Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Mymelody válasza AS (#450) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Itt a Viewty teszt is, az sem jó nekik. Csak tudnám hogy az Arena miért volt olyan qrva jó..

Cheers

(#452) AS


AS
félisten

Az a baj a mobilaréna most minden érintős telot a Iponhoz hasonlít , régen nem így tettek de most már igen. :))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#453) Mymelody válasza AS (#452) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Igen az Apple láz gyorsabban terjed és fertőz, mint a H1N1! :D

Cheers

(#454) k850 válasza AS (#452) üzenetére


k850
addikt

Szia AS! :N Pont erről írtam, hogy valamihez hasonlítani kell, minden viszonylagos. Szerinted jobb ötlet lett volna a Sony Ericsson P800-hoz hasonlítani? :R Úgy látom, most vívják meg újra a 100 éves háborút másodszor. :Y joey20 :R Nem bonyolítom, de emlékszel a SE X1 tesztjére az is hasonló vitát váltott ki, erős vas, lassú menü. :B

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#455) AS válasza k850 (#454) üzenetére


AS
félisten

Hát a X1 tényleg lassú, JET kb 12 * gyorsabb mint az..

De az megint más mert Windows mobile azok nem gyorsak ,, kivéve a Samsung I900 Omnia , és talán az utódja a omnia 2.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#456) joey04 válasza AS (#449) üzenetére


joey04
titán

vashoz, árhoz lépest lassú. nem x modellhez képest. (bár úgy is lassú persze)
a rondaságban meg akkor lenne igazad, ha kidolgozott lenne a menü, és csak az ikonok nem tetszenének. de ahogy a tesztben is van, darabos szar, qvga kijelzőnek tűnik, annyira igénytelen.
#455: ez megint elfogult hülyeség, az új htc-k sem lassúak. szarabb bennük a vas de nem lassabbak. na meg lehetne említeni pár asust is, csak lesne az omniád.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#457) AS válasza joey04 (#456) üzenetére


AS
félisten

Azért élőben nagyon szép a kijelző nézd meg te is pl egy MM ben.

Föleg a képek és videók.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#458) AS válasza joey04 (#456) üzenetére


AS
félisten

Te még nem láttad a ROm mester romjait a Samsung Wm 6.5 omnia 3 * gyorsabb mint bármelyik HTC: Néz néha PDA fan klubot is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#459) copin válasza AS (#457) üzenetére


copin
őstag

Szóval mi van a sebességgel? :DDD

@#458 Ja vagy úgy. Esetleg egy videó, vagy valami objektív összehasonlítás a nem hivatalos rom-okról?

[ Szerkesztve ]

(#460) Karma válasza AS (#458) üzenetére


Karma
félisten

Te meg nézz be az XDA Developersre (áldott legyen a neve :R), és meglátod, hogy mit lehet kihozni a HTC-kből. Bár szerintem a garanciális és technikai kérdések miatt inkább gyári ROMmal kéne összevetni a gépeket.

“All nothings are not equal.”

(#461) joey04 válasza AS (#457) üzenetére


joey04
titán

Hát ez az! hogy a kijelző szép, de csak a képeknél videóknál jön ki, mert annyira igénytelen a menü.
nézek pdafanclubot képzeld. te meg nézz XDA-t.
bár azt vallom gyári állapotban kell összemérni a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#462) #35104512 válasza joey04 (#440) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem is az a lényeg egyébként, hogy lassú e vagy nem, meg, hogy mihez képest, hanem az, hogy arról beszéltek itt többen, hogy darabos, meg szar, meg nem tudom még milyen a menü. én nem tudom, hogy én vagyok e ennyire igénytelen, vagy ezeket nem látom, de semmi ilyesmit nem vettem még észre rajta, minden szépen zökkenőmentesen megy rajta, az, hogy a menü meg mennyire kidolgozott és szép, az már tényleg teljesen szubjektív, mert páromnak pl tetszik, semmi rosszat nem mondott még róla, teljesen meg van elégedve a telefonnal, és gondolom sokan vannak még ezzel így.
nem akarok beszállni ezzel a "vitába", csak leírtam egy szintén szubjektív véleményt :)

