Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) _Mario_ válasza tsabee265 (#1850) üzenetére


_Mario_
tag

Itt hardver apron vetem egy csavotol gsm boltban melozik pesten 900ft volt ha érdekel pm be leirom kitol volt eznem a reklám helye :)
Jaja joy al is megy autos jatek eleg jo igy meg a gta 3 is mast nem probaltam meg csak egeret pendrivot bill is megy vele

[ Szerkesztve ]

(#1852) Dr.LEW válasza _Mario_ (#1851) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

sztem igazad lehet mert a fóliát nem vettem le és tényleg eltakarja.... de addig nem veszem le míg nem rakom fel az újat amit adtak hozzá
:D

Pénz & Sárm

(#1853) _Mario_ válasza Dr.LEW (#1852) üzenetére


_Mario_
tag

Meglepoen könnyen felrakhato csak porszem ne menyen ela mert akkor csunya lesz
Hoho most nézem lelkes ujonc letem :))

[ Szerkesztve ]

(#1854) air válasza _Mario_ (#1844) üzenetére


air
nagyúr

"35 meter az azert eleg tragya"

Vegyél egy túra GPS-t 90-150e-ért! Az pontosabb lesz. ;] Mondjuk telefonálni nem sokat fogsz tudni vele. :P
Mivel ez "csak" egy telefon, a GPS csak extra szolgáltatás, az a 35m nem olyan iszonyatos pontatlanság, hogy "tragya"-nak kellene nevezni. Ha a 35 méter miatt tévedsz el, akkor úgy kell neked. :C

Nem mellékesen, légy kedves összeszedni magad, és a magyar helyesírás szabályaiból legalább 10% próbálj betartani, mert az írásaid külalakja, helyessége botrányos.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1855) _Mario_ válasza air (#1854) üzenetére


_Mario_
tag

Ez is egy meg latas de megint a minim hozom fel peldanak az 5 10 meterel ment azert nem vissza fele kene fejlodni

(#1856) peestee83 válasza _Mario_ (#1855) üzenetére


peestee83
aktív tag

És mivel próbáltad belőni a helyed? Google maps? Nekemn ha szükségem van gps-re, akkor külön programot használok, amit erre találtak ki. Erre a telefonra van a Sygic (14 napos próba), de alternatívák is léteznek....

Cor ne edito

(#1857) _Mario_ válasza peestee83 (#1856) üzenetére


_Mario_
tag

igen sygic al mint fentebb én is ezt ajanlotam de probaltam mas gps status stb. Társait nekem ilyen eredmény jőt ki lehet késobb joblesz elég érdekes ezen a telon szoftver

(#1858) levee82


levee82
csendes tag

Üdv!

Én egy olyan problémára keresek megoldást, hogy ha zenét hallgatok és közben érkezik valamilyen üzenet(sms,skype,mail,stb) akkor az üzenet jelző hangig elhallgat a zene és lejátsza a jelzőhangot. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? Rohadt idegesítő...
Előre is köszi a segítséget!

(#1859) peestee83 válasza levee82 (#1858) üzenetére


peestee83
aktív tag

Maximum úgy tudod megoldani, hogy nem állítasz be semmilyen hangot az üzenetnek (de akkor nem tudod meg, hogy kaptál-e, csak ha megnézed a telefont)

@_Mario_ : nekem a maps talál nehezen jelet, minden más hamar, és szinte méterre pontosan.

Cor ne edito

(#1860) Dr.LEW válasza _Mario_ (#1853) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

Amugy ja de elég vastag az a fólia-.-- a kettő fül között van a fólia a gyári csomagban.. amugy nekem mini pro-m volt előtte ( sk17i) azelőtt emg egy Galaxy Ace-m volt aztán a mini pro-ról váltani akartam és az U-t találtam a legjobbnak a középkategória felsőrészének "olcsóbbik" fajtájából! bár 60k-ért vettem!! :D De gyári független.:D :DDD
Amugy nemtudod véletlen hogy azthiszem BOG mondta az egyik videóban hogy az U-ban be lehet állítani hogy amikor egy személy hív akkor egy megadott színen világítson az alsó sáv.... ez tényleg igaaz mert sehol nem találom ezt a beállítást..

