Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14051) szebev válasza Polllen (#14009) üzenetére


szebev
senior tag

Szia! Azt hol tudod beallitani, hogy elmentsem a felhasznalonev/jelszot? Koszi?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#14052) szebev válasza Karma (#14015) üzenetére


szebev
senior tag

Ijet mar en is csinaltam nemegyszer! :W

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#14053) SlyChocolate válasza zack (#14045) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Kicsit visza térve az mg4-re konvertálásra!
Én is csinálom és saját tapasztalatom az:
hogy a 720*576 felbontás mellett, 25 kép/mp, és 768-as kbit/mp videóbitráta az ideális.
Ami akkor tünik teljes kijelzőt kihasználó vidinek ha fix 4:3-as képaránnyal van konvertálva!
És bár sokkal időigényesebb de tény, hogy minőségibb anyag készíthető a két lépcsős konvertálással!
Jelen pillanatban ez a free progi a kedvencem:
http://szoftverbazis.hu/szoftver/formatfactory.html

[ Szerkesztve ]

(#14054) zack válasza SlyChocolate (#14053) üzenetére


zack
nagyúr

Ez nem teljesen így van. Az fps a bemeneti fájltól függ. Ha 24fps a bemeneti fájl, és 25fps-re állítod, akkor nagy valószínűséggel nem lesz jó a konvertálás. 768 kbit/s nagyon karcsú. A lassú jelenetkehez elég, de ha van egy gyorsabb mozgású jelenete a filmnek kockásodni fog. ha pedig átállítod a kimeneti képarányt, torzultak lesznek az arányok ("Tojásfej","cipófej").
Egyébként a többit jól csinálod. :DDD :DDD ;)

ui: a felbontás sem az igazi...720x480 a Wave ideális videó felbontása, ami azért is jobb mert kissebb mérete lesz a videónak. Azt a +96 sort meg amúgy se tudja megjeleníteni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14055) Varszegig válasza erdoke (#14030) üzenetére


Varszegig
veterán

ha t-s a szoftvered, az a te bajod, már ne is haragudj. reklamálj a t-nél. A teljesség igénye nélkül a megjelenés óta kiadott magyar fw-k: JEE, XJ1, XJ4, JH3. Európában volt JF8 is, azaz amit írtál, hogy nem volt egy bit frissítés se, az ordas nagy ferdítés (finoman fogalmaztam).

leslieke: ez az apps bug a JH3-ban már javítva van.

Karma: én soha nem tákoltam registry-t. mégis 2x frissítettem már KIES-szel. Hogy is van akkor ez?:)

[ Szerkesztve ]

(#14056) Varszegig


Varszegig
veterán

volt egy kis takarítás az appsban, 6-tal kevesebb a szumma, mégis vannak új dolgok. Lehet pár vuvu-t kireszeltek?:)

(#14057) yoogie


yoogie
aktív tag

"Újoncként" én is beállok a Wave tulajdonosok körébe. Kérdésem is lenne egyúttal, nálatok is brutálisan recseg a telefon hangszórója? Kihangosítva nincs semmi gond vele, ahogy a fülemhez emelem visszavéve a kihangosítást, tehát szimplán telefonálok akkor iszonyatosan recseg. Néha nem is értem mit mond akivel beszélek.

Illetve a szoftveres részét gondolom lehet orvosolni, gondolok itt a véletlenszerűen újraindulásra, 1 órával előtti idő mutatása a hívásnaplóban, stb. Ami gondom lenne még, hogy Kies-en keresztül nem enged frissíteni. Van ennek valamiféle megoldása? :U

(#14058) Varszegig válasza yoogie (#14057) üzenetére


Varszegig
veterán

nem recseg, ilyenre még senki sem panaszkodott.
Egyéb problémák: milyen szoftver van most rajta?

(#14059) leslieke válasza Varszegig (#14055) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom, hogy javítva van, de JEE-n még másképp működik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14060) Varszegig válasza leslieke (#14059) üzenetére


Varszegig
veterán

ok, de azt írtad, "javítaniuk kell":)

(#14061) F-ECT$ válasza yoogie (#14057) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet kifogtál egy hibás példányt :U

Dive ever, work never.

(#14062) Karma válasza F-ECT$ (#14061) üzenetére


Karma
félisten

Ja, szerintem ez szervizerett peldany.

“All nothings are not equal.”

