Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) csalafinta65 válasza barbaron99 (#600) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Priviben megkereslek.

(#602) sbalu1 válasza barbaron99 (#600) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nekem eddig 3 tabom volt, (P1000, GT-P6810, és most ez SM-T800) mind samus egyikben sincs világító led és a samus nem buta telóimban se voltak.Nekem is hiányzik ez a funkció, utoljára a PDA-imban volt ez jelen.Úgy látszik ez Samsung ficsőr, bár már van egy-két telójuk, amelyekbe ismét visszacsempészték.Próbáltam régebben applikációkkal pótolni ezt, de egyik se volt az igazi, ezért beletörődtem, hogy nincs.Ami még nem tetszik a T-800-ban az az általad is írt böngészéskor görgetés közbeni időnkénti megreccenés.Számos browser kipróbálása után, jelenleg úgy tűnik, hogy az Opera a legjobb ebből a szempontból.Egyébként én nagyon szeretem ezt a masinát, gyönyörű a kijelzője, élmény vele játszani rajta és sokat tud egyébként is.Kompromisszumokat meg szerintem minden márkánál kell kötni, mert olyan, hogy tökéletes még nem volt és nem is lesz.Az más kérdés, hogy valakinek mi a fontos.

(#603) AS


AS
félisten

Dolphin böngészőt ajánlom még elég gyors és van Flash . (De akkor tényleg akadni fog :D ) V
Legjobb az funkció amikor flash nem megy magától hanem rákel nyomni hogy elinduljon.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#604) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok,vettem a T-nél egy ilyen gépet.Persze a sd cardra nem lehet írni más appal.Rootolnám,de nekem valamiért a wifis rom van rajta Chainfire adatbázisa alapján.Valakinek van hasonló problémája ?

(#605) SanyiBácsi válasza AS (#590) üzenetére


SanyiBácsi
csendes tag

Hello,

köszönöm, az MX player-rel le tudom játszani (bár kell mellé egy DLNA klines, de azt lőttem a Play Store-ból).

Viszont ami furcsa, hogy az CD kártyán lévő mkv fájlt elindítja a VIdeo alkalmazás, csak hang nélkül és panaszkodik is a codec-re. Sima Dolby Digital hang van a fájlban.... A Galaxy S4 lejátssza... furcsa.. (DTS egyik appal sem megy). Van erre valami ötletetek?

Microsoft Office Mobile miért csak a telefonra van, erre miért nincs? Pont a tablet-en lenne hasznáhatób...

WatchOn az itthon T-Kábel előfizetéssel elég érdekesen működik. Hiába állítom át a csatornaszámokat, amikor rákattintott egy műsorra, ő valami másik csatornaszámot küldd ki és nem oda vált a tévé..

Alapvetően nekem nagyon bejön a cucc - bár az értesítési led tényleg jól jönne.. Pár apróság van, ami kicsit bosszantó, de ettől eltekintve rendben van nagyon.

(#606) milanmylo válasza barbaron99 (#600) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Hasonló problémáim vannak. Az egész rendszer akadozik. Mint ha nem bírná ezt a felbontást, nincsenek meg a folyamatos átmenetek. A led hiánya tényleg zavaró. A legszomorúbb, hogy a sok hasztalan feature elveszi az erőt. Nonszensz, hogy egy 3gb RAM-mal megáldott gépen 2-2,3 folyamatosan foglalt. Pénteken ad a Samsung egy újat, remélem az már jó lesz, mert billentyűzetet is vennék hozzá. De ha nem, akkor minden fogadalom és elkötelezettség ellenére ki kell próbálnom az Air-t...

A legidegesítőbb, hogy a Knox miatt, már nem is tehetsz fel semmi takarékosabb ROM-ot, mert ugrik a garancia. Pedig nagyon szeretném szeretni ezt a gépet... :)

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#607) sbalu1


sbalu1
senior tag

A következő böngészőkkel próbálkoztam a két telepítetteken kívűl: UC Browser, Maxthon, Dolphin, Firefox és Opera.Akadozás szempontjából az Opera a legjobb, de ez se teljesen mentes tőle.A fent említett böngészők mindegyikében van olyan opció ami nagyon tetszik és a másikban nincs ilyen.Jó lenne belőlük összegyúrni egyet.Az az érdekes, hogy a görgetési laggolására saját, egyéb alkalmazásaiban is képes.Talán egy frissítéssel ez a probléma is megoldódik majd.Persze az is jó lenne, ha garivesztés nélkül ki lehetne próbálni rajta más romokat is.