(#463) k850 válasza #35104512 (#462) üzenetére


k850
addikt

Teljesen igazad van. Vannak emberek akik kényszert éreznek a vitára. :R

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#464) joey04 válasza #35104512 (#462) üzenetére


joey04
titán

azért alakulnak ki ilyen viták, mert ma már elértünk oda, hogy bizonyos esetekben az alsókategóriás cuccok is bőven hozzák egy átlaguser által kívánt szintet.
így persze, hogy ezt is jónak találja/találjátok
de egyébként meg marha gyenge, ha azt nézzük milyen vas van benne, és mennyibe kerül. ezért van az, hogy ez a hasonló rendszer jónak számít az alsós s5230-on.
az, hogy a menü meg mennyire kidolgozott és szép, az már tényleg teljesen szubjektív,
a szépség még ok, (bár mondom, érdemes megnézni a nokia surge és SE Rachael topikot, erősen rácáfolnak erre a kijelentésre, hogy a szépség szubjektív) de a kidolgozottság már nem. azért tűnik gagyibbnak az egyébként nagyon szép kjelző, mert igénytelen, kidolgozatlan a menü.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#465) Mymelody válasza #35104512 (#462) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Önnek maximálisan igaza van!

Ezt a hsz-t kéne nyitó hsz-nek betenni

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#466) Rusi


Rusi
senior tag

Jajajajajjj, ne írjatok ilyet már, hogy "itt a végső igazság", meg hasonlók!

SOHA nem állítottam, hogy egy teszt (legyen az az enyém vagy másé) szentírás!! A teszt, mint olyan elsősorban útba igazítja az olvasót, akik nem tehetik meg, hogy évente akár többszáz készüléket kezükbe vegyenek, kipróbáljanak, használjanak napokon át. Azt hiszem, semmi meglepő nincs abban, hogy nem bitre azonos a véleményünk Boggal vagy bárki mással (egyébként én is megjegyeztem a cikk elején, hogy a 800 MHz-hez képest nem túl sietős a szoftver, a HD virgoncabb). Ha valaki megnéz más külföldi teszteket azonos telefonokról, ott sem fog tökéletesen egyező véleményt olvasni. Nekem személy szerint nincs nagy bajom a TouchWiz-zel. Lehet, hogy kevésbé látványos, mint a szintén remek S-Class vagy ugye az iPhone, de ezeknél sokkal rosszabb is létezik.
Jó az S-Class, én örültem a legjobban, amikor az LG végre meglépte azt, amire már nagyon szüksége volt és lecserélte a szoftvert. Az a baj, hogy tényleg direktbe a pofánkba nyomták, hogy ez igenis jobb az iPhone-nál, miközben az iPhone okostelefon, ezzel pedig jelentősen értelmét veszti a hasonlítás. Hiszen akkor miért ne vetjük össze mondjuk a Pixont és az N86-ot, miközben a kamera felbontásán kívül semmi közös nincs bennük (az N86 nem is érintős, de ott a Symbian).

Azt mondjuk nem erőltetném, hogy mennyire vagyok Samsung párti vagy sem. Igen, az utolsó három mobilom Samsung volt, kétségtelen, hogy nekem mint márka bejönnek. DE! Ezt a véleményt magánemberként tartom és úgy gondolom, hogy minden embernek szíve joga, hogy legyen kedvenc márkája, mobilban, autóban, mosógépben és minden másban.

Tesztelőként nem azt nézem, hogy hűű Samsung van ráírva, hanem az eddigi hosszú évek tapasztalatai alapján igyekszem az adott modellt elhelyezni a mostani nagyon túlzsúfolt és nagyon pörgő kínálatban.
Továbbá leszögezném, hogy az iPhone-nal nekem semmi bajom, annak idején, az országban a legelsők között foghattam kézbe a 1.0 verziót és teljesen le voltam hidalva tőle. Azonban nem istenítem, ahogyan teszik itt elég sokan, legyen az iPhone vagy N97 vagy épp valami SE telefon. Tegyék, szívük joga, néha tényleg olyan jókat lehet szórakozni, ahogy egymást ütik a fanok és az ellenfanok. Ráadásul sokszor úgy vagdalkoznak egyesek, hogy tényleg nem is látták még élőben az egyik vagy másik telefont. Higyjétek el, engem is ért már nem egyszer meglepetés (kellemes és kellemetlen egyaránt), amikor az első gyári képek után a kezembe került egy-egy készülék.

