Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez a topic kezd emlékeztetni bizonyos iPhone fórumokra.
De tényleg.

valami

(#202) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Akárki akármit is mond/ír ez a telefon kevés a vetélytársakkal szemben! Klasz kijelző, elég erős hardver és komoly szakmai tudás áll a háttérben. Ennek tükrében mégsem úgy muzsikál mint ahogyan azt várná az ember. Azt hittem, hogy így 2009 második felére már tudnak olyan tapifont készíteni a nagyobb gyártók ami nem nyögvenyelősen megy (számomra ezt csak az iPhone és az Android mobilok valósították meg). A zárt oprendszernél azt hittem könnyebb a dolog mert teljesen a készülékhez optimalizálható és a júzer nem tud olyan szinten belepiszkálni mint egy winmo vagy egy symbi -be! Én is láttam több videót számomra lassú. Mondom mind ezt úgy, hogy Leginkább Samsung telefonom volt (jó most pont nem :B ) és mindet kedveltem mert jók voltak.

(#203) Bog válasza Stefun (#197) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A "kínosan hasonlít" meg nem állja meg a helyét. Ha az Omnia II is átgondolatlan és lassú, akkor majd azt is megírjuk. A sok hozzászólás, "tele kritikával" körülbelül összesen 3-4 embertől jön, akik mind nagyon okosak, mint OmenHU, vagy kissé Samsung-fan arcoktól érkezik, mint AS, aki viszont már kezd meginogni, miután tájékozódott az ügyben (veled ellentétben, de ez persze nem érdekes). Az általad linkelt két HTC tesztben a HTC nemzetközi szinten is elismert két legjobb modelljét dicsérjük, sajnálom, ha ez számodra fájdalmat okoz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#204) AusWolf válasza Bog (#169) üzenetére


AusWolf
őstag

Épp erről van szó. Nem az egynégyes motort kell szidni, ha valamelyik lökött a tuaregbe szereli.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#205) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyértelmű, hogy ezt a telefont eléggé összecsapták, illetve a szoftver is még nagyon gyerekcipőben jár. Talán a sokadik generáció meghozza a várva várt sikert, de addigra talán késő is lesz, főleg ezekkel a widgetekkel, meg gyagyás kinézettel. :D
Ez így a nagy konkurenciával szemben semmit sem ér szinte.

(#206) sagesz93


sagesz93
addikt

Azt nem tudom miért kell a tesztelőket szídni.
Ők letesztelik, a szakértelmük megvan hozzá, és ha így látják akkor ilyen. Ha nem hiszed menj el egy mobilboltba, aztán próbáld ki. Nem muszáj itt osztani a népet.
Szvsz a lg kp500-ban lévő menürendszer(ennek nemtudom mi a neve) lazán megveri ezt a touchwiz-t. Hát az s-class meg egy más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#207) ZooLee válasza AusWolf (#204) üzenetére


ZooLee
őstag

De teljesen mindegy, hogy melyik volt az a barom, aki beszerelte az 1.4-et, az autó+ a motor együtt jár. Hiába létezik Tuareg hatezres vényóccal, ha a tiedben csak az egynégy benzin van. Mivel te nem vagy autótervező, nem tudod kicserélni, ezér tetszik-nem tetszik marad az egynégyes botorkálás.

És emelett hiába van a palettán még Phaeton meg R32-es Golf, az egynégyes Tuareg ottmarad szégenyfoltnak...

Z.

(#208) legiaap válasza ZooLee (#207) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez nem az autómánia topik

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#209) ZooLee válasza erdoke (#182) üzenetére


ZooLee
őstag

Az érintőkijelző kifejezetten erősség volt a legtöbb külföldi tesztben. Idézet a GSM Arena tesztjéből:

Nem értem, hogy miért alapértelmezett az, hogy a külföldi oldal az tuti jó, és igazat mond, a kis hazai meg hazudik, félreinformál és elfogult? Mindenki (akinek nem tetszik, hogy itt lehúzták a Samut) az arra hivatkozik, hogy bezzeg külföldön...

Miért nem ballagtok be valamelyik említett boltba, ahol meg lehet vásárolni és nézitek meg? És akkor jogosan lehetne a tesztelők orra alá dörgölni, hogy megnéztem, és máskép tapasztaltam... :)

Z.

