Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Felraktam a 0.5-öt. Nem működik nálam az extroot /-ra swappal. 8 GB-s penit vettem direkt erre a célra és a 3. partíciónál megáll az egész a Creating journal (32768 blocks) résznél.

Syslog ezt mondja ilyenkor:

Sat Apr 4 20:46:08 2015 user.err syslog: Unkown action change

USB led villogása is abbamarad.

(#202) suste válasza zsolti.22 (#201) üzenetére


suste
veterán

Pennel sokesetben akadnak gondok.
Próbáld meg, hogy pc-n megformázod a pen 3. Particiót ext4re, maj felcsatolod luciban az sda1et swapnek, sda3at sima adatnak, és a 8081en pedig a formázó 3.1 -nél megadod az sda2-t, és indítod.....

(#203) osztraksajt válasza zsolti.22 (#201) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem is harmadik negyedikre formázta le az usb hdd-t. Próbáld meg többször is nulláról behozva a 8081 felületet.

(#204) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Helló

egy kérés, ha esetleg elférne még valamerre egy aiccu csomagot nem lehetne belecsempészni? kipróbálnám az ipv6 ot, de nincs elég hely usb pen nélkül hogy felrakjam..

1043nd v2.1..

Köszi

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#205) osztraksajt válasza suste (#196) üzenetére


osztraksajt
őstag

Feltettem a routerre, most mobilnetről írok. :DDD

A router kioszt egy 169.254.68.68. IP-t, se wifi, se semmi. A router IP-jét sem találom. Factory resetre nem reagál, csak a sima reset van, de az eredmény ugyanez.

(#206) suste válasza osztraksajt (#205) üzenetére


suste
veterán

Azt a címet szerintem nem a router osztja, hanem a windows magának.
Próbáld meg a failsafe -et, vagy a tftp-s fw frissítést.
Google-val, vagy openwrt oldalon találsz róluk leírást.

(#207) osztraksajt válasza suste (#206) üzenetére


osztraksajt
őstag

Holnap nekifutok. Ilyet még úgyse csináltam. :))

(#208) osztraksajt válasza osztraksajt (#207) üzenetére


osztraksajt
őstag

Felélesztettem TFTP-vel a routert. Szívattam is magam vagy 1,5 órát mire rájöttem hogy Factory image kell nem Sysupgrade... :DDD Onnan ment egyből. Jó hogy V9, így nem kell már soros kábellel tornázni.

Viszont feletettem az általad késztett v9 buildet, és ugyanaz a jelenség, a router nem válaszol semmire a firmware feltöltése után, többször is megpróbáltam, mindig TFTP firmware visszatöltés lett a vége. Természetesen MD5 ellenőrzés, minden próbálkozás megvolt.

(#209) suste válasza osztraksajt (#208) üzenetére


suste
veterán

7végén buildelek újat, aztán meglátjuk....

(#210) osztraksajt válasza suste (#209) üzenetére


osztraksajt
őstag

Kivettem a hálózatból, visszatettem a régi dlinket, úgyhogy most egy kicsit rugalmasabban/gyorsabban tudom próbálgatni és reagálni mi az eredmény. :R

(#211) Pite


Pite
csendes tag

Sziasztok!
Már rég óta vargalex féle build-et használtam, kb 2-3 hónapja átálltam a suste féle verzióra (ezúton is köszönöm a fáradozásokat). Viszont most vettem egy dlna képes tv-t és gondoltam bekapcsolom. Működött is egy egy-két napig viszont most teljesen fejére állt a rendszer. Eldobálja a netet, olyan mint ha újraindulna, a luci-ba se tudok belépni, csak ha nagyon gyors vagyok és szerencsém van. Arra már rájöttem, hogy ha lekapcsolom a torrentet és a dlna-t akkor jobb a helyzet, de pl így is leállt a net reggelre. A routeren csak a power világít. A upc--s modemen megy a upc-free, tehát ott nincs gond. Már újraraktam 0.5-ös verziót sőt most a 0.4-el is próbáltam(egyébként a luciban hol látom, hogy melyik verzió van fent?).
Ha találkozott már ilyennel valaki esetleg... :R
Ja és 1043 v1-es routerről van szó.

(#212) suste válasza Pite (#211) üzenetére


suste
veterán

1: a verzió luciban nem látszik, csak a 8081/fájlszerkesztő-ben, ha kiválasztod a /rom/etc/banner -t megtekintésre

2: dlna használathoz nem elég a 32mb ram, mindenképpen kell SWAP. Van felcsatolva?
E nélkül megöli (túlterheli) a routert az adatbáziskészítés, és valszeg ez van nálad is.

Ha esetleg van swap-ed, akkor pedig lehet hogy valami fájlrendszer hiba van. Le kéne futtatni egy ellenőrzést, akár pc-n....

