Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Bocha válasza AusWolf (#250) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Én köszönöm!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#252) Stefun


Stefun
tag

Amig válaszra várakozunk hogy mi van a wi-fi meglétével, :) addig egy kis összehasonlitó projekt.
Az tiszta hogy az egyiken mint "os"-ként van jelen a TouchWiz, mig a másikon, mint felületet használhatjuk de a többi ficsör hasonlóság érdekes.
Samsung jet
Omnia II
Én is nagyon várom az Omnia II tesztet vagy elemzést vagy ahogy nevezik éppen. :)

(#253) AS válasza Stefun (#252) üzenetére


AS
félisten

Azért itt más a helyzet, mert wm alapból 0 és szinte minden gyártóknak lassú rajta a rendszere , kivéve a HTC és Samsung ( LG nem tudta átültetni a S Sclas felületet.Windowsra normálisan.
Omnia 2 ön már most gyorsabb a felület mint a JET -en. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#254) Stefun válasza AS (#253) üzenetére


Stefun
tag

És immár tapasztalatból tudom hogy az Asus is kivétel (P565) és magasan veri gyorsaságban, megbizhatóságban a HTC-t. Bár a gyorsaság nem kimondottan csak a oprendszertöl függ. Állitólag az Omnia II-n samu proci lesz, van.

(#255) AS


AS
félisten

JET video!
EZ verzió nem lassú szerintem sőt nem is akadozik
Nézzétek meg:
LINK

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#256) Murderer69 válasza Stefun (#254) üzenetére


Murderer69
őstag

"És immár tapasztalatból tudom hogy az Asus is kivétel (P565) és magasan veri gyorsaságban, megbizhatóságban a HTC-t"

hmm.. és az a felhasználói élmény amit nyújt áh megasikítósszmájli :DDD :DDD :DDD
eddig a kezelő felületről beszéltünk nem? :F
És ha be akarod látni ha nem a TF3D az eddig talán legjobb kezelői felület amit valaha csináltak WinMo-ra ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#257) Stefun válasza AS (#255) üzenetére


Stefun
tag

Elég jol megy. De majd most fogják mondani hogy a lokalizáció miatt lassú e "teszt" példány.
Azt senkisem tudja hogy mennyire lassú csak lassú és kész. :F

(#258) AS válasza AS (#255) üzenetére


AS
félisten

Videó alapján gyors jó gép ez.. kérdés mit kaptak Bog-ék. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#259) Murderer69 válasza AS (#258) üzenetére


Murderer69
őstag

mi?mit?mit?
szerintem már 1-2x elhangzott és hivatalos magyar garos magyar hivatalos viszonteladótól
de inkább idézek Bogtól
(#28)
A Samsung itthoni disztribútora a Rightphone, a doboz a boltba tőlük jött, magyar menüvel és garival. Mit akartok még? Fotózzuk le az IMEI-t és küldjük el a Samsungnak, hogy figyu, ez hazai piacra szánt verzió? :F

Nem értem hogy mit kell ezen rágódni ?
A Samsung nem hibázhat vagy mi? :U

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#260) kaller1 válasza Murderer69 (#259) üzenetére


kaller1
veterán

A samsung nem hibázhat,nem tudtad? ;]

.::> <::.

(#261) AS


AS
félisten

Na de pont azért lett ilyen sok hsz, mert külföldi oldalakon gyors a JET itt meg nem...
Szóval valami teszt videó most mégis kellene. :)
Nekem mondjuk mindegy, vagy Omnia2 vagy Samsung HD m lesz. ( majd) :R

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#262) Reinhardt válasza Bocha (#218) üzenetére


Reinhardt
őstag

Kinek képzeled magam
Tudom elutes, meg az egesz hozzaszolasbol latszik, hogy tiszta ideg voltal, de akkor is jot rohogtem rajta. Azert viszont jar a tisztelet, hogy senki nem mert raugrani, OmniaHD-t a MAC szuresert szetteptek ugyanitt, bar az nem elutes volt...

Az erdekelne, hogy miben valtozott volna az ertekeles, ha a tesztelt Jet-tel nem lettek volna sebesseg gondok? Vagy ha most kapnal egyet amiben flottul fut a kezelofelulet?
Amugy ezeknel a telefonoknal gondolom nem ugy van, mint a PC-vel, hogy unom mar a Windows-t tegyunk fel Linux-ot (nagyon leegyszerusitve), de esetleg van ra mod, hogy kesobb egy WinMo-t vagy Androidot hackeljen ra nekem vki?

