Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) pit stop válasza sutszi (#1921) üzenetére


pit stop
addikt

3 napon belül nekem nem akarta kicserélni Sony - ha van más tapasztalat (akár szervízzel közvetlen, szóljatok).

Gyári Sony függetlenen ICS (még) sehol.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1952) air válasza siri84 (#1949) üzenetére


air
nagyúr

Nincs benne semmi friss infó. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1953) sutszi


sutszi
veterán

Kösz a info-t mindkettőtöknek...Nekem tegnap óta folyamatosan reped. Egy buborékból az lett, hogy sáv 60%-a úgy néz ki mint egy kristálykő hasíték...

Ha végigreped lehet beviszem a T-hez meglátom mit mondanak rá....Ha lesz fejlemény akkor biztosan megírom majd itt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1954) offer199


offer199
csendes tag

Ma egy ilyen telefonnal lettem gazdagabb.
Az adat átvitel eltudná nekem mondani valaki?
A sajátgépbe megnyitom a telefont és nem ad ki egy mappát se, nem tudom hogy hova húzzam a zenéket.

(#1955) peestee83 válasza offer199 (#1954) üzenetére


peestee83
aktív tag

Telepítsd fel a PCC-t a telefonról, vagy a netről. Ott kell a fájlkezelőt megnyitni, akkor látod majd a telefon belső memóriáját, akkor tudsz majd rárakni zenét, meg leszedni dolgokat

Cor ne edito

(#1956) Tamarel válasza Harsonás (#1947) üzenetére


Tamarel
senior tag

A többi memóriát a rendszer használta el. Ennek az értéke se állandó, jellemzően egy újraindítás után a legkevesebb.

(#1957) Harsonás válasza Tamarel (#1956) üzenetére


Harsonás
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

(#1958) youngboy


youngboy
senior tag

Látom itt is téma a memória. Egy kis leírás róla. Adhat egy kis segítséget.

(#1959) Szlopa válasza youngboy (#1958) üzenetére


Szlopa
tag

Jó kis cikk, köszönjük!

Készítettem egy leírást a Facebook profilképek névjegyzékbe történő megjelenítésére, mivel már többen is kérdezték:

1) Töröljük ki a facebook alkalmazás tárolt adatait: Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazások kezelése -> Facebook -> Adatok törlése.

2) Indítsuk el a facebook klienst. Jelentkezzünk be és válasszuk a sync all lehetőséget

3) Indítsuk el a névjegyzéket (kapcsolatok) majd válasszuk a megjelenítés lehetőséget -> Facebook -> Minden kapcsolatot pipáljuk ki. Ilyenkor az összes Facebook ismerősünk megjelenik a telefonkönyvben, de ez nem gond, mert majd vissza tudjuk csinálni. Várjuk meg amíg a képek letöltődnek.

4) Ha van olyan ismerősünk, aki más néven szerepel a telefonkönyvben, mint a Facebook-on akkor érintsük hosszan a nevet és válasszuk a Társított kapcsolat lehetőséget. Nekem volt olyan, hogy a facebook külön szedte le a születésnapot, meg a facebook profilt, szóval egy ember 3x is szerepelt, ilyenkor szépen összevonogattam őket.

5) Ha készen vagyunk, akkor a névjegyzék -> megjelenítés -> Facebook -> Minden kapcsolatnál szedjük ki a pipát, így eltűnnek azok akiknek a Facebook-on ismerőseink, de eredetileg nem voltak a telefonkönyvünkben. Másik lehetőség, hogy a megjelenítésnél azt választjuk, hogy Kapcsolat tel.számmal, így csak azok maradnak a telefonkönyvben, akiket fel is tudunk hívni.

[ Szerkesztve ]

(#1960) kychy


kychy
csendes tag

[link]

Jó hír! Sony blog.

[ Szerkesztve ]

(#1961) _Mario_ válasza kychy (#1960) üzenetére


_Mario_
tag

Na ez jo hir

(#1962) nagyj74 válasza kychy (#1960) üzenetére


nagyj74
senior tag

Kíváncsi leszek, hogy mikor lesz T-s ICS.

(#1963) kychy válasza nagyj74 (#1962) üzenetére


kychy
csendes tag

Arra én is.

(#1964) szecska24 válasza nagyj74 (#1962) üzenetére


szecska24
tag

Szerintem hamarabb lesz normális bootloader unlock, mint T-s ICS. :DD

(#1965) nagyj74 válasza szecska24 (#1964) üzenetére


nagyj74
senior tag

Az lehet. Együtt adják ki a JB-vel, annyit fognak ülni rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#1966) air válasza nagyj74 (#1965) üzenetére


air
nagyúr

Akkor közösen megszekszuáljuk őket. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1967) Tamarel


Tamarel
senior tag

Elméletileg hogyha nem hard resetet csináltok, hanem lecsatoljátok a gmail fiókot a telefonról, akkor a google szerveren megmaradnak a beállítások. Ezután már mehet a reset, ICS és elméletileg a fiók újboli hozzáadásánál behúzza a beállításokat.
Kérdés hogy már ez is problémát okoz-e.

