Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:03

LOGOUT.hu

Xperia U - A Kisherceg

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Kipróbálhattam ma LEW kolléga U-ját. Nagyon jó ki gép :K :C

Iphone 7

(#1902) _Mario_


_Mario_
tag

Én rosszabbra számítottam de kellemes csalódás volt viszont szerintem szebb videót csinál mint fényképet mondjuk csak 3 mpx-en használom mert úgy 16:9-es

[ Szerkesztve ]

(#1903) Dr.LEW válasza FET-MEN (#1901) üzenetére


Dr.LEW
csendes tag

Te? Bármikor kipróbálhatod... :D FET kollégának is kijárna már a jóból talán már rákacsinott az isten a MINI-vel... :D

Pénz & Sárm

(#1904) FET-MEN válasza Dr.LEW (#1903) üzenetére


FET-MEN
veterán

naja a sok MSM7227-es hulladék :( :U . Most meg ez az N8 ;]

Iphone 7

(#1905) Joe.36 válasza _Mario_ (#1902) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem Ray után a kamerája picit csalódás volt

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#1906) air


air
nagyúr

Mit ajánlanátok ha a fácséról valaki csak a képeket akarja letölteni a kontaktjaihoz? Illetve pontosan mit takar a Sony-Facebook integráció?
Köszi.
Egy ismerősöm kért meg, - de mivel nekem ilyen ambícióim nincsenek, nem tudom, hogy mit állítsak be - és nem szeretném eltolni a telefonját.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1907) confuser


confuser
senior tag

Azt hiszem azon kevesek közé tartozom, akik végigolvasták a teljes topicot. Ennek oka, hogy tegnap én is hozzájutottam egy Xperia U-hoz, és mindig alaposan tájékozódok a cuccaimról, ami az itteni write-only userekről nem mondható el. Ezért, hogy az idő amit rászántam a fórumra ne csak nekem legyen hasznos, készítettem egy összefoglalót a teljes topicról. Igaz ezt sem fogják sokáig olvasgatni, lehet hogy majd beírom minden egyes oldal tetejére...
Egy-két dolog angolul van, aki nem érti, ne legyen lusta használni a google-t a megértésre. Nekem így volt kényelmesebb és gyorsabb.

Általános:
- Akkumulátort nem szükséges első alkalommal sem "túltölteni", inkább a teljes merülést érdemes kerülni az élettartamának minél további megőrzése érdekében.
- Ha nem tudsz egy hibát orvosolni sehogy, próbálkozz először egy Ki/Be kapcsolással, ha így sem jó, akkor "Gyári beállítások visszaállítása"-val (nem hard reset!), ha ez sem hoz eredményt, akkor jöhet a hard reset (minden általad telepített alkalmazás, dokumentumok, stb elveszik! SIM kártyán tárolt adatok megmaradnak).
- Szervíz tesztek elérése: *#*#7378423#*#*
- IMEI szám megnézése: *#06#

Frissítés:
Sonymobile weboldala: SUS (Sony Update Servide)
Windows: PCC (PC Companion), WIN7 automatikusan telepíti a telefon csatlakozásánál
MAC: Bridge for MAC
- 6.0.B.1.564
---- default
- 6.0.B.3.162
---- Drop 3g, network
---- Market -> Play Store
- 6.0.B.3.184
---- performance enhancing update (több memória?)
---- bug fixes (video pixel bug?)
---- minor update for the handset
"Tiszta telepítés"
---- Ha frissítés után lassulás tapasztalható, érdemes megpróbálni. ICS frissítés előtt különösen javallott.
---- Step 1. Factory reset
---- Step 2. Install with SUS
ICS (Ice Cream Sandwich = Android 4.0) frissítés Q3-ra (3. negyedév) ígérve. (upd. Oct. első hete)
Az ígéretek szerint megkapja a JB (Jelly Bean = Android 4.1) frissítést is.

Érdekesség:
- Memória: 4GB bármire (játék, program, kép, zene, videó, dokumentum stb), 1,5GB programoknak, 2,5GB foglalt a rendszer számára (Android)
- Akkumulátoron Sony Ericsson matrica :)
- Plusz fólia a hátsó kamerán (ha nem távolítod el, a kép minősége gyengébb lehet, és esetenként a hangszóróra is rálóghat!)
- Doboz tartalma: (Telefon, Töltő, Adatkábel/Töltőkábel, Headset/Fülhallgató, Micro SIM adapter, Védőfólia + szarvasbőr a tisztításhoz, cserekupak)
---- Telenor: nem kapható
---- T-Mobile: Fekete + Magenta kupak
---- Vodafone: Fekete + Fehér kupak
---- Kártyafüggetlen: Változó (Fekete, Fehér, Sárga, Magenta, akár mind!)
- Bővíthető (OTG kábelen keresztül pendrive/memória kártya olvasó/külső tápos HDD/egér/billentyűzet)
- Média Centerre csatlakoztatható
- McAfee-t minden frissítésnél újratelepíti, de nagyon meríti az akkumulátort, és sokat nem ér (próbaverzió lévén)

