni, mert más ipari problémába még nem ütköztem.

ui: logread-be nem kerül új bejegyzés nyelvváltás után

Nem akarod kipróbálni egy német nyelv telepítés utáni német nyelvre váltással?

[ Szerkesztve ]

(#749) appel


appel
őstag

rövid nekem ez a szerkesztési idő...
Nem lehet a baj a verzió?
Amit telepítek az 0.12+svn-r10530-1, míg a luci verziója 0.12+git-15.037.36195-f1e2a26-1.

(#750) appel


appel
őstag

A pptp confighoz:
Valószínűleg a 9092 oldal setup/vpn résznél található pptp server kavarta össze, mert most rányomtam (vissza sem kérdezett) és királyul elküldte a jól belőtt configot a másvilágra (felülírta a hibás szintaktikájú régi alap configgal), kinyírta a chap-secrets fájlt, és beduplikálta a már meglévő pptp/gre tűzfal szabályokat is. Kezdhettem újra a beállítását...(szerencsére az kb. 2 perc)
Ez a rész biztosan hibás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.