Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) AmigaFan válasza fkjani (#1398) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

T-Mobile-os firmware-el nem lehet a szolgáltató nevét elmozdítani, fixen oda van rögzítve, gondolom emiatt is szolgáltatói a firmware. :D
S8000DSIG4

[ Szerkesztve ]

Amiga Forever...

(#1402) fkjani válasza Sasal1ty (#1400) üzenetére


fkjani
csendes tag

Nézegettem neten, és találtam firmware-eket, csak nemigazán vágom, h h lehet telepíteni. Ha vki már frissített, az légyszi írja le, h h kell, nem akarok hülyeséget csinálni... amúgy ezt a frissítést találtam: S800MXEJA1

(#1403) Surplus válasza fkjani (#1402) üzenetére


Surplus
tag

Ez a legújabb: s8000XPJA1. Nem próbáltam, mert még nem tudom, hogy beállítható-e a magyar nyelv.

(#1404) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!

Mostanában vennék új telefont, és a JET is lehetséges célpont. A nagy T-nél veszem majd.
Kérdéseim,
- a T-s szoftverrel lehet javát telepíteni kártyáról vagy sz-gépről?
- mobil tv milyen, használja valaki?
ma láttam egy Spica-t és azon nem volt valami szép, kockás volt, régebben egy Nokia 5800-t is próbáltam, azon jobb volt a kép.
- widget-teket csak a telefonról lehet telepíteni?
- döcögős a T-s szoftver?

az előző telefonomat (Samsung S5230) szerettem, de egy kicsit kevésnek találtam a tudását, rádiózásra, egérmozizásra és persze telefonálásra teljesen jó volt, de egy JET szerű-tudású telefont szeretnék.

egyenlőre csak ennyi jutott az eszembe

előre is köszönöm a választ

(#1405) Wa2x_ válasza NoMagix (#1404) üzenetére


Wa2x_
veterán

Üdv Ftomm!

- Elvileg lehet JAVA-t telepíteni - ha nem is hagyományos módon - de vannak rá megoldások.
- Mobil TV-ről nem tudok nyilatkozni.
- Lehet sz.gépről is telepíteni widget-et.
- Alapból nem vmi gyors a Jet szoftverezettsége, így a T-s sem, de használhatón belül van bőven.

Jet tudásut szeretnél, vegyél Jet-et! :) Az ára is lement most nagyon, megéri. Én is terveztem még 1-2 hónappal ezelőtt, hogy azt veszek, de inkább megvárom a Samsung S8500 Wave-et.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1406) Wa2x_ válasza fkjani (#1402) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szia fkjani!

Firmware frissítés mente a következő:

"A *#7465625# kombinációval megnézed hogy független-e.
Sim lock OFF és Network Off-nak kell lennie különben belefagy a frissitésbe!!!
Elöre mondom hogy én nem frissitettem még(nem is fogok egy darabig mert minden jól mükszik) ezt az instruckciót egy másik fórumról szedtem!!!!!!!

Szóval felrakod a New Pc Studiót ez tartalmazza a drivert a telefonhoz.Kipróbálod.,hogy felismeri-e.
Utánna letöltöd a Multiloadert,ami majd frissiti a telefont.
http://www.4shared.com/file/141039728/e2a97872/MultiLoader_V560.html
Utánna letöltöd a firmware-t,és kicsomagolod valahová ahol könnyen megtalálod. ;)
Visszább van egy link ahonnét le tudod tölteni.
Azt is leirtam,hogy melyik tartalmaz magyar nyelvet.
OK.
A következö fontos lépés!!Beirod a computered startmenüjének a keresés részébe hogy " msconfig "
Klikk a Sart Up-ra és kivenni a négyzetekböl a pipákat.
(Ha végeztél vissza kell majd itt mindet pipálni!!!!)
Indisd ujra a számitógépet.
MINDENT ments el a telfonodról,a képeket, a telefonszámokat,mindent.Vedd ki a memória és a sim kártyát is.
Csinálj egy Hard Resetet.
Ha kész vár vele vagy 3 percig.
Ok.
Kapcsold a telefont "bootloader" módba.
Tarsd lenyomva a hangerő,és a kamera gombot a két oldalon,
és nyomd meg a kikapcsoló gombot.A telefonod ujraindul bootloader módban.(piros,fekete ,vagy kék lesz a képernyö)
Ezután kapcsold be a Multiloadert.
Dugd rá a telefonod a gépre.

