Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) jose999 válasza k850 (#1400) üzenetére


jose999
senior tag

Ezt megerősíthetem! Auto szinkron ki, Wifi mobilnet ki, csak ha épp kell , akkor be , kijelző le stbstb... de akkor tényleg minek az okostelefon? Sajnos ezzel együtt kell élnünk :W :( :o

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1402) István89 válasza k850 (#1400) üzenetére


István89
tag

Igen, ezt írtam én is, hogy ezek nagyon viszik.

Én jól tudom, hogy ezen nagyon javítani nem tudnak, de nagyobb kapacitású akkumulátor lehetne vagy csak én gondolom, hogy hosszabb üzemidőt érnék el vele? :)

(#1403) peestee83


peestee83
aktív tag

Nem szokásom programot ajánlani (csak ha kérik), de ezt megosztom veletek :)
A program a telefon az előlapi kamera segítségével, képet készít, amin ha felismeri, hogy van valaki, akkor nem engedi kikapcsolni a kijelzőt a rendszernek...
A teljes cikk: link

Cor ne edito

(#1404) Nimda válasza peestee83 (#1403) üzenetére


Nimda
addikt

Jó kis app,bár elég irányérzékeny...:)

(#1405) air válasza peestee83 (#1403) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem felesleges akkuzabáló.
Tudsz mondani olyan esete amikor hasznos lehet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1406) Gooffancs válasza peestee83 (#1393) üzenetére


Gooffancs
tag

Lenne még pár kérdésem:
512 RAMból mennyi elérhető a felhasználónak?
Illetve, ha meg van nyitva pár dolog, mennyi marad? Nagyon eszi a RAMot?
Nap végére mennyi marad?

(#1407) peestee83 válasza Gooffancs (#1406) üzenetére


peestee83
aktív tag

Őszintén megmondom, nem szoktam figyelni. Több napi folyamatos használattal sem tapasztaltam akadást a telefonon. És használtam facebookot, gmailt, telefonnáltam, sms, zene ment, fotózás.

Cor ne edito

(#1408) air válasza Gooffancs (#1406) üzenetére


air
nagyúr

Write only? ;]
[link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1409) Gooffancs válasza air (#1408) üzenetére


Gooffancs
tag

Nem, olvastam, de az 512 MB-ból 120 MB, egy kicsit karcsú... Gondoltam rákérdezek...

(#1410) air válasza Gooffancs (#1409) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk én most elég sok olyan programot futtatok, amik kivétel-listán vannak az Adv. Task Managerben. ("csak" 4 adatforgalom-számláló fut :D)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1411) hurrikan


hurrikan
addikt

Sziasztok.

Nálatok a Wifi hotspot hogy viselkedik? Mennyire megbízható?
3napja kaptam meg a készüléket a szokásos tesztre. Rögtön le is frissítettem a létező legfrissebb szoftverre. És a Hotspot rendszeresen megfeledkezik magáról, elkezdi nem osztani a netet. Hotspot ki/be, újra megy, 1-2óráig, majd megint leáll.... ez másnál is így van? Elég zavaró tud lenni...

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1412) sznorberto


sznorberto
csendes tag

Nektek előfordult már a telefonnal, hogy készenléti állapotban felvillan meghatározhatatlan időközönként? Hozzá sem érek a telohoz, de 3-5 percenként felvillan egy kis időre, és ez tökre zavaró, ráadásul az akksi is merül, ami nem éppen egy csúcsdarab. Már mindennel próbálkoztam, kikapcs, frissítés, de mindig előjön.
A szervízbe is visszavittem, és akkor nem csinálta, az én pechemre.

(#1413) Gooffancs válasza air (#1410) üzenetére


Gooffancs
tag

Ja, értem, azt hittem, hogy minden program kilövése után marad ennyi... Akkor gondolom a reális olyan 250-300 MB?

(#1414) Ger!szon


Ger!szon
csendes tag

Sziasztok!

@Nimda : Jelen állás szerint úgy vagyunk a telefonnal, hogy nyomtunk rajta egy "beállítások visszaállítása" reset-et, hogy lássuk mi változik mi sem.

