Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Végre sikerült megvennem az U-t . :C

nagyon jó kis teló, első nyomkodásra nagyon bejön. a főképernyőn az időjárás app , illetve az e-mail mennyire zabálhatja az adatforgalmat???

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1452) Tamarel válasza djszikras (#1450) üzenetére


Tamarel
senior tag

A router logja mit ír?

(#1453) djszikras válasza Tamarel (#1452) üzenetére


djszikras
tag

passz.

Azt hogy kell megnézni? A routherbe kell belépni ugye?
Ma megyek mcdonalds felé megnézem ott rá tudok-e kapcsolódni.
Így ki tudom szűrni, hogy a telefonnal van-e a gond, vagy routherrel.
ETtől függetlenül várom a segítséget még mindig!

Köszönöm!

nokia 6300--->SonyEricson X10 mini pro-->S2-->Zopo C2---> S4 mini duos

(#1454) youngboy válasza air (#1449) üzenetére


youngboy
senior tag

Anyukámé is csinált ilyet. Úgy vettem észre akkor csinálta, mikor a telefonban és a Google fiókban is voltak névjegyek és ezeket automatikusan összecsatolgatta kérdés nélkül. Úgy emlékszem akkor jött elő, mikor ezek közül egyiket kikapcsoltam a megjelenítéseknél.

(#1455) peestee83 válasza LaciGSM (#1451) üzenetére


peestee83
aktív tag

Be tudod ezeknél állítani, hogy hogy frissítse az adatokat. De a gmail-nál az auto szinkron ki is kapcsolható a beállítások menüben :)

Cor ne edito

(#1456) air válasza youngboy (#1454) üzenetére


air
nagyúr

Csakhogy nekem minden névjegy a Google címtárban van. A telefonban nincs egy sem.
Most kínomban úgy oldottam meg, hogy mindenkinél a teljes nevet beírtam a vezetéknév mezőbe. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1457) youngboy válasza air (#1456) üzenetére


youngboy
senior tag

Teljesen biztos? Én csak úgy tudtam kideríteni, hogy hol vannak csatolt névjegyek, hogy egyesével végigmentem az összes névjegyen, mert csak ott látszik.

(#1458) Tamarel válasza djszikras (#1453) üzenetére


Tamarel
senior tag

Szia.

Ha nem haragszol nem lesz szájbarágós.
Ha megnézed máshol az jó.
A routerben meg a wpa/wpa2 és encyrption beállítást, a kulcs egyezőségét és a mac address szűrést nézd át.

GN

(#1459) air válasza youngboy (#1457) üzenetére


air
nagyúr

Ha a megjelenítésnél kikapcsolom a Google fiókot, és bekapcsolom a készülékben lévő számokat, akkor azt írja: "Nincs kapcsolat"
De még arra sem sikerült rájönnöm, hogy ha kiválasztok egy kapcsolatot, akkor azon az oldalon, ahol a részletes adatokat mutatja, ott a legalján mit jelent az "Információ" gomb, felette egy szürke pöttyel. Ha megnyomom a gombot, a szürke pötty fehérre vált, de nem történik semmi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1460) LaciGSM válasza peestee83 (#1455) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

köszi, közben utánajártam már mindennek! picit meg is nyugodtam, úgyhogy azt hiszem egyenlőre mehet a e-mail a telón, illetve az időjárásban is gyönyörködhetek a főképernyőn:)

Majd ha a Voda üzen hogy elfogyott a kilóbájt akkor adatforgalom stop :)

egyre jobban tetszik ez a teló.
tegnap este első bekapcs után rögtön frissített is!

ha minden igaz most 6.0.B.3.184 re frissített!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1461) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

valakinek ötlete hogy hol vehetnék jó minőségű tokot a telóhoz?? elsősorban szilikon tok kéne hogy mindíg benne legyen a teló! vaterán találtam, de jó lenne rápróbálni azért..

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1462) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

segítsetek nekem. visszaolvasgattam de nem találom annak az app-nak a nevét amivel az alsó led sávot lehet mindenfélére beállítani.

