Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) peestee83 válasza rhyme87 (#1600) üzenetére


peestee83
aktív tag

A dobozban volt egy védőfólia a kijelzőnek. Azt felraktam, ennyi védelem (szerintem) elég is a telefonnak. Nem hajigálom, nem rugdosom, és nincs rajta 1 karcolás sem. Pedig egyszer véletlenül már leesett az asztalról is. Csak a hátlapot kellett vissszapattintani rá :)

Cor ne edito

(#1602) air válasza rhyme87 (#1600) üzenetére


air
nagyúr

Amikor biztossá vált, hogy ilyen telefonom lesz, rendeltem ebay-en fóliát hozzá. (1,7GBP/2db, postával) Aztán amikor megkaptam a telefont, akkor jött a pofára esés. Gyárilag van benne egy fólia. :DD
Én szombaton ejtettem le először. Aszfaltra. A fólia megkarcolódott, de szerencsére nem hasznos felületen. Remélem az üveget nem érte sérülés. Csak ezért nem vettem le a fóliát.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1603) Szlopa válasza rhyme87 (#1600) üzenetére


Szlopa
tag

A normál használat elég szubjektív fogalom...
Én nem tudok vigyázni a cuccaimra, ezért ráraktam a védőfóliát, amit gyárilag adtak hozzá, valamint vettem hozzá egy műbőr tokot. 2 hónap után még nincs rajta karc :)

A védőfólia már sérült egy helyen, így nem bánom, hogy feltettem.

Egyszer meg pofára ejtettem aszfalton kb fél méterről, de szerencsére a tok megvédte. Én nem szeretem az ilyen szilikonos tokokat, mert az nem védi a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#1604) Tatyla válasza air (#1602) üzenetére


Tatyla
őstag

az az 1 fólia valójában 2 de gyanitom ezt sokan nem vettétek észre volt is egy kis fül rajta hogy eleje meg hátulja na mármost ha a frontot vettétek le akkor a fület is le kellett róla vakarni,na de ott a másik is ha back-et akkor meg a füles rész a kuka és a fennmaradó a fólia :)

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1605) air válasza Tatyla (#1604) üzenetére


air
nagyúr

Mi van?? :Y
Az az 1 fólia valójában is egy fólia. A fóliának van egy eleje és egy hátulja, és mind a két felén van 1-1 védőréteg, ami addig védi A FÓLIÁT amíg fel nem rakod.
Ha így nézed, akkor az az 1 fólia valójában 3.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1606) Tatyla válasza air (#1605) üzenetére


Tatyla
őstag

nem a középső rész nem tapad rá a kijelzőre,és erre a saját bambaságom vezetett rá mivel az egyik fóliát szarul raktam fel

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1607) bibi55 válasza Tatyla (#1606) üzenetére


bibi55
tag

De... Pontosan hogy a középső rész tapad rá szépen a telefonra.... Nekem is az van rajta. Szóval amit te ráraktál, az csak a védő.

(#1608) Tatyla válasza bibi55 (#1607) üzenetére


Tatyla
őstag

jó igaz most hogy így átgondoltam tényleg nektek van igazatok a fóliát védte két oldalról két réteg,bocsi

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1609) batt válasza Tatyla (#1608) üzenetére


batt
aktív tag

[link] :D

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1610) Tatyla


Tatyla
őstag

Milyen zene lejátszó programot ajánlotok ami megjegyzi az utolsó hallgatott számot is?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1611) batt válasza Tatyla (#1610) üzenetére


batt
aktív tag

Winamp sőt még a leggyakrabban játszottakat is!

Főmenü és Listák menü alatt vannak a kategóriák!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1612) peestee83 válasza Tatyla (#1610) üzenetére


peestee83
aktív tag

Én még a gyárit használom. Nekem tökéletes arra, amire kell :)
Az is megjegyzi, hogy hol járok a zenehallgatásban

Cor ne edito

(#1613) kaszaf válasza Tatyla (#1610) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Jetaudio. PC-n is hibátlan

(#1614) jikininki


jikininki
csendes tag

Sziasztok!
Egy napja vagyok tulajdonosa egy xperia u-nak, és lenne egy kérdésem.
nálam a gyorsfényképezés valamiért nem akar működni. tehát "alvó" állapotban nyomvatartom az exponáló gombot és nem történik semmi. a kameránál ez az opció be van állítva leellenőriztem. a telefont frissítettem a sony pc companion progival.
mit csinálok rosszul?
előre is köszönöm a válaszokat

(#1615) Szlopa válasza jikininki (#1614) üzenetére


Szlopa
tag

Teljesen benyomod a gombot vagy csak az fokuszálásig?

