Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) suste válasza kovbandi82 (#1700) üzenetére


suste
veterán

Mai repair, és újra vedd fel a crontabos időzítést a backup oldalon.

(#1702) kovbandi82 válasza suste (#1701) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi, fel is vettem, a Cronban látom is hová menti

(#1703) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sikeresen is mentette a megfelelő helyre. Köszi a segítséget.

(#1704) balinlin


balinlin
senior tag

Sziasztok!

Tegnap egy új felhasználót szerettem volna hozzáadni a rendszerhez. (Suste, v02.24)
Nem tudtam a menüben (Suste oldalán user manager) rendszer felhasználót hozzáadni. Én nem találom ezt az opciót, vagy tényleg nincs benne?

(#1705) donmackó válasza balinlin (#1704) üzenetére


donmackó
őstag

Véleményem szerint az "uhttpd_suste Users" menüpontot kell használnod. Ha nem így van majd kijavítanak.

Release the cable hounds!

(#1706) suste válasza balinlin (#1704) üzenetére


suste
veterán

kéne lennie egy "New User" -nek a lenyíló listában, de sajnos nincsen
majd javítjuk....

(#1707) suste válasza suste (#1706) üzenetére


suste
veterán

javítva a mai repair-ban

(#1708) balinlin válasza suste (#1707) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1709) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Gratulálok a fejlesztőknek, szép munka!

Gondolkodok, hogy feltegyem a Suste féle Openwrt-t a 1043 v1-es routeremre.
Most Vargalex féle van rajta, igaz csak pár napja, de két gondom van vele:

Az egyik, hogy a wifi résznél a bitráta 45-65 Mbit/s-nél nem megy feljebb.
Nem tudom jó e ez így tekintettel arra, hogy ez egy 300-as router.

A másik, hogy szerettem volna kipróbálni a transmissiont, egy 16GB-os class10-es memóriakártyát tettem egy usb-s átalakítóba (pc-n ellenőriztem a sebességét, írás 7,5MB/s, olvasás 16MB/s) , mikor hozzáadok egy torrentet, és el kezd tölteni (512kb-re bekorlátozva) tölt, majd megáll, és így megy még le nem jön az adott állomány, vagy ki nem lövöm, mert a load meg felmegy 5-6ra, és a router használhatatlanná válik.
Gondolom ez így nem jó?

Mert láttam, hogy a Suste félében többen is használjátok,a transmissiont,több torrentre is egyszerre.

Ha váltanék a Suste félére, ezek a gondok megoldódnának?
Illetve láttam, hogy a 8MB-os flash-ben nincs UPNP.
Fel lehet utólag rakni, mert nekem kellene? Ha igen, hogy?

Illetve, hogy tudok a jelenlegiről (vargalex) a Suste félére váltani, hogy ne legyen tégla a routerből?
Hogyan tudom a naprakész verziót feltenni?

Kicsit szájbarágósan ha lehet, mert még kezdő vagyok az Openwrt-s, és a linuxos témában.

Már elolvastam a readme-ket.

A segítséget előre is köszönöm!

(#1710) Headless válasza twingo16v (#1709) üzenetére


Headless
őstag

Semmi értelme suste fw-re frissíteni a v1-es router egyszerűen gyenge a transmission beállításait érdemes finomhangolni. (remélem nem NTFS fájlrendszerű a pen drive...)

De suste fw alatt minden lassabb lesz tapasztalatok alapján az újabb kernel/csomagok nagyobb erőforrást igényelnek.

Wifi függ a klienstől is milyen kliensről beszélünk? Telefonnal ritkán fog feljebb menni, mert nem raknak telefonba jobbat esetleg 40 mhz-es sávszélességet beállítva/eröltetve a 150 elérhető.

Ha komolyabban érdekel, akkor router csere, mivel a v1-es típus már amúgy sem bírná sokáig... Gondolom megvan már vagy 5 éve.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1711) twingo16v válasza Headless (#1710) üzenetére


twingo16v
tag

Szia!
Köszönöm a válaszod.
A memóriakártya fájlrendszere ntfs, akkor gondolom nem nyerő?
Hogyan tudom leformázni másra, az openwrt-vel?
Két telefon (iphone 5S), két tablet (Gigaset QV830) és egy IP kamera van a wifihez csatlakoztatva.
Nem tudom mennyi idős a router, kaptam egy haveromtól, és úgy kezdtem, hogy szétszed, kondik kicserél.
Milyen routert ajánlasz helyette, amire rá tudom rakni a Suste féle rendszert, és elbír a transmissionnal is?