[ Szerkesztve ]

(#608) milanmylo válasza sbalu1 (#607) üzenetére


milanmylo
aktív tag

+1

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#609) Moken13 válasza csalafinta65 (#596) üzenetére


Moken13
csendes tag

Hát nem tok potos képernyő időt, de szinte minden nap végére eljutok odáig h töltőre kell dugnom. Leginkább netezek, chatelek rajta egy-két YouTube videóval.

(#610) sbalu1


sbalu1
senior tag

A led hiányának alternatív pótlására találtam a Beállítások-Eszköz-Kisegítő lehetőségek-Látás-Emlékeztető útvonalon egy olyan opciót, hogy azt bekapcsolva a beállított időtartamnak megfelelően, hangjelzéssel figyelmeztet az olvasatlan értesítésekre.

(#611) csalafinta65 válasza Moken13 (#609) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szerintem ez normális. Igaz, hogy én csak netre, filmezésre használom....Nekem periférikus gondjaim vannak....Amiről többen beszámolnak...Akadozás, nálam nincs....Játékoknál jelentkezik?? ( És még én vagyok leszúrva...Itt mindenki többször cseréli vissza a tabját?? Ez elszomorító)

(#612) csalafinta65 válasza csalafinta65 (#611) üzenetére


csalafinta65
senior tag

De most jut eszembe, hogy valszeg valós a problémája mindenkinek, mert Dél-Koreában már nem ezzel a hardverrel forgalmazzák...És pont az említett dolgok miatt jöttek ki, egy új verzióval. Én azt sajnálom nagyon, hogy nem Snapdragon procival érkezett az LTE-s változat hozzánk...

[ Szerkesztve ]

(#613) macii97


macii97
senior tag

[link]
Elképzelhető, hogy a frissítés csak január-február környékén ér ide? Nincs az egy kicsit messze? :F :Y

(#614) csalafinta65 válasza macii97 (#613) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bőven elképzelhető...A Note 2-re 4 hónapja várom a bejelentett 4.4-es frissítést...

(#615) csomi1977 válasza csalafinta65 (#612) üzenetére


csomi1977
tag

Nálam minden hibátlan.

(#616) csalafinta65 válasza csomi1977 (#615) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Milyen készüléked van?

(#617) macii97


macii97
senior tag

Nekem is hibátlan a t800-as modell. Ha èrdekel bárkit, hogy javítottam méginkább fel, a napokban lesz időm, leírom részletesen. :DD

(#618) csalafinta65 válasza macii97 (#617) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon kíváncsi lennék!

(#619) macii97 válasza csalafinta65 (#618) üzenetére


macii97
senior tag

Akkor amint lesz időm megírom :D

(#620) csomi1977 válasza csalafinta65 (#616) üzenetére


csomi1977
tag

Note 3 mellett egy T-s t-805. Semmilyen hiba nem volt még.

(#621) Luser2000 válasza macii97 (#619) üzenetére


Luser2000
addikt

Ne csigázz minket!
Ugye nem úgy fog kezdődni, hogy: root?
:B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#622) labeda válasza csomi1977 (#615) üzenetére


labeda
aktív tag

+1 !!

