Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) ajca válasza air (#1748) üzenetére


ajca
tag

Köszi,de nem működik az első a második meg nem jön le :N

[ Szerkesztve ]

(#1752) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Egyébként így külsőre mekkora? Nem tudom viszonyítani.. mekkora egy ace-hez képest? Megjelenése elegáns? Ill mobilarena írta a tesztben hogy ez a cserélhető ,,kupak" lötyög, ez nálatok is fenn áll? :C

Iphone 7

(#1753) air válasza ajca (#1751) üzenetére


air
nagyúr

Nekem is csak a második működött. Próbáld meg innen!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1754) szecska24 válasza FET-MEN (#1752) üzenetére


szecska24
tag

Nekem egyáltalán nem lötyög. Most jelenleg egy HTC Desire mellett használom párhuzamosan és bár az egy kicsit minőségibbnek tűnik, de ez érezhetőén gyorsabb. Így nagy dilemmában vagyok, hogy melyik maradjon. :-)

(#1755) Nimda válasza air (#1753) üzenetére


Nimda
addikt

A tc-ben a hálózati ikonra kattintva lehet tallózni a telefonban...

Ajca-nak ment.

[ Szerkesztve ]

(#1756) Adidasman


Adidasman
csendes tag

Mit gondoltok, Melyik telefont lenne érdemesebb megvenni?
Ezt vagy a Ray-t?
Ez azért tetszik,mert 2 magos,és sokkal újabb,a Ray pedig mert bővithető a tárhelye és 8mpx a kamerája.Melyiket lenne érdemesebb megvenni? :)

(#1757) trita válasza Adidasman (#1756) üzenetére


trita
tag

Én a napokban vettem egy ilyet,nem bántam meg! A ray.-emet megkapta a fiam! A ray picit kisebb,viszont sztem elegánsabb,minőségibb benyomást kelt,bővithető,mint ahogy irtad is.a kamerája is tuti.Ez viszont gyorsabb,újabb,.ennek se rossz a kamerája.Sztem tapogasd meg őket élőben,és dönts úgy,mindkettővel jól jársz! :K

Rita

(#1758) Nimda válasza Adidasman (#1756) üzenetére


Nimda
addikt

Sokáig én is gondolkoztam és a ray mellett döntöttem.Amiért mégis az u-t vettem meg,semmi más oka nem volt,csak az,hogy elöttem vették meg az utolsó ray-t:) de nem csalódtam benne,igaz a ray formaterve nekem jobban bejön,viszont az u-ban erösebb hardver dübörög...

(#1759) Adidasman


Adidasman
csendes tag

Hát nemtudom,nekem is jobban tetszik egy kicsit a Ray...
De viszont mondta valaki,hogy az 1ghz nem birná el az ICS 4.0-át.
Ez igaz lehet?
Trita, mikor a Rayt használtad,volt sokszor hogy akadozott? vagy Gyors volt?
Vettél észre különbséget a Ray és U között hardwareileg?

(#1760) _Mario_


_Mario_
tag

na meg van a csere darab eddig semmi baja kopp kop kopp remélem igy is marad

(#1761) _Mario_ válasza Adidasman (#1759) üzenetére


_Mario_
tag

1ghz a minimen is böven elég 3610 pontot er el nekem antutuban meg semmi lag tök smooth :)

(#1762) Joe.36 válasza Adidasman (#1759) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem Ray van 4.0.4 gyári rom van fent, és nagyon gyors... :K

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1763) trita válasza Adidasman (#1759) üzenetére


trita
tag

Megmondom őszintén(bár tuti sokan itt is megköveznek majd érte,mint anno a ray topicjában ,mikor felvetettem a problémát).A ray-t imádtam,de SAJNOS!frissitettem ICS-re! Bár ne tettem volna! utánna szar lett szó szerint!fagyott,akadozott,pár jó funkció eltünt stb.Ezért vettem meg az U-t és ha kijön az ICs én tuti nem frissitem rá.Amig nem frissitettem,egy gyors,akadásmentes,kezes kis teló volt.De az u is nagyon jó kis telefon.Ezért mondtam,ha van rá lehetőséged,picit nyomkodd meg mindkettőt. :K

Rita

(#1764) Joe.36 válasza Adidasman (#1759) üzenetére


Joe.36
addikt

Sony Xperia tipo 800 Mhz és gyárilag ICS vel jött ki....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1765) Joe.36 válasza trita (#1763) üzenetére