Nekem teljesen be kell nyomni az exponáló gombot (értsd tövig), és nyomva tartani addig, amíg egy rezgéssel nem jelzi, hogy vette az adást. Utána kb 2 másodperc és már lövi a fényképet.

(#1616) jikininki válasza Szlopa (#1615) üzenetére


jikininki
csendes tag

Aha!
és tényleg, be kell nyomni az agyáig. én csak egy kattanásig jutottam, így már működik :)

köszönöm a gyors segítséget

(#1617) Szlopa válasza jikininki (#1616) üzenetére


Szlopa
tag

Ez szerintem praktikus legalább nem készül annyi zsebfénykép :DDD

(#1618) jófejsrác válasza Tatyla (#1610) üzenetére


jófejsrác
senior tag

szia, en a powerampot ajanlom!

(#1619) jófejsrác válasza Tatyla (#1610) üzenetére


jófejsrác
senior tag

szia, en a powerampot ajanlom!

(#1620) sutszi


sutszi
veterán

1 napja van meg a "kis herceg"(ú de gáz ez így leírva) és eddig nagyjából elégedett vagyok..
Van viszont egy elég komoly problémám, finoman szólva is kurv@ halk. Alig hallok valamit...
Nagyon idegesítő... XLOUD vagy mi be van pipálva...meg max hangerőre is fel van tekerve(hívás közben ) Mit lehet még állítani, hogy hangosabb legyen?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1621) air válasza sutszi (#1620) üzenetére


air
nagyúr

Ear Zoom :DD.
(Bocsi, nem lehetett kihagyni.)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1622) godzsy2


godzsy2
senior tag

Nekem csak félig van felvéve a csengési hangerő mégis hangos. egyedül akkor halkabb, ha olyan felületre teszem le, ami takarja a hátsó hangszórót. fel kell emelni és akkor hangosabb. a beszédhanggal sincs problémám, értek mindenkit rendesen és az sincs csummán.

(#1623) István89 válasza sutszi (#1620) üzenetére


István89
tag

Sajnos ha van egy alapzaj, akkor tényleg halkabbnak vehető a csengése, jelzése, ráadásul rezegni se rezeg olyan mértékkel, amit érezne az ember, szinte észrevehetetlenül mocorog az asztalon, ha hívnak. A régi telefonomhoz képest ez semmi.

Hátha ICS megoldja és szoftveresen van a hiba hang terén, bár valószínűleg ez már így marad.

[ Szerkesztve ]

(#1624) gojszi


gojszi
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem egyet, és eddig nagyon elégedett vagyok vele. Egyetlen problémám, hogy a telefon szoftverét PCre feltelepítve (majd frissítve) nem működik a fájlkezelés. Az USB-re csatlakoztatva a Sajátgépben megjelenik ugyan, mint hordozható háttértár, de nem tudok semmit belehúzni, a kurzor inaktívvá válik. A Total Commander egyáltalán nem látja. Találkoztatok ilyennel?

(#1625) peestee83 válasza gojszi (#1624) üzenetére


peestee83
aktív tag

Total Commanderrel használhatóságához egy plugin kell,korábban írtak róla, nézz utánna :)
A PC vel úgy használd, hogy a PC Companionban válaszd az utolsó menüpontot, a Fájlkezelőt. Akkor fog felugrani egy ablak, és akkor már látni fogod a belső memóriát.

Cor ne edito

(#1626) sutszi


sutszi
veterán

Bocs, félreérthető voltam.

