Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) appel válasza suste (#900) üzenetére


appel
őstag

ááá...pedig eskü mindet elolvastam :)
Inkább csak elfelejtettem, mert nem használtam soha, és pár napja végignéztem az összes menüt nagyjából, csak nem szúrta ki a szemem a basic alján.
Sebaj, legalább nem unatkozunk :P

(#902) Headless válasza appel (#901) üzenetére


Headless
őstag

Esetleg, ha pont erre lenne szükséged. Csak annyit javítanék, hogy nem az uci segít, hanem az iptables :)

[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#903) suste válasza appel (#901) üzenetére


suste
veterán

vagy van távolról külön weboldalon menedzselhető verzió is, ami máshol található meg: [link]

Ha az új weboldalon nem kell a wifis rész, akkor szólj és megmondom hogy törölheted, és akkor csak a parental control marad.

Headless:
ez már benne van az utolsó repair mentésben, szóval kiválasztható....

[ Szerkesztve ]

(#904) appel


appel
őstag

Archer C9 támogatás megoldható? Kollégám olyat vett, és kipróbálná a ti firmware-t.

(#905) Headless válasza appel (#904) üzenetére


Headless
őstag

innen nekem úgy tűnik hogy valaki csak poénból felflashelt egy asus fw-t,de broadcomként nem igazán reménykednék hivatalos támogatásban.[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#906) appel válasza Headless (#905) üzenetére


appel
őstag

ddwrt van rá, de ahogy látom jobban járt volna egy c7-tel.
Mondjuk azért vette, mert akciósan 29.900Ft volt. :)

(#907) suste válasza appel (#906) üzenetére


suste
veterán

Pont en is a c7 akartam irni....(a C5v1 volt a legtutibb vétel:) )
Persze attol fugg mit akar vele. De tm+dlna-ra jobb az openwrt szerintem

[ Szerkesztve ]

(#908) fattila85


fattila85
csendes tag

Üdv Urak!
Az lenne a kérdésem hogyha a tp-link tl-wr741nd-s (v4-es) routeremen a gyári fw-t szeretném lecserélni suste-féle Barrier Breaker openwrt-re, akkor melyik verziójú factory.bin kell?
Vagy ezen a routeren mindenképp kell a bootloader módosítás előtte?
A segítséget előre is köszönöm! :)

(#909) suste válasza fattila85 (#908) üzenetére


suste
veterán

[ezt kell csinalni], annyi kulonbseggel, hogy factory fw utan a sima basic mentest tedd fel: [link]

(#910) fattila85 válasza suste (#909) üzenetére


fattila85
csendes tag

a basicből gondolom a legfrissebbet, és azt követően ha van frissebb azokat frissítsem?

(#911) suste válasza fattila85 (#910) üzenetére


suste
veterán

Ha felrakod a basic-et, akkor mar lesz a 9092-n egy beckup oldal (9092/system/backup), ahol konnyebb a frissites (downloadnal kivalsztod,letoltod, majd restore-nal felrakod).
A repair mentesek szinte naponta keszulnek, viszont tartalmazhatnak olyan dolgokat ami usb nelkul felesleges. A basic hetente frissul.
Ha van eleg hely, akkor a repairt is felrakhatod, bajt mem csinal.
Ha kell a hely, akkor van resets oldalon 9092_clean gomb...

(#912) fattila85 válasza suste (#911) üzenetére


fattila85
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ezzel így már szerintem elboldogulok akkor. :R

(#913) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Terveztek site-to-site vpn interfészt lucira?

[ Szerkesztve ]

(#914) Headless válasza zsolti.22 (#913) üzenetére


Headless
őstag

Szia VPN-ben. nem vagyok/unk otthon. LuCI-ban meg semmiképp, max www_suste-n. de ott egyenlőre van egy minimál openvpn szerver beállítás szerintem az elég egyszerű lett, de ha annál többet/mást akarsz, akkor azt nem úszod meg utánajárással, ha találsz leírást és működik, kipróbáltad és nem olyan bonyolult, akkor lehet megcsináljuk,de ehhez tényleg olyan leírás kell, hogy config fájlba miket kell beírni, mit kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#915) zsolti.22 válasza Headless (#914) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Site-to-site VPN-hez értek, ha tudok, segítek :)
Akkor megpróbálok egy openwrt-s site-to-site vpn-t összebarátkoztatni egy cisco routerrel :)

(#916) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Letelt az 5 perc, nem tudok szerkeszteni...
Halasszuk a hétvégére. Leírást itt találtam: [link] vagy [link]

Valamelyiknek működnie kell.

