Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) k850 válasza air (#1500) üzenetére


k850
addikt

Passz! :U
Nálam ilyen nem fordult még elő. A gyári képnézegető helyett próbáld ki a QuickPic a gyors képnézegető (magyarul). Mérföldekkel gyorsabb és sokkal több funkciót lehet vele elérni.
Még GIF animációt is lejátssza!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1502) mave86tg


mave86tg
tag

Fuggetlen u telot szeretnek venni,milyen gsm boltot ajanlotok,akik megbizhatok? Legjobb ar,legtobb garancia,(ja es ne 0perces hanem vadi uj telot aruljanak) Koszi elore is!

(#1503) Nimda


Nimda
addikt

Ezt próbálta már valaki?Elvileg minden droidos telót lehet vele rootolni:)

(#1504) husziahazban válasza Nimda (#1503) üzenetére


husziahazban
csendes tag

és ezt te hol olvastad? mert ilyen opciót én nem láttam

(#1505) Nimda válasza husziahazban (#1504) üzenetére


Nimda
addikt

Jah,benéztem,öreg vagyok én már ehhez:D csak unrootolni lehet...(de vajon miért csak ezt?)

Egyébként vicc,hogy még nincs a telóra normális rootoló progi,ami a hálózatfüggöknél is egyszerüen megoldja:(

[ Szerkesztve ]

(#1506) air válasza k850 (#1501) üzenetére


air
nagyúr

És lehet vele a HD Caller ID-ban kapcsolathoz képet választani?? Mert ebben a progiban csak a saját galéria alkalmazást indíthatom el, abban pedig nem látszanak a kívánt képek.

Egyébként a kapcsolódási mizériához egy kis adalék. A Sony PC Companion program egy rakás hulladék. Se Bluetooth-on se Wifin nem tud kapcsolódni a telefonhoz. Kizárólag kábellel működik.
A BT-s kapcsolódásban a párosítás részig jutok el. A generált azonosító megjelenik a gépen és a telefonon, mindkét helyen jóváhagyom, mire közli, hogy jelenleg BT-n nem tud kapcsolódni a készülék. :F
A wifis módszer még röhelyesebb. Wifit bekapcsolom, a géppel azonos wireless hálózaton van, és amikor a párosítás részhez ér közli, hogy akkor most kössem össze a telefont és a gépet kábellel. :W

2 gépen is próbáltam. Mindkettőn ugyanaz volt az eredmény. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1507) Tatyla


Tatyla
őstag

jövő hét közepén elméletileg megjön az én kis U készülékem is tényleg ami kicsit aggaszt a memória bővíthetőség hiánya mondjuk én csak böngészek meg zenét hallgatok na meg egy is igo de szerintem bőven el fogok férni :)
ja meg olvastam valahol hogy szeptember közepén érkezik rá a jégkrémszendvics

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1508) k850 válasza air (#1506) üzenetére


k850
addikt

HD Caller nem használom, nem is ismerem, de sokan panaszkodnak rá a képek miatt .

Amit linkeltem képnézegető programot, azt a saját galéria helyett ajánlottam. Sokkal gyorsabb és egy csomó plusz szolgáltatással bír. Megnyit olyan fájlformátumot, amit a saját galéria nem tud kezelni, titkosít, szerkeszteni is tud, stb. :C

Szerintem a HD Callernek kellene felismerni a képfájlokat, vagy legalább kellene lennie olyan opciónak, hogy hozzá lehessen rendelni a kívánt képmappát. :K

A láthatatlan képeid milyen képformátumba vannak a telóba? Lehet, hogy nem támogatott fájlformátum? :F

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1509) air válasza k850 (#1508) üzenetére


air
nagyúr

Világos, hogy mire jó a progi. Köszi. Szerencsére a HD caller-ban a galéria opció után megkérdezi, hogy quickpic vagy galéria. De sajna az sem látja a képeket. :(
Egyébként jpg-ben vannak, ennyi eszem azért van. :P
Ma nem nagyon volt időm próbálgatni, de van még 1-2 ötletem.
Majd megosztom, ha jutottam valamire.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1510) k850 válasza air (#1509) üzenetére


k850
addikt

Még olyan is előfordulhat, hogy rejtett mappába vannak a képek. Ha így van írva a mappa név .air , akkor nem fogja látni a galéria és a QuickPic sem. A ES File Explorerrel azért láthatod, mert engedélyezve van a rejtett mappák megjelenítése.
Csak egy ötlet!
Nem az eszedet tesztelem, csak segíteni szeretnék.
;)
Próba ingyen!

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1511) air válasza k850 (#1510) üzenetére


air
nagyúr

Igen ezt is tudom. De mint említettem egy adott mappában lévő 4 képből csak egyet nem lát, a másik hármat igen. Tehát ez sem jó tipp.
De azért köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1512) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

A naptárhoz a neveket letölti valamilyen szerverről a telefon?
Mert alapból nincs bent..