1.Válszd ki a Jet -et a radio gombal (LSI6410)
2.Válaszd a Boot Change,
3.Full Download
4.Master Rom
5.Azután klikk a Boot-ra és válszd ki hova tetted a firmware file-t.
6.Válaszd az Amss-t és az Apps-t
7. Rsrc1
8.Rsrc2(Low)
9.Válszd a Factory FS file-t
***FOTA és ETC mezöket üresen hagyni.****
10.Klikkelj a Port Searc gombra,és várd meg hogy megtalálja a telefont.
11.Klikk a Download gombra és várd meg mig befejezi.
Néhány perc alatt végez.Amikor végzett kiirja hogy " Ok Complete."
Lehuzhatod az usb-t,és beteheted a sim meg a memória kártyát.
Indisd ujra a telefont.Csinálhatsz egy Hard Resetet is,de nem fontos.

Ha valamilyen oknál fogva elszurtad a telepitést SEMMIKÉPPEN NE INDIST UJRA TELEFONT, hanem indisd ujra a számitógépet,és kezd elöröl az egészet."

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1407) MihoOo


MihoOo
csendes tag

Sziasztok!
A napokban vennék egy ilyen készüléket, már csak azt nem tudom hol.. Az lenne a kérdésem, hogy a T.nél a legújabb Fw van feltelepítve a telefonra? Mert ha jól olvastam korábban, a frissítés garanciavesztéssel jár. Csakhogy épp a garancia miatt venném ott a készüléket :))
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1408) AmigaFan válasza MihoOo (#1407) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Szia!
Ha szolgáltató függő telefont veszel, mindegy hol, akkor a legújabb firmware mint olyan, más értelmet kap! Ugyanis a szolgáltatóknál (én a T-nél tudom) úgy működik a dolog, hogy a telefon piacra dobása előtt tesztelik sokat a saját szolgáltatói firmware-t, hogy stabil e, nem bug-os e! Namármost ami átment ezeken a teszteken és megfelel, azzal kerül forgalomba, és ezek után is csak azt a firmware-t kapja meg hivatalosan, amik ezeken a teszteken átmennek! Ezért van az, hogy hiába jönnek sorra az új firmware-ek, a T-nél még mindig az ő általuk elfogadott utolsó stabil verzió lesz a telefonokon.
Ennyi a titok, ezért frissül sokkal ritkábban a szolgáltatói firmware.

Amiga Forever...

(#1409) Wa2x_ válasza MihoOo (#1407) üzenetére


Wa2x_
veterán

AmigaFan-t kiegészítve még (ha megengedi :D ) - úgy van ahogy mondta - szerintem tanácsosabb a T-nél venni, mert van normális gari mindenre. Jó a szolgáltatói FW is, használható. Majd idővel, ha vmi nem működik rendesen vagy nem tetszik lecseréled, de ez tényleg garancia vesztéssel járhat.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1410) robesz55 válasza Sasal1ty (#1400) üzenetére


robesz55
tag

hello Sasal1ty!
korábban így próbáltam ahogy leírtad, de akkor is 3G/edge jel pirosra váltott+földgömb zöld nyíllal...néztem a számlarészletezőt, és felszámolta a díjakat ami azt mutatja hogy mégsem wifiről szedte a netet.
lehetséges hogy olyan T-s fw van rajta ami nem engedi h wifin keresztül kapcsolódjak a netre?
vagy ez hülyeség lenne?
gondolkodtam azon is, hogy beviszem hozzájuk és...hátha tudnak valami okosat mondani de...elég sokat olvastam itt is róla, és nem tudom h ők mennyivel tudnának többet mondani.