Röviden az a lényeg, hogy a két peernek először ki kell építeni a phase1-ben egy bidirectional csatornát, amin keresztül egymással beszélgetnek, majd amikor jön egy bizonyos forrású, bizonyos célú csomag, akkor lebeszélik a phase2 csatornát, ami már csak unidirectional, és ezen zajlik a titkosított forgalom, ami azért eszi a CPU-t, a ciscomban viszont hardveres titkosítómodul van, így meg se érzi. :B

(#917) Headless válasza zsolti.22 (#916) üzenetére


Headless
őstag

Ezeket megtaláltam én is :) ez az IPSec-es VPN-nek egy leágazása, ha jól gondolom és a wikin is így értelmeztem bár nem néztem át semmit rajtuk.

Az a baj, amúgy ez már tényleg annyira réteg felhasználás, hogy nem sok értelme van vele külön foglalkozni. Nem feltétlen használná két embernél több :)

Bár kitudja a jelenlegi oldalakat hányszor használják. pl knockdot ki használja pl, rajtam és suste-n kívül, de van olyan amit Én sem használok, pl Wifisupervisor by suste :D (te tudod miért :)) )

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#918) zsolti.22 válasza Headless (#917) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Arra pont tökéletes legyen, hogy a két távoli router segítségével full titkosítva elérjem az egyik "telephelyről" a másik telephelyen lévő voip telefon webes felületét. Én mondjuk erre használnám, mert másra konkrétan nem tudnám, de nagyvállalatnál nyilván sokkal több mindenre lenne jó.

A másik oldal a remote access VPN, abból megint van legalább 3 alfaj (full tunnel, thin client, de ezek cisco-spcifikusabbak :)

(#919) Headless válasza zsolti.22 (#918) üzenetére


Headless
őstag

Ezek SOHO eszközök, Amikre az FW-k vannak, Nagyvállalati teljesen más tészta már, de ezek az eszközök a tipikusan "olcsó" maximum otthonra elég routerek. Ezért ilyen szinten nem látom értelmét belemenni webes kiegészt szinten. az otthoni felhasználásban openvpn nem teljes áttolással (thin client ahogy írtad). könnyedén beállítható konkrétan 1 gombnyomással, meg a kliensre letöltött hitelesítő fájlal. és a mezei user "biztonságosan" eléri a transmission kliensét FTP-jét/sambáját. Ezt még összekötheted egy knockdal amivel az openvpn portját nyitod az egész előtt, és akkor azt mondom azzal már többet is tett a hangsúlyozom "Mezei User", nem vállalat/nagyvállalat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#920) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok! Suste 0.7 van fent egy WDR 3600-ason, és szeretnék egy Chromcast-ot csatlakoztatni, hogyan tudom beengedni a hálózatba?

(#921) suste válasza mastodon (#920) üzenetére


suste
veterán

mi a probléma?
felcsatlakozol rá egy telefonnal, majd a mobilos appal beállitod az otthoni wifi adatait
a routeren semmit nem kell állítani: [link]
ez is egy kliens, szóval mindeképpen a Chromcast-os kütyüt kell beállítani a routerhez, és nem fordítva, vagyis a kütyü leírását keresd....

(#922) mastodon válasza suste (#921) üzenetére


mastodon
aktív tag

PC-ről akarom küldeni a képet. A "Chromcast 2" eszköz és alkalmazás sem találja a hálózatot: "Nincs nagy gond csak a WIFI ki van kapcsolva" - üzenet. A tv-n az eszköz bejelentkező képernyője van, ahol valami számát is látom a Chromcast eszköznek. Fut Comodo tűzfal még, de annál nem kért engedélyt a Chromcast progi, és mivel rejtett mappában van, nem tudok rámutatni engedélyezésre a Comodo-ban.

[ Szerkesztve ]

(#923) appel


appel
őstag

Hi,

Akarok két pendrive-ot különböző vagy akár azonos extroot konfigokkal.

1, Most extrootos pendriveról indítom a routert, elmentem a 9092-es felületen a /overlay-t (mentést átmásolom a gépemre).
2, Leállítom a routert, belerakok egy új/üres pendrive-ot és simán, extroot nélkül indítom a routert.
3, 9092 felületen megcsinálom arra is az extrootot, és ha van kedvem, akkor visszatöltöm a korábban mentett overlay mentést, beállítom az egyéb dolgokat.

