Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#672) Bukoba válasza Nyusziman (#664) üzenetére


Bukoba
tag

Hi Nyusziman! Bár nem vagyok Jet tulaj, elég sokat olvastam a telóról, mert tetszik, és lehet, hogy ez lesz a befutó nálam. Amíg autentikusabb (Jet tulajdonostól származó) infók nincsenek, addig szívesen megosztom veled a fórumokon olvasottakat. Szóval:

1. A GPS állítólag jó, hamar megtalálja a műholdakat. A gond az, hogy nincs gyárilag navi szoftver telepítve. A Route66-ot használják többen is, Igo, Ndrive szerintem még nem használható rajta.

2. Doksi nézegető progi van rajta, megbirkózik az office dokumentumokkal.

3. Kinetikus görgetés van rajta.

4. Az újabb firmware-k már easy java install-al rendelkeznek, azaz nem kell wap-on, neten a telcsire tölteni a java alkalmazásokat, hanem usb-n is rá lehet tölteni. Hogy milyen a szoftver ellátottság, azt nem tudom, de ha minden igaz, akkor a Samsung is indított valami Apple Store szerű rendszert, előbb-utóbb biztos lesz a Jet-hez is cucc. Persze ingyenes java alkalmazásokat sokfelé lehet lelni.

5. Elvileg a PC Studio-n keresztül frissíthető, de ez még nem működik rendesen. Multiloaderrel meg lehet buherálni (garancia problémákat felvethet), vagy Samu szervízben. FW frissítésről bővebben itt. (angolul)

Omina 2 és Jet közötti döntés igazából attól függ, hogy mire kell. Egy átlag usernek szerintem elég a zárt oprendszeres Jet. Ha te olyan típus vagy, akinek sok kiegészítő alkalmazásra van szüksége, akkor Omina 2-t ajánlom. Egy nyílt oprendszerhez sokkal több cuccot lehet találni a neten, jobban testreszabható a telefon.
Röviden ennyi, remélem segítettem valamit. A Darkforest fórumon sok hasznos infót lehet még olvasni a Jet-ről. Az itteni negatív kritika ellenére ott sok az elégedett Jet user. Persze ez is olyan, hogy az egyik embernek tetszik valami, a másiknak meg nem. Ha van lehetőséged, akkor vedd kézbe a telefont valahol, nyomkodd meg, és így sokkal könnyebben tudsz dönteni, mintha elolvasol ezer kritikát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.