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#1513) Inarus válasza BroCreSt (#1512) üzenetére


Inarus
addikt

Naptárhoz a neveket?
Mármint a névnapokat?
a google naptárban (weben) a naptár mellett bal oldalon találsz egy olyat, hogy "Más naptárak" a felírat melletti kis nyílra kattintva kiválasztod a "Tallózás érdekes naptárak között" és ott lesz.

(#1514) BroCreSt válasza Inarus (#1513) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi!

A névnapok valahogy magától megjelentek a telefon gyári naptárában.

Megrendeltem a netet a kártyára, és utána jelentkezett.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#1515) siri84 válasza mave86tg (#1502) üzenetére


siri84
csendes tag

Nekem van egy eladó ha érdekel. Gyári független és 1 hetes.

(#1516) PlayNorbi


PlayNorbi
csendes tag

sziasztok, egy rövid kérdés. függő u-t lehet hálózat függetleníteni??

(#1517) BroCreSt válasza PlayNorbi (#1516) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Egyelőre még nem!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#1518) tomy03 válasza air (#1511) üzenetére


tomy03
csendes tag

Nekem is volt olyan hogy nemlátszódott egy két kép ( amikor fájlkezelővel áthelyeztem pár képet)
Egy telefon újraindítás megoldotta a problémát!!!!!

(#1519) tomy03 válasza Tatyla (#1507) üzenetére


tomy03
csendes tag

Az IGO helyett én a google maps-t használom ingyen, mégpedig úgy hogy letárolom a térképen azt a részt, ami kell és kész is van. Ingyen van wifi sem kell hozzá!!!

(#1520) tomy03


tomy03
csendes tag

Egyébként az akkumulátor továbbra sem jó, de más is van vele:
-a 43 fok az normàlis???
-Időnként a töltöttség 2-3%-ot ugrik felfelé(!). Most pl. Mire lemerült, 6-szor is volt ilyen!! Ez normális????

(#1521) siri84 válasza tomy03 (#1520) üzenetére


siri84
csendes tag

Valószínüleg az androiddal van probléma. Nekem ezt Motorola motoluxon csinálta.

(#1522) tomy03 válasza siri84 (#1521) üzenetére


tomy03
csendes tag

És akkor az androiddal mit lehet tenni!!!!!
És a 43fok az normális??? És mi okozhatja???

(#1523) siri84 válasza tomy03 (#1522) üzenetére


siri84
csendes tag

Én megpróbálnál visszaállitani a telefont gyári beállitásokra. Igaz emiatt minden el fog veszni de egy próbát megér szerintem. Motolux-nál nekem bejött.

(#1524) tomy03 válasza siri84 (#1523) üzenetére


tomy03
csendes tag

Ok majd megcsinálom!
De az a 43fokos akkumulator is ettől lehet??? Mert gondolom az túl magas!!!

(#1525) tomy03 válasza siri84 (#1523) üzenetére


tomy03
csendes tag

Akkor úgy állítsam vissza hogy az alkalmazások is törlődjenek??? Mert olyant már csináltam hogy a beállítások helyeztem alapba.

(#1526) mave86tg válasza siri84 (#1515) üzenetére


mave86tg
tag

Es mennyiert gondoltad,milyen szinu?

(#1527) Szili88


Szili88
csendes tag

Másnak nem csinál olyat,hogy ki van kapcsolva wifi és gondol egyet bekapcsolja magától vagy nem tudom és jönnek facebookos értesítések. Se wifi se mobilnet nincs bekapcsolva,viszont egyszer láttam hogy ment a wifi egy pillanatra. Ez mitől lehet?

(#1528) siri84 válasza mave86tg (#1526) üzenetére


siri84
csendes tag

Te mennyire gondoltál?

(#1529) siri84 válasza tomy03 (#1525) üzenetére


siri84
csendes tag

igen

(#1530) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztaltam egy érdekes dolgot. A telefon a legújabb szoftverrel (T-mobilos) nem működik együtt a Tplink 1043nd típusú routerrel. Csatlakozik, kap ip címet, de net az nincs. Csak úgy tudtam megoldást találni, hogy openwrt-t raktam fel a routerre a gyári szoft helyett. Azért osztom meg ezt az infot mert nekem 3 órát kellett kínlódnom mire rájöttem mi a baj, más ne járjon így.

(#1531) Trados


Trados
csendes tag

Sziasztok!

A következő napokban fogok venni egy ilyen készüléket. Korábban még nem volt okostelefonom, ezért nem értek az Androridhoz.

Tudnátok adni néhány tippet, hogy miket érdemes telepíteni és hogy ezeket hol találom?

Előre is köszönöm!

(#1532) Tamarel válasza kaszaf (#1530) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nekem is az a router van, de eddig csak annyi tűnt fel hogy néha letiltja a telefon. (Persze azon kívül hogy az android nem a rejtett hálózatok barátja...)
Mindkettőn a legfrissebb szoftver van.

