Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #35104512 válasza Quasi_modo (#150) üzenetére


#35104512
törölt tag

nekem ez volt a kiválasztott, mert a hd -t sokalltam, és el is vagyok keseredve :)
pedig külföldi tesztekben, videókon tényleg nem tűnt ilyennek... :U

(#152) guriga1234 válasza Bog (#136) üzenetére


guriga1234
addikt

Már megbocsáss, de nem kívánok senkinek a lelkébe belegázolni. Nem is neked írtam eredetileg, hanem a cikkírónak. Annak idején az Omniával kapcsolatban is volt pár pontatlansága, de ez már lényegtelen. Az ájfonnal való összehasonlítással kapcsolatban a bővíthetőségre utaltam, hogy azt már páran leírták, hogy nem összevethetőek, és a cikkbeli megállapítás is helytelen.

Ha jól tudom widgetek vannak az androidhoz is, és máshoz is. A kettős mércét nem igazán szeretem.

Nem neked írtam, hogy felkészületlen vagy, hanem a cikkírónak. Engedélyezett macaddress könnyedén megtudható, ha egy kicsit figyeli (sniff) az ember a hálózat forgalmát. De már ezt is leírták. Tény, hogy ez is egyfajta védelem, de a legalkalmatlanabb. Egy jobb kódolás sokkal többet ér. Vagyis nem jelenthető ki, hogy a macaddress-es védelem a legjobb.

Nem fikázásnak szántam, hanem a pontatlanságokra akartam felhívni a figyelmet.

(#153) Schumi26


Schumi26
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni bárkinek a segítségét főleg Bochának, hogy lehet-e felrakni bármilyen navigációs programot, pl. tomtom ??? :F
Előre is Köszi a Segítséget!

OMNIA II - The BEST

(#154) joey04 válasza guriga1234 (#152) üzenetére


joey04
titán

Azért nézd már meg egy Hero (de elég egy egy Magic is) widgetes megoldását, meg a Samsungét... Ég és föld!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#155) f.begbie válasza Bocha (#82) üzenetére


f.begbie
tag

Nem hiszem, hogy a KP 500-nál rosszabb lenne, mondjuk csak rövid ideig volt nálam, de azért a kedves felhasználót is megkérdezném, hogy 40 e huf-ért mégis mi a lótúrót várt? Persze, hogy sz.r. Senki nem mondta, hogy az S5230 a csúcsmodell, aki meg hülye...

(#156) f.begbie válasza yoman1 (#88) üzenetére


f.begbie
tag

Látom te is jól levontad a megfelelő következtetéseket! :C

(#157) guriga1234 válasza joey04 (#154) üzenetére


guriga1234
addikt

Majd ha egyszer látok olyat, akkor megnézem. Számomra az Omniás widget nem tűnik lassúnak, persze fogalmam sincs, hogy a cikkben szereplő készülék ahhoz képest milyen.
Nem üldöz a tatár, ha ennél is gyorsabb lenne bármelyik másik megoldás, nem esnék seggre. Androidos készülék más megfontolások miatt nem kéne sosem, mint ahogy ájfon sem.

(#158) Schumi26


Schumi26
csendes tag

Egyébként a sok vitára ami itt ment eddig, csak egy linket szeretnék mutatni : http://www.mobile-review.com/review/samsung-s8000-en.shtml
Én nem szeretnék reagálni egyikre sem, csak nézzétek meg ezt a linket és az összehasonlításokat is!
Bocha várom válaszod és kösz a segítséget!