(#1968) _Mario_


_Mario_
tag

Psszt nekem most jott meg a ics update :Y

Haha csak vicceltem :)

Vodanal menyit szoktak altalaban a frissitesen ulni?

(#1969) peestee83 válasza _Mario_ (#1968) üzenetére


peestee83
aktív tag

A két kis frissítést (amit elvileg nem kaptunk volna meg) az elsők között jött :)
Remélem követik ezt a tendenciát :)

Cor ne edito

(#1970) Dr.LEW


Dr.LEW
csendes tag

Valaki nem tud valami jó boltot ahol valami faszán körülölelő tokot lehet hozzá kapni az u-hoz?? :D linket megköszönnék! :D kivéve E-BAY

Pénz & Sárm

(#1971) veector válasza peestee83 (#1969) üzenetére


veector
senior tag

Én is nagyon remélem. ÁÁááááááá :DDD

(#1972) youngboy válasza Tamarel (#1967) üzenetére


youngboy
senior tag

Hard reset esetén is megmaradnak.

(#1973) pit stop válasza confuser (#1907) üzenetére


pit stop
addikt

Először is köszönet a korrekt összefoglalóért!

Mivel eleje óta én is olvasom a topikot, meg jó ideje tulajként is tapasztalok, így 1-2 kérdéses pontra válaszolnék, meg saját tapasztalattal kiegészíteném:
- 6.0.B.3.184 Frissítés:
- Jobb lett a memóriakezelése a készüléknek,
- A videó a korábbi verzióknál kockásan vette fel bizonyos esetekben a mozgóképet - ez orvosolva lett általa
- Személyes tapasztalatom, hogy wifi hálózathoz hamarabb csatlakozik (korábbi verziónál előfordult hogy bizonytalanként felismerte, de adatot nem küldött/fogadott rajta)

A kijelző ugyan nem GG=Gorilla Glass, de edzett ásványi üveg, ami elvileg szintén hasonló.

"- Az értesítést jelző LED gyenge, nem észrevehető ---- megoldás: Illuminator Bar Notification": Magát a gyenge LED-et ez sajnos nem orvosolja, csak átlátszó sávot lehet beállítani vele, hogy jelezzen.

Navigációhoz: Google maps mellett gyárilag rajta van a Wisepilot nevü online naviprogram, ami szintén elég fapados de ez is egy opció.

Bővíthetőség: Minden Sony telefon a Box felhőszolgáltatótól kap Ingyen 50 GB Szabad tárhelyet az "...Android Marketen elérhető Box for Android alkalmazással...". Tehát aki bírja nettel ez is egy opció.

Remélem segíteni tudtam én is egy keveset.
Más: Ha bementek a Beállítások - A telefon adatai - Akkumulátorhasználat-ba és ott egy telepített alkalmazásba beléptek, azon belül az alkalmazás adataiba. Ott ki lehet választani: "Áthelyezés belső tárhelyre" VAGY "Áthelyezés telefonra". Most melyik a 4 GB-s és melyik a 1,5 GB-s rész?
Gondolom máshonnan is be lehet ezt állítani, de ezzel egy korábban felvetődött problémát lehet orvosolni, hogy telepített programok valóban csak 1,5 gigán garázdálkodjanak.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1974) petuci


petuci
csendes tag

szevasztok!honnan tudom meg,hogy jott valamilyen frissítés a mobilomra???

(#1975) air válasza Tamarel (#1967) üzenetére


air
nagyúr

Az alapértelmezett Google fiókot nem lehet lecsatolni. Csak úgy távolítható el ha a gyári adatok visszaállítását hajtod végre. Ez meg ugye nem más, mint a hard
reset.
Egyébként milyen beállításokat húzna "be" a szerverről?
És a végére egy kérdés, kérdőjel nélkül? :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1976) Tamarel válasza air (#1975) üzenetére


Tamarel
senior tag

Már hogy ne lehetne...
Beállítások, Fiókok és szinkronizálás, adott fiók, fiók eltávolítása

Újra hozzáadásnál néhány dolgon kívül mindent visszatölt: főképernyőn az ikonok, csengőhang, hangerő, stb.
Persze csak ha az adatvédelemnél engedélyezve volt a biztonsági mentés.

