Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5551) Kapanyél válasza Zedroxine (#5547) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem tudom, mi a különbség a Metallic meg az Ebony között; én még csak tökfeketét láttam meg szürke alubetétest.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5552) user137 válasza paulor (#5546) üzenetére


user137
őstag

mi ez a baromság a "hogy lehet eltüntetni"-vel? azért mutatja, h tisztában legyél a csomagkapcsolt hálózat elérhetőségével.

Ha nem akarsz forgalmazni, akkor kapcsold ki a menüből. Ha eltünteted az ikont, akkor majd attól nem forgalmaz datát szerinted!? Ezt sosem fogom megérteni. Továbbá mire kell valakinek egy ilyen szintű telefon internetelérés nélkül?

(#5553) fatty válasza csimmasz (#5548) üzenetére


fatty
aktív tag

Akkor ezt buktuk, ezek szerint csak a portugál ndrive ingyenes.
Ritkán kell a navi, ezért lenne jó valami ingyenes verzió.

(#5554) Kapanyél válasza user137 (#5552) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nekem pl. gőzöm sincs, hogy az üzleti díjcsomagomban (céges nagy flotta) van-e valamennyi free adatforgalom, mivel van külön 3G USB-s netem is. Tehát nálam csak wifi játszik (egyelőre).

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5555) user137


user137
őstag

JF4, Exchange 2007 tapasztalatok, hibák (ha valaki céges felhasználásban gondolkodna...):

- push sync gyakorlatilag 30 másodpercenként frissít, teljesen használhatatlan, napi full akku. Megoldás: manuál 5percenként. Napi 50% akksimerülés.
- riasztások: az email sync után MINDEN alkalommal szól, ha maradt olvasatlan leveled, akkor is, ha csak az az egyetlen levél pendingel az inboxodban 7 órája. (ez különösen akkor idegesítő, amikor egy SMS-t pont nem veszel észre).
- sync után mindenképp megzizzenti a "Message Sound"-ot, akkor is, ha ez az eseményértesítéseknél le van kapcsolva az XCH accountra
- olvasatlan levél nemléte esetén is világít a kis sárga levél ikon a tetőn.
- recurring appointmentek módosulását nem követi a telefon. Se az egyetlen esemény átütemezését (heti meeting elmarad, stb). A recurring appointmentek dátuma 1 órával csúszik (minden más jó), kézzel utánaállítandó.
- outlook naptárszinkronizációnál a "figyelmeztetés" mezőt figyelmen kívül hagyja, minden egyes eseményre kézzel kell beállítani a figyelmeztetést. A naptáresemények figyelmeztetésére nincs Snooze gomb, ha egyszer elnyomod, sosem látod újra.
- emailek törlésekor a beállítástól függetlenül töröl a telefonról ÉS a szerverről is. (Gmaillel ez jól működik, a céges XCH-en rosszul)

van valahol hivatalos buglista vagy posztolható ez a Samsungnak bármilyen hivatalos formában?

[ Szerkesztve ]

(#5556) paulor válasza user137 (#5552) üzenetére


paulor
csendes tag

Talán a fórum azért lenne h segítséget kérjünk és kapjunk, nem azért h leugassuk egymást, nem lehet mindenki olyan kocka h mindent alapból tud, ha figyelmesen elolvastad volna az. 1 hozzászólásomat tisztában lettél volna vele h nekem ez az első ilyen telefonom, és senki nem mondta h egyáltalán nem akarok netezni, azt írtam h csak wifin.
Amúgy is nem azért vettem ilyen telefont mert a kis képernyőn akarom bámulni a böngészőt, arra itt a HP Pavilionom.... hanem azért, mert tetszik!!

(#5557) user137 válasza user137 (#5555) üzenetére


user137
őstag

továbbá:

- naptárelem törlésekor nem küld lemondást a szervezőnek, sőt semmit se küld, csak csendben kitörli a calendárból és kussol
- az időeltolódás issue megoldhatatlan :(

nem egy üzleti teló ez még, az tisztán látszik :O

valaki tud egy jó naptárwidgetet, ami a következő X teendőt mutatja (kb mint a Nokiák)?

(#5558) JMC


JMC
tag

Szükségem lenne a Wave VTSZ-számára (az én számlámon olvashatatlan, kihagyott a lézernyomtató (nem hiszem el, hogy egy boltnak nem telik tonerre)).

Tud valaki segíteni?