OMNIA II - The BEST

(#159) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Kozel egy honapja van Jet-em. Vartam a cikket, gondoltam, hogy egy tetszettet csak kap majd, hat tevedtem.
Az enyem angol 2GB-os Vodafone-os cucc, ingyer vagtak hozzam, masfel eves szerzodessel, es az eddigi tapasztalataim alapjan nem lesz egy megoruloshajtepos masfel ev.
A cikk miatt ujra atneztem a dobozt, hogy hatha van benne mSD kartya, de most sem volt. A bortok viszont van. Arra jo, hogy ne karcoljam halalra a telefon a zsebemben, viszont ha hivanak akkor ugye ki kell venni belole, hogy megnezzem ki az. Az pedig, hogy ki van vagva a menu gombnal az nagyon aranyos, foleg mert a kepernyo ugye teljesen el van takarva...
A szoftver sebessegevel nincs semmi gondom, huzogattam a 3 kepernyot most ossze-vissza, maszkaltam a menuben, es nekem megfelel a sebessege. Lehet en vagyok igenytelen, de inkabb a magyaritasnal szallt el szerintem vmi.
Amire hasznalom boven megfelel, zeneileg semmi bajom vele. Elotte Skypephone S2-esem volt (bar ahhoz kepest minden jobb). Videot szoktam nezni rajta, meg e-book-ot olvasni (doc es pdf), sajnos ezeket tordelni kell, 100+ oldalnal azt mondja, hogy tul nagy fajl, megnyitja, de a vege mar lemarad. Egyebkent itt is fordul a kepernyo, es mukodik az egyujjas zoom is.
A kocka tenyleg szornyu, nem is hasznalom. A kepernyo viszont...
Mikor eloszor bekapcsoltam, nekem nem az jutott az eszembe, hogy QVGA, hanem, hogy aztak***va.
Kepek minosege az elozo telefonom utan hatalmas ugras, de azert van rende fenykepezogepem is, ha fenykepezni kell :)
A GPS-re viszont nem jottem ra, hogy hogy lehet a GMaps-el osszehozni. Mert ugyan belovi, hogy kb hol vagyok, de azt ahogy elnezem az adokorzetnfobol szedi ossze. 50-700m-es pontossaggal.GPS egyebkent mukodik (kordinatakat es tszf magassagot addja a beallitasokban).

Igazabol a szoftver sebessegen kivul nem nagyon tudok belekotni a cikkbe, de ez a telefon nekem bejott, mar csak egy rendes tokot kell, hozza szereznem.

MAC-szuresbe en is belefutottam, akkor a routerben kikapcsoltam a szurest, utanna rogton csatlakozott hozza, kiirta a MAC cimet, leirtam, visszakapcsoltam a szurest es minden tokeletes volt. 2 perc.

(#160) Schumi26 válasza Reinhardt (#159) üzenetére


Schumi26
csendes tag

hello! nem próbálkoztál navigációs program telepítésével???

OMNIA II - The BEST

(#161) Bog válasza guriga1234 (#152) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A widget szerintem a Sasmung telefonokon nem widget, hanem inkább shortcut. Ráadásul mindegyiknek más hülye alakja van, egymás tetejére lógnak, rengeteg használhatatlan szar van köztük (no smoking widget? ez mi?), ha meg túlságosan a szélére rakom, akkor mindig előjön az a sunyi sáv oldalról. Van olyan widget, ami mellett nem is fér el más a képernyőn, mondjuk a háttérképváltós rettenet mellett. Ez, nekem, így erőltetett.

Az N97 widgetjei, azok már jók valamire. Netről frissülnek, tájékoztatnak, logikusan elrendezhetőek. Kicsit más szinten mozog, pedig az is widget.

Ez pont nem kettős mérce.

Életemben nem sniffeltem, a WEP-törés bőven elég tanulás volt. Úgyhogy én is felkészületlen vagyok, mert nem hekkelek wifi hálót, csak sima júzerként azt gondolom, hogy egy mac-filterrel bőven eléggé megvédem magam az átlagos júzerektől, meg ha ránézek a routerem adminjára, akkor látom, ha benézett valaki, és majd módosítok. (Most egyébként WPA2-vel van védve, ez nekem bőven megteszi.) A lényeg amúgy sem ez, hanem hogy ez a Samsung nem kommunikálja a saját mac címét, ami nem szép dolog tőle.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#162) Reinhardt válasza Schumi26 (#160) üzenetére


Reinhardt
őstag

Eddig nem, most igen, de hulye vagyok hozza, nem jott ossze.
Most feltettem kiprobalas celjabol az amAze-t ez mukodik, es meg igy a hazban is eleg eros a GPS jel. Holnap majd tesztelem menet kozben is.

[ Szerkesztve ]

(#163) Schumi26 válasza Bog (#161) üzenetére


Schumi26
csendes tag

Szia Bog!
Te esetleg nem tudsz ebben segíteni hogy bármilyen navi programot rá lehet-e telepíteni?
Amivel A pontból B-be juthatok :)
Kösz!