Ja, es ilyen a bortok:

(#263) guriga1234 válasza Murderer69 (#199) üzenetére


guriga1234
addikt

Off
Bocsika, de a helyesírás neked sem az erősséged. Kár volt megemlítened.
On

(#264) Murderer69 válasza guriga1234 (#263) üzenetére


Murderer69
őstag

Uram bocsájtsd meg bűneimet volt egy elütésem reggel fél hatkor :C

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#265) Bocha válasza AS (#255) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem csak a koreaiak élnek csukott szemmel, hanem Te is, kedves AS! :P
Ez szerinted — vagy bárki szerint — nem lassú? Egyenesen gyors? Könyörgöm, nézzétek 3:00-tól. Az ikonokat a lapozás után egyesével rakja ki a rendszer, a Widget görgetősáv olyan lassan reagál, hogy mire az ember ujja már a képernyő felénél van, akkor megmozdul a cucc, plusz sokszor akadozik maga a görgetés is. A kamerán rányom a beállításokra, késve ugrik fel a menü. A webböngésző fél év alatt tölti be azt a nyomorult oldalt, a fullscreen 1-2 másodperc, a görgetést többször nem érzékeli, az aktív taskok közötti váltáskor az animáció kb. öt képkockából áll. És mindezt egy olyan 800 MHz-es processzor tudja, amilyen erős semmi más készülékben nincs. Ti ezt komolyan nem látjátok és nem így érzitek? :F

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#266) Bocha válasza Stefun (#257) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Valóban feltölthettem volna egy videót, de megfordítom a dolgot: két-három évvel ezelőttig, amíg még senki nem töltögetett efféle videókat youtube-ra, senki nem hitt a tesztelőknek? Ha a rádióban bemondják, hogy dugó van az Attila úton, akkor azt sem hiszi el senki, mert nincs róla kép vagy videó? Meg eleve, mi az, hogy "dugó", ez olyan relatív dolog, nemde?

Egy szaklapnak jó esetben van annyi hitele, hogy az olvasók elhiszik azt, amit ír. Nekünk is van, két-három ember nem hisz nekünk, ennyi emberért ne haragudj, de elég kevesen dolgoznának plusz másfél órát. Egyébként a nyomtatott telekom újságok sem mellékelnek videót, meg a netesek nagy része sem. Tudtad? Vannak ugyanis oldalak, akik cikkeket publikálnak, vannak, akik videóteszteket. És nagyon kevesen vannak azok, akik a cikkeket egészítik ki videókkal, mi is köztük vagyunk, körülbelül öt cikkünkből egyhez van, de azokat próbáljuk úgy szórni, hogy a nagyobb durranásokhoz pont legyen.

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#267) Bocha válasza Reinhardt (#262) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha ezt teszem azt Android vagy iPhone sebességgel és szebb menürendszerrel tudná, plusz kicsit jobban odafigyeltek volna a gyári contentekre (több téma, nem csak ilyen béna gyümölcsös meg leveles háttérképek stb.), akkor minden bizonnyal különösen ajánlott plecsnit kapott volna, de egy ajánlottat biztosan.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#268) erdoke válasza Bocha (#228) üzenetére


erdoke
titán

Semmi gond, mindenkivel előfordul, hogy bedurran az agya. Én csak azt nem értem,a tiéd miért mindig miattam. :)

Igazából csak pár mondatban reagálnék az általad vázoltakra.
Tulajdonképpen akár pozitívumként is felfoghatjátok, hogy miért ebben a fórumban keresek válaszokat. Az ok egyszerű: mobiltelefonos (tehát nem szakosodott PDA-s) oldalak közül ez az egy magyar nyelvű van, amit rendszeresen olvasok. És bár végigfutottam a hozzászólásokat, mielőtt beleszóltam, és éreztem is, hogy sok dolog így vagy úgy már elhangzott, azonban úgy véltem, választ még nem kaptunk.

"Egy magára valamit is adó tesztelő nem olvashat más cikkeket, mivel azok elferdíthetik a saját véleményét, függetlenül attól, hogy milyen nyelven íródott"
Ezzel nem tudok egyetérteni, mégpedig pont amiatt, amit az előzőben írtál, tehát hogy a mobiltelefonok tesztelése erősen szubjektív "tudomány". Még természettudományoknál is más nézőpontot, esetleg az illető által figyelmen kívül hagyott, fontos apróságot kaphatunk, ha konzultálunk, nemhogy ennél a témánál.