Hiányosságok:
- Kevés memória
---- megoldás: használd telefontként, elég az
- Nem GG (Gorilla Glass=edzett üveg) a kijelző
---- megoldás: ne ejtsd le
- Átlátszó világító sáv nem kapcsolható ki
---- megoldás: Screen Filter (unpick "Enable soft key backlight", "Enable screen filter")
- Az értesítést jelző LED gyenge, nem észrevehető
---- megoldás: Illuminator Bar Notificatio
- Nincs NFC
---- megoldás: vegyél olyan telefont, amin van

Előforduló hibák:
- Telefonáláskor az egyik és/vagy másik fél nem hallja a másikat (régi SIM kártya okozhatja, a SIM kártyák cseréje 2 évente javasolt)
- Subpixel hiba fekete alapon (1 db)
- Átlátszó sáv buborék/ragasztás
- Lötyögő kupak (megoldás: befőttes gumi)
- GPS nehézkesen talál jelet
- Gyenge minőségű videó (6.0.B.3.184 frissítéssel, és a fólia levételével javítva?)
- Halk (megoldás: különböző appokkal, pl. Poweramp)
- Factory reset után nem megy a flash (megoldás: Opera Mobile-al megy)
- Drop 3g, network (Beállítások->Mobil hálózatok->Típus->Csak GSM) (6.0.B.3.184 frissítéssel javítva)
- Drop Call, Delay (Headsettel)
- Fényerőszabályozó nem működik (működik, csak alig látszik) (láthatóan akkor működik, ha a kezdőlapon a 10-es widgeten a háttérvilágítás deaktiválva van, és persze a beállításoknál az automata fényerőszabályozás be van kapcsolva)
- Túlzott fehér szín a fényképeken (megoldás: fénymérés középről átlagra állítani)
- Kamera fagyás
- Gyors merülés (megoldás: Ki/Be kapcsolás -> Bűnös app felkutatása -> Gyári beállítások visszaállítása -> Factory Reset)
- Felvillanó képernyő (valamelyik program szinkronizál... szoftverfrissítés?)

Nagyjából ennyit gyűjtöttem össze. Egy két dolgot még írni szeretnék / megbeszélni veletek, de majd máskor, ne csak az én posztom legyen az egész oldalon...

[ Szerkesztve ]

(#1908) sutszi válasza confuser (#1907) üzenetére


sutszi
veterán

Pont most akartam hozzászólni egy problémával...erre írtad ezt az összefoglalót. :R :R Kösz.

Amúgy más topikok esetében az 1. hozzászólásba szokták az ilyeneket utólag benyomni. A modker topikban kell kérni és a moderátor megcsinálja.

Szóval a lényegre térve. A telefont miközben a kezemben fogtam és éppen lestem a képernyőt, egyszer csak látom, hogy az átlátszó sáv minta magától repdnek...mint egy buborék...de ezt így folyamatában láttam...Most, hogy olvastam, erről az ismert hibáról, tud valaki megoldást? Lehet ezt garanciálisan cseréltetni? (vagy 3 hetes a telefon...)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1909) Töki bácsi válasza confuser (#1907) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Szép munka :R

osu-no seishin

(#1910) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sziasztok!
Páromnak van ilyen készüléke.
Az lenne a problémánk, hogy néha felvillan, este mikor lefekszünk kifejezetten idegesítő :DD

Tudtok erre valamit? :R

(#1911) _Mario_ válasza narancsnn (#1910) üzenetére


_Mario_
tag

3 hozza szolasal feljebb olvas ott a megoldas :)

(#1912) _Mario_ válasza narancsnn (#1910) üzenetére


_Mario_
tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#1913) narancsnn válasza _Mario_ (#1912) üzenetére


narancsnn
senior tag

Dupla köszönet, és dupla hülye vagyok :R :W

(#1914) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Az érdekelne,hogy ez a típusú készülék csak 4 gb-os változatban kapható? Mert a vaterán valaki árul egy 8 gb-os változatot,és egy picit gyanús.. A mobilarénán olvastam,de ott azt írják,hogy csak 4 gb-os kiadás van!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1915) godzsy2 válasza narancsnn (#1910) üzenetére


godzsy2
senior tag

A felvillanó képernyőre az AirPush Detector a megoldás. Az öcsém miniproján bevállt és kiírta, hogy melyik program a ludas. általában mozgó háttérképek azok.