OMNIA II - The BEST

(#164) Schumi26 válasza Reinhardt (#162) üzenetére


Schumi26
csendes tag

Köszi Reinhardt, várom a tapasztalatot.. mert nekem ezen múlik igazán hogy megvegyem vagy ne..

OMNIA II - The BEST

(#165) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok.

Valaki elmagyarázná nekem, hogy mitől ekkora kalap **** a TouchWiz? A napokban vettem egy S5230-at és imádom. :U Számomra ezen a teszten "enyhe" elfogultság érződik.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#166) Bog válasza Schumi26 (#163) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egy zárt OS-sel rendelkező telefonra csak fapad megoldások vannak. Nézz át ide: [link]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#167) Bog válasza AusWolf (#165) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Párszor már leírtuk, de akkor újra: ami egy 40 lepedős S5230-ban bőven elviselhető, az egy 800 MHz-es csúcsmodellben egyszerűen gagyi.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#168) AusWolf válasza Bog (#167) üzenetére


AusWolf
őstag

Egyetértek, de ez szerintem nem maga a TouchWiz hibája. Nem a VW Golf tehet róla, ha 50 millióért szeretném eladni, de attól még a Golf jó autó.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#169) Bog válasza AusWolf (#168) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Rossz a példád. Az az egynégyes motor, ami az alap golfban dolgozik, az elmegy annyi pénzért. De egy tuaregben már igen szarul fest.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#170) guriga1234 válasza Schumi26 (#158) üzenetére


guriga1234
addikt

Ott egy kicsit komolyabb teszt van. Össze sem mérhető az ittenivel. Ez itt inkább egy előitéletes magánvélemény.

(#171) WD40


WD40
aktív tag

Ez a kocka mintha az Arena-ból lenne kislesve, csak ott ugye van értelme.

OmenHU: Mi a ráknak regeltél ide? Mehettél volna indexre, oda való a stílusod.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#172) geri|


geri|
aktív tag

nekem nagyon tetszik a Rubik kocka :B

LiveStrong

(#173) Ankhiszesz válasza guriga1234 (#170) üzenetére


Ankhiszesz
tag

Én nem hiszem, hogy előítéletes lenne! :(( Ugyanis sok jót is írnak a cikkben a készülékről, attól függetlenül, hogy a Samu-nak sikerült hazavágnia egy ilyen átgondolatlan kezelő felülettel! :(((

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#174) AS


AS
félisten

ToucWiz rendszert nagyon sok ember szereti, na már most tesztelőknek nem jön be így telo is szar... Szerintem ez így nincs rendjén, pont az amcsiknak jött be nagyon , érdekes.

Pedig az összes Samsungban ez lesz még android készülékeken is.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#175) Bog válasza AS (#174) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

AS, azt fogjad fel, hogy ebben az árkategóriában MINDENKI jobbat ad, mint ez az összetákolt táccsviz. Android, S60 Touch, TouchFLO, iPhone, LG S-Class... mind jobb. És ezt te is tudod.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#176) AS


AS
félisten

Na beszéltem a másik portál tesztelöjével nála van a JET.
ÉS sajnos ö is azt mondja hogy nem jó kezelni, de ez nem a TouchWiz miatt van hanem mert rossz a képernyő érzékenysége, és ö is azt hitte gyorsabb lesz.
Nem értem mért nem lett CP s kiejlzö mért RS...
Symbis HD jóval gyorsabb mint a JET pedig abban csak 600 mhz proci van,,

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#177) Bog válasza AS (#176) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ha jól sejtem ez Rusi, aki eléggé kedveli a Samsungot. Ők viszont a Samsung hazai képviseletétől kapták meg a cuccmányt, tehát bolti verzió a jelek szerint semmiben sem különbözik. Ha ő is húzza a száját, akkor az már komoly jel. :(

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#178) Dare2Live válasza AS (#176) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

symbi mindig is kevés cput/memoriát zabált, meg ugye a mhz nem != sebességgel. A 3430 pedig a jelenleg piacon lévő mobil készülékekben lévő procik közül az egyik leggyorsabb nem lepne meg ha szintetikus tesztekben nagyon csúnyán elverné a 800as Samsungot.

amúgy meg nem értem mi ez a foggal körömmel, ha bármennyire is reálisan látod a témát és összeveted a konkurenciával egyértelmű, hogy ez a Samsungos rendszer az egyik (szvsz a) legszarabb. Ezek után ha még szaggat is az lett volna az inkorrekt ha plecsnit kap.