A bannolást nem én rángattam elő... és tudtommal a PH lapcsaládnál volt hagyománya az erősebb moderációkat és a bannolásokat rövid magyarázattal logolni.

Szerintem nem korrekt úgy beállítani, hogy én folyamatosan ugyanazokat a dolgokat kérdezem meg újra meg újra egy cikk kapcsán. Most nagyjából igaz, de egyértelműen azért, mert a kielégítőtől (számomra) nagyon messze álló válaszokat kaptam.

A "megoldás", amit kitaláltatok, szvsz inkább óvodába illő, de ha nektek megfelel, én nem állok az útjába. Igazából egyikőtöket sem ismerlek személyesen, tehát majdhogynem mindegy, melyikőtök válaszol...

Végezetül egy tanács elboruló agy esetére: Én ilyenkor megírom a hozzászólást első felindulásból, de közben higgadok annyit, hogy félretegyem pár percre, amíg találok valami elfoglaltságot, és utána újra átolvasom, és moderálom. Délben is így tettem, mielőtt válaszoltam a kirohanásodra. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#269) AS válasza Bocha (#265) üzenetére


AS
félisten

OK :D a mostani Omniámhoz képest gyors ( és nem Touch Wiz van rajta:S )

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#270) AusWolf válasza Reinhardt (#262) üzenetére


AusWolf
őstag

Minek gravírozták/vágták ki a gombok helyét? Egy telefont sem állok neki nyomkodni, ha nem látom a kijelzőt. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#271) erdoke válasza Bocha (#265) üzenetére


erdoke
titán

A processzoros kérdésemre még nem válaszoltatok. A korábban megadott Qualcomm elvileg egy chipset, ami ráadásul eredetileg nem is támogat HSUPA-t vagy 5 MP-es kamerát. Most akkor miféle cucc van benne? Sehol nem találok pontos infót.
Nem baj, ha Bog válaszol. :D

A legjobb aláírás a héten

(#272) AS válasza erdoke (#271) üzenetére


AS
félisten

Úgy tudom a Samsung saját procija van benne.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#273) Reinhardt válasza AusWolf (#270) üzenetére


Reinhardt
őstag

A felvesz/leraknak meg van ertelme, mert ugye mindenkinek aki benne van a telefonban kulon csengohangot allithatok be, es akkor ha csorog mar tudom, hogy ki keres es felveszem, vagy nem. Persze a menugomb kivagasanak tovabbra sincs ertelme. De Samsungnal ugy gondoltak, az majd jol nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#274) copin válasza erdoke (#271) üzenetére


copin
őstag

Samsung 6410 [link] [link]
Ha esetleg nem lenne hihető A Qualcomm chips valami öszvér lehet, vagy valami nagyon nem stimmel vele. Elnézve a videókat, a kocka gui-t nem értették meg. Gyenge Compiz másolat. Semmi logikát nem látok abban, hogy a usernek ez miért jó. Őszintén szólva azt sem mondanám, hogy dekoratív.

(#275) erdoke válasza copin (#274) üzenetére


erdoke
titán

Tehát ugyanaz az OMAP3 klón, ami az Omnia II-ben és OmniaPRO-ban is van (meg a szifonban 600 MHz-en?). Az tényleg izmos. THX

A legjobb aláírás a héten

(#276) Balatonsound válasza Bocha (#248) üzenetére


Balatonsound
csendes tag

Ennyi energiával, amivel ezt a sok szépet összehordtad már sokkal de sokkal teljesebb teszt is készülhetett volna. Igaz akkor nem lenne miról beszélni sok oldalon keresztül :) :)

(#277) oalex válasza Bocha (#251) üzenetére


oalex
senior tag

Valamiért hidegen hagy ez a konkrét készülék és ezért nem is szóltam még hozzá lényegében, nem is olvastam külföldi tetszett és nem is ástam bele magam, így hát a teszt pontos vagy pontatlanságáról nincs véleményem, de..

1. előttem szólaló Balatonsound kollégának a hozzászólásában van valami. Főleg az elején említett időhiányra való hivatkozás vonatkozásotokban, ami a alapos teszt (főleg videó: böngészésről, menü navigálásról, stb.), hogy az plusz 2 órát jelentene, ha még az is lenne benne és, hogy nincs rá idő. Az itteni reakciók, nem csak az írás, meg esetleges kirohanás, hanem az olvasás is, hisz abból születtek a válaszod, több idődbe telet, mint, hogy egy rövid videó-t készíts. Írtad, hogy szeretitek az építő jellegű kritikát, mert abból fejlődtök. Ezt annak szánom.