(#210) ZooLee válasza legiaap (#208) üzenetére


ZooLee
őstag

Ez nem az autómánia topik

Nem mondod komolyan... Egy világ omlott össze bennem.

Hasonlatról hallottál már, ugye? Meg offtopicról? Valaki elkezdett egy gondoltatot, az lett továbbfonva. Mi nem tetszik benne? Vagy nem érted, fordítsam le telefonokra?

Z.

[ Szerkesztve ]

(#211) AusWolf válasza ZooLee (#207) üzenetére


AusWolf
őstag

Az 1.4-es motor önmagában jó. A tuareg is. Összeszerelve már nem jó. Ha én értek egy kicsit is az autókhoz, akkor nem közlöm egy elismert internetes oldal cikkében, hogy "az 1.4-es VW benzinmotor hót ratyi", mert azzal nem az 1.4-es tuareget, hanem minden ilyen motorral szerelt autót mocskolok. Szidhatom én az egész konstrukciót is otthon a nagymamám előtt, akinek édesmindegy, hogy hol a gond, de azért egy ilyen nívójú internetes portálon nem ártana a dolgok mögé nézni. Ugyanis az S5230 a maga kategóriájában egy szuper telefon, pedig azon is ez az állítólag mocsok TouchWiz fut.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#212) AusWolf válasza ZooLee (#210) üzenetére


AusWolf
őstag

A számból vetted ki a szót. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#213) ZooLee válasza AusWolf (#211) üzenetére


ZooLee
őstag

Nagyon jól írod, csak a végkövetkeztetés rossz! Nem azt mondta a tesztelő, hogy az 1.4 gáz, hanem azt, hogy az egyik zászlóshajó valahogy szarul sikerült. És itt jön be ami már ONTOPICba írtál: ami a harmadába kerülő Pólóban jó, az az egyik legfontosabb gépben nem!
Ha még nem vágtak ki az off miatt: Igazából itt nem is 1.4-ről van szó, mert megvan a hatezres V8 + a Tuareg is, csak a vezérlést baszták el nagyon csúnyán, éppen csak vánszorog a gép.

Ugyanis az S5230 a maga kategóriájában egy szuper telefon, pedig azon is ez az állítólag mocsok TouchWiz fut.

Hát pont erről van szó: a maga kategóriájában! Ez egy csúcsmodell lenne, az pedig egy közép (?) kategóriás olcsó készülék. Itt illene hasítani ugyannak az oprendszernek, röccenés nélkül simán futni minden területen. Ha ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint ott, akkor miért venné meg a jónép a drágát?

Z.

(#214) AusWolf válasza ZooLee (#213) üzenetére


AusWolf
őstag

Hát ez az! Az árral van baj. Nem 100k-ért, hanem mondjuk 60-65-ért kéne adni.

"teljesen mindegy is, hogy az S8000-n van-e fülhallgatókimenet, microUSB csatlakozó, mekkora a memóriája vagy milyen a kamerája, ezzel a rendszerrel senkinek nem ajánlom"
Ha csak a TW miatt **** telefon az S8000, akkor az S5230 mi? Abban még ennyi funkció sincs. :U Szerintem az elvárásokkal is baj van. Ami nem 100%-os az egyeseknek már rögtön a kukába való.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#215) AS válasza Bog (#203) üzenetére


AS
félisten

Igen, ma vagy holnap megpróbálom kipróbálni és utána írok egy véleményt. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#216) Medley


Medley
tag

Jómagam is döbbenten olvastam a tesztet. Idáig én is erre a telefonra vártam, de most nagyon elgondolkodtam :F.
Srácok két kérdést engedjetek meg nekem:

1. a telefon készenléti ideje tényleg ennyire gyengus az AM-OLED hez képest???
2. a proci melyik műveleteknél lassú - vagy mindenhol az?

Most már nagyon filózok - Arena, Jet vagy valami mást kellene néznem. Jelenleg Viewty-m van, ti mit választanátok?

Amennyiben van időtök remélem válaszoltok, köszönöm előre.