Mobilaréna (2010-2017)

(#467) Bog válasza Rusi (#466) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

:R

de azért a videót kitesszük, amin minden megalázza a Jet rendszerét :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#468) Karma válasza Bog (#467) üzenetére


Karma
félisten

Mikor is? :DDD

“All nothings are not equal.”

(#469) AS válasza Bog (#467) üzenetére


AS
félisten

Tudásban viszont nem :D :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#470) erdoke válasza AS (#458) üzenetére


erdoke
titán

Az Omnia az "igénytelen" piacok PDA-ja, D-Koreában és Japánban T-Omnia néven 806 MHz-es XScale-lel és 3,3" WVGA kijelzővel árulták, miközben a doboz ugyanaz maradt, csak 0,75 mm-rel lett vastagabb (a DMB TV-tuner és az antenna miatt).
Igazából az adott dobozba sűrített tudás terén a Samsung szvsz mindenkit ver, de a gyári szoftverek nem az igaziak, még frissítések után sem. Van javulás, ami azért is dícséretes, mert a többieknél inkább romlás van, de messze még a jóság. Ez különösen zárt szoftverű telefonoknál gáz, mert ott nincs MS3, FingerSuite és PhonEx, hogy egyszerűen lecseréld a gyárit. Viszont éppen ezért kell okostelefonok terén felkötnie a többieknek a gatyát, és mint tudjuk, ez a piac bővül leginkább.

A legjobb aláírás a héten

(#471) Dare2Live válasza AS (#441) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Itt a végső igazság!" :))

Végső igazsága csak az elvakult hívőknek van, legyen az muszlim, vagy keresztény, eseteg samsung hívő..... ;]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#472) Dare2Live válasza erdoke (#470) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nomeg ez az új divat idegörlő, hogy mindegyik gyártó kvázi béta fwkkel adja ki a telóit..... (és akkor ugye arról nem szoltam, hogy Nokia, Samsungnál még van vmilyen support de pl HTCnél kvázi a support az XDAra van bízva ami egy nagy vicc.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#473) Stefun válasza Bog (#467) üzenetére


Stefun
tag

Már tugyuk elöre : Über brutál 1. iphone, über brutál 2. HTC.
Ezt a hozzászólásomat is törölhetitek mint az "iPhone appz" topicban. Amig ilyen hangvitelü, lekezelö, szük látokörü a teszt irásotok, addig ennyi, vagy mégtöbb ember ellenszenvét váltjátok ki. Ez segitö kritika!
Minden esetre én jól szórakozom mikor olvasom mindkettötök irományát. A "tesztetek" olyan mintha blogot irnátok...ami épp eszetekbe jut csak hogy meglegyen a napi adag. :)
Könyvjelzömbe be is tettem a Mobilarenat a "humoros" mappába. Igy tovább! :D

(#474) Bog válasza Stefun (#473) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Naponta több mint 25k ember ellenszenvét váltjuk ki valószínűleg. Te idejössz fröcsögni, mert kábé ennyire vagy képes, nagyon szeretünk mindannyian, többek között azok a fórumozók is, akik konstruktívan szeretnének beszélgetni a témákról, veled ellentétben.

Kötekedhetsz, meg oszthatod azt észt alap nélkül, és ha majd az iPhone, az Android meg az LG Arena sebességben videón is látható módon szétüti a Samsungot, akkor is biztos lesz valami elmés megjegyzésed.

Szerintem ne írjál. Mert majd szépen azt mondom rá, hogy flame, mivel érveid nincsenek.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#475) csab2 válasza Rusi (#466) üzenetére


csab2
veterán

"Hiszen akkor miért ne vetjük össze mondjuk a Pixont és az N86-ot, miközben a kamera felbontásán kívül semmi közös nincs bennük (az N86 nem is érintős, de ott a Symbian)."

