Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5951) Kapanyél válasza Blaise (#5941) üzenetére


Kapanyél
őstag

Vigyázzatok a YouTube-os videókkal, mert csúnyán elbassza a képminőséget. Hiába .MP4, hiába h.264 a kodek, akkor is újrakódolja a rohadék. Pár napja toltam föl 720p videót és mára már kockásra kódolta... :(
(aznap még egész jó volt, mára már elkészült a 360p és 480p változat is a kezdeti 240p és 720p verziók után, de ezek szerint újrakódolta a meglévőket is a rendszer)

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5952) HaKo


HaKo
aktív tag

Sziasztok!
Én is Wave tulaj lettem, ahhoz képest, hogy pár napja még nem igazán hozott lázba a telefon, aztán elkezdtem utánaolvasgatni, és egyre jobban megtetszett, és ma meg is vettem a T-nél. Eddig nagyon tetszik minden, egy hibát vettem észre eddig. Ahol az eddigi SE W810 4-es 5ös, vagyis maximális közeli térerőt mutat, a Wave ott ingadozik de többnyire inkább csak 2-3 csík van. Lehetséges ez attól van, mivel még régi Westeles SIM-em van? Vagy a telefonnal lehet valami gond?

(#5953) Quasi_modo válasza HaKo (#5952) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Lehet hogy a W810 sem érzett több térerőt, csak többet jelzett. (a la alma)

valami

(#5954) AS


AS
félisten

Ezt vettem anno:
Trans Flash High Capacity (micro SD HC) 16GB, adapterrel, TAKEMS class4
Ez jó a Wave-be
LINK

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5955) HaKo válasza Quasi_modo (#5953) üzenetére


HaKo
aktív tag

Nem tudom. Egy Nokián is megnéztem az is maxot meg a körülit mutat. Majd megnézem húgom Shine-ját is, és azzal is összehasonlítom. Remélem nem a telefonnak van vmi baja... Érdekes volt az is amikor először beleraktam a SIM kártyám akkor kérte a pint, működött minden neveket látta igaz nem írta őket ki helyesen asszem valami /M-et rakott a végükre karakterekkel valami gondja van úgyh a neveket majd bluetoothon küldöm inkább át majd. Az én SIMemmel először nem engedett hívásokat indítani... aztán beleraktam egy másik SIMet. Azzal sem, aztán beletettem húgom előfizetéses SIMjét (ő előfizetésére lett véve) amit egyébként tavaly cseréltek ki, azzal volt térerő és lehetett hívni. Ezután újra visszaraktam az én SIMemet és utána azzal is jó volt már. Nem tudom az hogy régi SIM kártyám van az bekavarhat ennyire? :F De gyanús, hogy elég alacsony térerőket mutat.

(#5956) Varszegig válasza Quasi_modo (#5953) üzenetére


Varszegig
veterán

a samuk régóta a legőszintébbek a térerőkijelzésben. a nokiák mindig is 1 bitesek voltak:)

(#5957) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Sziasztok!

Nálatok is csinál olyat a teló, hogyha elindítom a zene lejátszót és kikapcsolom a kijelzőt, majd bekapcsolom akkor megjelenik egy fél cd lemez a kijelző tetején, amire ha rákattintok lehet irányítani a zenét (play/pause, next track, stb.). Viszont ha egy jódarabig nem nyúlok a telóhoz, és bekapcsolom az időjözben kikapcsolt kijelzőt, akkor már nincs ott az a fél cd lemez, és pl a zene megállításához fel kell oldjam a kijelző zárat (elhúzom a kijelzőn az ujjamat) majd a zene lejátszóban megállítom a lejátszást.
Még a gyári T-s firmware van fent, de gondolkodom a frissítésen, csak alapból a KIES nem ajánlja fel.

(#5958) Land


Land
veterán

Üdv!

Nekem Omnia2-őm van, de agyalok a Wave-n. Ez jobb telefon? Ha igen, írjátok le miben jobb:)

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#5959) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok Urak!
Ha a jó Isten is úgy akarja holnaptól Én is Wave tulaj leszek!Már gyakorlatilag megjelenése óta fáj a fogam egy ilyen szerkezetre.Vannak félelmeim,de alapvetően szinte cssak jókat olvastam,figyelemmel kísérem ezt a fórumot is,remélem ha valami nem megy nekem is segíttetek!Előre is köszi!Holnap jelentkezem!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#5960) Varszegig válasza Land (#5958) üzenetére


Varszegig
veterán

miben jobb? hát pl. nincs rajta windows :D

komolyra fordítva, ha csak a sppeciket nézem: super amoled, kapacitív kijelző

[ Szerkesztve ]

(#5961) AS válasza Land (#5958) üzenetére


AS
félisten

Szerintem minden téren jobb, :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5962) leslieke válasza k.t.a. (#5957) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Náalm mindig ott van a fél cd, még azután is, hogy kikapcsolt a kijelző. Ilyenkor megnyomom a jobb felső gombot és megjelenik a felül a cd, alul a feloldás lehetőség.
Viszont az enyém nem T-s, hanem független.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5963) k.t.a. válasza leslieke (#5962) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Kösz a választ! Lehet megnézem lehet-e firmware-t cserélni az enyémen egy jobbra (nem T-sre).