Jó munkát, szép napot nektek :)

(#217) erdoke válasza ZooLee (#209) üzenetére


erdoke
titán

Nem arról van szó, hogy az tuti jó, hanem arról, hogy ők sokan (és általában valamivel előbb) vannak, a hazai meg kevés. Én elsősorban külföldi oldalakról tájékozódok, és ezekből többet is olvasok. Természetesen őket is többen olvassák, mint a Mobilarénát, és soknak közülük van legalább olyan hitelessége is.
Ha több külföldi teszt nagyon hasonló eredményre jut, a hazai meg merőben másra, akkor ott valami nem kóser. Azt kell kideríteni, hogy miért nem. Valószínű, hogy a hazai első szériás készülékkel szúrtak el valamit, de ezt a fentiek alapján lehetne árnyalni a tesztben. Ezzel szemben már a hozzáállás is totál negatív, lásd a teszt felépítése egy multimédiás, kiemelten jó kijelzővel szerelt készülék esetében (egyáltalán nincsenek képek, videó(k) ebben a témában).
Én hiába sétálnék be a boltba, mert az első lenne, hogy átállítanám angolra a készüléket, és a tapasztaltak fényében esetleg egészen más eredményre jutnék.

Szóval a lényeg az, hogy én hiszek mindegyiknek (ugyan miért hazudna a GSM Arena?), de a külföldiek sokan vannak, és az eltérés lényegesnek tűnik. Talán meggyőzőbb lenne, ha nem csak a karok széttárásával találkoznál, amikor jelzed a tapasztaltakat, miszerint "dehogyhátezilyenvót", mert sok embert a miértek is érdekelnek.

A legjobb aláírás a héten

(#218) Bocha válasza erdoke (#217) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Neked nincs jobb dolgod, mint ezen pörögni? Milyen "miértek kellenének"? Nálam volt ez a készülék, lassú volt, szar volt, teszek én a miértekre. Ha téged a miértek érdekelnek, akkor írd körbe az egész világot, de minket hagyjál békén a hülyeségeiddel, olvass külföldi oldalakat és szia.

Kinek képzeled magam, hogy állandó jelleggel ilyen kritikákkal illeszt minket, minket, az egyetlen hazai mobilos oldalt, amelyik nem adta el magát egy kiadónak, amelyik nem nyitott webboltot, amelyiket nem pénzeli egy gyártó sem? Ha dicsérjük a Samsungot, akkor lefizetett, ha lehúzzuk, akkor "a GSMAréna más írt, keressünk miérteket", hát tudod mit...
Mellesleg már ötszázszor kaptál választ a miértedre: lokalizáció. És tojok én rá, hogy "szerinted ezt nem lehet így elrontani". Jó lenne, ha képes lennél felfogni végre, hogy a mobiltelefonok tesztelése nem olyan, mint a videókártyáké, hogy berakom a gépbe és megnézem milyen gyors, meg mennyibe kerül és hello, ez szubjektív, érted? Szubjektív. Evidens, hogy mindenkinek húz valamerre a szíve, az is lehet, hogy mi pont nem szívleljük a ToucWizt, miért nem bírod ezt elegánsan, szó nélkül elviselni?

A legnagyobb vicc meg az, hogy az AS által emlegetett hazai és az általad emlegetett külföldi lapok és fél pillanat alatt bannolják az olyanokat, mint te, akik csak degradáló, romboló, értelmetlen témákat nyolcszázszor átcsámcsogó hozzászólásokat tudnak gyártani. Minimális tiszteletet sem adsz nekünk, mi meg válaszolgatunk neked, mint az értetlen óvodásnak, hogy "de erdőke, ez ezért meg azért van". Részemről meguntam, a következő ilyennél örökre kibannollak, remélem érthető. Életemben körülbelül tízzel több cikket írhattam volna meg annyi karakterből, amennyit csak a te kötekedésedre szenteltem, ennek mostantól vége.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#219) Bocha válasza Medley (#216) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

1.: AMOLED ide vagy oda, azért a képernyő fizikailag és felbontásra is elég nagy, plusz a proci 800 MHz-en jár, az akku meg nem 2000 mAh-s. Sajnos annyi a készenléti ideje, amennyit írtam, nálam legalábbis addig bírta.

2.: nem a proci lassú, simán viszi a DivX filmeket: a rendszer optimalizálatlan. Mindenhol lassúcska (kivéve a kockánál), sok helyen vannak több másodperces kimaradások.