(#5559) user137 válasza paulor (#5556) üzenetére


user137
őstag

bocsánat, nem ellened irányult. csak te voltál az N-edik, aki azt kérdezi, h hogy lehet eltüntetni valami jelentéktelen dolgot a készenléti sávról. minek azt eltüntetni?

a telefonok tele vannak hibával (lásd feljebb :U ), nem csak a wave, a többi is. van egy elem, ami tájékoztató jellegű, minek eltüntetni? attól jobb lesz, ha azzal a 10x10-es ikonnal kevesebb a kijelző és a helyén egy fekete kocka van?

(#5560) zatuk


zatuk
csendes tag

Sziasztok! Holnapra (jó esetben mára) tervezem a wave megvásárlását, azonban T-nél. Valaki adna egy részletes felvilágosítást, melyek azok a funkciók/korlátozások, amiktől elesek/amiket megkapok? Olvastam, hogy játék nem lesz rajta, illetve nem telepíthetem orrba-szájba a sufni-tuning FW-ket sem. Egyébként ha kijön a Bada 1.1, azt telepíthetem 3rd party nélkül (esetemben T-mo)? Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!

(#5561) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ma csoda történt, többszöri sikertelen próbálkozás után, (amit ide is többször beírtam) életre kelt a telefonban a GPS! :D
Menet közben szépen változtak a koordináta és egyéb értékek, és a route66 tökéletesen mutatta helyzetemet.

A route66-ban találtam egy "Világszinten" licenc-t, ami 2010.08.21-ig érvényes. Nektek is van ilyen? És mi is ez?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5562) wshooter válasza JMC (#5558) üzenetére


wshooter
csendes tag

Az én T-Mobile által kiállított számlámon VTSZ 8517 12 00 szerepel.

(#5563) vendingo


vendingo
veterán

Épp az imént rendeltem meg a telcsit :)
Remélem nem fogok pofára esni vele, mint legutóbb az acer s100-al.
A kijelzője mennyire karcálló? Csak a jövő héten tudom beszerezni a fóliát.
Holnap biztos lesz még pár kérdésem a telefonnal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5564) Kapanyél válasza vendingo (#5563) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem kúr nagyon bele a fólia a kapacitív elvű érzékelésbe?
Egyébként edzett üveglap, elég nehéz összekaristolni. Kulccsal, gyűrűvel nem lehet. Max kővel, másik üveggel, gyémánttal, stb.
Szerintem fölösleges rá.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5565) F-ECT$ válasza vendingo (#5563) üzenetére


F-ECT$
titán

Kb 1 hete van meg a telóm, nincs rajta fólia, tokom sincs, zsebben hordom. Egyelőre se a kijelzőn, se a telón nincs karc.

Dive ever, work never.

(#5566) Fogash válasza vendingo (#5563) üzenetére


Fogash
tag

Karcálló edzett üveg

szóval ezen egy fólia csak ront. nekem 1 hét után az egész készülék full karcmentes, zsebben hordom, csupaszon.

(#5567) Varszegig válasza paulor (#5549) üzenetére


Varszegig
veterán

mondjátok már meg nekem mi az istenért kell onnan eltüntetni az E betűt? A térerő kijelző nem zavar senkit? :DD

(#5568) vendingo válasza Kapanyél (#5564) üzenetére


vendingo
veterán

A fólia nem zavar be az érintő panelnak.
A fém készülékház mennyire bírja a karcokat?
Csak érdeklődés szintjén, mivel utálom tokban hordani a telefonjaimat. (Nem én szolgálom a telefont, hanem az engem...)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5569) Varszegig válasza user137 (#5555) üzenetére


Varszegig
veterán

Szia

- push sync gyakorlatilag 30 másodpercenként frissít, teljesen használhatatlan, napi full akku. Megoldás: manuál 5percenként. Napi 50% akksimerülés.

- sync után mindenképp megzizzenti a "Message Sound"-ot, akkor is, ha ez az eseményértesítéseknél le van kapcsolva az XCH accountra

Nekem is JF4 van, és nincs ilyen gondom. Ugye KIES-sel toltad fel.

(#5570) Varszegig válasza user137 (#5557) üzenetére


Varszegig
veterán

nekem az időeltolódással sincs gond. (Ha nem automatikuson van.)

Események widget van:
itt

(#5571) Fogash válasza fatty (#5461) üzenetére


Fogash
tag

köszi, most lehúztam a magyar női hangot, Horvátország lejött <2perc alatt (3G+ hálózat, nem wifi), most Ausztria ketyeg. :)

viszont wifihez én sem tudtam csatlakozni, DNS hibát jelzett. :( ötlet?