Nem a csengetési hangerővel van problémám, hanem hívás közben nem hallom a "drót" másik végén lévő embert.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1627) sutszi válasza sutszi (#1626) üzenetére


sutszi
veterán

Visszavonom. Egy ki-bekapcsolás útán helyrejött. Normális a beszélgetés során a hangerő.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1628) gojszi válasza peestee83 (#1625) üzenetére


gojszi
csendes tag

peestee83: Köszi a tippet, utánanézek a TC pluginnak. A fájlkezelés azonban sehogy sem működött, PC Companionból sem (az említett felugró ablakba nem lehetett másolni), ezért fordultam hozzátok. Az imént a telefonon belül áthelyeztem egy alkalmazást a telefonmemóriából az SD tárhelyre, aztán gondoltam kipróbálom, mit szól ehhez az USB, és tádám! A PC már USB eszközként ismerte fel a cuccot. Szóval remekül működik az adatátvitel.

(#1629) Tatyla


Tatyla
őstag

Egy szép és igényes telefonkönyv appot mondjatok nekem

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1630) Tamarel


Tamarel
senior tag

(#1631) tomi6230i


tomi6230i
csendes tag

Sziasztok!

Volna néhány kérdésem:
Sony Xperia U-ra már van 4.0-s Android?
Az a világító LED sáv mennyire zavaró, mikor villanik fel és mennyi ideig? - ha ez nem lenne, akkor egyből ezt a telefont választanám
Mennyi ideig bírja ki egy töltéssel kb., (ha LG GT540 Optimus nekem 3-4 napig)?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1632) peestee83 válasza tomi6230i (#1631) üzenetére


peestee83
aktív tag

Ha minden igaz, ebben a hónapban jelenik meg az ICS a telefonra
Engem egyáltalán nem zavar a led sáv, de van rá program, amivel kikapcsolható (korábban már beszéltek róla)
Meddig bírja? Az elég sok mindentől függ. És az átlagos használat is mást és mást jelent :) Nekem 2 napig el szokott lenni, de ha nagyon sokat használom, akkor 1 nap. Viszont egyszer 4 napig használtam, bár szinte csak fotózásra. Akkor külföldön voltam, telefon ment, csak adatkapcsolat volt letiltva.

Cor ne edito

(#1633) #97543424 válasza andrew01 (#59) üzenetére


#97543424
törölt tag

Fényképeztél már vele?Feldobhatnál pár képet!

(#1634) leviske


leviske
veterán

Az új T-mobile akció miatt elgondolkoztam a telefonon. Hangrögzítés szempontjában -akinek van tapasztalata- hol áll a Nokia "stúdió minőség" felvételéhez képest? Meg egy fém telefon után gagyibb érzetet kelt, vagy elég profin van ahhoz összerakva, hogy ne legyen számottevő érzetkülönbség?

A kamerától ne várok sokat, de a N8 esetében se használtam ki, tehát az már nem szempont.

(#1635) hurrikan


hurrikan
addikt

Van a U-nak, valami hardveres vagy szoftveres típus hibája ami esetleg sok embernél előjött?

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1636) rhyme87


rhyme87
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap kaptam meg a telefont(like 300-ban vettem 40000-ért a t-től)
Hát nem volt még igazi okos telefonom, maximum nokia 500 ami nem okos. Szóval nekem nagy élmény az biztos.
Külső megjelenése egyértelműen számomra tökéletes, és akinek mutattam a telefont mindenki megjegyezte, hogy kva jól néz ki és nagyon jó a led csík rajta. Mondjuk nekem is tetszik, pedig féltem, hogy erősen és sokat fog világítani, de egyáltalán nem.
Főleg, hogy alkalmazások közben hálisten nem világít, csak ha menügombot nyomok. Így a pokerben nem akadályoz ez sem:)
Az alkalmazások tökéletesen futnak. Semmi nem akadt meg még rajta így 48 óra alatt. Pedig éjjel nappal nyomkodom.
A kijelző számomra szintén pazar. Nagyon eltalálták szerintem.

Szóval jelenleg nem tudok így laikusként belekötni. Nem tapasztaltam hangerő hibát sem. A fülessel is jól szól szerintem. Szóval aki esetleg nem biztos a vásárlásban annak egy egy plusz ajánlat tőlem!

Üdv

Jah a kamera tényleg nem egy nagy szám, de nem ezért vettem, szóval maximum ennyi ami hiányként felróható...