(#623) macii97 válasza Luser2000 (#621) üzenetére


macii97
senior tag

Nem, nem root, sőt, külön programot se igényel.
A lényeg egyszerű: a gyári alkalmazások folyton elindulnak és hiába lövöd ki, folyton újraindulnak.
A megoldás a gyári alkalmazáskezelő, ami nem igényel root-ot és az alkalmazások nagy része letiltható. Én számszerint kb. 49et letiltottam (ha kell a lista azt is megkapjátok). Mindent, amire nincs szükségem. Ezt célszerű egy gyári reset után megcsinálni, amíg nincs lefrissítve semmi, amúgy több a macera.
A gép első indításakor bejövő első beállításokban szépen le kell tiltani a google és minden más adatgyűjtést, amik szintén futnak a háttérben és erőforrásokat vesz el. A biztonsági mentések c. beállítasok menüben a google-szerveres mentés se legyen elindítva. Én a több ablak módot is letiltottam, vagyis legalább nem pipáltam be, hogy úgy induljanak el az alkalmazások.
A magazinos hülyeségből is leszedtem a widgeteket, csak az s tervező nevű okosság maradt kint.
Az értesítési panelról levettem a távirányítót, mert lassítja a lehúzást. A lezáró képernyőről is levettem a kártyákat, rájuk se néztem soha.
Az energiatakarékossági mód szerintem letiltja az a15ös magokat, nagyon belaggol néha tőle a cucc, azt nem használom, az ultratakarékosra pedig még nem volt szükségem.
Remélem nem hagytam ki semmit, ezzel szinte kiváló sebességet értem el, 10-11 alkalmazásban dolgozom egyszerre, teljesen elégedett vagyok a sebességgel. Az animációk persze ilyenkor van amikor meg-megdöccennek, de melyik androidon nem?
Remélem valamennyit tudtam segíteni és nem hagytam ki semmit :)

(#624) csalafinta65 válasza macii97 (#623) üzenetére


csalafinta65
senior tag

A listát legyél szíves mellékeljed! Köszi!

(#625) macii97 válasza csalafinta65 (#624) üzenetére


macii97
senior tag

Nem vagyok otthon a hétvégén, a hét elején leírom, elég hosszú. :DD

(#626) csalafinta65 válasza macii97 (#625) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Oké, várom!

(#627) Brada:D válasza csalafinta65 (#626) üzenetére


Brada:D
tag

Még is megtartottad a tabot :F ?

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#628) csalafinta65 válasza Brada:D (#627) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Megtartottam, fenntartásokkal.

(#629) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Na tegnap kicserélték, és 5k kedvezményt adtak a billentyűzetre, de még nem győzött meg... Még mindig jobb laptopon gépelni. Az új Tab pedig ég és föld. Ugyan meg-meg tud röccenni, de sokkal több szabad RAM van és lényegesen gördülékenyebb az egész rendszer :)
Az előző egy 1080p-s youtube videón elhasalt...

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#630) Brada:D válasza csalafinta65 (#628) üzenetére


Brada:D
tag

Csak mert gondolkodok a kistesoján és eléggé tanácstalan vagyok :O

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#631) Jorgos01


Jorgos01
tag

Ha mindent figyelembe veszünk szerintetek melyik a jobb vétel, ez a Tab vagy a Tab Pro 10.1?

Van-e tapasztalata valakinek a Pro-ról?

Olvasva a hozzászólásokat a gép eléggé zabálja a RAM-ot. Ha nem fontos az AMOLED, viszont egy röccenésmentes gépet akarnátok, akkor melyiket választanátok?

Valahol azt olvastam, hogy a PRO a 2 GB-tal jobban van optimalizálva, mint ez a 3 GB-tal.

Köszi a válaszokat.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#632) AS


AS
félisten

Pro-t nem vennék semmi kép sem a helyedben mert: Nincs rá Samsung garancia , 2 nem lesz rá 5.0 Android az biztos. Igy valószínű nem is támogatják.
Ha ez nem fontos akkor veheted nyugodtan .)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#633) Avicularia válasza AS (#632) üzenetére


Avicularia
veterán

Szégyen, hogy egy évig sem támogatják a készüléküket, ha igaz amit a lollipop-al kapcsolatban írsz. Februárban-márciusban jelent meg a tab pro.

(#634) csalafinta65 válasza Jorgos01 (#631) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Lehet, hogy hamarosan veszek egy Tab Pro 10.1-et az S Tab mellé.( LTE verziót természetesen. 112 pénzért) Jókat hallottam róla. Sokat olvastam utána. 5.0 nem érdekel. Előzetes infók alapján semmi forradalmi változást nem hoz.( A Samsung minden 2014-ben piacra dobott eszközéhez lesz egyébként Lollypop.)

[ Szerkesztve ]

(#635) csalafinta65 válasza Brada:D (#630) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mi a tanácstalanságod oka?

(#636) Brada:D válasza csalafinta65 (#635) üzenetére


Brada:D
tag

Hát nem nagyon dicséri ebben a topicban senki :DDD

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#637) Moken13


Moken13
csendes tag

Sokkal gördülékenyebb mint a Tab Pro 10.1 ...