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1463) Mágus2 válasza LaciGSM (#1462) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Illumination Bar Notification.

(#1464) #59070464


#59070464
törölt tag

Sony Xperia U készüléken van egy apró LED, ami világít elmulasztott értesítés esetén. Ennek fényereje olyan gyenge, hogy csak korom sötétben látható. Lehet ezt állítani? :F

(#1465) Inarus válasza #59070464 (#1464) üzenetére


Inarus
addikt

Nem tudom, de egyel korábbi hozzászólásban van egy alternatív megoldást nyújtó alkalmazás, ami nagyon patentul működik. :)

(#1466) youngboy válasza air (#1459) üzenetére


youngboy
senior tag

Akkor nincs ötletem. Csak azt tudom mondani, hogy én is sok időt töltöttem azzal, belőjem a névjegyeket. Végül nekem sikerült, mikor már csak a Google címtárban voltak névjegyek. Most a névjegyzékben jó a nevek megjelenítése, de a tárcsázóban meg fordított.

Azt az Információ gombot én sem értettem.

(#1467) LaciGSM válasza Mágus2 (#1463) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

köszi szépen, megkeresem.

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1468) #59070464 válasza Inarus (#1465) üzenetére


#59070464
törölt tag

:U Kipróbáljuk. :R

(#1469) Szlopa


Szlopa
tag

Tegnap kijött egy frissítés a facebook alkalmazáshoz, és most már enged képet feltölteni mind az alkalmazásból, mind a galériából egyaránt. Most már csak maradjon így :)

(#1470) air válasza Szlopa (#1469) üzenetére


air
nagyúr

Húúú, micsoda hiányt pótolt. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1471) Szlopa válasza air (#1470) üzenetére


Szlopa
tag

Jólvan na :DDD
Nem csak én vagyok itt facebook addikt.

(#1472) air válasza youngboy (#1466) üzenetére


air
nagyúr

Nekem ezzel a megoldással mindenhol jól, a magyar írásmód szerint írja ki a neveket. Csak nem túl elegáns az egész nevet egy mezőben tárolni. :C
De most mit tegyünk, ha a kedves Android fejlesztők nem veszik figyelembe azt, hogy Magyarországon mi a nevek írásformája. :W Csak a gyöpös "amis" gondolkodás van a fejükben. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1473) k850 válasza air (#1472) üzenetére


k850
addikt

Max. ha keresztnév vagy vezeték név szerint szeretnél keresni a telefonkönyvbe, akkor volna hátrány. Én is így használom már régóta. Három névből álló kapcsolattal még több gond volna, nekem ez tette fel az íre a pontot, és írtam át gyökér módon a telefonnévjegyzékemet. Azóta nincs problémám a telefonkönyvvel. ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1474) István89 válasza Szlopa (#1471) üzenetére


István89
tag

Köszi a jelzést. :D

Olvastam playen a véleményeket, hát nagyon sokan nincsenek megelégedve a legutóbbi 2 frissítéssel. Sokaknak még mindig nem megy feltöltés, sok memória zabálása stb. stb. Fura.

(#1475) youngboy válasza k850 (#1473) üzenetére


youngboy
senior tag

Na igen. Ha kettőnél több név van vagy elő- vagy utótag, akkor az borít mindent. Valahol meg sem jelennek. :((

(#1476) Dr.LEW


Dr.LEW
csendes tag

Heló!! Tervezem hogy veszek egy független U-t, és kérném a tapasztalaitokat véleményeiteket pozitívumokat negatívumokat! Nekem most egy Sonyericsson xperia mini pro sk17i telóm van és arról akarok tovább lépni.. D:

Pénz & Sárm

(#1477) air válasza Dr.LEW (#1476) üzenetére


air
nagyúr

Arról a telefonról miért U-ra akarsz lépni?? Én Mini Pro-t szerettem volna kérni a cégnél, de a T már nem forgalmazza, így maradt az U.
A mini prohoz képest nem sokban ad többet az U, szerintem. Sőt, mivel nem bővíthető, a tárolókapacitása korlátoltabb, mint a mini pro-é.
Egyedül a dupla mag, és a jobb kijelző az amiben több, de ennek megfelelően többet is fogyaszt.
Viszont a mini pro fizikai billentyűzete miatt, mindig van egy 3"-os hasznos kijelződ, még akkor is amikor gépelsz. A virtuális billentyűzetes telefonoknál max. a kijelző fele marad meg hasznos területnek.
Én a helyedben biztosan nem váltanék Mini Pro-ról U-ra.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1478) Nimda válasza air (#1477) üzenetére


Nimda
addikt

A jobb kijelzö már egy nyomós indok,nem beszélve a két magról,ami a késöbbi frissitések miatt elönyére válhat:) a fogyasztás meg erösen relativ,felhasználó függö,mint ahogy a tárhely is...

(#1479) tomy03


tomy03
csendes tag

Xperia U telefont nemtudom csatlakoztatni a pc-hez. Mi lehet a baj?

Olvastam, hogy komplikált a csatlakoztatása de nem írják hogyan kell, ezért megköszönném ha leírnátok hogyan kell.
képeket és zenéket szeretnék átmásolni egyikről a másikra...

(#1480) tomy03


tomy03
csendes tag

valamint még azt szeretném kérdezni, hogy a töltöttség még kb. 10%-nál van amikor a telefon váratlanul kikapcsol majd bekapcsolás után a töltöttség jelző csak kb. 2%-ot mutat. persze csak akkor lehet bekapcsolni ha rádugom a töltőre...majd megnézve a töltöttség jelző grafikont, látni lehet, hogy a töltöttség hirtelen lezuhant!
Ez vajon mitől lehet??
A telefon még csak 3 napos.

(#1481) air válasza tomy03 (#1479) üzenetére


air
nagyúr

Miért lenne komplikált?
Rádugod a kábelt a telefonra, bedugod a gépbe, és megy. Ebben én semmi komplikációt nem találtam.
Hol olvastál ilyet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1482) Mágus2 válasza tomy03 (#1479) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

USB kábel bedug, és csatlakoztatás a PC-hez. Semmi extra nincs benne, ha megkérdi a telefon, h telepítse e a pc companiont, azt kihagyhatod, utána csatlakoztatásra koppint. Látom más gondjaid is akadnak,kapcsold ki és vedd ki a telepet vagy 5 percre, majd ha visszatetted és még mindig problémázik, akkor Beállítások, adatvédelem, Gyári beállítások visszaállítása. Ha ezután is gondok vannak, akkor reklamáció. :R

(#1483) tomy03


tomy03
csendes tag

Ezen az oldalon írták:
http://blog.se-portal.hu/makebelieve/2012/08/02/xperia-u-hasznalat-es-osszegzes/

(#1484) tomy03


tomy03
csendes tag

hát a pc companion jelzi, hogy csatlakoztatva, meg tölti is, a telefon is kiírja, hogy belső tárhely csatlakoztatva... de a zenét amikor átakarom tenni, ezt írja ki a pc: A(z) XXXXXX.mp3 nem másolható: az eszköz nem válaszol vagy nincs csatlakoztatva.
ha meg a képet akarom megnézni, amik a telefonon vannak akkor ezt írja ki: A parancs végrehajtásához nincs elég tárolóhely.

(#1485) tomy03


tomy03
csendes tag

egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!

(#1486) Mágus2 válasza tomy03 (#1484) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami nem kerek itt nekem. :( Valami nincs rendben a telefonnal, a beállításokkal, vagy a felhasználóval. :B Milyen operációs rendszered van?

(#1487) tomy03 válasza Mágus2 (#1486) üzenetére


tomy03
csendes tag

Win XP

(#1488) tomy03 válasza tomy03 (#1487) üzenetére


tomy03
csendes tag

Egyébként előfordulhat, hogy nálam nincs valami rendben de eddig minden telefonnál rendben volt minden...