Egyértelmű, hogy kevesebb lenne a pattogás, ha lett volna egy rövid videó, mert akkor eleve nem lesz belinkelve az a kb. 10 különböző külföldi videó ide, hogy nézzétek meg ott milyen gyors (néhány hangnemében már-már azt éreztem, hogy nem is hiszik el amit mondtál a lassúságról). Ha van videó, akkor mindenki azt látja/tapasztalja ami te és akkor nincs kérdés (persze, tudom, hogy akkor is lesz olyan vita, hogy az az egyik ember szerint gyors, a másiknak meg lassú, de legalább fele ennyi lenne az erre vonatkozó hozzászólás). És kevesebbet kell utána magyarázkodni, védekezni, stb.. Emiatt időben ugyan ott lennél, de közben lenne egy jobb/alaposabb teszt.

2. Ami külföldi olvasás illeti. Meggyőződésem, hogy ha annyi készülékkel van tapasztalatom mint neked, vagy a Bognak, akkor eléggé nehezen tudna befolyásolni egy külső parti a saját véleményem kifejezésénél. Egyszóval eltántorítani, ahogyan írtad nem kéne neki. Cserébe, viszont annyi előnye van, hogy (ezt a Bog-al az N97 tesztnél jól körbe jártuk és úgy láttam, hogy a tesz előnyére is lett), szóval, hogy az ott felfedezett hiányosságok(akár bug-ok), vagy esetleges extrák, amikre te pont figyeltél vagy nem találkoztál (mert senki sem tökéletes), arra felhívja a figyelmedet.
Tökéletes példa erre a MAC cím (kijelzésének a hiánya). Ha Ti lennétek egy külföldi oldal és megírjátok egy az egyben ezt a tesztet ami most, én meg egy magyar oldal tesztelője (akinek nincs MAC cím szűrése aktiválva), akkor ha nem olvasom előtte a ti cikketeket, akkor fel sem tűnik, hogy van egy ilyen hiánya a készüléknek.

Ugyan ez a példa fordítva (most az összehasonlítás kedvéért mégis át futottam a GSMArenás tesztet), Neked arra hívta volna fel a figyelmedet, hogy a készülékből igencsak hiányzik a smart-tárcsázás (azaz, hogy ha utöd a számokat, akkor nem csak azt jeleníti meg, hanem a contact-ból az olyan neveket, amik szintén megfelelnének azoknak a T9-es betűinek), amiről (ha jól láttam a telefonálás részben) nem tettél említést, mert valószínűleg nem tűnt fel. Bármilyen tapasztalt/rutinos is vagy a tesztelésben, nem tudsz mindenre gondolni.

Ui: Még egy apróság, csak a korrektség kedvéért idézném ugyan ebből a topicból Bog-ot.:
[link] "...Az általad linkelt két HTC tesztben a HTC nemzetközi szinten is elismert két legjobb modelljét dicsérjük, sajnálom, ha ez számodra fájdalmat okoz....."
Itt a TD2 és a TP2 ről van szó, amik nem mondhatni régi készülékekének. És az nem igazán kóser, hogy itt meg azzal van igazolva, hogy jó munkát végeztetek, hogy nemzetközi szinten is elismert. A Jet-nél, meg azzal, hogy a nemzetközi, az nem mérvadó.

Mind ezt azért írtam, hogy a jövőbben még jobb legyen a kedvenc oldalunk. A többség szerint jó munkát végeztek (ezért hemzseg itt állandóan a magyar telefonbuzik és kütyü mániások nagy része). Ember legyen a talpán, aki tudja, hogy hogy bármit is ír le (teszt), azt átunna több ezre olvassák és több százan ízekre szedik. Majd akár szőrszálhasogatóan is, de szemetekbe tolják a kritikákat. Én, de gondolom itt sokan mások, nem tudnánk ezt utánatok csinálni, úgy hogy ilyen vonatkozásban minden tiszteletem a tiétek.

Mobilarena for president... :R

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#278) Napfénysüti válasza Bocha (#265) üzenetére

Lehet valakinek már ez is gyors. ;]

Més que un club!

(#279) sec094 válasza f.begbie (#155) üzenetére


sec094
tag

Félreértesz. Nem azt várom, hogy csúcsmodell legyen, hanem azt, hogy jobb legyen a KP500-nál. :)

(#280) Viktor0610 válasza erdoke (#275) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is ezt találtam.