(#213) Pite válasza suste (#212) üzenetére


Pite
csendes tag

köszi, igen nem volt becsatolva a swap.
Becsatoltam, viszont még mindig indokolatlanul magas a terhelés, és a dlna-t még be sem kapcsoltam.

Lehet hogy újra kéne formáznom a winyót? A legegyszerűbb lenne a legjobb mert nekem ez már kicsit magas.
Pl ha a beépített formázót használom akkor a 3.1-et választom és ott még kell valamit beállítanom?
köszi

(#214) suste válasza Pite (#213) üzenetére


suste
veterán

a belinkelt kép alapján az extroot-od sincsen a helyén
ennek helyretétele megoldható a 3.1-gyel, ott csak a partíciószámot kell beállítani, hogy melyiket akarod extroot-nak formázni
sda1 a swap, sda3 a /mnt, így szinte biztos, hogy az sda2 volt/lesz az extroot, tehát a 2-est kell beállítanod, és indítanod

de ha fájlrendszer hibád van az sda3-on, akkor azt ez nem hozza helyre

(#215) osztraksajt válasza suste (#209) üzenetére


osztraksajt
őstag

Sikerült esetleg egy buildet összehozni? :B

Ez a dlink akkora hígfos hogy hihetetlen, már 2x kellett újraindítanom. :W

(#216) suste válasza osztraksajt (#215) üzenetére


suste
veterán

fent van egy újabb
ha ez sem megy fel rendesen, akkor légyszi tedd fel a sima openwrt-t, és mentsd le az alapcsomagok listáját
akár a luciból kimásolva, vagy ssh-n

(#217) osztraksajt válasza suste (#216) üzenetére


osztraksajt
őstag

Feltettem, amúgy a ledek alapján szépen bebootol, kigyulladnak rajta a szokásos ledek a szokásos sorrendben, de IP-t nem oszt.

TFTP-vel visszatoltam a sima BB-t. Privátban küldöm az alap csomaglistát.

(#218) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Felment a legújabb build a 841N V9-re, egyből indult, régi beállításokat visszatettem, hibátlanul működik. :R

Az IPDNS pedig azonnal pöccre követi az WAN IP-t. :C Csináltam pár le és visszacsatlakozást, gyakorlatilag abban a másodpercben frissül ahogy felépül a kapcsolat.

Nagyon hálás vagyok az önzetlen munkádért. :R

(#219) suste válasza osztraksajt (#218) üzenetére


suste
veterán

Örülök, hogy összejött.
Akkor ezek szerint a sima openwrt-s BB-ben a busybox máshogy van beállítva.
Majd esetleg ellenőrizd le légyszi a vendég wifit, hogy az megy-e a mostani rendszerrel.
Ha jól emlékszem, akkor sima BB alatt tesztelted, os ott ment egyből, ugye?

(#220) osztraksajt válasza suste (#219) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, ott ment. Kipróbálom azt is természetesen holnap reggel, mostmár nagyon munkaidő vége van.

A wifi on-off gomb megy most is.

(#221) donmackó


donmackó
őstag

Hogy lehet az ftp portját megváltoztatni? Át állítanám hogy ne 21 legyen (elég általános és kívülről is szeretném használni. A portchecker-eknél meg az elsők között van.).

Release the cable hounds!

(#222) Brian1978


Brian1978
újonc

Halli!
Lehet nem ide tartozik de mar egy ideje hasznalok openwrt TP-Link WRD3600 de valahogy a minidlna avit nem akkarja elinditani a tv-m de viszont usb kozvetlen bedugom a tvbe akkor siman megy. a masik meg a wifi sehogy nem megy 25Mb fole a sebeseg mikor 200Mb es sebesegem van. El0ore is kosszi a segitseget

(#223) Brian1978


Brian1978
újonc

wifi sebeseg megoldva :) most mar megy a 300Mb/s :)
a minidlna meg nem :(

(#224) infeeeee


infeeeee
csendes tag

Köszi Suste!
Az usb-t nem akarta felismerni az openwrt oldalról letöltött firmwarrel, nem tudtam beállítani, de a tied egyből észlelte! Köszi! :C :R :C :R :C :R

(#225) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Van valakinek VOIP-os tapasztalata ezzel a firmware-rel?

(#226) istwanka


istwanka
csendes tag

A 741nd-re melyik backupot kell felrakni? Csak mert a webrewert mappába nincs csak 740v4-es! :Y

[ Szerkesztve ]

(#227) suste válasza istwanka (#226) üzenetére


suste
veterán

1 db backup van, ami mindegyikre felmehet.
Legrosszabb esetbeb factory reset, és alapról indulhatsz.
Webrevertből nem gyüjtöttem minden routerre, de weben sok helyen lehet találni.
De fontos, hogy backup által végzett módosítások visszaállítására nem kell fw csere, csak a factori reset. Webrevert a gyári fw-re való visszaálláshoz kell!

