Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4651) F-ECT$ válasza anarkee (#4650) üzenetére


F-ECT$
titán

Időt nem nagyon tudok mondani, de pl mikor HTC Legend után érdeklődtem ott, akkor a 2 év hűséges ár drágább volt a Telenornál, mint a független bolti áfá-s ár...

Dive ever, work never.

(#4652) user137 válasza JNashville (#4649) üzenetére


user137
őstag

lekapcsolhatod a mobilnet opciót, akkor csak wifin fog próbálkozni.

(#4653) zsltb válasza user137 (#4652) üzenetére


zsltb
csendes tag

olyan kibaszott egyszerű, de nem nézi meg a beállításokat,nem olvassa vissza a fórumot és még véletlenül sem guglizik-na mi az a guglizás?-a faszom tele az ilyen fórumozókkal,meg azzal is aki kitalálta magát a fórumot..sok barom

(#4654) taschner válasza zsltb (#4653) üzenetére


taschner
aktív tag

Tudod mit moderálhatnád magadat egy picit!!!!

A motorozás egy élmény!!!

(#4655) Jadro válasza JNashville (#4649) üzenetére


Jadro
veterán

Szerintem a Wave jobb választás. Sokkal jobb a vas ide értve a kamerát is. A szoftver is folyamatosan csiszolódik. Wave-nél az idő neked dolgozik, Spicánál meg már ellened. :)

Az APN droid akkor jön jól ha ki-be kapcsolgatod a 3G-t. Egyébként egyszerűen kiveszed a mobilnetes beállítást és tuti nem fog kimenni csík wifin. Ezt Wave-n is meg tudod csinálni és heppi lesz minden. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4656) Kapanyél válasza F-ECT$ (#4623) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nálam a közös pont az Outlook. Azzal általában minden tud szinkronizálni. Ez is.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#4657) Paca2 válasza taschner (#4654) üzenetére


Paca2
senior tag

Leszámítva a stílusát igaza van!

Miért nem lehet elolvasni a használati útmutatót?? (az is letöltheti akinek még nincs Wave-je)
Kereshet a fórumon. (van amit már többször is leírtunk, pl. route66)
Google... (bár én is jártam úgy h nem értettem az angol infót - nem mindenki angolt tanult)
És a legjobb módszer: HASZNÁLD A TELEFONT (hihetetlen, de sok mindenre rá lehet jönni ha kipróbálod melyik funkció mit csinál)

Az érthető ha vki azt kérdezi h kell (nem kies-szel) frissíteni. De itt már olyan szintű kérdések is voltak/vannak, hogy hogyan kell 'bekapcsolni a telefont'.

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4658) leslieke válasza anarkee (#4650) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kis ráfizetéssel megveheted függetlenül is, gyártói szoftverrel és garanciával, amire biztosan több javítás, frissítés érkezik majd, mint bármelyik szolgáltatóira.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4659) JNashville válasza Paca2 (#4657) üzenetére


JNashville
senior tag

Olvasni tudni kell: hogyan használjam a telefont, amikor még meg sem vettem? Ez a része meg nálam pont vásárlást befolyásoló tényező, mert már most havi 8 ezrest fizetek a mobilinternetemért + előfizetésért, nem szeretnék 10 fölé szaladni. Szerintem eléggé érthetően leírtam, hogy még bőven vásárlás _előtt_ vagyok. Használati útmutató? Most komolyan, gyártó által írt használati útmutató szerintem az elmúlt öt évben nem volt a kezemben, pedig megfordult pár cucc a kezem alatt.

Megnéztem kb. az összes Wave videót YouTube-on, végigolvastam a Mobilarena tesztet, olvasom a fórumot már egy ideje. Az iOS-t és az Android rendszereit már vágom, a Badáról viszont kábé fingom sincs, mint ahogy a Wave-vásárlók nagy részének sem. Robbanjon már le a fejem, amiért megkérdeztem. :))

Jadro, user137: köszönöm a válaszokat! :R

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#4660) Deeday válasza fatty (#4646) üzenetére


Deeday
senior tag

Köszönöm Szépen!