Az Arénát nem én teszteltem, de szerintem jó készülék, ennél biztos, hogy fényévekkel jobb. De jön majd az új Viewty (elvileg jövő héten megy ki a teszt), esetleg azt érdemes lehet megvárnod.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#220) joey04 válasza Bog (#187) üzenetére


joey04
titán

Az a baj, hogy már tényleg nem tudom, hogy hova a pokolba növeljem a hitelességet
Mi lenne ha leszarnád mit gondol a sok károgó? Hiszen ha veszít is pár látogatót az oldal, ők az elvakult fanok közül kerülnek majd ki, nekik meg mindegy mit és hogyan csinálsz, bizonyítasz sosem lesz jó. :U

#189:
Most vagy kihagyja az Omnia tesztelését, vagy belevág és ha azt is lehuzza, elvágta magát a forumozók elött mint irogató.
Pontosabban a Samsung mániás fórumozóknál vágja el magát.

-----------------

A külföldi oldalakkal kapcsolatban: miért érdekelné Bogot, Bochát, hogy ott mit írnak? Megkapta tesztelésre a készüléket és megírta milyen. Nem is szabadna egy tesztelőnek elolvasni más teszteket szerintem a készülékről, csak miután ő már megírta a véleményét.

Pont a Samsungnál meg vicces ez a vádaskodás, eddig folyamatosan mentek a dumák, hogy az oldal mennyire szereti a samsungot, samsungpárti stb. Most meg éppen az ellenkezője. lol.
Ebből látszik, jól csináljátok! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#221) ZooLee válasza erdoke (#217) üzenetére


ZooLee
őstag

Nekem azzal volt a bajom, hogy sokan egyszerűen azt dobták be, hogy szar a cikk, meg részrehajló, meg Samsung utáló. Nem azt, amit Te írsz, hogy: "valami nem kóser. Azt kell kideríteni, hogy miért nem."
Tehát fel sem merült bennük, hogy a szerzők _tényleg_ ezt tapasztalták és _tényleg_ valami gond van az általuk kapott telefonnal, leszarozni a cikket könnyebb.

A bemész a boltba példa pedig a konstruktivitás hiányára utalt: Nem hiába mész be a bolta, hanem megnézed, átállítod angolra és mást tapasztalsz, akkor elmondhatod, hogy milyen beállításokkal mire jutottál. Sőt, akár össze is hasonlíthatod, hogy a tesztelők beállításaival hogy működik, és az általad használt beállításokkal hogyan. (Ne értsd félre nem konkrétan rád gondoltam, hanem a levegőbe fikázókra! - Pozitív példa: AS legalább utánament a tapasztalatoknak máshova, és beírta ide is, hogy mit talált...)

És igen, a videó, ill mondjuk képernyő-összehasonlító fotók hiánya fájó pont, viszont a Bog által leírt időhiány alapján elfogadható. De azért jó lenne majd pótolni valamikor - lásd konstruktivitás a másik oldalról is...

Z.

(#222) Murderer69 válasza joey04 (#220) üzenetére


Murderer69
őstag

"Az a baj, hogy már tényleg nem tudom, hogy hova a pokolba növeljem a hitelességet
Mi lenne ha leszarnád mit gondol a sok károgó? Hiszen ha veszít is pár látogatót az oldal, ők az elvakult fanok közül kerülnek majd ki, nekik meg mindegy mit és hogyan csinálsz, bizonyítasz sosem lesz jó. :U"

joey20-nál a pont :R
le kell sz@rni a vérpistikéket 1-2 ide vagy oda szerintem nem számít és nektek sem kell xanaxal indítani a reggelt :DDD

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#223) bosstom válasza Bocha (#218) üzenetére


bosstom
csendes tag

Én sem értem ezeket az embereket! Miként lehetne agy telefon tesztet objektíven megírni az ember megkapja agépet és a SAJÁT benyomásait leírja. Objektív teszt kellene abból milyen a gép: igen van rajta húsz gomb meg piros a hátulja, az objektív mert neked is meg nekem is piros! DE ha egyszer a lokalizáció miatt ez a gép SZAR volt akkor mit kell itt sírni hogy a GSMArénán nem ezt írták.
Ez ilyen volt és kész menjen el a hitetlenje vegye meg magának ha tetszik, örüljön neki ha mégsem jó akkor meg fogja a fejét mért volt ilyen barom.
Teljes mértékben támogatni tudom Bocha-t télleg ez az egyetlen valamire való magyar oldal :R a minőség ugyancsak megcsappant mostanában. Örülni kéne neki hogy ez is van nem baszakodni a fórumon hülyeségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#224) AS válasza Bocha (#218) üzenetére


