Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Lötyögésre annyit, hogy ha nem annál fogva akarom magam legyezni a telefonnal, szerintem sosem fog zavarni. Elég stabil az. :)

(#1302) batt


batt
aktív tag

Sziasztok én is vettem egy U-t! Nagyon tetszik! 1 dolog zavar a legújabb szoftver van rajta és a kamera gyönyörű képeket és videót csinál mind addig míg a vakut nem használom!

Nagyon világos fehér képeket csinál!

Ez csak nekem van?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1303) Nimda válasza batt (#1302) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem pont forditva :D ha nincs vaku akkor a fehéregyensúly igencsak eltolódik (sötétebb helyeken)...még szerencse,hogy ezt a részét nem igazán használom a telónak :)

[ Szerkesztve ]

(#1304) vinacarlos


vinacarlos
tag

Sziasztok! Valaki használja a gyári lejátszóval a last.fm appot? Valamiért nem bírom működésre bírni.

(#1305) Szlopa válasza István89 (#1300) üzenetére


Szlopa
tag

Az enyém is nyikorog, de abszolút nem zavaró. Nagyon nehéz úgy megfogni a telefont, hogy recsegjen.

(#1306) air


air
nagyúr

Sziasztok!
Megvan nekem is az U. Találtam benne 1-2 furcsaságot.
A gyári böngészőben hiába állítok be kezdőlapot nem azt tölti be, hanem az eredetit.
A fényerőszabályozó nem működik.
És a céges Exchange-ből nem szinkronizálja a naptárt. :(
Ezek nagyon piti hibák. Gondolom szoftveresen javíthatók, de remélem nem kell velük megvárni az ICS-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1307) air


air
nagyúr

Első éjszaka utáni tapasztalatok: repülős módban az akku 20%-ot merült kb. 7 óra alatt. :'(
0 percet volt deep sleep-ben, a Battery Monitor Widget szerint a "Bluetooth megosztás" tartotta ébren. Ez azért érdekes mert a BT biztosan ki volt kapcsolva.
További észrevételem, hogy a prox. érzékelője sem működik. A fülemhez tartva is folyamatosan megy a kijelző.
A legfrissebb (3.184?) szoft van rajta.
A tegnapi hibákat is figyelembe véve mi a véleményetek? Vigyem vissza, vagy ilyen hibákkal nem fogják kicserélni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1308) papi77 válasza air (#1307) üzenetére


papi77
addikt

Én visszavinném,a helyedben! Nekem 1%-ot merül éjszaka!

Az első: NOKIA 1611

(#1309) Nimda válasza air (#1307) üzenetére


Nimda
addikt

Elöbb próbálj meg egy "beállitások visszaállitása" opciót.Nekem ez segitett szoft frissités után,mikor hibák jelentkeztek.

Vagy szoft újra telepités..

[ Szerkesztve ]

(#1310) sylke555


sylke555
csendes tag

Sziasztok! Ma kiírta,h új szoftver érhető el..androidra stb..elkezdtem frissíteni..de már fél órája megy,wifin keresztűl! nem lehet bekapcsolni,de ezt ki is írta,h majd magától kapcsol be ! De meddig tart a frissítés??? köszi a válaszokat!

(#1311) air válasza Nimda (#1309) üzenetére


air
nagyúr

:(
Már annyi mindent telepítettem fel, azt most mind kezdhetem elölről.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1312) Nimda válasza air (#1311) üzenetére


Nimda
addikt

Ezért irtam,hogy a "beállitások visszaállitása"-ra nyomj,ne a "gyári adatok visszaállitása"-ra.Az elöbbi semmit nem töröl,az utóbbi viszont mindent (hard reset).. :N vagy szoftot cseréltél?

[ Szerkesztve ]

(#1313) István87 válasza Nimda (#1312) üzenetére


István87
csendes tag

sziasztok valaki tudna segiteni? romot keresek xperia U-ra tudna valaki linkelni vagy van egyátalán ilyen a másik sok androidom volt már (x10i,x10mini pro,galaxy mini.telenor one touch,motorola Defy) midegyiken volt bootloader ennél a tipusnál van ilyen vagy hogy tudom előszedni?

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#1314) Nimda válasza István87 (#1313) üzenetére


Nimda
addikt

Még viszonylag újkeletü a telefon,egyelöre macera a root és a romcsere:) Ezt találtam,de ez is csak a független telefonokon müködik,mert a bootloadert (még) nem lehet kinyitni a szolgáltatósokon...

(#1315) air válasza Nimda (#1312) üzenetére


air
nagyúr

OK, köszi.
Közben a SPC-ben találtam egy javítás funkciót, ami viszont reflash és factory reset kombót hajtotta végre. :(
Na mindegy, most tényleg kezdhetem elölről.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1316) [P]laci


[P]laci
senior tag

Olvasnivaló! :)

Sony starts pushing Android 4.0 update to Xperia P owners, Xperia U and more coming soon

Átmásoltam ide a lényegi információt a lustábbaknak! :DDD

"Update on Ice Cream Sandwich Android 4.0 software upgrade for 2012 Xperia™ smartphones

Hello everyone,
Today, we’re starting our Ice Cream Sandwich Android 4.0 software upgrade for Xperia P, with the rollout continuing over the next few weeks in markets globally.

