Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) suste válasza Meddu (#50) üzenetére


suste
veterán

aktiv USB HUB?
mert akkor szokta dobálni az USB-s cuccokat, ha kevés az áram....

(#52) dmc


dmc
aktív tag

Szia!
Felraktam a FW egy TP-Link Wdr4300.
Tök jó ahogy átnézem van valami gyors talpaló leírás hogy mit hogy kell alapból beállítani?
Nekem végül is két dologra kell USB s megosztás és a DLNA .
Köszönöm előre is

(#53) suste válasza dmc (#52) üzenetére


suste
veterán

igen, pont ott, ahonnan leszedted, ott van egy csomó readme

(#54) dmc válasza suste (#53) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszi!
Átolvasom!
Még egy kérdés a vinyót azt mielőtt felcsatolom formázni kell (mert vannak rajt adatok ) vagy nem kell rádughatom simán a vinyót?

(#55) suste válasza dmc (#54) üzenetére


suste
veterán

egyszerűbb a beállítás, ha a beépített formázóval van elvégezve a felcsatolás
persze, ha tele van adattal, akkor lehet kézzel is csatolni, de ha a HDD ntfs fájlrendszerű, akkor jobban jársz, ha lementesz mindent, és mégiscsak a beépített formázóra bízod, mert az openwrt jobban szereti a linux fájlrendszert (ext4)
és az is fontos, hogy a HDD-t amit rádugsz, azt nem illik lerántgatni róla, tehát ne a hurcolászós vinyót akard rátenni

(#56) dmc válasza suste (#55) üzenetére


dmc
aktív tag

Ezért kérdeztem!
Akkor nekiállok valahova lementeni a dolgokat :(
Nem azt ott is akarom hagyni.
DE ha le kell venni akkor le kel csatolni vagy le lehet simán húzni?

(#57) suste válasza dmc (#56) üzenetére


suste
veterán

le kell csatolni
főleg, ha rendszermemória bővítéssel (extroot), vagy swap-pel formázod/csatolod

(#58) dmc válasza suste (#57) üzenetére


dmc
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!!
sikerült minden szépen!
lenne egy olyan kérdésem hogy a dlna az mikor és hogy frissít ?
beraktam egy filmet de nem igen akar megjelenni?
köszi a választ!
meg szép munka jó ez a FW r :D

(#59) suste válasza dmc (#58) üzenetére


suste
veterán

be van állítva és el van indítva a minidlna?
elvileg ha változás van a mappában, akkor egyből frissít, nálam megy is rendesen....

(#60) dmc válasza suste (#59) üzenetére


dmc
aktív tag

Igen el van indítva.
amit először beraktam filmet azt látta is utána beraktam még 3 mat de még mindig csak 1 látszik .
most mikor írom ezt akkor jelent meg még 3 db a 4 ből.
azt hittem lehet valami frissítési időt állítani azért kérdeztem .
tényleg gratula eddig gyönyörűen mennek a dolgok.

(#61) suste válasza dmc (#60) üzenetére


suste
veterán

van valami időzítés is a luci/szolg/minidlna alatt (900?)

(#62) dmc válasza suste (#61) üzenetére


dmc
aktív tag

igen
az van odaírva

(#63) dmc válasza dmc (#62) üzenetére


dmc
aktív tag

van egy olyan gondom hogy sok oldalhoz ahova eddig tudtam kapcsolódni most nem jönnek be az oldalak.azt írja ki hogy nincs ilyen oldal.
pl az icloud hoz eddig simán ment mióta fw lett cserélve nem tudok.
mitől lehet ez?
vagy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#64) suste válasza dmc (#63) üzenetére


suste
veterán

pont múlt héten szívtam én is ilyennel
kiderült, hogy a szolgáltatónál volt a hiba
próbáltad esetleg közvetlen géppel, router nélkül is?

