Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:30

LOGOUT.hu

Általános információk/segédletek Suste-HeadLess OpenWRT-hez

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Headless válasza csixy (#1350) üzenetére


Headless
őstag

Phpdirlist helyett sima html listázást használ már szerintem elég sok helyen és átkellett írni a backup oldalt emiatt. Lehet rosszat szed le, és hiába ír wget 100%-ot, lehet csak egy 404-es errort szedett le.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1352) csixy válasza Headless (#1351) üzenetére


csixy
addikt

Egy kérdésem lenne. A 9092-ből letöltöm a frissítést , utána elindítom a restorét. Írja, hogy na majd vartens, vartens,vartens ... !
Látom , hogy kibontja a tömörített állományt , de utána várhatok a végítéletig mégse írja ki, hogy na kész, na megvagyunk, vagy hurrá győztünk, vagy valami. Szóval ,hogy a restore sikeresen végbement. Mikor megunom, akkor újraindítom és látom, hogy sikerült a restore. Szóval , hogy is kell ezt exactul csinálnom? Mire nem figyelek oda?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1353) suste válasza csixy (#1352) üzenetére


suste
veterán

Nálad valami nagyon nem ok!
Milyen fw-re milyen frissítéseket tettél eddig?
Esetleg luciból nyomj egy basic.tar.gz-t, aztán 0.8.2-repairt.

(#1354) Headless válasza suste (#1353) üzenetére


Headless
őstag

Miért lenne bármi is rossz? Nincs semmi hurrá nyertél mert sikerült üzenet. ... Csak a textarea-ba írja ki a fájlokat, ha elfogyott bezárja textareat/table-t és kész semmi másnak nem szabad lennie.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1355) suste válasza Headless (#1354) üzenetére


suste
veterán

de nem köröz örökké, hanem redirect van, ami szintén változott nem rég....
és mondom, nálam minden fw-n (saját BB, Owrt CC) jól működik a backup és a download böngészős letöltés
így csak nálat lehet valami bibi

(#1356) csixy válasza suste (#1355) üzenetére


csixy
addikt

Felraktam 1043ND V1.8-ra a legújabb gyárit ,hogy új legyen a bootja, majd felraktam a 0.8.1-et , aztán annak a két javítását időrendi sorrendben majd az összes 0.8.2-es repairt szintén időrendi sorrendben az alap openwrt-s restoreból , közben mindig újraindítgattam, de a legutóbbi kettő 0.8.2-es repairt már a 9092-ből tettem fel.

Kondihibát gyanítok a routerben.
Tegnap este wwan-nal csatlakoztam a munkahelyi wifire (ez már ott kb a harmadik NAT-olás volt) és egészen jól, stabilan működött ,felfrissítettem rajta a winnyóz10-esemet és a 11.10.-ei repairt már így húztam le a besabás linkről a9092-ben.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1357) csixy válasza suste (#1355) üzenetére


csixy
addikt

Ma újra tesztelem ugyanígy , mit nézzek meg majd rajta , milyen screenshotot tegyek fel?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1358) Headless válasza suste (#1355) üzenetére


Headless
őstag

Semilyen redirectet nem látok a, BI funkcióban, és alfunkcióiban. Pedig leszedtem a mentést, abban sincs. ..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1359) poffsoft válasza Headless (#1349) üzenetére


poffsoft
addikt

Mit frissítsek?
A 11.08 repair réginek számít?
Pár hsz-szel fentebb...

[ Szerkesztve ]

(#1360) Headless válasza poffsoft (#1359) üzenetére


Headless
őstag

nem, akkor reboot után nézd meg esetleg..

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1361) rabbit1975


rabbit1975
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam a sorban Archer C20i jelzésű routert. Ez azt jelenti, hogy nincs is rá pakk, vagy csak én nem találtam...

Előre is köszi! :)

Csabi

(#1362) poffsoft válasza Headless (#1360) üzenetére


poffsoft
addikt

háát, amit tudtam, megpróbáltam.
de semmi.
Érdekes, hogy a saját mentést sem tudja már letölteni, a szokásos not found hibával.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1363) suste válasza rabbit1975 (#1361) üzenetére


suste
veterán

fw nincsen, de a mentések felrakhatóak, mint minden másik routernél
egyáltalán működik már minden rendesen openwrt alatt?
úgy emlékszem, hogy USB és wifi gondok is voltak....

(#1364) suste válasza poffsoft (#1362) üzenetére


suste
veterán

szerintem ez böngésző hiba lesz, ha a frissítéseket jól csináltad (milyen fw, milyen frissítések?)
telefonnal vagy tablettel esetleg próbáltad?