Some of the cool features and functionality you can look forward to include:

- New ways to experience your media with new media applications – “WALKMAN”, “Album” and “Movies”
- Extended standby mode, increasing standby time by up to four times (depending on user-profile and data consumption)
- Lock screen with improved functionality
- Resizable widgets for improved personalization
- Improved control of your mobile data consumption
- Recent Apps button for a clear overview of your applications

All Xperia P users will get a notification when the upgrade is ready, but direct availability in the phone may vary across different markets and carriers.

It’s worth noting that in some cases, the software package may only be accessible via PC Companion or Bridge for Mac, instead of directly in the phone.

For more information visit www.sonymobile.com/update

The ICS upgrade for Xperia U, Xperia sola and Xperia go is next out of the door, and we’ll be back with another update shortly.

As always, feel free to drop a comment or question below.

Ant."

[ Szerkesztve ]

(#1317) air válasza [P]laci (#1316) üzenetére


air
nagyúr

Androidon is szokott komoly idő eltelni a független és a szolgáltatós modellek frissítései között?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1318) István87 válasza air (#1317) üzenetére


István87
csendes tag

milyen progival lehet frissiteni a "kis herceget"?

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#1319) pit stop válasza air (#1306) üzenetére


pit stop
addikt

Nem csak neked szól a válasz, de először te felvetéseidre 1-2 dolog:
Ha kezdőképernyőn van 10-es szabályozó widgeted (ami alapból ott volt), és ha ott háttérvilágítást deaktiválod - meg persze automata fényerőszabályozás beállításokba be van kapcsolva akkor láthatóan működik fényerőszabályozó, én ezt vettem észre. Ha a widgeteknél az be van nyomva, és világítást beállításoknál veszem le közepesre meg automata be van nyomva akkor is dolgozik fényerővel de akkor nekem nem észrevehetően.
Nekem naptárt azzal is szinkronizálta amivel nem akartam :D

Hangerő: Szerintem tökéletes - nekem. Ez előtt Samsung Wave-m volt, hát annak katasztrófa volt hangereje, ha maxra vettem utcán néha akkor se hallottam (csak mindenki más körülöttem). Ezt viszont közepes hangerő mellett is tökéletesen, ha nagyobb a zaj feljebb veszem hangot de maxra még nem kellett (Pesten).

Recsegés: Ha nagyon nyúzom direktbe házat akkor valóban jelentkezik, de normál használat mellett nem.

ICS-nek és JB-nek is jönnie kell rá.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1320) air válasza pit stop (#1319) üzenetére


air
nagyúr

Fényerő: köszi, kipróbálom.
Naptár: ez kiderült, hogy nem az U hibája, hanem az Androidé. Exchange-ből nem szinkronizál. Segédprogi kell hozzá, ami átrakja a Google naptárba, onnan pedig már megy.
István87 (#1318): Sony PC Companion, vagy közvetlenül a Sonymobile weboldalon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1321) pit stop


pit stop
addikt

Media Go-val próbálkozott valaki PC Companion-ban? Fájlkezelővel is elvagyok ha kell, de gondoltam azzal leegyszerűsítem...
Erre letöltötte a maga szűk 100 megáját és azóta is homokóra-telepít. Restart után ugyanúgy csak telepít és se belelépni se semmi... :((

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1322) Nimda válasza air (#1317) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos igen,ez a jellemzö,bár a legutóbbi frissités szinte egyszerre jött.Az ICS komolyabb verzió váltás lesz,ott azért elképzelhetö a csúszás.

Egy kis okosság,service test: *#*#7378423#*#* itt lehet ellenörizni ha valaminek a müködése kérdéses...

[ Szerkesztve ]

(#1323) air válasza Nimda (#1322) üzenetére


air
nagyúr

Köszi a kódot. Kipróbáltam 1-2 tesztet (proximity, light sensor) mindegyik f@sz.n működik.
A háttérvilágítás kapcsoló úgy vettem észre, hogy a következőt csinálja: mindegy mire van beállítva a fényerő, ha bekapcsolom 100%-ra nyomja, ha kikapcsolom ~25%-ra veszi vissza. Illetve a képernyő fényereje mindig egy kicsit gyengébb, ha az automatikus fényerő-szabályozás be van kapcsolva.
Nem tudjátok, hogy a hangszórótól balra a közelség- és a fényérzékelő mellett, mi a harmadik érzékelő?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1324) István89 válasza [P]laci (#1316) üzenetére


István89
tag

Ebből nem derült ki, hogy mikor jön a frissítés.

(#1325) air válasza István89 (#1324) üzenetére


air
nagyúr

Miért nem?