Samsung Galaxy A54

(#281) Bog válasza oalex (#277) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Röviden:

1. Ezt Bocha már elismerte, nem jutott eszébe betenni a T-s kártyát, mert épp azon cseszte fel az agyát, hogy nem bírja kinyerni a mac címet a telefonból.
2. Külföldi oldalakat én akkor nézek meg, ha előbb van tesztjük valamiről, amit mondjuk én is nagyon várok (pl N97). Egyébként eléggé leszarom, nem azért, mert ne lenne jó, vagy akármi, hanem mert úgyis nálam van a telefon, akkor meg már nem érdekelnek a külföldi tesztek. Viszont a magyar konkurenciát olvasom, a magam megnyugtatása végett.
3. A videóról. Értsétek meg, hogy Bocha és én nem vagyunk tesók, meg nem vagyok az anyja sem (szerencsére), ami azt jelenti, hogy nem lakunk együtt (az b@szna be igazán :) ), kamera viszont 1 db van. Vagy én csinálok mozit a 6700-ról, vagy Bocha veszi fel a Jetet. A kettő együtt nem megy, logisztikai okokból.
Ui: őszintén, hát mit írjak, ha valami nagyokos azzal jön, hogy mi HTC fanok vagyunk, mert nem húztuk le a TD2-t meg a TC2-t?

Az észrevételeidet köszönjük.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#282) #16820480 válasza erdoke (#275) üzenetére


#16820480
törölt tag

én úgy tudom, hogy az első két szifonban csak sc6400 volt, ami 624MHz-es (~400-on hajtva). ilyen sc6410 még a Meizuban van.

(#283) Stefun válasza Bog (#281) üzenetére


Stefun
tag

Ha nektek a tesztelés a munkátok, és ahogy bőszen emlitettétek hogy hetente több készüléket teszteltek, akkor ne legyen má olyan nagy gond a mac cim meg eféle "anyuci megbotlottam" esemény. Normál adsl internet, wi-fi-s router és a géppel csatlakozol. Nekem halandónak ennyiböl telt mobilon netezni.
Nehogy má ne legyen 2 ütött kopott kamera...! Nem kell ide HD hü meg há kamera. De ajánlhatok többfélét mint számotokra munkaeszközt : a lap alján vannak az ócsóbbak
Ha szerintetek szubjektivnek kell lennie a tesztnek, akkor annál inkább kell olvasni más irásokat is mert az olvaso nem tudja hogy az adott tesztelö éppen milyen készülék hive vagy milyen idegállapotban van a cikk irásakor. Az, hogy az emlitett htc gépeknek elég sok hibájuk van, azt ti is tudjátok. De ha nem, én mesélhetek róla mint ahogy irtam is a saját topicjában, 3 htc gépem volt szal adtam esélyt a cégnek böven. De a mai napig nem képesek kijavitani az alapvetö müködés hibáit.
Nem annyira gond ha egy tesztelönek van kedvenc márkája, de akkor azt a neve alá kéne feltüntetni hogy mire számitson a vásárlás elött álló, tájékozódni akaró olvasó. Mert gondolom ezért irtok tesztet...vagy nem? :U

(#284) erdoke válasza #16820480 (#282) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, ha nem volt egyértelmű, természetesen a 3GS-re gondoltam, abban fut ez 600 MHz-en.

A legjobb aláírás a héten

(#285) Bocha válasza oalex (#277) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

oalex: alapvetően igazad van, de az időt tologatni nem tudom. Ezt az időt utólag tudtam a készülékre fordítani, előtte nem tudtam volna, mert akkor mondjuk egy vagy két nappal később jelenik meg a cikk. Tehát az, hogy most volt időm a cuccra, nem azt jelenti, hogy előtte is volt, erősen hétvégén írtam a cikket, gondolom ez egyértelmű mondjuk a képernyőfotókból is.

erdoke: félreértettél. :) Nem arról van szó, hogy ha meglátom a neved, akkor kilövöm a monitort, eltakart szemmel lejjebb scrollozok, hanem arról, hogy ha netán előfordul a jövőben, hogy nincs energiám válaszolni neked, akkor Bognak szólok, magyarul prioritással lesznek kezelve a kérdéseid. :) Egyébként a proci Samsung S3C6410, ARM1176JZF-S maggal, 533-tól 800 MHz-ig skálázódik, 65 nm csíkszélességű. Link.

Stefun: hadd döntsük el mi, hogy mi a gondunk, valamint azt is, hogy akarunk-e videókat venni. Sőt, azt is mi szeretnénk eldönteni, hogy egy cikket hogyan írunk és mi lesz benne. Ha felkúrom az agyam azon, hogy a MAC címet tudom megnézni, emiatt pedig nem csinálok screenshotot, akkor nem csinálok.