AS
félisten

Igaz.
JA Omnia 2 öt ugye megkapjátok majd béta tesztre? Olyan jó lenne. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#225) #16820480 válasza bosstom (#223) üzenetére


#16820480
törölt tag

hihetetlen unalmas is lenne egy objektív teszt. jobb helyeken úgy is szokták hívni, hogy user's manual...
pontosan az egyedi nézőpontért, a szubjektív véleményekért érdemes elolvasni az ilyen teszteket. mert használat során egy tapasztalt tesztelő észrevesz olyan dolgokat, amiket nem tudnál meg máshonnan, nem tűnne esetleg fel egyből, csak amikor már egy hete használod.

(#226) erdoke válasza Bocha (#218) üzenetére


erdoke
titán

Te valamit félreértettél, és még olvasni se szoktál. :F

Mikor állítottam én, hogy úgy általában elfogultak vagytok, vagy hogy valaki lefizetett?
Idézd lszi, ahol azt állítottam, kedvelem a TouchWizt. Inkább az ellenkezőjére fogsz példákat találni.
Hol mondtam, hogy egy mobil teszt nem szubjektív?

Ha téged nem érdekel, miért van az, hogy mások mást tapasztaltak ugyanazt a készülék típust tesztelve, az nem engem minősít. Az sem, hogy nem olvastok külföldi teszteket. Igaz, nem kötelező.

Szoktam máshol is hozzászólni, pl. több külföldi oldalon. Soha nem kerültem bannolás közelébe, talán azért, mert nem vártak el valamiféle irreális fokú "tiszteletet". Úgy gondolom, a hangvételem nem volt bántó vagy bunkó, legtöbbször konkrét kérdéseket vetettem föl. Ha megismételtem egy kérdést, akkor esetleg az történhetett, hogy nem kaptam rá választ, még ha nekem volt is címezve olyasféle. Ha neked ez nem tetszik (mert nem tudsz rá válaszolni?), attól én nem leszek tiszteletlen. Ráadásul nem is kötelező válaszolni, nekem legalábbis nem teszel vele szívességet. Ignorálod, és kész. Ott marad a "degradáló, romboló, értelmetlen" kérdésem, mégpedig bölcsen megválaszolatlanul.
Egyébként is, átlagosnál nagyobb tiszteletet a munkáddal és a megnyilvánulásaiddal kell kivívnod, nem sértődött követelőzéssel és fenyegetőzéssel...

Ha sokkal jobban érzed magad, tartózkodok majd a cikkeid kommentálásától. Felőlem bannolhatsz is, msx. majd kíváncsi leszek az indoklásra. Ez biztosan jót fog tenni az azt követő írások színvonalának is, pl. nyugodtabban gondolhatod majd át, milyen irányvonalak mentén mutatsz be egy multimédiás készüléket. ;)
A legbölcsebb az lenne, ha megszünetnétek a fórumot, de legalábbis a cikkek kommentezési lehetőségét. Úgy biztosan mindenki elégedett lenne. Legalábbis te azt hihetnéd...

A legjobb aláírás a héten

(#227) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Külsőre bejövös, de a teszt alapján tényleg nem kéne... :(

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#228) Bocha válasza erdoke (#226) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Elnézésed kérem a kirohanásért.

Nem, valóban nem állítottad, hogy elfogultak vagyunk, sem azt, hogy a TouchWiz nagyon jó. Veled kapcsolatban viszont továbbra sem értek sok dolgot. Tegnap este már örültünk, hogy lecsengett az egész "miért lassú a magyar szoftos készülék" kérdés, mivel volt rá egy válasz: valószínűleg a lokalizáció miatt. Te pedig ma újra felhoztad, fél oldalas hozzászólásokkal. Tény, hogy a stílusod nem támadó, tény, hogy most nem kritizáltál senkit csak válaszokat kerestél, de nem teljesen értem, hogy miért ebben a fórumban. Ha ennyire érdekel a dolog, szerezz be egy magyar és egy külföldi példányt és nézegesd őket, vagy nem tudom, de az, hogy itt újra és újra felhozod azt, amit már előtted páran felhoztak, szerintem értelmetlen.