azért köszi a segítséget :)

üdv

(#1411) NoMagix válasza Wa2x_ (#1405) üzenetére


NoMagix
addikt

Samsung S8500 Wave engem is nagyon érdekel, amiket láttam róla videókat, ott igazán több volt mint meggyőző!
még várok 2-3 hetet, addigra talán megjelenik, hiszen nem véletlenül lett olcsóbb a Jet!
a német T-s oldalt szoktam meglesni, ott mindig kiírják mikor mi fog érkezni, sajnos a Wave még nincs előrejelzésben sem.
Bár, volt úgy is hogy a magyar T-nél rég kapható volt 1 új telefon, és kint még híre sem volt...

(#1412) Wa2x_ válasza NoMagix (#1411) üzenetére


Wa2x_
veterán

Persze, az változó, hogy melyik országokban adják ki előbb, aztán melyikekben utána. De én várok, ráérek! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1413) MihoOo


MihoOo
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :) azthiszem akkor maradok a T-nél.

(#1414) enfermedad


enfermedad
csendes tag

próbáltátok már a netes zenefelismerő funkciót? sztem egész lenyügözö:D még a jizz in my pantset is megtaláltaxd

(#1415) MihoOo


MihoOo
csendes tag

sziasztok!
Mielőtt megvenném ezt a telefont, valaki összefoglalná nekem, hogy mégis milyen programok futattahatók rajt, Fwtől függetlenül? Többek közt böngészőre, messengerre gondoltam.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#1416) AmigaFan válasza robesz55 (#1410) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Olyan firmware-t tuti nem adhatnak ki, mert az gyakorlatilag a wifi letiltása lenne, csak sunyiban! Én még mindig azt mondom amit sasal1ty, hogy ellenőrizd a beállításokat, hogy tényleg minden a wifi kapcsolatra van e állítva! Egyébként mikor először csatlakoztál egy wifi hálózathoz, elmentetted a kapcsolat adatait??? Mert csak ezután tudod megadni, hogy azt használja!

Amiga Forever...

(#1417) AmigaFan


AmigaFan
aktív tag

S8500 wave-el kapcsolatban, mivel nekem már volt a kezemben, és kipróbálgattam, így saját tapasztalatból mondom, hogy megéri rá várni!!! :C

Amiga Forever...

(#1418) robesz55 válasza AmigaFan (#1416) üzenetére


robesz55
tag

elmentettem persze, azért nem értem, hogy miért nem wifiről húzza a cuccot. de majd bemegyek a T-be és megkérdezem őket h miújság van ilyenkor :)

(#1419) artiny válasza enfermedad (#1414) üzenetére


artiny
őstag

Ez a zenefelismero cucc hol talalhato?

(#1420) Wa2x_ válasza MihoOo (#1415) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hali!

Böngésző a legjobb rá a Opera mini, messenger meg ebuddy - netről.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1421) AmigaFan válasza robesz55 (#1418) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Akkor tényleg nincs más hátra, mint bevinni a T-hez, hogy csinálják meg! :W

Amiga Forever...

(#1422) robesz55 válasza AmigaFan (#1421) üzenetére


robesz55
tag

mostmár tényleg csak annyit akarok kérdezni h ha wifin vagytok..akkor is jön a földgömb a zöld nyíllal? :D

(#1423) Wa2x_ válasza robesz55 (#1422) üzenetére


Wa2x_
veterán

Elvileg nem kellene...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1424) enfermedad válasza artiny (#1419) üzenetére


enfermedad
csendes tag

bemész a menübe, és ott van "zene keresése". benyomod a rádiót, odateszed a hangszorohoz, megnyomod a felvételt, egy ideig veszi, aztán neten lekeresi hogy melyik zene volt az. nekem meglepöen jol müködött:D

(#1425) artiny válasza enfermedad (#1424) üzenetére


artiny
őstag

okees koszi. :C
meg annyit h ezert kell fizetni?ha wifit allitom be ott a bealllitasoknal akkor ingyen lessz a kereses?es meg h ele lehet menteni a szamot ingyen amit kikeres?