Amúgy se értem, hogy 100.000Ftt, hogy lehet kiadni "buta"fonra, 66K 5800van, ha meg Samsung fan az ilető akkor 90Kért Omnia.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#179) erdoke válasza Mymelody (#2) üzenetére


erdoke
titán

Az még hagyján, hogy minden nagy külföldi oldal tesztjében flott volt a működés, valamelyik tesztelő (GSM Arena vagy Phone Arena?) egyenesen megtartotta a Jet-et hosszabb távra.

Nem hiszem, hogy a magyarítás így szétbaxná a rendszert, ennyire még egy magyar szoftvermérnök se tudja elqrni. Igazából nem értem, mi történt. Amit különösen nem:

- A WebKit-es böngésző kvázi azonos verziói eddig mindig automatikus dicséretet váltottak ki itteni tesztekben, most vajon mit ronthattak el rajta ennyire? :F

- Ez egy Arena ellenfél, a szifonos összehasonlítás a teljesen zárt OS-en azonnal bukik. Az Arena gagyi kockája isten, a Jet gagyi kockája meg szar? Szerintem mindkettő egy gyanúsan hasonló, idióta ötlet elvetélt megvalósítása. Nekem ne forogjon már 6 db fénykép egy Falsh-ben, aminek semmi köze az általam beállított ikonokhoz. Samsung még képes volt az új WM készülékekbe is belerakni ezt a gányolást, alig várom, hogy az LG is "fejlesszen". :((

- Miért nincs videó és böngészőképek?

A legjobb aláírás a héten

(#180) AS válasza Bog (#177) üzenetére


AS
félisten

Igen,
Igazad lesz :)
különben windows mobilhoz jó lesz a rendszer szerintem . Csak önmagában nem jó.
Omnia 2 videó : link
Tényleg nem kell ceruza majd. :)
Tehát kiegészítőnek jó szerintem a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#181) Bog válasza erdoke (#179) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A válaszok egy része itt van a fórumban, de összefoglalom:

1. Webkit: nem oda és nem úgy nagyít ezúttal, ahogy kéne (tesztben le van írva)
2. Jet vs. iPhone: pont a Samsung verte a mellét rá, hogy jobb, mint az Alma.
3. Kocka vs. Kocka: az Arena kockáján nem shortcutok ülnek, hanem komplett kezelőfelületekre mutat a hivatkozás, ahonnét egy sereg új funkció elérhető. Az Arena tesztjében se nem dicsértem, se nem szidtam a kockát, senki nem írta, hogy istenkirály.
4. Pillanatnyilag egy olyan kameránk van, ami tud venni videót: nálam.
5. Böngészőképekre megkapod a választ a tesztben, összefügg a nap mondásával is (a Mac-szűrés).

A videózásról, úgy egyébként: egy teszt megírása, a készülék megfotózása, a képek megvágása, a telefonnal készített fotók összeberhelése, az egész anyag normális formába való öntése nem kevés munka, ahogy egyre komplexebbek a tesztjeink (nézz csak meg egy 2-3 éves írást), úgy ez egyre több idő. Átlagosan - nekem legalábbis - úgy 6-7 órányi szintidő jön ki. Ha erre ráverem még a videót: felvenni, megvágni (ami a felvett anyag x10 ideje), renderelni, feltölteni, akkor 8-10 óránál járunk már. Erre meg egyszerűen nincs időnk. Minden nap megy ki teszt, jellemzően ketten csináljuk az egészet (Bocha meg én), nekem mellesleg van még egy napi 8 órás másik melóm is, csak úgy bónusz. Meg főszerkesztőként megpróbálom az egészet kézben is tartani, meg azért a barátnőmmel is foglalkoznék... Úgyhogy ezért nincs annyi videó.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#182) erdoke válasza AS (#176) üzenetére


erdoke
titán

Az érintőkijelző kifejezetten erősség volt a legtöbb külföldi tesztben. Idézet a GSM Arena tesztjéből:

"[I]The only thing that stops it from being perfect is the resistive display. Or at least that was our first thought. But when we started tapping on the Jet's screen, we instantly forgot the technology behind it. As we already saw the same kind of display in our Samsung M8910 Pixon12 review we have no concerns about resistive displays used by Samsung any more.