LG G4

(#4661) jozf válasza zzola (#4627) üzenetére


jozf
tag

Üzemidöben nem egy kategória :) De ez csak nagyobb kijezö, meg azért többet is nyomkodom. Mondjuk tegnap reggel vettem le a töltöröl, s volt 2 óra zene hallgatás, fél óra wifi net, meg félóra telefonálás (ebböl kb 5 perc kihangositva), s most reggel 70%-on állt az aksi, ugy h azért birja ez is nem kell féleni.Most h többet nyomkodom átlag 2-3 napot bir, de mondjuk azért sok játékkal le lehet vinni ezt az idöt 1 napra is :)

(#4662) jozf válasza Teaway (#4630) üzenetére


jozf
tag

Okostelcsi mind a kettö, mennek azok sim nélkül is :) Igy 1xerüen benne hagyja a simet a e52-ben majd a wavre átküldi a névjegyzékeket. Amugy átvisz minden adatot szépen nevet, cimet, emailt, nincsennek kompatibilitási gondjai :)

(#4663) F-ECT$ válasza jozf (#4626) üzenetére


F-ECT$
titán

szerk: Rontott.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#4664) Fogash


Fogash
tag

MEGVAN!!!! :C :DD :))

Tegnap elmentem a témobilba és 205Ft befizetésével magamévá tettem. Hűségpontok rulz...

sw:S8500BSJF2
csc:S8500TMHJF2

De egyből az első megrázkódtatások:
az outlook szinkronizálásnál nem tudom kiválasztani hogy az outlook melyik mappájával szinkronizáljon (perverz módon csináltam egy "Samsung" mappát a névjegyeken belül, de csak a főmappa kontaktjait szinkronizélte. :(

szintén outlook, hogy nevenként csak egy telefonszámot emelt be, a többit elhagyta. Hogyan lehet rávenni, hogy több számot is átvegyen?

(#4665) Paca2 válasza JNashville (#4659) üzenetére


Paca2
senior tag

nem neked írtam, hanem általánosságban, de hát nem véletlenül vetted magadra...

"gyártó által írt használati útmutató szerintem az elmúlt öt évben nem volt a kezemben" gratulálok, ha mindenhez értesz, nem kell kérdezgetni

nyilvánvaló, hogy ha nem vetted meg, nem tudod használni, én nem vagyok hülye, ezért írtam h használati letölthető, + keresés, stb...

"olvasni tudni kell"

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4666) wshooter


wshooter
csendes tag

Hamarosan a Wave-tulajok táborát fogom gyarapítani.
Memkártyát viszont csak 1-2 hét múlva tudok hozzá venni, addig a beépített memóriával kell kihúznom. Percenként kb. mekkora méretűek a telóval rögzített 720p videók, illetve mekkora helyet foglal el általában egy full felbontású fotó?

(#4667) F-ECT$ válasza Fogash (#4664) üzenetére


F-ECT$
titán

205 Ft? Milyen előfizud van, és mennyit fizetsz havonta?

Dive ever, work never.

(#4668) Paca2 válasza wshooter (#4666) üzenetére


Paca2
senior tag

1 perc kb 90 mega (kipróbáltam)

1 kép kb 1-2 mega

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#4669) wshooter válasza Paca2 (#4668) üzenetére


wshooter
csendes tag

Köszönöm.
Egyelőre akkor maradok a 10 másodperces snitteknél :)

(#4670) bajusz15 válasza wshooter (#4666) üzenetére


bajusz15
senior tag

nekem 30másodperc volt 61Mb, úgyhogy rendesen szedi a memóriát :D

megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#4671) Szuszoka


Szuszoka
csendes tag

Sziasztok! Na, megvan a kicsike! Eddig nagyon tetszik, pár nap múlva írok róla véleményt úgy ámblokk, eddig egyedül a melegedése nem tetszik, amúgy fantasztikus!
Egy kérdés! Mintha nem működne a gps...Google maps ban sem...megkeresem neten, majd rábökök a kis pontra és a következő hibaüzenetet kapom, mintha nem tudná meghatározni a helyzetem: 'Your courrent location is unavalible' Természetesen kültérben próbáltam...mi lehet a probléma? Más...Ti a T-mobilos csomaghoz kaptatok leírást? nekem semmi... :(
kösziii

(#4672) marcee


marcee
addikt

Vettem tegnap egy független Wave-t. KIES fel, összedug, kajabál, hogy FW-t frissíthetek, nosza, had szóljon. DLL hiba miatt leállt a frissítés, csak aksi kivéttel sikerült észheztéríteni a telefont. Úgy tűnt nincs semmi változás. Rákeresgélve kiderült, hogy csak át kell nevezni két darab dll fájlt a program könyvtárában. Újra nekiláttam, ekkor tovább jutott sajnos, mert már beleavatkozott a telefon lelki világába, mikor kiírta, hogy végzetes hiba történt és most helyre állítja az eredeti állapotot, ami a program szerint sikerült. Én annyit veszek észre a telefonon, hogy a samsungapps alkalmazás bezárul, ha bármire kattintok benne, a frissítési kísérlet előtt jól ment.
Eddig Windows 7 x64 alatt zajlott az akció, átültem egy XP x86 géphez, hogy hátha a rendszert nem szereti, de ott meg már azt írja, hogy a legújabb FW van rajta, nem engedi frissíteni. Hogyan tehetnék rá hibátlan szoftvert ezután?