[ Szerkesztve ]

(#1426) enfermedad válasza artiny (#1425) üzenetére


enfermedad
csendes tag

keresés ingyenes.. számot én nem tudtam lementeni

(#1427) AmigaFan válasza robesz55 (#1422) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Ha wifit használ a telefon, akkor a földgömb a zöld nyíllal sosem jelenik meg, az csak a mobilnet használatakor szambázik nekem!

Amiga Forever...

(#1428) MihoOo


MihoOo
csendes tag

Megtudnátok mondani, hogy szollgáltatónál esetleg lehetne firmware-t frissíteni? vagy ők csak ugyanazzal a FW-vel dolgoznak? Na a lényeg, hogy garanciavesztél nélkül szeretném megoldani :)) Köszi a segítséget!

(#1429) Wa2x_ válasza MihoOo (#1428) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hali!

Szolgáltató nem frissít FW-t mivel nekik csak egy van az alap szolgáltatói, amit egyszer megcsináltak, nem fognak újabbat! Csak saját magad tudod frissíteni, ami viszont garanciavesztéssel járhat, ha szoftveres hibája lesz a telónak és azzal akarod bevinni majd.
Állítólag független FW sem lesz újabb a Jet-re, miután kijönnek a BADA-s telók. De lehet már addig sem sajna....

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1430) MihoOo


MihoOo
csendes tag

Tehát abban az esetben, ha találok egy olyan FW-t, ami megbízható, és nem lesz probléma vele, akkor megmarad a garancia a telefonra? Viszont ha mégis szoftveres gondja lenne, feltelepítenék rá, egy másik FW-t, vagy a T-nél újrarakatnám a régi FW.. Vagy ez nem teljesen így működik? :))
Amúgy megvagyok elégedve a mostani FWvel is, de olvasom mennyi előnnyel jár, így egyre jobban szeretném kipróbálni.
Köszönöm az eddigi segítségeket is!

(#1431) Maffia91 válasza Wa2x_ (#1429) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Leállnak majd a szoftver frissítéssel?
Ősszetudtak tenni egy normális 90%-ban hibamentes szoftvert? NEM!
Akkor meg miről akarnak leállni? Csak azért mert kijön egy új teló, attől még a régebbi típusut vásárlókat nem kéne a szarban hagyni, amiről ráadásul nem is ők tehetnek! Mien dolog ez?
:(( Samsung :((

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#1432) Wa2x_ válasza Maffia91 (#1431) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jahm... kimondva magyarul leszarják a Jet-et... sajnálom nagyon. De persze ezt ne vegyétek készpénznek. Bár eddig is érződött a nemtörődömség... :F

MihoOo: félre érted... mindenképp elveszik a garancia, ha felteszel egy független FW-t, csak szolgáltatói FW-vel van garancia(ami alapból rajta van). Szal, ha felteszel mondjuk egy független FW-t és ezt követően lesz vmi baj idővel a telóval(szoftveres), beviszed T-be nem fognak segíteni, mert hozzányúltál és nem a saját T-s FW van rajta...