Joe.36
addikt

Ray nél SEUS al kell újra rakni a 4.0.4 et és akkor jó lesz

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1766) sutszi válasza FET-MEN (#1750) üzenetére


sutszi
veterán

Te vagy a második aki félreért a topikban, én nem tudom mi van... :DDD
Szóval a telefonálás közben produkált hangerőre gondoltam. A drót másik végén beszélőt nem hallottam rendesen, csak a második indítás után. Ennyi volt csak.
A csöngetéses hangerő, az nagyon rendben van...Majdnem leviszi a fejem... :D

A kupak nekem gyárilag fekete volt rajta...nem is bántottam örültem, hogy nem kell cserélgetni...
A telefon fizikailag nagyon rendben van. Elég minőségi hatást kelt...A kinézete is elegánsnak mondható. Ezt talán kicsit megtöri a fénycsík...de számomra pl egyáltalán nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1767) trita válasza Joe.36 (#1765) üzenetére


trita
tag

Köszi,de mint irtam itt már többször nem értek sajnos annyira ezekhez a dolgokhoz.Nagyon kedvesek vagytok itt sokan hogy segitetek,sok mindent tanultam már itt meg.Én még azt se tudom mi az a SEUS :(((

Rita

(#1768) Adidasman válasza Joe.36 (#1764) üzenetére


Adidasman
csendes tag

hát akkor nemtudom.Egyszerűen nem tudom hogy melyiekt vegyem.
:U
Végén még majd az lesz hogy egy Mini Prot veszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#1769) Joe.36 válasza trita (#1767) üzenetére


Joe.36
addikt

Egyszerű GB -röl frissíteni ICS -re nem ajánlott, Sony Uptade Service programmal kell feltelepíteni az ICS-t. Minden adat elveszik, kapsz egy új tiszta rendszert

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1770) FET-MEN válasza sutszi (#1766) üzenetére


FET-MEN
veterán

:DDD

na akkor szuper. Örülök a fejemnek..

Iphone 7

(#1771) youngboy válasza Orgi (#1733) üzenetére


youngboy
senior tag

Hogy azok innen-onnan beszerzett, sokszor csak bolti garanciával 0 perces használtként árult készülékek. Nekem HTC Desire S van. A fórumában találkoztam már olasz, német és még ázsiai piacra szánt készülékkel is. Volt aki azzal jött, hogy az övé gyárilag nyitott bootloderes volt és függetlenként vette, majd pedig kiderült, hogy német szolgáltatós volt eredetileg. Persze nem állítom, hogy mindig ez a helyzet.

(#1772) youngboy válasza Adidasman (#1768) üzenetére


youngboy
senior tag

Akkor Vegyel Sola-t. Az egy microSD-vel bővíthető U előlapi kamera nélkül és Floating Touch kijelzővel. :)

[ Szerkesztve ]

(#1773) Adidasman válasza youngboy (#1772) üzenetére


Adidasman
csendes tag

Nézegettem a Sola-t is ,de az 15000 forinttal drágább,és az ugy nekem nem éri meg.

(#1774) Adidasman


Adidasman
csendes tag

Valószínűleg az U-t fogom venni,mivel ha logikusan átgondolom,akkor igazából a kamera annyira nem is fontos.A mostani mobilom is 5mpx,és elég jó képeket készít,na meg van egy Fujifilm s1800-ás fényképezőgépem,azzal szoktam inkább fényképezni.
Az meg hogy a memóriát nem lehet bőviteni,nem is olyan nagy baj. Olvastam hogy kb 5.5gb-ot birnák felhasználni ami szerintem elég is lenne.
A mostani mobilomban 8gb-os memo kártya van,és abból 6gb-ot birok felhasználni.A többit "átalakitottam" belső memóriávé,hogy több legyen. Úgyhogy szerintem elég lesz,pár ujabb zene rá,alkalmazások főleg,pár videó és kész. Van mp3-asom,szóval általában azon szoktam zenét hallgatni. Úgyhogy szerintem az U lesz.
Kösz mindenkinek aki válaszolt!

(#1775) youngboy válasza Adidasman (#1774) üzenetére


youngboy
senior tag

Zenére, videókra, adatokra, és a nagyobb alkalmazások adataira (pl. játékok, melyek akár 1GB-t is letöltenek) 4GB áll rendelkezésre. A többi az androidé és a feltelepített alkalmazásoké. Igazából olyan, mintha lenne egy 4GB-s nem kivehető micro SD-d a telefonban.
:)

(#1776) Joe.36 válasza youngboy (#1775) üzenetére


Joe.36
addikt

Igazából picit kicseszés szerintem hogy a 8 gigából csak 4 et lehet felhasználni....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1777) Adidasman válasza youngboy (#1775) üzenetére


Adidasman
csendes tag

Pedig mintha valahol 5.5gb-ot olvastam volna...
Hát ez tényleg kicseszés...Akkor miért nem úgy hozták le ezt az egészet hogy 4gb belső memóriával... :W

*most olvasom,a Mobilarena tesztjében:
"a RAM itt 512 MB, a belső tárhely pedig 8 GB-os, de ebből csak 5,5-et használhatnak szabadon a felhasználók."
Ezek szerint csak 5.5gb ,nem?