[ Szerkesztve ]

(#1637) leviske válasza rhyme87 (#1636) üzenetére


leviske
veterán

Ha benne vagy az új telefon lázában, megnéznéd nekem, hogy távolról ha beszélsz, mennyire érthető és hallható amit mondtál? Meg mennyire recseg/sistereg. Néha lehet használnám diktafonnak, csak azért érdekes számomra a dolog.

(#1638) Bogyi007 válasza hurrikan (#1635) üzenetére


Bogyi007
veterán

Egy hatalmas hibája van. Ha telefonálok vele ennél is fizetnem kell a Vodafone felé. :-)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1639) peestee83 válasza #97543424 (#1633) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem nekem szólt a kérés, de segítek :D

Pár kép, amit még régebben lőttem:
link1
link2
link3
link4

A kamerája pont arra jó, amire kitalálták. Gyorsan megörökíteni egy pillanatot. De szép képeket lő szerintem. És a videó sem kockás, mióta kijött a szoftverfrissítés :)

@Bogyi007 :C

[ Szerkesztve ]

Cor ne edito

(#1640) Töki bácsi válasza tomi6230i (#1631) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Emiatt ne aggódj, van rá progi amivel tudod szabályozni.

osu-no seishin

(#1641) Joe.36 válasza Bogyi007 (#1638) üzenetére


Joe.36
addikt

Víber...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1642) leviske válasza leviske (#1637) üzenetére


leviske
veterán

Közben megnéztem egy összehasonlító videót, nem tűnik rossznak. Elég szépen veszi a hangot.

(#1643) Tamarel válasza Joe.36 (#1641) üzenetére


Tamarel
senior tag

A viber nem megy voda mobilneten, de a google talk és a skype igen.

(#1644) Joe.36


Joe.36
addikt

Úgy tudom 4 Gb szabad hely van a telefonon amit ki lehet használni, ide települnek a programok is ? vagy azokat át lehet rakni a belső memóriába ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1645) Nimda


Nimda
addikt

Hát srácok link ha ez igaz akkor még ebben a hónapban sem kapunk ICS-t:( nem tudom miért húzzák ilyen sokáig...nem hinném,hogy olyen nehéz lenne leprogramozni egy olyan modelre,ami szinte egy kaptafára épül a többi NXT szériával...persze lehet marketing a háttérben vagy olyan dolog,amire nincs rálátásunk...a következö post azért biztatóbb:
I think the Sony person who posted that is confused. Sony has officially sent out the news on all channels that it is Sept ("next few weeks") for ICS on Xperia U..Also the ICS firmware 6.0.B.3.189 has got certified on Aug 27, 2012.. They simply don't need to backtrack now.

[ Szerkesztve ]

(#1646) #97543424 válasza peestee83 (#1639) üzenetére


#97543424
törölt tag

Hááát,azért ezen a kamerán még van mit csiszolni.

(#1647) Tamarel válasza Joe.36 (#1644) üzenetére


Tamarel
senior tag

Át lehet rakni, csak néha a frissitésnél visszakerül.
Illetve sok kapcsolódó adat csak az "sd kártyán" lehet (pl a térképek).
A rendszer is cache-ként használja, szóval összesen párszáz mega ezekre ment el nálam.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Joe.36 válasza Tamarel (#1647) üzenetére


Joe.36
addikt

Mire megy el a akkor a másik 4 Gb ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1649) Tamarel válasza Joe.36 (#1648) üzenetére


Tamarel
senior tag

Maga a rendszer, ami mellett 1.6-1.7 giga marad programoknak. Vagyis jó eséllyel 1+ giga csak ott fekszik mindenkinek.
Nyilván az ICS és a JB alatt más lesz a progiknak megmaradó hely mérete. Még azt is el tudom képzelni, hogy 3+5öt legyen belőle (mármint 5gb sd), lévén csak logikai a felosztás.

[ Szerkesztve ]

(#1650) #97543424


#97543424
törölt tag

Néztem ezen a linken:[link]csúnyán elveri a P-t legalább is kép tekintetben,vagy olyan érdekes az egész valamikor éles van mikor szaggat,nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.