Nincs infó róla, hogy ndrive, vagy bármi más offline gps mikor lesz rá?

\m/

(#4673) Karma válasza marcee (#4672) üzenetére


Karma
félisten

MultiLoaderrel. Erre a szóra keresve megtalálod a leírásomat hozzá.
Sajnos se a navigációkról, se a social hubról nincs új infóm.

Egészen megszerettette velem az E75-öt a Wave.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4674) Pola-Roid válasza marcee (#4672) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Nekem is pontrol pontra igy zajlott a frissites, ahogy leirtad (annyi a kulonbseg, hogy en a hianyzo .dll-t a netrol potoltam, egy MS alkalmazas rakta fel), de azt hittem, ez a normalis firmware frissitesi eljaras :DDD

Es persze nalam is bezarul a Samsung Apps, ha egy alkalmazasra bokok :)

(#4675) Szuszoka


Szuszoka
csendes tag

Bocs Karma, hogy értetlenkedem...De google mapsban működnie kellene, nem? mit csinálok rosszul?

(#4676) Karma válasza Szuszoka (#4675) üzenetére


Karma
félisten

Igen működnie kéne... Nézd meg, hogy minden engedélyezve van-e a Beállítások - Kapcsolat - Hely alatt, és próbáld meg a Saját pozíció (most éppen angol a telefonom, úgyhogy nem biztos hogy így hívják) opció segítségével lekérni a helyzeted. Lehetőleg kültérben, nyitott területen. Ha max 5 perc után nem mozdul, vidd szervizbe, olvastam már külföldi fórumokon, hogy sok Wave-ben szar a modul :(

“All nothings are not equal.”

(#4677) peterk válasza Fogash (#4664) üzenetére


peterk
senior tag

"szintén outlook, hogy nevenként csak egy telefonszámot emelt be, a többit elhagyta. Hogyan lehet rávenni, hogy több számot is átvegyen?"

Ez érdekes, nekem a képeken és a kategóriákon kívül mindent átvett, még a megjegyzéseket, nicknevet, stb. is.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4678) Szuszoka


Szuszoka
csendes tag

vártam 5 percet, meg sem nyikkant....:(:(:( t-mobile ELVILEG 3napon belül automatikusan cserél...

(#4679) Varszegig válasza marcee (#4672) üzenetére


Varszegig
veterán

tegnap én is megvettem. 64 bites win7 felejtős, nekem már fel sem mászik a kies. Van egy samu netbookom, win7 starterrel, azon megy szépen, kellett neki a rapi.dll (microsofttól beszerezhető), utána egyből frissített, minden gyönyörű. az exchanget kellett csak újra beállítani, mert megkutyulta a leveleket a fw frissítés előtt, és után. Azóta már az is ok.

(#4680) Szuszoka


Szuszoka
csendes tag

Valaki másnál ugyanez a GPS probléma? Mindenkinél talál jelet? Minden engedélyezve van, ráadásul gyárilag... :(

(#4681) zack válasza Szuszoka (#4680) üzenetére


zack
nagyúr

Meg kellene találnia 2 percen belül. Kb. ennyi idő kell. Nálam pl. szobából is megtalálja 10-20m pontossággal, de ahogy Karma mondta, szabadban probálkozz vele. De ha sehogy se megy, vidd vissza, és bent majd megnézik. Ha tényleg kaki 3 napon belül kérhetsz "pénz visszát" vagy készülékcserét a T-nél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4682) Fogash válasza F-ECT$ (#4667) üzenetére


Fogash
tag

2 év hűséget írtam alá, médiamánia L díjcsomaggal volt 76eFt, amiből majd 30eFt hűségpontom volt (205Ft híján volt meg a kezdő befizu), a többi pedig 12x3900Ft részlet lesz. Mivel a korábbi díjcsomagom (Relax500 + webnwalk 3GB) 15000Ft volt (cég kötötte), a mánia L meg 10.000, szóval a havi számlám kevesebb lesz, mint volt. :)

(#4683) leslieke válasza Szuszoka (#4680) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam sincs GPS-jel, minden érték egy nagy 0, akármeddig állok az udvaron, és szintén minden engedélyezve.