Minősít minket, hogy nem olvasunk külföldi cikkeket, de nem olyan értelemben, mint ahogy te beállítod. Egy magára valamit is adó tesztelő nem olvashat más cikkeket, mivel azok elferdíthetik a saját véleményét, függetlenül attól, hogy milyen nyelven íródott — jó, olasz tesztet mondjuk olvashatnék, mert nem tudok olaszul. A másik dologra is ezerszer válaszoltam már: azért nem mérvadók számunkra a külföldi cikkek, mert a készülékek között országonként nagy eltérések lehetnek.

A tiszteletet úgy érzem, hogy kivívtuk, nem bannolgatunk senkit, mindenkinek normálisan válaszolunk, de azzal nem tudok mit kezdeni, hogy te lerágott csontokat rágcsálsz tovább, nem egyszer, nem kétszer és nem is tízszer volt már erre példa. A hozzászólásaid stílusa valóban nem kifogásolható, önmagukban tartalmuk is van, csak szerintem sokszor már lezárt témákat húzol megint elő. Nekem nincs energiám a te harminc soros hozzászólásaidra válaszolni, úgyhogy most megbeszéltük: ezentúl Bog fog válaszolni neked.

Az utolsó bekezdésedben megint egy jól lerágott témát rángattál elő.
-a bannolást (ha csinálnánk ilyet, én még nem csináltam) nem kéne megindokolnom, a fórumba írás lehetősége nem alanyi jogon jár az embereknek
-valóban nyugodtabban tudnám átgondolni, hogy a következő cikket hogy írjam meg, ha nem kéne az előzőben magyaráznom az egyértelmű dolgokat
-alapvetően nyugodtan be is szüntethetnénk a cikkek kommentelhetőségének lehetőségét. Ha printben olvasol valamit, ott sem küldesz tíz levelet minden cikkhez, hogy neked milyen kérdésed merült fel
-az építő jellegű kritikának mindig örülünk, nem is igazán lehet minket azzal vádolni, hogy nem vesszük figyelembe őket, sőt, mi is tisztában vagyunk vele, hogy ez a szakmai fejlődésünk egyik mozgatórugója. De kérlek, értsd meg: nagyon fárasztó értelmetlen dolgokon rágódni vagy ugyanarra a kérdésre ötször válaszolni. Nem tehetem meg, hogy nem válaszolok, mert akkor ha valaki belekattint a fórumba, azt az irreális képet fogja látni, hogy mi nem válaszolunk a kérdésekre, pedig ez nem igaz, csak már korábban válaszoltunk. Épp ezért közted és köztem a fent leírt dolog fog működni, majd Bog válaszol ötödször is. Remélem ez neked is megfelel.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#229) Bocha válasza ZooLee (#221) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem nagyon is konstruktívak vagyunk ezekben a kérdésekben. Most beszéltük meg Boggal, hogy valamikor (valószínűleg a jövő héten) egymás mellé rakjuk az összes érintőkijelzős rendszert és jól lefilmezzük őket. Egyébként szerintem sosem "hagytuk cserben" az olvasókat, ha egy kérdés nyitott marad. Most sem fogjuk, ennek amúgy is több értelme van, mint itt a fórumban rágódni a semmin.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#230) legiaap válasza Bocha (#229) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor várjuk az "érintős" tesztet.
Biztos jó lesz.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#231) AS


AS
félisten

Egy kis érdekesség:
A D-koreai JEt ben ( persze nem ez a neve) 3.5 ös kijelző van!! meg tv vevő
Más rendszer is dolgozik benne
link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#232) Medley


Medley
tag

Köszönöm a gyors válaszod, várom nagyon a jövő héten a tesztet.
A többi hozzászólónak csak annyit mondanék: én a mobilaréna tesztjei alapján veszem meg a telefonjaimat (valamint egy kereskedő barátom ajánlásásval :D ) és eddig minden telefon úgy teljesített ahogy a tesztben szerepelt.
Elfogultságról annyit, ki milyet használ - olyat szeret filozófia a mérvadó. Nekem spec. az LG-vel + a Samsung-al sincs semmi gondom - de a Nokiák közül is használtam pár jó darabot.
Az Iphone egy másik kategória - divatkütyü - szerintem semmi különös a Multitouch-os képességén kívűl (az 3GS-nek pedig már most sok gondja van :( ).