(#228) zsolti.22 válasza suste (#227) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy bizonyos tűzfalszabályokat logoljak?
Neten keresgéltem, de egyiket se merem még csak kipróbálni se, mert idegen nekem az iptables.

(#229) istwanka válasza suste (#227) üzenetére


istwanka
csendes tag

Igen közben már rájöttem,mint írtam kezdő vagyok a témába, de örülök hogy kezdenek letisztulni dolgok a fejembe és már nem vagyok teljes homályba! Még lenne egy kérdésem! Wr741nd-re hol találok vágott ''eredeti'' firmwaret??? Köszönöm!

(#230) donmackó válasza istwanka (#229) üzenetére


donmackó
őstag

Itt keresd ki a routerednek megfelelőt.

Release the cable hounds!

(#231) istwanka válasza donmackó (#230) üzenetére


istwanka
csendes tag

Köszönöm!!! :C

(#232) istwanka


istwanka
csendes tag

Bocsi de van még egy kérdés...... :B DDWrt-ről hogyan kell openwrt-re frissíteni úgy hogy egy kezdő is megértse??? :U
Szerk.: Esetleg úgy a legegyszerűbb hogy vágott eredeti firmwaret teszek rá és utána openwrt-t? Továbbá vágott eredeti firmware csak egyféle létezik vagy van külön openwrt-s és ddwrt-s???

[ Szerkesztve ]

(#233) donmackó válasza istwanka (#232) üzenetére


donmackó
őstag

Tudtommal vágott firm csak 1 fajta létezik. Tedd rá a vágott gyárit, majd az openwrt-ből a factory végű firmware-t.

Release the cable hounds!

(#234) suste válasza istwanka (#232) üzenetére


suste
veterán

DDwrt-nek saját "webrevert" fw-je van, azt keresd, és csak azzal próbálkozz!!!

(#235) donmackó válasza suste (#234) üzenetére


donmackó
őstag

Még jó hogy ddwrt-vel nem foglalkoztam sosem. ;]

Release the cable hounds!

(#236) petyke1986


petyke1986
újonc

Sziasztok!

Felraktam Suste 0.5-s verzióját egy gyári FW-ről (1043 1.7), de wifi és a net beállításai után nem oszt IP-t. Mi ilyenkor a teendő? :(
Sajnos nem vagyok tapasztalt a témában.

Üdv
P

(#237) suste válasza petyke1986 (#236) üzenetére


suste
veterán

Valszeg benézt3d a netbeállítást, éy a LAN- t állítottad át a WAN helyett.
Bekapcsolt állapotban nyomd a reset gombot 10 mp-ig, amitől visszaáll alapra a router...,.

(#238) petyke1986 válasza suste (#237) üzenetére


petyke1986
újonc

Szia!Pontosan így történt, köszönöm a segítséget.

(#239) pajay


pajay
újonc

Sziasztok,
Én az írási jogokkal akadtam meg most. Vargalexről tértem át Suste-re, külső HDD formázva, ftp jelszó változtatva, plusz egy user hozzáadva.
A transmission letöltés megy, hálózat van. Amit szeretnék hogy a letöltött filmek mellé (/mnt path) feliratot felmásolni hogy a minidlna szépen lejátsza azt is a tv-n. Vargalexel nem volt gond de itt ftp-n keresztül nem enged felmásolni (ftp userrel kapcsolódok).
a vsftpd.conf-ot néztem ahol a umask 022-n van 002 helyett viszont ezt, vagy a chroot user listát, nem tudom módosítani. (kép csatolva).

Puttyal belenéztem, hátha direktben módosíthatom a fájl 'vi' editorral de helyhiányra panaszkodva semmi ilyet nem enged.

Szóval:
-nem tudok felmásolni fájlokat a külső hdd-re
-az alapmappák '755'-ös joggal rendelkeznek (restart után visszaáll ha chmod 777-el változtattam őket)

Van erre ötletetek?
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#240) Headless válasza pajay (#239) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Amit ír az van, vagyis nincs elég hely hogy mentse a beállításokat.
Telepítettél valami csomagot? Ha igen azt töröld le. Esetleg azt nézd meg hogy transmissionnal véletlenül nem töltöttél-e le valamit a flash tárolóra.

Ha ezek nem jöttek össze, akkor sajnos factory reset, és extroot telepítéssel kell kezdened az internet beállítása után.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#241) pajay válasza Headless (#240) üzenetére


pajay
újonc

Szia Headless,
köszi a gyors válaszért. Factory reset megvolt, azon csodálkozom hogy /dev/root alapból 100%-on van. Próbáljak egy re-flasht?