(#14063) leslieke válasza Varszegig (#14060) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja igen, úgy értettem, hogy megoldhatnák, hogy régi fw-vel is működjön normálisan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14064) Varszegig válasza leslieke (#14063) üzenetére


Varszegig
veterán

szerintem az azért nem fog menni, mert ez fw bug, ergo nem fog megjavulni egy régi fw-ben, csak egy újban:) Ahogy meg is javult., Viszont a régi fw-be nem lehet betenni a foltozást, mert akkor azt új fw.nek hívják:)

[ Szerkesztve ]

(#14065) yoogie válasza Varszegig (#14058) üzenetére


yoogie
aktív tag

JF2-es, ha minden igaz. Egyelőre ennyit vettem észre, a nyomkorászásra nem igazán volt még időm, ezek a legszembetűnőbbek.

F-ECT$

Jaja, annyira szerviz érett, hogy azon gondolkodom 3 napon belül vagyok így kicseréltetem 1:1-ben.

[ Szerkesztve ]

(#14066) Kis@ válasza yoogie (#14065) üzenetére


Kis@
tag

Szerintem ne halogasd! Akkor egyértelműen vidd vissza! Nem szabad recsegnie.

Szerk.:
Gondolom akkor a T-nél vetted (ott adják JF2-vel). Namost a szoftveres dolgokat nem nagyon fogod megoldani, hacsak nem mész egyúttal a samu szervízbe is és lecserélteted a T-s szoftvert. (+1 óra, KIES nem ajánl fel frissítést, stb. ez mind a T-s firmware miatt van). A véletlenszerű újraindításra meg az a megoldás, hogy ne hord farzsebben, mert a kikapcsológomb megfelelő ideig tartó nyomvatartására még lezárt képernyőnél is képes újraindulni. Ez van :( ;)

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#14067) SlyChocolate válasza zack (#14054) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

A cél mindenképp a kisebb fájlméret és a kijelző teljes kihasználása volt!
A divix anyagok átlag 1megabit körül mennek és ha kisebb felbontásban is de meghagytam az 1megás bit rátát alig lett kisebb az mpeg 4-es vidi!
Az igaz, hogy az 576-os sorszámot nem tudja megjeleníteni de csak így tudtam elérni a teljes kijelzős megjelenítést!
Amihez persze a 4:3-as fix képarány is kellett!
Te milyen progival konvertálsz?

(#14068) rizso


rizso
addikt

Az elobb probaltam letolteni a gmailbe importalt freemailembol letolteni egy 8.1 megas oriasfajlt, de nem hajlando igy leszedni:

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#14069) leslieke válasza Varszegig (#14064) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát ha így áll a dolog, akkor rendben. Mondjuk én eddig ezt szerveroldali hibának is gondoltam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14070) yoogie válasza Kis@ (#14066) üzenetére


yoogie
aktív tag

Az lesz, viszem is vissza. Igen T-s a teló, bár jó telefon nagyon tetszik. Ha Samsung szervizbe viszem és lecseréltetem akkor ugrik a garancia? :U

(#14071) leslieke válasza yoogie (#14070) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem, akkor marad a garancia.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14072) yoogie válasza leslieke (#14071) üzenetére


yoogie
aktív tag

Köszi, akkor marad a csere utána pedig Samsung szerviz.

(#14073) Kis@ válasza yoogie (#14072) üzenetére


Kis@
tag

Ne csodálkozz, ha a samu szervízben korábbi verziót kapsz: JF1-et szoktak rátenni. Esetleg JF4-et ha szerencséd van (bár a JF4-ben is rossz még az időbélyegző). De azt az fw-t már lehet frissíteni kies-szel. Sok szerencsét!

Kis@

(#14074) Varszegig válasza yoogie (#14072) üzenetére


Varszegig
veterán

legjobb lenne, ha rögtön rátolná a szervíz a JH3-at, akkor neked már nem kell frissítni. Ha nem megy, akkor a JEE, JF1, JF4 fw valamelyikét tegyék rá, arról a KIES frissíteni fog JH3-ra. A KIES-ses frissítés előtt tessék óvatos lenni, és az USB-s vackokat a gépből kihúzni. (Ki is írja a KIES, de sokan szívták már meg emiatt, azért szólok:)

leslieke: lehetne az is, de mivel a JH3-ban ez a probléma full elmúlt, azt hiszem teljesen fw bug volt. A JH3 az első, ahol az apps teljesen error free, annyira jó, hogy sokszor nincs is kedvem a gépről telepíteni:)

[ Szerkesztve ]

(#14075) leslieke válasza Varszegig (#14074) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Meggyőztél.
Most már csak nekem kellene meggyőzni magam, hogy frissítsek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14076) Varszegig válasza leslieke (#14075) üzenetére


Varszegig
veterán

szerintem több előnye van, mint hátránya:) Az egyetlen komolyabb bug a Karma által fellelt bill rajzolós. Ezzel viszont ritkán akad össze az ember, én frissítés óta 2x. A böngésző ugyan nem lett jobb, de egy hajszállal kevésbé idiótán pusztul meg.
Ezt leszámítva a bugok javítva, a rendszer sokak szerint gyorsabb lett (szerintem ugyanolyan:) ), és van külön hang az email, sms-re (én konkrétan ezért mindenképp frissítettem volna) :R :R

(#14077) Polllen válasza szebev (#14051) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem felajánlotta, hogy elments-e, amikor beírtam és leokáztam...