Gondolom ezután nem fog neki tetszeni, ha leállítom és simán átdugom a másik pendrive-ot és indítom (ha jól emlékszem valahol megjegyzi, hogy mi a pendrive azonosítója).

Extrootos pendrive-ot hogy a legegyszerűbb cserélgetni?
Ha nem egyszerű, akkor inkább simán mentek két különböző konfigot a 9092 felületen, és azokat töltögetem vissza. Viszont az eredeti elképzelés megvalósítása is érdekel, mert néha egyszerűbb kikapni, magammal vinni a pendrive-ot amin a letöltött cuccok is vannak, de a routerre alapból nem férnek rá azok a csomagok, amik nekem mindenképpen kellenek, tehát extroot az kell.

(#924) Headless válasza appel (#923) üzenetére


Headless
őstag

Extroot csatolás uuid alapján van ha nem törlöd ki mennie kell. Én úgy emlékszem suste fw-jében nincs benne az md5 check mint vargalexnél volt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#925) appel válasza Headless (#924) üzenetére


appel
őstag

És 2 uuid is jó lesz? Az jó lenne.

(#926) Headless válasza appel (#925) üzenetére


Headless
őstag

Annyi csatolást csinálsz amennyit akarsz. Mivel az uuid egyedi. És akkor se lenne gond ha egyszerre lenne bedugva a kettő, persze akkor sose tudnád épp melyik az extroot :D de nem okozna gondot. Húzt ki az extrootot, dugd be a másikat csatold fel 9092-ön aztán próbáld ki. Működik-e. Elvileg mennie kell.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#927) qqcqqc válasza Headless (#892) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezt állítottam ba, szerintem 22:00-kor wifi off és 5:30-kor wifi on. De e wifi éjjel-nappal megy.

0 22 * * * /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset off
30 5 * * * /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset on

Mit ronthattam el?
Ott matattam, ahol mondtátok.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#928) Headless válasza qqcqqc (#927) üzenetére


Headless
őstag

Wifi on/off excludehoz nem nyultál? Reset gombbal tudod kapcsolni a wifit?

Run commandban futtatva a scriptet ki/bekapcsolja a wifit? Ssid neve mi? De legegyszerűbb ha rátudnék pillantami..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#929) qqcqqc válasza Headless (#928) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát a reset gombot nem tudom megnézni, mert úgy el van dugva cucc, hogy nem férek hozzá.

A wifi on/off excludehoz meg nem nyúltam hozzá.

(#930) Headless válasza qqcqqc (#929) üzenetére


Headless
őstag

Run commandba ezt futtasd le és küld el a kimenetet valami olvasható formátumban
Kikapcs:
sh -x /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset off
Bekapcs:
sh -x /etc/hotplug.d/button/25-wifi_umount_reset on
Mindkettő kimenetét küld el.

Persze ha így működik akkor nem kell akkor a cron-t kell ellenőrizni. Hogy fut-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#931) qqcqqc válasza Headless (#930) üzenetére


qqcqqc
őstag

Lefuttattam mindkettőt. A kimenetet nem láttam, de az eredményt igen. A wifi ki és bekapcsolt. A telefonomon láttam.

(#932) Headless válasza qqcqqc (#931) üzenetére


Headless
őstag

Akkor ellenőrizd, hogy a cron szolgáltatás el van-e indítva. Luci/rendszer/rendszerindítás.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#933) qqcqqc válasza Headless (#932) üzenetére


qqcqqc
őstag

Engedélyezve a státusz

(#934) Headless válasza qqcqqc (#933) üzenetére


Headless
őstag

Rakj be egy minden 5 perces (*/5) cron jobot ezzel a command-al

logger -t cron_test "mükszik"

Ha 5 percenként megjelenik egy szöveg logban akkor ez is jó. Utána már tényleg csak az éles teszt jön.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#935) suste válasza qqcqqc (#933) üzenetére


suste
veterán

ha ez volt a legelső crontab bejegyzés akkor kell egy:
/etc/init.d/cron start
vagy egy reboot is megoldja:)

[ Szerkesztve ]

(#936) qqcqqc válasza suste (#935) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem ezt csináltam meg azzal, hogy a rendszerindításnál rányomtam az indítás gombra.

(#937) suste válasza qqcqqc (#936) üzenetére


suste
veterán

újraindítás volt?
azt még próbáld meg...