[ Szerkesztve ]

(#1778) _Mario_ válasza Adidasman (#1777) üzenetére


_Mario_
tag

4 meg 1.5 gb lehet hasznalni1.5 amit belsönek lát 4 amit külsö sd nek lát

(#1779) air


air
nagyúr

Az a disznóság, hogy 2,5GB-ot "elhasznál" a rendszer. A is sejthető, hogy ez nem igaz, csak egyszerűen úgy van partícionálva a ROM, hogy egy csomó része ott dekkol üresen. Szerintem.
Hiszen maga az android 2-300MB-nál biztosan nem több. Olvastam már olyan telókról ahol 512MB a rendszernek fenntartott rész, és nincs tele.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1780) Adidasman válasza air (#1779) üzenetére


Adidasman
csendes tag

Hát ja. De lehet hogy majd azt is meg lehetne csinálni,hogy valami programmal át particionálni a belső memóriát.lehet hogy abból a 2.5gb-ból 2 szabad lenne,csak épp nem lehet használni...
A 8gb-os memo kártyám is át particionáltam,6gb-ot használok én,2gb-ot pedig
úgymond belső memóriává alakitottam.

[ Szerkesztve ]

(#1781) pit stop válasza youngboy (#1775) üzenetére


pit stop
addikt

Első három szóig igazad van, azokra van 4 giga- erre a részre ha akarsz tehetsz programokat is de programok ezen felül még 1,5 giga szabad helyre mehetnek. Így jön ki 5,5 összesen.
Ez van tetszik - nem tetszik (ott az otg); kicsit unalmas hogy 50-100 hsz-enként ezért megy sírás-magyarázás :W (második mondat nem feltétlen neked szól)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1782) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Visszalépett az eladóm.. kicsit le vagyok törve :(

Iphone 7

(#1783) sutszi válasza FET-MEN (#1782) üzenetére


sutszi
veterán

Ne búsulj...keresgélj...nagy a piac gyorsan találhatsz megint egy megfelelő üzletet. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1784) sdd2 válasza FET-MEN (#1782) üzenetére


sdd2
veterán

Az szar...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1785) #25276416


#25276416
törölt tag

Sziasztok!

Nagyon megtetszett ez a fajta telefon, gondolkodom egy megvetelen. Mik ennek a keszuleknek a hatranyai ill hibai (mar ha vannak)?
Kartyafuggetlent szeretnek garanciaval. Hol erdemes beszerezni, es kb. mennyi korul vannak jelenleg?

(#1786) FET-MEN válasza sutszi (#1783) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hát nem könnyű :)

Iphone 7

(#1787) Dr.LEW


Dr.LEW
csendes tag

[link] ez mennyire teccetős ehez a telóhoz? ilyet akarok beszerezni hozzá... :D

Pénz & Sárm

(#1788) youngboy válasza pit stop (#1781) üzenetére


youngboy
senior tag

Igen, de azok a programok, melyek nagy mennyiségű adatot szednek le még a telepítés után (játékok) azok ezt az utólag leszedett állományt a 4GB-s részre rakják. Igen, a többi telepített alkalmazás és azok minden állománya az 1,5GB-s részre megy. Tudtommal ide nem lehet szabadon másolni pl. képeket, zenéket. Vagy tévedek? :F
Nekem nem ilyen telefonom van, csak anyukámnak. És jelenleg 150km-re, szóval nem tudom ellenőrizni. :)

(#1789) FET-MEN


FET-MEN
veterán

,,Kupakokat" lehet hozzá beszerezni?

Iphone 7

(#1790) Inarus válasza FET-MEN (#1789) üzenetére


Inarus
addikt

Lehet, én is most néztem, igaz én csak a vaterán, mert a sony mobile web shopjában nem volt.

(#1791) Dr.LEW válasza Inarus (#1790) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

érdekelne engem is... tudsz linket adni.. mert a vaterán én nem is találtam...