It reacts to even the slightest touch just as a capacitive screen does, with the added bonus that you can use anything you want to interact with it - stylus, pencil, nails, gloves, etc. Writing, scrolling, typing, zooming - everything is as easy as on the capacitive screens of Samsung's M7600 and S8300.[/I]"

A processzorokat balgaság csupán órajel alapján összehasonlítani. A Jet esetében egyelőre azt se tudom, miféle CPU dolgozik benne, jó eséllyel még a Qualcomm chipset is hibásan szerepel a cikkben, mert az MSM6246 elvileg nem támogat HSUPA-t és 5 MP-es kamerát.

A legjobb aláírás a héten

(#183) erdoke válasza Bog (#181) üzenetére


erdoke
titán

1. Ez megint valami kijelző hiba lesz, az alap tökugyanaz az opensource WebKit, le lehet tölteni a forráskódot a Samsung Jet angol oldaláról, az előbb láttam, amikor a User Manualt túrtam.
2. És ha egy marketinges nyomja a rizsát, akkor már a tesztelőnek nem kell józanul mérlegelni? Máshol le tudták írni, hogy az Arena a legfőbb versenytárs, sőt, még egymás mellett fényképezték őket.
3. Az Arena kockáján semmi nem ül, amihez köze van az én személyes Arenámhoz, csak a gyárban készült képek, amiket bőszen lehet pörgetni. Pont olyan marhaság, mint a samsungos.
4. Kb. fél percre kell inaktiválni a MAC szűrést, amíg csatlakozik a telefon, utána már van MAC address a routerből. Ez nem menti fel a gyártót a cím előbányászhatatlansága miatt, de a tesztelőt sem a meló elvégzése alól.

A videózás pont akkor fontos, ha az addigi tesztekkel ellentétes következtetésre jutottatok egy készülékkel kapcsolatban, mert jelentősen növeli a hitelességet, erősítve a "hátezdexar meg lassúfos" bemondást. Szóval ha nincs idő, ki lehet hagyni egyértelmű helyzetekben, de nem ott, ahol előre látható a problémás helyzet.

A legjobb aláírás a héten

(#184) AS


AS
félisten

LOL
Rusi átrakta telot Angolra és gyorsabb!!:D
Ez igen érdekes.. Magyar nyelv ennyire szar lenne???:D
Bog vélemény? :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#185) Bog válasza AS (#184) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Vélemény? ROTFL

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#186) AS válasza Bog (#185) üzenetére


AS
félisten

Én véleményem az, hogy sima asztali Windows (asztali) is gyorsabb angolul.
De Omnia is gyorsabb angolul.
Csak hogy ez nem okostelo, szóval én sem értem. :))

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#187) Bog válasza erdoke (#183) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy már tényleg nem tudom, hogy hova a pokolba növeljem a hitelességet. Az Xperianal is itt pattogott a sok tehetség, hogy az milyen gyors és csak nekünk lassú, ott még videót is csináltunk, de tök hiába. Aztán kurvára nekünk lett igazunk. Az N95-nél is jöttek az okosok, hogy nem lötyög, meg csak a mienk csinál szar képet, de aztán csak lötyögött az a foscsimbók műanyag fedlap, és a képek is bénák voltak (poszthumusz köszi zoltánfinak a sok beklinkelt hányásért). Amikor az F490-et, meg az F700-at húztam le a Croix menü miatt, akkor is én voltam a hülye, aztán mégsem lett egyik sem sikertermék, az S8300-ról is megmondtuk, hogy szar ez a widgetes izé, és abból sem láttam, hogy az elégedett júzerek várakat építenének a halászbástya mellett.