(#1916) _Mario_ válasza Ferenczi Áko (#1914) üzenetére


_Mario_
tag

Igen 8gb a keszulek de csak 4gb amit te hasznalhatsz 2gb az alkalmazasoknak 2gb meg a rendszernek
De mindenkinek ajanlom hogy olvasa el ezt confuser kolega iromanyat minden benne van

[ Szerkesztve ]

(#1917) Tatyla


Tatyla
őstag

Elméletileg kijött az ICS már csak a szolgáltatókra kell várni

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1918) confuser


confuser
senior tag

Na a tegnapi összefoglaló után most szeretnék én is kérdezni.

1) A kamera bezárásakor minden állapotban (zárhang ki/be, telefon némítás ki/be) hallok egy halk, de határozottan jelenlévő kattanó hangot, bármelyik gombbal zárom be (vissza/home). Ez mitől lehet? Másnál is jelen van?

2) Engem nagyon tud zavarni, ha egy telefon érintéskor/gomblenyomáskor rezeg/hangot ad. Épp ezért első utam minden telefonnál ezekhez a beállításokhoz vezet. Most sem volt ez másképp. A hangoktól tökéletesen megszabadultam, de a rezgés továbbra is előjön hosszú érintéskor, illetve a "Kukába dobás" animáció közben kétszer is - a Kuka tetejének lecsapódásaikor. Ezeket hol/mivel lehet kikapcsolni?
Beállítások -> Hangbeállítások -> Visszajelzés -> Rezgős visszajelzés -> Kikapcsolva
Ha nem tévedek, ezt hívták régebben Haptic Feedback-nek, és csak a vissza/home/menü gombokra való visszajelzésre vonatkozik. Most egy komoly előrelépésnek köszönhetően sikerült magyarítani ezt a bonyolult szóösszetételt.
Beállítások -> Nyelv és billentyűzet -> Xperia billentyűzet -> Hang és rezgés -> Rezgés gombnyomáskor -> Kikapcsolva
Ez pedig nyilván a billentyűzetre vonatkozik csak, nekem megintcsak nem ez kell.
A Beállítások -> Hangbeállítások -> Általános -> Rezgés opció "Mindig"-re van állítva, de annak ehhez nincs köze.

(#1919) youngboy válasza confuser (#1918) üzenetére


youngboy
senior tag

Szerintem azt a gyári beállításokban nem lehet kikapcsolni. Ha van rá app, akkor az segíthet. Mondjuk az engem is érdekelne.
:)

(#1920) #TOTTI válasza confuser (#1918) üzenetére


#TOTTI
őstag

A Sony launcher ezt tudja, így lett megírva, azt te beállításokban esélytelen, hogy kikapcsold akár csak külső app-al. Esetleg az megoldható, hogy minden rezgést kiiktatsz valamilyen progival.

(#1921) sutszi


sutszi
veterán

A műanyag buborékozásra, van valami megoldás? szerviz foglalkozik vele?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1922) air válasza Tatyla (#1917) üzenetére


air
nagyúr

Elméletileg? Most akkor kijött vagy sem? Ha csak a szolgáltatókra kell várni, akkor a független szoft már letölthető?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1923) Tatyla válasza air (#1922) üzenetére


Tatyla
őstag

Ki csak ha nem rootolt a telefonod mint nekem se akkor várnom kell míg a Vodafone jóvá hagyja

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1924) Mircinko válasza Tatyla (#1917) üzenetére


Mircinko
senior tag

Szia, hát én még sehol se látok ICS frissítést, a Sony honlapján sincs feltüntetve,illetve az XDA-n sem...

Szerk: Betudnád linkelni azt a hírt,vagy szöveget, ahonnan ezt te megtudtad, nagyon érdekelne! Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#1925) air válasza Tatyla (#1923) üzenetére


air
nagyúr

A szoftverfrissítésnek nem sok köze van a root-oltsághoz. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1926) Ferenczi Áko válasza _Mario_ (#1916) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszi,így már értem! Azért elég karcsú a szabadon használható memória. Ez az egyetlen ok amiért nem veszek ilyen telefont.. :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1927) trita válasza confuser (#1907) üzenetére


trita
tag

Nagyon köszi ezt a kielégítő,bőséges összefoglalót!Nagyon hasznos! :R

Rita

(#1928) confuser válasza #TOTTI (#1920) üzenetére


confuser
senior tag

Hát sejtettem hogy nem én vagyok ennyire béna, mert rendesen átnéztem a beállítási lehetőségeket A-tól Z-ig. Minden rezgést nem szeretnék kiiktatni, mert híváskor és SMS érkezéskor kifejezetten fontos, hogy rezegjen. Majd kitalálok rá valamit, bár a főoldalt csak az elején szoktam rendezgetni, tehát utána már a hosszú érintések nem lesznek ennyire gyakoriak.