T-s frissítés:

Én még nem nagyon találkoztam bug-gal...majd ha kijön az 1.1 és T-s nem akar frissíteni, megoldom, de addig :U

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14078) erdoke válasza leslieke (#14042) üzenetére


erdoke
titán

Tökéletesen működik nálam a KIES, azzal kivételesen nincs gondom. Viszont nem értek egyet, hogy a T-nél kellene reklamálnom, ugyanis a telefonomon az áll, hogy Samsung, és a KIES is S8500 néven azonosítja, nem T Vario akármi. Frissítés még sincs, pedig kb. fél óra lehet átrakni/eltávolítani azt a 2-3 T-s dolgot, amiben eltér a függetlentől. Nyilván nem a T írja a szoftvert, ahogy a frissítést se ők tudják aktiválni a KIES-ben...
A sok illegális buherálást pedig ne említsük már egy lapon a hivatalos frissítéssel, mert ilyen alapon nekem egy WinMo-Android-Win98-(WP7) készülékem van. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#14079) Kis@ válasza leslieke (#14075) üzenetére


Kis@
tag

Leslieke: Mindenképpen úgy indulj neki a frissítésnek, hogy tuti szerviz lesz belőle, akkor nem fogsz akkorát csalódni. Kalkuláld bele, hogy aznap/másnap lesz egy utad a szervizbe, és szabadíts fel magadnak időt a szervizlátogatásra. Szerintem így jársz el a legjobban :)

VárszegiG: Szerintem a JH3 lassabb a JF4nél. De ez szubjektív.

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#14080) yoogie válasza Varszegig (#14074) üzenetére


yoogie
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat. :)

(#14081) Polllen válasza erdoke (#14078) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a baj, hogy ez inkább a t-n fog múlni, mint a samsung-n...almás telefon ilyen szempontból jobb volt, T nem nyúlt bele a szoftverbe...

Remélem a nagyobb frissítéseket időben megkapjuk és akkor nincs harag a t-vel...Ha meg túl sokáig húzzák, benézek a samu szervízbe.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14082) erdoke válasza Polllen (#14081) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a T kért pár dolgot, hogy kerüljön bele, illetve az ócsósítás érdekében kimaradt pár játék (ami egyébként azóta ingyen elérhető a marketből). Ezen felül a frissítést nem hiszem, hogy tiltanák a Samsungnak, és ha az utóbbi eleve megcsinálta volna a "T-sítést" automatára (vagy közel automatára), akkor 10 perc lenne bármilyen gyári FW-t átalakítani. Abban is biztos vagyok, hogy a legtöbb Wave itthon a T-n keresztül került a vásárlókhoz, tehát nem jelentéktelen számú felhasználóról van szó.

A legjobb aláírás a héten

(#14083) S73V3


S73V3
tag

Sziasztok!

Bánta meg valaki, hogy wave et vett? Nagyon bejön a telő, és a fórum is szinte csak sw buherálásról szól, szal túl nagy baja nincs, ugye? :)

(#14084) F-ECT$ válasza S73V3 (#14083) üzenetére


F-ECT$
titán

Páran megbánták, főleg az üzleti oldalon (szinkornizálás, email kezelés) vannak hiányosságok, de akad pár egyéb gyenge pont is: navi, social hub.
(Olvass vissza, az elmúlt pár hét pont ezekről szólt.)

szerk.: Túl nagy baja nincs, idegesítő hibái vannak. Persze ha a hibás részek neked nem fontosak, akkor egy nagyon jó kis telót kapsz a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#14085) Varszegig válasza erdoke (#14082) üzenetére


Varszegig
veterán

az a baj, hogy mivel a t-s fw más, mint a többi, arra külön időt kell szakítani, hogy megírják. ez a t baromsága, mert mi a fasznak kellett ebbe a sw-be belenyúlni? hogy t logó legyen az elején? Menjeneja p*ba. szerintem. Viszont innentől neked IJ van, mivel a samu ritkábban fog kiadni T-s frissítést. Viszont valaki írta, hogy a samu álláspontja szerint, ha a szervizben feltolják neked a JF1-et pl, akkor gari marad, és utána teljes értékűen frissíthetsz. Ebből nekem az jön le, hogy nem sok t-s frissítés lesz, de ne legyen igazam. (Ezt különben előre megmondtuk több hete, aki megkérdezte itt a topicban. Én kérek elnézést, hogy több pénzért vettem, és kapok frissítést :DDD )

S73V3: én nem bántam meg:)

[ Szerkesztve ]

(#14086) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! Operaminit próbált már valamelyitek a wave-en? Elvileg javás, tehát mennie kellene.