(#1365) Headless válasza suste (#1364) üzenetére


Headless
őstag

Mi a ...-ért lenne ez böngésző hiba, semmi köze nincs hozzá.

Poffsoft:
/www_suste/tmp mappa létezik? Benne van a link? /tmp/BACKUP mappában benne van a fájl? Ezeket webcommanderrel letudod csekkolni

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1366) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Szerintem találtam egy hibát. Kreáltam a 9092-es felület guest wifi gyártójával egy vendég wifit, aminek állítottam be sebességkorlátozást is. Működik is, viszont a LAN-on csatlakoztatott eszközöket is korlátozza. A rúter egy 1043 v3, 0.8.1+javítások van rajta. Switchként van használva, ez szintén a 9092-es felületen lett az elején bekattintva.

(#1367) Headless válasza Kris87 (#1366) üzenetére


Headless
őstag

Mekkora a beállított korlát? A switches megoldást nem sokat teszteltük szerintem.esetleg az /etc/config/qos konfigot mutasd meg hátha valami egyértelmű, amire nem figyeltünk. Mutathatod még a network és wireless konfigot is.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1368) suste válasza Kris87 (#1366) üzenetére


suste
veterán

ezt pont nemrég vettem észre én is:)
a 841-esem LAN-on van kábelen, és a 841-LAN -on van egy fő wifi + van 2 vendéghálóm is
a fő wifit is lekorlátozza nekem is, de nekem nem gáz, mert a vendégek is 8/1-re vannak beállítva, az meg bőven elég webezni

régebben olyat is észrevettem, hogy ha inaktív egy vendég szabályzás a qos-ben, akkor meg a WAN-t korlátozta le....ráadásul ugye fordított sebességekkel...na az már fájt :)

szerintem: a beállításokban nincsen gond, ezek qos bugok lesznek

normál router üzemmódban, engedélyezett qos szabálynál nincsen gond szerencsére

(#1369) Kris87 válasza Headless (#1367) üzenetére


Kris87
aktív tag

network

qos

wireless

suste: Ha qos bug, akkor ha lecserélem egy sqm-re, megjavulhat nem?

(#1370) poffsoft válasza Headless (#1365) üzenetére


poffsoft
addikt

TP-LINK-TL-WDR3600-V1 | FW:suste/headless@OpenWrt@0.8.2 Barrier Breaker 14.07 | 9092:suste/headless@OpenWrt@0.8.3@2016-11-03

/www_suste/tmp létezik.
milyen linknek kellene benne lennie?

/tmp/BACKUP létezik, ugyanaz a tartalma, mint az előző.

nem tölt le semmit...

[ Szerkesztve ]

(#1371) poffsoft


poffsoft
addikt

amúgy a \-ben is van egy \Backup

na, most a saját backupja működik,
készítek egy mentést az \mnt\BACKUP-ba. és az megjelenik a \tmp\BACKUP-ban is...

ja, már a 11.14-es repair van fent.

telefonról is ugyanez a helyzet, a not found.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1372) suste válasza Kris87 (#1369) üzenetére


suste
veterán

most megnéztem a 841-LAN wifire csatlakozva telefonnal a vendég qos-ek csak a letöltést fogják meg, a feltöltésből megy a max
nálad ez nem így van?

sqm-et nem használtam, nem ismerem....

[ Szerkesztve ]

(#1373) suste válasza poffsoft (#1371) üzenetére


suste
veterán

/tmp/BACKUP: a system/backup használja mentési és visszatöltési helynek (törlődik újraindításnál, mert a RAM-ban van)

/mnt/BACKUP (és egyéb csatolt pontok/BACKUP): ha van felcsatolt meghajtó, akkor ide is tud menteni vagy innen visszaállítani a system/backup (nem törlődik újraindításnál, mert a HDD-n van)

/www_suste/tmp: csak egy link a /tmp-be

/Backup: setup/basic használja config mentésre és visszatöltésre (nem törlődik újraindításnál, mert a flash-ben van)

[ Szerkesztve ]

(#1374) Kris87 válasza suste (#1372) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nálam megfogja mindkettőt. Egyelőre kikapcsoltam a korlátozást.

(#1375) suste válasza Kris87 (#1374) üzenetére


suste
veterán

mekkora korlátok?

(#1376) Kris87 válasza suste (#1375) üzenetére


Kris87
aktív tag

(#1377) suste válasza Kris87 (#1376) üzenetére


suste
veterán

nálam 800/8000 a qos a vendégre, a net meg 30/3, és ilyen LAN wifin:

(#1378) Headless válasza suste (#1377) üzenetére


Headless
őstag

Hát azért az a 8 mbps download eléggé gyanúsan hasonlít a beállítottra... a feltöltés meg tudjuk nem igazán pontos a qos, mert csak hfsc görbével állítja a korlátozást.