Abban teljesen igazad van, hogy egy az egyben butaság összehasonlítani egy okostelefont és egy zárt rendszerű telefont. DE! Egyes tulajdonságaikat, szolgáltatásaikat a rendszertől függetlenül azért össze lehet mérni. Pl. az általad is említett N86-ot és Pixont igenis össze lehet mérni fényképezős szemszögből. Az, hogy mennyire jól használható egy telefon fényképezőként teljesen független, hogy milyen szoftver van rajta.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#476) csab2 válasza csab2 (#475) üzenetére


csab2
veterán

Ezért szerintem bizonyos szempontból igenis össze lehet vetni az iPhone-t és a Jet-et. Gondolok itt a felhasználói élményre, a gyorsaságra, arra, hogy a telefon azt teszi (gyorsan) amit én akarok. Ebből a szempontból azért lehet (sőt: kell) minden telefont az iPhone-hoz hasonlítani, mert az az etalon. Nem mindenben, de ebben biztos. Ezen persze lehet vitatkozni, csak nem érdemes. Az meg a többi gyártó szégyene, hogy 2 éve nem érnek az Apple nyomába, amit én személy szerint nem is értek, hogy hogy lehet.

Ui.: nem azt állítom, hogy az iPhone a legjobb telefon a világon. Nem azt állítom, hogy minden szempontból kiváló készülék. Én most csak a felhasználói élményről beszélek.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#477) Stefun válasza csab2 (#476) üzenetére


Stefun
tag

A felhasználói élménybe beletartozik a today testre szabhatosága, változatossága, esetleg több today kép választhatósága is? Nagyobb óra, dátum, fontos feladatok, évfordulók megjelenitése a kezdö kijelzön..? Külön plugin, szoftver telepitése nélkül.!!

(#478) csab2 válasza Stefun (#477) üzenetére


csab2
veterán

A felhasználói élménybe sok minden beletartozhat. Ami nekem a legfontosabb: "a telefon azt teszi (gyorsan) amit én akarok", ahogyan ezt az előző hsz-emben is írtam. Ebben most még verhetetlen az iPhone (sajnos).

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#479) joey04 válasza csab2 (#476) üzenetére


joey04
titán

ezzel egyetértek. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#480) Stefun válasza csab2 (#478) üzenetére


Stefun
tag

Ha Csak a gyorsaság a lényeg számodra, akkor ajánlom az S40-es telefonokat....azok kenterbe verik Gyorsaságban az iphone-t. :)

(#481) DaveNo1 válasza Stefun (#480) üzenetére


DaveNo1
veterán

És a 2-2.4 inches kijelzők biztos sok mindenre alkalmassá teszik őket.... :D ráadásul s40 zárt...

You are not prepared.

(#482) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Érdekes hangvételüre sikerült ez a topik, röpke 1 óra alatt elolvastam a hozzászólásokat. Szerintem a teszt korrekt, és nyilván a cikkirónak nincs arra ideje, hogy leteszteljen 100 jet-t a sebességre koncentrálva.
Én azoknak ajánlanám, akik megengedhetik maguknak drága mobil vásárlását, fontos számukra a minöség és a szép design, a multimédiás lehetőségek, de pl a sebesség nem fontos, mert nem nyomkodják egész nap a telefont.

Akiknek ennyi pénzért gáz a touchWiZ azok vegyenek Arena-t vagy sima Htc diamond-ot.
De én személy szerint beérném egy s5230 vagy s5600-val.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#483) Mymelody válasza Stefun (#480) üzenetére


Mymelody
aktív tag

ez de jó volt :DD

Cheers

(#484) joey04


joey04
titán

itt az igazság
Na így kéne kinéznie és működnie egy widgetes rendszernek!

#480: ez még viccnek is gyenge volt, nem hogy érvnek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#488) csab2 válasza Stefun (#480) üzenetére


csab2
veterán

Most is S40 telóm van, de szívesen elcserélem egy szifonra :)

Látom, te nem akarod megérteni, hogy mire gondolok. Leírom mégegyszer, most megpróbálok pontosabban fogalmazni.

Először is ha figyeltél volna, rájöttél volna, hogy nekem nem csak a gyorsaság számít.
("a telefon azt teszi (gyorsan) amit én akarok"
Itt a hangsúly azon van, hogy azt teszi, amit én akarok és nem mellesleg gyorsan is.)