(#5572) vendingo


vendingo
veterán

Ha megjött a telefon, kapásból le szeretném frissíteni.
Mit, és mivel érdemes feltenni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5573) zack válasza Kapanyél (#5564) üzenetére


zack
nagyúr

Dehogynem...belekúr. :)
A kapacitív kijelzős telókra nem szabad fóliát tenni.
Persze használható marad, csak másképp. Jóval kissebb lesz a felhasználói élmény. Ég és föld a fóliás és fólia nélküli használat. De ha valaki nem hiszi, ugorjon fejest a kapacitív technhológia rejtelmeibe a google segítségével. Az elektromos töltés megválttozását érzékeli a kijelző, amit a fólia erősen tompít.
Rezisztívnél más a helyzet a technológiájából fakadóan.
Ott szinte nincs különbség fóliával vagy fólia nélküli üzemmódban, bár én ott is éreztem. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5574) user137 válasza Varszegig (#5569) üzenetére


user137
őstag

igen hivatalos magyar példány, KIES-sel frissítve. mutathatnál egy videót a push syncről 2 perc erejéig :D

(#5575) Karma válasza zack (#5573) üzenetére


Karma
félisten

Szépen kidolgozott elmélet, csak éppen nem igaz. Egy jó minőségű fóliával semmi baja nem lesz a felhasználói élménynek.

“All nothings are not equal.”

(#5576) vendingo válasza zack (#5573) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam még nem volt probléma a kijelzőfóliázásból.
Több száz kijelzőfóliát eladtam már, és soha senki nem panaszkodott, hogy másmilyen lenne a telefon kezelése.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5577) Varszegig válasza user137 (#5574) üzenetére


Varszegig
veterán

hát most had ne videózzak már ezért:) kb. 1 hete megy a push, h-p 8-18 óráig hiba nélkül. céges mail, és gmail. (Igaz contactokat nem frissítek a cégessel, mert az nagy kavart tudna okozni, azt meg nem akarok.)

(#5578) Deeday válasza vendingo (#5568) üzenetére


Deeday
senior tag

Tök felesleges a fólia! Nekem Iphone-om volt 1,5 évig és soha semmiféle fóliát nem használtam és másfél év után sem volt rajta egy darab hajszál karc sem! . Használj tokot , és ne tedd be kulcscsomó mellé a zsebedbe ennyi...

LG G4

(#5579) #41635072


#41635072
törölt tag

Valaki használja ezt a telót eredeti, távirányítós Samsung fülhallgatóval?
Ha igen, akkor az legyen szíves egy privit írni rám.
Köszönöm!!

(#5580) JMC válasza wshooter (#5562) üzenetére


JMC
tag

Hálás köszönetem a könyvelőnk nevében is :R

(#5581) syrus1006


syrus1006
csendes tag

Üdv!

A gépemen Windows 7 Home Premium op.rendszer van, valamint a KIES legújabb verziója. Amikor rádugom a Wave-t et a gépre, akkor látja normálisan, tudok másolni rá, elvileg minden ok.
Azonban ha Firmware frissítést akarok csinálni, akkor elindítja a "Bináris fájlok letöltését", majd amikor az végzett, és a következő ablakra ugrik, hogy "Frissítés", akkor a Windows kiad egy olyan "figyelmeztető hangot", mint amikor valamilyen eszközt csatlakoztatsz gépre, vagy leválasztasz, majd a KIES valamilyen dll fájlt hiányol, és leállítja a frissítés. Még szerencse, hogy a telónak úgy néz ki nem lett baja.

Valaki más már tapasztalt ilyet? Lehetséges, hogy a 64-bites op.rendszer lenne a baja? A firmware frissítést azért akartam megcsinálni, mert olvastam,, hogy az újabb firmware-el a filmek feliratánál az ékezetes betűk is normálisak lesznek, nem holmi koreai betűk helyettesítik azokat.. :)

Előre is köszi a tanácsokat!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#5582) zack válasza Karma (#5575) üzenetére


zack
nagyúr

Ez szerintem nem így van.
Brando-s LG Arena-t nyomkodtam, és nekem meg ugye fólia nélküli volt. Nagy volt az átmenet. Kevésbé reagált és nem is volt annyira pontos.
Lehet nekem feltünt és zavart, más meg észre se venné. Ezek szubjektív tapasztalatok. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5583) Varszegig válasza syrus1006 (#5581) üzenetére


Varszegig
veterán

korábban le lett itt írva, rapi.dll-re keress rá, microsofttól beszerezhető, valaki linkelte is már ide.