Az a baj, hogy nagyon elkényeztettük az olvasóinkat. A kérdések 99 százalékára válaszolunk, a kérések 99 százalékának eleget teszünk, ha bizonytalanság van, akkor elég komoly munkával cikkeket publikálunk, melyek eloszlatják a homályt. Olyan témákról írunk, amikről még a világon senki, nem kis mélységekbe megyünk be, stb. Értelemszerűen azért csináljuk, hogy mindenki elégedett legyen, de könyörgöm, ha egyszer előfordul, hogy valami nem tökéletes és nem pótoljuk, akkor azt is el kellene fogadnotok. Itt mindenki főállás mellett (én suli mellett) csinálja a lapot, jórészt éjjelete, plusz gyakorlatilag hárman vagyunk. Van magánéletünk, vannak gondjaink, emberek vagyunk, nem mobilok tesztelésére készített robotok. Elég sokat leteszünk az asztalra és nagyon odafigyelünk az olvasóinkra, rosszul esik, hogy ha százból egyszer nem jut rá energia, akkor ilyen stílusban vagyunk számon kérve.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#286) erdoke válasza Bocha (#285) üzenetére


erdoke
titán

Kösz a procit, már megtaláltuk közben. Korábban egy régi Qualcomm chipsetet adtatok meg, azért jöttem zavarba.

A legjobb aláírás a héten

(#287) Womb válasza Stefun (#283) üzenetére


Womb
senior tag

Miért nem szégyelled ilyenkor magadat?
Olvasd a lapot, véleményezd ha tetszik vagy nem tetszik, de legyél korrekt, és ne szólj bele a munkájukba. Miért nem kerítesz már nekik nőket is? Arról is tudsz linket ajánlani?
Mond,hogy szar úgy ahogy van a Mobilaréna, de ne legyél faragatlan, ember!

(#288) Stefun válasza Bocha (#285) üzenetére


Stefun
tag

Ja, hogy csak hobbi szinten üzitek ezt a "tesztelgetösdit" nem hivatás szerüen! Igy már értem. ...hogy miért okozott gondot egy mobil internet otthon.
Ez a "világon a legelsö tesztelés" nem nyerö ha ilyen hiányosságokkal csináljátok. Nyugodtan lehettek a harmadikok vagy ötödikek is de akkor olyan kellene hogy ne érje ennyi kritika a cikket.

Nálatok még mindig nincs wi-fi a Samsung S8000-ben legaláb is a specifikáciotok szerint.

(#289) Stefun válasza Womb (#287) üzenetére


Stefun
tag

Amint látod véleményezem és segitség képp ajánlottam nekik kamerát.
Hát ha már nöket is kell nekik külön ajánlani, az rég rossz rájuk nézve szal ezt a felvetést majd rajtad kell hogy "leverjék".
Ennyi értelme volt a hozzászólásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#290) Bog válasza Stefun (#283) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Rohadtul örülnék, ha a tesztelés lenne a munkám, de ebből - itthon - nem lehet megélni. Szóval nem ez a munkám, rohadtul mást csinálok napi 8 órában.

Ha nem így lenne, akkor el tudnék olvasni más írásokat is, de - mint ahogyan ez már leírásra került, bizonyára elkerülte a figyelmed - nem is igazán érdekel más teszt.

Engedelmeddel szeretném én eldönteni hogy mikor és milyen büdzsét allokálok egy kamerára. Én sem teszek neked javaslatot, hogy milyen gyorsan és milyen árfekvésű pszichiátert keress fel.

A cikkírók hangulata nyilván befolyásolhatja egy írás hangulatát, de a tényszerű adatok attól még nem változnak. Egyikünk sem rajong egyetlen márkáért sem, de mindig öröm ilyet olvasni a fórumozóktól. Az, hogy már voltunk Nokia-bérencek, Samsung-talpnyalók, LG által lefizetett bértollnokok, Sony Ericsson seggnyalók, csak ebben a topicban HTC és Apple részlehajlók is egyszerre, az igazából ebben a volumenben már dicséretnek számít.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#291) Bog válasza Stefun (#288) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A hivatás meg a munka az bazira nem ugyanaz.