(#938) qqcqqc válasza suste (#937) üzenetére


qqcqqc
őstag

Újraindítottam a routert.
Viszont ezt csak kézi indításnál után találtam:
Sun Feb 14 18:08:47 2016 cron.info crond[3176]: crond: crond (busybox 1.22.1) started, log level 8

(#939) Headless válasza qqcqqc (#938) üzenetére


Headless
őstag

A log az csak 16 kb körkörös log simán lehet hogy felülíródik. Lényegtelen de mondtam csinálj egy teszt parancsot amit 5 percenkéntre állítasz. És azzal tisztán látszik.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#940) qqcqqc válasza Headless (#939) üzenetére


qqcqqc
őstag

benne van, és nem jelenik meg.

(#941) Headless válasza qqcqqc (#940) üzenetére


Headless
őstag

Hát most így távolról nincs ötletem.
esetleg
crontab -l
ha kilistázza, akkor a crontabba benne, van ha nem akkor gond van.
akkor egy crontab alkalmazás, de ezek elviekben benne vannak az oldalban...
crontab /etc/crontabs/root

Esetleg luciban ments rá az ütemezett feladatoknál.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#942) qqcqqc válasza Headless (#941) üzenetére


qqcqqc
őstag

A listázásra kiír mindent, a wifit is, és a tesztet is.
A luciban rámentettem már néhányszor.
A másik sor hova tegyem?

(#943) qqcqqc válasza qqcqqc (#942) üzenetére


qqcqqc
őstag

Na még egyet kipróbáltam: killall crond; /etc/init.d/cron start, vagyis kilőttem és újraindítottam. Hátha.

A logban ez jelent meg:
Sun Feb 14 19:26:39 2016 cron.info crond[5595]: crond: crond (busybox 1.22.1) started, log level 8

(#944) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Hol tudom megnézni, hogy a legújabb repair mentések mit tartalmaznak? Érdemes-e feltennem, ha elviekben minden rendben van? (Csak egy winyót lógatok a routeren, semmi extrát nem használok)

Üdv: Mcrazy

Üdv: Mcrazy

(#945) suste válasza Mcrazy (#944) üzenetére


suste
veterán

a logoutomon a BB blogban

a legnagyobb hiba amit javít az a 9092-es felület elérhetetlensége, ha kidől a saját szerver
de ha nem piszkálod, csak használod a belakott rendszert, akkor nem feltétlenül szükséges frissíteni, de ha van szabad hely bőven (legalább 200kB), akkor érdemes, mert sok apró fejlesztés/javítás történt....

[ Szerkesztve ]

(#946) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Ok, Köszönöm!

Üdv: Mcrazy

(#947) titus26


titus26
tag

Sziasztok!

Segítség kellene.

Adott egy tp-link wr1043dn v2 router. Felraktam rá a bb14.07-es firm-et, és azt tapasztalom, hogy a transmission letöltési sebessége rettenetesen ingadozik, meg sem közelíti a max letöltési sebességet.
Találkoztatok ilyennel? Tud valaki segíteni?

titus26

[ Szerkesztve ]

(#948) suste válasza titus26 (#947) üzenetére


suste
veterán

nem gyanús hogy agyonterheled a routert? (load!)
már sokszor le lett írva, hogy ez nem egy NAS, hanem egy router, ami tudja a NAS funkcióit, de erősen lekorlátozva

ha normális terhelésen tartod (load=1-2), és elfogadod a teljesítményét, akkor szépen teszi a dolgát
a TM sebesség ingadozás így is megmarad valamennyire, de az a titka, hogy nem kell nézegetni:)
a cél amúgy is az, hogy leérjen az adat (szerintem)
ha a mindenképpen a sebesség is számít, akkor NAS-t kell venni...

(#949) titus26 válasza suste (#948) üzenetére


titus26
tag

Ez teljesen rendben is van. Nyilván nem nas. Csak nemrégiben okosítottam egy másik ilyen routert, de nem rémlik, hogy ott lett volna ekkora ingadozás.

(#950) suste válasza titus26 (#949) üzenetére


suste
veterán

mert valszeg kisebb net volt hozzá, és nem terhelted túl
ha jól be van állítva, akkor a sebességet nem is kell korlátozni, de persze egy csomó más paraméternél komoly korlátozás kell....
vagy pl egy 20-30Mbites netnél sem kell komoly korlátozás, de azért a szálakat akkor sem engedheted szabadjára
elég sok beállítási lehetőség van, amivel foglalkozni kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.