A fenn maradó probléma a következő:

- telefon képének feketére váltása/fagyás fénykép készítése után(amit régebben is írtam)
- híváskor pedig olyat ír a telefon hogy "android off" .. na ez a wtf!?

Javaslat? utóbbin használhat a hard reset vagy újabb generációs SIM kártya vagy vigyük vissza és rakassuk rá a rendszert újból?

(#1415) trita válasza sznorberto (#1412) üzenetére


trita
tag

Szia! a ray nél ez gyakori probléma volt nekem is az volt,álltalában élő háttérképek okozzák.van egy air push detector(lehet nem jól irom) nevű program,azzal ki lehet szűrni melyik letöltött alkalmazás nem jó a telónak.nálam azzal minden probléma megoldódott. :K

Rita

(#1416) air válasza Gooffancs (#1413) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan nem tudom, ilyet még nem néztem, de szerintem nem, vagy csak alig haladhatja meg a 200 megát.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1417) Gooffancs válasza air (#1416) üzenetére


Gooffancs
tag

Ha minden igaz, akkor a beállítások/alkalmazások/futó szolgáltatások pontnál látszik, pontosan hogy mennyi a foglalt illetve a szabad... Esetleg meg tudnád nekem nézni?

(#1418) air válasza Gooffancs (#1417) üzenetére


air
nagyúr

177 használt, 130 szabad.
Ehhez képest az Adv. Task Manager. 101MB szabad memóriát ír. De GB alatt ez nem "egzakt tudomány". ICS-nek már sokkal jobb a mem. kezelése (is).

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1419) godzsy2 válasza sznorberto (#1412) üzenetére


godzsy2
senior tag

ilyet nekem is rendszeresen csinál. nem tudok rájönni, hogy milyen program készteti ilyenre. De az öcsém Xperia Mini Pro-ja is csinálja. Először idegesítő volt, most már ráhagyjuk. :) Nem csinálja sokáig. Én pl. ha észre veszem, akkor nyomok egy Advanced Task Killert, nekem a Pro változat van fent és attól leáll. De van egy Fast Reboot nevű program, ami szintén hasonló, de mintha ez több memót szabadítana fel.

(#1420) Nimda válasza Ger!szon (#1414) üzenetére


Nimda
addikt

Igen,megpróbálhatod a hard resetet,viszont akkor minden eddigi beállitás és alkalmazás törlödik...hogy ettöl megjavul e,nem tudom megmondani...viszont a sim kártyát,mindenképpen érdemes cseréltetni.

Ha minden kötél szakad,a rendszert te magad is meg tudod oldani ezzel a progival.Csak követni kell az instrukciókat.

[ Szerkesztve ]

(#1421) Ger!szon válasza Nimda (#1420) üzenetére


Ger!szon
csendes tag

Okés, köszi a segítséget ! Amint megcsináltuk szólok mi történt, hogy viselkedik! :)

(#1422) István89


István89
tag

Tudtam, hogy ez a telefonom se ússza meg, túl van az első bénázásomon, és a legdurvább, hogy ülve zene bogarászás közben kicsúszik a kezemből és esett egy kicsit. : :(

Szerencsére tokkal van körbe véve, elején fólia, de azért rossz érzés, külsőre nem történt semmi, belsőre se tapasztaltam még, majd kiderül. Mondjuk nem koppant akkorát, de remélem nem lesz semmi baja. Pedig én tényleg óvom mindig. :)

Gondolom ezek a telefonok elég érzékenyek az apró ütésekre is, az előző telefonom elég nagyot esett 2x is, de semmi baja nem volt.