Nézd, én nem sok érintős telefont nyomkodtam. Sőt, az igazat megvallva iPhone-t sem. Csak iPod Touch volt a kezemben (az viszont többször is). Azonban a Touch és a szifon ebből a szempontból teljesen egyforma. Minden telefonnál (sőt bármilyen eszköznél) elsődleges fontosságú, hogy a készülék azt csinálja amit a felhasználó akar. Gondolom az teljesen egyértelmű, hogy használhatatlan lenne az a telefon, amin a 3-as gombot megnyomva az nem 3-ast írna ki a kijelzőre, hanem véletlenszerűen bármilyen más karaktert. Életszerűbb példa: a tesztekben is szokták írni, hogy baromira rossz, ha a billentyűk nyomáspontja nem jó és ezért nem kapsz visszajelzést a telefon reakciójáról. Vagy ha kicsik a billentyűk és gyakran előfordul, hogy a rossz gombot nyomod meg. Vagy egyszerre lenyomsz 2-3 gombot, és szinte csak a véletlen dönti el, hogy a telefon melyik utasítást fogja végrehajtani.

Na most ez a probléma még fokozottabban jelenik meg az érintőképernyős telefonoknál, hiszen ott nincsenek is fizikailag gombok, ezért még kevésbé kapsz visszajelzést a telefontól. Én fél napig nyomkodtam egy tapimobilt (a típusát most direkt nem írom ide, egyrészt mert már megemlítettem egy másik hsz-ben, másrészt meg nem akarom, hogy fikázásnak tűnjön a hsz-em), és nagyon idegesítő volt, hogy rengetegszer nem csinálta azt amit én akartam. Vagy nem azt csinálta amit én szerettem volna. Pl. csak gördíteni akartam valamit a teló meg belépett egy menübe vagy elindított valamit. Volt, hogy csak másodszori vagy harmadszori tapizásra csinált egyáltalán valamit.

Ehhez képest a Touch egy más világ! Persze volt, hogy tévesztett, de elenyésző arányban. Tehát gyakorlatilag nem téveszt, elsőre azt teszi amit akarsz. Az egész nagyon gördülékenyen működik, élvezet használni. Fontos a gyorsaság is, de nem csak az számít. Az a legfontosabb, hogy nem téveszt. Nagyon finoman érzékeli a mozdulatokat. (Persze e mellett látványos a grafika, a menü, de ezt már a többi gyártó is tudja, ez nem nagy szám.)

Én legelsősorban ezt értem felhasználó élmény alatt! Vagyis, hogy élvezet használni, nyomkodni. Az összes többi (pl. háttérkép beállítás, today screen, csengőhang állítás, témák, stb.) nekem másodlagos. Nem azt mondom, hogy nem fontosak, de nem elsődlegesek a felhasználói élmény szempontjából. (Hiszen egy hagyományos billentyűzetes teló is hiába baromira testre szabható, hiába van állati látványos nenüje, ha 10 esetből mondjuk 4-szer nem azt teszi, amit akarok és azt is lassan.)
Nos, ebben az általam értelmezett felhasználói élményben jelenleg még verhetetlen a szifon. Szerintem mondjuk elképesztő, hogy 2 éve egyik gyártó sem ért a nyomába, ezt nem is értem.
Azon lehet vitatkozni, hogy milyen hibái vannak a szifonnak. Vannak. Ez a teló sem tökéletes, mint ahogy egyik sem. De a fentebb leírt dologban etalon. Szerintem ezt egyetlen tesztben sem vitatták egyébként. Aki ezt nem fogadja el, az vagy vak, vagy hülye. Persze ettől még nem kell szeretni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#489) csab2 válasza joey04 (#484) üzenetére


csab2
veterán

"#480: ez még viccnek is gyenge volt, nem hogy érvnek."

Egyetértek. :R

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#491) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! Mikor lesz kinn a sokat emlegetett videó? Vagy csak én vagyok csirke, és csak nem találtam meg?

(#492) joey04 válasza Bukoba (#491) üzenetére


joey04
titán

A héten

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#493) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Kár a rendszerért, pedig nagyon vártam.

(#494) joey04 válasza joey04 (#492) üzenetére


joey04
titán

Itt tekinthető meg a Jet megalázása.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#495) legiaap válasza joey04 (#494) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem mindenki látta
:(((

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#496) joey04 válasza legiaap (#495) üzenetére


joey04
titán

nem baj, a leendő tulajok nem biztos, hogy megtalálják, lássák az igazságot mielőtt megveszik, lássák mire számíthatnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#497) fairi válasza AS (#457) üzenetére


fairi
addikt

melyibe van kiállítva?Westendben még nem láttam..