(#638) sbalu1 válasza Brada:D (#636) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én dicsérem. ✌

(#639) Luser2000 válasza sbalu1 (#638) üzenetére


Luser2000
addikt

Ahelyett, hogy aludnál. :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#640) csalafinta65 válasza Moken13 (#637) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Volt Tab Pro 10.1-ed??

(#641) sbalu1 válasza Luser2000 (#639) üzenetére


sbalu1
senior tag

Valakinek melóznia is kell amíg Ti csucsukáltok. 😆
.

(#642) Moken13 válasza csalafinta65 (#640) üzenetére


Moken13
csendes tag

Nem, de kipróbáltam azt is vásárlás előtt és egyből eszrevehető volt az akadás. Nekem a Tab
S se a próba példánynál se a sajátomnál nem döcög, maximum az Air volt ennél smoothabb amit kezembe fogtam.

(#643) csalafinta65 válasza Moken13 (#642) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi. Akkor nem veszek mégsem....

(#644) macii97


macii97
senior tag

A legnagyobb gond a Tab S-el az, hogy mindenki azt várja tőle, hogy egy hiperszuper tökéletes gép legyen, pedig ilyen tab ritkán akad. Ennyi pénzért pedig az ember "a szálkát is gerendának" látja. Ha körbenézünk a tabletpiacon látszik, hogy az Ipad Air-en kívül nincs nagyon konkurenciája, talán házon belül a note 10.1 2014, de annak a hátulja gusztustalan szvsz. A döccenések betudhatók a nagy felbontás, a nem tökéletes optimalizálásnak is, ahogy a G3-nál is láthattuk és látjuk azt is, hogy szoftverfrissítéssel ezek a problémák a minimumra csökkenthetőek, a lollipop frissítés szerintem jobb lesz, mint várjuk :)
A szabad ram sem probléma, minek álljon 1 gb szabadon? Nálam az átlag foglalt ram 2,5 gb körül van, tökmindegy, hogy 3-5 vagy 10-15 alkalmazás fut ez az érték nem kúszik nagyon feljebb.
Nemsokára elkészülök a letiltott appok listájával, türelem :)
Javaslom, hogy vegyetek egy tegra 3-as telefont vagy tabletet, néha már ki bírnám hajítani a p880-at az ablakon, de télen remek kézmelegítő! :DD

(#645) sbalu1 válasza macii97 (#644) üzenetére


sbalu1
senior tag

Igazad van, egyetértek sok mindenben amit leírtál.Az időnkénti megröccenés saját tapasztalatom szerint se a szabad memória hiányának tudható be jelen esetben.A szükségtelen appok, szolgáltatások kilövésével is csak csökkenteni lehet valamelyest ezt a problémát, de teljesen megszüntetni nem.Visszanézve a régebbi 7.7 colos P6810-es tabletemet, ott is tapasztalhatóak ilyen reccenések, csak a kisebb kijelzőméret miatt ott ez nem olyan feltűnő.Kiváncsian várom, hogy egy újabb droid verzió hoz-e megoldást erre?Alapvetően azt hiszem, hogy ez inkább az oprendszer hibájának, illetve talán a nem megfelelő optimalizációnak tudható be, nem önmagának a kütyünek.

(#646) sirály69 válasza sbalu1 (#645) üzenetére


sirály69
őstag

+1 :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#647) JaniS


JaniS
senior tag

Az UI renderelését az Android normál prioritáson végzi, míg az iOS real-time-ban, ez az egyik különbség és ezért lehet az Androidot kevésbé "simának" érezni. Ez egy szempont lehet, mikor valaki tabletet választ. Nálam a lag mentesség éppen nem volt annyira szempont, hogy ellensúlyozza az iPad felé a választásomat. Becsületére legyen mondva ennek a Tab S-nek, hogy lag szemponjából sem kell szégyenkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#648) macii97


macii97
senior tag

Itt vannak a letiltott alkalmazásaim, ezekből talán a samsungosak a legfontosabbak. Fontos, hogy ezeket azért tiltottam le, mert nem használom egyiket se, nekem nem fontosak. Ha te használod a hancom officet, ne tiltsd le. Felelősséget leállásokért nem vállalok, nálam egy FC sem volt. :)