(#1489) Mágus2 válasza tomy03 (#1488) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Xp-vel is simán komunikál. Képek a következő helyen vannak:
My Computer\XPERIA U\Internal Storage\DCIM\100ANDRO :K

Simán megy minden, valami lesz a beállításaiddal. Csinálj egy visszaállítást, és meglátjuk, az adataid aplikációid megmaradnak, csak a beállításaid törlődnek, de előtte vedd ki a telepet, nekem egyszer beakadt a telefon, és kikapcsolás után az alsó ledsor világított(2kék 1 sárga :DD

Miután kivettem a telepet azóta soha nem volt gond, és valami hasonló volt a merüléssel is, gondolom valami futott a háttérben. :R

(#1490) tomy03 válasza LaciGSM (#1461) üzenetére


tomy03
csendes tag

Ők akkor végzek egy visszaállítást!

(#1491) tomy03 válasza LaciGSM (#1461) üzenetére


tomy03
csendes tag

Hamarosan jelentkezek, mert mobilról írok.

(#1492) tomy03 válasza tomy03 (#1491) üzenetére


tomy03
csendes tag

na közben visszajöttem és kipróbáltam egy másik gépen és ott jó volt minden
hamarosan az első gépen is kipróbálom...
szerintem a sz.gép a hibás!!!

(#1493) Mágus2 válasza tomy03 (#1492) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD Azért szép tőled, h a végkifejletet is közlöd velünk. :R

(#1494) air válasza tomy03 (#1492) üzenetére


air
nagyúr

Egyébként az általad linkelt cikkben leírt kapcsolódásos mizériát nem igazán értem. Egy androidos telefont jó pár módon lehet kapcsolatba hozni egy PC-vel. Az ftp kapcsolat csak az egyik. Nem értem, hogy mit akart kihozni ebből a cikk írója. Mivel azt sem magyarázza meg, hogy mi az a lehetőség amit kihagytak ezen készülékekből. Miért ír többes számot amikor 1 adott típusról szól a cikk. Szóval kicsit zavaros és megtévesztő.
De lehet, hogy csak én nem értem.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1495) Mágus2 válasza air (#1494) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én sem értem, de a cikkből egyedül az jön le, h a tesztelőnek a memória kártyája hiányzik, ezt nem is lehet kivenni és PC-hez csatlakoztatni(elég nehéz?). ;)

Ha ez nehéz neki akkor a lumia 710-et ne is próbálja meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#1496) tomy03


tomy03
csendes tag

az első géppel most sem jó de most már tudom hogy azzal van a gond...
köszönöm az eddigi segítségeteket...

(#1497) godzsy2


godzsy2
senior tag

Sziasztok.

tudtok hasonló programot, mint az App2SD? faternak kéne a Galaxy Minijére, de az előbb említett app sajnos nem magyar nyelvű. Vagy eleve olyan program kéne, amelyik megkérdi, hogy hova telepítse a programot a Play Áruházból.

(#1498) air


air
nagyúr

Van ötletetek arra, hogy hogyan kell, vagy hogyan lehet a Galéria tartalmát frissíteni? Ugyanis magától ezt nem teszi meg a telefon. Ha ES-sel másolok rá egy képet, akár az Image, akár a Picture mappába, azok nem látszanak a galériában. Vagy ez így normális?
Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1499) k850 válasza air (#1498) üzenetére


k850
addikt

Ha mappa tartalmazza a .nomedia fajlt, akkor normális. Egyébként magától frissít.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1500) air válasza k850 (#1499) üzenetére


air
nagyúr

De gondolom az az egész mappára vonatkozik, nem csak 1-2 fájlra benne.
Van egy mappám amiben ES alatt 4 fájl látszik, a galériában meg csak 3. :F
Ha kell, rakok fel screenshot-ot amin látszik.
Illetve most megnéztem, a Wondershare MobileGo-ban sem látszanak azok a fájlok.
Ez nekem nem teljesen világos.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.