A specifikációkban szerepelt hibát javítottam, kösz az észrevételt.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#292) AusWolf válasza Stefun (#289) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem segítség az olyan segítség, ami mögött elvárás van. Te nem azt akarod, hogy kamerájuk legyen, hanem az S8000-et akarod videón látni. Ennyi értelme volt a javaslatodnak. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#293) joey04


joey04
titán

Amit Bog és Bocha leírt azzal 99%-ban egyetértek. Viszont ha csak egy kamera van, akkor talán jobb lenne az érdekesebb készüléket videózni szerintem. Most nem csak feltétlen a 6700 vs Jet témára gondolok, volt régebben is ilyesmi. De ez is csak egy javaslat

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#294) Bocha válasza joey04 (#293) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez a kamerás história úgy zajlott, hogy a régi gépem (Fujifilm S6500fd) ellopták a tavalyi barcelonai MWC-n, ekkor döntöttünk úgy, hogy nekem egy tükörreflexes fényképező lesz helyette, ami bár felépítéséből adódóan képtelen mozgóképet rögzíteni, jó képek készítését teszi lehetővé — régebben ugyanis sok olvasónak ezzel volt baja, meg is tettük a lépéseket, nem volt olcsó cucc, de most már hála istennek senkinek nincs baja a képek minőségével. Kamerája viszont Bognak van, amit nem tudok elhozni tőle akármikor, mert ő fotóz is vele, az én tükrösömmel meg nem tud, tehát a csere sem megoldható dolog.

Régebben én is vettem videókat telefonnal, borzalmasak voltak (pl. T-Mobile G1 cikk), ezért úgy döntöttem, hogy amíg nem tudok megfelelő színvonalú mozgóképeket gyártani, addig inkább nem is gyártók. Tervben van, hogy nekem is lesz kamerám és megtanulom a Vegas használatát, de könyörgöm, ezek nem fél perces dolgok. Oké, egy kamerát _elvileg_ bármikor elszaladhatok venni a boltba, de ettől még nem lesz megoldva minden. A nettel kapcsolatban pedig köszönöm, szintén nem kérek több tanácsot (joey, ez nem neked szólt, csak a te hozzászólásodnál kattintottam a válaszra)!

Sok konkurensünk, újságíró ismerősünk mondta már, hogy nem teljesen életképes az, ahogy csináljuk a Mobilarénát. Mentalitásban, hozzáállásban, lelkesedésben még mindig ugyanazt a szintet hozzuk, mint a fiatal lapok akkor, amikor napi ötszáz látogatójuk van, csak nekünk ötvenszer ennyi van, ami miatt a tartalomkezelésünk is más, nem havi két cikket közlünk, hanem napi tíz-tizenöt hírt és legalább húsz tesztet, amikben már oknyomozó "riportok" is vannak. Én úgy érzem, hogy bírjuk, pedig kvázi hárman visszük a lapot (plusz Viktor0610 és Pompi is rengeteget segít nekünk, nem beszélve a PH!-s moderátokrok), AnDante munkába menet mobiltelefonról írja a híreket Opera Minivel (és mennyi anyázást kap, ha van egy elgépelés, el nem tudjátok képzelni), én nyomatom a tesztek nagy részét és némi szervezkedést a tesztcuccokkal, Bog pedig mindent, jelenleg ennyi. Ha kampány idején nálunk is futna pl. politikai hirdetés (mint pár konkurensünknél), akkor valószínűleg több lehetőségünk lenne, de mi (azaz főleg Bog, mert ez az egész az ő munkájának a gyümölcse) nem ezt az utat választottuk, és hiszünk benne, hogy helyesen. Ez már nagyon mély ideológiája a dolgoknak, de a lényeg az, hogy bár hosszú távon szeretnénk mindannyian ebből élni, ezt nem két nap alatt akarjuk elérni, pedig ez itthon annyira jellemző mindenre. Végig akarjuk járni azt az elég hosszú utat, amivel egy atombiztos dolgot tudunk felépíteni úgy, ahogy azt mindenki szereti. Ez magában foglalja, hogy sokkal rugalmasabbak vagyunk a multiknál, ugyanakkor erőforráshiány miatt nem tudunk mindent pikk-pakk megvalósítani. Amit meg tudunk, azt tudjátok jól (kivéve a Jet miatt regisztrált újoncok), hogy megcsináljuk, ha arról lenne szó, hogy legyen plusz egy sor a specifikációs táblában, holnaptól működne. Pörgünk azon, hogy nyereményjátékokat szervezzünk (pedig ez nekünk körülbelül semennyire nem éri meg, nem reklámozzuk sehol máshol, tehát plusz olvasónk sem lesz tőle), hogy olyan témákról írjunk, amik még a Magyar Televízió munkatársaink is kifognának. A videózás viszont részemről nem ilyen dolog, legalábbis nem most.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#295) djsunny


djsunny
aktív tag

Úh, jó kis vita alakult itt ki a készülékről + a tesztről. :) Átolvastam a hozzászólásokat és persze a tesztet is és nekem az alábbi konklúzió jött le:

Ez a telefon egyáltalán nem olyan rossz mint amilyennek a teszt beállítja. Mindösszesen arról van szó, hogy túlárazott! Vagyis ezért a felületért sok amit elkérnek, de ettől ez még a hétköznapokban teljesen frankón használható és jó telefon.