[ Szerkesztve ]

(#1712) Headless válasza twingo16v (#1711) üzenetére


Headless
őstag

Amennyiben kondi cserék megvoltak, akkor elfog ketyegni még egy darabig, viszont a fájlrendszer az ext4 legyen..

Továbbra is vargalex fw-nél maradva azt ajánlom, rakd fel suste mentései közül a format.tar.gz-t ebben lesz egy formázó felület a routerip:9092-es porton. Ezzel könnyedén megtudod formázni a pen-t, amúgy a sebességen a pen drive sem segít nagyon hdd jobb lenne.

Egyenlőre akkor tesztelném ezt valamekkora sebességre ez is képes lesz.

Mentések linkjét suste logout blogjában megtalálod.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1713) suste válasza twingo16v (#1711) üzenetére


suste
veterán

a milyen router kérdésre meg elég egyszerű a válasz, mivel az fw-ink ott vannak a szerveren router típusonként külön mappákban
egyébként nem kell ragaszkodni a mi fw-nkhez, mert az extra dolgok mind elérhetőek mentésként is, sőt az alaprendszert már csomagként is felrakhatod
persze másik fw-nél mindent szükséges programot neked kell feltelepíteni és beállítani

teljesítmény/ár kategóriában most a legjobb vétel a Dlink-Dir-860l-b1, viszont a wifijével sajnos vannak bajok
ellenben olyan routert nem tudok modani, aminek tuti jó lesz nálad (a te klienseiddel) a wifije, sajnos ez mindig lutri...

(#1714) twingo16v válasza Headless (#1712) üzenetére


twingo16v
tag

Köszi, próbálkozom.
Még annyi, hogy a transmission beállításainál a "Puffer méret (MB)" most 2MB-ra van állítva, az jó így, vagy mennyire kell állítani?

(#1715) suste válasza twingo16v (#1714) üzenetére


suste
veterán

0-ra!

(#1716) twingo16v válasza suste (#1715) üzenetére


twingo16v
tag

Köszönöm!

(#1717) kovbandi82 válasza suste (#1715) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

0-án jobb?

Más: uhttpd-n csináltam egy külön www fiókot (port kinyitva stb). Valahogy jelszót lehet cserélni azon a fiókon? User managernél nincs opciója, ha újra létrehozom, akkor meg ugye elvben felülírja a jelenlegi beállításaimat

(#1718) Headless válasza kovbandi82 (#1717) üzenetére


Headless
őstag

uhttpd usernek a jelszava a system user jelszava vagyis tudsz módosítani jelszót....

0-án minden jobb minek írod ki memóriába ne adjisten swapra hogy aztán a hdd-re írd, ezek az írások a processzort terhelik ugyanis itt a PC-vel ellentétben ez a zűk keresztmetszet pc esetén ügye a hdd a szűk keresztmetszet, így nagyobb blokkonként írja a hdd-re így az gyorsabb tud lenni, de itt nem segít hanem ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1719) suste válasza kovbandi82 (#1717) üzenetére


suste
veterán

vagy a webcommanderben is módosíthatod: /etc/"web-portszám"/httpd.conf

(#1720) kovbandi82 válasza Headless (#1718) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm szépen

(#1721) Headless válasza suste (#1719) üzenetére


Headless
őstag

ott inkább ne módosítson.. ugyanis ha ott próbál beírni valami fixet, akkor nem lesz jó, használja szépen a system user jelszavát...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1722) suste válasza Headless (#1721) üzenetére


suste
veterán

de honnan tudod hogy system user jelszót használ?
a template oldalon amikor létrehozza a webszervert (és remélem ott csinálta:) ), akkor bármilyen nevet/jelszót megadhat!

(#1723) kovbandi82 válasza suste (#1722) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Pont ezt akartam írni, mert rápróbáltam :D A webszerverhez tartozó usernév/jelszó párost szeretném módosítani

(#1724) suste válasza kovbandi82 (#1723) üzenetére


suste
veterán

akkor csináld ahogy írtam:)
webcommanderben simán szerkesztheted
persze utána újra kelll indítani a webszervert (9092/system/shutdowns)

[ Szerkesztve ]

(#1725) kovbandi82 válasza suste (#1724) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rendben, megpróbálom

(#1726) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!
Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy egy adott wifis eszköz (a gyerekem telefonja) hétfőtől csütörtökig, este 9 től reggel 6-ig ne kapjon netet, vagy ne csatlakozhasson, vagy valami megoldás, hogy ne férjen hozzá?
Ha igen, hogy?