[ Szerkesztve ]

(#1977) _Mario_ válasza Tamarel (#1976) üzenetére


_Mario_
tag

Gondolom ara ertete hogy ha egyszer megatal egy fiokot akkor amig nem adsz be még egyet adig az elozot nem torolheted

(#1978) sutszi


sutszi
veterán

Tovább nyűglődöm a GPS-el. Egyre inkább úgy gondolom, hogy nálam valami nincs rendben.
Letöltöttem a GPS státuszt, ami egyszer sem tudta megmondani a helyzetem. Folyamatosan csak pörgött a kör a belsejében.
Ma leszedtem a sygic-et is. Tisztán GPS-t használva meg sem mukkan, mikor a helyzetem kellene megállapítania.
Várakozás érvényes jelre felirat van csak és a felette lévő sávokból jó esetben kettő lesz fehér....
Mindez kint a szabadban, a városban mászkálva(Pécs)

Ha Wifi, meg AGPS-t használok akkor a maps belő viszonylag pontosan...de sygic is csak ekkor....

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1979) Joe.36


Joe.36
addikt

Nem tudja valaki hogy hol lehet kapni szilikon tokot, Budapesten erre a telefonra?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1980) _Mario_ válasza sutszi (#1978) üzenetére


_Mario_
tag

jó 15 percet kel rá várni max kb, akkor bejön.
elsőnek én is azt hitem nem működik de aztán, egyszer csak bejött.
egyből nem pontos olyan 30-35 méter pontossággal működik utána 6-8 legalábbis nálam igy ment

Joe.36

Valahol feljebb mintha valaki linkelt volna valamilyen kék színű szilikon tokot keres rá

[ Szerkesztve ]

(#1981) confuser válasza pit stop (#1973) üzenetére


confuser
senior tag

A kérdéses pontok azért kérdőjelesek, mert nem olvastam annyi visszajelzést, hogy biztosra vehessem őket, ettől függetlenül valószínűleg helytállóak, de köszi a +1 visszajelzést :)

Az Illumination Bar Notification tényleg nem az értesítésjelző LED-et erősíti, nem is arra gondoltam, csak ez a kis "szösszenet" eredetileg nem a nagyközönségnek készült, így nem mindenhol elég szájbarágós. Viszont ezen a ponton hibáztam egy nagyot... A hsz-ben Illuminator és nem Illumination Bar Notification-nek írtam a program nevét. Majd szerkesztetem az első hozzászólásban, hogy legalább ott helyesen szerepeljen. Elnézést érte.

(#1982) bibi55 válasza air (#1875) üzenetére


bibi55
tag

Fölösleges volt belinkelni, ha végig nézted volna, aki a topicot létrehozta már nem elő tag az oldalon, az eljárás nem működik és le is lett zárva a thread. Valami mókamester lehetett az illető. :S

Pedig jó lett volna... ha működik. Mikor megjelent a thread örültem, de olvasgatva az akkori 1-2 hozzászólást, elkeseredtem... Félek sose lesz normális root vagy bootloader unlock zárolt készülékekhez. :(

(#1983) Joe.36 válasza _Mario_ (#1980) üzenetére


Joe.36
addikt

Tudom de az valami netes rendelés, és várni kell rá nem is keveset sajnos

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1984) air válasza Szlopa (#1959) üzenetére


air
nagyúr

Kipróbáltam a leírásod az ismerősöm telefonján. Egyetlen egy kontaktot nem duplikált, és egy képet sem töltött le. :(
Pedig egy csomó mindenkit megtalált, és az adataihoz beillesztett egy gombot, ami a FB profilját nyitja meg.

(#1982) bibi55:

Igaz, bocsi. A témát nem rágtam végig, csak a címe alapján néztem. Esetleg ez bizakodásra adhat okot.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1985) Szlopa válasza air (#1984) üzenetére


Szlopa
tag

Érdekes. Én ma reggel csináltam így és jó lett. Facebook kliens friss?

(#1986) air válasza Szlopa (#1985) üzenetére


air
nagyúr

Passz. Majd megnézem, ha legközelebb nálam lesz. Kösz az ötletet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1987) petuci


petuci
csendes tag

valakinek sikerült már felrakni ICS-??

(#1988) LaciGSM válasza Joe.36 (#1979) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

üdv. átlagban már szinte minden GSM boltban kapsz hozzá szilikon tokot! én konkrétan 1500-ért vettem. de ilyesmi árban kapsz a Vaterán is

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1989) air válasza petuci (#1987) üzenetére


air
nagyúr

Ami még meg sem jelent? Igen. ;]
Tegnap jelentették be, hogy elkezdték kinyomni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1990) Tamarel


Tamarel
senior tag

Egy hard reset után mindenképp újra be kell állítani mindent? (eddig csak egyszer csináltam és nem tesztelgettem)
Amikor pixelhiba miatt cseréltettem, akkor sikerült átvinni a beállításokat a cserekészülékre.