(#65) dmc válasza suste (#64) üzenetére


dmc
aktív tag

nem próbáltam!
de az az érdekes hogy egy idő után viszont bejön.
nem akar bejönni az oldal frissítem (f5) úgy se.
bezárom az oldalt várok egy kicsit majd újra megnyitom és utána meg jó.

(#66) donmackó válasza dmc (#65) üzenetére


donmackó
őstag

UPC-s vagy?

Release the cable hounds!

(#67) dmc válasza donmackó (#66) üzenetére


dmc
aktív tag

nem
helyi netes szolgáltató

(#68) dmc válasza suste (#64) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!
Kipróbáltam azt amit írtál hogy csak a modemre dugom rá a gépet és akkor m inden oldal bejön szépen.
Nem akad meg és nem jön vissza olyan szöveg hogy nem találom az oldalt.
A másik furcsaság meg az hogy ha a modemre dugom rá a gépet akkor teljesen más IP címet kapok mind amikor a ruteren keresztül nézem meg az IP címemet ami a szolgáltató oszt ki.
Ha rádugom a ruterre akkor egy ilyen címet kapok hogy 88.134. stb
Ha rádugom a modemre a gépet akkor meg ez az ip :92.84. stb
Visszadugva a ruterre akkor megint a 88 ip t kapom ha meg a modemre akkor meg a 92 ipt kapom
nem tudom mi lehet a gond.

(#69) donmackó válasza dmc (#68) üzenetére


donmackó
őstag

Nem lehet hogy a szolgáltatód csak egy ip-t ad az előfizetéshez, és mac cím alapján azonosít? Szerintem ezért van ip váltás ha rádugod a routert. Próbáld ki a mac klónozást, és ha igazam van akkor nem változik az ip-d. A pc számát klónozd rá a routerre.

Release the cable hounds!

(#70) dmc válasza donmackó (#69) üzenetére


dmc
aktív tag

biztos hogy nincs mac szűrés a hálózaton.megkérdeztem a szolgáltatómat

(#71) donmackó válasza dmc (#70) üzenetére


donmackó
őstag

Nem szűrésről írtam hanem azonosításról.

Release the cable hounds!

(#72) dmc válasza donmackó (#71) üzenetére


dmc
aktív tag

ok!
Bocs félreolvastam.
Ha elmondod hogy kell ezen a FW ren megcsinálni akkor kipróbálom.
A következő az lesz hogy visszarakom az eredeti FW hogy ott mit oszt majd ki.

(#73) donmackó válasza dmc (#72) üzenetére


donmackó
őstag

Erről a készítőjét kérdezd, én switch módban használom.

Release the cable hounds!

(#74) suste válasza dmc (#72) üzenetére


suste
veterán

ha a mac felülbírálásról van szó, akkor megint csak ismételni tudom magam:
BENNE VAN A README-KBEN!

01--!basic_config_readme.txt:
...
4: Internetre való csatlakozás beállítása: luci/hálózat/interfész/wan szerkesztése/általános fül.
MAC cím felülbírálása: luci/hálózat/interfész/wan szerkesztése/haladó beállítások fül/MAC cím felülbírálása
...

[ Szerkesztve ]

(#75) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Szia!

Feltettem TP-Link TL-WR1043ND V2-re a 0.3-at, és az lenne a kérdésem, hogy a DHCP lease-nél miért szerepelhet kétszer ugyanaz a host? Static DHCP Lease van neki beállítva (Dynamic-nál is ugyanez a helyzet) Köszi!

(#76) suste válasza balaaa88 (#75) üzenetére


suste
veterán

Látszik a képen hogy el vam csúszva az egész felület.
Új explorer? Nézd meg másik böngészőben, nekem firefox alatt nincsen ilyen.