(#1423) socialkiller válasza István89 (#1422) üzenetére


socialkiller
tag

Hi all! :D Valaki tud már valamit az ICS update-ről? Nekem T.mobilos a kicsikém,mikor várható rá ics? :F

Üdv, Patrik

(#1424) Töki bácsi válasza socialkiller (#1423) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Szerintem már nemsokára kiadják.
Ezek szerint időrendben frissítenek:
[link]

[ Szerkesztve ]

osu-no seishin

(#1425) socialkiller válasza Töki bácsi (#1424) üzenetére


socialkiller
tag

Hát remélem is :((( Szeptemberben legkésőbb jöhetne :W

Üdv, Patrik

(#1426) hurrikan válasza Töki bácsi (#1424) üzenetére


hurrikan
addikt

Így van, a frissítés megjelenési sorrend szerint megy.
A P már javában frissül. Szeptemberben indul az Xperia U frissítése.
A Sony ígéretei szerint október végére pedig a Sola és a GO frissítése is lezárul.
A többi modell, Ion HSPA, acroS, Tipo, Miro, J, T, pedig már mind ICS-vel jön. Így minden 2011-2012-es modelljük ICS-n lesz (kivéve PLAY). Azért ezt kevés gyártó mondhatja el magáról. :) nem kis feladat.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1427) Jadro


Jadro
veterán

Megrendeltem! :) Asszonyt ezzel beléptetem ide és az android klubba. Lesz itt program dömping élén a menstruációs naptárral. :DDD Kíváncsian várom én is a készüléket, remélem holnapra a kezemben lesz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#1428) jose999 válasza Jadro (#1427) üzenetére


jose999
senior tag

" Lesz itt program dömping élén a menstruációs naptárral. " hát ez jóóóó :C :DD :))

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1429) szponzor válasza Jadro (#1427) üzenetére


szponzor
senior tag

Arra a legjobb a Woman Log. :)

(#1430) hurrikan


hurrikan
addikt

Xperia U dobozt felvásárolnék. Ha lehet független doboz legyen szolgáltatós feliratoktól mentesen.
De ha nincs rajta felirat, lehet szolgáltatós is.
Árban megegyezünk. Érdeklődni privátban lehet.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1431) Bator92


Bator92
tag

Hugomnak lett véve egy Xperia U, de olyan problémája lenne a telefonnal, hogy a kijelzője random felvillan időnként, aztán elsötétül. Ez mitől lehet vagy hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#1432) peestee83 válasza Bator92 (#1431) üzenetére


peestee83
aktív tag

Másnál is volt ilyen probléma. A szoftver a legfrissebb a telefonon?
Lehet, hogy valamelyik program okozza. Rajtad kvül 1-2 embernek volt ilyen problémája csak.
Ha más nem segít, csinálj egy resetet

Cor ne edito

(#1433) siri84


siri84
csendes tag

Sziasztok. Itt egy kis infó az ICS frissitésekről.
http://www.seria.hu/index.html

[ Szerkesztve ]

(#1434) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Hölgyek és urak,

Normális az, h egyetlen frissítés sem érkezett eddig a telómra? 6.0.B.1.576 build van fent, 2.6.35.7+ kernel verzió.

A telefon a szlovák orange-tól van. Ha van valakinek ötlete, észrevétele, ne tartsátok magatokban. :K

(#1435) peestee83 válasza Mágus2 (#1434) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem mindenki kapta meg az összes frissítést, amit kiadtak a telefonra. A hivatalos verzió szerint nem kaptunk volna semmit, csak az ICS-t. Szerintem ne aggódj, ha az nem jön meg, akkor már gond van.... :)

Az is lehet, hogy az Orange miatt nem kapod meg a frissítést... bár nem tudom, hogy hogy viselkedik egy szlovák telefon magyarországi szolgáltatónál

Cor ne edito

(#1436) Mágus2 válasza peestee83 (#1435) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem a szolgáltatóm is szlovák, mert Kassán élek. :B

(#1437) peestee83 válasza Mágus2 (#1436) üzenetére


peestee83
aktív tag

Akkor sorry... valamiért erre nem gondoltam. Talán még korán van :)
Akkor az is lehet, hogy szolgáltató nem adja ki a frissítést, volt már rá példa :)
Nekem is a telefon nem jelzett egyszer sem, csak a PCC, hogy rakhatom a szoftvert.