(#498) e.max


e.max
csendes tag

Nos, hogyan is kezdjem?
A Jet tesztjének hangvétele tényleg példátlanul lehúzós ráadásul indokolatlanul! Az F480-ban tényleg nem volt díjnyertes az akkor startoló új érintős felület szoftvere, de ez a hangvétel még arra is erős lett volna, nem beszélve a Jetben azóta verziószámot váltott alkalmazásról. Jómagam a múltkorában egy S5230-at próbálgattam vagy 2 órán keresztül és már ott érzékelhető volt a 480-hoz képest a felület reakciójának gyorsasága. Nekem nem sikerült mellé nyúlnom az ikonokon, widgeteken egyszer sem érdekes módon, sőt még a szövegbevitelnél sem! Sosem voltam idáig Samsung párti, de ez a felület ízléses és praktikus és élmény volt használni eddigi mobiljaimhoz képest (most épp egy Sharp 770-em van), legfeljebb a cikk szerzője nem bírja az érintőfelületeket, de van rá sansz hogy errefelé fog fejlődni leginkább a jövőben a mobilvilág.
Mellesleg a rivális iPhonehoz való állandó hasonlítás is kezd lerágott csont lenni szerintem is. Ismerőseimnek van eredeti és kínai másolat is, de valahogy ez az Apple engem már a tuti sláger iPodjainál sem tudott lázba hozni. Úgy érzem a tipikus "100. majom esetét" bizonyítja folyamatosan ez a tengerentúli cég, mert jó a marketingje és utánna már boldog-boldogtalan azt veszi, arra áhítozik...
Visszatérve, az érintős felületet messze a legjobb ötletnek találom a mobiloknál (amit ugye nem is az Apple talált fel, csak ő kezdte rugalmasabban alkalmazni), mivel volt pár mobil nekem is a kezemben, (ugyan nem vagyok sem boltos, sem újságíró) és néha a hátam közepe sem kívánja még egy T9 módú szövegbevitel alkalmával sem, hogy a gyártók néhol elmebeteg lenyomási keménységű gombjait böködjem, mikor 10 leütés után már görcsbe áll az ujjam. (mellesleg közel 20 éve zongorázom, tehát nem vagyok az a gyenge kezű figura, ezt csak úgy mellesleg, hogy van némi anatómiai ismeretem és tapasztalatom az ujjízületek lelki világáról...) :)
Például ezt mindig is hiányoltam a tesztekben, hogy a gombok keménységéről, ami oroszlán része a használatnak a nem érintős mobiloknál, ritkán vagy sosem esik szó, és sok mást is említhetnék. Arról bezzeg "fél oldalakat" kell firkálni hogy milyen színű dobozban jönnek a készülékek, mikor kibontás után jobb esetben a fiók mélyén landol ez a papírfelesleg sokunknál. Meg hogy "jé, ezen a készüléken is lehet smst írni így meg úgy" szintén feleslegesen duzzaszt sok cikket.

Bár sokszor estem abba a hibába, hogy belekezdtem tesztek olvasásába annélkül, hogy a cikk íróját megnéztem volna előtte, sajnos pár mondat után rögtön kiderül ha épp Boggal állok szemben. Bochat rátermettebb és elfogulatlanabb szerzőnek tituláltam idáig! Boggal viszont sok gond van szerintem, néhol alpári felé hajló stílusa (arra a cikkre gondolok itt amiben vmilyen "taknyot" vagy "csipát" hoz fel hasonlatként - szándékosan nem keresem most ki ezt a tesztet, tudja aki írta!, de említhetném az elhangzott sok "szar" és "fos" jelzőt is) és itt a fórumon olvasható hozzáállása miatt is! Nem tisztem védeni OmenHU-t, de egyetértek vele a Jet kapcsán. Ja és kérem, mi az az ékes magyarsággal idézett szólásunk mely Bog által így hangzik: "fasorba sem rúg a többiek mellett" ??? :D
Nem tudom igazából a Mobilarénát üzemeltetők, miként válogatják meg "szakértő" cikkíróikat, de engem néhol sajnos a 8 elemi szintjén mozgó fogalmazási készségű és ezzel egyidejűleg mégis "nagyarc" tudorok nyilvánosházára emlékeztet helyenként! (és ezt kőkemény kritikaként célzom!)
Hozzátenném, amúgy ezt Magyarország szintjén sok más területen lehet tapasztalni és elmondani, hogy bizonyos dolgok nem a megfelelő kezekben működnek!