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#1433) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok
Látom sokan bajban vagytok az internet kapcsolódással ( WIFI vagy pl 3G) A menüben az (kis földgömb ikon) internet/beállítások/internetprofilok fülön betudjátok állítani, hogy mi legyen az alapértelmezett. Akinek nincs előfizetése maradhat a WIFI-n, akinek meg van az visszakapcsolja ha szüksége van rá. Így talán kevesebb meglepetés ér, ha manuálisan állítod be. ( Ha még nincs beállítva a WIFI-d, vagy más kapcsolatod itt is megteheted.) ( A WIFI név az az amit megadtál neki)

(#1434) robesz55 válasza nandris (#1433) üzenetére


robesz55
tag

szia nandris!

földgömb ikon helyett nekem wnw van(T-s szoft). internetbeállítás a beállítások/alkalmazásbeállítás/böngészőprofiloknál van. ha erre gondolsz akkor személy szerint hiába csinálok új wifi-s kapcsolatot és pipálom ki azt (gondolom így választom ki alapértelmezettnek)...akkor is wnw-on keresztül jön a net...hiába össze vagyok kapcsolva a routerrel :(

(#1435) nandris válasza robesz55 (#1434) üzenetére


nandris
aktív tag

Próbáld akkor a böngészőben átállítani.alsó sorban van a kedvencek, a fényerő, a beállítások, és ugye a vissza gomb. A beállítások/beállítások/internetprofiloknál nézd meg, mire állítódik aktív böngészővel.( Most néztem meg az enyémen, mert elbizonytalanodtam) Az előző beállítás is teljesen jól működik. Kikapcsolt wifi-nél bekapcsolja azt, és kapcsolódik, ha átállítottam wap-ra akkor ahhoz kapcsolódik. Arra kell még figyelni, hogy wap-ról, vagy másmilyen profilról átváltani kikapcsolt böngészővel kell. A google maps- hoz viszont nem tudtam a wifit hozzárendelni, úgyhogy az biztos a 3G vagy EDGE kapcsolatot használja, ajánlatos csínján bánni vele.

(#1436) nandris válasza robesz55 (#1434) üzenetére


nandris
aktív tag

Még annyi, hogy a wifi beállításaid tuti jók? AD HOC legyen kikapcsolva Kapcsold a próbálkozás idejére repülő üzemmódba a telefont (remélem engedi a wifit akkor)

[ Szerkesztve ]

(#1437) AmigaFan válasza nandris (#1435) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Google maps is megy wifivel, csak a pozícionálás mint olyan nem létezik, nekem találomra kirakott egy térképrészletet, de Magyarországot eltalálta! :))

Amiga Forever...

(#1438) robesz55


robesz55
tag

sziasztok.
végre sikerült belőni a wifit. az alapértelmezett böngészővel minden ment simán, viszont operával még mindig 3gről szedi a cuccot hiába wifi az alapértelmezett. de legalább már működik:) kellett egy kis idő hogy rájöjjek de megvan :DD

(#1439) AmigaFan válasza robesz55 (#1438) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Az operát is át tudod állítani wifire, csak azt a játékok menü beállításai közt kell megtenned!

Amiga Forever...

(#1440) robesz55 válasza AmigaFan (#1439) üzenetére


robesz55
tag

igaz, ma láttam meg azt is:)

(#1441) r.zozo


r.zozo
tag

sziasztok,én egy android telefon tulajdonos vagyok, ezért ezzel nem igen vagyok képbe:-(
az egyik leány ismerősöm szeretne rá msn-t tenni,hogy udja rátelepíteni azt, illetve honnan?
a honnant tudom,hogy csak privátban tudjátok küldeni!előre is köszönöm
vagy az is jó ha csak egy magyar leírást linkeltek a telepítés folyamatáról
még egyszer is köszi mindenkinek

Samsung Galaxy Spica 2.1 /i570EXXJD1 - Samdriod 1.3.1. . Deodexed -LK 2.09.4 - Multitouch kernel - DVM ARM11 - Greendevdroid Thema - ADWlauncher+forzen eclair v7

(#1442) TooN


TooN
aktív tag

Hi!

Hol lehet jó minőségű tokot venni a JET-hez,ami megvédi a karcolásoktól!

Neten láttam már párat, de érdekelne a tapasztalatotok!