Summa summarum: jó oldal aktuális jó tesztekkel.

Üdv. mindenkinek :)

(#233) AusWolf válasza Bocha (#218) üzenetére


AusWolf
őstag

Elnézést kérek, de szerintem ez nem egy (Mobilarena) cikkíróhoz és fórum házigazdához méltó hangnem. Nem olvastam tovább a témát, de erdoke helyében én egészen biztosan kikérném magamnak ezt a "hagyjál békén a hülyeségeiddel" stílust. Aki egy internetes portálon cikkeket ír és fórumot vezet annak szerintem kutya kötelessége türelmesnek lennie másokkal, és nem bannolással fenyegetőzni, ha az illető többször is leírja és kifejti a véleményét. Ez egy fórum, és nem az inkvizíció, hogy ha valaki 2 nap után is kíváncsi a miértekre, akkor bannoljuk. Ha nem tetszik, hogy más véleményű emberek is látogatják az oldalt, akkor legközelebb nem kell fórumtémát indítani a tesztekhez. Egy hipermarketből se zavarnak ki, ha tízszer kérdezem meg ugyanazt az információs pultnál. Egyébként már maga a tíz kérdés ténye is bizonyíték az elégtelen válaszra.

Tisztelettel.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#234) Dare2Live válasza AusWolf (#233) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tudod emberek vagyunk.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#235) legiaap válasza AusWolf (#233) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem zavar, hogy Bocha elnézést kért tőle?
Te vak vagy?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#236) AusWolf válasza Dare2Live (#234) üzenetére


AusWolf
őstag

Pontosan ezért kell mindenkivel türelmesnek lenni (a másik is ember). ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#237) AusWolf válasza legiaap (#235) üzenetére


AusWolf
őstag

Mint a hsz-ben írtam, nem olvastam tovább a témát. Persze azóta már megtörtént.

Köszönöm! :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#238) Balatonsound válasza Bocha (#229) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

Bocha, ha a cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségetekre, akkor miért kellett a wlanos Mac-szűréssel bajlódni?

(#239) legiaap válasza Balatonsound (#238) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez elég hülye kérdés már ne haragudj
A mobilinternetnél egyértelmű, hogy a wifi-s net gyorsabb.
Jó hogy azt használták.
Meg gondolom az irodában sem mobil netet használnak.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#240) Balatonsound válasza legiaap (#239) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

Hát nem tudom melyik hálózatot használod, de Pesten a T-mobilnet szinte ugyanolyan gyors mint a vezetékes hálózat. Tudod HSDPA.. Persze lehet hogy a pannonnál és vodánál más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#241) Bog válasza Balatonsound (#240) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Figyu, ez nyilván egy rettentő bonyolult és átláthatalan rejtély lehet neked, ha ennyire izgat.

A T-Mobile megtámogatott minket néhány korlátlan HSDPA előfizetéssel és modemmel. Én otthon is azt használom, Bocha csak akkor, ha megy valahová. Cserébe mi a cikkek végén ezt azzal háláljuk meg, hogy az idézett mondatot feltüntetjük.

Tudom, bonyolult.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#242) legiaap válasza Balatonsound (#240) üzenetére


legiaap
nagyúr

T-mobilnál van netem kettő is.
Egy mobil a laptopra és egy a pdamra.
Már ez a kettő közt is óriási különbség van.
De mikor a wifi-vel használom a PDA-mat vagy a notebook-omat sokkal gyorsabb a net.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#243) Balatonsound válasza Bog (#241) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

És abba a modembe nem sim-kártya kell?
Nem akarok kötözködni, csak megnéztem volna azokat a böngészős képeket.

[ Szerkesztve ]

(#244) ZooLee válasza Bocha (#229) üzenetére


ZooLee
őstag

Szerintem nagyon is konstruktívak vagyunk ezekben a kérdésekben.

Nem is gondoltam/állítottam mást! Nem véletlenül van elég nagy olvasottsága az oldalnak és pörgés a fórumon...

egymás mellé rakjuk az összes érintőkijelzős rendszert és jól lefilmezzük őket.