(#242) Headless válasza pajay (#241) üzenetére


Headless
őstag

Az felesleges változatlan marad. Elvileg 152kb helyed van még ez beállítások mentésére elégnek kell lennie, viszont ha valami csomagot szeretnél telepíteni, akkor extroot-ra is szükséged lesz.

Más milyen feliratot azeretnél letölteni? Angol? Gondolom azt tapasztaltad már hogy van imdb képletöltő, ahhoz hozzáírtam még pár sort és ha talál a feliratok.info oldalon angol feliratot, akkor letölti.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#243) pajay válasza Headless (#242) üzenetére


pajay
újonc

Csomagot nem akarok feldobni, elég lenne ami fent (minidlna-transmission;)). Sikerült most elmentenie a beállításokat, viszont másolni továbbra sem enged.
A képletoltődet nem ismerem (még ez nagy hiba!, rá kell keresnem), viszont a másolást azért is erőltetném, mert manuál szoktam még filmeket felmásolni hogy a minidlna azt is beolvassa.

(#244) Headless válasza pajay (#243) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem a legegyszerűbb megoldás 8081-es felületen létrehozni egy új felhasználót a megfelelő jogokkal, és kész. Bár ez biztosan csak jogosultság beállítási kérdés. De az említett felület hasznos és ezt is beállítja ha jól emlékszem, így nem kell bíbelödnöd.

Képletöltő, tényleg az még lehet nincs benne a 0.5-ben, de akkor suste oldalán 8081_test mappában megtalálod. És ha érdekel a feliratos kiegészítő (jelenleg tesztelési fázisban van) írj rám valami skype elérhetőséggel privátban.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#245) pajay válasza Headless (#244) üzenetére


pajay
újonc

A privi megy külön:))

Az ftp user creation-el kezdtem, nem is akartam ennyire belebújni a dolgokba. Ha ssh-n keresztül valamelyik parancsot futtatom a kettő közül akkor utána tudok írni.
Reboot után ez a lehetőség megszűnik.
Igy beraktam őket (maszek módon) startup scriptbe:

uj reboot után a másolás most elindul de félúton megszakad:

ha ezek után probálkozom ssh-val és a paranccsal akkor pedig no space..

ez az igazi problémám a suste-val eddig, vargalex build pedig szereti a networkomet valahogy tulterhetlni és csak forouter restart után jön vissza az internet :S

(#246) suste válasza donmackó (#221) üzenetére


suste
veterán

azt próbáltad, hogy csinálsz egy portforwardot?
pl bejövő 2221 -et a 192.168.1.1:21 -re
persze ilyenkor a FTP-WAN szabályt azt tiltani kell, hogy ne legyen a 21 is nyitva

(#245) pajay
a formázó nem jól állítja be a jogokat....készül a javítás

[ Szerkesztve ]

(#247) pajay válasza suste (#246) üzenetére


pajay
újonc

Köszi Suste!

(#248) osztraksajt


osztraksajt
őstag

1043NDv2 4.0 suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07

Az mitől lehet hogy az usb-n rácsatolt hdd (/mnt) egy pár perccel újraindítás után átmegy read-only filesystem-be?

(#249) suste


suste
veterán

Elékészült a wifianalyzer, elérhető külön mentésként is: [link]

HeadLess sokat melózott vele, de végül nagyon pofás lett, és szerintünk nagyon jól használható annak kiderítésére, hogy melyik csatornát érdemes használni.
Telepíteni nem kell külön programot, és nagyon kis helyet foglal!
Mutatja a szomszédos wifik egyenkénti csatorna foglalását, és a grafikon alján lévő piros csíkok pedig az adott csatorna használtságát. Tehát ahol nincsen, vagy a legkisebb a piros, az lesz a legideálisabb csatorna a számunkra. Ott ahol nagyon sok wifi van a környezetben, segít ha állítunk az érzékenységen. Mi -85dBm -et állítottunk be default-nak, mert az ilyen értéken "látszó" wifihez még repeaterként is stabilan lehet kapcsolódni (tehát valszeg zavarhatja a mi wifinket). De sok elérhető wifinél, ha lejjebb vesszük mondjuk 70-75-re, akkor talán könyebb lehet csatornát választani. Érdemes vele elszórakozni, és különböző érzékenységek eredményeit összevetni.
Akinek van repeater/wds -e, annak ezeket figyelembe kell vennie, hiszen ezeket is mutatja (a kereső router sajátja értelemszerűen nincsen a grafikonon).

A következő fw-kben már bele lesz építve a funkció.

üdv:
suste

(#250) suste válasza osztraksajt (#248) üzenetére


suste
veterán

jó kérdés, én ilyet nem tapasztaltam
samba, ftp, ssh -n is csak olvasható ilyenkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.