Mondjuk engem nem is érdekel, van normális GPS-kütyüm, azzal navigálok, ha szükséges.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4684) marcee válasza Karma (#4673) üzenetére


marcee
addikt

Hálás köszönet! :R
A leírásod alapján multiloader-rel sikerült visszaflashelni F1-re. (persze win 7 x64 alatt az is error-t dobott, nem is tudom minek próbáltam ki, de XP x86 alól ment egyből)

Ha jól értem, akkor az volt az eredeti gond, hogy ázsiai szoft volt rajta és frissített a KIES európait? Most hogy eu-s fw van rajta már nem lesz többet gond a frissítéssel? Igaz, most fel sem ajánlja az fw frissítést. :F

\m/

(#4685) mixi10


mixi10
tag

Sziasztok!
Ma kipróbáltam az FM rádiót, minden állomás monóban jön. A fülest számítógépen kipróbáltam sztereó, működik. Mi lehet a probléma? Más is tapasztalt ilyet, T-mobilban vásárolt készülék.

(#4686) Karma válasza marcee (#4684) üzenetére


Karma
félisten

Sajnos az még egy (számomra biztosan) nyitott kérdés, hogy a MultiLoaderrel frissített Wave-et hogy lehet rávenni a Kiesesre. Mondjuk én nem öltem sok energiát a kutatásba, és mostanában ritkábban olvasom csak a fórumot, úgyhogy simán lehet, hogy csak átsiklottam fölötte.

Az viszont biztos, hogy a későbbiekben is használhatod a Loadert.

“All nothings are not equal.”

(#4687) Varszegig válasza Szuszoka (#4680) üzenetére


Varszegig
veterán

nekem kb. 30 mp alatt talált műholdat

(#4688) jozf válasza Karma (#4686) üzenetére


jozf
tag

Nekem függelten JEE-s magyar Wave-em van amit multiloaderrel full F1-re frissitettem magyar cs-vel a leirás alapján, majd rá másnapra jött ki a kies frissités amit nekem fel is ajánlott s kis küzdés után fel is rakott (dll hiba, meg nekem kiakadt h nincs elég memória a frissitéshez, de egy hardreset ezt megoldotta) igy elvileg a manulásan frissitettet is felismeri s engedi is frissiteni.

(#4689) Durcmurc válasza Varszegig (#4679) üzenetére


Durcmurc
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is 64 bites win7 van a gépemen, és feltöltöttem rá a kiest. :K

(#4690) Durcmurc válasza mixi10 (#4685) üzenetére


Durcmurc
csendes tag

Hali,
nekem is csak a bal fülemen jön az FM rádió, nem tudom mi lehet a baja, azt hittem hogy sz..r a füles. :F

(#4691) Durcmurc válasza Szuszoka (#4680) üzenetére


Durcmurc
csendes tag

Nekem sem találja meg a helyet a gps. De nem tudom a megoldást, tud valaki segíteni ebben? Előre is köszi!

(#4692) peterk válasza Karma (#4686) üzenetére


peterk
senior tag

Ezt sajnos én sem tudom. Csak annyit tudok, hogy eredetileg JEE-s firmware-em volt rajtam, amit befrissítettem pontosan ez alapján a leírásod alapján. (Pontosan azokat a fájlokat használtam, és mindent pontosan úgy töltöttem be, ahogy le volt írva. Nem hagytam ki semmit, és nem is használtam mást, utána sem.) Frissítés után rögtön csináltam rajta egy preconfigot, és átállítottam XEH-ra. Az így frissített F1 firmware-t használtam egy ideig. Amikor megjelent az új F4-es firmware, a Kies azonnal felajánlotta amint rádugtam a telefont, és simán le is frissítette úgy, hogy az adataim sem vesztek. Van samsung appsom is, és nem fagy egy menüpont sem.

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#4693) Varszegig


Varszegig
veterán

a töltöttség %-ot hol lehet látni?

(#4694) Karma válasza Varszegig (#4693) üzenetére


Karma
félisten

Beállítások - Névjegy - Rendszerinfó (vagy hasonló).

“All nothings are not equal.”

(#4695) leslieke válasza Varszegig (#4693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beállítások -> A telefon névjegye -> R.szerinfó -> Akkumulátor

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4696) Varszegig


Varszegig
veterán

köszi mindkettőtöknek, ez eszembe nem jutott volna:)

(#4697) bullpit válasza dundidandi (#4647) üzenetére


bullpit
csendes tag

Navigálni és útvonalat is tudok bállítani. Nem kell külön fizetni érte.

(#4698) Quasi_modo válasza leslieke (#4695) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ezt a százalékos töltöttség jelzést ki lehet tenni a főképernyőre ?

valami

(#4699) leslieke válasza Quasi_modo (#4698) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudtommal nem, csak a "pálcikák" láthatóak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4700) AS


AS
félisten

Vagy ha lesz Widget rá akkor már igen.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.