Cor ne edito

(#1438) Mágus2 válasza peestee83 (#1437) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem az sem jelzi, gyenús nekem, h ami nekem van az valami orange custom ROM. Remélem az ICS jönni fog, a többi nem zavar, mert így is jó a telefon. :K

(#1439) sznorberto válasza Bator92 (#1431) üzenetére


sznorberto
csendes tag

Nekem is volt ilyen probléma, és az egyik kedves fórumtag javaslatára letöltöttem a telefonra az "Airpush detector" nevű alkalmazást. Az alkalmazás használatával kiszűrhető az a főként élő háttérkép elem, ami zavarja a telefont, így azt törölni kell.
Remélem segítettem...nekem azóta nem csinálja az U-cska.

(#1440) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Lehet cserélni az alját bármilyen színűre nem? Valami ilyesmire gondoltam.

Köszi!

Üdv!

La_cc

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#1441) pit stop válasza la_cc (#1440) üzenetére


pit stop
addikt

Olyan színűre cseréled amilyenre csak szeretnéd - meg amilyet árulnak :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1442) air


air
nagyúr

Sziasztok!

A következő dolgot vettem észre. A névjegyeimnél a kapcsolatok vezeték- és keresztnevei a megfelelő mezőkbe vannak írva. Hiába magyar a telefon beállítása, a névjegyeknél az angol terminológia szerint vesszővel választja el a vezeték- és keresztneveket. A híváslistában pedig továbbra is az angol írás szerint keresztnév-vezetéknév sorrend szerint jeleníti meg a neveket. Ha ez alapértelmezetten ilyen, akkor ez egy orbitális f@szság. :W
Ha a magyar írásrend szerint szeretném látni a neveket mindenhol, akkor minden névjegynél cseréljem fel a mező tartalmát? :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1443) peestee83 válasza air (#1442) üzenetére


peestee83
aktív tag

Igen, ez az alapértelmezett beállítás.
Megváltoztatni úgy tudod, hogy: Kapcsolatok - majd - Menü - majd - Megjelenítés - majd - Listarendezési szempont - majd Vezetéknév.

Cor ne edito

(#1444) air válasza peestee83 (#1443) üzenetére


air
nagyúr

Így van beállítva. Ez eredményezi az angol terminológia szerinti vezetéknév (vessző) keresztnév megjelenítést. A híváslistában pedig keresztnév (szóköz) vezetéknév forma van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1445) Szlopa válasza air (#1442) üzenetére


Szlopa
tag

Ezzel én is sokat szenvedtem, aztán végül úgy oldottam meg, hogy gmail-ben kiexportáltam a névjegyeket egy .csv file-ba, majd töröltem a névjegyeket, aztán excellel megnyitva a csv file-t felcseréltem a mezőket, majd visszaimportáltam :)

(#1446) Szili88


Szili88
csendes tag

Tudja vki,hogy kell a 2.3.7es xperia u-t rootolni?? ICS mire jön ki? (vodafone)

(#1447) peestee83 válasza Szili88 (#1446) üzenetére


peestee83
aktív tag

Az ICS-t a Q3-ban adja ki a SONY. Most kezdődött a P frissítése, elvileg az U szeptemberben kerül sorra.

Cor ne edito

(#1448) air válasza Szlopa (#1445) üzenetére


air
nagyúr

Aha, nekem is ez tűnik az egyetlen megoldásnak.
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1449) air válasza air (#1448) üzenetére


air
nagyúr

Kipróbáltam. Nem jó. :(
A névjegyek sorbarendezésénél hiába állítom át utónév szerinti rendezésre, ha kilépek majd újra belépek, visszarakja vezetéknév szerinti rendezésre. :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1450) djszikras


djszikras
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni.

A wifit nem tudom beállítani az U-n.
Azt írja IP cím kérés, aztán meg azt hogy a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott.
Mindent úgy csináltam mint az összes más készüléken. Ott minden jó volt.

Ha valakinek van valami ötlete segítsen legyen olyan kedves!

Köszönöm!

nokia 6300--->SonyEricson X10 mini pro-->S2-->Zopo C2---> S4 mini duos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.