(#77) pchris


pchris
tag

Igazán szép munka. Sajnos én nem tudom hasznosítani közvetlenül, mert most egy netgear wndr3800-as routerem van. Firmware-t buildeltem már buildroottal és image builderrel is, de ami igazán érdekelne, hogy a beállításokat, a saját scripteket hogyan lehet beleintegrálni a firmware-be? Leginkább a 8081-en elérhető funkciók érdekelnének. Szóval ebben kérnék egy kis útmutatást...
Köszönöm!

(#78) suste válasza pchris (#77) üzenetére


suste
veterán

pedig egyszerű nagyon, még a leírásban is benne van: buildroot usage

amit a "files" mappába teszel, az a kész fw-be is belekerül (a létező dolgokat is felülírja), a "files"-on belüli mappaszerkezetnek megfelelően

(#79) pchris válasza suste (#78) üzenetére


pchris
tag

Szia!

Köszönöm!

Tehát ha összaválogatom azokat a csomagokat, ami a csomaglistádban van (a barrier breaker csomagjai között van ami nincs meg, gondolom azt a Te vagy Vargalex repojából leszedem, és gondolom a buildroot csomagjai közé kell bemásolnom), és a config fájlokat a megfelelő struktúrában bemásolom a files mappába, akkor lérte tudom hozni a netgear routeremre a tiédhez hasonló firmware-t?
A builded alap config fájljait meg tudom szerezni valahogy? :R

(#80) suste válasza pchris (#79) üzenetére


suste
veterán

A csomaglistában 1 dolog van csak, amit nem láthatsz a BB repoban, az a vargalexes luci-app-vsftpd.
Ezt egyszerűen integrálhatod úgy, hogy egyszer felteszed a routerre utólag az openwrt-re a vargalex repo-ból, majd utána megnézed a routeren a csomaglistában, hogy milyen fájlok és hova másolt fel a telepítés, és ezeket a fájlokat(a teljes elérési útvonallal!) pl winscp-n kimented magadnak. Utána ezek mehetnek bele az elöbb említett "files" mappába. A nem kerneles csomagokkal ezt szinte mindig el lehet játszani, csak figyelni kell a függőségekre.

Nálam ezen kívül még van 2db extra luci felület, amik a vargalexes vsftpd alapján készültek, tehát sima szövegszerkesztős felületek:
1: minidlna rescan
2: wifischedule (ilyen néven létezik egy normál ipk csomag is, ami luciban beállítható felületet ad, de sajnos nem tökéletesen működik, ezért inkább lecseréltem a csomagban lévő scripteket, és a luci felületét is átszabtam. Itt is szövegszerkesztés van, a wifi indító és leállító scripteket lehet szerkeszteni, és a crontab-nak is van itt is szerkesztője. De az igazi időzítést a 8081-en könnyebb megcsinálni.)

A 8081-ből pedig már most is fel tudsz tenni egy csökkentett verziót, amit a 4MB-os routerekre csonkítottam meg (USB hiánya miatt sokmindenre nincsen szükség):[link]

Mivel másik router típus, így az interfészek/rádiók nevei mások lehetnek, így lehet hogy nem fog minden működni, de belelátsz a scriptekbe legalább:). Persze magát a mentést is kicsomagolhatod....

(#81) pchris válasza suste (#80) üzenetére


pchris
tag

Köszönöm!

Amint időm engedi nekiállok hegeszteni. Még jó hogy legalább a tp-linknél legalább házon belül azonosak az iterface elnevezések. Vargalex-féle statisztika készítésnél is találkoztam a különbségekkel már...