[ Szerkesztve ]

Pénz & Sárm

(#1861) Szlopa válasza Dr.LEW (#1860) üzenetére


Szlopa
tag

Azért elég sokan write only üzemmódban vagytok... Nagyjából 100 hsz-enként kérdezi valaki. Illumination bar az alkalmazás neve.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rundgong.illuminationcontrol

[ Szerkesztve ]

(#1862) Dr.LEW válasza Szlopa (#1861) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

köszi... azthittem ez gyári beállítás de tévedtem

Pénz & Sárm

(#1863) attilav2


attilav2
őstag

Magyarországon nyugodtan használhatjátok a nettel gyorsított gps-t, csak fizessetek elő olyan mobilnet csomagra ami tartalmaz egy adott adatmennyiséget és ha lefogy akkor túlszámlázás helyett lassítanak, 50-100mb csomagok bőven elegendők erre a célra. Külföldön viszont a roaming miatt drága a net így ott csak magára a gps-re lehet hagyatkozni, egyebként is androidon alapértelmezés szerint ki van kapcsolva az adatroaming. Navi programnak csak offline-t érdemes használni, pl a navteq térképekkel operáló navigon, ez kelet európában is elfogadható lefedettséget nyújt.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1864) sutszi válasza Dr.LEW (#1848) üzenetére


sutszi
veterán

Ugyanez volt nálam is első indítás után...Aztán másodikra már helyrejött.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1865) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok

Biztos volt már ilyen kérdés, de nekem most lett ilyen telefonom, hogyan kell root-olni hogy tudjam használni a titánium backupot ?

Legújabb rom van fent, ota frissítés.

Még mindig...

A gyári vírusirtónak milyen kódot kell megadni ?

Mert nem fogad el nekem semmit, 6 pin digit

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1866) godzsy2 válasza Szlopa (#1861) üzenetére


godzsy2
senior tag

hát én az Illumination Bar Notification-ben nem találtam olyan beállítást, hogy egy adott személynél meg tudom adni, hogy milyen színnel világítson. A nem fogadott hívásokra, az smsekre, valamint gmail, naptár, waccap és egyéb üzenetes appokra be lehet, de kontaktokra nem találtam. Neked sikerült?

Még az elején nekem a GPS nagyon lassan fogott jelet, de aztán "megjavult". :D és azt nem állítanám, hogy sokat tévedne. Meg egyébként is, primo + útraillesztés és pontosan fog navigálni. :)

Akinek 35m eltérés van az nem csak a cellainfók alapján tájolta be magát és azért nem volt pontos?

[ Szerkesztve ]

(#1867) _Mario_ válasza godzsy2 (#1866) üzenetére


_Mario_
tag

Minire megint jött frissítés mondom megnézem az U-ra is Semmi :O

(#1868) air válasza Joe.36 (#1865) üzenetére


air
nagyúr

Root: így!
Mi a gyári vírusirtó? Nekem nincs rajta gyárilag semmi. Mondjuk a klasszikus értelemben vett vírusirtó nem is kell rá.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1869) _Mario_ válasza air (#1868) üzenetére


_Mario_
tag

Ja csak akinek nem független az nem nyithatja tudtomal

(#1870) tsabee265 válasza _Mario_ (#1869) üzenetére


tsabee265
csendes tag

Nyomd be a videón látható számsort és ha bootloader státusznál allowed yes van akkor nyitható. Ha no akkor sajnos nem. De az mind1 hogy függő vagy sem. Csak a gariról mondasz le. :)

[ Szerkesztve ]

(#1871) Joe.36 válasza air (#1868) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm

MCAFE

Vodafonos a telefon, azt is lehet ?

Ez ingyenes root ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1872) _Mario_ válasza tsabee265 (#1870) üzenetére


_Mario_
tag

Meg neztem a hivatalos oldalt elvileg akkor is nxithato ha no mondjuk nekem pont no

(#1873) air válasza Joe.36 (#1871) üzenetére


air
nagyúr

"Vodafonos a telefon, azt is lehet ?"

Ha nyitható a bootloader, akkor igen. De a garit bukod.

"Ez ingyenes root ?"

Miért, láttál már fizetőst? :F (Én még nem.)

(#1872) _Mario_

"Meg neztem a hivatalos oldalt elvileg akkor is nxithato ha no"

Mondjuk a hivatalos oldal szerint: "If it says No, or if the status is missing, your device cannot be unlocked."
Persze olvasható az XDA-n egy két leírás arról, hogy ilyenkor is lehet root-olni, de a kockázat közel sem akkora.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1874) Joe.36 válasza air (#1873) üzenetére


Joe.36
addikt

Igazad van össze kevertem az omnimusal, mert annak egy része fizetős lett

Nem akarom kinyitni a boot loadert, csak sima root...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1875) air válasza Joe.36 (#1874) üzenetére


air
nagyúr

Hivatalosan kell nyitni a bootloadert a root-oláshoz. De mint mondtam van eljárás ami anélkül is működhet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1876) Nimda


Nimda
addikt

Hamarosan itt az ICS :) reméljük...