[ Szerkesztve ]

(#1533) kaszaf válasza Tamarel (#1532) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Lehet próbálkoznom kellett volna a titkosítással, meg a csatornákkal. Nem próbáltam, kapásból openwrt-t raktam fel. Van másik 2 SE teló még a családba (X8, Neo) egyikkel sem volt soha ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#1534) youngboy válasza kaszaf (#1530) üzenetére


youngboy
senior tag

741ND-vel jó.

(#1535) air válasza kaszaf (#1530) üzenetére


air
nagyúr

De végülis azt nem tudod, hogy mi a probléma, mert nem megoldottad, hanem megkerülted. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1536) air válasza Trados (#1531) üzenetére


air
nagyúr

Azt érdemes feltenni, amire szükséged van. Ezeket pedig mind megtalálod a Play Store-
ban.
Haszontalan szemetet felesleges felrakni, mert csak zabálja az akkuidőt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1537) Tamarel válasza air (#1535) üzenetére


Tamarel
senior tag

A probléma a 2.3.7es szoftver. Egy ray 4.0.4el kétszeres sebességet tol ugyanonnan és soha nem tilt le vagy kapcsolja ki a wifit.

(#1538) peestee83 válasza Trados (#1531) üzenetére


peestee83
aktív tag

Mit érdemes telepíteni? Attól függ, hogy mire használod majd a telefont....A lehetőségek száma végtelen. De tényleg fölösleges telepakolni mindennel (bár az elején jó a kísérletezés), de idővel rájössz, hogy miket használsz, és akkor majd letisztul a telefon :)

Cor ne edito

(#1539) air válasza Tamarel (#1537) üzenetére


air
nagyúr

Ha a teló szoftvere a hibás, akkor miért a routeren kell firm-öt cserélni. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1540) Trados válasza peestee83 (#1538) üzenetére


Trados
csendes tag

Úgy értettem a kérdést, hogy vannak-e olyan alkalmazások, amelyekkel jobban járok, mint a készüléken eredetileg megtalálható alkalmazásokkal?

(#1541) k850 válasza Trados (#1540) üzenetére


k850
addikt

Pl. egy jó képnézegetőt: QuickPic a gyors képnézegető (magyarul) vagy egy jó fájlkezelőt: ES File Explorer 1.6.1.9, a mindentudó file kezelő - Magyarul egy normális videó lejátszót, itt több lehetőség is van: MX Player, vagy a BSPlayer.
Ezek mind jobbak a saját dolgoknál. :K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1542) tsabee265


tsabee265
csendes tag

Sziasztok! Van esetleg valakinek egy jó leírása ennek a telónak a rootolásáról?

(#1543) kaszaf válasza air (#1539) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Routerre volt alternatív lehetőség de a telóra csak 2 firm elérhető de egyikkel sem volt jó. Direkt visszaraktam a korábbi szoftot de a wifi nem működött azzal sem.

(#1544) Altradan


Altradan
tag

Miért nincs benne memókártya slot?...pedig azt hittem megvan a telefonom :')

(#1545) air válasza Altradan (#1544) üzenetére


air
nagyúr

Nekem speciel nem hiányzik. :D
Ha neked feltétlenül kell, vegyél Sola-t!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1546) Altradan válasza air (#1545) üzenetére


Altradan
tag

A Live with Walkmanen gondolkodtam sokat, de hosszútávra veszek telefont mindig, és szerintem az már nem lenne elég 1-2 év múlva. Most a Miro-ra illetve az Xperia J-re várok :D

(#1547) Mi5i válasza kaszaf (#1530) üzenetére


Mi5i
aktív tag

U-n legújabb szoftver, valamint ugyanaz a router ezekkel:
Firmware Version: 3.13.10 Build 120210 Rel.62735n
Hardware Version: WR1043ND v1 00000000
és semmi ilyen és hasonló gondom eddig.
Ja, vodafone, hátha számít.. :DDD

(#1548) kd


kd
tag

xpreia u vagy arc s ?Ti mitajánlanátok pro és kontra

JAJA DE MI HAJCSA

(#1549) peestee83 válasza kd (#1548) üzenetére


peestee83
aktív tag

Anno nálam is pont ez volt a dilemma....

Arc S mellett szól a nagy kijelző (hozzá nagy telefon társul), , ha jól tudom, már van rá ICS is. Memória kártya bővíthetőség jó pont, valamint a 8 megapixeles autofókuszos kamera

Xperia U: 2 magos processzor, hosszabban támogatja majd a SONY (JB is lesz rá biztosan), valamint az NXT design.

Amúgy sok mindentől függ, hogy melyik telefont válassza az ember, mire akarja használni, stb....

Cor ne edito

(#1550) kd válasza peestee83 (#1549) üzenetére


kd
tag

jelenleg van egy u-m de sajnos túl kicsi a kijelző a kezemhez
ezért keresek valami nagyobb készüléket. teljesítménybeli különbségek 2x1 GHz vs 1,4GHz
beépített ram stb ?

JAJA DE MI HAJCSA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.