"The ICS upgrade for Xperia U, Xperia sola and Xperia go is next out of the door, and we’ll be back with another update shortly."
Rövidesen. Már az ajtóban áll. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1326) István89 válasza air (#1325) üzenetére


István89
tag

Az ajtóban áll. Az állhat decemberben is. :)

(#1327) air válasza István89 (#1326) üzenetére


air
nagyúr

Nem kell a szőrszálat hasogatni! :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1328) István89 válasza air (#1327) üzenetére


István89
tag

Bocsi, csak az ilyen nyilatkozatokat már jól ismerjük más cégektől is. Nekem nem sietős, csak legyen olyan jól optimalizálva, mint ami most van.

P-re aug 20-án lesz elvileg elérhető, nekünk sztem szept vége lesz, ha az ajtóban áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#1329) [P]laci válasza István89 (#1326) üzenetére


[P]laci
senior tag

A jó munkához idő kell, a rosszhoz meg 2x annyi... :DDD
Ettől függetlenül inkább adják ki 1 hónappal később, mintsem hogy utólag heggesszék jobbra balra az egészet. :)

(#1330) Tamarel


Tamarel
senior tag

Végre. Az új google maps kevesebbet fogyaszt, kb napi 10%al.

(#1331) air


air
nagyúr

Használ valaki Opera Mini-t?
Egyszer lehet nálam elindítani. A következő indításokra már csak fekete képernyő a reakció. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1332) Nimda válasza air (#1331) üzenetére


Nimda
addikt

Én sima opera mobilt használtam és minden oké volt...a minit még nem próbáltam.Végül maradtam a gyárinál,egyszerübb és gyors az is :)

(#1333) air válasza Nimda (#1332) üzenetére


air
nagyúr

De a Mini jóval kevesebb adatforgalmat generál, mint bármelyik másik böngésző. Én telefonon ezért használtam eddig csak Mini-t. Igaz eddig csak Nokiám volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1334) sdd2


sdd2
veterán

Érdekel itt valakit a gyári T-s frissítés ami ma jött ki ftf fájlban? Mert ha igen megcsinálom, ha nem akkor nem foglalkozok vele...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1335) Nimda válasza sdd2 (#1334) üzenetére


Nimda
addikt

Milyen frissités jött?

(#1336) sdd2 válasza Nimda (#1335) üzenetére


sdd2
veterán

Nem tudom, mert nem írtam le a számát, kb 10 perc múlva megtudom mondani.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1337) sdd2


sdd2
veterán

6.0.B.3.184-es build, 2.3.7 GingerBread

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1338) István87 válasza sdd2 (#1337) üzenetére


István87
csendes tag

hol van ez a frissités és mivel tudom felrakni a telóra?

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#1339) Nimda válasza István87 (#1338) üzenetére


Nimda
addikt

PCC vagy SUS

(#1340) István87 válasza Nimda (#1339) üzenetére


István87
csendes tag

köszi szépen a frissitést autómatikusan megtalálja?

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#1341) Nimda válasza István87 (#1340) üzenetére


Nimda
addikt

Igen és követni kell az instrukciókat...

(#1342) István87 válasza Nimda (#1341) üzenetére


István87
csendes tag

azért mert minden 10.ből indúl el a telefon teljesen halott a szoftverja

Motorola Defy android 4.1.1 CM10 20120804 Nightly

(#1343) Tamarel válasza air (#1331) üzenetére


Tamarel
senior tag

Használok opera minit. Igen, néha beakad fekete képernyőre, ilyenkor ha vársz egy kicsit akkor felad egy ablakot és nyomj kényszerített bezárást.
Amúgy meg beállításoknál kapcsold be a kilépés gombot és szokj rá a használatára.

(#1344) air válasza Tamarel (#1343) üzenetére


air
nagyúr

Eddig is használtam a kilépés gombot. De hiába a kényszerbezárás, a következő indításnál ismét fekete képernyő az eredmény. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1345) vinacarlos válasza air (#1344) üzenetére


vinacarlos
tag

Próbáld ki az opera mini nextet. Szerintem stabilabb.

(#1346) air válasza vinacarlos (#1345) üzenetére


air
nagyúr

Tényleg. Köszi. Kipróbálom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1347) air válasza vinacarlos (#1345) üzenetére


air
nagyúr

Köszi a tippet, még egyszer. Jónak tűnik. Nem is értem miért nem ezt raktam fel már az elején. Nokián csak a Mini Next-et használtam. A Play-en rákerestem arra, hogy Opera, és a Mini és a Mobile volt az első két találat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1348) youngboy


youngboy
senior tag

A telefon jelzett már másnak is frissítést vagy csak számítógépről ment? Anyukámnak a telefon szólt. A frissítés töröl valamit vagy megmarad minden?

(#1349) István89 válasza air (#1331) üzenetére


István89
tag

Nekem is volt ilyen, de nem tudom mitől lehet.

(#1350) air


air
nagyúr

Mi a legegyszerűbb módja, a telefonba vcf-ekből betöltött névjegyeket, a Google címtárba juttatni?
Előre is köszi?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.