Üdv!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#1443) AmigaFan válasza TooN (#1442) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Milyen tokot akarsz, mert én a gyárit használom és tökéletes a célra!

Amiga Forever...

(#1444) TooN válasza AmigaFan (#1443) üzenetére


TooN
aktív tag

Hi!

Nekem nem JET-em van, hanem a Sami PixOn12 így nem azonos a tok!

De valami kellene! Már nézegettem nagyobb helyeken Média, meg ilyenek, de nem találtam olyat, ami jó lenne! Ezért gondoltam, hogy hátha van tapasztalat alapján olyan online bolt, ahol vannak jók!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#1445) AmigaFan válasza TooN (#1444) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Akkor viszont nem tudok segíteni, bár a gagyi övre akaszthatós tokom nekem is kezd szétmenni, szóval a téma nekem is úgy néz ki aktuálissá válik! :D

Amiga Forever...

(#1446) MihoOo


MihoOo
csendes tag

Sziasztok
Az előző kommentekben is olvastam, hogy többen nem tudnak csatlakozni otthoni wifire. Nálan is ez a helyzet, persze a nyilvános wifi működik.. Nem tudom, hogy számít-e valamit, de a T-nél vettem a telefont, kb egy hónapja. Az itthoni routherre csatlakozni tudok, viszont mikor elindítom a böngészőt - próbáltam már az operával is - egyszerűen nem tölt be az oldal. Segítsetek ha tudtok, köszönöööm! :)

(#1447) nandris válasza MihoOo (#1446) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Nézd meg a telefonon a beállítások/alkalmazás beállítások/internet profilok beállításainál, hogy a routered van-e bejelölve. Mindennek tehát pl: a navigációnak a böngészőnek az mms-nek google maps-nak külön be lehet állítani, hogy melyik kapcsolatot használja. Amennyiben nem elérhető az alapértelmezett kapcsolat, nem fog átállítódni automatikusan másikra, aminek azért megvan az az előnye, hogy ha nincs internet előfizetésünk, akkor ha a wifi az alapértelmezett, nem erőszakolja rá magát az internetre más kapcsolaton keresztül. Be lehet állítani több wifi, kapcsolatot is, de ha böngészőt akarjátok használni, akkor ne feledjétek hozzá átállítani az alapértelmezett kapcsolatot sem. Amennyiben awifi az alapértelmezett akkor nem kell fáradni annak a bekapcsolásával, ugyanis a használt program elvégzi azt. (Amennyiben a wifi az alapértelmezett) Kikapcsolni viszont ki kell, amennyiben akku (üzem) időt szeretnél nyerni. Próbára is jó, mert, ha kilépéskor látod a wifi jelet akkor tuti azt használta. (persze ha előtte nem volt bekapcsolva)

(#1448) MihoOo válasza nandris (#1447) üzenetére


MihoOo
csendes tag

Igen, ezzel már megvagyok, a böngészőbeállításoknál rákerestem a wifimre, majd elmentettem, csatlakoztam, és jelenleg ez is van beállítva alapértelmezettként. Viszont a böngésző csak nem akarja betölteni a megadott oldalt.. Addig minden simán megy amíg kapcsolódok a wifire, ezért nem értem, hogy mi lehet a probléma.. A mobil-net szollgáltatást inkább kikapcsoltattam, minthogy meglepő számlákkal találkozzak..
Köszönöm a válaszodat nandris!
Félek, hogy csak az új FW segíthet rajt :))

(#1449) nandris válasza MihoOo (#1448) üzenetére


nandris
aktív tag

Esetleg a router beállításait kellene még megnézned, lehet ott is engedélyezni kellene a kapcsolódást. a neten keress rá a network magic programra, grafikusan is megmutatja mi kapcsolódik a hálózatra, és tud magyarul.

(#1450) MihoOo válasza nandris (#1449) üzenetére


MihoOo
csendes tag

köszi a segítséget! utánanézek ennek a programnak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.