(#82) dmc


dmc
aktív tag

Először is még egyszer gratula a FW hez.
Viszont lenne egy olyan gondom lehet hogy én vagyok a béna de a következőt vettem észre:
Fel van töltve a FW a ruterre minden be van állítva de mint írtam feljebb is hogy egy csomó oldalhoz nem enged be egy idő után igen de ha direktbe kötöm rá a gépet akkor minden jó.
A másik meg ha az általad készített FW van fent akkor ezt az IP címet kapom a szolgáltatótól:
88.132.253.48
De viszont ha másik rutert nél vagy a gépemnél nézem direktbe akkor meg ez az IP címem:
92.63.xxx.xx
Ezt nem tudom megfejteni mért van vagy miért lehet?
A választ előre is köszönöm

(#83) rabbit1975 válasza dmc (#82) üzenetére


rabbit1975
csendes tag

Szia!
A 74-es h.sz-ban a válasz. A géped hálókártya MAC-ét írd be a routerbe a WAN interfészhez. Az én szolgáltatóm ugyan ezt csinálja. MAC címet figyel és ahhoz rendeli az ip-t. Ha nem stimmel a MAC akkor vagy vársz jó sokat, (nálam 2 óra) vagy felülbírálod a MAC-et.

Csabi

(#84) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Sziasztok!

Felraktam én is ezt a firmware-t egy 1043nd V1-re, és az első benyomások jók, tetszik, mindenképpen jobb, mint a gyári FW. Van itthon VOIP telefonom és nagy örömmel használom a QoS-t, teszi a dolgát szépen :)
Vannak viszont olyan szolgáltatások, amiket én nem használok és azokat törölni szeretném és hogy a Luciban se legyenek benne. Ilyen pl a vsFTPd, transmission (ez mondjuk nem szerepel a luciban külön menüként), p910nd. Hogyan tudom ezt megoldani? Azon kívül, hogy a luciban van olyan, hogy csomag eltávolítás, de gondolom a conf fájlok megmaradnak.
(xubunturól ismerős egy apt-get remove --purge csomagnév, itt nyilván opkg remove --purge-vel próbálkoztam, de biztos valamit rosszul tudok, mert nem lett jó, meg az autoremove sem működött). Sajnos kezd fogyni a hely a flashről...

Köszi előre is.

(#85) suste válasza zsolti.22 (#84) üzenetére


suste
veterán

Ha kell hely, mert a flash-be akarsz telepítgetni + dolgokat, akkor nem ez a te builded.
FW-ből nem lehet ténylegesen törölni, mert readonly partíción van.
Az enyémmel csak úgy lesz sok szabad helyed (ha tényleg kell egyáltalán), hogy extroot-ot csinálsz külső meghajtóra, pl a 8081-es formázó segítségével. Így annyi szabad helyed lesz, amennyit csak akarsz.

Csak azért mert nem kell valamelyik szolgáltatás, felesleges törölni. Tiltsd le a rendszer/rendszerindítás alatt.

A TM meg bent van luciban.

[ Szerkesztve ]

(#86) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Felettem már a kérdést máshol is :D
A kérdésem a következő lenne hogy miért nem frissül a DLNA ?
Nincs valami kézi frissítés?
Beraktam egy sorozatot de nem látja sajna.

köszönöm

(#87) zsolti.22 válasza suste (#85) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Szia!

Köszi a felvilágosítást, így már világos, ez van, ebből kell kihozni a maximumot. Gondolkodtam extrooton, hogy openvpn-t is tudja telepíteni, de még egyelőre nem szántam rá magam, majd talán idővel ez is meglesz :)
Egyébként pöpec a cucc. Amit most észrevettem rajta, hogy kb. 10-12 órája megy a router és az Állapot fül, Áttekintés oldalán nem frissülnek az alábbiak:
- helyi idő
- működési idő
- átlagos terhelés
- a teljes memória doboz
- a vezetéknélküli résznél folyamatosan "adatok gyűtjése" szöveg jelenik meg
- a kapcsolódó klienseknél szintén (Wifi)

Ha resetelem a routert, akkor ismét jó lesz. Ezt ha jelezte már valaki, akkor elnézést, ha nem, akkor van ötleted, hogy mitől áll meg egy idő után? :F

(#88) suste válasza zsolti.22 (#87) üzenetére


suste
veterán

Luci status megállásról még nem írt senki.
Nálam nincsen ilyen, de lehet valami luci bug lesz 1043v1 esetében....