Valamint én úgy érzem, hogy a felület sebességével kapcsolatban "túl profi" a cikk írója. Úgyértem Ő mint sokat látott szakember azt várja, hogy olyan gyors legyen, hogy ezredmásodpercet sem késsen az érintőfelület. Namost egy átlagos embernek (mint pl. Én) bőőőőven jó ez a sebesség. Mert írjátok, hogy húzza a widget sávon az ujját és alig megy a görgetés. És? Nincs 2 másodperc idő várni rá? Mondom 2 másodperc :D ! Könyörgöm 2 másodperc. :DDD :DDD Szóval ez olyan mint amikor az informatikus megőrül ha várni kell valamire a gépen, de egy átlagfelhasználónak az bőven tökéletes sebesség. Értitek mire célzok? És szerintem ezért van az, hogy a youtube videókra hivatkozva sokan mondják, hogy miről beszéltek? Ez tök jó! Persze, hogy ezt mondják mert egy átlagembernek valóban tök jó. Csak nektek szakiknak elfogadhatatlan! ;]

Az más kérdés, hogy ennyi pénzért nem lenne szabad akadnia egyáltalán. De ez már a sales csoport munkáját "dícséri". Vagyis ők baszták el az árazással!

Vagyis én azon az állásponton vagyok, hogy igenis jó teló csak nem éri meg ennyiért. ;)

Amúgy S5230-at használok, a widgetek gördítése és a fényképes telefonkönyv nálam is lassú mégis szeretem mert van időm 2 másodpercet várni amég odébbgördül

(#296) plus44 válasza Stefun (#289) üzenetére


plus44
veterán

Olvasva a hozzászólásaidat, meg az ehhez hasonlókat, én már a 2. után kivágtalak volna innen. Lelkes újonc létedre elég sokat megengedsz magadnak, amit más 2000 nap ittlét után sem mer (jobban mondva van olyan szinten, hohy ismeri a dörgést). Kíváncsi lennék, ha neked kellene Xezer ember kismillió kívánságát teljesíteni napól napra, hogyan is menne.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#297) AS válasza djsunny (#295) üzenetére


AS
félisten

Ez igaz , az emberek 95 % nak a JET sebessége bőven elég sőt...
Már elég sok embernek mutattam videókat és mindenkinek tetszett , hogy milyen gyors stb.
Tehát a átlag felhasználóknak nem lassú.

De természetesen igaza van Bog-nak és Bocha-nak is, ök tapasztaltak láttak már sok mindent:D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#298) joey04 válasza Bocha (#294) üzenetére


joey04
titán

okés a videót értem. :R
Most a Jet és korábban az N97 teszt kapcsán is kaptatok sok szidást, Bog is kiborult egy picit a logouton, meg itt most te is. Fölösleges. Csináljátok úgy, ahogy eddig. Aki kötekedni akar az mindig fog találni valamit, az olvasók nagy része meg így szereti az oldalt ahogy van. Nem szabadna elbizonytalanodnotok, jó úton jártok, így tovább! :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#299) djsunny válasza joey04 (#298) üzenetére


djsunny
aktív tag

Jaja, ez igaz. Mindig bele lehet kötni valamibe. Csak ennél a cikknél túlnyomó többségben vannak a lehúzó mondatok és valszeg ezért jön le úgy, hogy az egész telót egy rakás kakinak gondolja. Vagy lehet tényleg így gondolja? :DDD

(#300) Murderer69 válasza djsunny (#299) üzenetére


Murderer69
őstag

Komolyan is gondolja /akkor nem írta volna le/

Amúgy meg így tovább igaza van yoey20-nak eddig is így volt és így is lesz aki belétek illetve a cikkbe akar belekötni úgy is meg fogja tenni..
És?
99%-ból 1 %
Kevés ilyen lelki ismeretes csapatot "ismerek" mint ti és Ti legalább megmutatjátok hogy ebben a világban így is lehet élni /saját lábon/ :R

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.