Kris próbáld meg hogy kitörlöd a felesleges dolgokat, gondolok itt mindenre ami a guest_hamar előtt van a qos konfigban.qos restart biztos kell.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1379) suste válasza Headless (#1378) üzenetére


suste
veterán

Hát pont ez a hiba, mert 800/8000 a vendég korlát!
Viszont a feltöltés meg egyáltalán nincsen megfogva (800 vs 2800, több mint hibahatár).

(#1380) rabbit1975 válasza suste (#1363) üzenetére


rabbit1975
csendes tag

Nem működik még sehogy sem. :) A sajátomat megcsinálva (4300) a bátyám is kedvet kapott hozzá. És itt kezdtem keresgélni először. De ha jól értem akkor keresgéljek az openwrt-n.

Csabi

(#1381) poffsoft válasza suste (#1373) üzenetére


poffsoft
addikt

Oké.
De miért nem működik a (repair) mentések letöltése?
Mert továbbra sem megy.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1382) suste válasza poffsoft (#1381) üzenetére


suste
veterán

töröld ki ezeket:
- /www_suste/tmp
- /tmp/BACKUP

utána próváld ki

(#1383) Headless válasza poffsoft (#1381) üzenetére


Headless
őstag

Debug módban futtass már egy letöltést, úgy egyszerűbb lenne, mint így találgatni... Meg egy df -h kimenet is hasznos lehet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1384) Kris87 válasza Headless (#1378) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Próbáltam, de nem segített, de ezt a részét a gondoknak feladtam, kivettem a korlátozást.

Hanem ami most a gondom:
Rúter restart után közvetlenül nem tudok nyomtatni, ezért betettem az etc/rc.localba ezt a sort:
/etc/init.d/p910nd restart
így működik egy darabig, de reggelente azzal szembesülök, hogy nem tudok hálózatról nyomtatni egészen addig, amíg a p910nd szolgáltatást újra nem indítom újra. Na ez miért lehet? Logban nem látszik, hogy mikor dobja el magát.
Továbbá az automatikus dátum beállítás sem működik így switch módban most.

(#1385) Headless válasza Kris87 (#1384) üzenetére


Headless
őstag

Mivel a log az körkörös log, ha nem állítottad át, így könnyedén megeshet, hogy kitörlődik a lecsatlakozás időpontja.

Kérdés nincs-e valami alvó módja a nyomtatónak?

Másik lehetőség: mondtad, hogy passzív usb hubot használsz, érdemes lenne rápróbálni egy aktívval is, hátha az megoldaná a problémát...

Ha sehogy nem sikerül a problémát megoldani, a tnetet még kezelheted crontabba mondjuk egy éjjel 3 órás p910nd restart-al. Persze ez csak tűnet kezelés, nem a probléma megoldása..

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1386) suste válasza Kris87 (#1384) üzenetére


suste
veterán

rc.local -ba semmi értelme nem volt berakni!
itt csak akkor fut le, amikor indul a router, de ilyenkor meg amúgy is indul, ha a engedélyezted (9092/system/shutdowns - enable)

nekem is az jut ilyenről az eszembe, hogy a nyomtató elmegy aludni, és nem tudja felkelteni
úgy próbáltad, hogy nyomtatás előtt nyomtatót ki majd bekapcsolod?

(#1387) Kris87 válasza suste (#1386) üzenetére


Kris87
aktív tag

Az rc.local-ba azért tettem be, mert a rúter restart után annak ellenére, hogy elindul, nem működik a nyomtatás, csak ha újraindítom a szolgáltatást.
A nyomtató ki van kapcsolva éjszakára, reggel kapcsoljuk be. A hubnak adok egy kis pluszt, hátha az a baja, hogy nem bírja amperrel, pedig csak egy pendrive, egy nyomtató, egy szkenner és egy usb-soros illesztő van rákötve a hőmérő miatt.

Na de ha már hőmérő. Próbálok egy statisztikát belőni, hogy lássam grafikonon a hőmérséklet alakulását, viszont ezt nem tudom összehozni. A digitemp_DS9097 -q -t 0 -o"%.2C" parancs kimenete most épp 23.12. Ezt a parancsot másoltam be a data functionhoz, de nem jó, lehet, hogy azért, mert kb 2 másodperc mire kiadja az eredményt, de ezt a stat nem várja meg. Nem lehet ezt késleltetni?

(#1388) Headless válasza Kris87 (#1387) üzenetére


Headless
őstag

mivel sima shell funkciót írsz, amikor a data változót beállítod, így az egyszálon fut, nem lövi ki semmi., vagyis ugyanúgy megvárja, mintha command line-ban írnál.