A kamera bezárásáról nem tudtok valamit? Nálatok is hallatszik a halk kattanás? Azt persze elfelejtettem leírni, hogy a gyári appról van szó, és hogy a 6.0.B.3.184 verzió van fenn. Egy másik kamera appot majd kipróbálok ma, annál szerintem biztos nem lesz ez a hang, de attól még érdekelne, hogy a gyárinál milyen célt szolgál ez egyáltalán.

(#1929) air válasza confuser (#1928) üzenetére


air
nagyúr

Egy borzasztó halk pattanást én is hallok a kamera app bezárásakor. Hogy mi cél szolgálhat, arról fogalmam sincs.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1930) Tatyla válasza Mircinko (#1924) üzenetére


Tatyla
őstag

http://talk.sonymobile.com/thread/52137

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1931) confuser válasza Tatyla (#1930) üzenetére


confuser
senior tag

Ne haragudj, de én nem látok ilyesmit azon az oldalon, amit linkeltél. Ide viszont eljutottam:

http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/xperia-u/

Latest available software: 6.0.B.3.184
Release date: 2012-08-01

(#1932) Szlopa válasza air (#1929) üzenetére


Szlopa
tag

Mivel autófókuszos a gép gondolom visszaállítja alaphelyzetbe az optikát, amikor bezárod az alkalmazást, mint a fényképezőknél.

(#1933) air válasza Szlopa (#1932) üzenetére


air
nagyúr

Lehetséges. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1934) Jimmy66 válasza confuser (#1931) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Talán ez egy picit biztatóbb.

(#1935) Nimda


Nimda
addikt

Ez még biztatóbb :) de szinte biztos,hogy nem fogja minden készülék egyszerre megkapni a frissitést...figyeljük a blogot

[ Szerkesztve ]

(#1936) Nimda válasza Szlopa (#1932) üzenetére


Nimda
addikt

Igen igy van,nálam is hallani és az optika hangja,ami teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#1937) confuser válasza Szlopa (#1932) üzenetére


confuser
senior tag

Ennek részben örülök, mert akkor nem hiba, viszont muszáj lesz megszokni. Kösz a választ.

Más: Az ICS-sel én nem sietnék, inkább kivárok az eredményekre.

(#1938) Szlopa válasza confuser (#1937) üzenetére


Szlopa
tag

Amúgy ezt minden autófókuszos gép csinálja, vagy tévedek? Nekem az előző telóm legalábbis csinálta, bár az is Sony volt, szóval nem kizárt, hogy Sony feautre ;]

(#1939) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Éljen! Végre meg van a kicsi U-m! Csak sajnos még nem aktiválták a SIM kártyát... majd tesztelem :)

osu-no seishin

(#1940) Tatyla


Tatyla
őstag

Nekem most olyan hiba van ha zenét hallgatok és hivnak nem csörög csak rezeg, felveszem és nem halljuk egymast. Ötlet?

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1941) Tamarel válasza Nimda (#1936) üzenetére


Tamarel
senior tag

A kamera nekem képről videóra váltás közben is kattan.

[ Szerkesztve ]

(#1942) youngboy válasza Tatyla (#1940) üzenetére


youngboy
senior tag

Újraindítás?

(#1943) sdd2


sdd2
veterán

Akit érdekel Sony sajtótájékoztató

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1944) Tatyla válasza youngboy (#1942) üzenetére


Tatyla
őstag

az megoldja de utána ugyan úgy előjön később...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#1945) siri84


siri84
csendes tag

itt nézzetek körbe.
http://www.seria.hu/

(#1946) _Mario_ válasza sutszi (#1921) üzenetére


_Mario_
tag

Nekem is van benne ket buborek de meg nem annyira zavar de szerintem lehett megcsinálják gariba

(#1947) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok sikerült nekem is hozzájutni egy készülékhez :DD nagy jó semmi bajom vele kivéve egy dolgot: Ha megnyitóm a futó alkalmazásokat és összeadom a futó és a szabad RAM helyet, akkor maxim 320Mb kapok. Akkor hol van a maradék 200?

(#1948) air válasza siri84 (#1945) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétabban?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1949) siri84 válasza air (#1948) üzenetére


siri84
csendes tag

Az ICS frissitésekről bövebben a hírekben lehet olvasni

(#1950) Töki bácsi válasza Harsonás (#1947) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

ez engem is érdekelne

osu-no seishin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.