Pénz & Sárm

(#1792) pit stop válasza youngboy (#1788) üzenetére


pit stop
addikt

Hogy leszedett progik utánna frissítésnél mit hova pakolnak nemtudom, de ahogy néztem 4re is kerül néha valami de miért és hogy az már kevésbé értem én is.
1,5 giga csak programoknak van, oda te nem pakolhatsz. Root után lehet majd játszani vele gondolom.

kupak: sony mobile-nál nem is lesz, neten keressetek; ebayen láttam többet. Xperia U-ra kerestek kidobja.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#1793) batt


batt
aktív tag

Aki kupakot szeretne ne legyen F..z (már bocsánat) ne vegye meg 4-5 ezerért

Amikor ebay-en 900FT ért megkapja a full eredeti kupakot!

Én rendeletem és ettől a bolttól ezért ajánlom [link]

Nincs szállítási költség korrekt védő csomagolás és tényleg eredeti nem utángyártott!

900Ft-ért röhej!

Egy fehéret rendeltem és tök jó! most rendelem a fehér hátlapot 3500Ft-ért!

1 hátrány 3-4 hét mire megjön!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1794) Zoli213


Zoli213
csendes tag

Én az U és a Sola között gondolkodtam az U jobban tetszet de végül a Sola mellett döntöttem mert bővíthető , nagyobb egy kicsivel a kijelzője , NFC képes , floating touch. Amikor először élőbe láttam megtetszett hogy olyan lapos az U-hoz képest. Nem bántam meg hogy a Sola -t választottam, már egy hete megvan és tökéletes, teljesen meg vagyok vele elégedve.

T-mobile-nál az U = 62.990.-

Független Sola = 64.000.-

Annok aki a két készülék közütt gondolkodik. :)

(#1795) Dr.LEW válasza Zoli213 (#1794) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

én is az U.-és a Sola melett variáltam de végül U-t vettem.. nekem a design győzött... előtte mini pro-m volt így azért nagy előrelépés de remélem nem bánom meg...Különben a sola is egy jó masina.. csak nekem az alja miatt nem lett nyerő meg a hátulja miatt sem... alján az üveges dolog abszolút nem jött be meg az üres hátulja ami matt és abból kikerekedik egy k**va nagy kör alakú lencse....ááá annál az U-szebb... de lehet hogy nem jobb...:D

Pénz & Sárm

(#1796) Dr.LEW válasza Zoli213 (#1794) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

És az le maradt hogy amugy a neten nézegettem 57.990 a független bontatlan Sony Xperia U--- tehát jóval olcsóbb mint ahogy leírtad...

Pénz & Sárm

(#1797) trita


trita
tag

Sziasztok! Meg szeretném kérdezni,hogy alul a világitó csik alapból mindenkinek kéken világit (többnyire az esetek 90%.ban? vagy csak nekem?Mintha anno valahol azt olvastam volna,hogy változik a szin,témák stb alapján.Nálam csak képnézegetésnél változik.Kérlek csak a segitő szándékuak válaszoljanak bunkó kioktató hsz-eket mellőzzük.Köszi! :K Gondolom az 1800 hsz visszaolvasása után bizonyára válaszra leltem volna,de se kedvem se időm rá. :(

[ Szerkesztve ]

Rita

(#1798) Dr.LEW válasza trita (#1797) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

Kedves Rita! Bizonyára kék a témád a telefonon így szerintem azért világít kéken és ha a témádat más színűre változtatod akkor ha minden működik benne akkor olyan színűen kell hogy világítson amilyen szinű témára váltasz a kékről. Az lehet még hogy alapból kék a témád és a háttered saját... akkor ha a témát más színűre váltod és az egyéni hátteredet visszaállítod akkor olyan színnel fogja mutatni amilyen témára átállítottad..
Remélem kielégítő volt a hsz.-em! :D
további szép napot :)

Pénz & Sárm

(#1799) trita válasza Dr.LEW (#1798) üzenetére


trita
tag

Sajnos,mindig kék :((( Már próbáltam más témával is! Ez most hiba? Körberöhögnek ha ezzel visszaküldöm? vagy ezért nem cserélik? :F Esetleg frissitsem? felajánl a gép ha rádugom vmi javitást.

[ Szerkesztve ]

Rita

(#1800) Dr.LEW válasza trita (#1799) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

hát egy próbát megérne ha bevinnéd oda ahol vetted kiröhögni nem fognak mert ezt így ismeri mindenki meg így is terjedt el hogy olyan színű amilyen a témád... körberöhögni biztosan nem fognak mert szerintem valami szoftveres baja lehet... de tutira nem egészséges ha midnen témánál kéket mutat....

[ Szerkesztve ]

Pénz & Sárm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.