Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1058) AmigaFan válasza Viktor_0717 (#1055) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Akkumulátorok első töltésével kapcsolatban a hivatalos álláspont a következő!
A régi NiMH akkukat még szükséges volt 3X16 órát tölteni, hogy elérjék a teljes kapacitásukat. Utána pedig az optimális élettartam miatt célszerű volt úgy használni őket, hogy megvárni amíg kikapcsol, és kikapcsolt állapotban teljesen feltölteni.
Az új Li-Ion / Li-Polymer akkuknál már nem szükséges a 3x16 órás formázás, viszont ajánlott, hogy az első töltés egy hosszabb idejű legyen, de nem kell neki 16 óra, elég egy éjszaka is. Utána a továbbiakban az optimális használata úgy módosul, hogy nem kell hagyni teljesen lemerülni, hanem amikor már jelez a telefon, hogy töltést kér, akkor kell tölteni, és ha lehet töltsük fel teljesen! Ha esetleg hagytuk lemerülni teljesen, akkor sincsen gond, tegyük fel tölteni, és kész! Viszont előfordulhat olyan eset, hogy ilyenkor egy úgynevezett mélymerült állapotba kerül az akku, és ilyenkor hiába van rádugva a töltőre, látszólag nem történik semmi, nem jelzi a telefon a töltést! Nem kell megijedni, tölt a telefon, csak a töltést kijelezni akkor tudja már, ha az akku elérte azt a minimális feszültséget, amit a telefon már érzékelni tud! A lithiumos akkuk sokkal jobban bírják a rátöltést, minta az NiMH akkuk, azért mégsem jó ha nem hagyjuk lemerülni, ugyanis ha rendszeresen csak félig merítjük, és aztán mindig feltöltjük, akkor erre egy idő után az akku úgymond emlékezni fog, és már akkor üreset fog jelezni, amikor normálisan csak félig lenne, és ezen már csak az akku csere segíthet!
Asszem mindent leírtam, és remélem ezzel tisztába tettem a kérdést!

Amiga Forever...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.