Meg aztán az van, hogy Bocha ott küzd a telefonnal, aztán átmentem hozzá, és mutatta, hogy ezt nézd, milyen gány, és tényleg. De arra pláne nincs időnk, hogy kinyomozgassuk, hogy hol és hányan magasztalták, ebből százalékot vonjunk, és ha az szignifikánsan eltér a mi véleményünktől, akkor logisztikázzuk a kamerát, meg valamelyikünk nem csicsikál egész éjjel, hogy megvágja a videót.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#188) bosstom válasza AS (#184) üzenetére


bosstom
csendes tag

Vélemény??
Bog már 3 oldallal ezelőtt is ezt mondta hogy valszeg a lokalozációt cseszték el, nem de itt kel sírni hogy olyan nem lehet. Áhhh balga népek de már mindenki 10000 telót fogdosott meg nyomkodott de ezt nem lehet elhinni!
A MAC szűrés meg riszpekt én sem mondhattam volna jobban :))

Ui: no offense AS csak ugy az fórumos eddigi eszmefuttatáshoz kapcsolódóan.

[ Szerkesztve ]

(#189) Stefun


Stefun
tag

Pfff...nem kicsit gázos az ügy ugyan is nem soká megjelenik az Omnia II és a specifikációk kinosan hasonlitanak. Az Omniának viszont nagyobb a fan tábora ugy hogy nem szeretnék a "cikkiró" helyében lenni. Most vagy kihagyja az Omnia tesztelését, vagy belevág és ha azt is lehuzza, elvágta magát a forumozók elött mint irogató. Ha viszont azt már az egekig dicséri, azt bizony már csak a saját érdekében teszi tehát akkor is becsödölt mint tesztelö.

Az, hogy valaki hetente több készüléket tesztel, nem zárja ki hogy elfogult legyen....jelen esetben a cikkiró bizony HTC fanok fanja. Nem is csoda hogy ö kapja a legtöbb kritikát.
Aki nem tudja külön választani az elfogultságát a korrekt objektiv teszteléstöl, az ne irjon publikus tesztet. Én is igy cselexem.

(#190) Bog válasza Stefun (#189) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Á, éljen, újabb megaokos fórumozó, aki minősíti a tesztelőt mindenféle utánaolvasás nélkül, velkám, én úgy szeretlek benneteket, mind. Nesze, olvassál lehúzós HTC tesztet, mondjuk itt, vagy esetleg itt.

Az se nagyon zavarjon, hogy a Jet és az Omnia II köszönőviszonyban sincs egymással, mivel utóbbin WM 6.1 szaladgál, de semmi gond, hát egyik is Samsung, másik is Samsung, érintős, akkor ugyanaz, nyilván.

Simán szaladj át olyan apróságok felett is bátran, hogy az Omnia I-et nem csak teszteltük, hanem a fejlesztésébe is beleszóltunk, nyilván azért, mert direkt el akartuk rontani, hogy a HTC jobb legyen, ez evidens.

Mindezek után nagyon köszönöm, hogy szívet melengető, megalapozott, visszafogott és jól átgondolt hozzászólásoddal a mai napon te is színesítetted fórumunkat.

Szerk: ja, most nézem, hogy neked az a mániád, hogy a HTC szar, mi meg nagyon szeretjük, s ezért képes voltál beírni egy WinMo-hoz nulla százalékban releváns topikba egy fikát. Hogy ezt hogyan logikáztad össze, azt örök homály fogja borítani.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#191) erdoke válasza Bog (#187) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, azt feltételeztem, hogy ti is rendszeresen olvassátok az angol nyelvű "szakirodalmat".

Félreértés ne essék, én nem vontam kétségbe az általatok tapasztaltakat, sőt, készséggel elhiszem, csak annyira nem passzol a máshol olvasottakkal, hogy az ember még elfogultság nélkül is valamiféle magyarázatot, választ szeretne. Bár zárt oprendszer esetében nem is nevezném magam elfogultnak, most éppen 2 LG és egy Nokia van itthon, Samsung egy szál se.