(#1727) suste válasza twingo16v (#1726) üzenetére


suste
veterán

1: egyszerű de viszonylag könnyen kijátszható megoldás, hogy tűzfalban kitiltani az időintervallumban:
Luci/hálozat/tűzfal/szabályok: internetet tiltó mintaszabály szerkesztése, engedélyezése.

2: nehezebben kijátszható , ha külön wifit csinálsz neki (vendég vagy teljes jogú), és azt tiltod le a kitiltási időszakban. Kikapcsolt wifire elég nehéz fellépni :).

(#1728) donmackó válasza suste (#1727) üzenetére


donmackó
őstag

Régebben nem volt erre egy Parental Controll oldal a 9092-n? Vagy rosszul emlékszem?

Release the cable hounds!

(#1729) twingo16v válasza suste (#1727) üzenetére


twingo16v
tag

Köszi!
Azt elfelejtettem írni, hogy én még a Varga Alex félét használom, és abba ilyen nincs a tűzfal alatt, csak forgalmi szabályok, és egyéni szabályok, de beszerzés alatt van egy 1043v2, arra majd a te verziódat teszem fel.

(#1730) twingo16v válasza suste (#1727) üzenetére


twingo16v
tag

Elnéztem...
Ha minden igaz van benne.

A mellékelt képen amit bekarikáztam pirossal, ott elég a MAC címét megadni a telefonnak, vagy az IP-je is kell?
Ha kell, akkor beállítok neki fix IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#1731) suste válasza twingo16v (#1730) üzenetére


suste
veterán

Elég a MAC cím is.
Egyébként a Donmacko által említett felület is jó lenne, ami szintén ilyen tűzfal szabályt hoz létre.
Amíg nem kezd a gyerek mélyebben belemászni, addig jó ez a tűzfalszabályos megoldás.

(#1732) twingo16v válasza suste (#1731) üzenetére


twingo16v
tag

Rendben, köszönöm!

Mint írtam még VargaAlexest nyomkodok egy v1-es 1043-on, abba nincs 9092-es felület.
Ha megjön a v2-es, arra felteszem a te verziódat.
A Te verziódban van magyar nyelv?
Nem mint ha gondot okozna az angol, csak egy kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#1733) donmackó válasza twingo16v (#1732) üzenetére


donmackó
őstag

Van magyar, és angol is.

Release the cable hounds!

(#1734) twingo16v válasza donmackó (#1733) üzenetére


twingo16v
tag

Köszi!

(#1735) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van egy régi, tplink tl-mr3220-as routerem, gyári verzióval. Szeretnék rá tenni openwrt-t, azt olvastam az oldalukon, hogy erre a cuccra az AA verzió ajánlott a 4mb miatt. Kerestem az oldalon a letöltendő cuccot és ERRE az oldalra jutottam. Namost itt nekem melyiket kell letöltenem? Ha a tar.bz2 végűt, akkor az alkalmas lesz arra, hogy gui-ból frissíthessem?

Vagy teljesen rossz irányba megyek?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1736) suste válasza Flowtation (#1735) üzenetére


suste
veterán

Szerintem ez a jó mappa: [link], de a verziót egyeztetni kell.
Viszont a téma nem ide való, hanem inkább az openwrt topicba.

(#1737) Flowtation válasza suste (#1736) üzenetére


Flowtation
őstag

Elnézést, meg se néztem hova írok, csak a cikkből jöttem ide. :R :R
Megyek át!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1738) twingo16v


twingo16v
tag

Sziasztok!

Nem ide vágó, de azért megkérdezem, mert okosak vagytok, és szerntem tudjátok a választ.
Tudja valaki,hogy androidos tableten, hogy lehet megváltoztatni a tablet hálózatban megjelenő nevét?

Most ezt látom: android-7f13af85563....

Ezt szeretném megváltoztatni, hogy lássam az openwrt alatt, hogy pontosan kinek az eszköze.

(#1739) suste válasza twingo16v (#1738) üzenetére


suste
veterán

Foglalj neki ip-t a DHCP -ben, és ott olyan nevet adsz meg amit akarsz.
Egyébként csak kevés olyan android van (főleg a mókolt, fözött romok ilyenek), ahol a hálózati név állithatósága ki van vezetve a beállítások közé.