(#5964) leslieke válasza k.t.a. (#5963) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet: Bővebb infó itt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5965) Land válasza AS (#5961) üzenetére


Land
veterán

filmezésben folyamatosabb a film? Ha 16 millió színt tud a Wave akkor igen.
Zenében a WoW HD bejön Omnia2nél. Wave-nél is van valami jobbféle tunning hangzás?
GPS programok közül mi megy rajta? Fényképezésben is jobb?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#5966) Kobe válasza leslieke (#5894) üzenetére


Kobe
veterán

leírtam, ledarálták, hardresetelték a telót így minden wdget, üzenet névjegyzék, letöltött tartalom, app, stb eltűnt, és csak újra fel kellett másolnom rá amit a route 66 synccel leszedtem

(#5967) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Már másodszor vettem észre, hogy az asztalon fekszik a telefon és egyszer csak kivilágosodik a kijelző, de semmi hívás vagy ilyesmi, majd szépen elsötétül. Volt már másnak is hasonló? Az akksi töltöttség jelzés az Samsung betegség? Most felet mutat, de a rendszer információnál 22%-ot mutat. Ilyesmi volt a Galaxy Spicánál is.

[ Szerkesztve ]

(#5968) Teaway válasza Land (#5958) üzenetére


Teaway
veterán

Onmia2 akkor szívás, ha olyan WM alkalmazást akarsz futtatni, ami D-padot igényel és nincs tapis felülete...

Nincs itthon csokid??

(#5969) leslieke válasza Kobe (#5966) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, olvastam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5970) csabám


csabám
addikt

32 gb os kariból milyet ajánlatok? gyártó, class hanyast? olyan kellene ami reccenés nélkül viszi a vidiket és egyebeket. előre is köszi.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#5971) Deeday válasza Kapanyél (#5951) üzenetére


Deeday
senior tag

Azt javaslom ha tetszik egy youtube video akkor tedd fel a pc-re a download Helper nevű progit és akkor a gépre letudod tölteni 720P-s formátumba a videót és feltudod tenni a telcsire. akkor megmarad a 720P és a videó is :) Teljesen ingyenes és mozilla firefoxba beépül a downloadhelper! Nagyon egyszerű és hasznos kis progi.

LG G4

(#5972) pH érték válasza Kobe (#5966) üzenetére


pH érték
aktív tag

Szia! Ha a T-nél veszem a telefont, akkor ott vehetek rá pluszban térképet vagy mindenképpen netről kell letöltenem. Gondolom, ha már van rajta térkép, akkor nem kell hozzá net kapcsolat.

(#5973) Kobe válasza pH érték (#5972) üzenetére


Kobe
veterán

semmivel nem vagy rosszabb helyzetben, mintha függetlenül veszed - ugyanaz a szar route66 van csak rá 1 hónapos próbalicenccel meg ingyenes "térképnézegetéssel" (nincs navi, cska helymeghatározás, no utvonaltervezés)
ezeket persze mind a route 66 sync nevű programon keresztül kell USB módba rápakolni a telóra

(#5974) pH érték válasza Kobe (#5973) üzenetére


pH érték
aktív tag

Mindenképpen a T-nél veszem. Ahogy nézegetem a Route 66 honlapját nem látok térképet erre a telefonra, vagy még nem frissítették a támogatott eszközök listáját.

(#5975) Medve81 válasza leslieke (#5964) üzenetére


Medve81
tag

Lassan 3-3,5e hozzászólás elolvasása után én is kérdezek, mivel közeledik a vásárlás! :)

Most jól értem, hogy T-s szoft helyett fel lehet tenni full gyári friss szoftvert?
Gondolom az is T függő lesz, de az nem gond! Ez nem jár garancia vesztéssel?