ANT Radio Service
ANT+ plugins
Blurbcheckout
Bubbles
Businessweek+
Cisco Webex meetings
Drive
Felhasználói Kézikönyv
Flipboard
Fotó képernyővédők
Google Backup Transport
Google Play Könyvek-Újságos-Zene-Játékok
Google Szövegfelolvasó
Google+ (e nélkül is remekül megy az alkalmazásokban a bejelentkezés)
Hancom Office Viewer Hcell/Hword/Hshow + Updater, Widget, Shared
Hangouts (az enyém wifi-only)
HP nyomtatási beépülő modul(+ ha van egyéb beépülő modul, helyettük ajánlom a PrintShare alkalmazást)
LogsProvider
MagazineWidget
Második óra (digitális)
Mopria WSDF test plugin
MusicFX
Névjegykártya felismerés
NYTimes
Phase Beam
Picasa Uploader
Samsung Apps/Galaxy/ GALAXY Apps Widget/Link Platform Connectivity/Print Service Plugin/Push Service/Számla

S Voice (nagy baromság, akárcsak a Siri, villogni jó, de lassabb mintha begépelnéd)
Talkback
User Dictionary
Utazás háttérkép
Utcakép
Vágás
Vezérlés távolról (nekem ne vezéreljen senki távolról semmit)

(#649) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok!Megvan a tablet,nagyon elégedett vagyok vele.
Exper......nél vettem 10% kupon kedvezménnyel.
Egy viszont eladónál vettem át,bontatlan volt a dobozBan.Él a garancia hosszabbítása is.
A képernyőn nem volt folia,csak az oldalán a perem volt körbe foliázva.
Nektek volt folia a képernyőn?
Ma teszteltem az USB portot egy egyszerű otg kábellal. A fat32 pendrivet látja a file kezelője és a totál commander is.
A 16 Gb ntfs pendrivet nem látta.A total commander mellé felraktam a paragon ntfs bővitést.
Azon keresztűl megnyitva simán megy minden.
Rádugtam a 2Tb ntfs lg külsű vinyót.(persze külső táppal)
A vinyót látja,lejátszik róla szinte mindent!
A bd 50 iso filet nem ...Tudtok ehez lejátszó programot?Esetleg ami a 3D filmet 2D -re alakitja át?
Köszönöm

(#650) barbaron99


barbaron99
tag

Nos srácok én meguntam a banánt. Ez volt az első és egyben utolsó Androidos tabletem. Amire én használnám, arra ez nem való. Én hibáztam, mert nekem tartalom fogyasztásra és multimédiára legkevésbé sem kell tablet. Hivatalos magyarországi viszonteladónál pecsételt Samsung garanciával eladó. Ma egy hetes, október 20-án vettem. Minden egyéb kérdésre privátban válaszolok. Ajánlatot tenni kizárólag privát üzenetben, erre kérek mindenkit. Ha a hétvégéig nem kapok érdemi ajánlatot, akkor visszavételeztetem, vagy majd eldől. Feltettem egy kiváló matt fóliát rá, a képe tökéletes maradt. Nem igaz, hogy romlik ezen amoled display képe matt fóliával, viszont nem tükröződik egyáltalán, így sokkal használhatóbb, mint bármely egyéb fóliával. Ne hagyjátok ki, aki ilyen készülékre vágyik, az enyémmel nem fog ráfázni. Biztosítok mindenkit, hogy semmilyen hardveres hibája nincs, szoftvert nem buheráltam. Nincs zsákba macska, megtekinthető első sorban Székesfehérváron, esetleg Budapesten. Nem postázom sehová, csak személyes találkozó érdekel.

- Samsung Galaxy Tab S 10.5 16 GB WIFI + 4G LTE bronz színű SM-T805NTSAXEH
irány ár: 125.000 huf - minden tartozékával, gyári dobozában, matt fóliával
..de remélem többet ajánlotok meg érte (azé lesz, aki magasabb ajánlatot tesz)

- Logitech S Type ehhez való germany bluetooth keyboard cover
irány ár: 26.000 huf
első sorban együtt szeretném eladni, de ez a tétel külön is elvihető, ha a tab elkelt és nem vitték együtt

Direkt nem regisztráltam a garit, a garilevélen a customer rész sincs még kitöltve, ezt meghagyom új boldog tulajdonosának.

Eladással kapcsolatos egyéb észrevételem itt nem lesz, nem szemetelem a fórumot ilyesmivel, keressetek privát üzenetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.