(#5584) Karma válasza zack (#5582) üzenetére


Karma
félisten

Én is használtam már rossz fóliát és jót is, méghozzá az iPod Touchon és az iPaden, ebben a sorrendben. A taccs fóliája (SwitchEasy NeoTouchhoz adott fólia) fel se tűnik, pedig már egy éve rajta van, tökéletesen érzékel. A deszkára egy matt, Griffin gyártmányú fóliát vettem, na hát az borzalmas volt kinézetre és érzékelésre is.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5585) zack válasza Karma (#5584) üzenetére


zack
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, hogy fólia és fólia között nagy különbségek lehetnek. ;)
De azért egy Brando Ultra Clear fólia nehogy máá rossz legyen. Az egyik legjobb kijelző fólia a piacon.
Az volt az Arena-n amit kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5586) Kapanyél válasza Varszegig (#5583) üzenetére


Kapanyél
őstag

Az a királyság, hogy ennek a fórumnak még használható is a keresője...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5587) homacs


homacs
csendes tag

Sziasztok! Két kérdésem lenne.
1. A GPS-hez letöltöttem a Mo. térképet és hangokat.Menetközben mutatja is hol járok,de útvonalat nem tudok navigálni.Mi a teendő?Le kell még valamit töltenem?Felkínál valami "autózás-gyaloglás"letőltést ami fizetős.Ez lenne az?Valami ingyenes megoldás?
2.A telefon órája és a hívásnaplóban megjelenő idő között 1 óra eltérés van .Miért?

(#5588) theomo


theomo
tag

Sziasztok.
Megjelent az apps ikonon jobb felső sarokban egy 1-es. Belépek az appstorba kiírja, hogy egy frissítés elérhető, de azt, hogy melyik alkalmazáshoz azt nem. Végignéztem az általam már letöltött alkalmazásokat, de egyiket sem lehet frissíteni, ezt a lehetőséget sem a storba, sem a telón nem mutatja.
Az appstorba a letöltések menüben (a telefonon, nem a kiesbe) megjegyezte, hogy melyik alkalmazásokat töltöttem le, ezeket a bejegyzéseket hol lehetne letörölni? A szerveren azonosíthatja, hogy megjegyezhette, hogy miket töltöttem le?

Teomo

(#5589) leslieke válasza homacs (#5587) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2.A telefon órája és a hívásnaplóban megjelenő idő között 1 óra eltérés van .Miért?

Rossz időzónát állítottál be.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5590) Karma válasza leslieke (#5589) üzenetére


Karma
félisten

Jó időzónát állított be, ez a klasszikus "nincs nyári időszámítás" hiba a JF4-ben.
homacs, kapcsold ki az automatikus időfrissítést, hátha változtat valamit.

“All nothings are not equal.”

(#5591) Varszegig válasza Karma (#5590) üzenetére


Varszegig
veterán

az megoldja

(#5592) AS válasza theomo (#5588) üzenetére


AS
félisten

Nekem is kiírta de nekem le is frissíttet egy játékot. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5593) theomo válasza AS (#5592) üzenetére


theomo
tag

Mit tettél hozzá, hogy lefrissített?

Teomo

(#5594) leslieke válasza Karma (#5590) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Áh, ezt már másodjára nézem be, én nem használom az automatikus frissítést.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5595) AS válasza theomo (#5593) üzenetére


AS
félisten

Beléptem az appsbe és ott volt 1 frissítés rányomtam, ott volt a játék és lehetett frissíteni. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5596) csimmasz válasza fatty (#5553) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Kocsiba ott van az igo 8,igy engem csak ingyenes érdekel.
De igazából elvagyok a rout66-al mert navigálás nem olyan fontos a többi meg ingyen van.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#5597) KlinkerDR


KlinkerDR
csendes tag

Sziasztok!

Ki lehet kapcsolni azt, hogy képnézegetésnél a telefon jobbra illetve balra billentésénél úsznak a képek.
Válaszokat előre is köszi!

Üdv!

(#5598) theomo válasza AS (#5595) üzenetére


theomo
tag

Én is így csináltam nekem meg kiadja azokat a dolgokat amiket már telepítettem, illetve egy részét azóta már töröltem is. Végignéztem mindegyiket, de csak olyan van hogy ismét letöltöm. Nemigazán értem azt sem miért jegyezte meg a korábbi letöltéseimet is.

Teomo

(#5599) Varszegig válasza KlinkerDR (#5597) üzenetére


Varszegig
veterán

Ki lehet. Beállítások/Általános/Mozdulatok/Tájolás/Tételek áramoltatása

(#5600) KlinkerDR válasza Varszegig (#5599) üzenetére


KlinkerDR
csendes tag

KÖSZÖNÖM!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.