(#5976) Medve81 válasza leslieke (#5964) üzenetére


Medve81
tag

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#5977) Paca2 válasza pH érték (#5974) üzenetére


Paca2
senior tag

vagy 1,5 hónapja van

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#5978) Kobe válasza pH érték (#5974) üzenetére


Kobe
veterán

nem a honlapot kell böngészni, hanem letölteni a syncprogramot, abban benne van :) bár, amilyen az r66, azzal énse nagyon dicsekednék ;]

(#5979) HaKo


HaKo
aktív tag

T-s telefonba nincs benne az IM... Vagy csak én nem vettem észre? :D
IM ikon tuti nincs. Ezt le lehet tölteni valahonnan?

(#5980) F-ECT$ válasza HaKo (#5952) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem lehet, hogy a Wave a 3G hálózat erősségét méri, míg a régebbi teló a 2G-t mérte?

k.t.a.: Nem lehet, hogy az egyik esetben állítva, aztán meg fektetve van a telefon?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#5981) F-ECT$ válasza Lalee (#5967) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindkettő jó: a kis akksi jelzőnél a 2 vonal 20-40% között látszódik.

Dive ever, work never.

(#5982) Deeday válasza Kobe (#5978) üzenetére


Deeday
senior tag

te ennyire megharagudtál a telefonra bakker ??? :D Ne idegesítsd magad lesz itt Igo meg lesz navigon Copilot és még tom tom is csak várd ki a novembert :D És fel is lesz törve az összes navi garantálom neked ....

LG G4

(#5983) ImI87


ImI87
őstag

Lenne pár kérdésem:

Megoldható az, hogy a teló 3G hálózaton működjön, DE ne tudjon fizetős netet használni? Itthon van wifi, ha kell neki valamire a net, akkor használja azt!
A hálózati módnál van a sima GSM900/1800, ez ugye a 2G, az UMTS pedig a 3G. A beállítások=>kapcsolatok menüben van még két opció, amiről nem tudom, hogy mi az: "adatroaming", és "adatkapcs. haszn." V.ki lenne szíves felhomályosítani, hogy mit jelentenek ezek, és mire szolgálnak? :F

Jött nekem v.mi T-s MMS, de nem tudom megnyitni. Rá kell menni, hogy "fogadás", aztán elkezdi letölteni, de ezt írja: "letöltés sikertelen, ismeretlen hiba". T-s telefon, tehát az MMS beállítások rajta vannak a telefonon.
Az MMS küldéshez/fogadáshoz mire van szükség pontosan? Kell neki pl 3G hálózat, vagy v.mi egyéb? :F

(#5984) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Sehogy nem tudom a telefont és a Kiest összehozni, pedig már frissítettem is a Kiest. Az USB-t Kiesre állítottam mégse működik. Mit csinálok rosszul?

(#5985) F-ECT$ válasza ImI87 (#5983) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy hülyeség, de én úgy tudom, hogy beszélni lehet 2G-n és 3G-n is, ez a hálózati mód.

Az "adatkapcs. haszn." a fizetős net, és az "adatroaming" a fizetős net külföldön.

MMS-sel már volt másnak is gondja, megoldást nem láttam még.

Dive ever, work never.

(#5986) k.t.a. válasza F-ECT$ (#5980) üzenetére


k.t.a.
senior tag

SAjnos nem ezen múlik. Az előbb kipróbáltam. Néha meg sem jelenik a félkörnyi cd ha zene lejátszóból kikapcsolom a kijelzőt és vissza.

(#5987) F-ECT$ válasza kakuk100 (#5984) üzenetére


F-ECT$
titán

A telefon kiír valamit? (Csak akkor csatlakozik, ha minden futó progit bezársz.)

A KIES frissítés másnak is rohadt sokáig tartott? Nálam 1 órája fut már...

Dive ever, work never.

(#5988) k.t.a. válasza kakuk100 (#5984) üzenetére


k.t.a.
senior tag

A telefon lérdez valamit, amikor rádugod a gépre USB-n? Ha nem akkor menj a beállítások->kapcsolatok->USB-> kérdezzen csatlakozáskor vagy Samsung Kies. Ez után mennie kell.

(#5989) mixi10 válasza ImI87 (#5983) üzenetére


mixi10
tag

Ha adatkapcsolatot használ be van jelölve,tudsz MMS-t küldeni -fogadni. Ha kikapcsolod, nem viszont nem lép fel a net-re és ha beállítod a wifi-t azt fogja csak használni.

[ Szerkesztve ]

(#5990) k.t.a. válasza F-ECT$ (#5987) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Ja. Szerintem a magyar samsung szerverrel van valami, mert az alap KIES-t is inkább külföldi oldalról szedtem le az elején annyira lassú volt. A Frissítés lehetett egy óra is, mert közben teniszeztem 2 órát. Mire vissza jöttem frissített is.