(#1991) rwbag2012 válasza Szlopa (#1959) üzenetére


rwbag2012
tag

És ha kijelentkezek a Facebook-ból akkor is ott maradnak a névjegyzékben a letöltött képek? Nekem így első próbálkozásra eltűntek.

(#1992) Joe.36 válasza LaciGSM (#1988) üzenetére


Joe.36
addikt

Üdv, speed shopban néztem, ott nincs, a neten lehet rendelni, de az sok idő, de meg is nézném mit veszek meg, majd megnézem a pólusban ott van pár gsm bolt.
Sajnos meg kellett tapasztalnom hogy ez a típus nagyon sérülékeny, kis magasságból esett le pont a lábamra, és onnan pattant az edzőterem padlójára a bal sarok megsérült, el se merem képzelni mi lenne ha kéz magasságból a betonra esne...
Pár napos ez a telefon, előtte Ray em volt azt többször le ejtettem és megúszta...

Mindenkinek ajánlom hogy vegyen rá !

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1993) Szlopa válasza rwbag2012 (#1991) üzenetére


Szlopa
tag

Amikor a log out gombra nyomsz, akkor felhívja a program a figyelmed arra, hogy törli a tárolt adatokat, tehát a lementett profilképeket is. :-) Ha két facebook fiókod van akkor szívás ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1994) I2oli válasza Joe.36 (#1992) üzenetére


I2oli
tag

Én is keresgettem, hogy milyen tokot tudnék rá venni, egyet sikerült találnom amiért el lehet személyesen is menni pesten és az ára is nagyon baráti, bár pont ebből fakadóan felmerült a kérdés bennem mit véd ennyi pénzért? :)
http://www.ecell.hu/fekete-tpu-szilikon-tok-sony-xperia-u-telefonhoz.html

Ha esetleg valamelyik GSM-be találsz hasonlót írd meg róla a véleményed.

Illetve egy kérés/kérdésem is lenne a közösséghez, hátha találkozott vele már valaki:
A telefonkönyv valamiért nem akarja megjegyezni a megjelenítési formát, vagyis én beállítom a Kapcsolatok ->[menü]-> Megjelenítés -> Listarendezési szempont -> Utónév
illetve a Megjelenítés -> Névjegyek megnézése e szerint -> Utónév először

Ezek után jól is mutatja, de egy ki-bekapcs és már el is felejti mit mondtam neki :S
Erre van valamilyen megoldás, vagy egyedi a problémám?

(#1995) rwbag2012 válasza Szlopa (#1993) üzenetére


rwbag2012
tag

Pedig jó lett volna, ha a képek ott maradnak, és nem kell egyesével hozzárendelgetnem minden névjegyhez. No mindegy. Köszi.

(#1996) Joe.36 válasza I2oli (#1994) üzenetére


Joe.36
addikt

Polus Fortuna Gsm 2000 Forintért kaptam, van több színben is, feketét vettem, a telefon veszít a szépségéből, de úgy érzem ez megvédi. És eltakarja azt a kis sérülést is ami történt.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1997) confuser válasza Joe.36 (#1992) üzenetére


confuser
senior tag

"el se merem képzelni mi lenne ha kéz magasságból a betonra esne..."

Én el tudom képzelni pontosan ezt az esetet. Íme a képzeletemről néhány fénykép:
[1. kép] [2. kép]

(#1998) Joe.36 válasza confuser (#1997) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem is itt sérült meg csak nem ilyen durván...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1999) confuser válasza Joe.36 (#1998) üzenetére


confuser
senior tag

Ahhoz képest hogy tényleg betonra esett le, szerintem nem olyan durva a sérülés. Aki ilyen béna mint én, meg is érdemli. Még azelőtt eldöntöttem, hogy veszek tokot, mielőtt megvettem a telefont, ennek ellenére csak a telefon megvétele után 3 nappal szereztem be egy tokot, a sérülés pedig már rögtön az első napon történt...

(#2000) Joe.36 válasza confuser (#1999) üzenetére


Joe.36
addikt

Ahhoz képest tényleg nem durva, mert nekem a lábamra esett és onnan a földre pattant persze pont a bal sarkára, és ott szépen lepattant a festék, nekem 3 napos, előtte Ray-om volt vagy fél évig, vagy háromszor úgy leesett hogy kirepült az aksi, sosem volt tokban, és valahogy sose sérült meg....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.