Na, az egy igen ütős teszt lesz. És igen korrekt válasz itt elhangzott vádaskodásokra.

Alig várom. :R

Z.

(#245) ZooLee válasza legiaap (#242) üzenetére


ZooLee
őstag

Ööö, valamit keversz.
- Az, hogy a T-mobil netek közt milyen különbség van, azt csak és kizárólag a HSDPA/HSUPA modem sebessége határozza meg. Ha a PDA-ban takarékosség miatt korlátozzák az eszközt, akkor lassabb lesz. Ez egy dolog.

- Viszont Wifi-vel nem tudsz netezni. Wifivel legfeljebb eléred azt a routert, amivel netezel. A net sebességét csak a router netkapcsolata határozza meg. Ha a routerbe egy 64k-s ISDN vonal van bekötve, akkor azon keresztül netezel, ha 1Mbit-es ADSL, akkor azzal, ha egy MiMo-s router beépített HSDPA modemmel, akkor 3,5M-val (jó esetben persze), ha meg bele van kötve az "üveg" akkor megy gigabiten akár.

Tehát az A mobilinternetnél egyértelmű, hogy a wifi-s net gyorsabb. állítás nem értelmezhető :)

Z.

[ Szerkesztve ]

(#246) Bocha válasza Balatonsound (#243) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

De, belerakhattam volna a SIM kártyát, sorry, nem gondoltam, hogy pont ez fog érdekelni valakit, de legközelebb szem előtt fogom tartani!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#247) Stefun


Stefun
tag

Most akkor van benne wi-fi vagy nincs?
[link]
Ha valóban lassú a készülék bizonyos helyeken, akkor talán a már a lassúságáról jol ismert qualcomm proci lehet a hunyó.

(#248) Bocha válasza AusWolf (#233) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az szerintem a kapitalista rendszer hibája, hogy a "fogyasztó" bármit megengedhet magának, legalábbis ezt hiszi. Nem egy egyetemista ismerősöm van, aki nagyáruházaknál dolgozik árulfeltöltőként/vevőszolgálatisként/pénztárosként, és bár mondjuk ELTE pszichológiára jár, remegő térdekkel megy dolgozni az olyan emberek miatt, akik feljogosítva érzik magukat arra, hogy másokat megalázzanak, mert ők a "vásárlók".

Bár a szerkesztőség nagyobbik része nem osztja a véleményem, én úgy látom, hogy mi máshogy működünk, mint egy nagyáruház. Persze, végső soron mi is az olvasókból élünk, de mivel nekünk is van belőlük annyi, mint az áruházaknak vásárlókból, néha megengedhetjük magunknak, hogy a problémásakat kirakjuk és a jövőben ne foglalkozzunk velük, pont azért, amiért az áruházba sem mehet be mindenki. Ráadásul mi itt ingyenes szolgáltatást nyújtunk, amit egyrészt nem kötelező igénybe venni, másrészt nem jár alanyi jogon senkinek.

Ettől függetlenül igazad van abban, hogy ilyen stílust nem engedhetek meg magamnak, a jövőben is igyekszem majd kerülni, csak nagy ritkán nálam is elszakad a cérna — kb. félévente egyszer egyébként. De tegyük hozzá, az én munkám nem az, hogy olvasói kérdésekre válaszoljak, alapvetően ezt "szívességből" teszem, bár ez túlzás, egyszerűen szeretném, hogy a fórum a legjobb legyen, az olvasók elégedettek legyenek, plusz a korrekt kritikák az én fejlődésemhez is nagyban hozzájárulnak, mindenkinek jó bolt. De szerintem kicsit túlzás azt hinni, hogy a szerkesztők és az olvasók között alá-fölrendeltségi viszony van, ha én nem reagálnék egy cikkem hozzászólásaira sem, azt is megengedhetném magamnak és senki nem kérhetné rajtam számon. Viszont hangsúlyozom: ha reagálok, normális stílusban kell, ez tiszta sor, a jövőben is oda fogok figyelni erre, erdőkétől pedig még egyszer elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#249) bmwk1200s válasza Bocha (#248) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:R :C :R

Semmit sem írok alá!

(#250) AusWolf válasza Bocha (#248) üzenetére


AusWolf
őstag

Úgy látszik, itt valóban igényes emberek dolgoznak. Köszönöm. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.