Alapvető, de azért megkérdezem crontab időzítést állítottál be?

Ha igen és létre is jön az adatbázis, csak nem tudja megjeleníteni, akkor az adatbázis tartalmát és a hozzá tartozó konfigot másold be. Eléggé háklis üres adatokra, stb-re típusra, stb... konkréten most jut eszembe azthiszem "." kell a vessző helyett. De mondom config és adatbázis tartalom kell.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1389) suste válasza Kris87 (#1387) üzenetére


suste
veterán

a "Test" gombot próbáltad? arra milyen adatbázis látszik?

(#1390) Kris87 válasza Headless (#1388) üzenetére


Kris87
aktív tag

Nekem azért tűnik úgy, hogy nem várja meg, mert a TEST gomb lenyomása után lényegesen előbb megjelenik az üres eredményablak, mint amennyi idő kell az sshban a futtatásnak.

suste:

(#1391) suste válasza Kris87 (#1390) üzenetére


suste
veterán

az látszik, hogy nem is kap értéket, de hogy miért, azt majd talán headless megmondja :)
én Bpi-nek a hőmérsékletére csináltam beállítást, ott is ilyen formátum volt az adat (37.4), semmi gond nem volt vele
oda a "lm-sensors" csomag és "sensors" parancs kellett a lekérdezéshez,
ezzel esetleg nem lehet nálad lekérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#1392) Kris87 válasza suste (#1391) üzenetére


Kris87
aktív tag

Valamit én nem csinálok jól, elvégre ha az ez alapján kreált weblap működik, akkor csak be lehet importálni az adatot az adatbázisba is. A linkelt leírásban a weblap text elemét frissíti a cron script időközönként, lehet, hogy csak a már beállított sriptet duplázva, de a végét módosítva kellene egy új sorba beírnom, hogy a text értéket ne a /www/index.html fájlba írja, hanem az adatbázisfájlba. Na ehhez nem értek. :D

(#1393) suste válasza Kris87 (#1392) üzenetére


suste
veterán

és a digitemp_DS9097 -a | grep -i sensor parancsra a Test gomb mit mond

(#1394) Kris87 válasza suste (#1393) üzenetére


Kris87
aktív tag

ugyanúgy csak az időt, de azt is várakozás nélkül

(#1395) Headless válasza Kris87 (#1392) üzenetére


Headless
őstag

Mondtam konfig fájlt mutasd. Meg lehet jó lenne ha ránézhetnék.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1396) Kris87 válasza Headless (#1395) üzenetére


Kris87
aktív tag

(#1397) Headless válasza Kris87 (#1396) üzenetére


Headless
őstag

Pontosan, amit gondoltam, egyrészt hibás konfig másrészt hiányos/hibás adatok voltak... Azért tudom, mert egyszer már volt egy ilyen hőmérséklet, és pont ezért került be a preloader, funkció, hogy kiszürhetőek legyen a hibás adatok, mielőtt ábrázolni küldöd.

Pl 85.00 az a hibás mérés ezeknél az eszközöknél, azokat kiszűrtem, valamint az üres méréseket, így már tökéletes és megy is.... Zárhatod a kapukat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1398) Kris87 válasza Headless (#1397) üzenetére


Kris87
aktív tag

Köszi, hogy összeraktad, tetszik. :)

(#1399) Headless válasza Kris87 (#1398) üzenetére


Headless
őstag

Ha újat statisztikát akarsz csinálni, a column neveket megadott formában csináld. 'Column1','Column2' idézőjel akkor is kell ha csak egy column van, mert ezt javascript dolgozza fel, ha nincs idézőjelbe, akkor a változó értékét akarná venni ami nyilván üres. Valamint azért kérdeztem az adatbázist, mert vannak olyanok, hogy a shell kimenete üres és ez teljes mértékben összedönti a táblázatot. Bár úgy emlékeztem valamelyik újabb dolognál, már ezt a hibát szűrtem, de rosszul emlékeztem, lehet csak akartam.

Csak megjegyzés túl sűrű az 1 perc szerintem, nap végére egy rohadt lassú adatbázisod lesz, habár a skip-el csökkentheted végülis. De ha 1 hetet akarsz átnézni az már nagyon lassú lesz, persze a skip ott is segít.

Majd lehet megnézem a hibás sor szűrést hátha okosabb vagyok a készítés óta.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1400) Headless válasza Headless (#1399) üzenetére


Headless
őstag

De most jut eszembe ezt mint 1-wire temperature sensor statisztika fel is rakhatnánk suste oldalára. Esetleg rakd fel majd valahova vagy másold be ide.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.