Azt is osztom, hogy ez a widgetes móka inkább parasztvakítás, haszna ebben a formában nem sok van, szemben pl. az Spb MS3 widgetes megoldásával. Viszont a Jet 100 %-ban használható widgetek és kocka nélkül is, mert van egy tapibarát rácsos menüje, és az alatt szintén tapibarát konfigolási lehetősége. Ez eddig csak nyílt OS-es készülékeknél volt ennyire variálható, azok közül is leginkább a WM-ban. A nagy különbség az lesz, hogy egy Omnia II-re rakhatsz MS3-at, ill. ott lesz a WM6.5 Titanium felülete, míg ennél Widgets és Cube nélkül van a rácsos, és annyi. Tehát Jetet csak az vegyen, akinek a Widget+Cube bejön.

A legjobb aláírás a héten

(#193) Bog válasza erdoke (#191) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Áh, még a saját angol oldalunkat sincs időm olvasgatni... A GSM Arena-t néha, ha nagyon olyanom van, de ennyi.

A tapibarát felület (menü és egyebek) az nekem nem elég tapibarát. Nekem az a bajom az egész Samsung Touchwiz menüvel a Jet-en, hogy:
a. a jelek szerint nincs optimalizálva a hardverhez rendesen
b. elavult, régi, már az F480-ban is ez volt, azóta csak kábé annyi változott, hogy több a widget, meg máshova lehet őket pakolni
c. az egyetlen olyan cég, aki szintén csinál zárt OS tapitelefont (húzzuk ki innen a kínai MTK szarokat), köröket ver a touchwizre. Igen, ez az LG S-Class.
d. más gyártók ebben az árkategóriában már WinMo, vagy Symbian tapifont tudnak adni, nem egy ilyen bohóckodást
e. a widget nélküli menü grafikai szintje meg sem közelíti azt, amit egy LG, egy HTC, egy Apple, netán egy Nokia tesz le az asztalra. Mert gyárilag az S60 Taccs sem egy matyóhímzés, de azt legalább lehet módosítani.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#194) Balatonsound válasza Bog (#181) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

5. Böngészőképekre megkapod a választ a tesztben, összefügg a nap mondásával is (a Mac-szűrés).

Még jó, hogy a

"A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre."

:)

Amúgy a viccet félretéve százszor inkább iphone vagy symbian mint ez a touchviz csoda..

[ Szerkesztve ]

(#195) erdoke válasza Bog (#193) üzenetére


erdoke
titán

Na látod, ebben sem értünk egyet. Mármint hogy egy telefonban miért lehet hasznos a WVGA AMOLED kijelző. Szerintem az utolsó dolog a menü grafikája, mert az max. 5 percig érdekes, amíg Vérpistike megmutatja Vérjózsikának (lásd szifon effektus). Ahol igazán domboríthat, az a multimédia és a böngészés. Namost pont ezeknél valahogy a videó és a képek úgy unblock lemaradtak ("a böngésző egy borzalom" maradt, ami valahol a WebKit megviccelése egy szifonostól), viszont a menü grafikáján lehetett dorombolni bőven... Ha szerinted a készülék célcsoportját tekintve ez a megfelelő hozzáállás, akkor valami nem kóser a tesztek tervezésénél. Idézném a kijelző értékelését is:
"Középen terpeszkedik a 3,1 hüvelyk átlójú WVGA felbontású (480 x 800 pixel) AMOLED kijelző, mely 16 millió színárnyalat megjelenítésére képes. A fényereje nagyon jó, napfényben sincs gond az olvashatóságával, a színei is szépek, viszont a TouchWiz kezelőfelületnek "hála" inkább néz ki egy egyszerű QVGA panelnek, mint WVGA-nak"
Hmm, koncentráljunk a lényegre...

Szerintem egy ujjbarát menünél a kijelző mérete és érzékenysége a legfontosabb. Előbbi adott, az utóbbival valami gubanc lehet a tesztelt készüléken, vagy akár az összes első szériás hazain.