[ Szerkesztve ]

(#1877) trita


trita
tag

Úgy várjátok az ICs-t mint a Messiást! :N Én viszont félek tőle,tanácstalan vagyok,mit tegyek majd,frissitsem-e? :F Az előző telóm ray-volt imádtam egészen addig mig nem frissitettem ICs-re.Katasztrófa lett tőle.Folyton lefagyott belassult,egyebek.Túl is adtam rajt.Szerintetek? :F :R

Rita

(#1878) _Mario_ válasza trita (#1877) üzenetére


_Mario_
tag

nekem a minim nagyon jo let

(#1879) trita válasza _Mario_ (#1878) üzenetére


trita
tag

Mikor frissitetted? mert pár nap 1-2 hét teljen el mire örülsz! De kivánom,hogy jó maradjon! :C

Rita

(#1880) _Mario_ válasza trita (#1879) üzenetére


_Mario_
tag

3 hete de ma is jott frissites hozza

(#1881) trita válasza _Mario_ (#1880) üzenetére


trita
tag

Én majd lehet kivárok.Ha itt frissitik sokan,pár hét után már lehet tudni mi zu a többségnél. :K

Rita

(#1882) Mágus2 válasza trita (#1877) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Várd meg amíg letesztelik és megirják az első tapasztalatokat, szerintem én várok vele legalább 2 hetet, addigra kiderül, milyen betegségei vannak, és majd mérlegelek, ,h megéri-e. ;)

(#1883) trita válasza Mágus2 (#1882) üzenetére


trita
tag

Így lesz! :C

Rita

(#1884) Mágus2 válasza trita (#1883) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A Ray hardveresen gyenge az ICS-hez. It tis van a családban, de maradt rajta a régi GB, azzal atom stabil. Az új xperia sorozat eleve úgy volt tervezve, h ICS-lesz rajta, szerintem nem lesz gond. A P-ről láttam ma összehasonlító tesztet, GB vs. ICS, ajánlják a frissítést. :K

(#1885) Töki bácsi válasza Mágus2 (#1884) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Tudsz ehhez adni egy linket? Kerestem de nem találtam...

osu-no seishin

(#1886) batt válasza trita (#1883) üzenetére


batt
aktív tag

Szia!

A Ray egymagos teló az U-hoz nem szabad hasonlítani és a ICS már rendesen támogatja a többmagos procikat!

de ha nem a 4.0.4 akkor majd a 4.1 jó lesz! :DDD

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1887) mrlujoak válasza Mágus2 (#1884) üzenetére


mrlujoak
veterán

hmm, ezt azért egy kicsit cáfolnám. :U Eltérések a kernelverzió miatt vannak, a "hiba" ebben keresendő.
A tavalyi modellek esetében egy tiszta ICS telepítés után is kellemes használatot nyújt.

(#1877) trita:

Juj. Értem én, hogy nem érthet hozzá mindenki, de az ilyen fórum - pláne, hogy már itt vagy - ezért van.

- először is. Kissé elhamarkodott döntés volt a túladás rajta, de a Te döntésed, így vitathatatlan
- ha tisztán telepítetted volna az ICS-t (mint azt mindegyik fő verzió esetében javasoljuk) akkor nem lett volna probléma. Mindemellett általad használt app is okozhat ilyet, pláne, ha nem megbízható státusú...

A 2011-es Xperiák, köszönik szépen jól bírnak az ICS-vel, ha azt körültekintően - márpedig egy frissítés előtti gyári helyzetbe való visszaállítás nem kíván meg programozói vénát - teszik fel... ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1888) Mágus2 válasza Töki bácsi (#1885) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha tudsz csehül, akkor parancsolj.

(#1889) trita válasza batt (#1886) üzenetére


trita
tag

Barátnőm tipo-t vett,azon Ics van gyárilag,pedig 1 magos az is.És annál azért a ray mérföldekkel jobb.