(#1740) twingo16v válasza suste (#1739) üzenetére


twingo16v
tag

Értem, köszönöm!

Még egy kérdés:
Most Varga Alex féle openwrt-t használok a 1043 v1-es routeremen.
Ha megjön a 1043 v2-es routerem, és felteszem a Te változatodat, akkor a Varga Alexesről készített beállítás mentés feltehető rá, vagy kezdjek tiszta lappal, és állítsak be mindent 0-ról?

(#1741) suste válasza twingo16v (#1740) üzenetére


suste
veterán

Tiszta lap, mert sok minden más.
És a beállítása is más, olvasd el a readme-ket, ne a vargalexen megszokottak szerint csináld!

[ Szerkesztve ]

(#1742) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

MiniDLNA hálózati meghajtőról tud fájlokat betölteni? Felcsatoltam egy mappába az mnt-be, a mappát beraktam a minidlna-ba de nem jelenik meg a mappanév/fájlok a minidlna-ban

[ Szerkesztve ]

(#1743) donmackó válasza kovbandi82 (#1742) üzenetére


donmackó
őstag

Fut a minidlna? Lőj egy képet a beállításról.

Release the cable hounds!

(#1744) kovbandi82 válasza donmackó (#1743) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

De van itt más is. Hozzáadom a meghajtót, de nem írja be a beállítások fileba, restart után eltűnik:

Másik, hogy a readmet olvasva Openwrt-s router felcsatolásánál csak guest fiókotot határoz meg

1: Másik openwrt-s router SAMBA megosztásának felcsatolása:
mount -t cifs //192.168.1.100/mappa /mnt -o user=guest,sec=ntlm

Ha jelszavazva van a megosztás, akkor simán beírom user/pass kombinációt, mint a wines csatoláskor?

[ Szerkesztve ]

(#1745) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Nos félig megoldódott :D Töröltem a cifs csomagokat, a cifs konfig fájlt manuálba, majd restart újra fel a cifs, felcsatol, miniDLNA restart és most beolvasta (legalábbis a suste setupban lévő miniDLNA status oldal szerint) a csatolt meghajtó fájlait is.
A kérdésem már csak a jelszavas csatolásról lenne, vagyis ha nem guest fiókkal csatolnék, akkor mi a teendő.

(#1746) Headless válasza kovbandi82 (#1745) üzenetére


Headless
őstag

Csak a mount opciókhoz beírod a jelszót valamint a rendes felhasználónevet.

Amúgy az a baj, hogy cifs mellett nincs inotify vagyis ha új fájlokat másolsz be a megosztásba azt nem fogja érzékelni a minidlna. Csak adatbázis újra építéssel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1747) suste válasza kovbandi82 (#1744) üzenetére


suste
veterán

Megint ellene dolgoztál a rendszernek.
Már init scriptet hoz létre a cifs, vagyis csak a cifs init -ben látható. Init-tel mindenképpen létrejön a csatolás, mert visszaellenörzi magát, és bevárja a NAS-t ha az lassabban indulna el mint a router.
Persze ennek feltétele hogy a frissítések fent legyenek.

De ahogy headless is írta, automata frissítés nem lesz a cifses csatoláson.
Esetleg cronban lehet felvenni egy időzítést....

A custom lehetőséget pont azért tettem be, hogy a kereszt variációkat is meg lehessen csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1748) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mielőtt nem pakoltam újra a cifs részt, hiába adtam hozzá újat, az init fájlban nem jelent meg.
A csatolás rész már jól megy automatán, rebootoltam minden rendszert, akkor is jó lesz, csak a miniDLNA ugye reboot után nem olvasta be a hálózati meghajtóról a fájlokat, és ugye az újakat se ha elhelyezem ott, mint ahogy írtátok. Minden frissítés fent van. Crontabba kellene beállítani, hogy x időnként a miniDLNA-t olvassa be az új fájlokat, vagy egyéb megoldás is van?
A másik, hogy dacára hogy mindig minden frissítés fent van, a Tplinken a transmission nem indul még mindig újra automatán. Elvben egyik frissítés ezt megoldotta. :( A Nexx-en minden ok.

(#1749) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Transmission ill. miniDlna újraindításának mi a "kódja"? A crontab idő beállítás az tiszta, csak maga a minidlna/transmission hogy rebootolható?

(#1750) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

/etc/init.d/transmission-daemon restart és /etc/init.d/minidlna restart megfelelő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.