(#14087) JMC válasza S73V3 (#14083) üzenetére


JMC
tag

Egyelőre még én sem bántam meg, változatlanul bízom benne, hogy a hibákat javítani fogják, a szoftveres ellátottság pedig javulni fog, bár a tempó nem nyűgöz le. Egetverő hibája viszont nincs a készüléknek számomra, amire én használom alkalmas.

(#14088) rObika8802


rObika8802
aktív tag

megcsináltam a regedit kiessel felajánlja a frissítést csak nemtom rámerjek e nyomni :D
ha nem sikerül garivesztés?? vki segítsen :D

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#14089) DonMedve válasza rObika8802 (#14088) üzenetére


DonMedve
addikt

KIES-el nincs garivesztés.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#14090) p87 válasza zack (#14045) üzenetére


p87
senior tag

Én is konvertálom magamnak amit érdemes.
Most hétvégén végeztem egy minőségi összehasonlítást xvid, mpeg4 és x264 kodekek között. Egy hd filmből kivágott jelenetet ugyanolyan beállítások mellett átkonvertáltam mindhárom kodekkel, és egy képkockát mindhárom jelenteből összehasonlítottam.
Leggyengébb az xvid lett majd az mpeg4 és a legjobb az x264.
Én ezentúl x264 kodekkel konvertálok.

(#14091) rObika8802


rObika8802
aktív tag

oks akk rányomok :P kiderül majd mi lesz :D

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#14092) p87 válasza Bukoba (#14086) üzenetére


p87
senior tag

Én próbáltam, de nagyon nem tetszett, pixeles volt az egész , 1percig húzta nálam utánna repült.

(#14093) anrab válasza yoogie (#14057) üzenetére


anrab
addikt

nekem is volt ilyen az elején, míg rá nem jöttem hogy lejjebb kell venni a hangerőt.
lehet hogy nálad nem ez a baj.

(#14094) AS


AS
félisten

Multimédiában a Wave a legjobb, Video felvevője legjobb még most a piacon, kamerája sem rossz, Video lejátszó is HD ban viszi a filmeket, (MKV powa) zenében is nagyon jó főleg ha jó fejhaltagot rakunk rá. :) Másik legerősebb része a játékok, már most jobb játéktámogatása mind az Android, és jobban is mennek rajta a játékok. Bada fejlesztői versenyen igen erős 3d-s játékok készülnek.
Wave egy multimédia telefon, amiből később lehet üzleti is ha csiszolják az SW-t és jönnek az alkalmazások.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14095) Bukoba válasza p87 (#14092) üzenetére


Bukoba
tag

:( Kár érte, mert a jet-en azt használtam, ott egész tűrhető volt. Na mindegy, nemsokára nálam a wave, és letesztelem majd személyesen is, de azért köszi a visszajelzést.

(#14096) Karma válasza Bukoba (#14095) üzenetére


Karma
félisten

Ki kell kapcsolni az átméretezést, akkor nem lesz pixeles, csak lassú.

“All nothings are not equal.”

(#14097) AS válasza Bukoba (#14095) üzenetére


AS
félisten

Megy rajta csak kikel kapcsolni valamit, majd meglesz szólj és leírjuk mit :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14098) Kis@ válasza Bukoba (#14095) üzenetére


Kis@
tag

A javás opera mini jó rá, a pixelezettséget meg el lehet tüntetni ha beállítod úgy hogy kiveszed a pipát a képernyőhöz igazításnál vagy valami ilyesmi. Mindenesetre sokan megelégedéssel használják az opera mini-t érdemes rákeresni a jobb felső sarokban az "opera mini"-re!!!

Szerk:
Hát ilyen ez a wave-es fórum :) Időm sincs begépelni a választ, mert már 2-3 ember megelőz :)

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#14099) Jadro válasza p87 (#14092) üzenetére


Jadro
veterán

opera mini remekul teszi a dolgat, pl blogok olvasasara nekem tokeletes. Szepen tordel. Be kell allitani, es nem lesz pixeles.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#14100) rObika8802


rObika8802
aktív tag

sikerült ezaz :D mostmár nekem is JH3 :P csak egy gond van h nincs böngészőikon ugye a T-s w'n'w hogy lehet ezt helyre hozni? :D

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.