(#5991) mesa23 válasza F-ECT$ (#5987) üzenetére


mesa23
aktív tag

Nálam a Kies-es frissítés olyan 15-20 perc lehetett max, az egy óra kicsit soknak tűnik!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#5992) Kobe válasza Deeday (#5982) üzenetére


Kobe
veterán

nem a telefonra haragudtam meg, csak ez a route 66 egy fos, fércmunka :) túlkomplikált, abszolút nem felhasználóbarát (telefonon), elég szomorú, hogy ilyen szoftvert hivatalos navigációs programként mernek egy ilyen készülékhez társítani :)

(#5993) Varszegig válasza ImI87 (#5983) üzenetére


Varszegig
veterán

ahogy írták: ha kikapcsolod az adatkapcs. használatot akkor nem megy a mobilnetre. így viszont mms-t sem tudsz fogadni.
a 2g, 3g ezen az égegyadta világon semmit nem jelent, ugyanis ha kikapcsolod a 3g-t akkor is mehet netre, csak lassabban.
Viszont nem kell parázni, ez pénztárcabarát teló! ha be is van kapcsolva az adatkapcsolat, de wifizel, akkor a w ifit használja. ha meg kisétálsz a wifi sugarából, de a wifi be van kapcsolva, akkor mielőtt bármit hazsnálnba, megkérdi, hogy akkor most akarod-e a mobilnetet használni, vagy sem. :R
(díjazom, hogy nem akarod a 3g, meg E ikont eltüntetni :)) )

[ Szerkesztve ]

(#5994) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon megtetszett nekem ez a készülék. Mivel elég hosszú a topic, megtenné nekem valaki, hogy összefoglalja, mik az előnyei-hátrányai az Androiddal szemben? Eddig Androidos mobilokat nézegettem, de megtetszett ez a Samsung. Gondolom a szoftverellátottság meg sem közelíti még, de mekkora népszerűséget mutat ez az új oprendszer? Van ennek jövője, vagy nem érdemes befektetni rá? Testreszabhatóságban felveszi a versenyt az Androiddal?
Egyébként eddig olvasva, nem szimpatikus, hogy csak 1300 sms fér bele, nem lehet ez valahogy korlátlanná tenni?
Köszi

(#5995) Teaway válasza krisi047 (#5994) üzenetére


Teaway
veterán

Te vagy itt az első ember, akinek kevés az 1300 sms tárhely :Y

Nincs itthon csokid??

(#5996) mixi10


mixi10
tag

Még csak annyit, hogy a T- mobiltól kaptam egy beállítási leírást pdf-be , ami az alábbiakat tartalmazza:web’n’walk és WAP beállítások, MMS beállítás, készülék beállítás. Akinek szüksége van rá szívesen elküldöm e-mail-ba. :N

(#5997) opi064 válasza HaKo (#5955) üzenetére


opi064
tag

Nekem is kevesebb térerőt jelez ugyanazon a helyen, mint az előző Nokiám, de a telefonálás ugyanolyan hibátlan, nem akad, nem visszhangzik, jó a hangminőség nálam is, meg a hívófélnél is. Így hát abszolúte nem zavar, mit mutat.

(#5998) Varszegig válasza opi064 (#5997) üzenetére


Varszegig
veterán

a nokiák híresen csalják a térerő kijelzést. de amíg van, kit érdekel?:)

(#5999) Deeday válasza krisi047 (#5994) üzenetére


Deeday
senior tag

Te ember ezt az 1300 sms bővítést ugye csak viccből mondtad mert ha nem akkor menj el pszichológushoz :D :D :D :D :D Végig olvasol néha 1300 sms-t ? :D

Amúgy ugyanúgy testre szabható mint az android csak még elég kevés a program rá,de szeptembertől be fog indulni a program özön ugyanúgy mint az Iphone ra és az Androidra.
Amúgy gyönyörű telefon hidd el szép a képe fém a háza 1 Ghz a proci és eszméletlen gyors. Szerintem nyomkodd meg élőben valahol és utána válassz :) Én iphone 3G-t cseréltem le de még így 1 hónap aktív használat után sem bántam meg ezt a gyönyörű készüléket. az 5.1 es füleses hangról nem is beszélve. Élmény rajta egy 5.1 -es Divx filmet nézni ...

LG G4

(#6000) mesa23 válasza Deeday (#5999) üzenetére


mesa23
aktív tag

Én az innov8-ban 1600db-nál kezdtem el törölgetni az sms-eket, mert kicsit lassult a gép! :DD

[ Szerkesztve ]

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.