Rita

(#1890) Töki bácsi válasza Mágus2 (#1888) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Majd kihámozom a lényeget, köszönöm :R

osu-no seishin

(#1891) trita válasza mrlujoak (#1887) üzenetére


trita
tag

Ezért vagyok itt köztetek már jó pár éve,itt sokat tanulok.A ray nem eladva lett,a fiam kapta meg.Én falramásztam tőle,holott elődte szerettem nagyon.Nem tudom mi az a tiszta nem tiszta frissités,de én nem állitottam előtte gyári helyzetbe,az tuti.Kár hogy ezt sehol se mondják,javasolják előtte.Köszi! :R

Rita

(#1892) tsabee265 válasza mrlujoak (#1887) üzenetére


tsabee265
csendes tag

ez így van! a ray azért volt az elején rossz ics-el mert a 4.0.3-as jött ki rá de kb 2 héten belül jött rá a frissítés és teljesen jó lett! szóval nem tudom miért kell így vélekedni róla! nagyon sok helyen írták is hogy a 4.0.3 az nem jó!

(#1893) trita válasza tsabee265 (#1892) üzenetére


trita
tag

Mivel azóta is a családban van a teló,az utánna következő frissitéseket is megkapta természetesen.De nem mondanám hogy jobb lett.Viszont tény,ahogy irtam,nem állitottam előtte gyári helyzetbe,mivel nem tudtam,hogy úgy kell.Ezután már tudom.Ezért a rossz vélemény,és ez igaz.És azthiszem egy fórum azért van,hogy a rossz,negativ véleményeket is megoszthassuk,nem csak ha miden szuper! :K

Rita

(#1894) air válasza trita (#1893) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg egy próbát megérne, hogy kiderüljön, hogy nem juzerhibáról van-e szó valóban, és akkor nem kell immár többedszer a "sárba taposni" azt a készüléket. Ha pedig úgy sem jó, akkor még mindig lehet egyedi, hardveres hiba, amivel lehet szervizhez fordulni. Nem?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1895) tsabee265 válasza air (#1894) üzenetére


tsabee265
csendes tag

ennyi lenne! SUS-al egy tiszta telepítés neki mert a PCC az semmire sem jó aztán utána ahogy mondtad... (a pudig próbája is az evés :DD )

(#1896) mrlujoak válasza trita (#1891) üzenetére


mrlujoak
veterán

...mindenképp érdemes akkor a mostani adatokat lementeni és tiszta ICS telepítést csinálni.

Tiszta alatt a GB-ről ICS-re való telepítést úgy kell érteni, hogy GB alatt csinálsz egy teljes (gyári) visszaállítást (akár az SD kártya formázást is választhatod mellette) majd ez után vagy SUS-szal, vagy PCC-vel teszed fel az aktuális ICS-t.

Ez a GB-ről ICS-re való átállásnál mindenképp javallt. Hibázott ott a Sony, hogy ezt nem így engedélyezte a gyári frissítőprogikban, de akkor meg az adatvesztés miatt menne a hiszti, így valójában tökmindegy... Valamin úgyis nyafogni fog valaki... ;]

Ezután mindegy milyen apró ICS frissítés érkezik, ha alapjaiban "rossz" a frissítés, azokkal sem lesz érezhető javulás.

Szóval fiaddal mentesd le az adatait (telefonszámok, doksik, minden) és a már fenn lévő ICS-t állítsd vissza alaphelyzetbe, és újra tedd fel SUS-szal, vagy PCC-vel az ICS-t.
Nem javítást, újratelepítést.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1897) Joe.36


Joe.36
addikt

Ray simán jó ICS vel, nekem az volt. Gyenge? A TIPO ICS vel jött ki pedig gyengébb mint a Ray. A hiba ott van hogy SEUS al kell felrakni és bizonyos programok nem szeretik az ICS-t.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1898) trita


trita
tag

Köszi mindenkinek:-DFeltétlenül meg fogjuk csinálni!egy próbát tényleg megérdemel még!mert amúgy a ray egy nagyon korrekt telefon,nem győzöm elégszer hangsúlyozni,hogy imádtam,eszembe se volt sárba tiposni!:-)

Rita

(#1899) tsabee265 válasza trita (#1898) üzenetére


tsabee265
csendes tag

de szerintem ray fórumon is szívesen segítenek ebben! vagy ha gondolod írj pü-ben és szépen leírom hogy hogyan kell csinálni! méf flashtool-os módszert is! :)

(#1900) _Mario_


_Mario_
tag

Na ez a gps lassan járj tovább élsz elven működik. De végre össze szedte magát, és a 35 méteres pontosságból 8-11m lett na ezt már elfogadható :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.