(#89) donmackó válasza suste (#88) üzenetére


donmackó
őstag

WDR 3600-nál nem jelentkezik.

Release the cable hounds!

(#90) suste válasza donmackó (#89) üzenetére


suste
veterán

azt tudom én is
meg másokon sem (710, 1043v2, 4300, C5)
ezért írtam, hogy 1043v1-gyel lehet csak baja a lucinak...

(#91) zsolti.22 válasza suste (#90) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Igazából így néz ki a fölső része:

Gondoltam megpróbálom másik böngészőből is, de ua.

[ Szerkesztve ]

(#92) dmc válasza dmc (#86) üzenetére


dmc
aktív tag

Ez megoldódott :D
Én voltam a hü.... :D
De most valamiért lassú a hálózati megosztás :(
Egy 3gb nyí fájlt 2 óra alatt visz át :(
eddig gyorsabb volt

(#93) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

UPnP-t hogyan tudom engedélyezni? NAS-om sokszor nyávog miatta és az itt leírtak szerint nincs ilyen útvonal a fw-en

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#94) suste válasza TheProb (#93) üzenetére


suste
veterán

upnp csak a 16MB-os fashes verziókba van beépítve (de ott is inaktiválva van alapból)
a 8-asoknál telepíteni kell, ha elfér akkor a kevés maradék helyre, ha nem fér el, akkor jöhet az extroot a külső meghajtóra...

egyébként meg szerintem jobb ha beállítja a tűzfalban az ember, amit akar
ez az upnp nekem mindig is egy nagy biztonsági résnek tünt....aztán nemrég ki is derült hogy az is:)

[ Szerkesztve ]

(#95) TheProb válasza suste (#94) üzenetére


TheProb
veterán

én se vagyok tőle elcsöppenve és be is van állítva a tűzfalon/port fw-on a nas, de utóbbi időben van, hogy "System failed to find UPnP-supported gateway [192.168.1.1]." üzenet fogad és kb ezzel egyidőben totálisan elérhetetlen is lesz a kütyü. Nem hinném, hogy ez lenne a hiba oka, de gondoltam 1 próbát megér.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#96) zsolti.22 válasza zsolti.22 (#91) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Hmm, most meg ismét mutatja a dolgokat, pedig nem volt reset :)

(#97) gigi21


gigi21
csendes tag

Sziasztok! Tp-link 542g router....úgy tűnik több napos szívás után ( folyton ledob, kicsi sávszél ), hogy a titkosítás tesz be a routernek. A szolgáltató valamit mókolt mostanában, szar is volt, de átálltak valami más rendszerre, és azóta nálam szakadozik a net. Wifin és vezetéken is. De a modemről közvetéenül nem, csak routeren keresztül. Végül feltettem egy régebbi szoftvert, és az alapra tette a beállításokat, így semmi titkosítás nem volt először. Láss csodát: működött gyönyörűen egész éjjel. Meg reggel. Majd mondom, mégis csak legyen titkos, beállítottam. Utána megint megbolondult. Most megint nyílt, megint jó. Létezhet ez???

(#98) dmc


dmc
aktív tag

Ezt már tényleg nem értem!
Miért nem frissül a DLNA megosztás?
Beraktam egy filmet és nem látszik a megosztásba.
Miért nem? Mit kell beállítani minden alapon van . Tegnap újraformáztam a vinyot akkor beraktam 7 filmet és egyből látszott .
Most beraktam még egyet és nem igen látszik a megosztásba. Valaki tudna segíteni? Nincs valami kézi frissítés?

(#99) donmackó válasza dmc (#98) üzenetére


donmackó
őstag

A rendszerindítás fülön indítsd újra a miniDLNA-t.

Release the cable hounds!

(#100) dmc válasza donmackó (#99) üzenetére


dmc
aktív tag

Az is megtörtént.
Semmi ugyan úgy nem frissül sajna :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.