A legjobb aláírás a héten

(#196) Bog válasza erdoke (#195) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, nem. Ha van egy ilyen kaliberű kijelző a menü alatt, akkor ne egy ilyen szirszarral szúrják ki a szemem. Ez simán igényesség kérdése. Ha mindenki fel tud venni 1db grafikust, hogy figyu, legyen benne telefonkönyv, meg ilyesmi, rajzold meg, csak szép legyen, akkor pont a Samsung előjön egy ilyennel? Nyilván nem ez dönti el a telefon megítélését, ez csak HUB a tortán. Bochanak pont ez volt a baja az egésszel, hogy akárhogyan is forgatjuk, ez egy összecsapott valami lett, gyorsan be kellett vetni az Arena ellen. Nézd csak végig:
- három csont ugyanolyan lapra kitett összesen 31db ikon. Hogy milyen logikával, miért pont ebben a sorrendben, miért így csoportosítva, s egyáltalán minek ennyi ikon, ha nem fér el rendesen, az full átgondolatlanság.
- a kijelző képességeire nagy ívben szaró testreszabhatóság menüszinten. Egy nyamvadt háttér sem fér mögé
- a widget főképernyőben is az az újítás, hogy három lapra mehet
- elbarmolt mac address kezelés
- viccesen "direkt nem teljesen néz ki úgy, mint az iPhone" albumborítós felület
- szabálytalanul hülye alakú widgetek, amiből jó sok van, a felének konkrétan nincs funkcionalitása, de azért legyen ott, hogy hosszú legyen a lista

Itt nem ültek le és gondolkodtak el, mint az LG-nél, hogy hogyan csináljuk meg. Volt egy widgetes izé, jó, akkor legyen benne még több szarság, amit ki lehet húzkodni a főoldalra, de hogy 31 ikont hogyan helyezzenek el ötletesen, arra nem tudtak mit lökni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#197) Stefun válasza Bog (#190) üzenetére


Stefun
tag

Szerintem idegességedben átsiklottál a "hasonlit" és az "ugyan az" kijelentések különbsége felett.
Ha netalán tán tesztelitek majd az Omnia II-t, gondolkodóba estek hogy ugyan az a müködés akkor most mit is irjunk erre...?!
A tényt, hogy nem objektiv a "teszt" azt ez a sok hozzászólás tele kritikával támasztja alá...nem csak én.
Akkor most én is ugy irom ahogy te nekem: Nesze, olvassál elfogult HTC tesztet [itt]
vagy esetleg [itt]
Amugy meg ez vehetö segitö kritikának is hogy legközelebb ne a cikkirót "támadják", hanem az általa bemutatott készülékröl irjanak a forumozók.

[ Szerkesztve ]

(#198) copin


copin
őstag

Nincs multitouch? Amugy tavasszal egy sajtohiba a Droiddal hozta hirbe. ugy nez ki hogy a Google rendszerebol, csak a Webkit maradt meg. Sajnos.

(#199) Murderer69 válasza Stefun (#197) üzenetére


Murderer69
őstag

Jézusom te magadtól beszélsz ennyi hülyeséget? Vagy segítenek? :W

"Ha netalán tán tesztelitek majd az Omnia II-t, gondolkodóba estek hogy ugyan az a müködés akkor most mit is irjunk erre...?!"
az ugye nem gond hogy a 2 készülék teljesen más ugye?TouchWiz még véletlenül sem említhető egy lapon a WinMo-al...

"Akkor most én is ugy irom ahogy te nekem: Nesze, olvassál elfogult HTC tesztet [itt]
vagy esetleg [itt]"
Miért kellett volna lehúzniuk olyan telefonokat mint pl a Touch Pro2 vagy a Touch Diamond2 he???
A TP2 az elmúlt idők egyik, (hanem a) legjobb WinMo készüléke. A Dia2 meg csak simán jó.Ezen nincs mit ragozni mind a 2 készülék jó...
De ahogyan elnézem a nívós és értelmes beböfögéseidet te még soha büdös életben nem használtál HTC-t.Ez a legnagyobb gond az ilyen vérpistikékkel mint te nem ttdják észérvekkel alátámasztani a mondanivalójukat csak összevissza fröcsögnek és ha már nem tud "okosat" írni akkor neki áll támadni a cikk íróját..

"Amugy meg ez vehetö segitö kritikának is hogy legközelebb ne a cikkirót "támadják", hanem az általa bemutatott készülékröl irjanak a forumozók."
Amúgy meg tanulj meg helyesen írni mielőtt neki állnál az értelmetlen ámokfutásodnak ;)

ezért megérte ilyen korán kelni :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#200) atike


atike
nagyúr

Mi megy itt.... :((( A teló kinézetre tényleg gyönyörű... A belsőség (sajnos) már tényleg más... Pártatlanként gondolom így. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.