Másik jópofaság ez a MAC azonosító kapcsán előbújt, már említett "nagyarc"-ság! Ugyan aki hálózatokat nem használ vagy üzemeltet, honnan a búbánatból kéne ilyesmit tudnia? Valószínű én is ezért nem tudom, bár PC használó lennék keményen, de a szó legszorosabb értelmében "personal computer" user only, tehát életemben nem programoztam egy routert sem, hogy ezt tudnom kellene.
Vagy hogy miért lenne oly égető szüksége egy HSUPA funkciónak itt?!
Ellenben a cikkekben gyakran fellelhetők hasonló szakszavak, rövidítések, melyek pár sorban kifejtve értelmezhetőbbek lennének! Vagy épp egy linkelt, amolyan technikai "wiki szótár" szintjén, vagy buborék üzenetként információt adnának, a helyenként pont 2 hete kifejlesztett vagy épp gyártó specifikus technikai fogásokról.
Övön aluli a kijelentés továbbá még ha valós is, hogy Bocha valószínűleg több telefont fogott kézbe, mint amennyit valaki papíron látott idáig, mert tán a mobilvásárlók tömege nem úgy kénytelen vásárolni, hogy blikkre megveszi és lessz ami lessz...?!
Pont ez a baj hogy még a márkaboltban sem engedik bekapcsolni, kipróbálni a mobilokat, például én sem tehettem ezt meg a West End Samsung boltjában a Jettel kapcsolatban! :(
Ennek ellenére a sokatlátottság nem minden esetben arányos a reális megitéléssel, mármint Bochara értendő, ugyanakkor nyilván van tapasztalata azt elfogadom!

Őszintén sajnálom azokat is, akik kezdetekben felbuzdulva a Jet vagy bármely más mobil kapcsán egy, a szerző exhibicionizmusát domborító írás alapján rögtön köpködni kezdik addig áhított telefon jelöltjeiket.

De nem is fecsérlem tovább itt az időt, valószínűleg pontosabb információt kaphatunk, ha már egy, az adott készüléket serényen használó usertől kérdezünk, mint semmitmondó, végtelenbe nyúló cikkeket olvasgatunk és tekintünk tévesen de facto-nak!

Köszöntem szépen, de ide se jövök többé!

:: Az egyetemi hallgatónak mindent tudnia kell. A tanársegédnek azt hogy mit melyik könyvben talál. A professzornak azt hogy hol a tanársegéd! :: // Ha Einstein ezt feltalálhatta volna: "Tzmeizer-szelepes bio-fazor komparátor" ?! :)

(#499) joey04 válasza e.max (#498) üzenetére


joey04
titán

2 link csak neked:

mi lenne ha ilyen lenne a jet teszt?
videón a bizonyíték, hogy igenis lassú, ronda darabos

Köszöntem szépen, de ide se jövök többé!
ámen

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#500) Lord Soth válasza joey04 (#494) üzenetére


Lord Soth
tag

Hát mit mondjak tényleg megalázták! Sőt, nem is megalázták, hanem egyenesen kivégezték! Ez nem is telefon, hanem egy ásó, sőt még annak is lassú. Szerintem ezek után fel kéne jelenteni a samsungot, hogy ennyire gáz, amit csináltak. Nem, is inkább le kéne bontani az egész samsung mobile gyárat és minden dolgozójukat kivégezni. Ez szörnyű, siralmas, szánalmas, undorító. Az hogy a képek váltásánál volt legalább 0,1 sec eltérés az egy olyan dolog amivel egyszerűen nem lehet együtt élni. Szerintem toborozni kéne egy hadsereget és rögtön megostromolni azt a szemét telefon gyártót, amelyik ekkora mocskot tud készíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.